ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Page 34 of 50 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 42 ... 50  Next

Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 34 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest 4/10/2021, 15:06

prckov wrote:ovi leftardi ti prisiju nesto sto nisi reko i nema veze sa stvarnoscu i na temelju toga te optuzuju ne bi li kao dokazali da si u krivu
to je ta kognitivna naprednost  :^0

a ti misliš da je ova priča koju si lajkao stvarna:

kaya wrote:mala ventilator: mama zašto smo donjeli drvo i stavili ukrase?

mama: dijete drago, zato što je sunce u gibanju oko zemlje i postiglo je najveću negativnu deklinaciju od - 25 i tada na južnoj polutki počinje zima, latinski solititum, jesi shvatila?


mala ventilator : meni se kaka!
leftardu jedan :coffee

Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 34 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by marcellus 4/10/2021, 15:06

violator wrote:
marcellus wrote:kaj znači da zabranimo djeci da primaju darove od djeda mraza jer je "lažni svetac?"

kao prvo nije opće svetac nego fiktivni lik rađen temeljem lika kršćanskog sveca koji je opet nastao na temelju imagea poganskog boga.


Cisto da naznacim poantu citave ove analize . djeca koja nisu bila odgajana u krscanskom duhu, zapravo, ona koja nisu imala koncept "boga",  nisu nista gubila nedostatkom "Bozica". :)




ma ne. samo su se pitala zašto ja nisam dobio igračke i zašto nemamo bor u kući

_________________
Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 34 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 34 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by prckov 4/10/2021, 15:06

violator wrote:
marcellus wrote:kaj znači da zabranimo djeci da primaju darove od djeda mraza jer je "lažni svetac?"

kao prvo nije opće svetac nego fiktivni lik rađen temeljem lika kršćanskog sveca koji je opet nastao na temelju imagea poganskog boga.


Cisto da naznacim poantu citave ove analize . djeca koja nisu bila odgajana u krscanskom duhu, zapravo, ona koja nisu imala koncept "boga",  nisu nista gubila nedostatkom "Bozica". :)



to je subjektivna procjena
ali kognitivna  :sherlock

_________________
It was always the women, and above all the young ones, who were the most bigotet adherents of the party, the swallowers of slogans, the amateur spies and nosers-out of unortodoxy.
Orwell 1984
prckov
prckov

Posts : 34425
2014-04-19


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 34 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest 4/10/2021, 15:08

marcellus wrote:dobro zapravo da ebenica i violeta nemaju djece

zadavili bi ih s kenjažom


Zato tvoje ingeniozno dijete ceka odlicna karijera u nekom samostanu. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 34 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest 4/10/2021, 15:08

marcellus wrote:
violator wrote:
marcellus wrote:kaj znači da zabranimo djeci da primaju darove od djeda mraza jer je "lažni svetac?"

kao prvo nije opće svetac nego fiktivni lik rađen temeljem lika kršćanskog sveca koji je opet nastao na temelju imagea poganskog boga.


Cisto da naznacim poantu citave ove analize . djeca koja nisu bila odgajana u krscanskom duhu, zapravo, ona koja nisu imala koncept "boga",  nisu nista gubila nedostatkom "Bozica". :)




ma ne. samo su se pitala zašto ja nisam dobio igračke i zašto nemamo bor u kući
napokon si shvatio za koga je izmišljen djed mraz. tko bi rekao.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 34 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by marcellus 4/10/2021, 15:10

ebenica wrote:
sv. nikola je pravi službeni crkveni svetac. dio službene religije, kao i isus, kao i marija, kao i sv. petar.
djed mraz, djed božičnjak santa pizde materine nikakve ama baš nikakve veze nemaju sa službenom kršćanskom religijom. pa da je bazirano na samom isusu kristu veze nikakve nema sa kršćanskom religijom.

nema ali ima s proslavom nove godine i božićnim praznicima

s koka kolom

i s djecom


a rađen je temeljem pučkog prikaza svetog nikole koji je opet rađen temeljem pučkog prikaza odina

dakle mi smo počeli od toga da si ti tvrdio da je sveti nikola posve drugi lik od djeda mraza i da to nema veze

ja sam ti pokazo da ima veze, i svugdje se u enciklopedijskim člancima o đedi mrazu piše da je nastao temeljem prikaza sv. nikole u pučkim tradicijama prije svega germanskih naroda

e sad ti da to nije pravi svetac

alo ko je reko da je pravi svetac, rekli smo samo da đedo mraz nije pao s marsa nego je temeljen na liku svetog nikole, sv. nikola 2.0

_________________
Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 34 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 34 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest 4/10/2021, 15:11

@ebenica, je l' to Marcellus neki konvertit? Ono, komunjara koja je iznenada otkrila religijski zanos kad se klimica promijenila?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 34 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by epikur37 4/10/2021, 15:11

marcellus wrote:
violator wrote:
marcellus wrote:kaj znači da zabranimo djeci da primaju darove od djeda mraza jer je "lažni svetac?"

kao prvo nije opće svetac nego fiktivni lik rađen temeljem lika kršćanskog sveca koji je opet nastao na temelju imagea poganskog boga.


Cisto da naznacim poantu citave ove analize . djeca koja nisu bila odgajana u krscanskom duhu, zapravo, ona koja nisu imala koncept "boga",  nisu nista gubila nedostatkom "Bozica". :)




ma ne. samo su se pitala zašto ja nisam dobio igračke i zašto nemamo bor u kući


ventilatorka je odgojena kao ova Anđa, nije nazadna :D
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 34 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest 4/10/2021, 15:11

marcellus wrote:dobro zapravo da ebenica i violeta nemaju djece

zadavili bi ih s kenjažom
vjerojatno bi ih obasipali ljubavlju umjesto filozofskih štiva, testova inteligencije i religijom...
ali to smo samo mi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 34 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest 4/10/2021, 15:12

violator wrote:@ebenica, je l' to Marcellus neki konvertit? Ono, komunjara koja je iznenada otkrila religijski zanos kad se klimica promijenila?
partijsko dijete, otkrio je kršćanstvo kad se ženio prije 5 godina. zato je tak i neuk oko istoga.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 34 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by marcellus 4/10/2021, 15:13

violator wrote:
marcellus wrote:dobro zapravo da ebenica i violeta nemaju djece

zadavili bi ih s kenjažom


Zato tvoje ingeniozno dijete ceka odlicna karijera u nekom samostanu. :)

čeka je karijera koju god izabere, mi joj nikad ništa nećemo sugerirat.

ona bi bila balerina al jebiga to bi svaka curica te dobi

na žalost za glazbu je tek prosječno nadarena, tu se ne ističe

ali za nju računamo da ćemo je poslat na oxford ili harvard, mama joj je kad je magistrirala u levenu trebala ić doktorirat na oxfordu al nije bilo love jebiga

a ova mala, njoj ćemo vjerojatno jednostavno kupit sise

_________________
Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 34 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 34 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by vuksadinare 4/10/2021, 15:13

ebenica wrote:
marcellus wrote:dobro zapravo da ebenica i violeta nemaju djece

zadavili bi ih s kenjažom
vjerojatno bi ih obasipali ljubavlju umjesto filozofskih štiva, testova inteligencije i religijom ...
ali to smo samo mi.
:)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 34 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by marcellus 4/10/2021, 15:14

ebenica wrote:
violator wrote:@ebenica, je l' to Marcellus neki konvertit? Ono, komunjara koja je iznenada otkrila religijski zanos kad se klimica promijenila?
partijsko dijete, otkrio je kršćanstvo kad se ženio prije 5 godina. zato je tak i neuk oko istoga.

žena naginje više ateizmu...

_________________
Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 34 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 34 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest 4/10/2021, 15:14

marcellus wrote:
ebenica wrote:
sv. nikola je pravi službeni crkveni svetac. dio službene religije, kao i isus, kao i marija, kao i sv. petar.
djed mraz, djed božičnjak santa pizde materine nikakve ama baš nikakve veze nemaju sa službenom kršćanskom religijom. pa da je bazirano na samom isusu kristu veze nikakve nema sa kršćanskom religijom.

nema ali ima s proslavom nove godine i božićnim praznicima

s koka kolom

i s djecom


a rađen je temeljem pučkog prikaza svetog nikole koji je opet rađen temeljem pučkog prikaza odina

dakle mi smo počeli od toga da si ti tvrdio da je sveti nikola posve drugi lik od djeda mraza i da to nema veze

ja sam ti pokazo da ima veze, i svugdje se u enciklopedijskim člancima o đedi mrazu piše da je nastao temeljem prikaza sv. nikole u pučkim tradicijama prije svega germanskih naroda

e sad ti da to nije pravi svetac

alo ko je reko da je pravi svetac, rekli smo samo da đedo mraz nije pao s marsa nego je temeljen na liku svetog nikole, sv. nikola 2.0
eto. i rađen je za upravo takve kao violator, nevjernike. tako da je i violator mogla slavit božić bez da pita za isusa ili boga...i oko toga smo počeli, znam da si malo senilan ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 34 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by marcellus 4/10/2021, 15:14

jedino što mrzi leftarde koji lamentiraju o stvarima o kojima znaju malo ili ništa a tiču se povijesti religije

_________________
Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 34 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 34 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by crvenkasti 4/10/2021, 15:16

1. Je li sve što postoji nastalo ni iz čega, samo od sebe? Da li je sve što se događa oko nas produkt slučajnosti?

2. Ili postoji neka opća inteligencija koja prožima čitav svemir?

Pretvara li se kaos u red sam od sebe?

Kad nastane nešto što je dobro, ima izgleda da opstane i postane još bolje.
To osnovno svemirsko pravilo je svatko primijetio i na sebi i svojoj okolini.
Da li je to Bog?

Pravila, red, zakoni su ono što donosi mir i prosperitet. Odsustvo pravila znači razaranje i kaos.

Čovjek je jedino biće na Zamlji koje ima inteligenciju. Jedini može i zna svjesno stvarati red.
Inteligencija je neprestano ugrožena silama koje proizvode kaos.

Religija je najjednostavnija i najprihvatljivija metoda uvođenja pravila među ljude.
Primitivna je i nepotpuna, ali ograničeni ljudski mentalni sklop je sklon da je prihvati i poštuje.

Kad bi čovjek bio ustanju prihvatiti i poštivati svemirska pravila u potpunosti, bez iznimki i bez sumnji, mogao bi uskladiti svoju inteligenciju sa općom inteligencijom.
Odnosno s Bogom.


Last edited by crvenkasti on 4/10/2021, 15:19; edited 3 times in total
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29501
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 34 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by marcellus 4/10/2021, 15:16

ebenica wrote:
marcellus wrote:dobro zapravo da ebenica i violeta nemaju djece

zadavili bi ih s kenjažom
vjerojatno bi ih obasipali ljubavlju umjesto filozofskih štiva, testova inteligencije i religijom...
ali to smo samo mi.

je ko i kata peović kad je nasred ceste prebila bivšeg muža pred curicom jer je mala htjela na vjeronauk a tata joj je dozvolio

pa je pala prijava za obiteljsko nasilje (čak sam je i vidio, ali nitko tada nije htio pred izbore pisati o tome jer nikom nije odgovaralo)

_________________
Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 34 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 34 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by prckov 4/10/2021, 15:17

marcellus wrote:jedino što mrzi leftarde koji lamentiraju o stvarima o kojima znaju malo ili ništa a tiču se povijesti religije

al zato znaju izmisljat

_________________
It was always the women, and above all the young ones, who were the most bigotet adherents of the party, the swallowers of slogans, the amateur spies and nosers-out of unortodoxy.
Orwell 1984
prckov
prckov

Posts : 34425
2014-04-19


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 34 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest 4/10/2021, 15:17

ebenica wrote:
violator wrote:@ebenica, je l' to Marcellus neki konvertit? Ono, komunjara koja je iznenada otkrila religijski zanos kad se klimica promijenila?
partijsko dijete, otkrio je kršćanstvo kad se ženio prije 5 godina. zato je tak i neuk oko istoga.


Dobro, sve jasno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 34 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest 4/10/2021, 15:19

violator wrote:
Sovak wrote:
violator wrote:
marcellus wrote:
violator wrote:
marcellus wrote:
violator wrote:
Ja sam o bogu, bogovima, Bogu prvi put cula od svojih skolskih prijateljica.

znači nisi išla u vrtić, nisu te slali baki, i nisu te zanimale knjige koje ste imali doma ili ih niste imali

Isla u vrtic, imali smo mnogo knjiga, odlazila baki, noni .. :) I sto cemo sad? Sto ces sad izmislit'?

u vrtiću djeca nisu nikad spominjala boga, knjige ga nisu spominjale, baka ga nije spominjala?


Ne, Marcellus. Mozda je vama to strasno neobicno, ali "bog" nije bas bio bitna stavka u zivotima ljudi..  posebno djece.. barem ne u mojoj sredini. S druge strane, ono fantastično, oku nevidljivo bilo je prisutno u razmisljanjima i igri.

To je normalno za djecu.

Ona funkcioniraju po jednostavnim načelima vida, mirisa i opipa i kaj im je na umu to im je na drumu.

Zato i znaju reći da su klinci ''vrlo okrutni'' u nekim odnosima.

Ova mala od Marca bu u opatice prešla ak bu tak nastavila.

Fala Perunu :) , moji su se više uvrnuli na realu ... ne zanosiju se preveć onozemaljskim.

Tvoji su sad vec starijeg uzrasta? :)

Ima jedan fenomenalan ilustrator koji obradjuje pucka vjerovanja. Mislim da je nedavno objavio Moguta, a Sjeverozapadni vjetar je pravi dragulj!

https://planetopija.hr/kategorija/djecja-knjiga/tema/romani-za-djecu/sjeverozapadni-vjetar?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=11092530395&adgroupid=119123427049&device=m&gclid=CjwKCAjwzOqKBhAWEiwArQGwaFT4p7-nbRrRhxi1s8BgS0fEDvo_DhZH7pJNv1HbPsFWG1_vlXbdmRoCLCcQAvD_BwE


(Ajme linka!)

Oko tri banke plus minus se vrtiju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 34 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest 4/10/2021, 15:19

marcellus wrote:
ebenica wrote:
marcellus wrote:dobro zapravo da ebenica i violeta nemaju djece

zadavili bi ih s kenjažom
vjerojatno bi ih obasipali ljubavlju umjesto filozofskih štiva, testova inteligencije i religijom...
ali to smo samo mi.

je ko i kata peović kad je nasred ceste prebila bivšeg muža pred curicom jer je mala htjela na vjeronauk a tata joj je dozvolio

pa je pala prijava za obiteljsko nasilje (čak sam je i vidio, ali nitko tada nije htio pred izbore pisati o tome jer nikom nije odgovaralo)
pa za tvoju informiramnost ja nemam aposlutno ništa protiv vjernika i religije, jer vjernike imam u obitelji, niti bi mi smetalo da mi dijete ide na vjeronauk, niti bi mi smetalo da mi dijete bude musliman, niti bi mi smetalo da bude budist.
jedino kaj bi mi smetalo je da bude nesretno. i boli me kita za neku peovićku isto kak me boli kita za tebe.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 34 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 34 of 50 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 42 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum