ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 18 of 50 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 34 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 3/4/2022, 14:42

violator wrote:
aben wrote:
kic wrote:
gdje piše, henok? forum.hr?

nisam skroz shvatio ovaj drugi dio posta, mislim da je teško išta smisleno komentirati o nečijem osobnom unutarnjem doživljaju i posljedicama..

i ja sam neki dan bio u Chagallovom muzeju, i dvije slike su me privukle, obe su s Abrahamom u središnjem planu, na prvoj on u nevjerici gleda kako su mu 3 anđela došla s viješću da će ipak dobiti sina, i njegov izraz lica je onak "jel moguće da ću ipak dobiti porod" a druga slika do je, gdje s nožem iznad tog jedva dobivenog sina.. ionak što sam dulje gledao izraze njegova lica, to mi je neki osjećaj se počeo širiti po leđima ili kralježnici, ugl da ne opisujem, lijepo je bilo... treba sa skromnošću prilaziti nekim djelima, ili bar remekdjelima..


ovo su fragmenti, veće su slike..

Ne,  na svojin blogu, krug zemaljski.

Nis hoti komentirati tuji doživljaj, nego potaknut čitanjen duspare, usporediti se, reći kako koketirun is bogon na jednoj teoretskoj osnovi, kako je izložu chesterton ili peterson, a ne osobno ko provi vjernici. Zanstr je imo potpis, eternal suffering awaits everyone who question gods infinite love. Čini mi se kako stojin na sredini između shvaćanja ateistov i vjernikov, u kin i jedni i drugi uzimaju ov citat totalno, pa mu se tako prvi smiju kako je kontradiktoran, a drugi na temelju njega molu za patike dici (imun jenu kolegicu ka imo šestero dice, pa sun je pito kako to hendla s jednon plaćon, kako kupi dici patike, a ona je rekla da moli boga).

Ka stojin pred moćnin idejami, i još pojačanima umjetničkim izričajen, vrlo lako doživin oto krez kičmu, koje je uvika plitko u odnosu na prove vjernike. They just dont give a fuck. Oni se tomu prepuštu, i veruju all in. I jo mislin da ako ne slušoš boga, da ćeš patiti više. Ali meni se to čini više ko property of reality, nego nekakov odnos dvo subjekta.


A true atheist does not choose atheism: for him, the question itself is irrelevant –


“Someone asked Herr Keuner if there is a God. Herr Keuner said: I advise you to think about how your behaviour would change with regard to the answer to this question. If it would not change, then we can drop the question. If it would change, then I can help you at least insofar as I can tell you: You already decided: You need a God.” (Brecht)

Brecht is right here: we are never in a position directly to choose between theism and atheism, since the choice as such is already located within the field of belief. ‘Atheism’ (in the sense of deciding not to believe in God) is a miserable, pathetic stance of those who long for God but cannot find him (or who ‘rebel against God’). A true atheist does not choose atheism: for him, the question itself is irrelevant – THIS is the stance of a truly atheistic SUBJECT.

Eto, zanstr ni true ateist

aben

Posts : 35487
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/4/2022, 16:59

A nisam zamijetila o kome govorite, tako da ne mogu nista reci. Zgodno je ponekad razmisliti o sadrzaju nekog pojma i koliko mu u raspravi pridajemo drugacije znacenje od onog nasih sugovornika.

Ne nadovezuje se bas na ovo ali, recimo, imamo i ....



Brka se s "panteizmom". Cini se da su slicnog sadrzaja no imaju drugacije implikacije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 4/4/2022, 17:59

aben wrote:
kic wrote:
a ima blog, potražim..

jadna ta žena, ako je samo jedna plaća u pitanju ne znam kako joj ide, možda joj Bog pomaže kroz ljubav bližnjih koji joj priskaču oko raznih potreba, od patika pa..

mislim da većina ljudi želi neki duhovni potres, žmarce kroz tijelo, nego teoretska naklapanja ko ti.. u zadnje vrijeme se sjetim jednog dijela u Hamletu, kad stric, kraljoubojica, se ide moliti, ali molitva se ne podiže s poda..  meni ga je bilo tu čak i žao


https://krugzemaljski.blogspot.com/2021/02/prijatelju-izdajnice.html?m=0

Svakako projdi i komentare:)

Vraga je jadna, gre njima dobro, i bolje nego meni(financijski). A uzto su i fundamentalisti, ča znoči da je bog na njihovoj stroni, pa su i psihološki joki. Ljubav bližnjih, upravo je u tome stvor, i ti omoh racijonaliziroš kako funkcijoniro ota molitva, a ona me milo pogljedala ka sun se interesiro za mehanizam od molitve do patika, u smislu brižan, nišće ne razumi čin pito takovo pitanje.

I jo mislin da je ljudima draže prepustiti se, ali mene je to stroh, da ne poludin:)
Jer, ok, ako se ne digneš sa tloha ne moreš dojti do boga, ali svi luđaci su 'dignuti', jel tako:)

čitam taj henokov blog, i uopće me ne privlači, ni stil pisanja, ni misli..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48068
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 4/4/2022, 18:34

aben wrote:https://youtu.be/fof9xZA7dpg

informativan video

da, rijeke su im za k
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48068
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 4/4/2022, 21:20

violator wrote:
Venus wrote:
aben wrote:
kic wrote:
a ima blog, potražim..

jadna ta žena, ako je samo jedna plaća u pitanju ne znam kako joj ide, možda joj Bog pomaže kroz ljubav bližnjih koji joj priskaču oko raznih potreba, od patika pa..

mislim da većina ljudi želi neki duhovni potres, žmarce kroz tijelo, nego teoretska naklapanja ko ti.. u zadnje vrijeme se sjetim jednog dijela u Hamletu, kad stric, kraljoubojica, se ide moliti, ali molitva se ne podiže s poda..  meni ga je bilo tu čak i žao


https://krugzemaljski.blogspot.com/2021/02/prijatelju-izdajnice.html?m=0

Svakako projdi i komentare:)

Vraga je jadna, gre njima dobro, i bolje nego meni(financijski). A uzto su i fundamentalisti, ča znoči da je bog na njihovoj stroni, pa su i psihološki joki. Ljubav bližnjih, upravo je u tome stvor, i ti omoh racijonaliziroš kako funkcijoniro ota molitva, a ona me milo pogljedala ka sun se interesiro za mehanizam od molitve do patika, u smislu brižan, nišće ne razumi čin pito takovo pitanje.

I jo mislin da je ljudima draže prepustiti se, ali mene je to stroh, da ne poludin:)
Jer, ok, ako se ne digneš sa tloha ne moreš dojti do boga, ali svi luđaci su 'dignuti', jel tako:)

Nije tako. Imaš "luđaka" sa potvrđenom dijagnozom koji su se prepustili na krivi način tj. odustali od života, onda oni koji smatraju da nisu ludi i nisu se ni prepustili ni odustali, onda onih koji znaju da jesu ludi a nisu "dignuti" jer se boje kao i ti preći granicu komfor zone u kojoj je sve poznato.... i tako, da ne nabrajam. Razne su kategorije. Svatko bira za sebe dok - može birati. 

Molitva je jednostavna, može bit sažeta u jednu rečenicu, bitno je da je iskrena. Puko ponavljanje riječi bez emocije unutra nema nikakvog efekta. 

I ovo da se "brižan" interesiraš za mehanizam molitve do patika, pitao si ženu samo zato da se rugaš...viš kakov si, kvarna roba...tctctc

Bok, vatrena pahuljice. Jesi li dobro?

Wow, zaljubila sam se upravo u vlastiti opis  :^0

Dobro sam... :x a isto želim i tebi. Mislim, mogla bih se ja žalit, al' kad vidim sve skupa, glupo se žalit. Nek je zdravlja prije svega. Znam da zvuči kao stereotip, realno je tako. Danas sam propješačila 9 km pa sam zadovoljna.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 4/4/2022, 21:51

violator wrote:A nisam zamijetila o kome govorite, tako da ne mogu nista reci. Zgodno je ponekad razmisliti o sadrzaju nekog pojma i koliko mu u raspravi pridajemo drugacije znacenje od onog nasih sugovornika.

Ne nadovezuje se bas na ovo ali, recimo, imamo i  ....



Brka se s "panteizmom". Cini se da su slicnog sadrzaja no imaju drugacije implikacije.

closer to truth, dobar kanal, sabskrajb!
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48068
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 5/4/2022, 07:04

kic wrote:
aben wrote:
kic wrote:
a ima blog, potražim..

jadna ta žena, ako je samo jedna plaća u pitanju ne znam kako joj ide, možda joj Bog pomaže kroz ljubav bližnjih koji joj priskaču oko raznih potreba, od patika pa..

mislim da većina ljudi želi neki duhovni potres, žmarce kroz tijelo, nego teoretska naklapanja ko ti.. u zadnje vrijeme se sjetim jednog dijela u Hamletu, kad stric, kraljoubojica, se ide moliti, ali molitva se ne podiže s poda..  meni ga je bilo tu čak i žao


https://krugzemaljski.blogspot.com/2021/02/prijatelju-izdajnice.html?m=0

Svakako projdi i komentare:)

Vraga je jadna, gre njima dobro, i bolje nego meni(financijski). A uzto su i fundamentalisti, ča znoči da je bog na njihovoj stroni, pa su i psihološki joki. Ljubav bližnjih, upravo je u tome stvor, i ti omoh racijonaliziroš kako funkcijoniro ota molitva, a ona me milo pogljedala ka sun se interesiro za mehanizam od molitve do patika, u smislu brižan, nišće ne razumi čin pito takovo pitanje.

I jo mislin da je ljudima draže prepustiti se, ali mene je to stroh, da ne poludin:)
Jer, ok, ako se ne digneš sa tloha ne moreš dojti do boga, ali svi luđaci su 'dignuti', jel tako:)

čitam taj henokov blog, i uopće me ne privlači, ni stil pisanja, ni misli..
Meni je to vrhunski, oni raspravljaju (forumski, u komentorima) o tomu je li papa kristov vikar na zemlji ko u srednjem vijeku, isto ko u srednjen vijeku. Služu se uobičajenim metodama razgovora, ali imaju jednu built in toleranciju, želju da izvedu jedun drugoga iz zablude, a to mi ateisti nemomo..

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35487
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 5/4/2022, 07:07

kic wrote:
aben wrote:https://youtu.be/fof9xZA7dpg

informativan video

da, rijeke su im za k
Navuko sun se na thomas sowell tv

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35487
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 5/4/2022, 13:25

aben wrote:
kic wrote:
aben wrote:https://youtu.be/fof9xZA7dpg

informativan video

da, rijeke su im za k
Navuko sun se na thomas sowell tv

odličan je, pratim i ja sad

s vidio Elona, najveci dionicar Twittera sad

the absolute madman :D sad kad im prodrma kavez
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48068
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 5/4/2022, 13:30

kic wrote:
aben wrote:
kic wrote:
aben wrote:https://youtu.be/fof9xZA7dpg

informativan video

da, rijeke su im za k
Navuko sun se na thomas sowell tv

odličan je, pratim i ja sad

s vidio Elona, najveci dionicar Twittera sad

the absolute madman :D sad kad im prodrma kavez
E, veli da će biti pasivni dioničar, al aj mu sad izbriši tvit:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35487
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 5/4/2022, 17:16


on pasivan, oksimoron

kic
kic
Admin

Male
Posts : 48068
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 5/4/2022, 19:46

kic wrote:
on pasivan, oksimoron


Hm, da sun jo miljarder, ne bi mogo biti normalan nikako... Recimo, svako jutro bi kupi 50 jogurtov, i samo polizo poklopac, jer se tamo nakupi noj slaji de....

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35487
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 5/4/2022, 20:48


nisam normalan ni ovako bez para xD

zanimljiva ideja za jogurte, dobio bi secer tako
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48068
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 5/4/2022, 21:12

kic wrote:
nisam normalan ni ovako bez para  xD

zanimljiva ideja za jogurte, dobio bi secer tako

Istina, ali onako bez limita siromašćine, jo bi se bojo sun sebe...

Pa ni baš, iskricu laktoze i to je sve. Više cukra imo jabuka, recimo

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35487
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 7/4/2022, 12:21

Tko je, a tko se traži?
Tko piše, a služi se laži?
🤔

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5957
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 7/4/2022, 13:38

. wrote:Tko je, a tko se traži?
Tko piše, a služi se laži?
🤔
Pinokio?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35487
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 7/4/2022, 14:41

aben wrote:
. wrote:Tko je, a tko se traži?
Tko piše, a služi se laži?
🤔
Pinokio?
A možda Carlo Collodi?!🤔

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5957
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 8/4/2022, 10:28

. wrote:
aben wrote:
. wrote:Tko je, a tko se traži?
Tko piše, a služi se laži?
🤔
Pinokio?
A možda Carlo Collodi?!🤔
Možda, ali njega ne poznivun..

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35487
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 8/4/2022, 19:18


kic
kic
Admin

Male
Posts : 48068
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 9/4/2022, 09:34




nije ženama lako bogami..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48068
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 9/4/2022, 09:47

Gljedo sun verziju iz novog zelanda, niko nišće ni reko, puno manji grod, ali isto.

I, jesi vidi kako su zakllučili da sve ethnic goups zvižduću...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35487
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 18 of 50 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 34 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum