ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruska invazija na Ukrajinu

Page 42 of 50 Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 46 ... 50  Next

Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 42 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by debotoijusto 22/3/2022, 07:18

gdje je nestalo veselo rukicama " udri putine " na svaku misao 19st. vojskovodje drzavnika i ljubavnika koji ce pokazati degeneriranom zapadu ?
gdje ? gdje ?

debotoijusto

Posts : 31230
2014-04-12


michaellcmacha likes this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 42 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 22/3/2022, 07:23

Orban se osvrnuo na vanredni sastanak zemalja NATO saveza koji je zakazan za 24. mart, a na kojem će se razgovarati o ratu u Ukrajini i drugim problemima u odnosima s Ruskom Federacijom.
"Na stolu NATO-a su opasni prijedlozi. Neke države članice su još jednom pozvale na blokadu zračnog prostora iznad Ukrajine. NATO je odbrambeni savez. Imamo sposobnost da branimo jedni druge, ali nije posao NATO-a da se angažuje u vojnim akcijama van saveza", rekao je Orban.
Mađarski premijer ističe kako je stav Mađarske o učešću NATO saveza u Ukrajini jasan.
"Stav Mađarske je jasan. Ne želimo da šaljemo vojnike ili oružje izvan NATO saveza", poručio je Orban.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182059
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 42 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 22/3/2022, 07:32

Danas je 22.03 a Orbanu su izbori 3.04 tako da možemo računat na to da će on iduća dva tjedna 100% držat ovaj pravac i blokadu.

Nema šta izgubit osim vlastitih izbora a to ne želi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182059
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 42 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 22/3/2022, 07:34

Prije sat vremena
Ukrajinska vojska: Rusi sve više koriste bombardere, borbene avione i projektile
Ruske snage su u zadnja 24 sata "pojačale prisutnost u ukrajinskim zračnom prostoru", objavila je ukrajinska vojska. 
"Uz mnoge bespilotne letjelice, neprijatelj koristi bombardere, borbene zrakoplove te krstareće i balističke projektile", objavilo je ukrajinsko ratno zrakoplovstvo u priopćenju za medije.
Dodali su kako je ukrajinska vojska jučer uništila jedan ruski avion, dva helikoptera i šest dronova. Te tvrdnje zasad nisu neovisno provjerene.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182059
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 42 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by dzango 22/3/2022, 07:39

debotoijusto wrote:gdje je nestalo veselo rukicama " udri putine " na svaku misao 19st. vojskovodje drzavnika i ljubavnika koji ce pokazati degeneriranom zapadu ?
gdje ? gdje ?
Udri Putine, majku im degenerisanu.

_________________
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 42 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28141
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 42 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 22/3/2022, 07:41

Ima jedna stvar ovdje kod Orbana ( između ostaloga da sad ne spominjemo ovisnost o ruskom plinu ) a slična je Rusima i Mađarima.

Naime tamo u Ukrajini su Ruse izbacili iz autohotnog naroda Ukrajine a sami time ni njihov jezik nema neka prava dok su Rusi u Donbasu u osnovi autohotni.

Sličan problem je s Ukrajinom imao i Orban.

I sad se Orban osvečuje i veto na sve do izbora tj iduća dva tjedna.

U prevodu tko vas jebe neka vas Putko gazi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182059
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 42 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 22/3/2022, 07:43

RayMabus wrote:
RayMabus wrote:
michaellcmacha wrote:nećemo ići po kućama i ubijati, to nije učinkovito... koristiti ćemo ruske metode, pobiti cijeli kvart, sa 25km udaljenosti...
Reci ti meni jel ti znaš šta je ovo ?

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 42 Images?q=tbn:ANd9GcSmjEz5FoArgagQJs-fyT2ymEPJj2Rxw65rozs6ZkD5NatF5s0RnBHDrpoxwALpcx2_URQ&usqp=CAU

Ovo ti je počasna straža republike srpske.

Jel vidiš te kape ? E to su ruske kape.

Rekao si tamo kad Rusi napadnu.

Kad Rusi napadnu pustiš ću muslimane na njih.

RASTRGAT ČE IH.
A inače ja san ti za mir.

Ja sam miroljubiv.

Ja se ne živciran s time oće li me Rus napast.

Napadni.
i ja sam za mir, ali protiv onih koji podržavaju agresiju

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 42 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by debotoijusto 22/3/2022, 07:44

dzango wrote:
debotoijusto wrote:gdje je nestalo veselo rukicama " udri putine " na svaku misao 19st. vojskovodje drzavnika i ljubavnika koji ce pokazati degeneriranom zapadu ?
gdje ? gdje ?
Udri Putine, majku im degenerisanu.

biljezim jedan ringo , jedinica za izracun misli 19st
jedan ringo sadrzi 100 floyda
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31230
2014-04-12


michaellcmacha and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 42 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 22/3/2022, 07:53

 Četvrto, uklanjanje prepreka raširenoj upotrebi ruskog jezika u Ukrajini.
-
https://www.index.hr/vijesti/clanak/ovo-su-uvjeti-koje-putin-zeli-kako-bi-uopce-razgovarao-o-kraju-rata/2348765.aspx

-
Dakle Zelenskim mora pristati na ovaj četvrti prijedlog jer se to tiče i mađarske manjine i tek onda Zelenski može račuati da bi mu se Orban smilova oko nečega.


Al to neće biti iduća dva tjedna jer su Orbanu izbori za dva tjedna.


Do tada Putin demilitizira Ukrajinu a ukrajinska avijacija gubi Suhoje 27 koji su avion u rangu mađarskih Gripena.


Ukrajinska avijacija godine gospodnje 2023 :


Ruska invazija na Ukrajinu - Page 42 99f89b49c63808d9f007295e16200000
RayMabus
RayMabus

Posts : 182059
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 42 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 22/3/2022, 08:05

Evo članak iz 2018 o tome čisto da osvježimo pamćenje ili damo te podatke onima koji o tome nemaju pojma :

Diplomatski spor između Mađarske i Ukrajine eskalirao je, a Budimpešta je pozvala ukrajinskog ambasadora kako bi mu uručila protest zbog izrade, kako je rečeno, "liste smrti" koja je usmjerena na Mađare u Ukrajini, kao i zbog vojnih pokreta na njihovoj zajedničkoj granici. Ukrajinska "antiugarska politika preselila se na novu razinu", izjavio je u srijedu dužnosnik mađarskog Ministarstva vanjskih poslova Levente Magyar.

Budimpešta je optužila Kijev za poticanje napetosti između dva susjeda. Mađarska, koja je članica Europske unije i NATO-a, navela je sve veći broj pritužbi na račun Kijeva, navodno pokušavajući blokirati napore Ukrajine na bolju suradnju s zapadnim blokom i vojnim savezom.

"Pozivamo naše saveznike EU i NATO da temeljito ispituju što se događa u Ukrajini", rekao je Magyar. On tvrdi da je oko 100.000 Mađara koji žive u zapadnoj regiji Transcarpathia u Ukrajini koja graniči s Mađarskom "uplašeno" zbog nedavnog pojavljivanja popisa oko 300 imena na web stranici ukrajinske nacionalističke skupine "Mirotvorci".

Kazao je da se na popisu nalaze pojedini mađarski dužnosnici - uključujući ministra vanjskih poslova Petera Szijjarta - kao i etničke Mađare u Transcarpatiji koji navodno imaju dvojno državljanstvo, što je ilegalno u Ukrajini.

"To je popis smrti, jer se ti ljudi smatraju neprijateljima Ukrajine", kaže ovaj diplomat. "Prije toga oni čija su se imena pojavljivala na takvom popisu postali su žrtve ubojstva." Magyar je također izrazio "zabrinutost" zbog toga što je internetska stranica ukrajinskog parlamenta objavila peticiju građana kojom se poziva na "kolektivnu deportaciju" građana koji imaju dvojno državljanstvo. Također je upozorio da je Ukrajina preselila vojne jedinice u regiju na granici s Mađarskom, te da je tamo izgrađena kasarna.

Odgovarajući na pitanja novinara, Magyar je rekao da ukrajinski ambasadoru Ljubov Nepop poricao sudjelovanje Kijeva u stvaranju popisa ili peticije, a pokreti vojske obrazložio je zaštitom lokalnog stanovništva.

Dužnosnici u Kijevu nisu odmah odgovarali na tvrdnje Budimpešte.

Posljednji diplomatski sukob uslijedio je nakon što je prošli mjesec objavljen tajni videozapis koji je pokazao kako mađarski diplomat u Ukrajini izdaje pasoše etničkim Mađarima.

Kijev je reagirao protjerivanjem mađarskog konzula u Transcarpatiji, pa je Budimpešta odgovorila protjerivanjem ukrajinskog konzula.

Odnosi Mađarske i njezinog istočnog susjeda počeo se pogoršavati prije godinu dana nakon što je Kijev usvojio zakon o jeziku, na što je Budimpešta reagirala tvrdnjom da su zakinuta prava etničkih Mađara na obrazovanje na materinjem jeziku.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182059
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 42 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 22/3/2022, 08:18

Kad su Rusi okupirali Krim i oni tamo u Donbasu oružano se odvojili, onda je Kijev a to je 2017 godina dakle to još Porošenko 

https://en.wikipedia.org/wiki/2019_Ukrainian_presidential_election

Onda su oni izbacili Ruse iz autohotnih naroda Ukrajine i time se gube neka prava al je taj zakon oštetija i Mađare i od tada se Budimpešta i Kijev svađaju.

Znači Mađari su tu u osnovi ispali kooleteralna šteta.

E sad ovome izbori i on će sad držat blokadu iduća dva tjedna.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182059
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 42 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Službenik 22/3/2022, 08:35

MDMiridije wrote:
Dragovit wrote:
MDMiridije wrote:

Bitno da realno nitko od nas nije tamo i znamo kurca  :D

Dobro, znate ti i Safet i kompanija.
Pogled na twitter, tik-tok, CNN i slično i to je to.

Dok tebe pak zovu đenerali s lica mjesta i daju ti ekskluzivu da bi mogao biti no1 medju forumskom ekipom po informacijama  :)

pa da. čitaj malo što ti rusofobni lege pišu.
ja sam peta kolona.
a to znači info iz prve ruke.
unosim nered i pomutnju dezinformacijama.


:)

_________________
Suspect
Službenik
Službenik

Male
Posts : 2932
2022-02-24

Lokacija: : Služba državne sigurnosti SR Hrvatske

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 42 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 22/3/2022, 08:38

Ja volim samo Rvacku a za ostale mi puca kurac.

Ako se ne mogu sami snač a onda ne mogu ni ja pomoć.

Ja san čisti led i objektivnost.

Um led a na licu osmijeh od uha do uha.

Ko Sotona.

Ako nećeš sam sebi pomoć neće ti ni Bog pomoć. Pa nije blesav.

RayMabus
RayMabus

Posts : 182059
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 42 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by dzango 22/3/2022, 08:44

debotoijusto wrote:
dzango wrote:
debotoijusto wrote:gdje je nestalo veselo rukicama " udri putine " na svaku misao 19st. vojskovodje drzavnika i ljubavnika koji ce pokazati degeneriranom zapadu ?
gdje ? gdje ?
Udri Putine, majku im degenerisanu.

biljezim jedan ringo , jedinica za izracun misli 19st
jedan ringo sadrzi 100 floyda
Ja tebi beležim jedan CNN. CNN je jedinica za izračunavanje podobnosti 21. veka.

_________________
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 42 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28141
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 42 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 22/3/2022, 08:47

michaellcmacha wrote:završili smo, ako dođe do šireg sukoba, odnosno ako budemo napadnuti, sjeti se što sam ti rekao... ako budeš imao vremena...

Ero, jesi l' to ti? :(

Pa bas si se mogao fino i cijepit', manje bi ti otrova kolalo organizmom od tog koji ti se gomila.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 42 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 22/3/2022, 08:49

Uglavnom Rusi pojačali avijaciju i sad će zračne bitke.

Već su in čopili industriju Antonova dakle transportna avijacija, izrokali remont za Mig i ovo drugo i sad ide skidanje Suhoja.

Zelenko ako želi Orbana mora pristat na Putinov uvjet broj 4.

Inače nema aviona više jer će ih drug Putko sve poskidat s ukrajinskog neba.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182059
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 42 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 22/3/2022, 08:53

violator wrote:
michaellcmacha wrote:završili smo, ako dođe do šireg sukoba, odnosno ako budemo napadnuti, sjeti se što sam ti rekao... ako budeš imao vremena...

Ero, jesi l' to ti? :(

Pa bas si se mogao fino i cijepit', manje bi ti otrova kolalo organizmom od tog koji ti se gomila.
aj odmori i odjebi... otrov se nakuplja za stoku kojoj ovdje nije mjesto...jebali mater svoju latentnu

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 42 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 22/3/2022, 08:56

Ja znam na šta mu Orban može pristat al tek nakon izbora za dva tjedna i ako ih dobije.

Na to da se ograničini ruska nafta na 30% u državama članicama EU.

Al za to Zelenko mora ispunit Putinov uvjet broj 4.

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 42 F3127dcaf5f1c4572945

https://www.vecernji.hr/biznis/video-u-rijecku-rafineriju-stigli-su-kljucni-komadi-opreme-za-novo-postrojenje-1569869
RayMabus
RayMabus

Posts : 182059
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 42 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 22/3/2022, 08:59

RayMabus wrote:Ja znam na šta mu Orban može pristat al tek nakon izbora za dva tjedna i ako ih dobije.

Na to da se ograničini ruska nafta na 30% u državama članicama EU.

Al za to Zelenko mora ispunit Putinov uvjet broj 4.

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 42 F3127dcaf5f1c4572945

https://www.vecernji.hr/biznis/video-u-rijecku-rafineriju-stigli-su-kljucni-komadi-opreme-za-novo-postrojenje-1569869
Do tada će Putin nać nove kupce u Indiji, Kini, Africi itd.

RayMabus
RayMabus

Posts : 182059
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 42 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 22/3/2022, 09:02

Jedino ne znam šta će Srbija kad EU uvede kvotu da samo 30% ruske nafte tj od jednog dobavljača al znate kako se kaže :

RayMabus
RayMabus

Posts : 182059
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 42 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 22/3/2022, 09:12

“Ušli smo u novu dimenziju ratnog rizika u Ukrajini, zbog čega moramo poduzeti strože i jasnije korake kako bismo osigurali mir i sigurnost u Mađarskoj, što je u našem nacionalnom interesu”, izjavio je mađarski ministar vanjskih poslova Péter Szijjártó u Bruxellesu nakon sastanka ministara vanjskih poslova EU, navodi večeras mađarski medij Hungary Today.
“Sporazum o mogućim sankcijama EU protiv ruskih opskrba energentima ili njihovom prekidu najvjerojatnije neće biti postignut”, kazao je ministar nama susjedne zemlje nakon pregovora s europskim kolegama u Bruxellesu.
-

Nećemo podržati sankcije koje bi mogle predstavljati rizik za opskrbu energijom za Mađarsku”, rekao je Szijjártó.

Oživjela je ideja o uvođenju sankcija na isporuku energenata iz Rusije u Europu. “Jasno definirana skupina” država članica jasno drži tu poziciju, dok su ostale države članice manje proaktivne, ali je podržavaju, rekao je Szijjártó. Međutim, neke države članice, uključujući Mađarsku, na sankcije protiv opskrbe energijom gledaju kao na crvenu crtu.
Pozvao je svoje europske kolege da u budućnosti ne daju prijedloge za ograničavanje ili prekid opskrbe energijom iz Rusije, jer “takva odluka ne bi dovela do ujedinjenja Europe”.
-

“Neke zemlje ovise o ruskoj opskrbi energijom. Ne radimo ovo iz zabave. Opskrba energijom nije filozofsko ili ideološko pitanje, već fizičko, matematičko”, kazao je dalje.

Govoreći o sigurnosnim pitanjima, Péter Szijjártó je rekao da bi se mogla dovesti u pitanje nova dimenzija rizika.
Prijedlozi za uspostavljanje zone zabrane letova iznad Ukrajine dobivaju na zamahu. Druge države članice sve češće predlažu kopnenu misiju, koju nazivaju “mirovnom misijom”.
-
Szijjártó je jasno dao do znanja da bi održavanje zone zabrane letova značilo zračni rat, a slanje vojnika u Ukrajinu kao mirovne snage također bi riskiralo rat.

„To moramo izbjegavati. Interes Mađarske je jasan: Mađarska želi ostati izvan ovog rata, mi ćemo se držati zajedničkog stajališta NATO-a i odbaciti prijedloge koji riskiraju ili zračni rat ili produženi rat na terenu.”

Kazao je da se sve mora učiniti kako bi se osiguralo da NATO ne postane strana u ratnom sukobu i da se rat ne proširi izvan granica Ukrajine.
-
“Mađarska vlada pridonosi udvostručenju proračuna Europskog mirovnog fonda, a opskrba oružjem iz zemalja članica EU nije blokirana, ali Mađarska ne isporučuje oružje Ukrajini, a smrtonosno oružje ne smije prijeći zemlju”, ponovio je mađarske stavove.
Što se tiče izbjeglica, Szijjártó je izjavio da iako mnogi prepoznaju napore Mađarske i Poljske, upravo su te dvije zemlje uskraćene za sredstva EU.
Ovoj vijesti možemo pridodati i onu prema kojoj je i bugarska ministrica vanjskih poslova Teodora Genchovska izjavila kako ministri vanjskih poslova i obrane zemalja EU u Bruxellesu nisu razvili jedinstven stav o potpunom embargu na uvoz nafte iz Rusije (info: Reuters).
Britanska agencija navodi, pozivajući se na izvore, da zemlje EU rade na petom paketu sankcija protiv Rusije, a da također razmatraju i mogućnost uvođenja naftnog embarga Moskvi. Glasnogovornik ruskog predsjednika Dmitrij Peskov, odgovarajući na pitanje koliko je realno uvođenje takvog embarga i koje mjere je Rusija spremna poduzeti u tom smislu, kazao je da bi embargo na isporuke ruske nafte ozbiljno pogoršao energetsku ravnotežu i da bi takva odluka pogodila sve, dok bi Amerikanci ostali “svoj na svome”, prenose RIA Novosti.
-
https://www.geopolitika.news/vijesti/madarski-ministar-dosli-smo-do-nove-dimenzije-ratnog-rizika-prijeti-novo-nejedinstvo-u-eu/
RayMabus
RayMabus

Posts : 182059
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 42 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 42 of 50 Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 46 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum