ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FAVELA S PET ZVJEZDICA

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

FAVELA S PET ZVJEZDICA - Page 2 Empty Re: FAVELA S PET ZVJEZDICA

Post by epikur37 3/4/2021, 15:45

aben wrote:
epikur37 wrote:
aben wrote:
epikur37 wrote:
aben wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Hektorović wrote:
Čobanija
meni nije jasno gdje ovi luđaci očekuju povrat na uloženo.. ovakve kuće koštaju stotine tisuća € , pola milijuna eura, 3-4 milijuna kuna svaka, kada oni misle vratiti to sa aparatmanima koje rentaju 40-50€ dnevno.. i 2020 je bila prazna, 2021 će biti isto tako polu prazna..a 2022 neće sigurno biti kao 2019 a takvih kuća ima kao blata..
Bi li in zabroni ljudima da uložu u nešto ča in se možda ne će isplotiti?


ako se ne isplati ljudima neće se isplatiti ni banci


znači teraj dalje
Irelevantno je, ne očekujen da razumiš logiku ljudi ki zidju - iako jo ne razumin kako to nihilius ne razumi- bitno je mislite li da država tribo odlučiti u ča bi ljudi tribali uložiti.


razumijem jer ziđem i ja...


država mora imati GUP
Zoč?


Postoje pravila, jasno mi je da je podložno politici ali isto tako ne moš napraviti kuću na nulu međe ili dvorac usred parka prirode.

epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

FAVELA S PET ZVJEZDICA - Page 2 Empty Re: FAVELA S PET ZVJEZDICA

Post by epikur37 3/4/2021, 15:46

Eno onaj nesretnik stalno vrti oglas  za poljoprivredno u PP Telaščica, 300 m od mora...

Lijepo je.

Al ne moš sad tu ziđat jer to onda nije PP Telaščica.
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

FAVELA S PET ZVJEZDICA - Page 2 Empty Re: FAVELA S PET ZVJEZDICA

Post by vuksadinare 3/4/2021, 15:49

Nisu za kopat pa zaradjuju za lezarinu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

FAVELA S PET ZVJEZDICA - Page 2 Empty Re: FAVELA S PET ZVJEZDICA

Post by aben 3/4/2021, 15:51

epikur37 wrote:
aben wrote:
epikur37 wrote:
aben wrote:
epikur37 wrote:
aben wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Hektorović wrote:
Čobanija
meni nije jasno gdje ovi luđaci očekuju povrat na uloženo.. ovakve kuće koštaju stotine tisuća € , pola milijuna eura, 3-4 milijuna kuna svaka, kada oni misle vratiti to sa aparatmanima koje rentaju 40-50€ dnevno.. i 2020 je bila prazna, 2021 će biti isto tako polu prazna..a 2022 neće sigurno biti kao 2019 a takvih kuća ima kao blata..
Bi li in zabroni ljudima da uložu u nešto ča in se možda ne će isplotiti?


ako se ne isplati ljudima neće se isplatiti ni banci


znači teraj dalje
Irelevantno je, ne očekujen da razumiš logiku ljudi ki zidju - iako jo ne razumin kako to nihilius ne razumi- bitno je mislite li da država tribo odlučiti u ča bi ljudi tribali uložiti.


razumijem jer ziđem i ja...


država mora imati GUP
Zoč?


Postoje pravila, jasno mi je da je podložno politici ali isto tako ne moš napraviti kuću na nulu međe ili dvorac usred parka prirode.

Naravski da postoju pravila, pa celo vrime i govorin o postojanju glupih pravila. 

Ako ti susid reče da moreš kuću na meji, i ako je tvoja zemlja u eriji ku je neko proglosi parkon, zoč ne bi mogo zidjati?

Ali, razočorun sun primjerima ki mi doješ. To je tako ka se obrazuješ diplomatikon. Postoju puno težji primjeri ki natežu moje stajališće, ali ti podržavaš i besmislena pravila samo radi potribe postojanja pravila. Točno te vidi uz rame totenkopfu kako trpoš žide u vagone. Nemo ih baš smisla trpati, ali bitno je imati pravila. Otherwise, were lost.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

FAVELA S PET ZVJEZDICA - Page 2 Empty Re: FAVELA S PET ZVJEZDICA

Post by aben 3/4/2021, 15:52

epikur37 wrote:Eno onaj nesretnik stalno vrti oglas  za poljoprivredno u PP Telaščica, 300 m od mora...

Lijepo je.

Al ne moš sad tu ziđat jer to onda nije PP Telaščica.

Dobogdo plovaniju proglosu ko područje velike lipote u kin se više ne smi živiti.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

FAVELA S PET ZVJEZDICA - Page 2 Empty Re: FAVELA S PET ZVJEZDICA

Post by epikur37 3/4/2021, 15:53

aben wrote:
epikur37 wrote:
aben wrote:
epikur37 wrote:
aben wrote:
epikur37 wrote:
aben wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Hektorović wrote:
Čobanija
meni nije jasno gdje ovi luđaci očekuju povrat na uloženo.. ovakve kuće koštaju stotine tisuća € , pola milijuna eura, 3-4 milijuna kuna svaka, kada oni misle vratiti to sa aparatmanima koje rentaju 40-50€ dnevno.. i 2020 je bila prazna, 2021 će biti isto tako polu prazna..a 2022 neće sigurno biti kao 2019 a takvih kuća ima kao blata..
Bi li in zabroni ljudima da uložu u nešto ča in se možda ne će isplotiti?


ako se ne isplati ljudima neće se isplatiti ni banci


znači teraj dalje
Irelevantno je, ne očekujen da razumiš logiku ljudi ki zidju - iako jo ne razumin kako to nihilius ne razumi- bitno je mislite li da država tribo odlučiti u ča bi ljudi tribali uložiti.


razumijem jer ziđem i ja...


država mora imati GUP
Zoč?


Postoje pravila, jasno mi je da je podložno politici ali isto tako ne moš napraviti kuću na nulu međe ili dvorac usred parka prirode.

Naravski da postoju pravila, pa celo vrime i govorin o postojanju glupih pravila. 

Ako ti susid reče da moreš kuću na meji, i ako je tvoja zemlja u eriji ku je neko proglosi parkon, zoč ne bi mogo zidjati?

Ali, razočorun sun primjerima ki mi doješ. To je tako ka se obrazuješ diplomatikon. Postoju puno težji primjeri ki natežu moje stajališće, ali ti podržavaš i besmislena pravila samo radi potribe postojanja pravila. Točno te vidi uz rame totenkopfu kako trpoš žide u vagone. Nemo ih baš smisla trpati, ali bitno je imati pravila. Otherwise, were lost.

Imaš neki problem sa željeznicom?
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

FAVELA S PET ZVJEZDICA - Page 2 Empty Re: FAVELA S PET ZVJEZDICA

Post by aben 3/4/2021, 15:59

epikur37 wrote:
aben wrote:
epikur37 wrote:
aben wrote:
epikur37 wrote:
aben wrote:
epikur37 wrote:
aben wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Hektorović wrote:
Čobanija
meni nije jasno gdje ovi luđaci očekuju povrat na uloženo.. ovakve kuće koštaju stotine tisuća € , pola milijuna eura, 3-4 milijuna kuna svaka, kada oni misle vratiti to sa aparatmanima koje rentaju 40-50€ dnevno.. i 2020 je bila prazna, 2021 će biti isto tako polu prazna..a 2022 neće sigurno biti kao 2019 a takvih kuća ima kao blata..
Bi li in zabroni ljudima da uložu u nešto ča in se možda ne će isplotiti?


ako se ne isplati ljudima neće se isplatiti ni banci


znači teraj dalje
Irelevantno je, ne očekujen da razumiš logiku ljudi ki zidju - iako jo ne razumin kako to nihilius ne razumi- bitno je mislite li da država tribo odlučiti u ča bi ljudi tribali uložiti.


razumijem jer ziđem i ja...


država mora imati GUP
Zoč?


Postoje pravila, jasno mi je da je podložno politici ali isto tako ne moš napraviti kuću na nulu međe ili dvorac usred parka prirode.

Naravski da postoju pravila, pa celo vrime i govorin o postojanju glupih pravila. 

Ako ti susid reče da moreš kuću na meji, i ako je tvoja zemlja u eriji ku je neko proglosi parkon, zoč ne bi mogo zidjati?

Ali, razočorun sun primjerima ki mi doješ. To je tako ka se obrazuješ diplomatikon. Postoju puno težji primjeri ki natežu moje stajališće, ali ti podržavaš i besmislena pravila samo radi potribe postojanja pravila. Točno te vidi uz rame totenkopfu kako trpoš žide u vagone. Nemo ih baš smisla trpati, ali bitno je imati pravila. Otherwise, were lost.

Imaš neki problem sa željeznicom?


Ni moj cup of tea,  pogotovo ona državna. Ali one tipa the great northern su mi baš droge jer raskrinkavaju ove zajedničarske

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

FAVELA S PET ZVJEZDICA - Page 2 Empty Re: FAVELA S PET ZVJEZDICA

Post by T. 3/4/2021, 16:43

aben wrote:
T. wrote:
aben wrote:Tako su se rugali i s gradnjon u dijoklecijanovoj palači, a danas je to top odredišće. 

Veliko brdo- kudos!

Ali, da iskoristin ovu priliku bacanjen kamena na državu; cigani mi ne daju da uzidjen kuću od 18 kvadrati usrid ničega, jer je- predaleko. Na ton kamenjaru nazvanom poljoprivredno zemljište (sic), vladaju potpuno drukčija pravila nego u velikon brdu. Objašnjenje ko sun dobi od obćine je da u mestu još imo mesta za gradnju, i zoto se ne smi groditi okolo. To ča jo nemun zemlje u kumbulju, ni njihov problijem.
Dakle, ne ćeš prosperirati ako si preblizu, ni ako si predaleko. Prosperirati ćeš jesino ako si kapacitirun. A nojgore je ča in ljudi poput totenkopfa plješću. Iskreno se nodun da un podržava ot fašizam zbog toga ča un prosperiro u ton ludilu ko odvjetnik, a ne ko iskreni podržavatelj ludila.
Ljudi koje nazivaš ciganima su tvoje kolege, državni službenici i namještenici...
I njihovo postupanje prema tvom zahtjevu za građenje gdje to nije dozvoljeno, može im samo biti na čast...
Jer pokazuje da poštuju ustavno načelo jednakosti svih pred zakonom...
Kako bi drugi građani shvatili da se jednom državnom službeniku i namješteniku dozvoli što drugima nije dozvoljeno?
Baš zoto ča su to moje kolege iz nazivljen kako ih nazivljen. 

I, ni vode fokus jednakopravnosti, nego glupe pravnosti. Dakle, moja teza je da se to moro biti neregulirono, a ne da se dozvoli samo ciganima. 
Reci mi jedun razlog protiv gradnje sklonišća na svojoj zemlji, jedun.
Ako je zemlja tvoja, ne znači da sa njom ili na njoj ili u njoj možes radit šta te volja...
Većina je odlučila da ne možeš i to je demokratski...
Tebi ostaje zalagati se za svoje interese i teze političkim putem...
Npr. podržavati političku opciju koja se zalaže za ukidanje propisa iz podrucja građenja i prostornog uređenja...
Ako uspijete doći na vlast, moći ćeš sagraditi sklonište...
T.
T.

Posts : 17408
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

FAVELA S PET ZVJEZDICA - Page 2 Empty Re: FAVELA S PET ZVJEZDICA

Post by T. 3/4/2021, 16:49

Uostalom, koji će ti bog sklonište?
Od koga/čega se misliš sklanjati?

_________________
FAVELA S PET ZVJEZDICA - Page 2 60810
T.
T.

Posts : 17408
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

FAVELA S PET ZVJEZDICA - Page 2 Empty Re: FAVELA S PET ZVJEZDICA

Post by epikur37 3/4/2021, 16:52

T. wrote:Uostalom, koji će ti bog sklonište?
Od koga/čega se misliš sklanjati?


zajednice...on je gospodar na svome
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

FAVELA S PET ZVJEZDICA - Page 2 Empty Re: FAVELA S PET ZVJEZDICA

Post by jastreb 3/4/2021, 16:54

Na nasem Jadranu polako nestaje domaci,mediteranski štih i sve se pretvara u nekakvu amorfnu masu betona,armature,stakla i nepripadajucih boja.

Domaci ugođaj jednostavno mre.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

FAVELA S PET ZVJEZDICA - Page 2 Empty Re: FAVELA S PET ZVJEZDICA

Post by jastreb 3/4/2021, 16:56

Užas! 

Pobeći negde,daleko što dalje...
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

FAVELA S PET ZVJEZDICA - Page 2 Empty Re: FAVELA S PET ZVJEZDICA

Post by Hektorović 3/4/2021, 16:57

AssadNaPodmornici wrote:
Hektorović wrote:FAVELA S PET ZVJEZDICA - Page 2 17373230


Čobanija
meni nije jasno gdje ovi luđaci očekuju povrat na uloženo.. ovakve kuće koštaju stotine tisuća € , pola milijuna eura, 3-4 milijuna kuna svaka, kada oni misle vratiti to sa aparatmanima koje rentaju 40-50€ dnevno.. i 2020 je bila prazna, 2021 će biti isto tako polu prazna..a 2022 neće sigurno biti kao 2019 a takvih kuća ima kao blata..


Najviše govori o mentalnom sklopu investitora. Ono ruglo, neodrživo, al glavno da je veliko i zbetonirano.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

FAVELA S PET ZVJEZDICA - Page 2 Empty Re: FAVELA S PET ZVJEZDICA

Post by T. 3/4/2021, 16:59

epikur37 wrote:
T. wrote:Uostalom, koji će ti bog sklonište?
Od koga/čega se misliš sklanjati?


zajednice...on je gospodar na svome
Sreća postoji zajednica i država koji neodgovorne pojedince štiti od njih samih i njihovih promašenih teza i nebuloznih planova i ideja...
Kao što se kriminalizacijom uporabe opojnih droga štite građani ovisnici od njih samih, postoje propisi građenja i prostornog uređenja da građane tipa aben štite od nepotrebnog i neodgovornog trošenja vlastitih sredstava i rada koji se mogu utrošiti na legalan način svrhu doprinosa zajednici te boljitku svih gađana/zajedničara...
T.
T.

Posts : 17408
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

FAVELA S PET ZVJEZDICA - Page 2 Empty Re: FAVELA S PET ZVJEZDICA

Post by Hektorović 3/4/2021, 17:00

Da se sva ova lova upumpala u smisleni projekt, sa odrađenom infrastrukturom, nekakvim urbanizmom i uređenjem, sigurno bi se uložena lova i puno lakše vratila. Ovako je ko predgrađe Sao Paola.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

FAVELA S PET ZVJEZDICA - Page 2 Empty Re: FAVELA S PET ZVJEZDICA

Post by AssadNaPodmornici 3/4/2021, 17:03

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Hektorović wrote:FAVELA S PET ZVJEZDICA - Page 2 17373230


Čobanija
meni nije jasno gdje ovi luđaci očekuju povrat na uloženo.. ovakve kuće koštaju stotine tisuća € , pola milijuna eura, 3-4 milijuna kuna svaka, kada oni misle vratiti to sa aparatmanima koje rentaju 40-50€ dnevno.. i 2020 je bila prazna, 2021 će biti isto tako polu prazna..a 2022 neće sigurno biti kao 2019 a takvih kuća ima kao blata..


Najviše govori o mentalnom sklopu investitora. Ono ruglo, neodrživo, al glavno da je veliko i zbetonirano.
ali nema tu niti ekonomske računice više..

ovo je bilo isplativo graditi do 2010.. oni koji su ovo izgradili do 2000, ili prije , guše se u parama sada.. 
sada je totalno neisplativo, jer cijena zemljišta i građevinskih radova i radne snage u građevini je skočila u nebo(dakle troškovi su sve veći za izgraditi), a zarada sve manja, jer cijene za takve rupe se nisu promjenile za 20-30godina ništa.. 40-50€  noćenje za takvu rupu je konstanta zadnjih 20ak godina, a trošak izgradnje je 200-300% veći

ljudi vide kako se susjed obogatio , koji je to izgradio 2003godine, i onda on izgradi 2020 i čudi se kako nema pasa, kako mora rušiti cijenu. pogotovo što ružno izgleda.  
mislim jebe me se neka rade, samo posli da ne kukaju od poreznih obveznika da im porezni obveznici subvencioniraju gubitke.. u biti će kukati..  znam neke koji su kukali..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21834
2018-06-14


Back to top Go down

FAVELA S PET ZVJEZDICA - Page 2 Empty Re: FAVELA S PET ZVJEZDICA

Post by aben 3/4/2021, 17:12

Hektorović wrote:Da se sva ova lova upumpala u smisleni projekt, sa odrađenom infrastrukturom, nekakvim urbanizmom i uređenjem, sigurno bi se uložena lova i puno lakše vratila. Ovako je ko predgrađe Sao Paola.

Država bi tribala uzesti šolde tin ljudima, i uložiti ih bolje

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

FAVELA S PET ZVJEZDICA - Page 2 Empty Re: FAVELA S PET ZVJEZDICA

Post by dijagram 3/4/2021, 17:13

ima tu još puno mjesta za gradnju, barem 30% je nepopunjeno.
bit ce to jos ljepše kad se popuni :)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18836
2015-08-09


Back to top Go down

FAVELA S PET ZVJEZDICA - Page 2 Empty Re: FAVELA S PET ZVJEZDICA

Post by aben 3/4/2021, 17:16

T. wrote:
aben wrote:
T. wrote:
aben wrote:Tako su se rugali i s gradnjon u dijoklecijanovoj palači, a danas je to top odredišće. 

Veliko brdo- kudos!

Ali, da iskoristin ovu priliku bacanjen kamena na državu; cigani mi ne daju da uzidjen kuću od 18 kvadrati usrid ničega, jer je- predaleko. Na ton kamenjaru nazvanom poljoprivredno zemljište (sic), vladaju potpuno drukčija pravila nego u velikon brdu. Objašnjenje ko sun dobi od obćine je da u mestu još imo mesta za gradnju, i zoto se ne smi groditi okolo. To ča jo nemun zemlje u kumbulju, ni njihov problijem.
Dakle, ne ćeš prosperirati ako si preblizu, ni ako si predaleko. Prosperirati ćeš jesino ako si kapacitirun. A nojgore je ča in ljudi poput totenkopfa plješću. Iskreno se nodun da un podržava ot fašizam zbog toga ča un prosperiro u ton ludilu ko odvjetnik, a ne ko iskreni podržavatelj ludila.
Ljudi koje nazivaš ciganima su tvoje kolege, državni službenici i namještenici...
I njihovo postupanje prema tvom zahtjevu za građenje gdje to nije dozvoljeno, može im samo biti na čast...
Jer pokazuje da poštuju ustavno načelo jednakosti svih pred zakonom...
Kako bi drugi građani shvatili da se jednom državnom službeniku i namješteniku dozvoli što drugima nije dozvoljeno?
Baš zoto ča su to moje kolege iz nazivljen kako ih nazivljen. 

I, ni vode fokus jednakopravnosti, nego glupe pravnosti. Dakle, moja teza je da se to moro biti neregulirono, a ne da se dozvoli samo ciganima. 
Reci mi jedun razlog protiv gradnje sklonišća na svojoj zemlji, jedun.
Ako je zemlja tvoja, ne znači da sa njom ili na njoj ili u njoj možes radit šta te volja...
Većina je odlučila da ne možeš i to je demokratski...
Tebi ostaje zalagati se za svoje interese i teze političkim putem...
Npr. podržavati političku opciju koja se zalaže za ukidanje propisa iz podrucja građenja i prostornog uređenja...
Ako uspijete doći na vlast, moći ćeš sagraditi sklonište...
Ok, fola na činjenicami, ali znun pravila. Pokušavan ti reći da pravila nisu pravedna, čaviše da su nemoralna. 

Ali, boli tebe kurac, advokati nojbolje prolazu is takovin pravilima. Samo priznoj i sve pet:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

FAVELA S PET ZVJEZDICA - Page 2 Empty Re: FAVELA S PET ZVJEZDICA

Post by dijagram 3/4/2021, 17:18

aben samo triba sposobnog fiskala, da ga ubaci u djir
onda par godina po sudovima i,..nesto ce se vec dogoditi,..ili nece:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18836
2015-08-09


Back to top Go down

FAVELA S PET ZVJEZDICA - Page 2 Empty Re: FAVELA S PET ZVJEZDICA

Post by epikur37 3/4/2021, 17:20

dijagram wrote:aben samo triba sposobnog fiskala, da ga ubaci u djir

Eno Luka Šimičević
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

FAVELA S PET ZVJEZDICA - Page 2 Empty Re: FAVELA S PET ZVJEZDICA

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum