ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korona novosti i spoznaje

Page 48 of 50 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49, 50  Next

Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by veber 6/1/2022, 13:45

e, ćumurčefure, kako to da si okružen obitelji i frendovima, a visiš ovdje po cijele dane. doslovce od jutra do mraka.

kaj smo ti mi obitelj i frendovi?

veber

Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 6/1/2022, 13:45

ebenica wrote:
poput ivermectina. konjski lijek.
... i  za  antivaksere,  zar ne?
Eroo
Eroo

Posts : 78068
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by T. 6/1/2022, 13:46

epikur37 wrote:Danas preko 9000 zaraženih

32 mrtvih

Blizu smo 13000

......

Širi se ludo
Za gotovo 2 godine najveće ugroze za čovječanstvo u posljednjih 100 godina, žrtve se broje u promilima, cca 0,3% ukupnog stanovništva države...
Smatram da bi takav ishod većina građana 'potpisala' u ožujku 2020. ...
T.
T.

Posts : 17408
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 6/1/2022, 13:48

veber wrote:
Venus wrote:
Eroo wrote:
Konjino  jedna  ljigava. Znaš tidobro zašto sam ovo rekao.

Rekao si mu ovo jer si mu možda pomogao tijekom potresa? 
Ako si napravio nešto dobro, time se hvalisao pa ga povrijedio i ponizio, time si poništio dobro koje si napravio i ne duguje ti biti odan.
Ako sam ovo dobro rekonstruirala, ne možeš ti niže ni da hoćeš, Jugoslave.
naravno da govnar mu nije pomogao.
i u to vrijeme je bulaznio. pa se opravdavao.
kao i, glupe li uzrečice di si bio 91e, nije mogao iz slovenije u hrvatsku se priključiti npr. u karlovcu.
samo u to doba bez interneta, on je još uvijek zdušno zagovarao;
"Jugoslavija nema alternativu"

tako i za potres.

laje, po direktivi.

Kako timaška, jel još uvijek kod Safeta?
Eroo
Eroo

Posts : 78068
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 6/1/2022, 13:58

veber wrote:
di su tvoje reference, koje nemreš naći?  ...(1)

koji jebeni projekt ti radiš?...(2)

a, polako prelaziš granicu nakon koje više nema povratka.  ...(3)
.

(1)  ...moje su  na internetu i već ste ih vidili. Neke. Sad imam i nove. A  di su tvoje, švajsmajsteru?
(2)  ...Svakojake. Većinu  mi "projekata" i projekata  urade drugi.  Moje je samo da rok odredim.
(3)  ... znaš  ti dokle su tvoje granice, to cijenim.  Drži  se  ih i ne boj  se.
Eroo
Eroo

Posts : 78068
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by veber 6/1/2022, 13:59

Eroo wrote:
veber wrote:
Venus wrote:

Rekao si mu ovo jer si mu možda pomogao tijekom potresa? 
Ako si napravio nešto dobro, time se hvalisao pa ga povrijedio i ponizio, time si poništio dobro koje si napravio i ne duguje ti biti odan.
Ako sam ovo dobro rekonstruirala, ne možeš ti niže ni da hoćeš, Jugoslave.
naravno da govnar mu nije pomogao.
i u to vrijeme je bulaznio. pa se opravdavao.
kao i, glupe li uzrečice di si bio 91e, nije mogao iz slovenije u hrvatsku se priključiti npr. u karlovcu.
samo u to doba bez interneta, on je još uvijek zdušno zagovarao;
"Jugoslavija nema alternativu"

tako i za potres.

laje, po direktivi.

Kako timaška, jel još uvijek kod Safeta?
timaška?
kaj je to?
neki alat?
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 6/1/2022, 14:02

Eroo wrote:
veber wrote:
Venus wrote:

Rekao si mu ovo jer si mu možda pomogao tijekom potresa? 
Ako si napravio nešto dobro, time se hvalisao pa ga povrijedio i ponizio, time si poništio dobro koje si napravio i ne duguje ti biti odan.
Ako sam ovo dobro rekonstruirala, ne možeš ti niže ni da hoćeš, Jugoslave.
naravno da govnar mu nije pomogao.
i u to vrijeme je bulaznio. pa se opravdavao.
kao i, glupe li uzrečice di si bio 91e, nije mogao iz slovenije u hrvatsku se priključiti npr. u karlovcu.
samo u to doba bez interneta, on je još uvijek zdušno zagovarao;
"Jugoslavija nema alternativu"

tako i za potres.

laje, po direktivi.

Kako ti mačka, jel još uvijek kod Safeta?
Mačke su umiljate, ali uvijek promijene gospodara ako im netko drugi ponudi više.
Eroo
Eroo

Posts : 78068
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by veber 6/1/2022, 14:14

Eroo wrote:
veber wrote:
di su tvoje reference, koje nemreš naći?  ...(1)

koji jebeni projekt ti radiš?...(2)

a, polako prelaziš granicu nakon koje više nema povratka.  ...(3)
.

(1)  ...moje su  na internetu i već ste ih vidili. Neke. Sad imam i nove. A  di su tvoje, švajsmajsteru?
(2)  ...Svakojake. Većinu  mi "projekata" i projekata  urade drugi.  Moje je samo da rok odredim.
(3)  ... znaš  ti dokle su tvoje granice, to cijenim.  Drži  se  ih i ne boj  se.
1-stavi ponovo, ja sam nadopunio CV s radom u Airbus-u
2-znači i dalje ne znaš pitagoru
3-znam, ali ti misliš da si iza ekrana zaštićen.

(pod 1, nisam te našao u ISBNu, niti pod ikakvim projektom, niti vođenjem niti održavanjem niti polaganjem pločica. ti si nula, nema te. ja kada ukucam svoje ime i prezime-kojeg u eropskim razmjerima ima malo, samo smo trojica- otvori se hrpa stranica na google, za tebe samo da je neki u ercegovini umro. znači da si čista laž i fikcija svog bolesnog uma)
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 6/1/2022, 14:18

9.058 novih slučajeva u protekla 24 sata,
utrošeno 23.859 doza cjepiva

U posljednja 24 sata zabilježeno je 9.058 novih slučajeva (45% od testiranih) zaraze virusom SARS-CoV-2 te je broj aktivnih slučajeva
u Hrvatskoj danas ukupno 39.853.
Među njima je 1.824 pacijenta na bolničkom liječenju, od toga je na respiratoru 244 pacijenta.


Preminulo je 33 osoba.

Od 25. veljače 2020., kada je zabilježen prvi slučaj zaraze u Hrvatskoj, do danas ukupno je zabilježeno 745.544 osoba zaraženih novim koronavirusom, od kojih je 12.764 preminulo, ukupno se oporavilo 692.927 osoba od toga 4.374 u posljednja 24 sata.
U samoizolaciji je trenutno 20.633 osoba.

Do danas je ukupno testirano 3.832.295 osoba, od toga 19.975 u posljednja 24 sata.
Zaključno s 5.1.2022 utrošeno je 4.791.665 doza cjepiva, a cijepljeno je 55,82% ukupnog stanovništva, odnosno 66,49% odraslog stanovništva. Na dan 5.1.2022 utrošeno je 23.859 doza cjepiva, a od toga je 2.452 osoba cijepljeno prvom dozom. Zaključno s 5.1.2022 2.265.393 osoba cijepljeno je barem jednom dozom, a od njih je cijepljenje završeno za 2.156.022 osoba ( 1.966.053 osoba cijepljeno s dvije doze te 189.969 osoba cijepljeno cjepivom Jannsen), što čini 63,44% odraslog stanovništva.
Eroo
Eroo

Posts : 78068
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by veber 6/1/2022, 14:21

Eroo wrote:
Eroo wrote:
veber wrote:
naravno da govnar mu nije pomogao.
i u to vrijeme je bulaznio. pa se opravdavao.
kao i, glupe li uzrečice di si bio 91e, nije mogao iz slovenije u hrvatsku se priključiti npr. u karlovcu.
samo u to doba bez interneta, on je još uvijek zdušno zagovarao;
"Jugoslavija nema alternativu"

tako i za potres.

laje, po direktivi.

Kako ti mačka, jel još uvijek kod Safeta?
Mačke su umiljate, ali uvijek promijene gospodara ako im netko drugi ponudi više.
i ti to kao pariraš?
da znaš nekaj o mačkama znao bi da nemaju gospodare.
isto tako znao bi da se uvijek vraćaju kući.

ali ti imaš problem sa socijalizacijom.

odnosno, sam si i napušten.
jedino društvo smo ti mi, ovdje na forumu.

u biti si jadan, usamljeni starac.
pun žuči na svijet oko sebe.
napušten od svih.

ali mislim da i drugi forumaši to naslućuju pa te toleriramo.
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 6/1/2022, 14:32

Šefica splitskog Zavoda: Ljudi nas ne moraju slušati, ali mi više ne možemo izdržati
Index Vijesti  prije 17 sati


Korona novosti i spoznaje - Page 48 6834b7b5-bb80-4583-9b2f-886e44a8b0b7
Screenshot: RTL


SPLIT bilježi rekordne brojke novozaraženih. Još jučer se ondje tražilo strože mjere, ali odobrenje stožera još nije stiglo.
Kasni li se sada s mjerama? Na to je pitanje u RTL-u odgovorila Željka Karin, ravnateljica NZJZ-a Splitsko-dalmatinske županije.
"Ne kasni se. Naše su mjere bile odlične, no ljudi se nisu pridržavali i to treba biti jasno. Mjere su bile izbalansirane i da smo ih se pridržavali, ne bi došlo do ovoga. Sva ova predblagdanska i blagdanska druženja, kod nas je slaba procijepljenost, došlo je do očekivanih ishoda", kaže Karin i podsjetila da konstantno sve građane pozivaju da se cijepe te da je cijepljenje organizirano svakim danom, pa čak i blagdanima.

"Ne možemo više ovako izdržavati"

A što sada kada se ovako zahuktalo?
"Ljudi ne moraju slušati, svatko ima svoju pamet i savjest, naravno da se svatko ponaša kako misli da je najbolje. Međutim, nije u redu da se ovoliko opterećuje zdravstveni sustav jer mi ne možemo više ovako izdržavati. Mi smo kao zdravstvo dali sve od sebe", rekla je.
Stožer Splitsko-dalmatinske županije zbog alarmantne je situacije Nacionalnom uputio prijedlog novih mjera. Tražilo se skraćivanje radnog vremena kafića, a bilo je priče i o online nastavi. No Karin kaže da se neće još ići na to, već će pokušati da nastava ide kao i do sada po modelu djeca u školi.
"No tu će se jako paziti na to da se svaka situacija kontrolira s liječnikom školske medicine i s epidemiologom, ravnatelji će sami, u dogovoru s njima, onda donositi odluke treba li prijeći na online nastave", kaže Karin.

"Svatko tko je bolestan treba se javiti svom liječniku"

Kaže i kako nove mjere za samoizolaciju prema kojima oni koji su cijepljeni s dvije doze, i kojima su prošla četiri mjeseca od druge, trebaju u samoizolaciju, ne smatra udarom na necijepljene.


"Smjernice i mjere se daju kako daje struka odnosno kako se virus ponaša, tako da ja vjerujem našim stručnjacima, to je ekspertni tim koji ne daje smjernice bez da su stručno utemeljene", kaže.
A osvrnula se na istupe određenih kolega koji su ljudima javno preporučili da ostanu kod kuće ukoliko kišu, šmrcaju ili se ne osjećaju dobro.
"Znači svatko tko je bolestan treba se javiti svom liječniku obiteljske medicine. Oni će procijeniti indikaciju je li osoba za testiranje i naručiti ju na testiranje. Liječnik obiteljske medicine može znati je li pacijent za bolovanje ili nije. Svatko će dobiti uslugu, pitanje je samo hoće li to biti peti, šesti ili sedmi dan, ovisno o opterećenosti sustava. Ako liječnik smatra da pacijent nije za bolovanje, to će provjeriti liječnik. Ne možemo sami procjenjivati jesmo li za testiranje ili bolovanje", poručuje Karin.

"U naredna dva tjedna sigurno ćemo imati tešku situaciju"

Što se tiče opterećenosti zdravstvenog sustava u Splitsko-dalmatinskog županiji, Karin kaže kako dodatnih ljudi na tržištu nema.
"Mi smo se preraspodijelili s ljudima koje imamo. Ljudi iz drugih djelatnosti rade na covidu. Morate znati da naš mikrobiološki laboratorij pruža sve druge mikrobiološke usluge za cijelu županiju. Mi imamo i druge djelatnosti koje radimo i ne možemo reći da nećemo ništa raditi osim covida. Osim toga, za covid moraju biti educirani stručnjaci", rekla je.
O petom valu kaže da se nada da se približavamo vrhuncu.
"U naredna dva tjedna sigurno ćemo imati tešku situaciju odnosno preopterećenost i veliki broj novooboljelih. Naglašavam da smo o ovom trebali misliti prije dva do tri tjedna", zaključuje Karin

https://www.index.hr/vijesti/clanak/karin-u-iduca-2-tjedna-ce-situacija-biti-teska-ali-o-tome-je-trebalo-misliti-ranije/2330492.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_vezane_vijesti_d
Eroo
Eroo

Posts : 78068
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by veber 6/1/2022, 14:35

nikaj frendovi, nikaj velika obitelj?
nikaj?

pa, da nas je cca 60 na forumu. 
sada sam skužio.

odoh ručat, nije dobro biti cijeli dan na ležaljci i tipkat kretenu da je kreten.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 6/1/2022, 14:41

veber wrote:
Eroo wrote:
veber wrote:
di su tvoje reference, koje nemreš naći?  ...(1)

koji jebeni projekt ti radiš?...(2)

a, polako prelaziš granicu nakon koje više nema povratka.  ...(3)
.

(1)  ...moje su  na internetu i već ste ih vidili. Neke. Sad imam i nove. A  di su tvoje, švajsmajsteru?
(2)  ...Svakojake. Većinu  mi "projekata" i projekata  urade drugi.  Moje je samo da rok odredim.
(3)  ... znaš  ti dokle su tvoje granice, to cijenim.  Drži  se  ih i ne boj  se.
1-stavi ponovo, ja sam nadopunio CV s radom u Airbus-u
2-znači i dalje ne znaš pitagoru
3-znam, ali ti misliš da si iza ekrana zaštićen.

(pod 1, nisam te našao u ISBNu, niti pod ikakvim projektom, niti vođenjem niti održavanjem niti polaganjem pločica. ti si nula, nema te. ja kada ukucam svoje ime i prezime-kojeg u eropskim razmjerima ima malo, samo smo trojica- otvori se hrpa stranica na google, za tebe samo da je neki u ercegovini umro. znači da si čista laž i fikcija svog bolesnog uma)

Samo ti stavi  reference, izakojih stoji  recenzija.
To da imaš eventualnocertifikat za švajs aparat to nisu reference.
Pričamo  o  znanstvenim referencama i ne o certifikatima.
Nije sramota ako ih nemaš, sramota je lagati.

To s pitagorom mi puno kaže o  tvojoj općoj naobrazbi....pa tek ono sinus kosinus...o jebote. :D

(3) i prestani s onim pod 3, jer  bi  ti  se stvarno mogao najebat majke. Imam načina  i to ti dobro  znaš.
      Ne poigravaj se, nisam ti ja čopor, s njima možeš kako hoćeš.
      (Zacahnjen si, a ti samo nastavi...)
Eroo
Eroo

Posts : 78068
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 6/1/2022, 14:47

Gornji dio tabele po broju umrlih.

Ako broj danas prijavljenih umrlih  dijelite s brojem  stanovnika u milijunima
tek tada dobijete pravu sliku....smrtnost na 1  milijun stanovnika!  

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Screenshot-1032
Eroo
Eroo

Posts : 78068
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 6/1/2022, 15:12

@Mutavi,

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Screenshot-1033

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78068
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by AssadNaPodmornici 6/1/2022, 15:38

Još malo pa ćeš se i ti ukrcati u jedan od autobusa. Tika taka isteklo ti vrijeme...

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21832
2018-06-14


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by T. 6/1/2022, 15:51

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Screen24

_________________
Korona novosti i spoznaje - Page 48 60810
T.
T.

Posts : 17408
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by michaellcmacha 6/1/2022, 16:10

aben wrote:
michaellcmacha wrote:
aben wrote:
Je ali si reko besplatno, a to je nešto ča je privatniku uvika posebno teško čuti od 1.1 do 15.1.
"austrijski građani imaju na raspolaganju od zdravstvenog sustava bez da cent izravno kod preuzimanja navedenog plate.."
Evo to sam naknadno napisao da ne bi bilo zabune oko "besplatnog"
Ou jea! 

A ča misliš i ideji da se oformi neko krovno tijelo koje bi donosilo kovid odluke važeće za celu eu?
Može kad eu bude jedinstvena centralizirana država... Dok god se radi o Uniji u kojoj su jasno razgraničene ovlasti Unije od ovlasti pojedinih članica iste, plus izuzeća koja proizlaze iz nacionalnih Ustavnih odredbi.., ništa od tog
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by michaellcmacha 6/1/2022, 16:13

aben wrote:
veber wrote:
michaellcmacha wrote:Ne znam za to o čemu pričaš, jučer mi je bio prijatelj koji živi u Grazu 32 godine i rekao mi je što oni, austrijski građani imaju na raspolaganju od zdravstvenog sustava bez da cent izravno kod preuzimanja navedenog plate...
evo, išli smo s doručka i danas moramo na test jer nam je prošlo 48h.
svaki gost hotela ili apartmana mora se testirati. na mob dobiješ rezultat i onda možeš bauljati dalje.
potvrda nije "interna" nego covidpass.
a, nije bitno da li si cijepljen ili nisi, prebolio ili nisi.
svi marš na test.
bez negativnog QR koda nemreš ni u hotel.
ulaziš izlaziš, jedeš sve preko narukvice i moba.

("djeca" su bila tri mjeseca samnom u njemačkoj i besplatno su testirani kada god je bilo potrebno. na teret svih nas poreznih obveznika-da zadovoljim formu onog idiota od abena)
Ni to moja forma, nego jo ne želin ploćati komunistima nikakove testove. Jebote, oni bi okolo landrali i pisali manifeste, a jo da in ploćun testove, ay?
Ti ne želiš plaćati... Pa ti radiš posao za koji uopće ne bi trebao primati plaću... Samo tanjur graha i slamarica
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by aben 6/1/2022, 16:16

michaellcmacha wrote:
aben wrote:
michaellcmacha wrote:
"austrijski građani imaju na raspolaganju od zdravstvenog sustava bez da cent izravno kod preuzimanja navedenog plate.."
Evo to sam naknadno napisao da ne bi bilo zabune oko "besplatnog"
Ou jea! 

A ča misliš i ideji da se oformi neko krovno tijelo koje bi donosilo kovid odluke važeće za celu eu?
Može kad eu bude jedinstvena centralizirana država... Dok god se radi o Uniji u kojoj su jasno razgraničene ovlasti Unije od ovlasti pojedinih članica iste, plus izuzeća koja proizlaze iz nacionalnih Ustavnih odredbi.., ništa od tog
A, bi li to voli?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by aben 6/1/2022, 16:17

michaellcmacha wrote:
aben wrote:
veber wrote:
evo, išli smo s doručka i danas moramo na test jer nam je prošlo 48h.
svaki gost hotela ili apartmana mora se testirati. na mob dobiješ rezultat i onda možeš bauljati dalje.
potvrda nije "interna" nego covidpass.
a, nije bitno da li si cijepljen ili nisi, prebolio ili nisi.
svi marš na test.
bez negativnog QR koda nemreš ni u hotel.
ulaziš izlaziš, jedeš sve preko narukvice i moba.

("djeca" su bila tri mjeseca samnom u njemačkoj i besplatno su testirani kada god je bilo potrebno. na teret svih nas poreznih obveznika-da zadovoljim formu onog idiota od abena)
Ni to moja forma, nego jo ne želin ploćati komunistima nikakove testove. Jebote, oni bi okolo landrali i pisali manifeste, a jo da in ploćun testove, ay?
Ti ne želiš plaćati... Pa ti radiš posao za koji uopće ne bi trebao primati plaću... Samo tanjur graha i slamarica
Jo imun dvo posla, jedun je realan, drugi je imaginaran..

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 48 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 48 of 50 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49, 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum