ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 49 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 12/9/2022, 16:33

Hektorović wrote:Rusi danas sa S-400 nad Krimom srušili svoj Su-34, pao i Su-25 odmah pri polijetanju.
panika jebiga a transponderi im očito štekaju ako uopće rade čim su svog spičili.
Onaj drugi video gdje avion pada pri poljetanju tu pilot nije stigao reći ni Bože pomozi a već je otreso o zemlju.

Šandor Winnetou

Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 12/9/2022, 17:34

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 FcdvMUnWIAI0yji?format=jpg&name=large
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 12/9/2022, 17:43

nemojte se ljutiti počistio sam nekoliko postova uglavnom chat o srbima, drugim userima itd, mislim da nebi ugušilo ovu temu. ništa osobno :)

12.09
što se tiče vijesti, ofenziva je završena uglavnom , i jutros izlazi hrpa videa.. onaj moj post od sinoć, 330komada teške ruske tehnike izgubljeno, ukrainci zarobili toliko teškog oružja (naravno većina će trebati manje popravke) da mogu opremiti jednu mehaniziranu brigadu. e da ima dosta novih videa, oborenih Ru aviona, veselje.. danas ćemo vidjeti što će Oryx ekipa dodati na listu

Sada.. Rusi tvrde da se piprema proboj u smjeru Vuhledara(to je pravac prema Mariopolu i Berdjansku Ukri bi ulaskom na Azov more presjekli kopneni koridor Krima i Rusije). Da Ukrainci čiste mine i dovlače pojačanje.


U međuvremenu Ukrainci uzeli Svjatogorsk sjeverno od Slavijanska, dakle Rusi su se tu mlatili tjednima da uzmu taj grad, ovaj pao maloprije.. to je već lagano Donbas oblast



ne znamo gdje će Ukrainci udariti , jer sada svi očekuju UKR udar.. pošto Rusi (njihovi internet analitičari koji su dobro primjetili grupiranje Ukrainaca na Harkivskom pravcu) primjećuju grupiranje dolje - ne znači da će biti tako.. Moguće zašto da UKR ne iskoristi povoljan teren, izgleda da Ukraincima za njihove luđačke napade baš i odgovara šumovit i brdovit teren, i idu tim pravcima dalje u smjeru Donbasa , sa sjeverne strane? Rusi tu vjerojatno nemaju nikakve obrambene položaje, jer su napadali i napadali... moral im je tu loš a Ukraincima je tu glavna vojska, i lako mogu nastaviti dalje..


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21834
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 12/9/2022, 17:46

Ukrajinci imaju dovoljno vojske da napadnu i kod Limana i na Jugu prema Mariupolu 

To se i događa.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 12/9/2022, 17:49

Dakle

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Slika250


Nakon ovoga se Rusi povlače do samog Luhanska
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 12/9/2022, 17:54

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 FcNAVsTXgAAdcRq?format=jpg&name=small
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 12/9/2022, 18:07

Hektorović wrote:Dakle

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Slika250


Nakon ovoga se Rusi povlače do samog Luhanska
zaobilaze moguća sranja sa pontonom (možda i bude varka pa uspiju prijeći rijeku gdje ih rusi ne očekuju mada sumnjam da će stati opet na te grablje sa odvraćanjem pažnje ) i udaraju uz rijeku prema sjeveru prema borovi čisto da imaju moguće skraćivanje pravaca opskrbe. Ako to uspiju otvoren im je put prema Luganjsku a onda nek rusi drže gaće u toliko praznom prostoru

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 12/9/2022, 18:09

Strelkov očekuje ovih dana i novu ofenzivu.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 12/9/2022, 18:12

Šandor Winnetou wrote:
Hektorović wrote:Dakle

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Slika250


Nakon ovoga se Rusi povlače do samog Luhanska
zaobilaze moguća sranja sa pontonom (možda i bude varka pa uspiju prijeći rijeku gdje ih rusi ne očekuju mada sumnjam da će stati opet na te grablje sa odvraćanjem pažnje ) i udaraju uz rijeku prema sjeveru prema borovi čisto da imaju moguće skraćivanje pravaca opskrbe. Ako to uspiju otvoren im je put prema Luganjsku a onda nek rusi drže gaće u toliko praznom prostoru

Rusi su i sad porozni ko švicarski sir. 

Idu sjeverno od Borove do Kupjanska i Svatove, apsolutno ništa ih ne zaustavlja.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 12/9/2022, 18:12

Hektorović wrote:dakle nešto ovakvo

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Slika248

Paralelno sa ovim na jugu.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 12/9/2022, 18:14

Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 12/9/2022, 18:16

Hektorović wrote:Strelkov očekuje ovih dana i novu ofenzivu.
s pravom, ukrajinci su dobili krila a linije ruske obrane se nisu stabilizirale i to će ukrajinci svakako pokušati iskoristiti i zabiti se duboko u ruske položaje i širiti mostobrani na sjever i na jug. Biti će perija u svakom slučaju jer će rusi trško nadoknaditi svu izgubljenu opremu i ljudstvo pogotovo sad kad HIMARSI  imaju u dometu sve ruske logističke pravce i mogu ih poklopiti u svakom trenu.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 12/9/2022, 18:21

Hektorović wrote:
Šandor Winnetou wrote:
Hektorović wrote:Dakle

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Slika250


Nakon ovoga se Rusi povlače do samog Luhanska
zaobilaze moguća sranja sa pontonom (možda i bude varka pa uspiju prijeći rijeku gdje ih rusi ne očekuju mada sumnjam da će stati opet na te grablje sa odvraćanjem pažnje ) i udaraju uz rijeku prema sjeveru prema borovi čisto da imaju moguće skraćivanje pravaca opskrbe. Ako to uspiju otvoren im je put prema Luganjsku a onda nek rusi drže gaće u toliko praznom prostoru

Rusi su i sad porozni ko švicarski sir. 

Idu sjeverno od Borove do Kupjanska i Svatove, apsolutno ništa ih ne zaustavlja.
Ako je tako onu bežaniju nitko nije uspio zaustaviti i vratiti ruse na bilo kakve položaje. Ovi što su utekli su već u rusiji i šire paniku kao super kugu što ide ukrima na ruku u svakom slučaju.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 12/9/2022, 18:22

Hektorović wrote:[size=38] [/size]
a je im dugo trajo  Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 1f602

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 12/9/2022, 18:36

Šandor Winnetou wrote:
Hektorović wrote:Idu sjeverno od Borove do Kupjanska i Svatove, apsolutno ništa ih ne zaustavlja.
Ako je tako onu bežaniju nitko nije uspio zaustaviti i vratiti ruse na bilo kakve položaje. Ovi što su utekli su već u rusiji i šire paniku kao super kugu što ide ukrima na ruku u svakom slučaju.

Najnovije je da ne uspjevaju formirati pravu frontu na Oskolu i Donjecu, Ukrajinci su već prešli preko na nekoliko mjesta.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 12/9/2022, 18:48

https://edition.cnn.com/2022/09/11/europe/ukraine-russia-eastern-front/index.html?utm_medium=social&utm_content=2022-09-11T22%3A00%3A18&utm_term=link&utm_source=twCNN

There was indeed a Ukrainian assault in Kherson, but one whose intention appears to have been to fix Russian forces, while the real effort came hundreds of miles to the north. It was a disinformation operation the Russians might have been proud of. 
Kateryna Stepanenko at the Institute for the Study of War, a Washington-based analytical group, says the deception worked. 
“Ukrainian military officials reported that (Russian) Eastern Military District elements that had previously supported offensive operations towards Sloviansk had redeployed to the Southern Axis,” she told CNN.
Their replacements were clearly not up to the job – a mixed bag, Stepanenko said, of “Cossack volunteers, volunteer units, DNR/LNR militia units, and the Russian Rosgvardia (National Guard). Such forces were not sufficient to defend a vast and complex front line.” 
The Ukrainians picked the weakest spot in Russian defenses for their initial thrust – an area controlled by the Luhansk militia with Russian National Guard units further back. They were no match for a highly mobile armored assault that quickly rendered artillery irrelevant. 
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 12/9/2022, 18:51

Hektorović wrote:
Šandor Winnetou wrote:
Hektorović wrote:Idu sjeverno od Borove do Kupjanska i Svatove, apsolutno ništa ih ne zaustavlja.
Ako je tako onu bežaniju nitko nije uspio zaustaviti i vratiti ruse na bilo kakve položaje. Ovi što su utekli su već u rusiji i šire paniku kao super kugu što ide ukrima na ruku u svakom slučaju.

Najnovije je da ne uspjevaju formirati pravu frontu na Oskolu i Donjecu, Ukrajinci su već prešli preko na nekoliko mjesta.
koja blamaža iz dana u dan, ww2 je za njih pojam za vojnu strategiju, čak i ww1 je za njih previše.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Hektorović likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 12/9/2022, 18:54

Kako vidim, Ukrajinci pomalo pomicu crtu.

Rusi se nisu stabilizirali potpuno niti su Ukrajinci prestali pritiskati.

Pokusavaju diljem fronta, negdje vise negdje manje, rusi pomalo popustaju i tamo gdje drze polozaje

obrane i gdje nisu iznenadjeni nego borbe traju kontinuirano.

Jos dva tri sela i Liman ce biti biti blokiran, poluokruzenje, vjerojatno povlacenje rusa.

To bi se sutra moglo dogoditi.

Upitno je hoce li rusi uspostaviti crtu i braniti istocno od Oskila.

Moguce je da se izvuku i sve to gore ostave.

Vec sam neki dan predlozio Putku novu crtu obrane.

Bilovodsk-Luhans-Donjeck-Zaporozje-lijeva obala Dnjepra do Crnog mora.

Ocekujem ih otprilike u takvom postroju.

To bi jos nekako mogli braniti s ovim snagama,....neko vrijeme.



dijagram
dijagram

Male
Posts : 18836
2015-08-09


Hektorović likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 12/9/2022, 18:59

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 FcdaO8xXEAARFZi?format=jpg&name=small
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 12/9/2022, 20:06

Navodno su 3-4 brigade oko Vuhledara spremne za napad.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 12/9/2022, 20:20

Čini se kako Rusi i van Harkiva imaju orgomnih problema sa moralom i disciplinom, ovo je izgleda bila kap koja je prelila čašu. Mogući su imanentni kolapsi i na drugim frontama.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 49 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum