ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aerodrom Zeljava

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Aerodrom Zeljava - Page 2 Empty Re: Aerodrom Zeljava

Post by Serbinho-3 16/5/2021, 22:09

Bio sam u Kanzasu u tako nekom podzemnom gradu.Vozis kamion dole pod zemljom, veliki objekat.Mislim da je veci od ovog, jer je ovo za avione u planini. Tamo ostavljaju u slucaju rata namirnice. Ozbiljne zemlje imaju takve objekte, neozbiljne nemaju i neki se ismejavaju. Sklonista Tita su posluzila od NATO napada. TITO je mislio unapred. Danas nema sklonista, samo zidaju zgrade, nigde parka, to se ne vidi. Inace je tu bilo parkirano preko 40 Migova 21, tada mocan avion. Sada svi ukupno nemaju toliko aviona a radilo se samo o jednom objektu. Ne kazem da su neki znali u Jugi voditi drzavu, ali i kao takva, bila je daleko ispred.

Serbinho-3

Posts : 27343
2014-08-25


Back to top Go down

Aerodrom Zeljava - Page 2 Empty Re: Aerodrom Zeljava

Post by AssadNaPodmornici 17/5/2021, 06:16

Bila u nekim stvarima zaista ispred pa ste je vi razjebali i uništili vozi dalje

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21831
2018-06-14


Back to top Go down

Aerodrom Zeljava - Page 2 Empty Re: Aerodrom Zeljava

Post by Slovoslagar 17/5/2021, 08:22

dijagram wrote:
niels wrote:Treba biti ideološki zadrigao pa objekt kao takav klasificirati kao komunistički.

Podzemne bunkere za najrazličitiju vojnu namjenu gradila su oba pakta za vrijeme Hladnog rata, što ih ne čini kapitalističkima, komunističkima ili nesvrstanima (nismo ih usrećili, ali smo lijepo zaradili, Industrogradnja je bila pojam u svijetu).

Tema je kako su naši inžinjeri otišli u Švedsku i vidjeli su sličan objekt,  pa su napravili takav. Za to je potrebna ingenioznost, veliki vojni budžet i golem rad NAŠIH firmi.
Tema je imbecilnost onih koji su se odvaziti potrositi silne milijarde dolara na ovakve gluposti.

No eto, to nije razlog da se poneko jos uvijek divi takvim likovima:)

Uzgred, s graditeljske strane to i nije bio ne znam kakav poduhvat.

Malo je drzava osim nuklearnih sila radilo takve objekte.

Naravno da je projekt komunisticki, pogresan i promasen 100%.

Komunisticka djeca i danas indoktrinirana glupostima mogu se "diviti" takvom djelu:)

Sam aerodrom imao je masu manjkavosti, nije sluzio nicemu, a danas tamo ne bi stao nijedan suvremen zrakoplov.

Samo ogroman trosak ( puste milijarde)na teret svih zitelja tadasnje drzave.
Nemojmo smetnuti s uma da je Jugoslavija između 1955. i 1970. god primala tajnu financijsku pomoć od SAD-a. Dakle, besplatan novac od mrskog kapitalističkog neprijatelja. Za tu pomoć tada je znao jako jako uzak krug ljudi u Jugoslaviji, odnosno sam vrh vlasti i još nekolicina probranih. Ukupno je Juga od Amera dobila nekih 15 milijardi dolara, i to ondašnjih. Preračunajte to u današnji novac.

Atomska ratna komanda u Bosni je građena tim parama. Vjerojatno i masu drugih stvari.

Nakon prestanka besplatne pomoći, Jugoslavija je par godina imala na raspolaganju dosta jeftine i povoljne kredite. Jednom kada je pipa presušila, kada je posudba novca počela poskupljivati i kada je trebalo pomalo vraćati te pare, država se počela gospodarski urušavati. Zvuči poznato?

Dinar je krajem 70-ih godina bio zreo za devalvaciju i to se predlagalo, ali Tito nije dozvolio da ne bude sramota.
Slovoslagar
Slovoslagar

Male
Posts : 615
2021-04-25


Back to top Go down

Aerodrom Zeljava - Page 2 Empty Re: Aerodrom Zeljava

Post by omni 17/5/2021, 10:46

Bitno je da se benzin sipao na parne i neparne dane, redukcije struje itd itd...
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

Aerodrom Zeljava - Page 2 Empty Re: Aerodrom Zeljava

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum