ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruska invazija na Ukrajinu

Page 18 of 50 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 34 ... 50  Next

Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by crvenkasti 30/4/2022, 17:42

MDMiridije wrote:

Ovo isto sve pomalo suludo jebote....uhvate citavu familiju na racun toga sto su na mobitelima imali, pa onda neki lik snimao bombardiranje pa po prici ovih...nasli da je kontaktirao s rusima. Onda ga rodjeni otac otkuca....lol

Turska sapunica.

To su Rusi. Treba ih zaklati, isjeckati i od njih napraviti gnojivo.
Samo mrtav Rus je dobar Rus.

crvenkasti

Posts : 29495
2014-04-17


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 30/4/2022, 17:47

Vatra na Sakhalimnu pomalo izmice kontroli. Zapalila su se podzemna skladišta...sistem koji je trebao dovesti vodu iz rijeke i poplaviti skladišta je naravno zakazao. Ipak se radi o starom objektu završenom 2019-e ( :^0 )

Izgorio je i parking ispred zgrade s par desetaka parkiranih vozila, eksplozije rezervara su izazvale određenu paniku među stanovništvom.

Sljedećih dana se u području očekuje da bude lijepo vrijeme pa postoji razlog za optimizam po pitanju mogućnosti da se vatra proširi pa pola grada izgori!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by crvenkasti 30/4/2022, 17:51

MDMiridije wrote:Vatra na Sakhalimnu pomalo izmice kontroli. Zapalila su se podzemna skladišta...sistem koji je trebao dovesti vodu iz rijeke i poplaviti skladišta je naravno zakazao. Ipak se radi o starom objektu završenom 2019-e ( :^0 )

Izgorio je i parking ispred zgrade s par desetaka parkiranih vozila, eksplozije rezervara su izazvale određenu paniku među stanovništvom.

Sljedećih dana se u području očekuje da bude lijepo vrijeme pa postoji razlog za optimizam po pitanju mogućnosti da se vatra proširi pa pola grada izgori!

Nadajmo se da će uskoro biti i slika sa izgorjelim tijelima mrtvih Rusa.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29495
2014-04-17


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 30/4/2022, 17:53

A više manje ne dešava se ništa značajno na toj tamo fronti. Praktički čekamo ovi 9.05 da vidimo oće li proglasiti rat i onda ovu odluku EU o nekakvim sankcijama na rusku naftu i tako ta priča kuac palac.

https://www.geopolitika.news/vijesti/rusija-nije-pozvala-strane-celnike-na-vojnu-paradu-9-svibnja/

Ništa se ne dešava a da je vrijedno spomena a tako će i u idući par dana isto kolotečina do 9.05.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181789
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Ringo10 30/4/2022, 18:05

Rusija unistava Ukrajinska vojne potencijale i to je sve.
Nema velikih ofenziva ni pokreta grupa ...
Tu i tamo manja pomjeranja
Cudan je ovo rat
Ringo10
Ringo10

Posts : 21653
2015-09-24


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 30/4/2022, 18:06

MDMiridije wrote:Vatra na Sakhalimnu pomalo izmice kontroli. Zapalila su se podzemna skladišta...sistem koji je trebao dovesti vodu iz rijeke i poplaviti skladišta je naravno zakazao. Ipak se radi o starom objektu završenom 2019-e ( :^0 )

Izgorio je i parking ispred zgrade s par desetaka parkiranih vozila, eksplozije rezervara su izazvale određenu paniku među stanovništvom.

Sljedećih dana se u području očekuje da bude lijepo vrijeme pa postoji razlog za optimizam po pitanju mogućnosti da se vatra proširi pa pola grada izgori!

već su ugasili požar :_|

nitko od barbara nije ozlijeđen :_|

termoelektrana isporučuje el. energiju i dalje. sve radi :_|

nikakve materijalne štete po barbarsko pučanstvo nije bio. :_|


avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 30/4/2022, 18:25

Sahalinskaya GRES-2, snage 120 MW, puštena je u rad 2019. Projektirana godišnja proizvodnja nove elektrane je 840 milijuna kWh, što je oko trećine ukupne potrošnje energije Sahalina.

Elektrana na ugljen od 120 megavata nalazi se u blizini sela Ilyinskoye.

---

Ovo je manja TE na ugljen al je novijeg datuma a daje trećinu struje na Shalinu. Valjda tamo nema ni puno ljudi i industrije pa im je već i ovo jedna trećina potrošnje. A u njh Japan kupuje tako da oni neće ostat bez struje ako se to gleda. A zašto se to zapalilo, da budem iskren ne da mi se niti istraživat. Nije previše bitno.

Usporedbe radi TE na ugljen u CG vam je duplo veći kapacitet od ove na Sahalinu.

Elektrana Pljevlja koja se nalazi u Pljevljima jedina je termoelektrana na ugljen u Crnoj Gori. U promet je pušten 1982. godine i ima proizvodni kapacitet od 210 MW. Ona proizvodi oko trećinu električne energije u državi. Dimnjak elektrane visok je 250 metara.


Last edited by RayMabus on 30/4/2022, 18:28; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 181789
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 30/4/2022, 18:27

crvenkasti wrote:Našli smo što je maxu: schadenfreude!


ima li hrvatska riječ za schadenfreude? ne prijevod nego oriđiđi. ili srpska riječ za shadenfreude?

možda nema jer nema ni u engleskom jeziku pa je jedan novinar to ovako protumačio:

‘There is no English word for Schadenfreude,’ wrote a reporter in The Spectator in 1926, ‘because there is no such feeling here.’
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 30/4/2022, 18:32

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 30/4/2022, 18:35

Prije 32 minute
Napad na Odesu
Ukrajinski mediji i svjedoci javljaju o eksplozijama u Odesi do kojih je došlo nakon što su se oglasile sirene za zračni napad.
Jedna svjedokinja rekla je za CNN da je vidjela najmanje jedan borbeni avion iznad grada.
Prema prvim informacijama u napadu je osštećena pista zračne luke u Odesi te da se više ne može koristiti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181789
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 30/4/2022, 18:36

Gnječ wrote:
crvenkasti wrote:Našli smo što je maxu: schadenfreude!


ima li hrvatska riječ za schadenfreude? ne prijevod nego oriđiđi. ili srpska riječ za shadenfreude?

možda nema jer nema ni u engleskom jeziku pa je jedan  novinar to ovako protumačio:

‘There is no English word for Schadenfreude,’ wrote a reporter in The Spectator in 1926, ‘because there is no such feeling here.’

The Japanese have a saying: “The misfortune of others tastes like honey.” The French speak of joie maligne, a diabolical delight in other people’s suffering. In Danish it is skadefryd; in Hebrew, simcha la-ed; in Mandarin, xìng-zāi-lè-huò; in Russian, zloradstvo; and for the Melanesians who live on the remote Nissan Atoll in Papua New Guinea, it is banbanam. Two millennia ago, the Romans spoke of malevolentia. Earlier still, the Greeks described epichairekakia (literally epi, over, chairo, rejoice, kakia, disgrace).

ustvari ima:

Zluradost (njem. Schadenfreude) je termin koji opisuje radost nevolji ili nesreći koja se dogodi drugoj osobi ili skupini. Može biti potajna ili otvorena
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 30/4/2022, 18:39

"Ruska vojska izvela je raketni napad na aerodom u Odesi. Oštećena je pista aerodroma i trenutno je neupotrebljiva", rekli su iz komande ukrajinske vojske.


Ruska vojska izvršila novi napad na Odesu, raketirana pista aerodroma
RayMabus
RayMabus

Posts : 181789
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 30/4/2022, 19:07

Za rusofle, za laku noć...

This video is a clear demonstration of why civilians in Mariupol,

including those hiding in the Azovstal plant, are afraid to leave the basements

and do not believe the occupiers about the possibility of a safe evacuation from the city.


Eroo
Eroo

Posts : 78001
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 30/4/2022, 19:23

Eroo wrote:Za rusofle, za laku noć...

This video is a clear demonstration of why civilians in Mariupol,

including those hiding in the Azovstal plant, are afraid to leave the basements

and do not believe the occupiers about the possibility of a safe evacuation from the city.


NE.

Prvo da kažem da mi je najsmješnije ono kad nakon svakog pucnja ručno izbaci čahuru iz kupole. lol!


Na minuti i 40 se vide gore u kutu isto mislim neki transporter i đip koji su skršeni a ispred portuna od zgrade nalaze se dva kamiona i najmanje pet đipova.

Tih pet đipova i ta dva kamiona transportera su od ruske vojske a to znači da su se ovi parkirali ispred tog portuna a onda ih je nešto napalo i onda je tenk doša i izroka cilu tu zgradu s ciljem da te unutra jednostavno uništi i istjera vanka.

Mislim da se radi o ovim  đipovima i kamionima transporterima.
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 1280px-Alabino22042016-06

https://en.wikipedia.org/wiki/Tigr_(Russian_military_vehicle)

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 1280px-KamAZ-63968_Typhoon_-_Engineering_technologies_2012_%281%29

https://en.wikipedia.org/wiki/Kamaz_Typhoon
RayMabus
RayMabus

Posts : 181789
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 30/4/2022, 19:25

"Razlog" za prikazano  u videu iznad!

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Screenshot-2453
Eroo
Eroo

Posts : 78001
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 30/4/2022, 19:28

Eroo wrote:"Razlog" za prikazano  u videu iznad!

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Screenshot-2453
Imam ja oči.

Vidim šta je parkirano ispred portuna te zgrade i očito napadnuto prije nego šta su pozvali tenk da tu zgradu provjetri.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181789
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by debotoijusto 30/4/2022, 19:33

lagano ovaj rat izlazi iz fokusa dok rusi ne bace neku radioaktivnu krmacu , zakljucio bi ja

debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31212
2014-04-12


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 30/4/2022, 19:42

debotoijusto wrote:lagano ovaj rat izlazi iz fokusa dok rusi ne bace neku radioaktivnu krmacu , zakljucio bi ja

Zavisi šta pratiš. Ja ne pratim baš ta puškaranja. Uopće me ne zanimaju ta njihova sela i gradovi u unutrašnjosti. Tv ne gledan uopće, na twiter ne idem a ovdje ako tko šta stavi ako mi se učini zanimljivo pogledam.

Više gledam širu sliku a rat ono avijacija, brodovi, tehnika i tako to te općenito frontu. Nisan baš da sad ta njihova puškaranja livo desno po tim selima i gradovima da me to nešto zanima da bi iša to pratit jer to jednostavno puškaranje unutra pa se mlate i to je to. To mi nije toliko ni zanimljivo nešto.

Recimo bitno mi je koliko tenkova i jurišnih helikoptera oni njima stuću jer je to napadačko oružje i tako se tupi mogućnost ruskog napada na Ukrajinu i Europu u cijelini pošto su to napadačka oružja.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181789
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 30/4/2022, 20:00

Najmanje pet saveznih država šalje stare oklopne transportere M113 u Europu kako bi podržale utrku za slanje vojne opreme u Ukrajinu.

Vojska smatra M113, svoj borbeni “taksi” u Vijetnamskom ratu zastarjelim i prestala ga je kupovati 2006. Dok se vojske u Donbasu u Ukrajini suočavaju s kišnim i blatnjavim proljećem, M113, koji ima gusjenice i teži daleko manje od tenkova, bi mogao ponuditi transport i zaštitu od vatre iz malokalibarskog oružja, misle iz Pentagona.

Prvi M113 je ušao u upotrebu američke vojske 1961. godine, a od tada, pa do 2006. ih je proizvedeno oko 80 000 komada te se nalaze u čak 50 zemalja. Teže oko 12 tona i voze maksimalnom brzinom od oko 70 km/h. Maksimalan broj vojnika za prijevoz je 15.

Američka Nacionalna garda šalje Ukrajini oklopne transportere M113 koji se proizvode od 60-tih

Vidio sam jučer na onom popisu da ukrajinska vojska traži i 200 BMP-1 a kako SAD nemaju ta vozila a imaju ova a to je ta šema, onda im šalju ovo i njima to triba po onim tamo kaljužama.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181789
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by debotoijusto 30/4/2022, 20:04

RayMabus wrote:
debotoijusto wrote:lagano ovaj rat izlazi iz fokusa dok rusi ne bace neku radioaktivnu krmacu , zakljucio bi ja

Zavisi šta pratiš. Ja ne pratim baš ta puškaranja. Uopće me ne zanimaju ta njihova sela i gradovi u unutrašnjosti. Tv ne gledan uopće, na twiter ne idem a ovdje ako tko šta stavi ako mi se učini zanimljivo pogledam.

Više gledam širu sliku a rat ono avijacija, brodovi, tehnika i tako to te općenito frontu. Nisan baš da sad ta njihova puškaranja livo desno po tim selima i gradovima da me to nešto zanima da bi iša to pratit jer to jednostavno puškaranje unutra pa se mlate i to je to. To mi nije toliko ni zanimljivo nešto.

Recimo bitno mi je koliko tenkova i jurišnih helikoptera oni njima stuću jer je to napadačko oružje i tako se tupi mogućnost ruskog napada na Ukrajinu i Europu u cijelini pošto su to napadačka oružja.
uspio sam se iskljucit ovaj tjedan od ukrajine a koji tenk bolji i tko koga srusio nisam ni pratio nakon 3-4 dana , sad mi jasno da potraje ovo duze nego mislio a zivot ide dalje , ukri pobjede EU se odrzi rusi ne izgube rat a franz ferdinand ( band ) precijenjen ili sam ostario
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31212
2014-04-12


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 30/4/2022, 20:07

Tri snažne eksplozije čule su se u Odesi kasno poslijepodne, a fotografije na društvenim mrežama prikazuju dim koji se diže na horizontu, javlja BBC.
Ubrzo nakon toga, šef press centra južnih ukrajinskih obrambenih snaga objavio je na društvenim mrežama poruku da je uzletno-sletna staza zračne luke Odesa oštećena uslijed raketnog napada i da je njezino daljnje korištenje nemoguće. Prema prvim informacijama, ruske rakete koje su pogodile aerodrom u Odesi lansirane su s Krima.
-
Znači nikidan onaj most a sad i aerodrom u Odesi dakle nema ni zračnog prijevoza nego il iz smjera zapadne Ukrajine dostava il će morat kopnenim putem preko Moldavije a ako ih ova pusti a navodno je vojno neutralna to je Rusima izgovor za napad na Moldaviju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181789
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 18 of 50 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 34 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum