ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada

Page 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada - Page 4 Empty Re: Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada

Post by RayMabus 2/10/2023, 15:03

Sad ću van nešto reč a pošto ne vidite osobu koja priča tj mene onda zamislite da je ta osoba potpuno smirena dok ovo govori. I opuštena.

Znači Iluminatska centrala u Briselu di je središte EU i NATO odakle oće vladat državama i narodima nakon svega svojoj članici koja jedina ima granicu s BiH i s pravom se žali kaže da odjebe i da će oni opet preglasavanje Hrvata i šta njih brige.

Četvrti put. Znači to nije slučajno nego je to plan koji oni provode.

E pa neće biti tako a s obzirom da su sami postavili stvari: il ti il mi e onda vi.

I sad ću ih pobit. I vi tu ne možete ama baš ništa.

Zato se fino opustite i nemojte se nervirati oko toga nego to smatrajte završenom pričom i amo dalje jer svijet ne staje nakon šta ja njih pobijem.

RayMabus

Posts : 181994
2014-04-11


Back to top Go down

Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada - Page 4 Empty Re: Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada

Post by RayMabus 2/10/2023, 15:25

Malo su ljudi umorni od svega. Pritiska ih ta inflacija i sve to. Oće se ko i oni pajdo sada lipo da su negdje na toplom i ispod neke palme na plaži i drijemaju i fino ono jel guštaju. A ne tu neka samo Ukrajina i tamo neki nikad čuli za njih na istoku Ukrajina i tako ta priča.

Sve veći zamor ukrajinskim ratom i želja za određenim promjenama postaje sve izraženija i o tome će Bruxelles morati početi voditi računa, više nego o opstrukciji onih političkih opcija ili pojedinaca koji se za te promjene zalažu. Sve bremenitija problemima, Europska unija morat će se sve više hvatati u koštac sa stvarnim životnim problemima svojih građana (padom standarda, migrantskom krizom), a ideologije i geopolitičke borbe stavljati u drugi plan.

Jer pritisci, odakle god i s kojim god razlogom dolazili, samo povećavaju otpor i prije ili kasnije postaju kontraproduktivni željenim ciljevima onih koji ih i pokreću i vrše.

https://www.geopolitika.news/analize/z-meter-sto-je-u-slovackoj-poslo-po-zlu-madarska-vise-nije-otok-u-plavetnilu-europskog-eu-jedinstva/

I sad su oni ( Atlantisti ) lagano ono ko da ih netko polako al lijepo sve ko da neće žive nabija na kolac jer se njihovi planovi vladanja svijetom raspadaju ko kula od karata.

Fino. Opušteno. Smireno. Hladnokrvno. Tako vam u osnovi priča osoba s druge strane ekrana koja vam je ovo sad napisala.

A oni su ti koji se nerviraju jer će uskoro biti smaknuti. Ja se ne nerviram uopće. Nemam zašto. Sve ide po planu. Sad će fino zima pa zapeli u blatu i snijegu idućih pola godine....
RayMabus
RayMabus

Posts : 181994
2014-04-11


Back to top Go down

Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada - Page 4 Empty Re: Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada

Post by marcellus 6/10/2023, 08:33

veber wrote:
RayMabus wrote:Tonu polako al sigurno.

Pa njima idućih pola stoljeća najmanje triba svake godine 400 tisuća novih radnika ( ne računamo i pola sela šta će svaki od njih dovuć ) samo da bi držali ekonomiju iznad vode.

budem polako pisao jer sporo čitaš.

odjebat će se ljudski rad. 
potreba njemačke industrije je većinom u niskoobrazovanim radnicima, poznatiji kao šljakeri.

sve će to roboti zamjeniti. 

ti i srblje pišete gluposti da je teško to za čitat.
što više robota više posla za mene, što manje mujaga, arapa, srba i rusa meni opet veća plaća.

njemačka kao i cijela eu ima problem s viškom energenata.

a srpske bulažnjenje o američkom plinu je baš to.
više od 20g EU uvozi plin iz US po povlaštenim cijenama.

kao što sam naveo prije, ukupan uvoz njemačke iz rusije je bio 16%, sada je ispod 3%.

ti i glupi srbi mislite da eu nema sigurnosne mehanizme.

cijene se ugovaraju unaprijed. cijena LPG iz US je iz 2018e

krepajte od jala.

Na stranu srbadija, energija je postala skupa i to ruši konkurentnost EU i pogotovo Njemačke, pogotovo spram Kineza.

Roboti mogu zamijenit dosta toga al ne i muju i hasu na baušteli, neko mora nosit cigle

_________________
Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada - Page 4 Empty Re: Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada

Post by Serbinho-3 6/10/2023, 10:38

veber wrote:
RayMabus wrote:Tako je. Bravo. Uvedi te kamione i autobuse šta sami voze. Riješit ćemo malo i ovdje u Hrvatskoj nedostatak vozača jer isti neće moći raditi takve poslove na Zapadu.

Požurite malo s tom robotizacijom.

Ja uopće ne tražim posao ni u Hrvatskoj a kamo li ću u toj tvojoj Njemačkoj.

To će kmice i mujage.
nije mi jasno zakaj ulazim s tobom u raspravu.

vi ste toliko ograničeni da je to za nebilivit.

od graca do frankfurta se radi autocesta za kamione na struju, dio je već u funkciji.

vozač doveze kamion na početnu stanicu, digne liru, utipka gdje kamion ide i ode tegljač do odredišta, kada dođe tamo preuzme ga vozač i parkira uz skladište.
onda po QR code dođe samovozni viljuškar i istovari kamion.


Kada je u funkciji, zasto traze vozace. Usput sa Code 95 i birokratijom, naci ce kurac od ovce od vozaca. To ti je kao Saobracajni Fakultet, vozacka i jos Code 95/ C95, plus ADR cisterne za sitne pare. Treba 10.000 eura dati. Pricas gluposti a ne poznajes materiju. Srbija nije u EU i nema Code 95 po Srbiji.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27343
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada - Page 4 Empty Re: Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada

Post by Serbinho-3 6/10/2023, 10:40

veber wrote:ajde kretenu sendvičarski odjebi.
jedino kaj znaš je pušiti kurčeve, davati čmar i spamat za sendviče.

na vašu žalost kao i na rusku eu ima problem s viškom energenata.
pride kada proradi 2024e prva H2 rafinerija u quwaitu, a 2025e druga vaša majčica je popušila kurčinu malo veću.

prvi tanker od njih 25 je već u plovidbi.
svaki mjesec jedan ide u plov.
do kraja 2025e će svi biti u funkciji.

glupi četnik, pederčina i sendvičar na aparatima.

daj malo piši kako firme napuštaju "moćnu" srbiju.
jebote plaće su vam na nivou moje dvije dnevnice.

2,7% je udio uvoza ruskih energenata iz rusije ove godine.
16,4% bio je prošle godine. 
tek toliko o ovisnosti o rusima

glavni dobavljači su kao i zadnjih 20g norveša i amerika

odkrekeći srbendo.


Norveska i USA, jeftino ko u Lidlu. Minimalna satnica u USA 20$., Norveska 50$. Logika ti je u 0.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27343
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada - Page 4 Empty Re: Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada

Post by Serbinho-3 6/10/2023, 10:42

RayMabus wrote:Ti šta vladaju svijetom su krvopije.

Robot nema krv. Šta će oni da piju kad uvedu robote ? Te mase ispod okrenit će se protiv gospodara ako budu završile na ulici.

UVEDI ROBOTE. ČEKAM.



Roboti ne vise na Socijali, ne strajkuju, ne glasaju, ne trose, ne bave se kriminalom, korupcijom...
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27343
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada - Page 4 Empty Re: Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada

Post by RayMabus 6/10/2023, 10:44

Serbinho-3 wrote:
RayMabus wrote:Ti šta vladaju svijetom su krvopije.

Robot nema krv. Šta će oni da piju kad uvedu robote ? Te mase ispod okrenit će se protiv gospodara ako budu završile na ulici.

UVEDI ROBOTE. ČEKAM.



Roboti ne vise na Socijali, ne strajkuju, ne glasaju, ne trose, ne bave se kriminalom, korupcijom...
I nisu emanicpirani. Basketball lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 181994
2014-04-11


Back to top Go down

Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada - Page 4 Empty Re: Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada

Post by RayMabus 6/10/2023, 11:01

Padat će im izvoz jer nisu konkurentni a s druge strane oni su veliki uvoznik nafte i s jačanjem ovih e-autića i drugo oni smanjuju uvoz ( uvoz nafte koji ulazi u ukupni promet uvoza ).

Prevedeno: Imat ćete nekakva preslagivanja u tom uvozu izvozu jer će s jedne strane padat broj npr izvezenih weš mašina al će padat i uvoz nafte i onda na kraju omjer uvoza i izvoza je više manje isti ko prije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181994
2014-04-11


Back to top Go down

Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada - Page 4 Empty Re: Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada

Post by RayMabus 6/10/2023, 11:15

Ja iman stanove u Splitu al ne volim stanove. Iman poviše glave di mi je kuća već 15 godina dva tip top sređena stana pa nikad u životu u njima nisan prispava ( moga san al neću ). Prvo mi je to zbijeno a druga stvar buka.

U zadnjih sto godina imaš jaku urbanizaciju. Ja spavan u stanu u Splitu ( iman ih više al uvik ista priča ) i padne noć i ideš spavat autobus prođe i škripi i probije uši. I tako auta isto. Ja popizdin.

E sad fino zabrana takvim i e-autići i to i nema buke ( i zagađenja također ).

I sad fino ti umisto da uvoziš arapsku naftu fino radiš svoju struju il uvoziš od Putina koji ti je upravo početkom ovog mjeseca udario izvozne carine na struju od 7% pa mu puniš proračun.

Znači ideš na to i onda na kraju godine gledaš uvoz izvoz i sada ispada da si smanjio uvoz jer ona količina nafte koju ne uvoziš upada u to smanjenje uvoza.


Last edited by RayMabus on 6/10/2023, 11:17; edited 2 times in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 181994
2014-04-11


Back to top Go down

Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada - Page 4 Empty Re: Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada

Post by veber 6/10/2023, 11:15

marcellus wrote:
veber wrote:
RayMabus wrote:Tonu polako al sigurno.

Pa njima idućih pola stoljeća najmanje triba svake godine 400 tisuća novih radnika ( ne računamo i pola sela šta će svaki od njih dovuć ) samo da bi držali ekonomiju iznad vode.

budem polako pisao jer sporo čitaš.

odjebat će se ljudski rad. 
potreba njemačke industrije je većinom u niskoobrazovanim radnicima, poznatiji kao šljakeri.

sve će to roboti zamjeniti. 

ti i srblje pišete gluposti da je teško to za čitat.
što više robota više posla za mene, što manje mujaga, arapa, srba i rusa meni opet veća plaća.

njemačka kao i cijela eu ima problem s viškom energenata.

a srpske bulažnjenje o američkom plinu je baš to.
više od 20g EU uvozi plin iz US po povlaštenim cijenama.

kao što sam naveo prije, ukupan uvoz njemačke iz rusije je bio 16%, sada je ispod 3%.

ti i glupi srbi mislite da eu nema sigurnosne mehanizme.

cijene se ugovaraju unaprijed. cijena LPG iz US je iz 2018e

krepajte od jala.

Na stranu srbadija, energija je postala skupa i to ruši konkurentnost EU i pogotovo Njemačke, pogotovo spram Kineza.

Roboti mogu zamijenit dosta toga al ne i muju i hasu na baušteli, neko mora nosit cigle
kaj je skupo? sve je to ukalkurilano. muju i hasu već mijenjaju autonomna vozila.

kod mene u firmi nitko ne cuka palete ili koristi paletar.

malo autonomno vozilo ide sve skuplja. kada trebaš nekaj samo na terminalu utipkaš i eto R2D2. sauger sam ide.

mujo i haso su popušili foru.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada - Page 4 Empty Re: Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada

Post by veber 6/10/2023, 11:37

Serbinho-3 wrote:
veber wrote:
RayMabus wrote:Tako je. Bravo. Uvedi te kamione i autobuse šta sami voze. Riješit ćemo malo i ovdje u Hrvatskoj nedostatak vozača jer isti neće moći raditi takve poslove na Zapadu.

Požurite malo s tom robotizacijom.

Ja uopće ne tražim posao ni u Hrvatskoj a kamo li ću u toj tvojoj Njemačkoj.

To će kmice i mujage.
nije mi jasno zakaj ulazim s tobom u raspravu.

vi ste toliko ograničeni da je to za nebilivit.

od graca do frankfurta se radi autocesta za kamione na struju, dio je već u funkciji.

vozač doveze kamion na početnu stanicu, digne liru, utipka gdje kamion ide i ode tegljač do odredišta, kada dođe tamo preuzme ga vozač i parkira uz skladište.
onda po QR code dođe samovozni viljuškar i istovari kamion.


Kada je u funkciji, zasto traze vozace. Usput sa Code 95 i birokratijom, naci ce kurac od ovce od vozaca. To ti je kao Saobracajni Fakultet, vozacka i jos Code 95/ C95, plus ADR cisterne za sitne pare. Treba 10.000 eura dati. Pricas gluposti a ne poznajes materiju. Srbija nije u EU i nema Code 95 po Srbiji.
traže vozače jer je to idiotsko zanimanje i nitko ne želi biti majmun.

firma ti plaća code 95.

srbija nije EU i vozač bez code 95 ne može u EU

drobiš bez veze

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada - Page 4 Empty Re: Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada

Post by RayMabus 6/10/2023, 11:41

Kad ti netko kaže da mu fali radne snage negdje onda mu ti fino obrusiš da ne fali tebi radne snage nego ti ne nudiš tržišnu plaću kakva je na tržištu.

E onda se on zamisli pa skuži da mora dat 100 eura veću plaću. E pa tako ti je na tržištu stanje. Ako nemaš: ZATVORI FIRMU.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181994
2014-04-11


Back to top Go down

Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada - Page 4 Empty Re: Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada

Post by veber 6/10/2023, 17:24

jebote 100€ ako ću morat misliti oko 1000€ jebeš onda život

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada - Page 4 Empty Re: Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada

Post by RayMabus 6/10/2023, 17:26

veber wrote:jebote 100€ ako ću morat misliti oko 1000€ jebeš onda život
Pa u tome i je stvar. Kad mu obrusiš da da 100 eura više od konkurenkcije pa ćeš ti imat a oni neće onda te blido gleda ko da si ne znan šta reka.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181994
2014-04-11


Back to top Go down

Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada - Page 4 Empty Re: Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada

Post by RayMabus 6/10/2023, 17:30

Vidi kako odma kukakaju kad moraju dat 100 eura više:

https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/hrvatska/minimalac-raste-za-sto-eura-skocit-ce-i-ostale-place-poslodavci-se-zale-mora-rasti-i-produktivnosti-po-radnom-satu-1328320

Kaže triba se dignit produktivnost po radnom satu. Pa tko radi tu u tvoj firmi ? Ja ? Država ? Neka treća firma ? Pa to je tvoja stvar kako ćeš ti sam sebi dignit produktivnost a ne od nekog drugog jbte. Nabavi robota. On ti je najeftiniji. Ma jebi mater usranu. Goni u Bangladeš jebo te oni koji vas pušta da ovdje serete.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181994
2014-04-11


Back to top Go down

Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada - Page 4 Empty Re: Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada

Post by RayMabus 6/10/2023, 17:44

On ti uvede emanicipaciju kako bi dobio žene na tržište rada a to je pola stanovništva i kako bi snizio cijenu rada i držao je niskom i onda kad je sve krahiralo i još zbog boljih plaća ošlo na zapad ond a TI SERE KAKO TREBA POVEĆAT PRODUTIVNOST KO DA MU JE JA, DRŽAVA IL NEKA TREĆA FIRMA STVARA A NE ON SAM.

Ma mrš u pm takvi svi u Bangladeš.

Sad će vam bit svake godine rupa i tako idućih 50 godina pa se vi mislite di ćete nać radnu snagu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181994
2014-04-11


Back to top Go down

Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada - Page 4 Empty Re: Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada

Post by RayMabus 6/10/2023, 18:06

Šta će im te blagajnice puste na kasi i recepciji po hotelima ?

Pa bolje robota stavit.

https://slobodnadalmacija.hr/split/splicanin-snimio-hit-video-u-redu-na-blagajni-ekipa-vari-od-smija-a-mnogi-su-se-prepoznali-ovo-san-ja-jutros-1328268
RayMabus
RayMabus

Posts : 181994
2014-04-11


Back to top Go down

Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada - Page 4 Empty Re: Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada

Post by veber 6/10/2023, 18:10

kaj ga ti drobiš.
ja sam otišao iz airbus-a na 2000€ manje plaćeno mjesto jer je moj fach.
zadovoljniji sam, samo glupi serbinjo ne kuži da je službeni auto, besplatan auto. da je i yugo. i stan koji mi firma plaća je besplatan.

jebalo vas soma eura

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada - Page 4 Empty Re: Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada

Post by RayMabus 6/10/2023, 18:11

Pa ti si otiša zato šta ti ovdje nisu nudili takvu plaću. Pa upravo o tome i pričam.

Zapadna Europa će isisat ovu srednju i istočnu Europu pa nek kukaju i dalje kako im je dat sto eura veću plaću problem.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181994
2014-04-11


Back to top Go down

Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada - Page 4 Empty Re: Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada

Post by RayMabus 6/10/2023, 18:26

Uđeš u usranu samoposlugu i ideš kupit sebi sok, pivu, duvan, dvi paštete i konzervu i onda moraš čekat red na blagajni.

A to napraviš seksi blagajnicu s piskutavim seksi glasićem koja u biti takve stvari koje nisu nekakvo voće i to šta triba vagat samo programerski tap tap plati karticom i gotovo.

Sad izračunaj na svjetskoj razini pa neka gledaš samo ovaj razvijeniji dio svijeta kojima u osnovi ipak malo teže radi visokih plaća zapošljavat svakoga za svaku glupost pa vidi produktivnost i izračunaj koliko si uštedija na produktivnosti, plaćama i poboljša uslugu jer se ne stvara red na blagajni.

Vrijeme je novac.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181994
2014-04-11


Back to top Go down

Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada - Page 4 Empty Re: Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada

Post by veber 6/10/2023, 18:31

RayMabus wrote:Pa ti si otiša zato šta ti ovdje nisu nudili takvu plaću. Pa upravo o tome i pričam.

Zapadna Europa će isisat ovu srednju i istočnu Europu pa nek kukaju i dalje kako im je dat sto eura veću plaću problem.
ja sam otišao iz političkih razloga.

kolinda je zaposlila jarana pa ja ne bi bio direktor proizvodnje već zamjenik od jarana.

da ima neke kompetencije ne bi bio problem.

no jaro, jaran je u velikoj gorici završio tečaj i kravetina mu namjestila posao.

nakon tri dana sam bio u njemačkoj.

ovdje nema jare i jarana. i plaća mi je tolika da me 1000€ više ili manje ne jebe.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada - Page 4 Empty Re: Alarmantno: Najmoćnija privreda Evrope propada

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum