Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Page 14 of 14 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14

Go down

Hrvatska reprezentacija  - Page 14 Empty Re: Hrvatska reprezentacija

Post by RayMabus Thu 4 Jul - 18:39

Slovenija je Novozelanđane savladala rezultatom, a za prolazak u polufinale joj je bila potrebna pobjeda s razlikom većom od 10 poena. Do posljednje sekunde ovog meča strepili su i Hrvati, pošto je Sloveniji trebala pobjeda od 29 i više razlike da ih preskoči na prvom mjestu. Imala je Slovenija na 18 sekundi prije kraja +27, a na kraju je u posljednjoj sekundi Dončić promašio trojku za prvo mjesto. Hrvatska je imala sreće te je ostala ipak prva i imat će lakšeg rivala u polufinalu. Sada u polufinalu Slovence najvjerovatnije čeka snažna Grčka, koja samo treba da večeras ostvari pobjedu nad slabašnim Egiptom i završi prva u grupi s kojom se križa grupa u kojoj su Slovenci. Hrvatska je završila ispred Slovenije i ona će u polufinalu najvjerovatnije igrati protiv Dominikanske Republike.

Post by RayMabus Fri 5 Jul - 20:43

Španija je do pobjede stigla u 119. minuti kada je Merino glavom pogodio na Olmovu asistenciju za konačnih 2:1.

Moćna Španija u klasiku savladala Njemačku nakon produžetaka i prošla u polufinale Eura
RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Post by RayMabus Fri 5 Jul - 21:45

Heroj "Crvene furije" sigurno je bio Dani Olmo, koji je upisao gol, a onda i asistenciju za pogodak Mikela Merina u 119. minuti.

Ali, ono što je još zanimljivije je da on nije trebao ni biti na terenu. Barem ne, onako rano kako je bio, a za sve je kriv Toni Kros (Kroos). Naime, Kros je već na početku utakmice snažno faulirao Pedrija, koji je nakon toga bio primoran da napusti teren. Selektor Španije Luis de la Fuente je nakon toga odlučio da pošalje Danija Olma na travnjak. Ta mu se odluka isplatila, s obzirom da je Olmo prvo doveo Špance u vodstvo, a onda i asistencijom ih poslao u polufinale.