ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 7 of 50 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 28 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 7/3/2023, 15:08

AssadNaPodmornici wrote:

Rusi su došli na vizualno potvrđeno 1800 izgubljenih tenkova na Oryxu. 

Ima danas dosta video zapisa sa obje strane o žrtvama i uništenoj tehnici, dakle rat je ponovo u brutalnoj fazi, i to preko mjesec ipo dana.. 

da nestavljam pusta videa evo na ovim linkovima možete vidjeti ukrainske i ruske gubitke, neki prikazuju jednu stranu neki drugu, a neki jednu i drugu(orxy useri skupljaju sve).
naravno neka videa su +18,
mješani gubici(ova dvojica rade za Oryx)
https://twitter.com/Rebel44CZ
https://twitter.com/GloOouD

ukr gubici
https://twitter.com/200_zoka
https://twitter.com/GammonBadge

kod Zoke imaju dva videa gdje su opet uništene dvije Američke haubice .. jedna lancet dronovima jedna artiljerom.. ova što je uništena artiljerom mislim da je starija snimka, ima i drugih videa


ru gubici
https://twitter.com/PaulJawin

ovdje Ukrainci tvrde da su zaustavili RU napad i spržili 5tenkova/oklopnih vozila, vidi se uništen 1-2 vozila ali ostalo se ne vidi jer očito gori tehnika :D vjerojatno kada izgori će netko snimiti

brutalni rat

inače vidim da je jednoj i drugoj strani još od prije hersona gotovo ne moguće napredovati i osvajati.. Rusi se i dalje zabijaju oklopm na ukraince, Ukrainci nemaju toliko oklopa i toliko ljudi , pa se manje zabijaju pa ginu u obrani. Osim kod onoga protunapad u Bahmutu što je stavio hektorovic poviše, išli 8 oklopnih vozila u kolonu, 4 oklopna vozila spaljena, ono Ruski stil napada u koloni i čekaš da te protivnik spali. 

Ukrainci ako žele osloboditi zemlju, jednostavno ovo ljeto neće moći tako. kako sam jučer ustanovio, gomilaju rezerve od dronova do municije i oklopa, plus zapadni oklop koji će doći. međutim ako žele napredovati , nije čak niti bitna količina oklopa , kolilko taktika. .eto vidili ste šta su Rusi popušili kod Ugljedara u tom gradiću Ukrainci nisu imali 1/10 oklopa koliko Rusi, pa su ih satrali uz minimalne gubitke. 
Dakle sama količina tenkova nije kritična hoće li neka strana dobiti rat, nego obuka, taktika , motivacija pa moral. 
Ako Ukrainci u napadu na Melitopol budu napadali kao Rusi na Ugljedar, i išli u kolonama sa Bradley2 i Leo2 tenkovima na minska polja, dronove koji navode artiljeriju, neće daleko dogurati.. 

treba izabrati pravac proboja, na tom pravcu počistiti minska polja , a u pozadini dronovi, sateliti, himarsi djeluju , dronovi samoubojice (koje će ukrainci ovih tjedana početi dobijati masovno) , i onda kada Rusi pošalju rezerve da zaustave napad i njih skršiti  najbolje kombinacijom dronova, artiljerije, satelita, pa zašto ne i avijacija... 

ali kako rekoh budu ili išli, jedan iza drugoga u koloni neće dugo.. do prve okuke

Ti tvoji novi dronovi o kojima pišeš u svakom postu, su prevaziđeni i više ne predstavljaju nikakvu prijetnju za Ruse.

Prije nekoliko dana su Ukrajinci pokušali masovni napad dronovima na Krim, i Rusi su im čitavo jato dronova skinuli jedni potezom.
Rusi su razvili elektroničku obranu i sve ih sruše sa EMP (elektromaknetski puls)

Piše ti o o tome na mnogo mjesta. Između ostalih, i ovdje:

https://eurasiantimes.com/russia-develops-a-revolutionary-electro-magnetic-pulse-uav/

Što je dron, sranje, aviončić na daljinsko upravljanje.

crvenkasti

Posts : 29590
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 7/3/2023, 16:42

To o čemu ti pričaš su Ukrainski dronovi kamikaze razvijeni i proizvedeni od strane Ukraine za napade na daljinu. Dometa su par stotina km. Slične su uloge kao Iranski Šahidi.  Kao i Iranski šahidi, vjerojatno većina/ili barem polovica se obori a dio i pogodi metu, inače ne bi svako malo gorila neka rafinerija ili skladište na teritoriju RF i Krima.
inače Ameri ne daju da Ukrainci sa njihovim oružjem gađaju Rusiju a čak vjerojatno niti Krim.  

Ovi dronovi o kojima pričam su Američki taktički dronovi. Switchblade 300 ima domet 10km, Switchblade 600 koji može raznjeti tenk(tek sada trebaju stizati u Ukrainu masovno) domet mislim par desetaka km, i u novembru 2022 Američki paket pomoći uključuje 1100 Ghost Phoneix dronova koji su prilagođena verzija Switchblade dronova. Dakle isto domet par desetaka km, njihova uloga je neposredna, zapravo ista kakvu imaju Ruski dronovi lancet čije snimke gledamo svaki dan. 
Ukrainci imaju nešto svojih dronova kamikaza jučer sam stavio video i zadnje vrijeme ima sve više videa ali Lanceti mi djeluju nekako najefikasniji.
Američki dronovi kamikaze bi trebali biti te prirode, jedino do sada u Ukrainu je navodno poslano koja stotina Switchblade300 od čega smo vidjeli nekoliko videa... sada bi trebalo u Ukraini stizati na stotine (+1000) Phonex, Swbl300, 600 dronova. 
Američke tvrtke koje ih proizvode kažu da ih mogu na tisuće i tisuće godišnje proizvoditi i to svaku od vrsti i da rade konstatno na unaprijeđenju. 
Inače Oryx ekipa je malo bolje analizirala jedan od napada Ruskih dronova lancet ovdje su kao napali m777 haubicu.


međutim ako pauzirate video pri kraju vidi se da "haubica" ima iskrivljenu cijevu, ne mozes uopće vidjeti oblik, ne znaš uopće koji je tip haubice, iako je navjerojatnije komad iskrvljene cijevi namjerno prekriven da se ne može identificirati, iskrivljena cijev stoji horizontalno umjesto više vertikalno, ukrainci kao da su je prekrili smećem, usput oko nje nema niti ljudi, niti streljiva, niti kamiona, niti čauhara, Oryx klasificirao kao Ruski pogodak lažne mete . 
Sami pogledajte video
video je od strane rusa namjerno ubrzan i skraćen , takve stvari obično dosta toga govore(i ukrainci često tako editiraju videa )

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 22000
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 7/3/2023, 17:09

AssadNaPodmornici wrote:To o čemu ti pričaš su Ukrainski dronovi kamikaze razvijeni i proizvedeni od strane Ukraine za napade na daljinu. Dometa su par stotina km. Slične su uloge kao Iranski Šahidi.  Kao i Iranski šahidi, vjerojatno većina/ili barem polovica se obori a dio i pogodi metu, inače ne bi svako malo gorila neka rafinerija ili skladište na teritoriju RF i Krima.
inače Ameri ne daju da Ukrainci sa njihovim oružjem gađaju Rusiju a čak vjerojatno niti Krim.  

Ovi dronovi o kojima pričam su Američki taktički dronovi. Switchblade 300 ima domet 10km, Switchblade 600 koji može raznjeti tenk(tek sada trebaju stizati u Ukrainu masovno) domet mislim par desetaka km, i u novembru 2022 Američki paket pomoći uključuje 1100 Ghost Phoneix dronova koji su prilagođena verzija Switchblade dronova. Dakle isto domet par desetaka km, njihova uloga je neposredna, zapravo ista kakvu imaju Ruski dronovi lancet čije snimke gledamo svaki dan. 
Ukrainci imaju nešto svojih dronova kamikaza jučer sam stavio video i zadnje vrijeme ima sve više videa ali Lanceti mi djeluju nekako najefikasniji.
Američki dronovi kamikaze bi trebali biti te prirode, jedino do sada u Ukrainu je navodno poslano koja stotina Switchblade300 od čega smo vidjeli nekoliko videa... sada bi trebalo u Ukraini stizati na stotine (+1000) Phonex, Swbl300, 600 dronova. 
Američke tvrtke koje ih proizvode kažu da ih mogu na tisuće i tisuće godišnje proizvoditi i to svaku od vrsti i da rade konstatno na unaprijeđenju. 

Što je dron, sranje, aviončić na daljinsko upravljanje.

Ne gledaš nešto drugo a to je brzina , taj S600  brzina mu je 185 km na sat. Onome UJ-22 je 160 km na sat. Ako te zanima koliko pređe u jednoj minuti samo podijeli s 60.  200 km na sat ti je 3,3 km u minuti itd.

Stavio sam tamo ono da brodske mitraljeze stavljaju na oklopne gusjeničare. Imaju po skladištu pa onda spojili to dvoje i napravili nešto šta je kao onaj njemački Geparad jer ovo ima veliku brzinu paljbe a domeci tih metaka su negdje oko 4 km ili nešto više zavisno koji je kalibar i koliko je barutno punjenje tj volumen čahure straga da izbije metak. Očito to nije za juriš jer ta brodska kupola em daje dodatnu težinu pa čini vozilo sporim te bi utonilo u blato te je nezgrapno i težište je pomaknuto pa bi se na neravnome dakle to blato i uzbrdice prevalilo il na bok ili straga zavisno kakva je neravnina. Dakle moraš ga sporo vozit po ravnome i tvrdome od točke A do točke B di ga parkiraš i još dodatno učvrstiš dole jer taj brodski top ima jak trzaj pa da se to oklopno vozilo na kojeg su ga sad postavili ne genga.

Crveni ti je dobro rekao šta su ti dronovi.

Što je dron, sranje, aviončić na daljinsko upravljanje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 183447
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 7/3/2023, 17:23

AssadNaPodmornici wrote:https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_equipment_of_the_Russian_Ground_Forces
dobar je ovaj link što je ray mabus stavio, vidiš dobro je ovdje updateana wikipedija.
Pazi ovo čak su gubitke citirali iz Oryxa na wikipediji, divno čudo ne koriste Ukrainsko MOD kao izvor.

BMP3 Rusi nemaju puno tih komada.. mislim da je hektorovic negdje komentirao da Rusi su se fokusirali na proizvodnju BMP2 jer su im BMP3 komplicirani za proizvesti pa rade dvice. 

ali niti ukrainci ne stoje puno bolje sa IFV i AFV APCima.. uglavnom su i oni imali BMp1/2, i takve su najviše zarobili od Rusa, od zapada su dobijali isto takvo staro smeće iz hladnog rata.. mislim i to je dobra stvar, kada ideš poslati pojačanje u bahmut, ako nije direktni pogodak granatom, zaštit će te od gelera.. 

aj tek sada zapad šalje 115 Bradley, 40 Marder, 50 CV50, 50ak Warrior IFV, 100injak Stryker, 30ak AMX-30 onaj Francuski light tank. 
Ameri moraju slati što Bradleya i Strykera. Pogotovo Bradley od svih ovdje nabrojanih ima najbolji oklop i najbolju moć uništavanja. Ok švedski CV50 je možda i bolji ali Šveđani ih nemaju puno.. Ameri imaju na tisuće Bradleya po skladištima.. Ukraincima su čak i slali malo novije modele. 
Sve jedno i oni stariji Bradley koji su im u dubokom skladištu su puno bolji od BMP1 pa i BMp2 bolje od bilo čega što Ukriana ima..

BMP3 je kompliciran, plus kvari se više od BMP2. Razorna snaga je ista jer bitna je kupola.

Protiv protutenkovskog oružja i artiljerije ionako nema razlike u zaštiti.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 7/3/2023, 17:26

AssadNaPodmornici wrote:
inače vidim da je jednoj i drugoj strani još od prije hersona gotovo ne moguće napredovati i osvajati..

Suvremeno ratovanje zasniva se na skrivanju, iznenađenju i koncentraciji, Zbog izviđačkih dronova nema niti skrivanja, niti iznenađenja a zbog toga niti koncentracije.

Jedino se može napredovati tipa prve faze rata kad su Ukrajinci bili nespremni za obranu sjevera, ili kad su Rusi prije mobilizacije imali nepokrivenu Harkivsku oblast.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 7/3/2023, 17:40

Putin kad se odlučija upast u Ukrajinu nije očekiva ovakav razvoj događaja. Zatim ti njegovi generali su ono JNA mentalni sklop, zaostali u dobu hladnog rata ratnim taktima ( čak i gore od toga jer vidimo neke ideje koje su ono prvi i drugi rat taktike pa čak i srednji vijek tj juriš pješadijom bezglavo na ove druge bez nekakve ideje taktičke šire ). Onda nije očekiva da će Zapad ovako uletit te nije očekiva ukrajinske napade bilo čime u dubinu njegovog teritorija. Da razmišljaju o tome vidi se po ovome a ovo je neki top s kalibrom dometa 8 km.

Prije nekoliko dana Telegram kanalima kružile su videosnimke i fotografije "novog" ruskog oružja. Vojni stručnjaci ubrzo su shvatili da je riječ o kombinaciji oklopnog amfibijskog vozila MT-LB, koje se u Sovjetskom Savezu počelo proizvoditi pedesetih godina prošlog stoljeća, i brodske kupole s protuzračnim topom. Na snimci su vidljiva najmanje dva 'modificirana' vozila.

Nagađa se da će Rusija to vozilo koristiti za mobilnu protuzračnu odbranu od ukrajinskih dronova. Ali više od svoje namjene, privlači izgled. Korisnici društvenih mreža i komentatori nazvali su ga "zločinom protiv estetike", a prozvali su ga i "ruskim Frankensteinom". Treći pak ističu da svako oružje može biti učinkovito u postojećem sukobu.

Na zastarjeli oklopnjak Rusi postavili brodsku kupolu

Tijekom Drugog svjetskog rata Obalni topnički korpus usvojio je 90 mm M1 kao dopunu ili zamjenu zastarjelih topova od tri inča u obrambenim zapovjedništvima luka u CONUS-u i teritorijima SAD-a. Topovi su bili organizirani u baterije protumotornih torpednih čamaca (AMTB), obično s četiri topa kalibra 90 mm i dva topa AA od 37 mm ili 40 mm svaki. Obično su dva od 90 mm topa bila na fiksnim nosačima T3/M3, a dva su bila na vučenim nosačima M1A1 ili M2, s oružjem od 37 mm ili 40 mm na pojedinačnim vučenim nosačima. Nosač T3/M3 dizajniran je za protupovršinsku ili protuzračnu paljbu. U CONUS-u, Panami, Aljasci, Havajima, Portoriku i drugdje 1943. izgrađena su mjesta za najmanje 90 baterija od po dva fiksna topa, plus mobilno oružje.

https://en.wikipedia.org/wiki/90_mm_gun_M1/M2/M3
[th]Effective firing range[/th][th]Maximum firing range[/th]
3,200 m 
8,275 m 
https://en.wikipedia.org/wiki/37_mm_gun_M1

Ovo bi trebao biti taj ruski top ( mada tamo u članku piše neki 25 mm al recimo sad čisto informativno da vidimo neke domete i to ) :

https://en.wikipedia.org/wiki/37_mm_automatic_air_defense_gun_M1939_(61-K)

Domet 4 do 5 km al ima i ovo do 7 i 8 km s jačim barutnim punjenjem i ako je 40 mm kalibar.

Uglavnom poanta bi bila da je to od 4 do 5 km a ima i do 7 i 8 km s tim da ako pucaš u zrak najviši domet je nekih 5 km a ako pucaš pravo onda ako je ovaj s većim kalibrom i jačim barutnim punjenjem onda i do osam km pa i do devet i po kilometra isto ima domet neki kalibri itd.

Ovo je za te dronove i onda ih parkiraju kraj npr aerodroma ili oko vojarne ili neke luke i drugo i uglavnom pokriju balotu u krugu dakle od 4 do 9 km i u vis do nekih 5 km i velika brzina paljbe i tamo radari i sad ti dođeš s tim dronom koji prelazi tri kilometra u minuti i on te samo izroka s tim i čao đaci.
RayMabus
RayMabus

Posts : 183447
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet 7/3/2023, 17:47

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Screenshot-from-2023-03-07-17-21-59

Ovo su brojevi ruskog proračuna za veljaču, potop kao i u siječnju - prihodi od prodaje nafte i plina su se skoro prepolovili (46% manje u odnosu na prošlu godinu) dok su rashodi veći za 51%. 

Šteta što ipak nisu uspjeli u samo dva mjeseca skucati cjelogodišnji planirani deficit zbog rasta cijene nafte u drugoj polovici veljače pa su stali na "samo" 88%. Rublja je izgubila 20% vrijednosti u odnosu na dolar u zadnja tri mjeseca, centralna banka je najavila da će opet dizati kamatne stope. Ovdje treba spomenuti da su Rusi prestali objavljivati niz ekonomskih podataka pa tako i one o ispunjenju proračuna no većina se slaže da su ovo prave brojke (da lažu vjerojatno bi govorili o suficitu i bilo bi puno prozornije, slično onom o 225% uništenih HIMARS-a).

Detaljnije o svemu na stranicama ruskog ministarstva financija - link


Last edited by Piglet on 7/3/2023, 17:52; edited 1 time in total
Piglet
Piglet

Posts : 1463
2016-02-24


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 7/3/2023, 17:51

Za uspješne napade u dubini teritorija a ovakvim dronovima s propela pogonom, bilo ovog u Ukrajini šta su Rusi sad zauzeli bilo Krim i Rusija itd dakle još dublje Ukrajincima će trebati više dronova pri napadu jer ovi sad postavljaju radare, osmatračnice te ove brodske topove tj te mitraljeze s dvi cijevi i onda pošto ti dronovi lete sporo jer 200 km na sat vam je ono 3 kilometra u minuti tako da ako je jedan ovaj mitraljez onda on ne može tako lako istovremeno u dvije il više meta pucat pa jedan od tih dronova prođe zaštitu i pogodi cilj.

Tako vam na tom sistemu rade i ovi iranski dronovi kamikaze di ih oni pošalju 15-ak il 20-ak il više od toga u valovima na nešto i onda ti poskidaš ako imaš šta tu uopće kao PZO zaštitu većinu toga al jedan ti prođe i pogodi metu i to je dovoljno.


Last edited by RayMabus on 7/3/2023, 17:53; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 183447
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 7/3/2023, 17:52

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
inače vidim da je jednoj i drugoj strani još od prije hersona gotovo ne moguće napredovati i osvajati..

Suvremeno ratovanje zasniva se na skrivanju, iznenađenju i koncentraciji, Zbog izviđačkih dronova nema niti skrivanja, niti iznenađenja a zbog toga niti koncentracije.

Jedino se može napredovati tipa prve faze rata kad su Ukrajinci bili nespremni za obranu sjevera, ili kad su Rusi prije mobilizacije imali nepokrivenu Harkivsku oblast.
primjer je i Ugljedar. vjerujem da Ukrainci kod ugljedara nisu doslovno imali 1/4 ili 1/5 resursa(u teškom oklopu vjerojatno 1/10 u artiljeriji možda 1/2 u ljudstvu vjerojatno slično) koje su Rusi imali na raspolaganju, a doslovno su ih zaustavili bez gubitaka

u tom slučaju bi ovo mogao prerasti u rat iscrpljivanja.. vjerujem da rusi nakon(ako) maznu Bahmut, wanger će biti previše potrošen za dalje.. a onda će se svesti na brutalne artiljerijske duele, udare dronovima, i izviđanje dronovima.. 

u tom slučaju pobjeđuje strana koja bude imala više dronova, , pa više preciznog streljiva,pa više granata  te više cijevi za lansiranje.  takvim redosljedom. 
ako zapad smogne štancati masovno dronove, 155mm granate, i ubacivati još SPGova(koji su se pokazali puno boljim za razliku od haubica iz razloga što su mobilni, iako su puno skuplji) , onda Ukr realno može i pobjediti bez obzira što će Rusi vjerojatno još dosta vremena imati više cijevi i granata(iako je razlika sve manja u količini cijevi i ispaljenih granata)

jednostavno gledam količinu videa što izađe, Ukrainci jednostavno izbace više videa , imaju puno više udara u dubini gdje sastave rusku tehniku.  rusi su imali takve udare u prvoj fazi rata, a danas - ništa.. raketnih napada nema, artiljerija nema ciljeve u dubini, prije bi Orlan otkrio neko skladište ili S-300 sustav pa bi doletio iskander, sada toga nema.. jedino što još viđam dosta od rusa pa čak i puno više, jesu ruski udari lancet dronovima.. nema dana kada ne izgori jedna UKR haubica ili SPG.. iako izgleda malo, računaj da u godinu dana , da unište 1 dnevno, to je 400 komada 155mm haubica/SPGova..

tu i tamo nešto Rusi srokaju i sa krasnopol granatam ali zaista excalibura Ukrainci imaju sve više
svaki dan izađe 2-3 ovakva videa


onih običnih videa neda mi se niti stavljati, gore sam stavio linkove.. 

Ukrainci su dobili JDAM bombe i navodno su već korištene
šta su JDAM bombe? Jednostavno dodatak na obične "glupe gravitacijske bombe" , kojima su ameri nadogradili valjda neki kurac i sada glupe bombe teške stotine kg postaju pametne bombe koje imaju i domet.. kako koja od 20km pa dalje.. u teoriji Ukrainci bi iz aviona mogli bacati bombe teške nekoliko stotina km , na kraći domet veoma precizno.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 22000
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 7/3/2023, 18:02

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_equipment_of_the_Russian_Ground_Forces
dobar je ovaj link što je ray mabus stavio, vidiš dobro je ovdje updateana wikipedija.
Pazi ovo čak su gubitke citirali iz Oryxa na wikipediji, divno čudo ne koriste Ukrainsko MOD kao izvor.

BMP3 Rusi nemaju puno tih komada.. mislim da je hektorovic negdje komentirao da Rusi su se fokusirali na proizvodnju BMP2 jer su im BMP3 komplicirani za proizvesti pa rade dvice. 

ali niti ukrainci ne stoje puno bolje sa IFV i AFV APCima.. uglavnom su i oni imali BMp1/2, i takve su najviše zarobili od Rusa, od zapada su dobijali isto takvo staro smeće iz hladnog rata.. mislim i to je dobra stvar, kada ideš poslati pojačanje u bahmut, ako nije direktni pogodak granatom, zaštit će te od gelera.. 

aj tek sada zapad šalje 115 Bradley, 40 Marder, 50 CV50, 50ak Warrior IFV, 100injak Stryker, 30ak AMX-30 onaj Francuski light tank. 
Ameri moraju slati što Bradleya i Strykera. Pogotovo Bradley od svih ovdje nabrojanih ima najbolji oklop i najbolju moć uništavanja. Ok švedski CV50 je možda i bolji ali Šveđani ih nemaju puno.. Ameri imaju na tisuće Bradleya po skladištima.. Ukraincima su čak i slali malo novije modele. 
Sve jedno i oni stariji Bradley koji su im u dubokom skladištu su puno bolji od BMP1 pa i BMp2 bolje od bilo čega što Ukriana ima..

BMP3 je kompliciran, plus kvari se više od BMP2. Razorna snaga je ista jer bitna je kupola.

Protiv protutenkovskog oružja i artiljerije ionako nema razlike u zaštiti.
A ovo je neki BMP-2 isto samo šta ga je radila Rusija al ima dosta zapadnih stvari u njemu pa onda sad to valjda ne mogu al u osnovi to je BMP-2 samo kao moderniji al pod to spada da ima zapdne dijelove koji su sad ionako pod sankcijama pa onda valjda opet vratili bez toga a to dobiješ taj BMP-2 tj nema neke automatizirane paljbe i tako neke gluposti al u osnovi to je ista stvar ako gledaš sve ostalo.

https://en.wikipedia.org/wiki/BMP-3

Suštinski je rađen još od 1987 al svejedno Rusi su tu dosta zapadnih dijelova ubacili tako da zbog sankcija im to otežano plus nije toliko ni bitno to sad. Veća je razlika prema onom BMP-1 koji je lijes na gusjenicama.
RayMabus
RayMabus

Posts : 183447
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 7/3/2023, 18:57

Samo da napomenem još jedan dio vezan uz tu PZO taktiku s ovim brodskim mitraljezima i općenito tim topovima tog kalibra a vezano uz te dronove : dron propelaš znači leti nekakvih 3 km u minuti a ovo ima neki domet 4 do 9 km najviše po pravcu i oko pet km u vis ( metak ima masu pa je to vertikalni hitac pa gravitacija dijeluje u suprotnom smjeru i zato kad pucaš u vis manji je domet jer gravitacija usporava brzinu te mase koja je ispaljena u vis ) ...i sad oni ovo stave npr oko nekakvog aerodroma i fiksiraju jer ovo je napravljeno samo da ide po ravnome i tvrdome i nije za juriš i vjerovatno mornarica oće zaštit brodove i drugo u luci pa ovo ovako smislila al ne mora bit ovako može bit i obični ovaj mitraljez instaliran na postolje negdje da pokriva balotu promjera 4 do 9 km i visine do 5 km zavisno o kalibru topa...

Taj mitraljezac pucač ne vidi po mraku, vidi se na radaru itd smjer i drugo al ako nema neke termokamere il nešto teško u mraku on zna u koji kvadrat u nebu da ispali taj šanžer a ovi je za minutu do njega tako da nema vremena za novo punjenje i onda ga dron može skinit tj njega izravno ili to u šta je taj dron usmjeren.

Znači ovo ako dron napadne po mraku a ovi mitraljez nema neku termokameru il nešto da zna točno na kojoj visini je taj dron ( smjer vidi na radaru ) i normalno ako ispali sto metara livo desno gore dole neće pogodit taj dron i dron prolazi jer ovi nema tu minutu da ponovo napuni taj brodski top novom municijom u toj samo jednoj minuti a koja ovome treba da pređe tri km.

Ovo je bitno da znate razliku između napada dronovima noću i kad je jako smanjena vidljivost i po danu kad se taj dron dakle ta letjelica vidi prostim okom od strane onoga tko puca ovakvim brodskim mitraljezom u to s ciljem da ga obori.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 FqYK6ZjXsAEDY9V?format=jpg&name=360x360
RayMabus
RayMabus

Posts : 183447
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 7/3/2023, 19:42

Ozbiljni PZO sustavi i općenito sva druga oružja imaju sustave automatskog računanja. Najgore od svega to i nije nešto preteško izračunati. 
Radar prepozna cilj, i usmjeri tu noćnu kameru na dron i automatski ga prati. Možeš uz pomoć library CV2 i programskog jezika Pythona to iskodirati sam, računalo prepozna promjenu na pixelima i automatski prati tu promjenu(čitaj metu). I ako imaš neki laser koji izračuna udaljenost, - imaš brzinu, udaljenost, smjer - uz malo matematike osnovne/srednje škole napišeš program da izračuna gdje mora pucati recimo Gepard ili Ruska tunugska. Pritisneš tipku enter i ovaj puca po tome. Još imaju prskajuće streljivo koje explodira na toj udaljenosti i rasprska gelere koji unište dron. 
Ali ovo gdje na "oko" i "osjećaj" pucaš po meti, jebiga kada nema drugog načina možeš i tako..  ako imaš pola minute vremena vjerojatno stigneš korigirati paljbu u srušiti dron.. pogotovo izvidničke koji su sporiji i ne obrušavaju se. 

što se tiče navodne buduće UKR ofenzive ovako izgleda Ruska linija obrane doslovno od Mariopola do Hersona


između ove dvije linije je sigurno ogromno minsko polje
iza ove druge linije se vjerojatno par km ili više nalazi treća linija sa artiljeriom, PZO sustavima i sigurno još jednim redom fortifikacija a možda i kojim minskim poljem .

ići klasičnim napadom na ovo je smrt. 
Za probiti ove rovove i bunkere treba brutalna količina granata a ne da padaju po polju nego da padaju po rovovima.. ja bi koristio one HIMARSe sa tungsten streljivom. koncetrirao bih par desetaka pa i više HIMARS sustava sa gomilom raketa.  zatim gomila dronova. a i to nije garancija jer sigurno Rusi mogu ispod zemlje gdje su relativno i sigurni. 
Tu dobro dođu one Američke JDAM bombe , tu bi trebalo neutralizirati PZO obranu a onda sa par km udaljenosti ili više lansirati neke par stotina kg teške JDAM bombe koje bi pale na neki rov i iskopale tonu zemlje.
treba se i riješiti i mina ispred.. valjda nekim explozijama, valjda ameri znaju kako

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 22000
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 7/3/2023, 19:51

Da ozbljni moderniji PZO sustavi bi sve to trebali imat samo šta ja to ovdje nigdi ne vidin.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 B_230305060

Činjenica da Rusija šalje sve stariju borbenu opremu na front mogla bi značiti da joj ponestaje modernog oružja. Prema nekim analizama trenutna proizvodnja borbene tehnike u Rusiji, posebno tenkova i oklopnih vozila, nije dostatna za potrebe na fronti. S druge strane, i na zapadu imaju problema s pronalaženjem dovoljnih količina streljiva za ukrajinsku vojsku.


Na zastarjeli oklopnjak Rusi postavili brodsku kupolu

Krpe se, smišljaju svašta, vade stvari iz skladišta priko pedesetak i više godina stare, kombiniraju svakakve kombinacije itd a po čemu se vidi da su kratki s modernim naoružanjem.
RayMabus
RayMabus

Posts : 183447
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 7/3/2023, 20:01

je ovo je brutalan rat. Imaju Rusi i hrpu modernog oružja, ali jednostavno je brutalan rat da ne mogu svaki dio fronte pokriti modernim nego na hrpi mjesta se krpaju takvim "frankeštajnima", zatim T62M tenkovima, haubicama iz WW2 itd.. naravno i Ukrainci nisu u puno boljem stanju, EU je 30 godina razjebavala vlastitu vojsku, sada nemaju šta slati Ukraini, a industrija se tek treba zagrijati. .sva sreća Ameri su ratovali diljem svijeta zadnjih 30godina pa oni imaju u skladištima tisuće Bradleya, Himarsa, paladina, Abramsa.. i hrpu streljiva i jaku industriju

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 22000
2018-06-14


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 7/3/2023, 20:05

AssadNaPodmornici wrote:
u tom slučaju bi ovo mogao prerasti u rat iscrpljivanja
.. vjerujem da rusi nakon(ako) maznu Bahmut, wanger će biti previše potrošen za dalje.. a onda će se svesti na brutalne artiljerijske duele, udare dronovima, i izviđanje dronovima.. 

To su neka najnovija predviđanja.

S time što Wagner radi samostalno, to jest ovo što Prigožin izvodi je u njegovoj režiji, a ne rezultat neke velike opće RU strategije.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 7/3/2023, 20:08

AssadNaPodmornici wrote:Ukrainci jednostavno izbace više videa

S druge strane Ukrajinci imaju bolji PR, dok je Rusko ministarstvo obrane notorno tromo. Ovo što curi od Rusa uglavnom ide od ekipe iz Donbasa tipa Sparte, ili raznih specnaza koji nisu toliko uvezani za vojsku.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 7/3/2023, 20:10

AssadNaPodmornici wrote:je ovo je brutalan rat. Imaju Rusi i hrpu modernog oružja, ali jednostavno je brutalan rat da ne mogu svaki dio fronte pokriti modernim nego na hrpi mjesta se krpaju takvim "frankeštajnima", zatim T62M tenkovima, haubicama iz WW2 itd.. naravno i Ukrainci nisu u puno boljem stanju, EU je 30 godina razjebavala vlastitu vojsku, sada nemaju šta slati Ukraini, a industrija se tek treba zagrijati. .sva sreća Ameri su ratovali diljem svijeta zadnjih 30godina pa oni imaju u skladištima tisuće Bradleya, Himarsa, paladina, Abramsa.. i hrpu streljiva i jaku industriju

Upravo to

Ogromna su prostranstva, skoro kao u WW2, a niti izblizu tolika mobilizacija.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 7/3/2023, 22:29

"Danas je otkriveno da neki restorani u – nekoć – Velikoj Britaniji poslužuju vjeverice. Zato što u parkovima ima puno životinja, pa zašto ih ne bi jeli kada vlada nestašica hrane. No i dalje ne posustaju u odluci da pomognu Zelenskom u opskrbi oružjem", rekla je Skabejeva.

"Jest će vjeverice, ali će svejedno dostavljati tenkove. I nemojte se nadati nikakvim prosvjedima", zaključila je Skabejeva u isječku.




vje ve ri ce
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31378
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 7/3/2023, 22:33

Bolje biti gladan nego da Rusi pobijede Ukrajince.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29590
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 7/3/2023, 23:03

dva Američka SPGa M109 sjebana lancet dronovima , jedan klasificiran kao oštećen jedan uništen od Oryx





_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 22000
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 7/3/2023, 23:16

AssadNaPodmornici wrote:dva Američka SPGa M109 sjebana lancet dronovima , jedan klasificiran kao oštećen jedan uništen od Oryx





Ovo sve navodno radi jedna posebna ekipa iz SSO, totalno autonomna od ostatka vojske.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 50 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 28 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum