ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srpsko kupovanje oružja

Page 8 of 14 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14  Next

Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 8 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by RayMabus 10/4/2022, 23:30

Hektorović wrote:
MDMiridije wrote:Kiowa je super helich koji smo dobili ni za kakve pare. Isti treba promatrati kao na lansirnu platformu na koju se moze naklemeriti stvari koje imaju domet od po nekoliko desetaka kilometara koje moze lansirati unutar vlastitog zastitnog kisobrana bez velike ugroze za sam helikopter.

Pomalo mi vec idete na kurac s ovim budalastinama.

Sve to može i dron.
Jel može taj dron prebaciti zapovijednika bojišta na bojištu od točke A do točke B ?

Posada: 1 pilot, 2 pilota ili jedan pilot i jedan promatrač

RayMabus

Posts : 182004
2014-04-11


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 8 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by kaya 10/4/2022, 23:31

Uništiti će ga opsesija hrvatskom. 
Prodaje maglu opet svojim krnjavcima , lovu za to nema nema ni da ga istreseš naglavačke .
Pitanje je i je li onaj pirinač i so nabavio ili to laže..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 8 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by Guest 10/4/2022, 23:32

Hektorović wrote:
MDMiridije wrote:
Hektorović wrote:
MDMiridije wrote:Hrm treba vece brodove. Jedan brod s pzo raketama modernim radarima je pokretni rani sustav upozorenja. Uz mogucnost lansiranja dronova s istoga i raketa velikig dometa. To se ne smije zapostaviti.

Možemo sve to po otocima, i de facto pokriti i kontrolirat čitav Jadran.

Što god da staviš na otok, je fiksno na otoku. Sa razvijenom obalom kakvu mi imamo ne možeš istu prepustiti baš slučajnosti. Neovisno od toga kakve prijetnje očekuješ ili ne očekuješ s te strane. Ali dobro, ja pod mornaricom ionako ne mislim da nam trebaju Fregate ili ne znam ni ja što. Manje raketne brze jedinice, minopolagači, veći i manji patrolni modovi s mogućnosti ugradnje modula na iste i sve pet. Nisu to ne znam kakva ulaganja.

Sasvim dovoljno prostora za skrivanje, manevriranje. Po mljetu možeš skrivat, manevrirat,...

Apsolutno...ima jedna cesta s kraja na kraj a ostatak je najnegostoljubljiviji teren koji čovjek može zamisliti. Nećeš bogami sustav vrijedan jako gurati na otok na kojem ćeš ga odmah i izgubiti.

Na Mljetu osim toga već imaš dvije baze vojne ali ne postoje ukopana skladišta u kojima bi se moglo skloniti takve sustave. Druga stvar...u nedaj bože situaciji ako nemaš mornarice za održavanje minimuma nekog sigurnosti među komunikacijama između otoka i obale...sve što imaš je gomilu krša koji je izoliran.

Doduše da se razumijemo. Ovi RBS-ovi koje mi imamo.....oslobodi bože. Staro ko biblija i jedva upotrebljivo u ratnim uvjetima. Ali eto, ide čovjek za tim da će danas sutra imati bolje. Kako god bilo ne možeš potencijalnu zaštitu obale bazirati na par kamiona s raketama.

Uostalom....kriva je opće predodžba da mi moramo goleme novce uložiti u mornaricu, ali neke novce uložiti moramo. Za normalne novce se može dobiti brodiće naoružane raketama koje su prijetnja pomorskim jedinicama koje su i do 20 puta skuplje. U tome i je draž male mornarice. Ako već imamo obalu, onda kao država imamo određenu dužnost držanja mornarice koja će obavljati zadaće vezane uz isto. A obala nam je dušu dala za obranu. Možda jedino Grci na čitavom svijetu imaju bolje uvjete za obrambeni rat.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 8 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by RayMabus 10/4/2022, 23:50

Hektorović wrote:
MDMiridije wrote:Kiowa je super helich koji smo dobili ni za kakve pare. Isti treba promatrati kao na lansirnu platformu na koju se moze naklemeriti stvari koje imaju domet od po nekoliko desetaka kilometara koje moze lansirati unutar vlastitog zastitnog kisobrana bez velike ugroze za sam helikopter.

Pomalo mi vec idete na kurac s ovim budalastinama.

Sve to može i dron.

Kakve veze ima dron s lakim helikopterom ?

Znači sad Srbija kad je kupila kineske dronove onda neka vrati ove helikoptere proizvođaću.

Airbus H145 Germany utility H145M 5 10 on order

--

Jel to oćeš reč ? Da je laki helikopter i dron isti kurac ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 182004
2014-04-11


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 8 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by RayMabus 10/4/2022, 23:59

Gledaj, samo jedan primjer :

Srpsko kupovanje oružja  - Page 8 1280px-Bell_407_%28N462P%29

Produced 1995–present
Number built 1,400+ (Dec 2017)

Crew: one pilot
Capacity: Typical seating configuration for seven comprising pilot and passengers, with five passengers in main cabin

https://en.wikipedia.org/wiki/Bell_407

--

Isti proizvođač, isti motor , iste komande, znači sve isto ko i na onom Bell Rangeru ili Kiowi.

Aj opet sad kako ima dron i šta će nama to ili Srbiji onaj Eurocoter šta je naručila.


Pa ne kužite kurca.


Last edited by RayMabus on 11/4/2022, 00:01; edited 2 times in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 182004
2014-04-11


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 8 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by Guest 10/4/2022, 23:59

Hektorović wrote:
MDMiridije wrote:Kiowa je super helich koji smo dobili ni za kakve pare. Isti treba promatrati kao na lansirnu platformu na koju se moze naklemeriti stvari koje imaju domet od po nekoliko desetaka kilometara koje moze lansirati unutar vlastitog zastitnog kisobrana bez velike ugroze za sam helikopter.

Pomalo mi vec idete na kurac s ovim budalastinama.

Sve to može i dron.

Ma moze, imaju jednaku nosivost. Sve moze dron, nista drugo ne treba. Sve pet :tu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 8 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by Hektorović 10/4/2022, 23:59

MDMiridije wrote:
Apsolutno...ima jedna cesta s kraja na kraj a ostatak je najnegostoljubljiviji teren koji čovjek može zamisliti. Nećeš bogami sustav vrijedan jako gurati na otok na kojem ćeš ga odmah i izgubiti.

Na Mljetu osim toga već imaš dvije baze vojne ali ne postoje ukopana skladišta u kojima bi se moglo skloniti takve sustave. Druga stvar...u nedaj bože situaciji ako nemaš mornarice za održavanje minimuma nekog sigurnosti među komunikacijama između otoka i obale...sve što imaš je gomilu krša koji je izoliran.

Doduše da se razumijemo. Ovi RBS-ovi koje mi imamo.....oslobodi bože. Staro ko biblija i jedva upotrebljivo u ratnim uvjetima. Ali eto, ide čovjek za tim da će danas sutra imati bolje. Kako god bilo ne možeš potencijalnu zaštitu obale bazirati na par kamiona s raketama.

Uostalom....kriva je opće predodžba da mi moramo goleme novce uložiti u mornaricu, ali neke novce uložiti moramo. Za normalne novce se može dobiti brodiće naoružane raketama koje su prijetnja pomorskim jedinicama koje su i do 20 puta skuplje. U tome i je draž male mornarice. Ako već imamo obalu, onda kao država imamo određenu dužnost držanja mornarice koja će obavljati zadaće vezane uz isto. A obala nam je dušu dala za obranu. Možda jedino Grci na čitavom svijetu imaju bolje uvjete za obrambeni rat.

Pa naši su spominjali korvete od 2000 tona. Još kad znaš da HRM ima "višak" Admirala, vidiš u kojem smjeru stvari idu.

RBS je za muzeja. 

Nešto ovako nam treba, lagano, bezposadno. Kanisteri mogu i na brodove.

 Kupiti od Amera i Norvežana.

Srpsko kupovanje oružja  - Page 8 GFT-Photo-NSM-Appr_694x463

Srpsko kupovanje oružja  - Page 8 NMESIS_launcher

Srpsko kupovanje oružja  - Page 8 USS_Gabrielle_Giffords_%28LCS_10%29_launches_a_Naval_Strike_Missile_%28NSM%29_during_exercise_Pacific_Griffin._%2848831412138%29
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 8 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by Guest 11/4/2022, 00:02

Hektorović wrote:
MDMiridije wrote:
Apsolutno...ima jedna cesta s kraja na kraj a ostatak je najnegostoljubljiviji teren koji čovjek može zamisliti. Nećeš bogami sustav vrijedan jako gurati na otok na kojem ćeš ga odmah i izgubiti.

Na Mljetu osim toga već imaš dvije baze vojne ali ne postoje ukopana skladišta u kojima bi se moglo skloniti takve sustave. Druga stvar...u nedaj bože situaciji ako nemaš mornarice za održavanje minimuma nekog sigurnosti među komunikacijama između otoka i obale...sve što imaš je gomilu krša koji je izoliran.

Doduše da se razumijemo. Ovi RBS-ovi koje mi imamo.....oslobodi bože. Staro ko biblija i jedva upotrebljivo u ratnim uvjetima. Ali eto, ide čovjek za tim da će danas sutra imati bolje. Kako god bilo ne možeš potencijalnu zaštitu obale bazirati na par kamiona s raketama.

Uostalom....kriva je opće predodžba da mi moramo goleme novce uložiti u mornaricu, ali neke novce uložiti moramo. Za normalne novce se može dobiti brodiće naoružane raketama koje su prijetnja pomorskim jedinicama koje su i do 20 puta skuplje. U tome i je draž male mornarice. Ako već imamo obalu, onda kao država imamo određenu dužnost držanja mornarice koja će obavljati zadaće vezane uz isto. A obala nam je dušu dala za obranu. Možda jedino Grci na čitavom svijetu imaju bolje uvjete za obrambeni rat.

Pa naši su spominjali korvete od 2000 tona. Još kad znaš da HRM ima "višak" Admirala, vidiš u kojem smjeru stvari idu.

RBS je za muzjea. 

Nešto ovako nam treba, lagano, bezposadno. Kupiti od Amera i Norvežana.

Srpsko kupovanje oružja  - Page 8 GFT-Photo-NSM-Appr_694x463

Srpsko kupovanje oružja  - Page 8 NMESIS_launcher

Nama ako vec imamo mornaricu treba svasta. Okej apsolutno se slazem da nam ne trebaju golemi veliki brodovi. Ja sam uvijek pobornik manjih brodova kad se radi o konfiguraciji nase obale pogotovo u kombinaciji s dalekometnim raketama. Ali ako ces vec imati flotu, i ako imas golemu obalu....danas sutra kad i ako budes imao novaca da ides van ogranicenja onoga sto ti je prijeko potrebno te si mozes eventualno priustiti nesto sto nije ali ti daleko poboljsava mogucnosti, onda je dobro imati i vece brodove.

Sto se tice raketa. Da je nasa zemlja odradjivala redoviti upgrade RBS-ova to bi i dan danas bila ekstra raketa, ali nisu. Radili su nekakve vlastite preinake pa skoro dobili tuzbu za uzvrat.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 8 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by Hektorović 11/4/2022, 00:08

Idealno

Srpsko kupovanje oružja  - Page 8 210816-M-LC313-126
Srpsko kupovanje oružja  - Page 8 Us-marine-corps-successfully-demonstrates-nmesis-during-large-scale-exercise-21-lse-21-2

Srpsko kupovanje oružja  - Page 8 7107862
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 8 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by RayMabus 11/4/2022, 00:10

Hektorović wrote:
MDMiridije wrote:Lijepo sam bio rekao kad se ovdje otvaralo dolaze Migovi iz Rusije ovo-ono. Da ce za koju godinu krenuti u nabavku novih aviona. Uvalilo im krš neviđeni. A i danas nije pametno generalno ići unaprijeđivati oružje u rusiju i pokušavati sjediti na dvije stolice. :D

Još su za ove kante platili žestoku lovu za remont.


No dobro tako su se Rusima ulizivali za jeftin plin.

I valjda su računali da HRZ nabavlja kakve F-16 kante
.
Zato su mu došle ove kineske S-300 rakete brže bolje dok i Kineze ne blokiraju.

Usro se. :^0 lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 182004
2014-04-11


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 8 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by Hektorović 11/4/2022, 00:12

MDMiridije wrote:Nama ako vec imamo mornaricu treba svasta. Okej apsolutno se slazem da nam ne trebaju golemi veliki brodovi. Ja sam uvijek pobornik manjih brodova kad se radi o konfiguraciji nase obale pogotovo u kombinaciji s dalekometnim raketama. Ali ako ces vec imati flotu, i ako imas golemu obalu....danas sutra kad i ako budes imao novaca da ides van ogranicenja onoga sto ti je prijeko potrebno te si mozes eventualno priustiti nesto sto nije ali ti daleko poboljsava mogucnosti, onda je dobro imati i vece brodove.

Dobro, treba očuvati nekakvu pomorsku tradiciju, recimo izgubili smo podmorničarsku. No težište treba biti na dobroj mreži radara i mobilnih suvremenih AShM sustava.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 8 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by Guest 11/4/2022, 00:13

RayMabus wrote:
Hektorović wrote:
MDMiridije wrote:Lijepo sam bio rekao kad se ovdje otvaralo dolaze Migovi iz Rusije ovo-ono. Da ce za koju godinu krenuti u nabavku novih aviona. Uvalilo im krš neviđeni. A i danas nije pametno generalno ići unaprijeđivati oružje u rusiju i pokušavati sjediti na dvije stolice. :D

Još su za ove kante platili žestoku lovu za remont.


No dobro tako su se Rusima ulizivali za jeftin plin.

I valjda su računali da HRZ nabavlja kakve F-16 kante
.
Zato su mu došle ove kineske S-300 rakete brže bolje dok i Kineze ne blokiraju.

Usro se. :^0 lol!

Ovo su dogovorili oni puno prije nego su ova sranja krenula.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 8 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by Hektorović 11/4/2022, 00:14

RayMabus wrote:
Hektorović wrote:
MDMiridije wrote:Lijepo sam bio rekao kad se ovdje otvaralo dolaze Migovi iz Rusije ovo-ono. Da ce za koju godinu krenuti u nabavku novih aviona. Uvalilo im krš neviđeni. A i danas nije pametno generalno ići unaprijeđivati oružje u rusiju i pokušavati sjediti na dvije stolice. :D

Još su za ove kante platili žestoku lovu za remont.


No dobro tako su se Rusima ulizivali za jeftin plin.

I valjda su računali da HRZ nabavlja kakve F-16 kante
.
Zato su mu došle ove kineske S-300 rakete brže bolje dok i Kineze ne blokiraju.

Usro se. :^0 lol!

Rakete su slabije uglavnom od onih na S-300, no senzori su navodno puno bolji.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 8 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by RayMabus 11/4/2022, 00:15

MDMiridije wrote:
RayMabus wrote:
Hektorović wrote:
MDMiridije wrote:Lijepo sam bio rekao kad se ovdje otvaralo dolaze Migovi iz Rusije ovo-ono. Da ce za koju godinu krenuti u nabavku novih aviona. Uvalilo im krš neviđeni. A i danas nije pametno generalno ići unaprijeđivati oružje u rusiju i pokušavati sjediti na dvije stolice. :D

Još su za ove kante platili žestoku lovu za remont.


No dobro tako su se Rusima ulizivali za jeftin plin.

I valjda su računali da HRZ nabavlja kakve F-16 kante
.
Zato su mu došle ove kineske S-300 rakete brže bolje dok i Kineze ne blokiraju.

Usro se. :^0 lol!

Ovo su dogovorili oni puno prije nego su ova sranja krenula.
Simpatično kako odma nakon izbora i brž bolje dok NATO ne blokira. Ha ha ha ha , živi cirkus. lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 182004
2014-04-11


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 8 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by Hektorović 11/4/2022, 00:18

MDMiridije wrote:

Ovo su dogovorili oni puno prije nego su ova sranja krenula.

Imaju oni sad teških problema kako servisirati svu ovu Rusku opremu kad je totalna blokada. Da ne govrimo što više ne mogu nabaviti one Pantsire koje su očekivali.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 8 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by Guest 11/4/2022, 00:18

Hektorović wrote:
MDMiridije wrote:Nama ako vec imamo mornaricu treba svasta. Okej apsolutno se slazem da nam ne trebaju golemi veliki brodovi. Ja sam uvijek pobornik manjih brodova kad se radi o konfiguraciji nase obale pogotovo u kombinaciji s dalekometnim raketama. Ali ako ces vec imati flotu, i ako imas golemu obalu....danas sutra kad i ako budes imao novaca da ides van ogranicenja onoga sto ti je prijeko potrebno te si mozes eventualno priustiti nesto sto nije ali ti daleko poboljsava mogucnosti, onda je dobro imati i vece brodove.

Dobro, treba očuvati nekakvu pomorsku tradiciju, recimo izgubili smo podmorničarsku. No težište treba biti na dobroj mreži radara i mobilnih suvremenih AShM sustava.

Pa na to i idu. Radarski je vec obala dobro pokrivena. Ono sto im fali su minopolagaci...i veci patrolni brodovi. Ja jedino navijam da ako vec uzmu patrolne brodove vece da imaju mogucnost osnovne neke nadogradnje u jedinice koje mogu napraviti nesto vise od samog patroliranja.

Ovo sto je Brodosplit napravio je bilo povuci-potegni. 2-3 puta je brod vracan nazad jer su ovi kreteni na svoju ruku ugradjivali materijal losije kvalitete, spojevi bili lose odradjeni itd...doslo je do situacije skoro prekida ugovora. Tako to bude kad se s degenerikom radi. Svjetski zajeb je bio Adria-Maru ne dati ugovor za ophodne brodove. No doci ce i to na svoje. Mi mozemo komplet mornaricu imati dobru sa manjim raketnim brodovima uparenim sa molovima i kad konacno dodju i ako budu pravilno naoruzani avionima. Samo na tim stvarima se ne treba zaustaviti.

Danas sutra....jedna fregata naoruzana pzo raketama je sposobna pruzati protuzracnu obranu na velikom podrucju bez vece prijetnje za samu sebe. U tome i lezi vrijednost skupljih jedinica.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 8 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by Guest 11/4/2022, 00:20

Hektorović wrote:
MDMiridije wrote:

Ovo su dogovorili oni puno prije nego su ova sranja krenula.

Imaju oni sad teških problema kako servisirati svu ovu Rusku opremu kad je totalna blokada. Da ne govrimo što više ne mogu nabaviti one Pantsire koje su očekivali.

Pa nece ni servisirati....vjerojatno ce ici na otpis i krenuti nabavljati zapadno kad bude para za isto. Jedino ako se ovo sve brzo smiri.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 8 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by Hektorović 11/4/2022, 00:23

MDMiridije wrote:Pa na to i idu. Radarski je vec obala dobro pokrivena. Ono sto im fali su minopolagaci...i veci patrolni brodovi. Ja jedino navijam da ako vec uzmu patrolne brodove vece da imaju mogucnost osnovne neke nadogradnje u jedinice koje mogu napraviti nesto vise od samog patroliranja.

Ovo sto je Brodosplit napravio je bilo povuci-potegni. 2-3 puta je brod vracan nazad jer su ovi kreteni na svoju ruku ugradjivali materijal losije kvalitete, spojevi bili lose odradjeni itd...doslo je do situacije skoro prekida ugovora. Tako to bude kad se s degenerikom radi. Svjetski zajeb je bio Adria-Maru ne dati ugovor za ophodne brodove. No doci ce i to na svoje. Mi mozemo komplet mornaricu imati dobru sa manjim raketnim brodovima uparenim sa molovima i kad konacno dodju i ako budu pravilno naoruzani avionima. Samo na tim stvarima se ne treba zaustaviti.

Danas sutra....jedna fregata naoruzana pzo raketama je sposobna pruzati protuzracnu obranu na velikom podrucju bez vece prijetnje za samu sebe. U tome i lezi vrijednost skupljih jedinica.

Pa i Korvete bi se radile u Brodosplitu, oni i guraju ovu ideju za težim brodovima.

Kad bi htjeli AA Fregatu jednog dana, nabolje bi bilo uzeti od Talijana.


Last edited by Hektorović on 11/4/2022, 00:23; edited 1 time in total
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 8 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by Guest 11/4/2022, 00:23

Hektorović wrote:
MDMiridije wrote:Pa na to i idu. Radarski je vec obala dobro pokrivena. Ono sto im fali su minopolagaci...i veci patrolni brodovi. Ja jedino navijam da ako vec uzmu patrolne brodove vece da imaju mogucnost osnovne neke nadogradnje u jedinice koje mogu napraviti nesto vise od samog patroliranja.

Ovo sto je Brodosplit napravio je bilo povuci-potegni. 2-3 puta je brod vracan nazad jer su ovi kreteni na svoju ruku ugradjivali materijal losije kvalitete, spojevi bili lose odradjeni itd...doslo je do situacije skoro prekida ugovora. Tako to bude kad se s degenerikom radi. Svjetski zajeb je bio Adria-Maru ne dati ugovor za ophodne brodove. No doci ce i to na svoje. Mi mozemo komplet mornaricu imati dobru sa manjim raketnim brodovima uparenim sa molovima i kad konacno dodju i ako budu pravilno naoruzani avionima. Samo na tim stvarima se ne treba zaustaviti.

Danas sutra....jedna fregata naoruzana pzo raketama je sposobna pruzati protuzracnu obranu na velikom podrucju bez vece prijetnje za samu sebe. U tome i lezi vrijednost skupljih jedinica.

Pa i Korvete bi se radile u Brodosplitu, oni i guraju ovu ideju za težim brodovima.

Brodosplit ce s ovim degenerikom propasti prije nego ce netko i doci na ideju s tezim brodovima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 8 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by Hektorović 11/4/2022, 00:24

MDMiridije wrote:
Hektorović wrote:
MDMiridije wrote:Pa na to i idu. Radarski je vec obala dobro pokrivena. Ono sto im fali su minopolagaci...i veci patrolni brodovi. Ja jedino navijam da ako vec uzmu patrolne brodove vece da imaju mogucnost osnovne neke nadogradnje u jedinice koje mogu napraviti nesto vise od samog patroliranja.

Ovo sto je Brodosplit napravio je bilo povuci-potegni. 2-3 puta je brod vracan nazad jer su ovi kreteni na svoju ruku ugradjivali materijal losije kvalitete, spojevi bili lose odradjeni itd...doslo je do situacije skoro prekida ugovora. Tako to bude kad se s degenerikom radi. Svjetski zajeb je bio Adria-Maru ne dati ugovor za ophodne brodove. No doci ce i to na svoje. Mi mozemo komplet mornaricu imati dobru sa manjim raketnim brodovima uparenim sa molovima i kad konacno dodju i ako budu pravilno naoruzani avionima. Samo na tim stvarima se ne treba zaustaviti.

Danas sutra....jedna fregata naoruzana pzo raketama je sposobna pruzati protuzracnu obranu na velikom podrucju bez vece prijetnje za samu sebe. U tome i lezi vrijednost skupljih jedinica.

Pa i Korvete bi se radile u Brodosplitu, oni i guraju ovu ideju za težim brodovima.

Brodosplit ce s ovim degenerikom propasti prije nego ce netko i doci na ideju s tezim brodovima.

https://www.brodosplit.hr/hr/brodogradnja/izvanobalni-ophodni-brod-korveta/
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 8 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by RayMabus 11/4/2022, 00:28

Hektorović wrote:
MDMiridije wrote:

Ovo su dogovorili oni puno prije nego su ova sranja krenula.


Imaju oni sad teških problema kako servisirati svu ovu Rusku opremu kad je totalna blokada.
Da ne govrimo što više ne mogu nabaviti one Pantsire koje su očekivali.
A baš šteta. pirat Basketball
RayMabus
RayMabus

Posts : 182004
2014-04-11


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 8 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 14 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum