ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srbija u finalu SP-a

Page 7 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 7 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by RayMabus 17/9/2023, 04:25

cassa nuowa wrote:

Ja sam bija protiv te lige kad je tek nastala i još sam. Dabog da svi hrvatski klubovi iz nje izašli i krenu ispočetka stvarat jaku hrvatsku košarku, kroz isključivo hrvatsku ligu i eurokupove (lige).

Problem je šta je to sve još u razvoju pa onda imaš sistem ispadanja do grupne faze dakle ako ispadaš ne igraš te godine ništa tj ideš na niži level pa tamo pa šta tu igra i Izrael pa te to dopadne a klubovi bez para pa moraju plačat put do tamo pa mnogima to ne odgovara itd.

Nije baš toliko jednostavno organizirat te eurolige u košarci ko u nogometu jer su financije problem a onda ti još ubace tamo neki Izrael pa moraš kao klub plačat put do tamo a to su troškovi pa onda tko će to tako igrat.

RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 7 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by RayMabus 17/9/2023, 04:41

FIBA Europe Cup 2022–23 bila je osma sezona FIBA ​​Europe Cupa , europskog profesionalnog klupskog košarkaškog natjecanja druge razine u organizaciji FIBA-e . Sezona je započela 12. listopada 2022., a završila 26. travnja 2023.

Trideset i dvije ekipe bile su podijeljene u 4 nositelja i izvučene u osam skupina po četiri. U istoj skupini mogu biti najviše dva kluba iz iste države. U svakoj skupini, momčadi igraju jedna protiv druge kod kuće i u gostima u formatu "svatko s drugima" . Pobjednici skupina i drugoplasirani prolaze u drugi krug , dok treće i četvrtoplasirane momčadi ispadaju.

https://en.wikipedia.org/wiki/2022%E2%80%9323_FIBA_Europe_Cup

Ubace ti ove Židove i onda moraš trčat u Izrael a tko će plačat put ?

Ima osam skupina i dva židovska kluba i u dvije skupine dopada te da moraš ić u Izrael s njima igrat i onda šta kad te to dopadne i tko će platit put do tamo a možeš samo avionom.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 7 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by Guest 17/9/2023, 04:53

RayMabus wrote:
cassa nuowa wrote:

Ja sam bija protiv te lige kad je tek nastala i još sam. Dabog da svi hrvatski klubovi iz nje izašli i krenu ispočetka stvarat jaku hrvatsku košarku, kroz isključivo hrvatsku ligu i eurokupove (lige).

Problem je šta je to sve još u razvoju pa onda imaš sistem ispadanja do grupne faze dakle ako ispadaš ne igraš te godine ništa tj ideš na niži level pa tamo pa šta tu igra i Izrael pa te to dopadne a klubovi bez para pa moraju plačat put do tamo pa mnogima to ne odgovara itd.

Nije baš toliko jednostavno organizirat te eurolige u košarci ko u nogometu jer su financije problem a onda ti još ubace tamo neki Izrael pa moraš kao klub plačat put do tamo a to su troškovi pa onda tko će to tako igrat.
Odnekud moraš počet. Naša košarka je dotakla dno dna.

Velike stvari u sportu se ne stvaraju priko noći.
Najlakše se predat i reč da je nešto nemoguće.

Triba nam jasna vizija i strategija, puno znoja, krvi i odricanja i nešto vremena. A najbitnije je imamo li mi uopće volje za jedan takav mukotrpan put u košarci. 

Jer su košarku izblesirali s kvalifikacijama di ti igra 3. momčad, a ne ona najbolja. Izblesirali su je i do te mjere da si neke godine ima i 2 prvaka Europe, pa nisi zna koji je pravi. Ja sam od onda prista skroz pratit klubsku košarku.
Pa su je izblesirali i ovi iz NBA lige šta kupuju sve šta vridi i jedva da ih puštaju da igraju za reprezentaciju na velikim natjecanjima (koje je inače izborila druga ili čak treća postava te reprezentacije).
Puno toga je trulo i u međunarodnoj košarci.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 7 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by RayMabus 17/9/2023, 04:57

Još je to u razvoju. Još se donekle i isplati igrat Liga šampiona a to je Cibona igrala prvu godinu kad je to počelo pa više nisu nikad.


U listopadu 2015. FIBA ​​je pokušala vratiti kontrolu nad europskim klupskim natjecanjem najviše razine, predloživši novo natjecanje, sa 16 momčadi koje igraju u okruglom formatu, i dodjeljivanjem osam zajamčenih mjesta različitim klubovima. Kada su vrhunski europski klubovi odlučili zadržati isti format natjecanja, zadržavši organizaciju unutar košarkaške Eurolige , FIBA ​​je objavila pokretanje novog europskog košarkaškog klupskog natjecanja, s kvalifikacijama na temelju sportskih zasluga.

https://en.wikipedia.org/wiki/Basketball_Champions_League

Ukupno 52 momčadi iz 29 zemalja sudjelovat će u košarkaškoj Ligi prvaka 2022–23. Njih 18 bili su domaći prvaci u prethodnoj sezoni.

Još je to u razvoju po meni. Zato se Hrvatska nije još uključila.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 7 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by RayMabus 17/9/2023, 05:06

cassa nuowa wrote:

Triba nam jasna vizija i strategija, puno znoja, krvi i odricanja i nešto vremena. A najbitnije je imamo li mi uopće volje za jedan takav mukotrpan put u košarci. 

Jer su košarku izblesirali s kvalifikacijama di ti igra 3. momčad, a ne ona najbolja. Izblesirali su je i do te mjere da si neke godine ima i 2 prvaka Europe, pa nisi zna koji je pravi. Ja sam od onda prista skroz pratit klubsku košarku.
Pa su je izblesirali i ovi iz NBA lige šta kupuju sve šta vridi i jedva da ih puštaju da igraju za reprezentaciju na velikim natjecanjima (koje je inače izborila druga ili čak treća postava te reprezentacije).
Puno toga je trulo i u međunarodnoj košarci.
Triba para. lol!

Ma ovo s tom šampion ligom je po meni još u razvoju. Zato se Hrvatska tj klubovi iz Hrvatske nisu još u to uključili. Gledaju kako će to ispast.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 7 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by RayMabus 17/9/2023, 05:13

U biti je ovu novoosnovanu Ligu šampiona igrala Cibona prvu godinu i Split nešto prije neke dvije godine i to je to.

Šta je zanimljivo ni jedni ni drugi te godine nisu bili prvaci kod kuće nego su ovdje ušli s drugog mjesta u nacionalnom prvenstvu.

Nekakvo štrc brc natjecanje, nema glave nema repa. Upada svak kako mu prne itd.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 7 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by RayMabus 17/9/2023, 05:19

cassa nuowa wrote:
Izblesirali su je i do te mjere da si neke godine ima i 2 prvaka Europe, pa nisi zna koji je pravi. Ja sam od onda prista skroz pratit klubsku košarku.
Da. To je malo problem jer ne znaš više di ćeš gledat. lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 7 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by RayMabus 17/9/2023, 05:51

Kad pogledaš sve dobiješ to da klubovi iz Hrvatske i nemaju izbora di će igrat u Europi jer je ono jedno natjecanje u osnovi licencirano dakle zatvoreno a ovo novo je štrc brc i iako ima zvučno ime u osnovi ne igraju baš prvaci državnih prvenstava.

U biti mi ovo tribali igrat al ja kad pogledam ovdje onda nema hrpe državica; nas, Slovenije, Austrije, Albanije itd a ima sve skupa 52 ekipe i igraju neki klubovi iz nekih zemalja koje su veće a tamo su desete na ljestvici a vamo nemaš nit nekih država uopće.

Ukupno 52 momčadi iz 29 zemalja sudjelovat će u košarkaškoj Ligi prvaka 2022–23. Njih 18 bili su domaći prvaci u prethodnoj sezoni.

https://en.wikipedia.org/wiki/2022%E2%80%9323_Basketball_Champions_League

To bi tribalo popravit tako da uvijek imaš barem jedan klub iz svake države pa makar i samo u prekvalifikacijama.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 7 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by RayMabus 17/9/2023, 05:58

FIBA Europe je administrativno tijelo za košarku u Europi, unutar Međunarodne košarkaške federacije (FIBA), koja uključuje svih 50 nacionalnih europskih košarkaških saveza.

https://en.wikipedia.org/wiki/FIBA_Europe

Sad recimo oduzmeš Rusiju i Bjelorusiju pa ovih par manjih država opet dobiješ neku brojku više od 40 a njima igra 29 zemalja od kojih 18 šalju nekog svog prvaka.

Ukupno 52 momčadi iz 29 zemalja sudjelovat će u košarkaškoj Ligi prvaka 2022–23. Njih 18 bili su domaći prvaci u prethodnoj sezoni.

Očito ovo triba popravit i ić na to da igra više država tako da nije samo 29 nego najmanje 40.

Triba to razvijat i imat šemu jer ipak je drukčije ako ti ovdje igra 40 država a ne samo 29 a ne neki 7 ili 8 klub iz neke veće države.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 7 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by RayMabus 17/9/2023, 06:26

RayMabus wrote:

Triba to razvijat i imat šemu jer ipak je drukčije ako ti ovdje igra 40 država a ne samo 29 a ne neki 7 ili 8 klub iz neke veće države.
Ovo ubija atraktivnost jer npr nemaš klub iz Austrije nego neki žnj klub iz španjolske, njemačke, turske il neke veće lige za popunit kvalifikacije i onda taj ako prođe kasnije imaš hrpu ovih klubova iz većih zemalja po grupama a nemaš klubove iz drugih država pošto kad samo njih stavljaš onda naravno da će neki klub iz tih drugih država ić dalje kad nema ovih žnj iz tih većih liga da to kao popunjavaju a u biti ubijaju bit natjecanja jer nema klubova iz hrpe drugih evropskih država uopće.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 7 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by RayMabus 17/9/2023, 06:33

Ovdje je recimo u ovoj sezoni od osam klubova koji su ušli u završnicu čak četiri iz Španjolske dakle pola te završnice čine klubovi iz Španjolske.

https://en.wikipedia.org/wiki/2022%E2%80%9323_Basketball_Champions_League

Zašto se to dešava ? Zato šta ne igra više od 40 država nego samo 29 i onda ovi iz većih liga da popune te kvalifikacije ubace ove neke svoje žnj klubove i oni na kraju izbace predstavnike iz drugih država i oni idu dalje i onda na kraju pola završnice klubovi iz Španjolske.

Normalno da to nema nikakvog smisla.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 7 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by RayMabus 17/9/2023, 06:58

To se mora popravit.

Prvo pretendiraš da budeš najveće evropsko natjecanje u košarci a 1/3 Europe ti uopće ne igra.

Onda zato šta oni ne igraju ubacuješ žnj klubove iz ovih većih država da to popune.

Onda isti izbace druge države u tim kvalifikacijama i te države ne idu dalje a ovi idu di ih opet čekaju klubovi iz njihovih država i onda imaš i problem sastavljanja grupa jer je puno klubova iz samo jednih država.

I na kraju onda ovi još uđu u završnicu jer ih je puno pa od osam klubova četiri su iz Španjolske dobiješ nekakvu bezveznu monolitnu završnicu i bezvezno monolitno natjecanje koje nikoga i ne privlači jer nema raznolikosti i iznenađenja.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 7 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by Serbinho-3 17/9/2023, 16:39

Evropljani i kosarka, ko baba i Brakedance. Ubacuju i strance u reprezentaciju. Nemaju kulturu kosarkasku. Tereni najbolji vidjeni u Beogradu. Imas uz Belgrade Waterfront sa pro konstrukcijom i pogledom na BW. Mislim da Beograd ima najbolje terene na Svetu outdoor, ali ko zna bolje, neka javi. Indoor, USA broj 1. Uglavnom se guraju oko fudbala zbog novca. Videcemo i NBA, pricalo se o prosirenju na Evropu... Turniri na otvorenom, odlucno za reklamu i velike nagrade, ali Beograd nista. Basketasi su nam jaki. ABA liga je ok za region, 1, 2 , 3, bitno da se igra. NCAA ima 1000 i kusur timova. Meni nudili stipendiju, nije me zanimalo. Proglasili me ludakom. Hteli u Cikago da dodju da vezbamo, ja ih skinuo sa one stvari, dsosadjuju a oni ne veruju. Dva sam skinuo sa kitomira, nisu mogli da veruju. Sreca da ovi nisu dosli u Cikago, pocepao bi ih sa nulom kao i one Cikaske dripce sto zakucavaju alley hoop iza ledja, pa ih otkinuo, ne bas sa 0, ali godinama nisam pipnuo loptu a ni potrcao a odvalio ih. Uglavnom, treba uvesti novine a klubovi nisu bas toliko digli nivo iste. Mozda Streetball Turniri, poput tenisa.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27244
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 7 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by Serbinho-3 17/9/2023, 16:41

RayMabus wrote:FIBA Europe je administrativno tijelo za košarku u Europi, unutar Međunarodne košarkaške federacije (FIBA), koja uključuje svih 50 nacionalnih europskih košarkaških saveza.

https://en.wikipedia.org/wiki/FIBA_Europe

Sad recimo oduzmeš Rusiju i Bjelorusiju pa ovih par manjih država opet dobiješ neku brojku više od 40 a njima igra 29 zemalja od kojih 18 šalju nekog svog prvaka.

Ukupno 52 momčadi iz 29 zemalja sudjelovat će u košarkaškoj Ligi prvaka 2022–23. Njih 18 bili su domaći prvaci u prethodnoj sezoni.

Očito ovo triba popravit i ić na to da igra više država tako da nije samo 29 nego najmanje 40.

Triba to razvijat i imat šemu jer ipak je drukčije ako ti ovdje igra 40 država a ne samo 29 a ne neki 7 ili 8 klub iz neke veće države.


 Belorusija igra hokej, oni ne znaju ni pravila. To kao u Srbiji Karling, pa te pitaju da nisi tetkica sto cisti patos. Ne igraju svi i to je to.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27244
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 7 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by RayMabus 17/9/2023, 18:21

A morat će ako pretendiraju a pretendiraju da budu najveće evropsko natjecanje u košarci.

Jednostavno moraju otić i popričat s ovim košarkaškim nacionalnim savezima poput Austrije, Albanije i drugih pa onda neka im daju pare da naprave košarkašku dvoranu pošto po pravilima ista mora imat najmanje 3000 mjesta a ovi neka svake godine šalju prvaka ( ionako te zemlje i ne igraju nigdje u Europi ) da igra kvalifikacije tako da se ne šalju ovi neki žnj klubovi iz većih liga da to popune pa na kraju imaš posli i problem sastavljanja grupa jer je puno klubova iz jedne il dvije države i onda to sve ode u završnicu i imaš nezanimljivo evropsko takmičenje u košarci.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 7 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by RayMabus 18/9/2023, 01:05

Osnovni problem pak košarke u Hrvatskoj, ali jednako u BiH, kao uostalom i u Srbiji neovisno trenutačnom srpskom rezultatskom odskakanju je ipak silan manjak djece i upitna budućnost.

- U Srbiji su Zvezda i Partizan klubovi koji imaju proračune ne 10, nego 20 milijuna eura. To daje država, ali ja se ipak malo bojim za budućnost srpske košarke - zbori Božidar Maljković, trener koji je sa splitskim Žutima osvojio 2 od ukupno 3 klupska naslova prvaka Europe.

- Naime, ti klubovi su puni milijuna, ali pogledajte njihove sastave i koliko je tu stranaca. Zvezda je prije nekoliko dana kupila 8 stranaca! Imam ja druge podatke o sportu u Srbiji u budućnosti. Napravili smo službenu studiju. samo 12% djece u Srbiji trenira neki sport, a od toga samo 4% pod nadzorom trenera. Zato smo nedavno kupili nekoliko tisuća defibrilatora.

Puno smo priča čuli o košarci nekad (davne čak i pedesete, šezdesete, pa do pred kraj osamdesetih). Današnjica se svodi na potpuno pomanjkanje djece posvuda, obilje novca u SAD, a sutrašnjica... He, za taj smo podatak malo ostali zakinuti. Ponuđenog rješenja nema. Posebno ne u Hrvatskoj.

Legendarni Božo Maljković: ‘Ja se ipak bojim za budućnost srpske košarke, reći ću vam i zašto...‘
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 7 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by RayMabus 18/9/2023, 01:14

FIBA je objavila novi ranking reprezentacija nakon završenog SP-a. Na njemu je SAD prva reprezentacija svijeta, druga je Španjolska, a svjetski prvak Njemačka skočila je na treće mjesto.

Otkako je FIBA uvela ranking, Hrvatska nikada nije bila lošije plasirana, sada je na 30. mjestu. U ranking ulaze svi rezultati u posljednjih sedam godina, pa smo ostali bez one olimpijske 2016. godine, a isto se odrazilo sada na ranking.

Hrvatska je i 16. po rankingu europskih reprezentacija, a valja tu dodati i da je Hrvatska po rankingu 17. od 24 reprezentacije koje će igrati olimpijske kvalifikacije.

Amerikanci na vrhu Fibine ljestvice, Hrvatskoj nikad lošiji plasman. Njemačka i Latvija napredovale

Srbija na petom mjestu al je razumljivo i zbog čega. Kod nas košarka samo pada iz godine u godinu i nikako da se nešto pokrene nego samo tone. Pokušavaju nešto al nikako im ne ide.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 7 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by RayMabus 21/9/2023, 01:19

Tricu za pobjedu, šest sekundi prije kraja, postigao je hrvatski reprezentativac Borna Kapusta koji je finale završio s 10 poena i pet asistencija. Kad je Kapusta zabio tricu, čitava dvorana se podigla na noge i slavila veliku pobjedu.

Pogledajte kako je Hrvat tricom 6 sekundi prije kraja srušio moćni Partizan za trofej
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 7 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by immortal 21/9/2023, 16:33

https://www.facebook.com/reel/834670508219141
https://www.facebook.com/reel/319504917180027

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23238
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 7 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by Serbinho-3 21/9/2023, 21:16

RayMabus wrote:FIBA je objavila novi ranking reprezentacija nakon završenog SP-a. Na njemu je SAD prva reprezentacija svijeta, druga je Španjolska, a svjetski prvak Njemačka skočila je na treće mjesto.

Otkako je FIBA uvela ranking, Hrvatska nikada nije bila lošije plasirana, sada je na 30. mjestu. U ranking ulaze svi rezultati u posljednjih sedam godina, pa smo ostali bez one olimpijske 2016. godine, a isto se odrazilo sada na ranking.

Hrvatska je i 16. po rankingu europskih reprezentacija, a valja tu dodati i da je Hrvatska po rankingu 17. od 24 reprezentacije koje će igrati olimpijske kvalifikacije.

Amerikanci na vrhu Fibine ljestvice, Hrvatskoj nikad lošiji plasman. Njemačka i Latvija napredovale

Srbija na petom mjestu al je razumljivo i zbog čega. Kod nas košarka samo pada iz godine u godinu i nikako da se nešto pokrene nego samo tone. Pokušavaju nešto al nikako im ne ide.


Vas realan domet bez Srba. Tamo i Ulicare da posalju sa ulice Beogradske, napravice rezultat, teoriju koju potvrdjuju basketasi i Sampioni su Sveta, nova Olimpijska disciplina.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27244
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 7 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by RayMabus 26/9/2023, 03:31

HRVATSKA je europski prvak u košarci! Roko Cetina proglašen je MVP-jem, a Niko Bandov, Juraj Brkić i Vito Mlatac bili su mu izvrsna podrška na putu do zlata na U-17 Europskom prvenstvu u košarci 3x3 u grčkom Heraklionu na Kreti. U finalu je Hrvatska pobijedila Španjolsku 21:19 i tako joj uzvratila za poraz u skupini. Cetina je postigao 10, Brkić šest, a Mlatac pet poena.

Hrvatska je u skupini pobijedila Njemačku 21:12 pa izgubila od Španjolske 21:16. U četvrtfinalu ju je čekala Slovenija, gdje je Cetina zabio pobjednički koš u produžetku za 17:15, što se pokazalo košem za direktan plasman u finale jer su Izraelci odustali od nastupa.

Hrvatska ima europske prvake u košarci
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 7 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum