ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukrajini - moderirana tema

Page 20 of 50 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 35 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by crvenkasti 22/5/2024, 23:43

FAB1500 nisu termobarične bombe, nego obične bombe sa dodanim UMPK modulom koji joj omogućuje da pada ukoso, tj. klizi, te i sa 70 km udaljenosti precizno pogađa metu.

Termobarične su rakete iz  TOS-1A "Solntsepyok" višecjevnog raketnog bacača.

crvenkasti

Posts : 29498
2014-04-17


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 23/5/2024, 00:39

znam da nisu termobaričke bombe inače.
međutim ove dvije su navodno bile termobaričke, čak je i tako eksplozija djelovala.. pale su na zgradu, stvorila se ogromna gljiva, ali zgrada je ostala.. imaš telegram gledaj snimke i čitaj komentare.. aj iskreno nisam proučava detalje. 

možda se tehnički nisu zvale FAB, ali jesu jedreće termobarčke bombe.. imaju i Rusi jedreće kazetne bombe. 

to su razvili Ameri još početkom 2000tih, to što navodiš.. 
zanimljivo da i Rusi su razvili svoju verziju JDAM, već ako se sjećam 2010 godine, samo su ih počeli bacati početkom 2023 ,dakle godinu dana nakon početka rata.. 

vidit ćemo kada dođe par eskadrila F16, vjerojatno ih zapad oprema i pilote i avione sa opcijama da love Ruske bombardere, plus PZO sustave.. barem bi se ja na to fokusirao.

samo Ukrajinci traže 120 aviona da osiguraju nebo, i hrpu PZO sustava, zapad šalje 60 aviona do kraja godine i PZO sustavi koji se skupljaju.. 

i 50ak može biti dovoljno, pod uvjetom da ih čuvaju od Rusa.. koji će biti izgubljen u zrak-zrak duelima i od S400 sustava, ali ako poskidaju dovoljan broj aviona, i HAARM raketama unište još koju bateriju S-400 i slično.. 

plus Ameri već modificiraju svoje JDAM bombe koje će se same navoditi na ometivače GPS signala.. 

samo kako rekoh Ukrajincima bi trebalo 120 aviona ne 60, ako tako kaže Zelenski. 
možda zapad kaska sa proizvodnjom granata(a i tu se diže brutalno proizvodnja samo od hladnog rata se ti pogoni gasili) ali barem imaju na tisuće borbenih aviona 4 , 4+ i 5 generacije..

btw i HV je imao termobaričke bombe, mislim da smo neke bacali iz Mig21 tamo za vrijeme Oluje

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 23/5/2024, 03:39

AssadNaPodmornici wrote:znam da nisu termobaričke bombe inače.
međutim ove dvije su navodno bile termobaričke, čak je i tako eksplozija djelovala.. pale su na zgradu, stvorila se ogromna gljiva, ali zgrada je ostala.. imaš telegram gledaj snimke i čitaj komentare.. aj iskreno nisam proučava detalje. 
Mora se stvoriti i plamena kugla okolo nje koja se naglo širi jer guta kisik, gdje ona padne. Termobarička bomba sisa kisik okolo tamo di ista padne tako da nitko tu ne može preživjeti jer zona oko nje ostane bez kisika i plamena gljiva je više vatrena a ne ovako ko samo prašina i dim bez jakog sagorjevanja od iste ( od vatrene kugle koju ona dole formira ).

RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 23/5/2024, 04:20

AssadNaPodmornici wrote:
Ruski dron se opet šetao do Dnjepropetrovska , do zračne luke i tamo locirao jedan Mig29 i dva stara Yak40 aviona.. 
 
Prema komentarima to je Mig29 koji je oštećen kazetnim streljivom u zadnjem napadu, sada je "dovršen".. 
Da, to je isti Mig 29 i isti parkirani Yak-40 ( ne proizvode se od 1981 godine pa je to tu očito nekakav avio otpad / avio parking u sklopu aerodroma ).

Ovo je slika napada od 18.04.2024:
Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 20 GLd0of1WAAAuZis

A ovo je to od jučer i vidimo da je to isti Mig 29 i ista dva parkirana Yaka-40.

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 20 GOMxdMvXYAEe4U6?format=jpg&name=360x360
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Hoholo Mudovski 23/5/2024, 08:35

Otvaranje drugog fronta zapinje...

_________________
Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 20 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5903
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 23/5/2024, 10:32



U Americi kreće rasprava da se maknu restrikcije Ukraincima da mogu udarati po teritoriju Rusije. Dosta zapadnih zemalja već je najavilo da će maknuti svoje restrikcije. Moj dodatak. 
Kada dođu F16ke one mogu lansirati krstareće rakete od 300 do čak 1000 km dometa.. Ove od 300km dometa zapad po svojim skladištima ima na tisuće. Mogle bi sve do 250km granice od Ukrajine u Rusiji skršiti.. Tvornice, rafinerije, zračne baze. 
Sa ovima od 1000 km, na zapadu ih ima ne znam nešto manje od 1000 komada, ali se može dignuti proizvodnja i mogli bi doslovno gađati tvornicu ili zračnu bazu u St Petersburgu. Nije fer da Rusi koriste i Iransko i Sj Korejsko oružje a Ukrajinci ne smiju zapadno van teritorija Ukrajine. Kakva glupost. 
Ako čega ima na zapadu, možda kaska proizvodnja granata ali ima se aviona i raketa jer zapadna doktrina ratova se oslanjala na to. 

Ja i Longi smo u detalje komentirali Ruske napade na UA zračne baze. Ponekad Rusi pogode otpad a bilo je i trenutaka gdje bi pogodili i prave avione. 
Prije par tjedana sam čitao da Ukrajinci za F16ke kopaju podzemne baze diljem Ukrajine, i da pripremaju hrpu lažnih maketa. 
Usput iz kazahstana je naručeno 80ak starih neispravnih sovjetskih aviona, dio će poslužiti za rezervne dijelove a dio bi mogao ići na makete. 

Biti će zanimljivo idućih mjeseci i rasprave da li su Rusi pogodili pravi avion ili otpad. 

Inače i Rusi koriste makete isto tako...

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by crvenkasti 23/5/2024, 11:18

Kina je u prvom tromjesečju prodala rekordne količine američkih obveznica u vrijednosti 53,3 milijarde dolara  i kupila zlato!

Izračunali su da je došao trenutak kad im ne isplati više zarađivati više na američkom dolaru.
Odnosno da su gubici od održavanja dolara veći nego zarada koju ostvaruju na njemu.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29498
2014-04-17


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Hoholo Mudovski 23/5/2024, 11:35

crvenkasti wrote:Kina je u prvom tromjesečju prodala rekordne količine američkih obveznica u vrijednosti 53,3 milijarde dolara  i kupila zlato!

Izračunali su da je došao trenutak kad im ne isplati više zarađivati više na američkom dolaru.
Odnosno da su gubici od održavanja dolara veći nego zarada koju ostvaruju na njemu.
ne radi se samo o tome. Dolara se riješavala i kupovala zlato i Rusija prije napada na Ukrajinu. S tim da Kinezi povećano prikupljaju i zalihe krvi...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5903
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 23/5/2024, 11:53

Rusko presretanje vjerojatno krstareće Britanske rakete 


Ovaj user skuplja UA RU gubitke. 
Možete čak i download excel tablicu ispod svakog gubitka je link na video. 
Svako malo objavi ovakav status. 
Ne znam da li su to gubici koji su stvoreni u jednom danu ili kroz više dana.


Bolesno koliko se troši materijala. UA gubici iako su dosta manji vidi se da su uglavnom od Lancet dronova koji ciljaju UA artiljeriju. Primjetio sam da zadnja dva tri tjedna ima dosta takvih videa, logika je jednostavna. Ukrajinci su dobili Američke granate i izvukli su haubice iz skladišta i udaraj.. 
Ruski gubici ima svega ali većinom je oklop uništen od dronova

Britanija šalje novi paket pomoći od 150milijuna eura, Pzo rakete, radari, brodovi, EW sustavi.
150milijuna eura je preko 1.1 milijarde kn to nije mala cifra.
Nedavno su poslali paket od 400 milijuna eura.


Zbog sve ove pomoći najviše Američkih granata i protu tenkovskih raketa javelin, Ruski progres diljem fronte ne zaustavljen. Tu i tamo što uzmu livadu ili pola sela nije bitno za državu veličine Ukrajine.. 
Međutim kao što vidite koliko ima dnevno gubitaka u tehnici, rat je brutalan. 

Svi očekuju novo Rusko otvaranje fronte još Sumija.. 
Više nisam siguran koji je daljnji Ruski cilj u ratu. Napadaju a napadi koji su im prije Američke pomoći dok je Ukrajincima falilo svega jedva napredovali, sada kada Ukrajinci imaju dosta više i granata i novog oklopa i raketa sada im ide dosta sporije ako i ikako. 
Jel sada zatišje prije nove Ruske ofenzive koju svi najavljuju ili su Rusi toliko iscrpljeni radi gubitaka da su odustali aj budi pametan. 

Moje osobno predviđanje da će Rusi opet biti protjerani kod Harkiva, jednostavno Ukrajinci će pomalo akumulirati tamo ljudstvo, dronove, artiljeriju, plus doći će pzo sustavi i avioni koji će smanjiti efekte Ruskih avio bombi, a dronovi i artiljerija će Rusima nanositi gadne gubitke na logistiku i prednje položaje, da će Rusi po mojoj procjeni kroz par mjeseci biti tamo protjerani... 

Gledam snimke Ukrajinci im udaraju dronovima i po susjednim selima u Rusiji odakle Rusi opskrbljuju svoje trupe kod Harkiva a čekaj još situaciju, kada im zapad makne restrikcije za udar po Rusiji pa kada ta mjesta uz granicu budu pod udarom Himarsa a Ruske baze iza u dubini umjesto da primaju udar od dronova koji nose par desetak kg eksploziva, po njima će američke balističke rakete i europske krstareće rakete djelovati uz zapadne jedreće bombe.. Jednostavno neće Rusi moći održati osvojeni teritorij kod Harkiva..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 23/5/2024, 12:04

Otvorili su oni već bojište kod Sumija: rade masovno granatiranje te dovlaće dodatne snage i tako prisiljavaju Ukrajince da i tamo pojačaju obranu.

E a sad ... sam napad ... ovo je snimka od jučer a s obzirom da je tenk napadačko oružje a ovdje su uglavnom đipovi i kamioni itd a od tenkova samo jedan T-62 ... nešto mi to baš ne izgleda kao da će tu ići u napad, ... s ovom tehnikom koju sada tamo dovlaće sasvim sigurno ne.

Počinje se činiti kao da je siječanj i veljača 2022. iznova, s ruskim vojnim vlakom koji je nedavno primijećen u blizini grada Jefremova u Tulskoj regiji kako ide na jugoistok prema granici s regijom Sumy u sjeveroistočnoj Ukrajini. Vojna oprema viđena u vlaku, koja uključuje opremu za premošćivanje, kao i opremu za transport i logistiku, ima novu taktičku oznaku viđenu nedavno tijekom ruskih ofenzivnih operacija u regiji Kharkiv, što ukazuje da je ova operacija uz nadolazeću ofenzivu protiv regije Sumy vjerojatno Ruski plan većeg opsega za daljnje operacije na sjeveru i sjeveroistoku Ukrajine.



Samo je jedan tenk na ovoj kompoziciji: Na 32 sekund tenk T-62 ( pet kotača ).

Ne izgleda mi baš da je ovo za napad jer su ovdje uglavnom kamioni i đipovi a od tenkova samo jedan i to T-62.

---

1 - Nepoznati GAZ-66 KUNG
4 - sloj mosta KrAZ TMM-3M1
2 - BRDM-2RKhB
8 - Ural-4320
3 - vozilo za spašavanje Ural MTP-A2.1
2 - vozilo hitne pomoći KamAZ AS4350
1 - Nepoznati KamAZ 6x6 KUNG
2 - MT-LB
2 - 122mm 2S1 'Gvozdika'
1 - T-62M
2 - REM-KL vučno vozilo
2 - KamAZ-6350 s oklopnom kabinom
8 - Remdiesel Z-STS 'Akhmat'


https://x.com/naalsio26/status/1793091983709282697
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 23/5/2024, 12:10

Jbt koliko tu na tom vlaku ima željeza starog po 60 godina... 
To je jedan vlak koji je snimljen.. Sada koliko je tu raspoređeno željeza pitaj Boga.. Iskreno ja navijam da Rusi pokrenu još jedan napad. 
Em će prisiliti Ukraince na žešću mobilizaciju ljudi a zapad na žešću mobilizaciju vojnih resursa i industrije.. 
Iako iskreno gledam koliko Rusi gomilaju gubitaka.. Svaka čast ako mogu pokrenuti još jedan takav napad..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 23/5/2024, 16:01

u jbt..
jučer su ukrajinci tvrdili da su napali Rusku S300/400 bateriju sa ATACAMsima.. bilo je nekih snimki "dima", ali međutim izgleda da dolaze prve slike ..
izgleda da je baterija uništena, (to jest većina baterije), Rusi tvrde da i nije bilo ljudskih žrtava(vrlo vjerojatno, jer kada deployaš lansere i radar, ne moraš imati ljude da stoje kod njih, sve se to može automatski obavljati, tako i Patriot funkcionira).. jedino komadna jedinica ima non stop ljudsku posadu.

vozači i serviseri ovih sustava, jednom kada se ovo deploya,(moj zaključak) ne moraj biti u lanseru ili radaru, oni rade sami od sebe..



ukratko još jedan ogroman gubitak za Rusiju, gube dosta PZO sustava, a Ukrajinci dobijaju sve više zapadnih raketa, kao i uskoro dolaze zapadni avioni..

za razliku od granata, ili 60godina starih BMP1,  PZO sustavi su skupi za proizvesti.. ovo je šteta ovdje od kojih dvije stotine milijuna $, ako računam da je pola baterije uništeno.. (ostala polovica ne radi normalno)..

korišteno je navodno 5 ATACAMS raketa, neka je svaka 2milijuna $, to je 10milijuna $.
btw korištene ATACAMS rakete Amerikanci su većinu njih planirali idućih par godina rashodovati i uništiti, jer imaju "zabranjeno kazetno punjenje" i davno su napravljene.. početkom90tih..


vidim da su ATACAMS game changeri u ovom ratu, samo je po meni "misterij" koliko ih Ukrajinci mogu dobiti.. jer vjerojatno su ih Ukrajinci do sada stotinjak ispalili sigurno.

USA ih ima oko 2000..  USA planira proizvoditi novu raketu koja će zamijeniti ATACAMS, samo ne znam jel ušla u serijsku proizvodnju.

evo prve PSM rakete se već dostavljaju.. moja je procjena da Ukrajinci mogu kroz ovaj paket pomoći dobiti možda.. 500 raketa? toliko bi se raketa USA mogla odreći kroz godinu dana, da ne ugrozi svoju "sigurnost" , a usput dobiju nove rakete..ovo samo nagađan. brojka može biti i veća, iako prije možda manja.. pa i 300 raketa je dobro.

neka imaju još 150 za ispaliti do kraja godine i 100 za crne dane, nije loše..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 24/5/2024, 08:57

Jedan od najbrutalnijih videa ovoga rata, gađanje S300/400 baterije sa ATACMS balističkim raketama napunjenih kazetnim streljivom.
Još su ih ovi pokušali presresti.. 


Nije mi jasno zašto se Ameri odriču kazetnog streljiva


Edit :to je ovaj S300/400 od prije dva dana

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 24/5/2024, 08:59

Sinoć je izveden napad ATACMS na Krimu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by crvenkasti 24/5/2024, 10:06

AssadNaPodmornici wrote:
Nije mi jasno zašto se Ameri odriču kazetnog streljiva

Možda zato što neselektivno ubija i koga treba i koga ne treba?
Ili zato što nakon eksplozije ostaju razbacane neeksplodirane kazetne bombice koje pronalaze djeca i igraju se s njima?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29498
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 24/5/2024, 10:37

crvenkasti wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Nije mi jasno zašto se Ameri odriču kazetnog streljiva

Možda zato što neselektivno ubija i koga treba i koga ne treba?
Ili zato što nakon eksplozije ostaju razbacane neeksplodirane kazetne bombice koje pronalaze djeca i igraju se s njima?

da, ali ga Rusi (i Ukrajinci) intezivno korisne.  Rusi su na početku rata udarali kazetnom artiljeriom po Ukrajinskim gradovima dok nisu potrošili većinu toga. I sada kada proizvedu udaraju ali više po vojnim metama(kao i Ukrajinci)
Ovakav efekat ne bi mogao postići sa klasičnim punjenjem, jer klasični eksploziv , ima radius djelovanja, tipa pogotovo ako je sustav raspršen, pa raketa falije 30ak metara, sve će preživjeti.. međutim ovdje ne moraš biti tako precizan..

Plus ovi Američki balistički projektili su one prve generacije koriste staro navođenje - nije GPS , i zato ih je nemoguće ometati.. Malo su manje precizni(a ovdje ti preciznost ne treba u metar) a nemoguće ih je ometati. Rusi su poprilično uspješni u ometanju GPS signala osjetljivih sustava.. tipa dronova, HIMARSa, exalibura, GLSDB... nekada je dovoljno omesti signal da raketa falije 10-20metara i smanjio si značajno štetu..

Vidi se sa snimke da su ih Rusi pokušali oboriti, - eh Ukrajinci (i Ameri) se rugaju da Ruska tehnologija ne valja, ali ovdje ne znamo koliko je UA poslala raketa, možda su i Rusi skinuli koju.

Fora je sa ATACAMS balističkom raketom, gledao sam video star 30godina sa youtuba, (razvijena na kraju hladnog rata) , ona pri zadnjoj fazi manevrira.. vjerojatno to smanjuje mogućnost presretanja.. moguće da Ukrajinci usput šalju i mamce.

ukratko , neka su ih ispalili 10(a vjerojatno 5-6),  ovdje su dovoljne možda dvije da dođu do mete i šteta je totalna..

10 starih raketa, svaka je tada koštala 2milijuna $, Ameri su ih ironije imali u planu uništiti idućih par godina da nije krenuo rat,  a ovdje je Ruska šteta 300milijuna $.

prije dva tjedna je isto tako jedna S400 baterija napola uništena na Krimu, sa avonima isto šteta pola milijarde $,  prema Ruskim izvorima bilo 10 raketa , 6 oboreno 4 popadale okolo..

samo ih treba locirati dronovima i satelitima i uništiti. za razliku od granata, ovakvih sustavi se teško proizvode a posada prolazi dugotrajnu obuku.

ako Ukrajinci očiste nebo od Ruske PZO, svašta se može dogoditi u ratu..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Šandor Winnetou dislikes this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Hoholo Mudovski 24/5/2024, 10:47

Uskoro nezaposleni dobijaju državni posao na neodređeno vrijeme u dinamičnom okruženju

"Prije dva svjetska rata, mediji su se dosta dugo pripremali za početak, mislim da je ono što se danas dešava u Briselu i Vašingtonu neka vrsta pripreme javnog mnjenja za mogući direktan sukob. Možemo da kažemo da su u toku pripreme za ulazak Evrope u rat"
Viktor Orban

_________________
Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 20 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5903
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 24/5/2024, 13:30



Putin navodno želi prekid rata ali da zadrži ono što je trenutno osvojio.. 
Međutim što je sa drevnim Ruskim gradovima Harkivom, Odesom, Kijev?
Šta je sa činjenicom da Donbas još nije do kraja riješen Ukrainci su na nekim područjima u artiljerijskom dometu centra Donjecka? Što je sa Zaporozje oblasti koja je dio Ruske Federacije, a grad Zaporozje veličine Zagreba je u rukama Ukrainaca? Što je sa de nacifikacijom i de militariziran Ukrajine? Ne možeš ih ostaviti sa puno jačom vojskom nego koju su imali prije rata.. 


Iako sumnjam da bi i Ukrainci pristali na ovo, Rusi bi trebali vratiti nešto nazad ako žele da Ukrajinci ostave njima nešto

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Hoholo Mudovski 24/5/2024, 13:47

Pa nikada nisu bili protiv pregovora.
Dakle Rusi su spremni na pregovore i nastavak rata.
Ukrajina nije spremna na pregovore i nije spremna za nastavak rata pa će morati ući kršćani da se bore s pravoslavcima ukrjincima protiv pravoslavaca Rusa u režiji kabale...

_________________
Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 20 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5903
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 24/5/2024, 14:01

Ma super, zadrži sve osvojeno, zamrzne rat, čeka da se zapad ohladi a on koristi 500 milijardi dolara izvoza od nafte i goriva da popravi vojsku i u par godina napadne opet.

Nisu Ukrainci ludi da pristanu na to što Putin sada nudi. 
Ja prvi ne bih pristao jer to 10000% znači novi Ruski napad za par godina a UA bi ga dočekala slabija.

Neka Putin se povuče i Melitopola, Berdijanska i drugih gradova gdje su Ukrajinci većinsko stanovništvo i neka zapad da garancije da će idućih 10 godina slati par desetaka milijardi dolara oružja i da imaju pravo intervenirati u slučaju nove Ruske invazije i onda bi im ostavio Krim i ove uništene osvojene gradove...

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 24/5/2024, 14:04



Satelitske snimke navodno pokazuju tri oštećena Ruska aviona prije par dana kada su deseci dronova padali po zračnoj bazi. Čekam da netko pametniji potvrdi oštećenje. 

Usput od napada dronovima teško je oštećen mega radar u Voronježu. 

Ukrajinci sve više lupaju po Rusima dronovima, krstarećim i balističkim raketama. Ruska pzo i radari trpe sve veće gubitke. Granate stižu, oprema stiže, avioni stižu isto uskoro.. Samo treba ubaciti još pola milijuna ljudi u vojsku.. 
Industrija dronova kamikaza radi tuta forca.. Nema razloga da Ukrajinci pristanu na zamrzavanje fronte, ja na mjestu Zelenskog ne bih pristao

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 20 of 50 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 35 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum