ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ostaria Siciliana

Page 5 of 13 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next

Go down

Ostaria Siciliana  - Page 5 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Tue 22 Feb - 10:23

Venus wrote:
darth_vader wrote:Sit žednom ne viruje il' tako nekako ide...

Virujem ti, a što da ne...nema gore od njurgave nezadovoljne žene.


Njurgav i nezadovoljan muskarac?


Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 5 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Tue 22 Feb - 11:11

Venus wrote:
violator wrote:
Venus wrote:

Ljudi negoduju jer više nema prijašnjih "stabilizatora". Sasvim uobičajeno je da neki sastojci odu iz formule jer završe na listama zabranjenih sastojaka. Htjeli mi ili ne, mirisi kojih se sjećamo od ranije bit će slični jer obično nađu zamjenu, ali nažalost to nije to. Što se tiče mainstream pristupa formulacijama, da, dobro primjećuješ mnogi sastojci se ponavljaju, malo je posve "novih" sastojaka. Ako te zanima gornje, srednje i donje note svog omiljenog mirisa možeš provjeriti na fragrantica. Evo primjer: https://www.fragrantica.com/perfume/Prada/Prada-La-Femme-L-Eau-46399.html

Što se tiče mog nosa, nemam potrebu da napravim profesiju, nije to za zavidjeti ili za hvalit se, to je jednostavno tako.  Iza covida neki izgube njuh i okus mjesecima, meni se sve vratilo u rekordnom roku, zahvalna sam. Imam neke druge prioritete.

Obratit ću pažnju na L'Erbolario. ;)


Mislila sam na to kako osjetljiv nos moze biti problem u svakodnevnom zivotu, kad si okruzen razlicitim mirisima. Ne mislim samo na parfeme..  osjetilo vida osjetilo je putem kojeg smo navikli primati najvise informacija iz vanjskog svijeta, cini nam se da ostala osjetila smo nadopunjuju ovo. No zamislimo da su razlicitim ljudima, kao i razlicitim zivotinjama,  razlicita osjetila - glavna. Nekome je to njuh, nekome sluh, nekome dodir, a nekom citav osjetilni aparat, odnosno vrlo istancan zivcani sustav.

-----


Uh, nisam iskusala ovu tvoju Pradu, prema sastojcima djeluje obecavajuce..  :)

Imam Infusion d'Iris, vrlo njezan i intiman parfem, iako je otvaranje intenzivno. Lijep kasnoproljetni pa i ljetni draguljcic. :) A ovaj tvoj? Nisam jos procitala komentare. Znam, znam za Fragranticu, iako i na Notinu, Lijepa.hr i Biraj.hr postave sastav, uz recenzije. Dobro, biraj hr ih nema, cini mi se.

Ponukana ovim tvojim linkom sjetih se i ove Prade ciji sam uzorak imala. :)

Kakvim ti se cini?

Amber

Često se tako zabavljam prolazeći kroz mnoštvo ljudi i osjetim neki njihov miris, npr. svježina, sapun, nešto lagano, pogledam osobu, vidim npr. bakicu sijede kose, urednu i počešljanu i razveseli me to. Ili druga krajnost osjetim miks cigareta, znoja, piva, pa pogledam osobu i povežem u sekundi to što vidim s mirisom koji sam osjetila 

Prada Femme je cvjetna, ženstvena, senzualna, a istovremeno nježna, posebna:
Top notes Magnolia, Bergamot and Carrot Seeds; 
middle notes Frangipani, Tuberose, Ylang-Ylang, iris and Spices; 
base notes Beeswax, Vanilla and Vetiver
Baš je to bila ljubav na prvi miris. 

Infusion d'Iris je također vrlo poseban i baš idealan za ovo nadolazeće godišnje doba. Amber mi je topli, zimski.

Pogledaj ovaj Musc Diamant moguće bi ti se svidio jer je nježan, a istovremeno senzualno blago opojan. Bočica je predivna.

Moram napisati da mi je drago sto razgovaramo o parfemima i sto mi opisujes svoje dozivljaje istih, to takodjer unosi jednu drugaciju dimenziju shvacanja necije osobnosti, dimenzija koja se pomaknula jos od snimanja glasovnih poruka na onom zabavnom topicu. :)

Radujem se i zbog prijedloga i jedva cekam otici do parfumerije. Obicno si izaberem do tri parfema za isprobavanje, naspricam ih na kartoncic i na kozu ne bih li na taj nacin dobila najbolji uvid kako se razvijaju i jesmo li si kliknuli. :) Ne kupujem nista odmah.

Cesto se dogodi da prema sastojcima pomislim kako je to parfem koji mi doista odgovara, no vec na kartoncicu ne mirise mi dobro pa ni ne isprobam na kozi. Greska. :D Jer na kozi zna izvesti lijepa cudesa. :) A ponekad koza pokaze isto sto i kartoncic.

Femme cu svakako isprobati! Ako ti je dobar Iris, a volis Femme, tada mi se cini da i meni nece smetati. :) La Nuit sam imala probicu, ali mislim da mi nesto nije tada odgovaralo kod njega. S druge strane, mozda mi sada zasja. :)

E da, bocice! Kod dizajnerskih parfema to i jest nesto sto doista plijeni paznju, no ne volim kic. Bocica mora nalikovati bocici. Kojekakve torbice, nozice, stiklice, onaj neukus od Gaultierovih rjesenja, sve me to odbija do te mjere da i ne isprobam sam miris. :-/

Ne volim "bucne" parfeme, ne volim "cudovista" koja plijene paznju svih nazocnih u prostoriji. Ne volim one koji se namecu kao parfemi za femme fatale. Vise volim eleganciju, ali i one pomalo "darkerske". One koji prizivaju neke gothic scene. :)


Sto mislis kako mirise Morticia?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 5 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by darth_vader Tue 22 Feb - 12:00

violator. wrote:Brende ( @darth_vader ), zasto stalno brises upise? Ne stignem ni odgovorit'. Okej je katkad i ostavit' ono sto nam se cini da je bezveze jer nekome to uopce ne mora biti bezveze. Recimo ona nespretna pohvala Kicovog i mojeg sudjelovanja na Tolkien topicu. ;)

Da me ubiješ, ne mogu se više sititi što sam provalija :roll

Vjerojatno je bilo nešto preblentavo, čim sam pobrisa... : D

darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19734
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 5 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by darth_vader Tue 22 Feb - 12:06

Venus wrote:
darth_vader wrote:Sit žednom ne viruje il' tako nekako ide...

Virujem ti, a što da ne...nema gore od njurgave nezadovoljne žene.

Za jedan samoglasnik mogla si i bolje poentirati na moj račun, ali stanimo na tome da ne ispadne da opanjkavam zakonitu... :D To bižanje spada u draži bračnog života, bit je u doziranju... Nikad se ljudi ne pomire s ularom, a pogotovo u Dalmaciji di bi bižanje iz kuće tribalo zaštiti ka kulturnu baštinu...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19734
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 5 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Tue 22 Feb - 12:39

darth_vader wrote:
violator. wrote:Brende ( @darth_vader ), zasto stalno brises upise? Ne stignem ni odgovorit'. Okej je katkad i ostavit' ono sto nam se cini da je bezveze jer nekome to uopce ne mora biti bezveze. Recimo ona nespretna pohvala Kicovog i mojeg sudjelovanja na Tolkien topicu. ;)

Da me ubiješ, ne mogu se više sititi što sam provalija  :roll

Vjerojatno je bilo nešto preblentavo, čim sam pobrisa... : D



Ovdje je bilo nesto o zelenoj grani, a ondje si se izrazio da smo blentavci, ali na drag nacin. :) U danasnjem svijetu u kojem svatko od sebe stvara fantastiku, baviti se pravom fantastikom jest privilegija .. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 5 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Tue 22 Feb - 12:45

darth_vader wrote:
Venus wrote:
darth_vader wrote:Sit žednom ne viruje il' tako nekako ide...

Virujem ti, a što da ne...nema gore od njurgave nezadovoljne žene.

Za jedan samoglasnik mogla si i bolje poentirati na moj račun, ali stanimo na tome da ne ispadne da opanjkavam zakonitu... :D To bižanje spada u draži bračnog života, bit je u doziranju... Nikad se ljudi ne pomire s ularom, a pogotovo u Dalmaciji di bi bižanje iz kuće tribalo zaštiti ka kulturnu baštinu...


Ma ne znam tko bi to uopce pomislio, nakon xyz postova u kojima bjezis od nje. :P

"O junaku mi kazuj, o Muzo, o prometenom onom
Koji se mnogo nalut'o
I mnoge na moru jade pretrpje u srcu svojem
Za dušu se boreć..."
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 5 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Tue 22 Feb - 15:20

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 5 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Tue 22 Feb - 18:59

violator. wrote:
E da, bocice! Kod dizajnerskih parfema to i jest nesto sto doista plijeni paznju, no ne volim kic. Bocica mora nalikovati bocici.

Ostaria Siciliana  - Page 5 87657c516d8cb5d7da55b8a74eeb84dc4bf63ba3

18th Century German chatelaine scent bottle, hand finished crystal, inner stopper, ornate silver mounts of angels and putti. Silver and makers marks.

*Illustrated Scent and Scent Bottles by Edmund Launert

Je li to Muglerova Aura bila inspirirana bocicom iz 18. stoljeca? Ali original je lijep, ova mi je nekako odbojna. Ne svidjaju mi se ni flakoni Aliena ili Angela...

Ostaria Siciliana  - Page 5 TM018417_1280x1280


Ostaria Siciliana  - Page 5 375x500.704

Iako je flakon Aliena dobro tematski odradjen. :)

Ostaria Siciliana  - Page 5 P1906715-1906715_-1_-1_33090
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 5 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Tue 22 Feb - 20:10

Gnječ wrote:
Venus wrote:


Naravno da se ekipa drži skupa. 
Vjerovao ti ili ne, nuspojave korištenja se prijavljuju, a podaci obrađuju na globalnoj razini i identificiraju se alergeni. S druge strane, ljudi sve više oštećuju svoj prirodni mikrobiom kože pretjeranim ribanjem, koža koja je gola i nema živine na sebi, postaje reaktivna i osjetljiva. Kad na tako golu (čitaj oguljenu, zguljenu, spaljenu) kožu staviš složeni spoj, eto vraga, crvenilo blabla. Drugo, ljudi sve češće čitaju sastojke i odlučuju da određene supstance neće stavljat u sebe ni po sebi. Proizvođači i to slušaju, žele prodavat ono što tržište traži.

ne ne vjerujem. po defaultu ne vjerujem nikome a namanje tim psihopatskim lupežima. jer zamisli njihovi su sintetički mirisi bezopasni? a kako to? jel njih netko provjerava? kako da ne.

u parfemima su tako male količine esencija da je smiješno to zabraniti jer kao misli se, navodno, rade se neka istraživanja i kurba mater.

a zamisli O2 je toksin koji ubija ljude. molekula kisika te ubije znaššš? ruzina ti tijelo zbog kisika ljudi stare i koža im stari kad ostariš budeš sav ruzinav. a da IFRA i EU baniraju konzumiranje kisika? jebemu krvavoga boga ako će banirati sve prirodne mirise onda neka budu dosljedni pa neka baniraju sve što škodi. evo O2 banirati subito. i tko prvi prdne ide na streljanje nema cile mile u nazi Europi.

Problem je najviše u proizvodnji sirovina koje ne bi više trebale biti tretirane kao prije. Proizvođačima je malo sinulo da su trovači, al ne zbog savjesti nego zbog reputacije i posljedično utjecaja na prodaju. Ima ljudi koji se ne libe prozivati javno proizvođače. Tako se sjećam cijele fame oko parabena kao konzervansa, da su štetni blabla, a nalaze se posvuda. Izbacili su ih iz kozmetike i nadomjestili drugim sranjem.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 5 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Tue 22 Feb - 20:12

violator. wrote:
Venus wrote:
darth_vader wrote:Sit žednom ne viruje il' tako nekako ide...

Virujem ti, a što da ne...nema gore od njurgave nezadovoljne žene.


Njurgav i nezadovoljan muskarac?


Nekako mi se nezadovoljne žene čine puno opasnije, to je naravno moj subjektivni dojam temeljen na iskustvu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 5 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Tue 22 Feb - 20:21

darth_vader wrote:
Venus wrote:
darth_vader wrote:Sit žednom ne viruje il' tako nekako ide...

Virujem ti, a što da ne...nema gore od njurgave nezadovoljne žene.

Za jedan samoglasnik mogla si i bolje poentirati na moj račun, ali stanimo na tome da ne ispadne da opanjkavam zakonitu... :D To bižanje spada u draži bračnog života, bit je u doziranju... Nikad se ljudi ne pomire s ularom, a pogotovo u Dalmaciji di bi bižanje iz kuće tribalo zaštiti ka kulturnu baštinu...

Nije fora poentirat ti kad očekuješ haha naravno da je opanjkavaš.  :D

Skužaj, ne kužim draži bračnog života u kojem se biži iz kuće, meni je to nezamislivo. Volim svoju slobodu i ne volim tlačit drugog, ne kužim tu potrebu davljenja i pilane, kontroliranja gdje je ko. Osim toga, ono što me može odbit kod muškarca su škrtost, lažljivost, posesivnost, lijenost + svi opijati su totalno out. 

Sad kad sam sve ovo navela suzila sam si izbor na 2 muškarca na zemaljskoj kugli...možda 1..  :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 5 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Tue 22 Feb - 20:29

violator. wrote:


Moram napisati da mi je drago sto razgovaramo o parfemima i sto mi opisujes svoje dozivljaje istih, to takodjer unosi jednu drugaciju dimenziju shvacanja necije osobnosti, dimenzija koja se pomaknula jos od snimanja glasovnih poruka na onom zabavnom topicu. :)

Radujem se i zbog prijedloga i jedva cekam otici do parfumerije. Obicno si izaberem do tri parfema za isprobavanje, naspricam ih na kartoncic i na kozu ne bih li na taj nacin dobila najbolji uvid kako se razvijaju i jesmo li si kliknuli. :) Ne kupujem nista odmah.

Cesto se dogodi da prema sastojcima pomislim kako je to parfem koji mi doista odgovara, no vec na kartoncicu ne mirise mi dobro pa ni ne isprobam na kozi. Greska. :D Jer na kozi zna izvesti lijepa cudesa. :) A ponekad koza pokaze isto sto i kartoncic.

Femme cu svakako isprobati! Ako ti je dobar Iris, a volis Femme, tada mi se cini da i meni nece smetati. :) La Nuit sam imala probicu, ali mislim da mi nesto nije tada odgovaralo kod njega. S druge strane, mozda mi sada zasja. :)

E da, bocice! Kod dizajnerskih parfema to i jest nesto sto doista plijeni paznju, no ne volim kic. Bocica mora nalikovati bocici. Kojekakve torbice, nozice, stiklice, onaj neukus od Gaultierovih rjesenja, sve me to odbija do te mjere da i ne isprobam sam miris. :-/

Ne volim "bucne" parfeme, ne volim "cudovista" koja plijene paznju svih nazocnih u prostoriji. Ne volim one koji se namecu kao parfemi za femme fatale. Vise volim eleganciju, ali i one pomalo "darkerske". One koji prizivaju neke gothic scene. :)


Sto mislis kako mirise Morticia?

Najgore bočice ikad, ali ikad su mi ove Moschinove, bila sam zgrožena, pa materemi kad ne bi dizajnera za ovo zadavila..pa ajde reci.. x-|

Ostaria Siciliana  - Page 5 22263340506

Evo još žešći svjetlucavi trash i još ima u nazivu couture  :facepalm  čime vrijeđa samu riječ koja asocira na visoku modu i posebnost.

Ostaria Siciliana  - Page 5 MOS2851898
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 5 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Tue 22 Feb - 20:36

violator. wrote:
violator. wrote:
E da, bocice! Kod dizajnerskih parfema to i jest nesto sto doista plijeni paznju, no ne volim kic. Bocica mora nalikovati bocici.

Ostaria Siciliana  - Page 5 87657c516d8cb5d7da55b8a74eeb84dc4bf63ba3

18th Century German chatelaine scent bottle, hand finished crystal, inner stopper, ornate silver mounts of angels and putti. Silver and makers marks.

*Illustrated Scent and Scent Bottles by Edmund Launert

Je li to Muglerova Aura bila inspirirana bocicom iz 18. stoljeca? Ali original je lijep, ova mi je nekako odbojna. Ne svidjaju mi se ni flakoni Aliena ili Angela...

Ostaria Siciliana  - Page 5 TM018417_1280x1280


Ostaria Siciliana  - Page 5 375x500.704

Iako je flakon Aliena dobro tematski odradjen. :)

Ostaria Siciliana  - Page 5 P1906715-1906715_-1_-1_33090

Nisam bila nikad ljubiteljica Muglerovih mirisa, do ove ljepote od mirisa: Alien Goddess


Top notes are Coconut Water and Bergamot; middle notes are Jasmine and Heliotrope; base notes are Bourbon Vanilla and Cashmeran.

Više je zimski i topao, senzualan, pudrast, vanilijast, ne preslatki, al je konkretan. I bočica je baš lijepa.

Novost je da se bočice mogu refillati, pa na većim prodajnim mjestima postoje fontane za refill stare bočice.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 5 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Tue 22 Feb - 20:45

@violator

Evo moja velika mirisna ljubav, koju sam posve slučajno otkrila. Jo Malone mirisi su zanimljivi jer se mogu međusobno upariti, dva mirisa zajedno, što dosad nisam imala prilike iskusiti. Sasvim su drugačiji od ičega što sam probala dosad.

I moja zvijezda: Lime, Basil&Mandarin. Kako to meni fino miriše. To sam ono baš ja.

Top notes are Lime, Mandarin Orange and Bergamot; middle notes are Basil, Thyme, Lilac and iris; base notes are Vetiver and Patchouli.

Mislim da ih imaš u Toweru u Douglasu, pa baci oko (skup je Jo Malone za pop :^0  ..)

Ostaria Siciliana  - Page 5 S1946722-main-zoom
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 5 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Wed 23 Feb - 1:14

Venus wrote:
violator. wrote:
Venus wrote:

Virujem ti, a što da ne...nema gore od njurgave nezadovoljne žene.


Njurgav i nezadovoljan muskarac?


Nekako mi se nezadovoljne žene čine puno opasnije, to je naravno moj subjektivni dojam temeljen na iskustvu.

žene su UVIJEK nezadovoljne.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 5 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Wed 23 Feb - 1:18



Sunlight: Optimize Health and Immunity (Light Therapy and Melatonin)

Sunlight provides so much more than just Vitamin D: learn from Dr. Seheult about the myriad of benefits from optimizing our exposure to light.

HIGHLIGHTS / TIMESTAMPS:
0:00 Intro
6:50 The solar spectrum
13:00 Circadian rhythm highlights and chart
15:15 What is regulated by circadian rhythm
16:30 Circadian dysregulation
22:30 Circadian master clock
26:41 Blue blockers
29:15 Light & mood regulation & seasonal affective disorder
31:14 Dawn simulation light and light therapy box demo
35:45 Light & cortisol
38:15 Melatonin from the pineal gland
42:00 Morning dos and don’ts
44:00 Evening dos and don’ts
48:30 Mitochondria & melatonin
49:45 Melatonin night AND day
51:00 Details of melatonin production
59:00 Melatonin summary
1:02:30 Infrared radiation
1:20:45 Sun exposure & melanoma risk
1:26:00 Sunlight penetrates bone & brain
1:29:00 Sun exposure and Covid-19
1:40:00 Infrared inhibited by glass
1:43:00 Infrared summary
1:53:00 Summary & tips


tko ovo ne posluša i pogleda od početka do kraja sram ga bilo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 5 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by darth_vader Wed 23 Feb - 2:11

Venus wrote:
darth_vader wrote:
Venus wrote:

Virujem ti, a što da ne...nema gore od njurgave nezadovoljne žene.

Za jedan samoglasnik mogla si i bolje poentirati na moj račun, ali stanimo na tome da ne ispadne da opanjkavam zakonitu... :D To bižanje spada u draži bračnog života, bit je u doziranju... Nikad se ljudi ne pomire s ularom, a pogotovo u Dalmaciji di bi bižanje iz kuće tribalo zaštiti ka kulturnu baštinu...

Nije fora poentirat ti kad očekuješ haha naravno da je opanjkavaš.  :D

Skužaj, ne kužim draži bračnog života u kojem se biži iz kuće, meni je to nezamislivo. Volim svoju slobodu i ne volim tlačit drugog, ne kužim tu potrebu davljenja i pilane, kontroliranja gdje je ko. Osim toga, ono što me može odbit kod muškarca su škrtost, lažljivost, posesivnost, lijenost + svi opijati su totalno out. 

Sad kad sam sve ovo navela suzila sam si izbor na 2 muškarca na zemaljskoj kugli...možda 1..  :^0

Ajme ti sad... Naravno da se podrazumijeva bižanje iz kuće da se zadrži iole common sensea... Nekad su ljudi išli u konobe, na balote, na more... Ma bilo di samo da nisi doma... Današnji brakovi i jesu u krizi jer se forsira da muški sidu doma i kisaju te komentiraju Doru... A bokte, radije bi da me Kinezi kidaju na fete, nego ikad participira u sličnim aktivnostima... Pa i ja njoj rečem nek ide di oće s frendicama, nije problem...da, sloboda je poanta, a ne glumljenje neke idile s reklama za tariguz... Nema od toga ništa. Ja sam polak vlaj, polak zagorec, punker i konzervativac...ne bi to bog isus pripitomija niti uparija toliko kontradiktornosti u jednom čoviku. Puštam slobodu svakom nek radi što hoće, samo da me se ne pila previše... Nisam ni ja nju tira na ništa pa tako i očekujem reciprocitet... I odmah sam joj reka da sam u kurcu, ali ne... Vi hoćete svoj projekt... Eto joj na sad... :rasta
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19734
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 5 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Wed 23 Feb - 12:48

Venus wrote:
violator. wrote:
Venus wrote:

Virujem ti, a što da ne...nema gore od njurgave nezadovoljne žene.


Njurgav i nezadovoljan muskarac?


Nekako mi se nezadovoljne žene čine puno opasnije, to je naravno moj subjektivni dojam temeljen na iskustvu.


Zene su takodjer ljudska bica i, unatoc, odgoju koji od njih oblikuje ili, barem, zeli oblikovati suvise brizljiva etericna stvorenja i one osjecaju frustraciju, ljutnju, tjeskobu i tome slicno. No za razliku od muzjaka koji se puno cesce, direktnije prepustaju divljastvu, toj nasoj animalnoj strani (fizicki obracuni, seksualno nasilje, konkretne akcije prema onima koje vide kao intrudere) i zene osjecaju ljutnju, nezadovoljstvo koje ispoljavaju na druge, indirektne nacine (poput verbalnog nasilja). Ljutnja mora nekako izaci inace se guta i obolijeva.

Svacije je nezadovoljstvo opasno ako se njime ne pozabavi i ne iskoristi u kreativne svrhe.


Srdzbu mi, boginjo, pjevaj! ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 5 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Wed 23 Feb - 12:49

Gnječ wrote:
Venus wrote:
violator. wrote:


Njurgav i nezadovoljan muskarac?


Nekako mi se nezadovoljne žene čine puno opasnije, to je naravno moj subjektivni dojam temeljen na iskustvu.

žene su UVIJEK nezadovoljne.


I Gnjec.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 5 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Wed 23 Feb - 12:55

darth_vader wrote:
Venus wrote:
darth_vader wrote:

Za jedan samoglasnik mogla si i bolje poentirati na moj račun, ali stanimo na tome da ne ispadne da opanjkavam zakonitu... :D To bižanje spada u draži bračnog života, bit je u doziranju... Nikad se ljudi ne pomire s ularom, a pogotovo u Dalmaciji di bi bižanje iz kuće tribalo zaštiti ka kulturnu baštinu...

Nije fora poentirat ti kad očekuješ haha naravno da je opanjkavaš.  :D

Skužaj, ne kužim draži bračnog života u kojem se biži iz kuće, meni je to nezamislivo. Volim svoju slobodu i ne volim tlačit drugog, ne kužim tu potrebu davljenja i pilane, kontroliranja gdje je ko. Osim toga, ono što me može odbit kod muškarca su škrtost, lažljivost, posesivnost, lijenost + svi opijati su totalno out. 

Sad kad sam sve ovo navela suzila sam si izbor na 2 muškarca na zemaljskoj kugli...možda 1..  :^0

Ajme ti sad... Naravno da se podrazumijeva bižanje iz kuće da se zadrži iole common sensea... Nekad su ljudi išli u konobe, na balote, na more... Ma bilo di samo da nisi doma... Današnji brakovi i jesu u krizi jer se forsira da muški sidu doma i kisaju te komentiraju Doru... A bokte, radije bi da me Kinezi kidaju na fete, nego ikad participira u sličnim aktivnostima... Pa i ja njoj rečem nek ide di oće s frendicama, nije problem...da, sloboda je poanta, a ne glumljenje neke idile s reklama za tariguz... Nema od toga ništa. Ja sam polak vlaj, polak zagorec, punker i konzervativac...ne bi to bog isus pripitomija niti uparija toliko kontradiktornosti u jednom čoviku. Puštam slobodu svakom nek radi što hoće, samo da me se ne pila previše... Nisam ni ja nju tira na ništa pa tako i očekujem reciprocitet... I odmah sam joj reka da sam u kurcu, ali ne... Vi hoćete svoj projekt... Eto joj na sad... :rasta


A pazi ovog! :^0

Kad ga citas, reklo bi se da s ladjarom prelazi Styx rijeku koliko mu je lose.

Nego, Brende, koliko ti je dugo trebalo da naucis napamet ovu recitaciju? :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 5 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Wed 23 Feb - 13:06

Venus wrote:
darth_vader wrote:
Venus wrote:

Virujem ti, a što da ne...nema gore od njurgave nezadovoljne žene.

Za jedan samoglasnik mogla si i bolje poentirati na moj račun, ali stanimo na tome da ne ispadne da opanjkavam zakonitu... :D To bižanje spada u draži bračnog života, bit je u doziranju... Nikad se ljudi ne pomire s ularom, a pogotovo u Dalmaciji di bi bižanje iz kuće tribalo zaštiti ka kulturnu baštinu...

Nije fora poentirat ti kad očekuješ haha naravno da je opanjkavaš.  :D

Skužaj, ne kužim draži bračnog života u kojem se biži iz kuće, meni je to nezamislivo. Volim svoju slobodu i ne volim tlačit drugog, ne kužim tu potrebu davljenja i pilane, kontroliranja gdje je ko. Osim toga, ono što me može odbit kod muškarca su škrtost, lažljivost, posesivnost, lijenost + svi opijati su totalno out. 

Sad kad sam sve ovo navela suzila sam si izbor na 2 muškarca na zemaljskoj kugli...možda 1..  :^0

:D

Jo Malone?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 5 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 13 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum