ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova Empty Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova

Post by RayMabus Fri 21 Jun - 8:10

Plati pa ćeš imat.

Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova

Koliko para toliko muzike.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181975
2014-04-11


Back to top Go down

Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova Empty Re: Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova

Post by RayMabus Fri 21 Jun - 8:12

Stope nataliteta naglo su pale u nekim od najbogatijih država svijeta i vjerovatno će ostati niske jer ekonomske brige tjeraju ljude da vagaju troškove rađanja djece, navodi se u izvještaju Organizacije za ekonomsku saradnju i razvoj (OECD).

Mnogi u zemljama članicama OECD-a sada biraju hoće li imati djecu kasnije u životu ili ih uopće neće imati, navodi se u dokumentu.
“I mladići i djevojke sve više pronalaze smisao života izvan roditeljstva”, dodaje se.

Ukupna stopa plodnosti u zemljama OECD-a u prosjeku je pala na 1,5 djece po ženi u 2022. s 3,3 iz 1960. godine, navodi se u izvještaju, koristeći jedinicu koja mjeri prosječan broj djece rođene po ženi tokom života.

“Iako zemlje provode niz politika za podršku porodicama, ekonomski trošak i dugoročna finansijska neizvjesnost i dalje značajno utječu na odluku ljudi da postanu roditelji”, rekao je Stefano Scarpetta, direktor OECD-ovog odjela za zapošljavanje, rad i socijalna pitanja.

Najniže stope plodnosti izmjerene su u Koreji, s 0,7 djeteta po ženi, a zatim u Italiji i Španiji, gdje stopa iznosi 1,2. Najviše stope izmjerene su u Izraelu s 2,9 djece po ženi, a slijede ga Meksiko i Francuska s po 1,8.

Prosječna dob žena koje rađaju porasla je s 28,6 u 2000. na 30,9 u 2022. u velikim industrijaliziranim ekonomijama.

Uspoređujući žene rođene 1935. i 1975. godine, u Estoniji, Italiji, Japanu, Litvi, Poljskoj, Portugalu i Španiji udvostručio se postotak onih bez djeteta, pokazuju podaci OECD-a.

“Broj ljudi bez djece raste gotovo posvuda”, rekao je Tomas Sobotka, istraživač na Bečkom institutu za demografiju.

Pritisak da budu dobri roditelji, što podrazumijeva posvećivanje vremena odgoju djece, također je naveo mlade ljude da odgađaju ili izbjegavaju stvaranje porodice, navodi organizacija sa sjedištem u Parizu.

“Kvalitativni dokazi iz Evrope otkrivaju da je jedan od razloga zašto neke žene u ranim tridesetima odluče odgoditi rađanje djece je taj što ne vjeruju da mogu biti idealne majke”, dodaje se.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181975
2014-04-11


Back to top Go down

Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova Empty Re: Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova

Post by RayMabus Fri 21 Jun - 8:16

Ja san uvik mislija da ću imat troje dice a onda tamo prije 15-ak godina naletija na emanicipaciju, nije mi bilo u početku jasno šta se dešava a kad san otkrija, samo uzeja crni flomaster i prekrižija stavku: stvaranje obitelji tj druga dinamika kako mi to u scientologiji zovemo.

Aj Bog.

Sad fino trpačina, raste krajnja desnica, ajmo mi to sve uništit. Ta neće meni žene solit pamet i vladat i nametat meni šta one hoće. 

Moš ti sebi al MENI NEĆEŠ.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181975
2014-04-11


Back to top Go down

Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova Empty Re: Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova

Post by RayMabus Fri 21 Jun - 8:23

Sad ćemo im natrpat kmica i mujaga u tu zapadnu Europu pa neka se slikaju za pasoš.

Ankete pokazale: Stranka Marine Le Pen ima veliku prednost pred izbore u Francuskoj
RayMabus
RayMabus

Posts : 181975
2014-04-11


Back to top Go down

Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova Empty Re: Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova

Post by RayMabus Fri 21 Jun - 9:08

Jordan Bardella, formalno predsjednik ove stranke, rekao je da očekuje apsolutnu većinu u francuskom parlamentu nakon što izbori završe.
Kako je on glavni kandidat za premijera države, ako Nacionalni skup dođe do pobjede, Bardella je komentarisao i mogućnost da ova stranka krene u potragu za partnerima kako bi formirala vlast.
"Ko može vjerovati da ćemo moći promijeniti svakodnevni život Francuza živeći u koaliciji? Niko ne može. Kažem narodu Francuske: da nas isprobate, trebamo apsolutnu većinu", rekao je Bardella.
Iako se očekuje pobjeda ekstremne desnice, vrlo je teško vjerovati da će doći do apsolutne većine od minimalno 289 mandata. Treba istaći da trenutno imaju 88, a da trenutno najveća stranka u Francuskoj, Renesansa koju vodi francuski predsjednik Emmanuel Macron, ima 153.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181975
2014-04-11


Back to top Go down

Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova Empty Re: Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova

Post by RayMabus Fri 21 Jun - 9:08

Jordan Bardella, formalno predsjednik ove stranke, rekao je da očekuje apsolutnu većinu u francuskom parlamentu nakon što izbori završe.

Kako je on glavni kandidat za premijera države, ako Nacionalni skup dođe do pobjede, Bardella je komentarisao i mogućnost da ova stranka krene u potragu za partnerima kako bi formirala vlast. "Ko može vjerovati da ćemo moći promijeniti svakodnevni život Francuza živeći u koaliciji? Niko ne može. Kažem narodu Francuske: da nas isprobate, trebamo apsolutnu većinu", rekao je Bardella.

Iako se očekuje pobjeda ekstremne desnice, vrlo je teško vjerovati da će doći do apsolutne većine od minimalno 289 mandata. Treba istaći da trenutno imaju 88, a da trenutno najveća stranka u Francuskoj, Renesansa koju vodi francuski predsjednik Emmanuel Macron, ima 153.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181975
2014-04-11


Back to top Go down

Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova Empty Re: Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova

Post by RayMabus Fri 21 Jun - 9:24

Nikola Tesla o ženama i feminizmu


„Žene postaju jače od muškaraca, i fizički i mentalno. Svet je iskusio mnoge tragedije, ali po mom mišljenju, najveća tragedija od svih jeste trenutna ekonomska situacija u kojoj su žene protiv muškaraca, i u mnogim slučajevima uspevaju da uzurpiraju njihova mesta u profesijama i industriji. Ova rastuća tendencija žena da zasene muškost znak je civilizacije u propadanju” – tvrdio je Tesla 1924. godine.


https://6yka.com/kolumne/nikola-tesla-o-zenama-i-feminizmu


PA PA
RayMabus
RayMabus

Posts : 181975
2014-04-11


Back to top Go down

Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova Empty Re: Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova

Post by YekeYeke Sat 22 Jun - 21:42

RayMabus wrote:Nikola Tesla o ženama i feminizmu


„Žene postaju jače od muškaraca, i fizički i mentalno. Svet je iskusio mnoge tragedije, ali po mom mišljenju, najveća tragedija od svih jeste trenutna ekonomska situacija u kojoj su žene protiv muškaraca, i u mnogim slučajevima uspevaju da uzurpiraju njihova mesta u profesijama i industriji. Ova rastuća tendencija žena da zasene muškost znak je civilizacije u propadanju” – tvrdio je Tesla 1924. godine.


https://6yka.com/kolumne/nikola-tesla-o-zenama-i-feminizmu


PA PA
moj Longač---veštice :cry :aw lol!
YekeYeke
YekeYeke

Male
Posts : 660
2019-05-13


Back to top Go down

Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova Empty Re: Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova

Post by RayMabus Sat 22 Jun - 22:21

To ti je tako u emanicipaciji ( vladavini teških glupača ), samo ti se natalitet prepolovi i sve ode trajno u uništenje jer Bog ne voli emanicpaciju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181975
2014-04-11


Back to top Go down

Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova Empty Re: Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova

Post by RayMabus Sat 22 Jun - 22:37

Jedna od takvih je demografska katastrofa, koja se proširila diljem svijeta. Od Europe, Kine, Sjeverne Amerike do Japana i Australije, čak i većeg dijela nekad demografski stabilnih muslimanskih država Bliskog istoka, čini se da demografska katastrofa dolazi svima. Iznimka su samo Afrika i nekoliko država srednje Azije.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/ovo-je-strasna-buducnost-europe/2573528.aspx

Katastrofa koja će uništiti emanicipaciju nije katastrofa nego Božji blagoslov.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181975
2014-04-11


Back to top Go down

Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova Empty Re: Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova

Post by RayMabus Sat 22 Jun - 23:33

Najgore je ovim Nijemcima, njima će uskoro doći Hitler na vlast pa će im pasti bilanca.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181975
2014-04-11


Back to top Go down

Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova Empty Re: Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova

Post by YekeYeke Sun 23 Jun - 14:53

RayMabus wrote:To ti je tako u emanicipaciji ( vladavini teških glupača ), samo ti se natalitet prepolovi i sve ode trajno u uništenje jer Bog ne voli emanicpaciju.
Neka rade. Samo neka donose novce  :^0 lol!
YekeYeke
YekeYeke

Male
Posts : 660
2019-05-13


Back to top Go down

Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova Empty Re: Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova

Post by RayMabus Sun 23 Jun - 15:39

Djeca su skupa.

Propade natalitet jer su djeca skupa i velika odgovornost te još uza sve to moraš trpit emanicipiranu kenju koja će ti solit pamet i gonjat te po sudu ako joj daš pedalu jer je usrana kenjetina koja misli da ti ima pravo solit pameti govorit šta ćeš i kako ćeš ti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181975
2014-04-11


Back to top Go down

Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova Empty Re: Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova

Post by RayMabus Sun 23 Jun - 15:54

Najviše ih je strah da neće bit dovoljno robova iz uvoza da im drže ekonomije.

A zašto ih je toga toliko strah ?

Zato šta je ciljela ta emanicipacija u osnovi Ponzijeva šema.

Zato im treba trpat kmice i mujage pa jača krajnja desnica pa onda elite otkriju da postoji još jedna opasnost na koju nisu mislili jer su bili uvjereni da će stalno oni vladat a ta mogućnost je da ne vladaju oni nego neki drugi.

Samo trpaj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181975
2014-04-11


Back to top Go down

Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova Empty Re: Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova

Post by Ringo10 Mon 24 Jun - 8:26

Ma zajebana su danas I djeca. Jucer mi moj Veliki Sarajevski prijatelj skoro place...Kcer od 15 godina pobjegla od kuce, mjesecima se vucarala Sa najgorim kriminalcima I olosem, nisu znali gdje je, policija je nasla I kao maloljetnu smjestila u socijalnu ustanovu...ZA sad ne dopustaju posjet, mala se I u ustanovi ponasa blesavo
Covjek ne zna sta da Radi a jako dobar roditelj bio
Eto kako te djeca mogu srozat da zazalis sto ih imas
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova Empty Re: Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova

Post by Hoholo Mudovski Mon 24 Jun - 9:00

Ringo10 wrote:Ma zajebana su danas I djeca. Jucer mi moj Veliki Sarajevski prijatelj skoro place...Kcer od 15 godina pobjegla od kuce, mjesecima se vucarala Sa najgorim kriminalcima I olosem, nisu znali gdje je, policija je nasla I kao maloljetnu smjestila u socijalnu ustanovu...ZA sad ne dopustaju posjet, mala se I u ustanovi ponasa blesavo
Covjek ne zna sta da Radi a jako dobar roditelj bio
Eto kako te djeca mogu srozat da zazalis sto ih imas
Moj prijatelj, glazbenik, ćer jedinica, 18 godina, lipotica, otišla živit s 15 g. starijim dilerom bez noge, ružan ka ponoć ...
Velim mu ja, zaboravi je i živi svoj život, al jebaji ga ćer mu...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5934
2023-08-31


Back to top Go down

Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova Empty Re: Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova

Post by Hoholo Mudovski Mon 24 Jun - 9:03

Zajeba je sam. Ja u takvoj situaciji ne bi krivio sudbinu, nego sebe.
Dici sam zapelio, ako se ne ožene i ne budu radili na dici da ću ih razbaštinit.
Boli me kurac...

_________________
Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5934
2023-08-31


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova Empty Re: Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova

Post by RayMabus Mon 24 Jun - 11:38

Nema djece = nema problema.

Vidija san ja di to ide pa san odusta. 

Čim meni ženska kontrira i pametuje i oće svoje nešto nametat znači to bi mi u braku popovalo i kako ona oće pa ja ne bi smija prnit i odgajat dicu nego bi ona to kako njoj prne.

U mene šaka u glavu radi odma bez obzira o kom je riječ ako će mi taj doć i nametat nešto svoje šta ja ne smatram ok.

Dicu triba mlatiti svaki dan i to teške batine da dobijaju tako da kad odrastu da budu dobra, da budu manja od makovog zrna. 

Ko pase ih dresirat. Nešto zasere i počme kenjat plešučira odma priko cilog lica. Ako nastavit kenjakt šta si ga plesnija odma nokaut i teške batine. Izmlatiti ga il nju ko vola u kupusu odma isti sekund.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181975
2014-04-11


Back to top Go down

Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova Empty Re: Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova

Post by RayMabus Mon 24 Jun - 13:26

Sad fino totalni slom tog emanicipiranog društva tako da vam više nikad neće past napamet da mi to sranje uvodite u društvo.


U Hrvatskoj se 2022. godine rodilo 33.883 djece, gotovo 3000 manje nego 2021. godine.

U 2023. živorođeno je 32.047 djece ili gotovo dvije hiljade manje nego 2022. godine kad ih je bilo 34.027.

---

U samo dvije godine pad od pet tisuća.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181975
2014-04-11


Back to top Go down

Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova Empty Re: Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova

Post by YekeYeke Mon 24 Jun - 19:30

RayMabus wrote:Nema djece = nema problema.

Vidija san ja di to ide pa san odusta. 

Čim meni ženska kontrira i pametuje i oće svoje nešto nametat znači to bi mi u braku popovalo i kako ona oće pa ja ne bi smija prnit i odgajat dicu nego bi ona to kako njoj prne.

U mene šaka u glavu radi odma bez obzira o kom je riječ ako će mi taj doć i nametat nešto svoje šta ja ne smatram ok.

Dicu triba mlatiti svaki dan i to teške batine da dobijaju tako da kad odrastu da budu dobra, da budu manja od makovog zrna. 

Ko pase ih dresirat. Nešto zasere i počme kenjat plešučira odma priko cilog lica. Ako nastavit kenjakt šta si ga plesnija odma nokaut i teške batine. Izmlatiti ga il nju ko vola u kupusu odma isti sekund.

Dovoljno je samo ih neimati. Suspect
YekeYeke
YekeYeke

Male
Posts : 660
2019-05-13


Back to top Go down

Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova Empty Re: Stope nataliteta prepolovljene u bogatijim zemljama zbog troškova

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum