ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srbija u finalu SP-a

Page 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 4 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by RayMabus 10/9/2023, 19:35

mentalitet wrote:Schwabe su megalomanski narod i to ih uvijek sjebe u njihovim planovima i idejama.Skloni su preuvelichavanju sebe a to rade samo kompleksashi od pojedinca do naroda.
Sad će im megalomanija doći glave kad postanu Kmicoland.

RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 4 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by Serbinho-3 10/9/2023, 20:08

veber wrote:opet srblje spušilo.

ni traktori im nisu pomogli.


Kradete i simulirate a ni Nemci vam ne igraju, vec Afrika a trener Amerikanac. Plej igra za sebe i svoju statistiku, klasican basketas, ostali sutnu. Nemaju kretnju, realno nista. Pobedili USA, imali lak prolaz. Srbija izgubila Simanica zbog bubrega, niti faul bio, veceras nas opet pokradose, Dobric ispao.odmah, izvrnuo zglob. Nasli sa Srbijom da se nose.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27244
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 4 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by veber 10/9/2023, 20:17

vas serblje jebu od vajkad.

vi ste loozeri po defaultu.

koliko znam u hrvatskoj repki igra jedna kmica. koliko znam trener je hrvat.

dogodine u kninu

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 4 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by RayMabus 10/9/2023, 20:24

Kmicolandija. jocolor
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 4 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by Serbinho-3 10/9/2023, 20:25

Slusaj, mi smo najtrofejniji na Svetu u kosarci a ti reklamiras tri Afrikanca i Nemacku. Ajde, ne blamiraj se. Litvanija igra 100% Litvanci i imaju tradiciju. Nemci i basket, ajde pali. Pogurali ih oni Indijanci iz Meksika, Porto Rika i Letonije.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27244
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 4 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by dzango 10/9/2023, 20:48

mentalitet wrote:
dzango wrote:Ne fali tu samo Jokić. Fale Micić, Lučić, Smajli, Poku... A Nemci nemaju samo dva igrača, dobra je to ekipa.

Pa sa drugom ekipom ste osvojili 2 mjesto i direktno se plasirali na Olimpijske igre.Po meni iako ne pratim ni jedan ekipni sport kolosalan uspjeh.plus toga nijsu vas pobijedili schwabe nego kmice.Bog te jebo kad chujem Schreder i vidim koliko je crn odmah mi nekako dodje milo oko srca .Dakle ,prichao sam ja ovdje da sam vidio dok sam zivio u Njemachkoj skoro svaka schwabica je vodila za ruchicu malog crnca.E ta generacija vas je nadigrala.U utakmici sa Kanadom sam vidio iz kojih ste sve pozicija bacali trojke i mislio da je to nestvarno i video montaza.Gledajuci vas na kratko protiv schwaba nigdje trica,samo poneki promashaj.Znash kada Nole ne servira dobro odmah znam da mu se neku kurac vrti u glavi.Kad ekipa nije u stanju da pogodi koju tricu zaredom znash da im je psiha sjebana zbog nechega.Vi srbi se uvijek zamrznete u skoro svakom sportu protiv schwaba koji su vam pisali povijest i uvjerili vas da ste niza rasa osim Djokovica.On voli napumpati schwabe koliko god moze pa zato od njega oni imaju komplekse.Dakle rijeshiti prvo glavu pa onda ochekivati neshto vishe,mada koliko god ne podnosio schwabe mora se priznati da su zasluzili prvo mjesto jer su sjebali i amere a nisu izgubili ni jednu tekmu.
Nema tu nikakve psihe. I mi i Cigani redovno bedimo i Albu i Bajern u Evroligi. Ovaj put smo izgubili taktički. Trice nisu išle jer su dobro čuvali Milutinova pod košem i nismo imali dubinu u napadu. U drugom poluvremenu su igrali flaster na Bogdanu a ostali nisu uspeli to da nadomeste i iskoriste. Tu smo izgubili sigurnost u napadu i počela je nervoza. Kod svih sem kod Alekse. Sudije su pomogle Nemcima svojim neznanjem a ne namerom. Zabrana suđenja evoligalškim sudijama je rak rana ovog Mundobasketa. Sve u svemu, biće još ovakvih utakmica. Neke ćemo da dobijemo a neke ne, Igračima i Kariju svaka čast.

_________________
Srbija u finalu SP-a  - Page 4 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28141
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

marcellus and veber like this post

Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 4 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by Serbinho-3 10/9/2023, 22:32

Veceras me pita jedna iz McDonalds da li sam iz Brazila? Nisam, zasto? Imas akcenat kao da si iz Brazila. Ne veruju da nisam. Jedan drugi nije hteo da prihvati pa tvrdio da mora da sam Portugalac onda. Toliko isti akcenat, ne mogu da poveruju da nisam njihov. Da im kazem da se zovem Serbinho, rekli bi da su znali da sam njihov. Ona iz nekog Natal u Brazilu. Vole me Brazilci, to je cudo a razocaraju se kada na kraju cuju da nisam.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27244
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 4 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by crvenkasti 10/9/2023, 23:26



Hahaha, nikad nećete u Europu!
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29477
2014-04-17


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 4 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by Eroo 11/9/2023, 00:56

Što jes jes, sudije su pokrale Srbiju. Kurti ih podplatio i jebiga... :D

_________________
עַם יִשְׂרָאֵל חַי
Eroo
Eroo

Posts : 77823
2016-07-22


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 4 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by marcellus 11/9/2023, 09:31

Da i to doživim da Srbija u istom danu izgubi u košarci i pobijedi u nogometu... 

doduše jest da je u košarci bilo finale SP a u nogometu teški amateri za protivnike, ali...

_________________
Srbija u finalu SP-a  - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45970
2014-04-16


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 4 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by dzango 11/9/2023, 15:24

marcellus wrote:Da i to doživim da Srbija u istom danu izgubi u košarci i pobijedi u nogometu... 

doduše jest da je u košarci bilo finale SP a u nogometu teški amateri za protivnike, ali...
Jedina konstanta juče ostao Novak. On uzme titulu kako god ga baciš.

_________________
Srbija u finalu SP-a  - Page 4 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28141
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 4 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by dzango 11/9/2023, 15:27

Inače, koja je sličnost između srpslih fudbalera i košarkaša? Ni jedni, ni drugi ne znaju da igraju fudbal.

_________________
Srbija u finalu SP-a  - Page 4 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28141
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 4 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by RayMabus 11/9/2023, 15:31

Srbija u finalu SP-a  - Page 4 F5s2E0vaMAArl5q?format=jpg&name=small
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 4 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by crvenkasti 11/9/2023, 18:07

Biti najbolji svih vremena ne znači samo imati najviše osvojenih titula.

Kad bi samo bili bitni rezultati, onda bismo najboljim mogli proglasiti i nekog robota.

Važnije od rezultata u tenisu je sveukupni dojam. A to uključuje i stil, plemenito držanje i ljepotu.

Đoković je toliko odvratan, primitivan i prost, bez stila i ponašanja, da će za mene uvijek biti divljak iz trećeg svijeta.

Roger Federer je imao sve i on će za mene uvijek biti GOAT.

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29477
2014-04-17


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 4 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by RayMabus 11/9/2023, 18:26

Zapravo nikoga ne treba čuditi da je i Thiemann imao problema pronaći prave riječi u tom trenutku. Jer kako uopće opisati neočekivani, za mnoge senzacionalni, ali definitivno povijesni uspjeh? Za njemačku ekipu to nije bila treća ili četvrta titulu najboljih na svijetu, to je njihov prvi put uopće. To je i najveći uspjeh u povijesti košarke u Njemačkoj. Uspjeh koji su Johannes Thiemann i njegovi momčadski kolege ostvarili nakon finalne pobjede nad Srbijom (83:77). Taj trijumf je plod desetogodišnjeg rada i razvoja – i u izabranoj vrsti SR Njemačke, a prije svega u njemačkoj klupskoj košarci.

Naime prije točno deset godina je Niels Giffey, dugogodišnji suigrač Johannesa Thiemanna i dijete berlinske Albe, po prvi put obukao dres njemačke reprezentacije. Giffey je tada imao 22 godine, i debitirao je u jednoj test-utakmici uoči prvenstva Europe koje se igralo u ljeto 2013. Njemačka je tada, nakon poraza protiv Ukrajine, Belgije i Velike Britanije, ispala s turnira već nakon prve faze natjecanja. Drugim riječima: Nijemci su ispali iz turnira nakon što su u grupnoj fazi imali posla s nacijama koje s vrhunskom košarkom imaju otprilike isto onoliko veze kao što Njemačka posljednjih godina ima s pobjedom na Euroviziji (Eurovision Song Contest).

"Jednoga dana postati prvak svijeta, to je bila jedna od onih stvari koje uopće nisu bile na listi onoga što sam si uopće mogao i zamisliti", rekao je Giffey u nedjelju u Manili nakon utakmice u kojoj mu je upravo to uspjelo. Kako se to samo moglo dogoditi? Kako je moguće da jedna izabrana vrsta, kojoj su godinama otkazivali njezini ponajbolji igrači, jedna reprezentacija čiji polufinalni meč protiv SAD-a nije bio ni prenošen uživo na TV-u u Njemačkoj, kako je moguće dakle da jedna takva momčad postane prvak svijeta? Čarobne riječi glase: kontinuitet, zatim "Commitment", ono što je kapetan Dennis Schröder tako često spominjao, a prije svega poticanje mladih talenata, odnosno pravilo 6+6.

Enormno važno pravilo

Što je uopće to pravilo 6+6, što ono definira? To je pravilo u njemačku košarku uvedeno 2012. Dakle neposredno uoči već spomenutog prvenstva Europe godinu dana kasnije. To je pravilo još uvijek na snazi i ono, najjednostavnije rečeno, kaže da barem 50% igrača momčadi koje se natječu u košarkaškoj Bundesligi (BBL) moraju biti – Nijemci.

Do usvajanja tog pravila klubovi su se uglavnom oslanjali na usluge dobrih igrača iz inozemstva koje su angažirali po relativno povoljnoj cijeni. A nakon njegovog usvajanja, njemačku su klubovi odjednom morali obrazovati njemačke aktere. "To je pravilo enormno važno", kazao je Johannes Thiemann u nedjelju. Te dodao: „I to ne samo zbog toga što mladi igrači mogu igrati, već i zato što oni tako mogu preuzeti odgovornost, mogu igrati one uloge, koje su nam ovdje i potrebne."

Nova generacija

Johannes Thiemann, baš kao Andi Obst, junak polufinalnog trijumfa nad SAD-om, je izdanak omladinske škole Bamberga. Dennis Schröder i Daniel Theis u Braunschweigu su prošli program izobrazbe za košarkaške profesionalce, prije nego što su izravno, odnosno zaobilaznim putem, završili u sjevernoameričkoj NBA. Niels Giffey je apsolvirao omladinske programe u berlinskoj Albi, a nekoliko godina nakon njega to su učinili i braća Moritz i Franz Wagner. Njih su skauti otkrili u okviru jednog Albinog programa za osnovne škole, odrasli su u berlinskom kvartu, a nakon toga otišli u SAD – najprije na koledž, a onda su zaigrali u NBA.

Oni su simbolični predstavnici nove košarkaške generacije u Njemačkoj, o kojoj je prije deset godina rijetko tko mogao i sanjati. "Mi se u međuvremenu u njemačkoj košarkaškoj ligi fokusiramo na poticanje dobrih njemačkih igrača. Igrača koji ne bi trebali samo stajati negdje u uglu, već i doista igrati. To vrijedi za mlade igrače poput braće Wagner, ali i nešto starije aktere poput Giffeya, Thiemanna i Maodoa Loa, igrača koji su u redovima Albe posljednjih godina stasali u oslonce momčadi.

https://www.dw.com/hr/ko%C5%A1arka-u-%C4%8Demu-je-tajna-njema%C4%8Dkog-trijumfa/a-66776707
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 4 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by marcellus 11/9/2023, 19:37

dzango wrote:Inače, koja je sličnost između srpslih fudbalera i košarkaša? Ni jedni, ni drugi ne znaju da igraju fudbal.

dobra

_________________
Srbija u finalu SP-a  - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45970
2014-04-16


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 4 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by veber 11/9/2023, 19:56

Serbinho-3 wrote:Veceras me pita jedna iz McDonalds da li sam iz Brazila? Nisam, zasto? Imas akcenat kao da si iz Brazila. Ne veruju da nisam. Jedan drugi nije hteo da prihvati pa tvrdio da mora da sam Portugalac onda. Toliko isti akcenat, ne mogu da poveruju da nisam njihov. Da im kazem da se zovem Serbinho, rekli bi da su znali da sam njihov. Ona iz nekog Natal u Brazilu. Vole me Brazilci, to je cudo a razocaraju se kada na kraju cuju da nisam.
kaj ga sereš to nije normalno.

prije bi te pitali zbog boje kože, a ne naglaska.

cigojner.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 4 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by mentalitet 11/9/2023, 20:13

dzango wrote:Inače, koja je sličnost između srpslih fudbalera i košarkaša? Ni jedni, ni drugi ne znaju da igraju fudbal.

Pa jebi ga,jedan od razloga zasto ne volim nogomet je i taj da uglavnom u njega dolaze glupi ljudi koji se sluze nogama dok sve sto je ljudsko bice stvorilo stvorilo je rukama i glavom.Dakle sinhronizacija mozga i ruku je ljudsko dok sinhronizacija nogu i mozga je majmunsko .Napisao sam Uglavnom sto sugerira da ponekada i noge mogu imati korist posebno ako si jebo neciju zenu pa te posluze da pobjegnes od njenog muza koji ima pistolj::))
A sada bez zajebancije,pogledaj samo povijesno zemlje koje su dobre u nogometu i primijetit cesh bez nekog posebnog analiziranja da su to uglavnom zemlje sa ovcama koje samo znaju blejati u toru i chekaju da im se baci bala sijena da imaju shto prezivati.Ne sporim da u tom sportu ima i inteligentnih i iskrenih ljubitela toga sporta.Ali znash kako se prije govorilo" U svakom zitu ima kukolja a danas se govori da u svakom kukolju ima i par zrna zita".Problem je u tome shto loshi ljudi unishte svaku dobru ideju od krshcanstva do nogometa.Ne razumijem se puno u momchadske sportove jer ih uglavnom i ne gledam mada ostajem pri svojoj prvobitnoj tvrdnji da psiha u svakom sportu i ne samo njemu igra znachajnu ulogu.Evo tenis.Prati samo svaki mech na bilo kojoj razini kod rezultata 5:4 ili 4:5 posebno u drugom setu masters turnira ili u trecem setu Grend slemova pa cesh vidjeti da bez izuzetka svima ruga zadrhti pri serviranju a i u igri jer skoro svi grijeshe.Znash zbog chega?Pochne u mozgu kalkuliranje,sta ako izgubim ili shta ako dobijem?A to ti je da jednostavno objasnim jednim poredjenjem koje ce ti sigurno biti razumljivo.Sjecash se svoje mladosti i zelje kada vidish dobru pichku kako bi je na brzaka kresno i to se uvijek zavrshavalo tako da od toga nishta nema dok nisi psihichki sazreo i skuzio da trebash biti strpljiv i uporan a nikako napastan pa su te pochele pichke loviti mjesto ti njih.ETO.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5207
2020-07-05


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 4 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by mentalitet 11/9/2023, 20:31

RayMabus wrote:Srbija u finalu SP-a  - Page 4 F5s2E0vaMAArl5q?format=jpg&name=small

Nisam ga mogao gledati direktno nego sam otishao u vrt da chupam korov.Kada chupam korov nekako uvijek smirim svoje misli jer se osjecam korisno i pomazem svojim biljkama da imaju ugodniji zivot pa prestajem navijachki gledati na neshto za shto navijam.Drago mi je shto je to osvojio,ne samo zbog njega i njegovog truda koji je ulozio da sve to postigne nego i zbog toga shto izvan tenisa sve vishe postoji ljudi koji zele da upravljaju povijesnim procesima u tom sportu kako bi ih koristili u svoje svrhe,kao shto su od nogometa napravili lakrdiju na svjetskom nivou.Dakle,pokazao je i tim idiotima da njihove kalkulacije sa zabranama da igra na odredjenim turnirima su idiotske jer on je svojom igrom i ne samo njom pokazao da je GOAT odavno.Iskreno se chudim i dan danas kako je sa onakvim servisom doshao do ove titule.Promatrao sam Ivanishevica koji je sjedio u njegovom timu kao fikus bez ikakvih emocionalnih pokreta shto mi je govorilo da ili se chovjek nakljukao tabletama pa moze tako biti miran i ne suflirati Djokovicu kako da servira i tako ga iritira jer ne vjerujem da je Djokovic toliko glup da po instrukcijama Ivanishevica ne zna izvesti taj servis nego ce prije biti da je taj dalmatinski tovar svoje servise izvodio nasumice pa ako upadne upadne a ne nekim studiranjem fizike udarca ili pokreta tijela.Ja bi ga izbacio iz tima,ali Djokovic ga ochito drzi kao dvorsku ludu koja ga zna ponekada i relaksirati svojim glupostma.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5207
2020-07-05


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 4 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by RayMabus 11/9/2023, 20:41

Gleda san košarku tj šta se tu dešava tako da nisan pratija US natjecanje u tenisu.

Nemam šta reč za Đokovića a šta već nisan nebrojeno puta. Mogu mu puvat u dupe i to je to.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 4 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by mentalitet 11/9/2023, 21:11

RayMabus wrote:Gleda san košarku tj šta se tu dešava tako da nisan pratija US natjecanje u tenisu.

Nemam šta reč za Đokovića a šta već nisan nebrojeno puta. Mogu mu puvat u dupe i to je to.

Ne kuzim kosharku ,ali sam primijetio da su srbi sa drugim timom doshli do finala i tu se usrali shta ako pobijedimo.Nije bilo Jokica najboljeg kosharkasha u USA i josh nekih drugih kojima ne znam imena.Ali Srbija je definitivno zemlja kosharke shto sam nekada mislio i za Hrvatsku.Uvijek si postavljam pitanje kod ovakvih takmichenja zashto nema hrvata koji su nekada zarili i palili u bivshoj YU?Moje mishljenje je da u hrvatskoj kosharci ne postoji takav nacionalistichki naboj kao u nogometu na chijim krilima su postigli odredjene rezultate .Ali to je kratkoh daha i uglavnom zavrshava fijaskom.Plus toga hrvatskoj kosharci nedostaju dobri treneri koji su nekada postojali.Jebi ga srbi prilaze kosharci kao nauci i filozofiji dok hrvati imaju filozofiju u skoro svim stvarima "Lako cemo" i onda to lako postane nedostizno.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5207
2020-07-05


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 4 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum