ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika Empty Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika

Post by RayMabus 25/9/2023, 14:07

Fala kurcu.

Propast: prosječan Splićanin stariji 5 godina nego 2001., grad dnevno gubi 4 stanovnika, tek jedan kvart prkosi trendu
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika Empty Re: Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika

Post by RayMabus 25/9/2023, 14:08

Od 1857. godine, kada je proveden prvi moderni popis stanovništva u Splitu, pa do 2011. godine, broj stanovnika u današnjim administrativnim granicama grada Splita povećao se 14 puta. U 2011. godini grad Split je imao 178.102 stanovnika.

Piše to u "Strategiji razvoja grada Splita do 2030. godine", koju je za potrebe Grada izradilo Sveučilište u Splitu. U sklopu ovog dokumenta, napravljena je i Analiza demografskih kretanja i to u okvirima negativnih demografskih trendova, koji će, procijenili su stručnjaci, bitno odrediti buduća kretanja raznih slojeva društvenog razvoja.

Strategija je bazirana na popisu stanovništva iz 2011.godine, pa u njoj nema ni slova o rezultatima popisa stanovništva iz 2021. godine, a ona su još poraznija za grad Split: prije dvije godine je Split, dakle, imao 160.577 stanovnika.

Split je, podsjetimo, najviše stanovnika imao 1991. godine, točno 200.459, a već 2001. je pao na 188.694 ljudi, dok je negativan saldo prirodnog kretanja stanovništva zabilježen prvi put 2007. godine i od tada se rapidno povećava, analiza dobne strukture stanovništva je pokazala ubrzan proces starenja.

– Kako možemo govoriti o razvoju i napretku kada grad svakodnevno gubi više od četiri stanovnika dnevno? Svjedoci smo kako se postojeći stambeni fond od otprilike 9000 stambenih jedinica pretvara u katastrofu za grad zbog divlje "apartmanizacije". Gradska vlast kaže da nemaju zakonskih mogućnosti utjecati na tu problematiku, a danas u Strategiji čitamo kako će se grad suočiti s "divljom apartmanizacijom" – rekao je i Tihomir Galić iz MOST-a na raspravi u Gradskom vijeću.

– Nedostatak društvenog suglasja rezultira nejasno definiranim mjerama koje trebaju intervenirati u problem kontinuiranog pada i starenja stanovništva. U djelokrugu svog rada, Grad Split od pronatalitetnih mjera dodjeljuje naknadu za novorođenu djecu, sufinanciranja cijene programa jaslica i dječjih vrtića, sufinanciranja školskih udžbenika, a dodatno se nastoji riješiti i problem financiranja produženog boravka – napisali su autori Strategije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika Empty Re: Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika

Post by RayMabus 25/9/2023, 14:10

Nikad gore ženske nisan upozna nego te iz grada.

Da Bog da van sve iselilo i otišle na selo živit.

Bar će ako ništa drugo postat normalne u glavu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika Empty Re: Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika

Post by RayMabus 25/9/2023, 14:17

Dobro nisu sve bile u kurcu. Bilo je i normalnih. Bilo bi nepošteno od mene da to ne kažen i ne spomene te neke šta su bile ok i normalne al ono općenito kad gledaš masu i prosijek Bože sačuvaj.

Pričaš s nekon tako a takve su u gradu velika većina i padaš na guzicu kad čuješ kako to razmišlja.

Ja samo na to njihovon kažen : Jel ?

Padaš s Marsa kad skužiš kako to razmišlja o životu.

Bože sačuvaj.

Nije ni čudo šta se onoliko od njih rastavljaju kasnije kad prođe onih par godina dok se njemu još diže kurac na nju.

Bolje ti ga čekićen zamlatit malo nego ga u tako šta ić gurat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika Empty Re: Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika

Post by Hoholo Mudovski 25/9/2023, 14:21

Za ispodprosječan stan u splitu treba ohoho vremena za zaraditi... bolje otići živiti u Klis i Dugopolje...

_________________
Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5953
2023-08-31


Back to top Go down

Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika Empty Re: Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika

Post by RayMabus 25/9/2023, 14:30

Oholo Mudovski wrote:Za ispodprosječan stan u splitu treba ohoho vremena za zaraditi... bolje otići živiti u Klis i Dugopolje...
Završit će one na Dinari na kraju men se čini.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika Empty Re: Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika

Post by RayMabus 25/9/2023, 14:37

Bože sačuvaj.

Razvuka san od smijeh od uva do uva i ne skidan ga ima već deset minuti kad se sitin na šta san ja tu sve nalećiva.

Kako se uopće takvi umovi uspiju formirat s takvim rezimeom to mi nikako nije jasno al eto je.

Biž ća šta dalje i šta brže i šta prije koliko te noge nose i ne okreći se i ruši sve mostove.

Daleko van kuća.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika Empty Re: Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika

Post by Hoholo Mudovski 25/9/2023, 14:37

RayMabus wrote:
Oholo Mudovski wrote:Za ispodprosječan stan u splitu treba ohoho vremena za zaraditi... bolje otići živiti u Klis i Dugopolje...
Završit će one na Dinari na kraju men se čini.
Za obitelj u St koja živi u stanu od nešto sitno kvadrata, moraju raditi oba roditelja koja dicu viđaju na rođendanu i za pričest/krizmu... ostatak vremena zarađuju novac za stan, auto, režije dicu... 
Danas su mladi "pametniji" ne žene se, žive s roditeljima i eventualno imaju psa ili mačku. Genijalci imaju hrčka ili ribicu to kad ugine baciš u smeće i zamjeniš, nitko i ne primjeti.

_________________
Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5953
2023-08-31


Back to top Go down

Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika Empty Re: Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika

Post by RayMabus 25/9/2023, 14:42

Oholo Mudovski wrote:
RayMabus wrote:
Oholo Mudovski wrote:Za ispodprosječan stan u splitu treba ohoho vremena za zaraditi... bolje otići živiti u Klis i Dugopolje...
Završit će one na Dinari na kraju men se čini.
Za obitelj u St koja živi u stanu od nešto sitno kvadrata, moraju raditi oba roditelja koja dicu viđaju na rođendanu i za pričest/krizmu... ostatak vremena zarađuju novac za stan, auto, režije dicu... 
Danas su mladi "pametniji" ne žene se, žive s roditeljima i eventualno imaju psa ili mačku. Genijalci imaju hrčka ili ribicu to kad ugine baciš u smeće i zamjeniš, nitko i ne primjeti.
Ma ne zanima me uopće.

Kad čujem da je iz grada samo mi se upali alarma i gotovo. Makni se ća od mene. Magla. Bježi odma isti sekund.

Zato mi je drago da ovako brzinski nestaju. Bit će manje tih ludača u mom okruženju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika Empty Re: Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika

Post by RayMabus 25/9/2023, 15:01

Otić ću gori u Glamoč tražit žensku. Di pušu orkanski vjetrovi i samo vukovi zavijaju naokolo. Nije me uopće brige koje je nacionalnosti i vjere.  Od ćaće je otkupit ako je na prodaju i u auto i vozi doma. Prodano.

To ima radne navika. Zna šta je život. A ne ono pa one meni kakvi ja moran bit šta ona želi itd. One ti postavljaju uvjete šta ona oće da nešto tu bude. Jel ? Aj Bog.

To ćaći svome postavljaj uvjete a ne meni. Somthing is wrong whit you.

DOVIĐEMA.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika Empty Re: Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika

Post by RayMabus 25/9/2023, 15:39

Zamisli koji mentalni sklopovi; dođe ti s pričom šta ti moraš i kako je ona zamislila i to tako mora da bude ako želiš da bude nešto između vas.

Na šta ti ja ličim ? Šta ti misliš da sam ja ?

Nekakva zlatna ribica koja ti treba ispuniti sve tvoje želje ?

Zar zaista ?

NE

DOVIĐEMA
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika Empty Re: Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika

Post by RayMabus 25/9/2023, 15:44

I onda to tako ne skužiš odma o čemu je tu riječ jer ti na kraj pameti o čemu je tu riječ pa malo obratiš pažnju na taj rezon pa gledaš druge pa opet vidiš taj način razmišljanja itd i sad to malo ipak vremenski godinama rastegnute a i dalje ne shvačaš zašto to tako sad one.

I onda na kraju shvatiš.

Pa vidi vidi mi smo u jebenoj emanicipaciji.

OPPPAAAAAAAAAAAAAAAAAA

TAKO ZNAČI.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika Empty Re: Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika

Post by RayMabus 25/9/2023, 15:48

Eto sad kad van je propa natalitet sad joj ti a to je to društvo i država koja je tu emanicipaciju uvezla budi zlatna ribica pa joj ti ispunjavaj sve njezine želje kako ti ne bi natalitet skroz oša u tri pm a skupa s njime i takva država i društvo koje je tu istu emanicipaciju uvezla i podržava kao nešto super i moderno i šta ti ga ja znam.


U Hrvatskoj se rodilo 33.883 djece, gotovo 3000 manje nego 2021. godine, dok je istovremeno umrlo 56.979 osoba: prirodnim putem lani se, dakle, stanovništvo Hrvatske smanjilo za grad veličine Vukovara. Četrdeset godina ranije, 1982., u RH se rodilo 66.737, a umrlo je 50.100 ljudi.

Ove godine ne treba očekivati pozitivne pomake - štoviše, situacija bi mogla biti još gora nego 2022. U prvih pet mjeseci 2023. rođeno je, prema preliminarnim podacima, još 800 djece manje nego u istom periodu lani.

U 2023. bi moglo biti i gore
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika Empty Re: Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika

Post by RayMabus 25/9/2023, 16:05

U djelokrugu svog rada, Grad Split od pronatalitetnih mjera dodjeljuje naknadu za novorođenu djecu, sufinanciranja cijene programa jaslica i dječjih vrtića, sufinanciranja školskih udžbenika, a dodatno se nastoji riješiti i problem financiranja produženog boravka – napisali su autori Strategije.
A malo ste dali. Morate dat još. Bar najmanje duplo. Za prvu ruku. Vi ste sad njihova Zlatna ribica i nema van druge nego da ispunjavate njihove želje. Ha ha ha ha ha
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika Empty Re: Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika

Post by RayMabus 25/9/2023, 17:08

Čudne neke ženske te iz grada. Ne sve al stvarno ogromna većina.

One bi nešto uvjetovale šta one oće. Onda tako naleti na nekog kome se samo briše kurac o nju i nakon par godina mu se više ne briše na nju a ona i dalje UVJETUJE nešto svoje i tu je dijete ili dijeca i onda rastava i onda nema nikakvih uvjeta više i vataj ga za alimentaciju.

Zato kad to čuješ i vidiš da neka nešto uvjetuje biži glavom bez obzira.

I zbog tog razloga ti je Split grad s najviše rastava u državi.

Zato toliko i rastava.

Teške glupače.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika Empty Re: Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika

Post by RayMabus 25/9/2023, 17:23

Bolje ti ga čekićen zamlatit malo nego ga u tako šta ić gurat.

Zato jaši u Glamoć.

Ne triba meni sto žena. Ne tribaju nit dvije. Samo jedna. A ta jedna sigurno neće bit ta šta uvjetuje. Tako da te ludače prepuštam onima koji se oće uvalit u teška govna pa eto im ih a kod mene vrijedi ona narodna : ludo niti jebi niti doma vodi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika Empty Re: Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika

Post by debotoijusto 25/9/2023, 19:25

Oholo Mudovski wrote:
RayMabus wrote:
Oholo Mudovski wrote:Za ispodprosječan stan u splitu treba ohoho vremena za zaraditi... bolje otići živiti u Klis i Dugopolje...
Završit će one na Dinari na kraju men se čini.
Za obitelj u St koja živi u stanu od nešto sitno kvadrata, moraju raditi oba roditelja koja dicu viđaju na rođendanu i za pričest/krizmu... ostatak vremena zarađuju novac za stan, auto, režije dicu... 
Danas su mladi "pametniji" ne žene se, žive s roditeljima i eventualno imaju psa ili mačku. Genijalci imaju hrčka ili ribicu to kad ugine baciš u smeće i zamjeniš, nitko i ne primjeti.
ili mozes stan u centru centra splita od 98m² stavit u pogon da zaradjuje pa svi cuckat pomalo kako tko voli , jedni na moru pripomazu mirovinu i odrzavaju kucu/zemlju drugi pokriju sve svoje potrebe za stanovanjem rezijama te prehranom u zagrebu ... ako si ambiciozan mozes prodat za dobar novac i upucat u poslovnu ideju ili podignuti ktedit na nekretninu za istu... svasta mozes osim glupe primisli zivjeti u centru grada u doba masovnog turizma
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31227
2014-04-12


Hoholo Mudovski likes this post

Back to top Go down

Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika Empty Re: Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika

Post by Serbinho-3 25/9/2023, 22:25

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27345
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika Empty Re: Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika

Post by Serbinho-3 25/9/2023, 22:29

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27345
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika Empty Re: Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika

Post by crvenkasti 25/9/2023, 22:44

A što su ta 4 stanovnika po nacionalnosti?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29501
2014-04-17


Back to top Go down

Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika Empty Re: Emanicipacija izumire: Split dnevno gubi 4 stanovnika

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum