ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Barijere u Šangaju, pretučen novinar BBC-ja

Go down

Barijere u Šangaju, pretučen novinar BBC-ja Empty Barijere u Šangaju, pretučen novinar BBC-ja

Post by debotoijusto 28/11/2022, 08:19

Prosvjede protiv lockdowna u Kini obilježili su prazni bijeli papiri koje nose prosvjednici, zbog čega se prosvjedi nazivaju "revolucijom bijelih papira" ili "A4 revolucijom", navodi BBC, dodajući kako bi razlog za demonstracije s bijelim papira mogao biti izbjegavane cenzure.

U viralnom videu koji je snimljen u subotu, žena sa Sveučilišta komunikacije u Nanjingu u zraku drži prazan komad papira, a potom ju odvodi neidentificirani muškarac. U još jednom videu snimljenom istog dana, deseci studenata na kampusu nose prazne papire i stoje u tišini. Slične scene mogle su se vidjeti u drugim velikim kineskim gradovima tijekom vikenda.

"Definitivno nema ničeg na papiru, ali mi znamo na što se misli", rekla je za BBC jedna žena koja je u subotu navečer sudjelovala u prosvjedu u Šangaju.




NA AZIJSKIM su burzama cijene dionica oštro pale, dok je dolar ojačao jer ulagači nisu skloni rizičnijim investicijama zbog prosvjeda u Kini protiv oštrih restriktivnih mjera za suzbijanje covida-19.




Kineski državni mediji, koji u pravilu strogo prate liniju Kineske komunističke partije, ne spominju prosvjede. No, izdanje Global Timesa na engleskom jeziku objavilo je komentar u kojem se zapadni mediji optužuju za raspirivanje nezadovoljstva kineskom "zero covid" politikom".




Ovog vikenda Kinezi su prosvjedovali u ulici Wulumuqi u Šangaju. Policija jutros zaustavlja ljude koji zastanu u toj ulici i snimaju mobitelima, javlja BBC. Ljude prisiljavaju da obrišu fotografije s mobitelima, a ako ne žele, uhićuju ih. Zasad je uhićeno najmanje dvoje ljudi.




KINESKA policija pretukla je i uhitila jednog od novinara BBC-a koji je pratio prosvjede protiv covid-19 mjera u Šangaju. Incident je snimljen.





https://www.index.hr/vijesti/clanak/prosvjedi-u-kini-barijere-dignute-u-sangaju-pretucen-novinar-bbca/2415760.aspx?index_tid=286308
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31227
2014-04-12


Back to top Go down

Barijere u Šangaju, pretučen novinar BBC-ja Empty Re: Barijere u Šangaju, pretučen novinar BBC-ja

Post by debotoijusto 28/11/2022, 08:21

sad ponovo budu vjezbe vojske oko tajvana i rusija osudi rovarenje NATO-snaga po kini
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31227
2014-04-12


Back to top Go down

Barijere u Šangaju, pretučen novinar BBC-ja Empty Re: Barijere u Šangaju, pretučen novinar BBC-ja

Post by marcellus 28/11/2022, 08:28

Grozno, koji totalitarizam u kini, ne dozvoljavaju anticovid prosjvede

saće im macron i castr... trudeau očitat bukvicu o ljuckim pravima

_________________
Barijere u Šangaju, pretučen novinar BBC-ja 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Barijere u Šangaju, pretučen novinar BBC-ja Empty Re: Barijere u Šangaju, pretučen novinar BBC-ja

Post by Serbinho-3 28/11/2022, 08:42

Nemacka je vodenim topom usred zime gusila isto.

Ovo je kao liberala, odvalili BBC novinara.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27345
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Barijere u Šangaju, pretučen novinar BBC-ja Empty Re: Barijere u Šangaju, pretučen novinar BBC-ja

Post by AssadNaPodmornici 28/11/2022, 11:32

bogte jebo šta mi se gade i ovi novinari i ostali. do nazad pola godine su mlatili prosvjednike na zapadu, nazivali nas antivax i ravnozemljašima jer smo smatrali da nam ne treba otrov iz cijepiva niti da lockdown ima smisla . i danas bi i dalje bilo tako da putin nije izlječio koronu u veljači.

samo još čekam da ludi safet se počne "groziti" kineskim metodama. a većina njih je zazivala kineske metode ovdje i više puta su hvalili kako su kinezi uspješno obuzdali koronu, i da lockdown u hrvatskoj i zapadu nije dovoljno "čvrst".

gamad u Hrvatskoj, Kini, Kanadi, i USA država gdje su demokrati na vlasti(gdje su bili republikanci od lockdowna se vrlo brzo odustalo i nije se nikada niti vraća, to su valjda jedina slobodna mjesta na ovoj planeti)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21834
2018-06-14


Back to top Go down

Barijere u Šangaju, pretučen novinar BBC-ja Empty Re: Barijere u Šangaju, pretučen novinar BBC-ja

Post by AssadNaPodmornici 28/11/2022, 11:33

e da kineska partija na vlasti i njihovi dnovinari krive "pro-zapadne" plaćenike među prosvjednicima
a perica jihadi sa indexa te novinari cnna i drugih su za prosvjede u kanadi i RH krivili "putinove agente i plaćenike" (iako je putin sam korona paničar dok Zelenskog je bolia kurac za koronu)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21834
2018-06-14


Back to top Go down

Barijere u Šangaju, pretučen novinar BBC-ja Empty Re: Barijere u Šangaju, pretučen novinar BBC-ja

Post by RayMabus 28/11/2022, 13:36

Kini treba lupiti sankcije.

:coffee
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Barijere u Šangaju, pretučen novinar BBC-ja Empty Re: Barijere u Šangaju, pretučen novinar BBC-ja

Post by catabbath 28/11/2022, 17:31

Haha znači u Kini antivakseri nisu katolibani desničari MAGA ravnozemljaši krkani bez škole koji ne misle na druge, već borci za demokraciju i ljudska prava haha dnovinarska govna :D

_________________
Barijere u Šangaju, pretučen novinar BBC-ja Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12434
2015-08-22


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Barijere u Šangaju, pretučen novinar BBC-ja Empty Re: Barijere u Šangaju, pretučen novinar BBC-ja

Post by marcellus 28/11/2022, 17:55

catabbath wrote:Haha znači u Kini antivakseri nisu katolibani desničari MAGA ravnozemljaši krkani bez škole koji ne misle na druge, već borci za demokraciju i ljudska prava haha dnovinarska govna :D

to ti se zove "neovisno novinarstvo"

kad su mlatili žute prsluke u francuskoj, batinali i hapsili po australiji, ili stavljali na crnu listu kamiondžije u kanadi i otpuštali ih zbog prosvjeda, oduzimali im dozvole za rad, onda je to bila demokracija vs. zatucanih ravnozemljaša antivaxera. Sad su to mirni prosvjedi koje totalitarna i odvratna kineska vlast guši... fakat ono fuj

_________________
Barijere u Šangaju, pretučen novinar BBC-ja 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


RayMabus and catabbath like this post

Back to top Go down

Barijere u Šangaju, pretučen novinar BBC-ja Empty Re: Barijere u Šangaju, pretučen novinar BBC-ja

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum