ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS?

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS? - Page 2 Empty Re: LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS?

Post by mentalitet Fri 7 Jun - 4:46

Kada sam dolazio u Hrvatsku,volio sam se voziti tramvajem jer tamo sam mogao vidjeti vise zgodnijih zena nego na cijeloj Floridi mada stvarno ima prelijepih Latino amerikanki ovdje.Ali anglo-saksonsko germanski tipovi zena su stvarno odvratne,nista lijepo nemaju u sebi,barem meni.Evo dokaza u razlici civilizacija izmedju zapada i Rusije.Sta bi ti izabrala,gdje da zivis?

https://x.com/Shunyaa00/status/1798350575312224331

mentalitet

Posts : 5207
2020-07-05


Back to top Go down

LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS? - Page 2 Empty Re: LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS?

Post by mentalitet Tue 11 Jun - 18:02

Od sada moram paziti sta pisem o hrvatima samo zbog ovog chovjeka.

https://x.com/cuvamodrzavu/status/1800455476347613197/photo/1

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5207
2020-07-05


Back to top Go down

LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS? - Page 2 Empty Re: LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS?

Post by metilda Tue 11 Jun - 21:21

Hej, kasnim sa odgovorom, dosta sam putovala pa nisam mogla tipkati. Još uvijek stojim iza tvrdnje da je istinu na širem planu teško otkriti. To stoji i iza definicije povijesti kao interpretacije prošlosti, dakle interpretacije konkretnih događaja. Svaka strana koja sudjeluje u događaju ima svoju verziju i samo ovisi kojoj ćeš se verziji prikloniti a to opet ovisi o tvojim sklonostima, kulturnoj i nacionalnoj pripadnosti i političkim preferencijama. Poznato mi je to što navodiš o zločinima nad Rusima u odmetnutim pokrajinama. Ja bih recimo taj pritisak na Ruse, ograničavanje (ne i zabranu ruskog jezika) pripisala agresivnoj separatističkoj politici u tim pokrajinama pod snažnim utjecajem Rusa iz matice. Uzimajući u obzir činjenicu da Putin u svojim govorima ne priznaje ni Ukrajinu ni ukrajinski narod smatrajući ga Rusima ( a onaj dio koji se odupire rusifikacije planira prisilno konvertirati ili fizički ukloniti, po meni je logično da takva prijetnja izazove reakciju Ukrajinaca koji odgovaraju restrikcijama u upotrebi ruskog jezika. Pokušavaš me uvjeriti da bih ja kad bi Hrvatima bio zabranjen jezik, vjera i nacija osjećala želju za osvetom ubijanjem gadova koji to čine. Nema veze moja maksima o drugom obrazu kad kažem da se treba oduprijeti takvim nastojanjima isključivo parlamentarnim borbogžn a nikako oružanom intervencijom druge države koja pri tome ne priznaje ni Ukrajinu ni ukrajinski naciju.. povukao si paralelu sa što bi bilo kad bi to bilo s Hrvatima. Nažalost sličan scenarij imamo u Vojvodini gdje se sa posrbljavanjem Bunjevaca kreće dosta rano, nakon propasti austrougarske. Srpska politika inzistira da su Bunjevci Srbi..dakle, radi se na zatiranju nacionalnog, kulturnog i jezičnog integriteta Hrvata Bunjevaca u Srbiji. Ne moram nadam se naglasiti da oružane snage RH nisu upale na Srpski teritorij u obranu Bunjevaca. Ako povučemo paralelu sa Rusima u Ukrajini vidimo sasvim drugačiji agresivni obrazac intervencije u drugoj suvereniojj državiž što predstavlja čin agresije koji Hrvatska nije željela napraviti. Sad sve ovisi koji će se analitičari pojaviti sa svojim analizama i kome ćemo vjerovati. Naravno u tom našem izboru utječe bitno koja nam je strana bliža.

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 5012
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS? - Page 2 Empty Re: LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS?

Post by mentalitet Fri 14 Jun - 0:00

Ma zaobidji te formalnost i pravdanja,jer mislim da ovdje niko nikoga ne prisiljava na polemiku vec mislim da ti zelis nesto reci ali zelim i ja.Mozda bi ovo trebao biti primjer prave polemike na mrezama bez vrijedjanja i omalovazavanja "sugovornika".
Tskreno,umorio sam se od dokazivanja normalnog,izgleda je cijeli svijet otisao u 100 PM pa ni ja neki anonimac necu uspjeti nista dokazati jer toliko idota odjednom pricha naglas tako da ni ovo moje normalno (barem tako mislim) razmishljanje u virtuali nema nikakvog smisla.Evo recimo moje kritikovanje Hrvatske i hrvata (naravno,ne odnosi se na sve jer ima dosta hrvata koji misle slicno kao ja ali nisu ovako "radikalni"}.Elem,od malena mrzim dvolicnost i guranje problema pod tepih.To je ostavilo traga i na moju licnost jer smatram da je iskrenost vrlina a nikako mana.Nikada nisam cak podilazio ni zenama kada sam se udvarao nego sam govorio ono sto mislim i ocekivao sam to od njih.Prijatelje koji su mi podilazili i samo me tapsali po ramenu sam brzo prekrizio i jednostavno stavio rampu.Uvijek sam se nastojao okruzivati dobrim i iskrenim ljudima.Kada je chovjek dobar onda nije potrebno da bilo shto laze i izmishlja.Zar ne?A sada da se osvrnem na neke tvoje tvrdnje u tvome odgovoru.
Naime,primijetio sam da mi zelish sugerirati kako chovjek ne moze biti objektivan zbog svoje pripadnosti vjeri,naciji ili rasi.Ta tvrdnja je moguca istina ali samo za ljude uskih pogleda i zatvorenog mozga.Ja tvrdim suprotno jer sam sam na sebi osjetio vise puta da sam pristrastan recimo u obitelji kod odgoja djece.Mladji sin je volio jesti samo meso i sve preradjevine od mesa a povrce mu se gadilo.Ulazio je u pubertet i pokusavao sam mu dokazivati kako to nije dobro za njega iz razno raznih razloga.On ima sposobnost slusanja i dan danas pa te moze slusati satima i saglasit ce se sa tobom ali ce opet ciniti po svome.Jednom prichamo o curama i kakve mu se dopadaju.Kazem mu ti sigurno volis debele cure sa velikim guzovima i sisama.Veli JoCk,nego skladno gradjene i proporcionalne.Pitam ga dalje.A sta ti mislish kakve dechke vole te cure.Gleda me i znam da zna odgovor ali ne zeli da mi kaze jer sam inzistirao i nisam ga pustao da ode.Nakon mjesec dana vidim ga opet da zdere ne kontrolirano i kazem mu ti si mene lagao kad smo prichali o curama.Kaze nisam.Onda ja popizdim i kazem mu "Idi pred ogledalo i pogledaj se kakvo si krme"Nishta on,boli ga uvo,tjera po svome ali ja ga pocheo zvati krmetom sto njega nije vrijedjalo,medjutim ipak je doshlo do njegovog mozga pa se pocheo buniti zashto ga tako zovem i pred drugima.E vidish kad ne budesh izgledao debel ko krme imam jedno drugo ime koje sam rezervirao za tebe.Pita koje?Chut cesh kada smrshash.I tako prolazi vrijeme on isti nishta se ne mijenja.Onda ja kazem sebi.Ti si idiot jer ne poznajesh svoje dijete.Pochnem ga dublje analizirati i pratiti svaki njegov pokret,govor tijela,ponashanje prema prijateljima itd.Jedno jutro oko 3 sata zvoni telefon,chujem ga kako kaze evo za 15 minuta,poslije ga pitam ko je to bio,kaze jedan prijatelj.Hm,nije mu to bio neki prijatelj nego vishe poznanik.Meni upali lampica.A tu si.Poshto se cijeli zivot bavim tenisom i cijelo vrijeme sam imao sa kime igrati bio sam doshao u situaciju da nemam dobrog suigracha koji ce me oznojiti na terenu pa sam predlozio njemu da igramo.Odbio me jer smatra da je bolji od mene i glupo mu je lupati lopticu.Ok, skuzio sam da kada ga pitash za pomoc ne zna reci ne kao i ja.Drugi dan mu kazem da mi samo baca lopte iz korpe i da mi pomogne.Tako smo krenuli.Znao sam da ce mu to dosaditi i reci ce ajde bolje da igramo nego da ti bacam lopte zato shto ce mu to biti glupo.Nakon 10 dana igranja pochne on trchati,zove starijeg brata da igraju,zove bratica,krenuo u teretanu.Za par mjeseci momak se utego nashao curu i sav ponosan na sebe shepuri se ko kokot po dvorishtu.Gdje si ljepotane?Pitam ga ja.Eto to ti jr drugo ime.Izadju vani,cure mu se upucavaju a stariji sin i njegov bratic zijevaju i nije im jasno.
Eto,kroz ovu prichu sam ti zelio objasniti da se svaki problem moze rijeshiti ako si objektivan i ako ne bjezish od njega vec se suochish sa njim.Da sam bio roditeljski korektan i da sam ishao lale mile,sim te tamte,on bi ostao debel shto je bilo opasno po njegovo zdravlje.Od tada jede umjereno,voli i dalje jesti meso,posebno roshtilj ali umjereno,vjezba,bavi se jogom,ima crni pojas u taekvondou.Na toj osnovi iz iskrenih pobuda kritiziram Hrvatsku (njeno vodstvo koje vodi hrvatski narod u ponor,a posebno vas hrvate u BiH svojom politikom muhe zunzare koje zna samo da leti oko zapadnih shupaka kao drogirana) jer znam da su priche o demokraciji i ostale zapadne budalashtinje chiste lazi.Lizalica za naivne i glupe.
Slazem se sa tobom da sve treba rjeshavati u parlamentu bez agresije.Slozio bih se i sa hrvatskim narativom da srbe treba protjerati iz Hrvatske jer su 1990 palili i napadali hrvatska sela i gradove,ali jebiga,chinjenice kazu da nisu.Dakle,da li je Hrvatska bila krshcanska zemlja kada ih je uz pomoc zapada protjerala?Shto to nisu rjeshavali u Saboru a ne izbacivali ih iz ustava?Ali,to je dugachka pricha i sada o tome ne bi zelio da tipkam jer sam vec zilion puta pisao na ovome forumu o tome.Moj zakljuchak na tu temiu je da su (ne svi) vecina hrvata bili izapranog mozga i bili i ostali korisne budale globalista aka AAmerichkih cionista.Ako ce ti biti za utjehu,i amerikancima oni vladaju jer su sve opite vladanja masama prvo izveli na njima.Pishem dosta na X i to na engleskom,dobijam dosta lajkova i bit ce mi drago da makar jedan Amer spozna istinu o tome da nisu oni gospodari svoje zemlje nego cifuti.Nemam nishta protiv ortodoxnih zidova jer isto misle o onima koji zele da vladaju cijelim svijetom,tako isto nemam nishta protiv istinskih hrvata koji vole i brane svoju zemlju,ali imam protiv korumpiranih pichkica koji se zovu hrvatima a nastali su od srpskog otpada,kako ih nazva onaj ludjak (zaboravio sam nadimak) mutanti.Ovdje ih prepoznam na forumu nepogreshivim instinktom a jedan od njih je i uzrok ove teme LJUBAN.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5207
2020-07-05


Back to top Go down

LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS? - Page 2 Empty Re: LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS?

Post by metilda Sat 15 Jun - 13:53

Ma ne opravdavam se ja formalnostima nego je to tipično ženski način komunikacije. Još sam bila sasvim kratka, inače bih napisala detalje gdje sam bila i što sam radila na odmoru, uz obaveznu fotku. :rofl Što se tiče mogućnosti spoznavanja istine ostajem pri tome da je ljudskom mentalnom aparatu nemoguće spoznati apsolutnu istinu. Detalje da. Recimo čak mislim da ne možemo spoznati ni sami sebe ono baš do kraja. Mislim da sami sebe najviše lažemo jer iako intuitivno znamo da činimo loše zbog ugode opravdavamo svoje loše postupke pronalazeći bezbroj isprika, uzroka i razloga. Naravno, ima iznimki koji imaju taj dar spoznanja. Znaš da sam vjernica i moje je i razmišljanje i pisanje određeno i obilježeno mojim vjerovanjem. Jedan aspekt toga je i poštivanje osobe sa kojom počinjem komunicirati. Uvijek počnem sa uvažavanjem i respektom.  Ako je osoba dobro odgojena mogu nastaviti u tom tonu ako se i ne slažemo čak i u bitnim stvarima, međutim tada vrlo brzo izađem iz konverzacije jer nemam što naučiti. Imam 64 godine i sve sam svoje stavove sto puta preispitala. Međutim, ako osoba počne sa omalovažavanjem i ad hominem argumentima i ja pokažem pandže i od mačića postanem ris. :rofl Zato često dobijem epitet da sam ne iskrena jer se u početku jako trudim oko osobe a onda okrenem pilu naopako. 
Primjećujem da ustraješ u tvrdnji da su Hrvati krivi za rat u Hrvatskoj i da Srbi nisu izvršili agresiju na Hrvatsku te da ih je Hrvatska protjerala. S tim se ne slažem, posebno jer im je ponuđen plan Z4 kojim bi bili dobili autonomiju unutar Hrvatske što su oni odbili jer su htjeli Veliku Srbiju. Evo, baš me zanima zašto ne priznaješ tu činjenicu kao i onu da nisu istjerani nego ih je njihovo vodstvo uvjerilo da moraju otići iz Hrvatske. Pored svih EU promatrača koji su hrvatskim vojnicima tražili dlaku u jajetu sumnjam da bi došlo do općeg pokolja srpskog stanovništva.

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 5012
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS? - Page 2 Empty Re: LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS?

Post by mentalitet Mon 24 Jun - 1:40

Dugo sam objasnjavao neke dogadjaje koji su predhodili ratu u kojima sam i sam ucestvovao ne svojom voljom.Ono sto sam ja pisao i izvlacio zakljucke iz toga nisam nigdje procitao vec dozivio.Ne znam koliko ces htjeti to prihvatiti kao cinjenice jer si ti ipak Hrvatica i cuti istinu o svome :narodu" ponekada i nije ugodno.Ja sebi mogu dozvoliti takvo razmisljanje i zakljucke jer nisam ni Srbin ni Hrvat niti Musliman.Ne zelim da otkrivam svoje korijene jer mislim da nema smisla zato sto drugacije vrednujem narode i pojedince.Moja ljestvica je visoko postavljena prvenstveno prema sebi samom pa onda i prema drugima.Naprimjer,krscanin je za mene krshcanin bez obzira koje su vjere,pravoslavne,katolicke,protestantske ili neke druge cija je vjera Isusov temelj.Ljude dijelim na dobre-lose,pokvarene-postene,pametne-glupe itd.Cak i u obitelji imam takav odnos a ne zato sto mi je netko sestra ili brat.Zato sam ti i ispricao pricu o svome sinu kada smo dosli u sukob oko odredjenih vrijednosti.Plus toga,mogu da izadjem iz sebe i promatram se kao neovisni promatrac sto mi je puno puta pomoglo da ne cinim greske koje sam vec nekada ucinio.Imam strasnu volju sa kojom se obuzdavam ako nesto cinim sto je van zadatih standarda koje sam sebi postavio.Kazu da nije General onaj koji pobijedi 1 milion vojnika vec onaj koji pobijedi svoje negativnosti.Ovaj uvod sam napravio da bi shvatila sa kakvim likom tipkas.Zato inace pisem dugacke tekstove jer sam primijetio da me ljudicitaju povrsno a kod mene svaka rijec ima svoju tezinu i posebno znacenje.U mojim tekstovima ces rijetko naci dvije iste rijeci u jednoj recenici.Dakle Perfekcionista u startu ili kako se kod nas narodski kaze picajzla.Zato svaki tekst sugovornika mogu da okrenem naopako ako se pozelim igrati nacicu cu neoborive chinjenice gdje drugi ni sanjati ne mogu.A sada malo o tvojoj primjedbi da i dalje smatram hrvate odgovornim za rat.
Ako si dobro pratila moj uvod vidjet ces da je nemoguce generalizirati o bilo kome a kamo li o jednom narodu.Na jednoj shaci imamo 5 prstiju i ni jedan nije isti,ali kod odredjenih naroda mogu biti iste odredjene male skupine koje se udruzuju zbog neke koristi i onda ih zovemo srbi,hrvati,muslimani,shiptari,grci,turci,bugari i ostali kurci palci.U mladosti nisam bio bas nesto smjeran i posten kao sada jer sam bio mlad i glup zeljan avanture i iskusenja pa sam zbog svoje radoznalosti volio da se druzim sa svim tipovima ljudi,od umjetnika,kriminalaca,kurvi,raznih schwercwra,intelektualaca itd.Stjecajem tih okolnost u kojima sam zivio poznavao sam i skupinu janjevaca i hercegovaca u Zagrebu koji su se tada bavili raznim kriminalnim radnjama (nisu ubijali ili otimali nego uglavnom schwercali) pa sam nasao sa njima zajednichki interes jer sam bio mashtovit sa idejama kako prevariti tadashnji sistem.Zato me ta skupina primila u svoje okruzenje kao svoga.To mi je donijelo ogromnu materijalnu korist a i njima.Jedan od tih ljudi je bio Gucic,Janjevac iz Konjshchinske ulice (za ovu ulicu znaju i vrabci na grani) kojemu sam dolazio u kucu kao "prijatelj" (njima je svatko frend ako ima koristi od njega kao i hercegovcima,ali kod janjevaca dolaziti u kucu znachilo je jedan vid poshtovanja prema toj osobi zato shto su imali a i danas imaju shiptarski mentalitet iako su ne vidjeni katolici i vjernici).Dakle,taj Gucic je 1979 upao u platni bilans one YU jer je pomocu uvoza bizuterije koja se tako vodila u carinskoj deklaraciji bila u stvari 24 caratno zlato.To se prodavalo u zlatarnama na moru.Ogromna je lova bila u pitanju.Elem,savezni organi su to doznali i napravili akciju na nivou cijele bivshe YU te pohapsili sve aktere toga schwerca osim Gucica kojega je visi inspektor MUP-e Hr.Mate Lausevic prevezao preko granice u svome autu.Gucic je tada u Njemachkoj otvorio robnu kucu pod pokroviteljstvom njemachke tajne sluzbe i dobio politichki azil.Taj Janjevac je organizirao zajedno sa josh par ljudi i njemachkom tajnom sluzbom izbor Tudjmana u Dubravi.Zato je Mate postao posilni od krivoustog koji je bio zidov a vecina hrvata misli da je bio Hrvat.Upoznao sam puno hrvata iz Legije stranaca koji su dolazili masovno u Hrvatsku 1989-1990.Cak sam neke vozio u hotelski smjestaj jer nisu imali povjerenja u drugachiji nachin prevoza jer su mislili da ih prate YU tajne sluzbe.E sad,dakle,druzio sam se i poznavao zadnje kriminalce i hrvatsku "elitu" koja je pripremila dolazak Tudjmana na vlast.Da sam zelio,mogao sam ostati u Zagrebu samo da sam se uchlanio u HDZ_e mogao sam imati sve shto sam pozelio jer sam bio dobar i provjeren od Gucica,dobio bi kao drugi neku tvornicu za 1$ ali nisam zelio jer sam znao da je to pljachka hrvatskog naroda i znao sam kakvi su kriminalci svi ti ljudi,kada im ne trebash brzo te se rijeshe a posebno one koji puno znaju.Moju odluku da odem iz Hrvatske prelilo je chashu pushtanje svih kriminalaca iz zatvora i davanje ovlasti kao da su policija.Mogli su po tim ovlastima da rade shto god zele,da maltretiraju sve ljude i hrvate i srbe koji nisu bili za HDZ,zatvaraju ih u tajne logore po Zagrebu,ubijaju kao shto su obitelj ZEC ubili na Sljemenu.Poznavao sam dakle mnoge krimose koji su bili uvjereni da sam i ja.Ali jednom od njih je bilo sumnjivo kako nemam iskaznicu MUPH pa se pocheo raspitivati za mene.Znao sam da su ti kriminalci odlazili u srpska sela,pljachkali i ubijali srbe koji nisu znali da su to kriminalci iz zatvora vec su mislili da su normalni hrvati.Dakle,tako je pocheo rat i nisu ga pocheli hrvati ,srbi ili muslimani vec njihovi kriminalci koji su bili pusteni iz zatvora vjerojatno po naredbi Americhkih cionista.Kada su pokrenuli kotach rata izvukli su se i poslali hrvatsku mladost da gine a oni su sve pokrali (pogledaj samo scenario u Ukrajini pa ce ti sve biti jasno kako se to radi).Vecina onih koji su kasnije otishli u rat su ustvari korisni idioti cionista (chitaj zidova) koji vladaju i Amerikom pa su pomislili da mogu i cijelim svijetom,no Rusija i Kina sa velikim ostatkom svijeta im je stala na put.Dalje se necu truditi jer ako ovo ne mozesh pojmiti i shvatiti uzalud je.Vecina vas misli da mrzim Hrvatsku i hrvate jer ne moze da shvati ili ne zna prave dogadjaje koje su predhodile ratu.Samo se zapitaj kako to da vecina tadashnjih ali i danashnjih HDZ=ovaca su bivshe komunjare.Propaganda koja je stvorena na zapadu uchinila je svoje pa se ljudi mrze bez razloga.Samo jedan podatak,svi ti hrvatsko-srpski-bosanski kriminalci su dobro saradjivali i u vrijeme rata a narodi koji se nisu nikada vidjeli ubijali su se i ratovali jedni protiv drugih za tudji dzep.Dakle,korisni idioti.To je samo malo od onoga shto znam.Ne bi navodio jos neka imena jer su ljudi josh zivi i na funkcijama.Gucic je nakon smrti Tudjmana pobjegao u Srbiju gdje je dobio srpsko drzavljanstvo i putovnicu.Obitelj mu josh uvijek zivi u Konjshchinskoj a za njega mi nije poznato shto se desilo kasnije.Samo znam da je morao pobjeci jer su ga se HDZ-ovci zeljeli rijeshiti zato shto je dobio pola Hrvatske za dzaba za svoje usluge dovodjenja krivoustog na vlast.Draga moja,zao mi je shto ti to moram napisati ali danashnja Hrvatska je fakat mentalna vukojebina u kojoj zive uglavnom korisni idioti i par obitelji bivshih kriminalaca koji sisaju krv poshtenom hrvatskom narodu.Shta mislis da to mlad ne vide pa zato odlaze u svijet.Koliko se sjecam i tvoj sin je zavrshio u NY ili sam neshto pobrkao.?

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5207
2020-07-05


Back to top Go down

LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS? - Page 2 Empty Re: LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS?

Post by metilda Thu 27 Jun - 18:47

Uh, dugačak ti je tekst ali sam ga pažljivo pročitala. Ne znam za te detalje oko Gucića ali za puštanje kriminalaca znam. Ne kužim se u političke detalje kao ti i vjerojatno poprilično namjerno radi svog psihičkog mira guram glavu u pijesak. Međutim, definitivno si u pravu kad kažeš da su Hrvati gnjusevi. Jesu. Nekih 70%. Ja to ne promatram tako široko kao ti jer nemam takvo veliko iskustvo. Jesam fakultetski obrazovana ali više sam se bavila djecom nego strukom. Ne, nije mi nitko od djece u inozemstvu. Iako im nisam nametala domoljublje kao ni bilo što drugo pa ni vjeru, svi su odlučili ostati u Hrvatskoj i krvavo se bore jer nemaju nikakvu iskaznicu. Znači, tih sedamdeset posto gnjuseva kreira hrvatsku dušu. I onako duboko duboko mi se gade. Ali onih 30% čini da se zauvijek osjećam Hrvaticom. Sigurno se sjećaš one Nerudine pjesme Neka se probudi drvosječa i nakon nabrajanja svega lošega on kaže: ali ja ljubim do korijenja moju malu i ledenu zemlju. Usprkos gnjusevima. Ovih dana su me zgrozili oko poraza reprezentacije na EP. Svoju gnjusnu dušu pokažu kad netko padne. Kad uspije zavuku se i sikću iz zmijskih rupa. Ali kad padne onda vrište zloću iz svega glasa. Ima toga u svakom narodu ali za druge me nije briga.

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 5012
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS? - Page 2 Empty Re: LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS?

Post by mentalitet Fri 28 Jun - 0:18

Napisao sam to sve po sjecanju,nemam nikakve fajlove kao sto neki imaju.Prinajem,samo budale pamte a pametni zapisuju i kada im treba odu u fajl i nadju u par sekundi.Svaka medalja ima svije strane pa i ovo sto ja nelogicno radim je ustvari vjezbanje memorije i pamcenja.Imam bas zbog toga talenat da dobro pamtim.Mislim da su zene racionalnije i da sasvim drugacije dozivljavaju stvarnost od muskaraca,zato se ponekada ne razumijemo jer vidimo stvari i dogadjaje iz drugachijih rakursa.Medjutim,ono sto sam predhodno napisao bila mi je namjera da pokazem iz osobnog iskustva stvari i dogadjaje kojih nema u medijima jer se skrivaju zato kada bi ljudi znali pravu istinu onda bi sasvim drugachije reagirali nego sto reagiraju na lazi i izmishljotine koje im se nude kao istina.Puno sam razmishljao o svemu tome i pitao se zasto su ljudi lakovjerni pa nasijedaju na te razne lazi.Doshao sam do zakljuchka da lakovjernost igra veliku ulogu jer ljudi misle da su oni drugi koji manipuliraju sa nama isti kao shto smo mi,poshteni,domoljubi koji su spremni u svakom trenutku pomoci slabijem od sebe i da ne nabrajam sve te vrijednosti koje smo nauchili kroz knjige,vjeru,u obitelji,kroz razne priche it.Mene je kao zrelog chovjeka oformilo to da se ne vezem za naciju ili odredjenu kulturu nego za univerzalne vrijednosti koje postoje u svim narodima ove zemaljske kugle.Ziveci na zapadu nisam se sramio preuzeti kao svoje neke vrijednosti koje sam smatrao kao normalne ali i odbiti one koje sam smatrao nenormalnim.A sada da se vratimo postotcima koje si opisala.Vidis,mene dozivljavaju i to namjerno kao chovjeka koji mrzi sve shto je hrvatsko iako to nije istina.Medjutim,pokvareni pojedinci (ne mogu ih nazvati hrvatima ili srbima ili muslimanima) upravo to zele da stvore crno-bijeli svijet u kojem je lagano manipulirati pa nas primoravaju na takvo jednostavno poimanje svijeta i dogadjaja mada je svijet uglavnom siv a ne crn ili bijel.Sto bi rekao narod "Istina je uvijek negdje u sredini".Zato i postoji polemika i razgovor da se dokuche oni uglovi razmishljanja koje nismo sposobni sami vidjeti ili primijetiti.Naravno,za tako neshto prvenstveno je potrebna iskrenost i namjera da se dozna prava istina bez obzira koliko ona bila ruzna jer lijepa laz vodi uglavnom u josh goru situaciju u buducnosti.Za mene je ISTINA Bog,a LAZ je djavo.Ponekada mozemo lagati nesvjesno zato shto neznamo istinu ali postoji logika koja nas uchi kako provjeriti shta je laz a shta istina i shta onaj koji laze zeli postici time.Najgore je lagati sebe.Ima ljudi koji vole vishe lijepu laz nego neprijatnu istinu.Ja sam drugachiji jer me iskustvo uchi da cu takvim nachinom poimanja lazi i istine opet stati na grablje.Nacin na koji ti razmishljash isti je kao kod vecine zena pa je i moja bivsha tako razmishljala.Meni je ne shvatljivo da neko moze zabijati glavu u pijesak ko noj i praviti se da problemi ne postoje te ce se sami rijeshiti.Logika je da se problem mora prvo otkriti jer se onda lakshe rjeshava.Ako ljudi zive sa problemom i nishta ne rade na tome da se rijeshi onda su cijeli zivot u problemima.Opet me misao odvukla dalje od teme ali to sam ja koji zeli sve razjasniti da bi se preduhitrili problemi.To neki smatraju pametovanjem i onda nastupaju komplexi manje vrijednosti pa nastane obostrano vrijedjanje.Rijetki me poznaju pa ne mogu shvatiti shta zelim time postici.Ne da bih neshto dokazao vec da bi nekoga natjerao na razmishljanje jer vjerujem da svi mi mozemo skoro sve shvatiti ako se potrudimo da stvari pogledamo iz drugog ugla.Ovdje cu morati zabremzati jer imam nekog posla u svezi sa pchelama a one ne trpe sutra cemo pa cu ti dopisati ako ti neshto nije jasno.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5207
2020-07-05


Back to top Go down

LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS? - Page 2 Empty Re: LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS?

Post by metilda Fri 28 Jun - 5:17

Razumijem tvoju kritiku za zabijanje glave u pijesak, ali nisi me prije pratio, bila sam prilično aktivna na vijestima. Sve što pišeš ja sam shvatila 1997. kad je u Metkoviću gradonačelnik postao kralj lokalnih gnjuseva i ostao na tom mjestu glasovima svojih robova, fizičkih i mentalnih, do 2013. E pa meni se tada politika zgadila. Tada sam shvatila mentalitet gnjusova koji su bili spremni zavaditi se sa obitelji i zabiti nož u leđa prijateljima da bi se dodvorili Gnjusu. A on je uzimao njihove kćeri i žene. Imao je taj Gnjus, da ne kažeš da nije sve crno bijelo, i jednu ajmo reć pozitivnu stranu. Išao je na svaki pogreb, davao 500 kn za pripomoć obitelji, dijelio kese sa namirnicama penzionerima o Božiću. Organizirao je i snimao orgije i objavljivao na yt, s bijelim rukavicama nosio križ na Tijelovskoj procesiji. Na Wikipediji piše da je bio dragovoljac domovinskog rata, a sve što o tome znam je da je na ratnim područjima  skupljao napuštenu stoku u prodavao u svojoj mesnici. Onda su 2013. došli Mostovci i pomeli ga. Previše sam očekivala od njih, dečki nisu dorasli političkom mlinu. Pratila sam to sve do prije 2 godine i onda sam zaključila da nema smisla gubiti vrijeme na to, pa ni razmišljati o tome. Čemu? Samo se ljutim. Zato pjesnički zabijam glavu u pijesak i radujem se velikim sitnim stvarima koje čine moj život.

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 5012
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS? - Page 2 Empty Re: LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS?

Post by mentalitet Sat 29 Jun - 7:14

Ustvari,kada se bolje pogledam i analiziram na ovom forumu upravo o tome i ja pishem.O raznim kriminalcima i takozvanim domoljubima koji neukim i naivnim ljudima prodaju muda za bubrege da bi mogli sa njima manipulirati i iskoristit ih za svoje ciljeve.Meni osobno se takvi ljudi gade bez obzira iz kojega naroda dolaze.Za mene kriminalci imaju svoju pripadnost a to je kriminal i zato se i zovu kriminalci a ne srbi,muslimani ili hrvati.U Zagrebu sam poznavao skoro sve znachajnije kriminalce koji su dolazili iz raznih naroda bivshe YU.Medju njima je bilo najmanje zagoraca i medjumuraca a najvise onih sa kamenjara,crnogoraca,hercegovaca,i bosanaca.Bio je i jedan Srbin iz Srbije,teshko djubre i kvarnjak koji je bio dobar sa jednim Hrvojem iz Novog Zagreba.Oni su 1988 ili 1989 ubili u Sloveniji jednog katolichkog paroka i ukrali mu skoro 500.000 DM .To su sve potrosilili na kocku a ovaj Srbin je zavrshio u zatvoru dok je Hrvoje bio oslobodjen optuzbe jer je taj Srbin preuzeo svu odgovornost na sebe.Dakle,ti i takvi kriminalci su se vise slagali i u ratu od obichnog naroda.Nije badava ona o guskama u magli jer je narod glup ko kurac. (izvini na izrazu)Prije rata su svi ochekivali kao i sada da ce njihove probleme netko drugi rijeshiti i govorili su "Nebi se shel meshati" E pa sad meshaj dok te jebu u tu glupu glavu.Dobra je ona misao"Ako se ne bavish politikom ona ce se baviti sa tobom i to na naj ruzniji nachin"
E da,moram primijetiti da nam je ova tema jako chitana.Tko bi rekao? ::::))))

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5207
2020-07-05


Back to top Go down

LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS? - Page 2 Empty Re: LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS?

Post by metilda Sat 29 Jun - 11:19

Gle stvarno ima puno čitanja. To ti je zato što svi čekaju kad ćemo se posvaditi. Jer nas dvoje smo totalno suprotnih uvjerenja. Ali ja mislim da svatko može lijepo razgovarati ako pokaže poštovanje prema sugovorniku. Ti si ga pokazao prema meni, ja sam ti uzvratila. Oboje iznosimo svoja mišljenja bez ad hominem argumenata s druge strane. Moram ti posebno zahvaliti što ne psuješ jer bih u protivnom davno otišla s teme. A čak mislim da imamo i nekih sličnosti u karakteru, recimo sklonost iskrenosti i preispitivanje svega. 
Što se politike tiče ja mislim da je lokalna politika preslika globalne, samo što su u globalnoj daleko veći ulozi i značajnije face. Dugo sam se dopisivala sa speareom i on mi je uvijek govorio da ne mogu uspoređivati lokalno i globalno, ali nisam se slagala s tim. Jer zbilja ne možemo pobjeći od politike budući da nas ona globalna sve želi pretvoriti u robove a to provodi preko lokalne.

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 5012
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS? - Page 2 Empty Re: LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS?

Post by mentalitet Mon 1 Jul - 7:42

Vjerujmi,nikada nisam vrijedjao nikoga prvi dok mi se ne zakachi neki kreten,onda sam psovke upotrebljavao kao sredstvo da takve idiote odbijem od sebe polazeci od nacela da ti likovi imaju neki ponos pa nece dozvoliti da ih ponovo vrijedjam i tako me ostaviti na miru.Ali avaj,pogrijesio sam u procjeni i shvatio da imam posla sa mentalnim bolesnicima koji nemaju niti drze do bilo kakvih ljudskih vrijednosti.U stvarnom zivotu nikada nisam dozvoljavao idiotima da mi pridju blizu nego sam se druzio sa pametnijima od sebe jer sam mogao od njih neshto nauchiti.Ovaj virtualni svijet zahtijeva druge alate i nachine kako se rijeshiti odredjenih idiota.Da ima opcija blokiranja onda se takve stvari ne bi deshavale.Poshtujem svachiju misao tko poshtuje moju i ako mi dokaze chinjenicama da nisam u pravu spreman sam javno priznati da sam pogrijeshio ili ispao glup.Izbjegavam sukobe jer ljudi u meni pobude ono najgore a tada ne biram niti rijechi niti sredstva.Imam dovoljno razvijenu mashtu da svakoga mogu dovesti do ludila.:::))))Nema ruznih rijechi nego ruznih misli koje se samo rijechima mogu opisati.
Chitao sam te povremeno i na onom forumu ali mi nisi bila naprta i izazovna jer si bila previshe fina i kulturna pa nisam imao razloga da te "napadam".Uglavnom to radim onima koji su umislili da su posisali pamet cijelog svijeta ne zato shto ne podnosim pametne forumashe nego ne podnosim glupe i pokvarene,Evo ima par likova sa kojima se ne slazem sa njihovim nachinom razmishljanjima i vrijednostima koje namecu drugima ali mi nikad nije palo na pamet da ih vrijedjam.Iskreno mislim da su balkanske zene inteligentnije od balkanaca jer valjda su racionalnije i ne lupa ih taj testeron ko mushku bagru koja zbog toga ima kratak fitilj isto kao i ja:)I Bog stvori zenu i mushkarca sa svim svojim razlichitostima.Ali kada zena hoce da bude mushko onda je to odvratno isto kao i kod mushkarca koji se ponasha kao neka zena.I jedno i drugo je neprimjereno.Rijetko kada sam vrijedjao zene,ali priznajem da jesam isto kao i mushkarce iz gore navedenih razloga.Upoznao sam jednu zenu sa onog foruma i postali smo veliki prijatelji,kada god sam dolazio u Hrvatsku vidjali smo se i krepavali od smijeha do suza.A inache je bila tamo lajavica Br.1.dok u stvarnom zivotu jedna fina i kulturna dama pa sam i ja uz nju morao biti takav kao shto sam ovdje u ovoj prepisci sa tobom jer nosish iz kuce fini klasichni konzervativni odgoj shto ja smatram izuzetnom vrijednoshti.Normalni ljudi se nikada ne svadjaju oko nechega ako razumiju shto onaj drugi zeli reci.Ako nije jasno onda se pita zashto tako mislish i smatrash to za normalno.Ali kako sam vec prije napisao u nashoj polemici da su za mene 10 bozijih zapovijedi zakon procjenjivanja drugih ljudi ali i sebe samog onda je to razumljivo kako se ponasham prema tebi.Nije to zbog moga odgoja vec si ti to zasluzila.Volim ponekada opsovati jer ni jedan drugi knjizevni izraz ne moze zamijeniti psovku da neshto plastichno objasni.Recimo gade mi se likovi koji nesto napishu u stilu'ebemti i misle kako su fini i kulturni zbog jednog izostavljenog slova.Odma vidish licemjerstvo i takvi su u stvarnosti najgori.Primijetio sam da nas chitaju shto i nije loshe jer imaju priliku da nauche kako se dva sugovornika sa razlichitim pogledima na neke zivotne okolnosti ili dogadjaje sa uvazavanjem dopisuju.Pozdrav i dobro ti jutro a ja odoK u krpe.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5207
2020-07-05


Back to top Go down

LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS? - Page 2 Empty Re: LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS?

Post by metilda Tue 2 Jul - 6:06

Za razliku od tebe ja sam uvijek bila tiha, mirna i povučena. Nikad mi ništa nije bilo smiješno. Vicevi su mi bili zabavni ali me nikad nisu nasmijali. Kao takva nisam bila omiljena u društvu što mi nije smetalo jer sam vuk samotnjak. Sama sebi sam najbolje društvo. Najdraži hobi mi je bilo čitanje i kupovanje knjiga i to sam prenijela na prvo troje djece. Mislim da nas četvero imamo biblioteku od desetak tisuća knjiga. S godinama i sa slabljenjem vida sam smanjila čitanje, sad prelistavam po fejsu meni omiljene profile i to je to. Započela sam jedan posao koji volim raditi, postala sam osobni asistent jednom invalidu. To mi je najdraži posao do sada. Imala sam mnoge talente, pjevanje, sviranje, slikanje, pisanje, ali ni jedan nisam razvila. Moji nisu bili uporni kao današnji roditelji. Ima 10 godina da sam se potpuno okrenula Isusu i meditaciji. Jedino to mi daje mir i to je proces koji traje i treba biti uporan za postići unutarnji mir, za pomiriti se sa sobom i sa svijetom. To mi je uspjelo tek posljednje dvije godine.

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 5012
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS? - Page 2 Empty Re: LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS?

Post by mentalitet Wed 3 Jul - 23:12

Chesto puta sam pomislio da je bolje biti introvertan nego extrovertan kakav sam ja,ali ima nesto u chovjeku shto mu neda da shuti pred idiotarijama.Nerviraju me ljudi koji ne poshtuju osnovna prava drugih a zahtijevaju za sebe sve cak i tudje.Dugo sam na zapadu (10 god. u Berlinu i i skoro 20 god. u SAD) i imam pravo da na osnovu svoga iskustva kazem shta mislim o svojoj okolini u kojoj zivim.Poludim kada procitam neke idiote (Kako drugachije da ih nazovem?)koji donose sud o nekoj zemlji a tamo nisu zivjeli ni mjesec dana.Volim procitati tudje mishljenje koje je iskreno i zasnovano na vlastitom iskustvu.Evo recimo,ja kada kritikujem SAD ili Njemachku imam i dokaze za svoju kritiku.Svi smo odrasli na zapadnoj glazbi i filmovima.Sjecam se volio sam teski rok i njihove balade a nije mi nikad padalo napamet da poslusham cajke koje mi se i dan danas gade.Volio sam i volim dobru shansonu jer glazba i jeste lijepo govorenje (Arsen Dedic) u kojima si mogao chuti vrhunsku poeziju koju volim i bez glazbe.Dakle,odrasrtali smo uz zapadnu kulturu i bili pod njenim utjecajem ali mi nije bila ni strana lijepa Ruska rijec pa sam josh kao dijete prochitao skoro sve njihove klasike i u tim djelima otkrio slavensku dushu koju zapadna kultura nije imala jer na zapadu je sve podlozno materijalnom.Mozda sam malo shizofrenichan ali volim da neshto seciram do sitnice pa onda od raznih komadica slazem svoj mozaik.Dolaskom u SAD nakon par godina sam morao priznati da je sve bilo varka koja je sluzila da nas samohipnotizira.Kada bi neki doshli ovdje nakon mjesec dana bi pobjegli nazad na Balkan.Skloni smo sve sto je strano velichati a svoje ponizavati.Nikad u zivotu nisam omalovazava nikoga a posebno ne slabije od sebe,ako nisam mogao pomoci sigurno nisam odmagao.Ne bi mogao proci kraj chovjeka koji lezi na ulici a vecina prolazi kraj njega ne obaziruci se.tako je upravo na zapadu jer su odgajani da misle samo na sebe.Ovdje je normalno da djecu chim napune 21 god lupe nogom u guzicu i izbace ih iz kuce.Zato jihova djeca nemaju taj osjecaj pripadnosti obitelji pa im ne pada napamet da brinu o starcima shto je u neku ruku i pravedno,jer chim si ga mogao tako mladog izbaciti na ulicu onda drugo nishta i ne zasluzujesh.Vecina amerikanaca je poluobrazovana.Djeca sa Balkana uche vishe u Gmnaziji nego ovdje ameri na fakultetu.Da se razumijemo,nisu oni krivi vec sistem koji je tako projektiran.Shto manje obrazovaniji.lakshe je manipulirati sa njima.To je sada i kod nas doshlo i ta neka Bolonja.Zashto ti sve ovo pishem?Pa zato kada pogledash danashnju sliku svijeta i vratish se u proshlost od najmanje 80 god. shvatish da je to eve projektirano iz jednog centra.Ovdje kada slusham vijesti ili izjave nekih politichara vec po samom stilu izrazavanja i rijechima koje koriste u svome vokabularu mogu zmireci da prepoznam iz kojeg su se inkubatora izlegli.Stvar je u tome shto je zemaljska kugla postala odromno selo pa za neki dogadjaj saznas nakon par minuta a prije je trebalo mjeseci vremena da proteknu dok neka vijest stigne iz SAD u Evropu i obratno."Gospodari svijeta" posjeduju sve i manipuliraju sa nama kao sa malim psicima koji se deru i laju bez veze a nisu svjesni odakle stvarna opasnost dolazi.Evo pchele.Kad dodje vrijeme da im uzmem med uzimam uglavnom ujutro jer je vecina van koshnice u nekom poslu.Malo ih zadimim.one se povuku u dubinu koshnice i ja nastavim na miru da im uzimam ono shto su one mukom skupile.Za 1 kg meda moraju obletiti 3 puta zemaljsku kuglu.Tako ti je slichno i sa zapadom.Nauchili su da kradu od kako su postali.Pogledaj samo njihove muzeje.Kada bi te ukradene umjetnine vratili njihovim orginalnim vlasnicima ostali bi im muzeji prazni.Iskreno srce me zaboli kada vidim kako se ljudi mrze na Balkanu a skoro istih su krvnih zrnaca.Ali valjda nas je takve stvorio Bog da nauchimo pachiju shkolu zivota.Nemam drugachije objashnjenje nego ono Darvinovo o postanku svijeta i sve vishe vjerujem da je on bio u pravu jer toliko toga animalnoga imamo u sebi da je to uzas.Padne mi napamet da je neka visha civilizacija bila na zemlji i ubrizgala majmunima neki DNK koji se mora razviti u neshto bozansko i savrsheno nakon par tisuca godina ili cemo kao vrsta nestati kao i prije toga neke druge.Znam da ne mozemo utjecati na svoj zivot a kamo li na tudji i da je mozda besmisleno braniti neke ljudske i civilizacijske vrijednosti ali kako napisah,ima neshto u meni koje se ne miri sa time i misli da ipak mozemo utjecati na svoj zivot i tudji u jednom humanom smislu ako poshtujemo one koji poshtuju tudje vrijednosti i ne namecu drugima kako treba da zive.Iz moga "filozofskog" shvacanja prirode i onoga shto na nas utjeche da budemo razlichiti je jedna obichna pricha koju cu pokushati uoblichiti u par rechenica.Sjecam se kao dijete da je na trznici bilo vishe vrsta grozdja ili jabuka ili krushaka.Ovdje u SAD mozesh kupiti samo jednu ili dvije vrste na cijeloj americhkoj teritoriji.Kada sam bio prije par godina kod obitelji u Grchkoj otishao sam na trznicu i nashao jednu vrstu grozdja iz svog djetinjstva.Kupio sam skoro sve od jedne starije zene (oko 5 kg),doshao kuci oprao i skoro sve pojeo.Poslije mi bilo zlo i morao sam svaki chas na WC.Eto na tome sam zelio samo pokazati kako su razlichitosti bgatstvo a ne nedostatak.Mislim da je tako u svemu.Svaka kultura ima neshto dobro i lijepo u sebi shto mozemo uzeti kao svoje i tako se obogatiti duhovnim i ljudskim vrijednostima.Dakle,svo moje pisanje na forumu se svodi u tome da trebamo biti tolerantntni i ne nasilni kao shto to svaka vjera pripovijeda.Poludim kada mi netko kaze da je katolik,musliman,ili pravoslavac i onda objashnjava svoju vjeru nekom iskljuchivoshcu i ne tolerancijom.Naravno,u stvarnom zivotu takvim ljudima ne dozvoljavam da budu u mojoj blizini a na forumu ih ne mozes izbjeci.Nikad nisam odlazio svakom u kucu kao gost niti sam svakoga ugostio.Humor obozavam,znao sam se shaliti i na svoj rachun (jebesh chovjeka koji se nikada nije nashalio na svoj rachun).Svojevremeno sam znao napamet skoro 1.000 viceva i znao sam ih isprichati na zagorskom,dalmatinskom,srpskom,bosanskom ,ciganskom,shiptarskom slengu i to jako dobro.Jedino nisam nikada volio crni humor ili onaj koji omalovazava slabije i nemocne.Eto pa chitaj:::))))

P.S. Shta si u horoskopu?

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5207
2020-07-05


Back to top Go down

LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS? - Page 2 Empty Re: LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS?

Post by metilda Thu 4 Jul - 19:45

Što više pišeš otkrivam da imamo dosta toga zajedničkog. Ni ja nikad nisam podnosila cajke, a u srednjoj sam živjela na Led Zeppelinu i Yesovcima. Gates of delirium i stairways to heaven su mi bile uspavanke. Na faksu sam prešla u mirnije vode sa dylanom, Cohenom i Talking Heads. Ali najdraža mi je bila klasična glazba jer sam imala dečka čelista. Od tada obožavam cello. Nažalost, moja generacija je bila rastrgana između zapadne kulture i školskog programa socrealizma. Slušali smo rock a učili teoriju i praksu samoupravljanja. Dobro smo i ispali na kraju čime su nas filali. 
Ne vjerujem u horoskop ali znam da sam Riba. Nešto sam prije čitala o tome kakve su karakteristike Riba pa su čini mi se opisane kao sanjari, pjesničke duše, introverti, neodlučne. Ovo prvo troje stoji, ali nikad nisam bila neodlučna. Od malih nogu čvrsto stojim na zemlji i točno znam što hoću a što neću. Teški životni udarci su me naučili da od pjesništva i sanjarenja nema ništa korisnoga. Valjda sam zato i ja voljela ruske klasike i sve ih pročitala. Oduševili su me Idiot i Rat i mir. Kasnije sam nasjela na Sto godina samoće ali to je ostalo jedino što sam pročitala od Marqueza. U zadnje vrijeme mi je vid jako oslabio pa je i to razlog što ne čitam i definitivno moram promijeniti naočale jer više ne razaznaje ni riječi na mobitelu. Trebalo mi je pola sata da ozipkam ovo malo teksta.

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 5012
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS? - Page 2 Empty Re: LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS?

Post by mentalitet Tue 9 Jul - 2:53

Ustvari dok sam bio tinejdzer nijednu drugu glazbu nisam slusao osim Teskog roka.One pop sranja su mi se gadila'jer sam vec u to vrijeme osjecao da su napravljena za siru publiku a ja sam bio i ostao jaki individualac.Ako mi se nesto dopadne nema toga tko ce razuvjeriti da je to lose.Kasni sazrijevanjem sam se ipak nasao u tome da ima i drugih pravaca u glazbi koja mi se svidjaju pa sam shvatio da ima samo dobra i losa glazba koja se dopada mome uhu bila ona ozbiljna,sansona ili cak i narodnjak ali je
pjesma morala morala imati dobre rijeci.Tu sam neumoljiv.Ako nema tragova poezije u tekstu onda nema slusanja.Kada sam dosao u SAD nisam znao engleski jezik osim par stotina rijeci iz filmova i pjesama ..Kada sam dovoljno nauchio shvatio sam da neke pjesme koje su mi lezale u uhu i volio ih slusati imaju bezvezne tekstove pa sam takve prestao da slusam..Oduvijek sam volio Arsena Dedica,Frabcuse sansone i italijanske kancone. zbog psamog jezika koji su mi onda i sada ostali poeticni.Inace sam u horoskopu Blizanac i ne vjerujem isto kao i ti da se moze po tome odrediti tip chovjeka ili njihov karakter.Ali razmishljajuci o svemu pa i o svemiru onda znamo da mjesec upravlja morima plimom i osjekom.Posto smo mi voda koja hoda onda znaci da ima utjecaja i na nas.Tako sam ipak pocheo da pratim ljude i shta su u horoskopu onako iz zajebancije.Dosao sam do spoznaje da ipak ima neshto shto nam je odredjeno kosmichkim energijama.Pa recimo,nikako se ne slazem sa vodenim i zemljanim znakovima ali sa vatrenim i zrachnim nemam nikakvih problema.Ribe mi se nikada nisu svidjale kao ljudi ( napisao bih sada neshto negativno ali necu da te povrijedim) aali kako rekoh nismo svi isti pa ni u znakovima ne mozemo biti isti osim nekih karakteristika koje su svima date.Pa recimo tako sam uocio da imam i karakteristike nekih drugih znakova.Ljudi i Indiji prije zenidbe idu astrologu da im odredi kakav ce brak imati.Kinezi imaju svoj horoskop.To mi govori da ima nesto u tome od pamtivijeka i da je netko to znanje dao ljudskom rodu .Povrshan sam u tome pa ti ne bi mogao puno napisati,ali ima jedna forumashica koja je pravi astrolog i kuzi se jako dobro u to.Ne smijem joj reci nadimak a mozda i ti sama znas tko je to.Sto se tiche knjiga nishta ne chitam,dolazile su mi pod ruku neke knjige ali kad ih prochitam imam osjecaj da sam to vec negdje procitao.Zato chitam svako smece onljajn pa se zasitim raznih gluposti i nekih trendova koji su mi odvratni,,Na forume sam pocheo dolaziti chim seu se pojavili iz jednostavnog razloga,interesovala su me dogadjanja na Balkanu i misljenja ljudi.Ponekada pomislim jebo me onaj tko mi je dao prvi kompjuter (sam sam ga kupio daleke 1998 ).Ali ne mozesh pobjeci od novih tehnologija jer ako bjezish ostanesh polupismen .Danas vise nitko ne pise rukom nego se tipka .Da sutra nestane struje ne bi znali napisati jedno obichno pismo.Na te forume sam pocheo dolaziti i iz jednog razloga koji me uplashio u kontaktu sa nashim ljudima ovdje koji zive duze od mene.Kad ih chujesh kako se shutaju rijechima iz maternjeg jezika dodje ti da zaplachesh a da ne govorim o djeci koja su ovdje rodjena.Bio sam se uplashio da cu postati takav pa sam zato najvishe dolazio da pisem.Inache imam dar za imitiranje pa ih znam imitirati .Jednu prijateljicu sa foruma sam dovodio do suza sa smijehom.Molila me da prestanem jer joj toliko bilo smijeshno da je stvarno plakala.
Ne znam jesi primijetila da u mojim tekstovima skoro nema ni jedne tudjice,tako mi je i sa govorom ,pa kada sam znao reci nekim ljudima koji me nisu poznavali dkoliko dugo zivim vani niko mi nije vjerovao.Drzim se one,ako izgubish maternji jezik izgubio si sam sebe.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5207
2020-07-05


Back to top Go down

LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS? - Page 2 Empty Re: LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS?

Post by metilda Wed 10 Jul - 17:59

Da, zaboravila sam Arsena i Josipu Lisac. Gubec beg je fantastičan, pa O jednoj mladosti. Voljela sam od naših još Indexe i Bijelo dugme. Sad mi glazba opet ne paše, ponovo pijem Tramal za bolove u kičmi.
Slobodno ti napiši što te nervira kod mene, neću se uvrijediti, možda nešto saznam o sebi što trebam promijeniti. Znam na koju forumašicu misliš, poznajem je mada se nismo odavno tipkale. Moguće da je to s utjecajem mjeseca točno. Jednako tako i glazba utječe na naše tijelo. Sigurno znaš onaj pokus sa rockom i klasičnom glazbom na kristaliće vode. 
Zanimljivo, ni ja nikad nisam upotrebljavala tuđice, nervirali su me oni koji su tako izigravali velike intelektualce. A što se tiče jezika, nekad davno sam tečno govorila engleski i talijanski, a s njemačkim sam se mogla sporazumjeti s ne baš dobrom gramatikom. Ali posao oko djece mi je oduzeo vrijeme za prakticiranje, talijanski i njemački sam gotovo sasvim zaboravila a s engleskim se ne bih izgubila u Engleskoj. :rofl

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 5012
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS? - Page 2 Empty Re: LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS?

Post by mentalitet Fri 12 Jul - 7:01

Logicno je ako volim poeziju da je Arsen tu i jos mnogi.Tamo na onom forumu sam znao lijepiti stvari koje volim.Doduse,malo sam bio i zaljubljen pa mi poezija jos vise podizala stanje u kojem sam se nalazio.Poezija nema granice,jer lijepa rijec je kao bujica,pronadje put koliko god je prijecio do onoga koji to treba.Vec sam ti napisao da sam se bavio slikarstvom pa sam ljeti odlazio na more i prodavao ono sto napravim preko zime.Bile su to interesantne likovne kolonije koje jako dobro pamtim i mogu ti reci da je to druzenje bilo fenomenalno.Nakonsto se zatvori navece oko 11 sarti skupimo se svi u neki restac jos otvoren ili kakvi nocni klub pa onda lumpujemo do jutra.Bilo je i morskih ljubavi,gitara i veceri poezije.Moram priznati da je to vrijeme bilo jedno od mojih najljepsih dana u zivotu.Vracao sam se u Zagreb sa dobrom lovom ali sam nastavio sa nocnim zivotom i spizdio to sto sam zaradio do Nove Godine.Noci su bile najljepshi moji dani.I danas sam nocni covjek pa ne mogu dugo sapati,ostala stara navika.Po obicaju imas jako puno "prijatelja"koji ti se okace o rame i nigdje bez njih.S vremenom sam sazrio i znao procijeniti ljude po mnogim sitnicama od gvora tijela pa do recenica koje su izgovarali.Vecina je podilazila i tapsala me po ramenu pa otuda i ta odbojnost prema takvima cak i ovdje na forumu.Ne volim kada mi netko podilazi ni u stvarnom ni u virtualnom zivotu jer znam odmah da neshto hoce od mene.Volim iskrene ljude koji imaju hrabrost pljunuti mi istinu u ochi jer onda znam da su pravi i posteni ljudi.Imam prijatelja sa kojima sam ostao u kontaktu i nakon odlaska iz Zagreba.Postujemo se ,ali ako nesto seremo bez pokrica dobijemo ili damo po labrnjici jedan drugome bez ljutnje.Sticajem okolnosti sam morao nauciti strane jezike.Ne znam zasto sam davno kupio (kao da sam znao) komplet Engleskog i Njemackog jezika u izdanju Ljubljanskog filozofskog sveucilishta.To donio u Ameriku (mislim da se to nekada zvalo lingafone,tri knjige i 3 zvucne trake)pa sam to iskopirao na kopir aparatu i stampao kao svoje.Prodavao i pomogao mnogim ljudima da lakse savladaju engleski jezik.Ja sam stalno imao slusalice i vokmen "Aiva"sa sobom i kao papagaj ucio izgovor i rijeci.Jezik se najbolje uci kad zivis u nekoj stranoj drzavi.Ima jedna engleska izreka "If you don't use it, you lose it".Zato se to dogodilo sa sposobnosti govora jezika koje si znala a meni se recimo to desilo sa Njemachkim.Sretao sam ovdje schwabe i pokushavao sa njima govoriti na njihovom jeziku koji sam stvarno dobro govorio i to bez akcenta u Njemachkoj ali shipak stalno se vracao na engleski.No vjerujem da bi nakon par mjeseci opey povratio tu sposobnost govora jer kada ga citam sve razumijem ali govorno Nicht.::))).Doduse ,svi u mojoj obitelji imaju talenta za strane jezike pa mi stariji sin govori Engleski,Njemachki,Spanski i Italijanski..Ova zadnja dva naucio uz zenu.Dok recimo unuk od 5 godina govori nas jezik,engleski i spanski. I to simultano se salta kako s kime razgovara..Na nasem jeziku se suta jos padezima i vremenima jer se vidi da mu je primarni engleski ali deda ne odustaje.Kada mi nesto kaze na engleskom ja mu kazem da ne razumijem i onda mu objasnim korijen rijechi kroz prichu shta to znachi.Voli da mu pricham priche na nashem jeziku pa moram izmishljati neke priche a nastojim da budu pouchne.Bavim se mishlju da pochnem prisati djechije priche.Djeca su najnevinija stvorenja na svijetu i ja ih obozavam zato shto su iskrena i ne srame se toga.Eto kod mene proslo 1 sat poslije pola noci,moram ici spavati jer me cekaju obaveze oko pchela.Pchele su kao malo dijete od godinu dana,nema sutra cu ili prekosutra.



_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5207
2020-07-05


Back to top Go down

LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS? - Page 2 Empty Re: LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS?

Post by metilda Fri 12 Jul - 13:17

Vidiš, ja sam uvijek imala problem u komunikaciji. Kao introvert se nisam uklapala ni u kakvo društvo. Tek nakon faksa sam našla ekipu kojoj nije smetalo moje tiho prisustvo. I naprosto sam bila drukčija. Moj je moto bio: pusti me na miru, ako imaš nešto protiv mene govori mi iza leđa, nemoj me gnjaviti u lice. :rofl I djeca su mi drugačija, svi kao da smo vanzemaljci, ne uklapamo se u ovaj mentalitet. Imala sam jedan biser koji je tražio od župnika čak da me izbaci iz crkve. :rofl

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 5012
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS? - Page 2 Empty Re: LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS?

Post by mentalitet Sun 14 Jul - 6:26

metilda wrote:Vidiš, ja sam uvijek imala problem u komunikaciji. Kao introvert se nisam uklapala ni u kakvo društvo. Tek nakon faksa sam našla ekipu kojoj nije smetalo moje tiho prisustvo. I naprosto sam bila drukčija. Moj je moto bio: pusti me na miru, ako imaš nešto protiv mene govori mi iza leđa, nemoj me gnjaviti u lice. :rofl I djeca su mi drugačija, svi kao da smo vanzemaljci, ne uklapamo se u ovaj mentalitet. Imala sam jedan biser koji je tražio od župnika čak da me izbaci iz crkve. :rofl


Mladji sin mi je uvijek bio takav,pokupio gene od zenine obitelji.Sa moje strane smo uvijek bili buntovnici i borci za pravdu.Ovdje nikada nisam pisao da su mi komunisti unistili obitelj.Moji pretci su bili trgovci i uvijek dobro stojeci do komunizma.Kada su komunisti doshli na vlast mome didu su sve oteli .Otac je imao hrabrost da komunistma jebe mater javno.Zatvarali ga u neke podrume sa vodom i pacovima.Mucili ga ali ga nisu mogli slomiti,izgleda sam i ja poprimio njegove gene.Nikada se nisam povlacio ispred pokvarenih idiota.Sjecam se ko danas u prvom razredu osnovne.Bio neki Anto veci i jaci od vecine djece u razredu sve zivo maltretirao.Svi ga slusali osim mene.Dodje jednom do mene ja sjedio za stolom treba da pochne sat a on mi uzme biljeznicu pa sa njome mlatara i pokazuje cijelom razredu kako me maltretira a ja cutim i ispadam pickica.Lijevom rukom se oslonio na moj stol a ja uzmem olovku i ubodem ga svom snakom u ruku..Da vidis kmecanja,taman uciteljica ushla na vrata i vidila shta se deshava.Morali roditelji dolaziti na razgovor,meni drzali predavanja a ja sam samo tada cutao i nisam nishta odgovarao,no u sebi sam mislio jebite si mater pokvarenu kad narastem i vama cu jebati mater.HAhahahahaha ,fakat je cijeli moj zivot bio takav,nikada se nikoga nisam bojao osim sebe i svojih nepredvidjenih ponasanja..Ali nikada nisam prvi dirao slabiju djecu ili curice bak shto vishe branio sam ih.Taaj Anto me kasnije uvijek cijenio valjda iz straha pa se prema meni odnosio sa respektom .Zavrshio je u zatvoru zbog silovanja i kasnije umro.Eto shto ti je gen,moj mladji sin je tukao ovdje crnce jer su maltretirali bijelu djecu.Mali je od 7 god. trenirao i Taekvondo uz tenis,4 dan crni pojas.Bolje je nogom dijelio shamare nego rukom:}}}}
Crnci su ti isti kao shiptari,samo kada su u gruopi jaki su,mentalitet hijena.Dakle to ipak dolazi genetski.Mozda ako bolje analizirash svoju obitelj nadjesh slichne sebi neke dalje rodjake..Danas kada gledam takve ljude svjestan sam da su jako razlichiti od drugih i da nisu dovoljno shvaceni na pravi nachin.Svi smo razlichiti ali neka djeca koja su na prvi poglrd mirna znaju biti dosta zajebana isto kao i kada odrastu.Znash kako se kaze iz Mire 100 vragova vire.Nemoj ovo da shvatish doslovno samo zelim potkrijepiti kako se i shto deshava u ljudima koji su na izgled introvertni.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5207
2020-07-05


Back to top Go down

LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS? - Page 2 Empty Re: LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS?

Post by metilda Sun 14 Jul - 13:46

Moja djeca su neki neobični miks mojih i muževih gena. Muž je ekstrovert i uvijek glavni za zabavljanje ekipe. Kako smo se mi pronašli i sebe pronašli jedno u drugome samo Bog zna. :rofl
Djeca su pokupila moju hipersenzibilnost, empatičnost, ljubav prema čitanju i glazbi a od muža društvenost i radoholičnost. Ali po istančanom osjećaju za pravdu i istinu uvijek su bili, a i sada su, u nekom sukobu sa okolinom. Zbog najstarijeg sina sam svaki dan morala u školu na razgovore s pedagogom i razrednicom. :rofl Jedino je najmlađi introvert i ako postoji hiperhipersenzibilnost onda je to on. Već su svi osim njega prošli tridesetu i samo dvoje su našli srodnu dušu koja će ih trpjeti. :rofl
Meni su imama i tata bili profesori, tada je to bilo zafrkano zanimanje ali se oni nisu odrekli svojih uvjerenja. Tata je uvijek bio u problemu zbog toga, mama je bila mudrija pa je šutila i radila po svome. I sada smo svi buntovnici, samo iz drugih razloga. 🤷
Ma ja sam zaista skroz mirna i bezazlena. Evo jučer sam se prvi put naljutila u vožnji na vozača ispred mene, čak sam mu i trubila. 😇

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 5012
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS? - Page 2 Empty Re: LJUBANE KAKO TO SRPSKO IME IMAS?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum