ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali Empty Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali

Post by vuksadinare Wed 3 Mar - 6:34

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2258280
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali Empty Re: Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali

Post by vuksadinare Wed 3 Mar - 6:36

Hidajet Biscevic?..jel to onaj koji je nedugo cmizdrio pred suljom?..je..pa mu ga ovaj umetne do balcaka  nakon toga..cmizdri samo cmizdri mamu ti glupavu podmitljivu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali Empty Re: Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali

Post by jastreb Wed 3 Mar - 8:15

Izdajice.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali Empty Re: Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali

Post by vuksadinare Wed 3 Mar - 8:18

Ma treba uzet u obzir da se dio hrvata bunjevcima izjasnio i zbog straha pocetkom devedesetih..sa te strane mi je to razumljivo..jedini cvrsti su se pokazali sremski hrvati zato su fasovali gadnu papriku
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali Empty Re: Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali

Post by Ringo10 Wed 3 Mar - 8:23

Antihrvatski presing u Srbiji je toliki da se ljudi boje izjasniti kao Hrvati
A od tih Bunjevaca ionako nema nista...osudjeni na asimilaciju i izumiranje.
Kao i Srbi u Hrvatskoj.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali Empty Re: Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali

Post by vuksadinare Wed 3 Mar - 8:29

..inace suljo igra igru kao dam mrkve a onda odigra odmah pas u grubo..i tako prakticno radi smutnju na drugoj strani..ta igra nije novitet sulje nit ga je on izmislio..problem je na drugoj strani koja je ogranicena i ne kuzi igru i paseve..zadnji koji je to kuzio je bio tudjman..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali Empty Re: Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali

Post by vuksadinare Wed 3 Mar - 8:33

Evo primjera trube hidajeta biscevica kojeg se smatralo dobrim diplomatom koji 'sve kuzi'..kad mu je suljo danajac urucio milju eura za potres cmoljio je kao kakav pubertetlija sam sto mu ruku nije ljubio..a sad on kao ostro i zbunjeno..'ka'e ovo suljo'..eto kaj ti je budalo..napravio majmuna od tebe
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali Empty Re: Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali

Post by RayMabus Thu 4 Mar - 10:26

Koliko vidim ovo je politička odluka kako bi se kad budu lokalni izbori il moglo dobiti njihove glasove il ić u koaliciju s njima.

Ma. Gluposti ukratko.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181965
2014-04-11


Back to top Go down

Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali Empty Re: Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali

Post by kaya Thu 4 Mar - 12:03

Ti bunjevci su i tako nešto kao kilingonci
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali Empty Re: Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali

Post by Eroo Thu 4 Mar - 12:32

Vuchićevi Bunjevci su daleko od bunjevačke kulture, a posebno jezika kao indetiteta. 
U glazbu, po kojoj su i inače poznati pravi Bunjevci, su uveli frulu, klarinet i harmoniku,
u stilu južnosrbijanskog štiha. Uskoro i šakjkaču početi nositi.Nije ih  uopće šteta.
Jedino što i ne valja što kradu ime-brend, što treba razumjeti kao pritisak na prave Bunjevce.
Eroo
Eroo

Posts : 78044
2016-07-22


Back to top Go down

Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali Empty Re: Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali

Post by max123 Thu 4 Mar - 13:51

to su srbi katolici.kao što su i svi b-ercegovački muslimani srbi,a i najveći dio b-ercegovačkih katolika su u lingvističkom smislu srbi(štokavci).a jezik je jedina odrednica etničke pripadnosti...
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali Empty Re: Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali

Post by kaya Thu 4 Mar - 15:23

To vam je ekipa koja je bila pomađarena, pa posrbljena pa se zovu neki kakti bunjevci po kući koja je bila bunja. Sve u svemu nek idu u p materinu , nek budu srbi. Ili svemirci, šta to nas briga..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali Empty Re: Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali

Post by Eroo Thu 4 Mar - 16:06

max123 wrote:to su srbi katolici.kao što su i svi b-ercegovački muslimani srbi,a i najveći dio b-ercegovačkih katolika su u lingvističkom smislu srbi(štokavci).a jezik je jedina odrednica etničke pripadnosti...
Šta li bi ti na'vo rekli 'rvacki Srbi, ili svi ostali Srbi osim Srbijanci. :)
Eroo
Eroo

Posts : 78044
2016-07-22


Back to top Go down

Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali Empty Re: Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali

Post by jastreb Thu 4 Mar - 19:45

kaya wrote:To vam je ekipa koja je bila pomađarena, pa posrbljena pa se zovu neki kakti bunjevci po kući koja je bila bunja. Sve u svemu nek idu u p materinu , nek budu srbi. Ili svemirci, šta to nas briga..
To je to.

Nećeš biti Hrvat?

Onda više nemamo šta pričat.

Laku noć.

Pričo sam par njih. To su veći Srbi od pravoslavaca.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali Empty Re: Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali

Post by Noor Thu 4 Mar - 19:46

moja baka bunjevka okrece se u grobu

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali Empty Re: Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali

Post by mentalitet Thu 4 Mar - 20:31

jastreb wrote:Izdajice.

Jebo te pada mi napamet ono shto mislim da sam u pravu analizirajuci neke likove sa ovog foruma.Tochno po njihovom pisanju mogu procijeniti kada su pijani (a Soru optuzuju da je alkic da bi zametnuli svoj alkoholicharski karakter) pa tako i ti kad zveknesh koju postajesh "pravi Hrvat" iako si jednom rekao da prije bilo kakvog komentiranja treba pogledati dokumenta ..shto sam ja shvatio da ne treba laprdati bez argumenata.
Puno puta si bio blizu zakljuchcima u nekim temama sa kojima se slazem ali si postao slichnog mentaliteta kao masa nepismenih idiota chiji su argumenti uglavnom "rekla kazala".
Da te spasim od takvog mentaliteta potrudio sam se da ti nadjem neshto shto morash prochitati i izvuci svoj zakljuchak iz ovoga upisa pa ako ti nije tlaka da mi kazesh porijeklo bunjevaca. Dakle evo..i ne preskachi nego chitaj sve po redu..:))

http://www.bunjevci.net/istorija-bunjevaca

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5213
2020-07-05


Back to top Go down

Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali Empty Re: Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali

Post by vuksadinare Thu 4 Mar - 20:41

mentalitet wrote:
jastreb wrote:Izdajice.

Jebo te pada mi napamet ono što mislim da sam u pravu analiziraju neke likove sa ovog foruma.Točno po njihovom pisanju mogu procijeniti kada su pijani (a Soru optužuju da je alkić da bi zamenio svoj alkoholni karakter) pa tako i ti kad zveknesh koji postajesh "pravi Hrvat" iako je jednom rekao da prije bilo kakvog komentiranja treba pogledati dokumenta ..što sam ja shvatio da ne treba laprdati bez argumenata.
Puno puta je bio blizu zaključcima u nekim temama sa kojima se slazem ali si postao sličnog mentaliteta kao masa nepismenih idiota čiji su argumenti uglavnom "rekla kazala".
Da te spasim od takvog mentaliteta potrudio sam se da ti nadjem nešto što moraš pročitati i izvući svoj zaključak iz ovoga upisa pa ako ti nije tlaka da mi kažeš porijeklo bunjevaca. Dakle evo..i ne preskachi nego čitaj sve po redu .. :))

http://www.bunjevci.net/istorija-bunjevaca
Agentura punom parom radi..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali Empty Re: Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali

Post by jastreb Thu 4 Mar - 20:43

vuksadinare wrote:
mentalitet wrote:
jastreb wrote:Izdajice.

Jebo te pada mi napamet ono što mislim da sam u pravu analiziraju neke likove sa ovog foruma.Točno po njihovom pisanju mogu procijeniti kada su pijani (a Soru optužuju da je alkić da bi zamenio svoj alkoholni karakter) pa tako i ti kad zveknesh koji postajesh "pravi Hrvat" iako je jednom rekao da prije bilo kakvog komentiranja treba pogledati dokumenta ..što sam ja shvatio da ne treba laprdati bez argumenata.
Puno puta je bio blizu zaključcima u nekim temama sa kojima se slazem ali si postao sličnog mentaliteta kao masa nepismenih idiota čiji su argumenti uglavnom "rekla kazala".
Da te spasim od takvog mentaliteta potrudio sam se da ti nadjem nešto što moraš pročitati i izvući svoj zaključak iz ovoga upisa pa ako ti nije tlaka da mi kažeš porijeklo bunjevaca. Dakle evo..i ne preskachi nego čitaj sve po redu .. :))

http://www.bunjevci.net/istorija-bunjevaca
Agentura punom parom radi..
Radi da...I jednom ćeš odgovarati za svoj kontrarevolucionarni rad,za širenje protunarodnih ideja,za istupanje sa pozicija velikohrvatskog nacionalizma itd itd.

Baš me zanima tko će te zastupati pred strogim i pravednim narodnim sudom i kako ćeš zamuckivati.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali Empty Re: Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali

Post by vuksadinare Thu 4 Mar - 20:55

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
mentalitet wrote:
jastreb wrote:Izdajice.

Jebo te pada mi napamet ono što mislim da sam u pravu analiziraju neke likove sa ovog foruma.Točno po njihovom pisanju mogu procijeniti kada su pijani (a Soru optužuju da je alkić da bi zamenio svoj alkoholni karakter) pa tako i ti kad zveknesh koji postajesh "pravi Hrvat" iako je jednom rekao da prije bilo kakvog komentiranja treba pogledati dokumenta ..što sam ja shvatio da ne treba laprdati bez argumenata.
Puno puta je bio blizu zaključcima u nekim temama sa kojima se slazem ali si postao sličnog mentaliteta kao masa nepismenih idiota čiji su argumenti uglavnom "rekla kazala".
Da te spasim od takvog mentaliteta potrudio sam se da ti nadjem nešto što moraš pročitati i izvući svoj zaključak iz ovoga upisa pa ako ti nije tlaka da mi kažeš porijeklo bunjevaca. Dakle evo..i ne preskachi nego čitaj sve po redu .. :))

http://www.bunjevci.net/istorija-bunjevaca
Agentura punom parom radi..
Radi da...I jednom ćeš odgovarati za svoj kontrarevolucionarni rad,za širenje protunarodnih ideja,za istupanje sa pozicija velikohrvatskog nacionalizma itd itd.

Baš me zanima tko će te zastupati pred strogim i pravednim narodnim sudom i kako ćeš zamuckivati.
:)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali Empty Re: Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali

Post by max123 Thu 4 Mar - 20:55

mentalitet wrote:
jastreb wrote:Izdajice.

Jebo te pada mi napamet ono shto mislim da sam u pravu analizirajuci neke likove sa ovog foruma.Tochno po njihovom pisanju mogu procijeniti kada su pijani (a Soru optuzuju da je alkic da bi zametnuli svoj alkoholicharski karakter) pa tako i ti kad zveknesh koju postajesh "pravi Hrvat" iako si jednom rekao da prije bilo kakvog komentiranja treba pogledati dokumenta ..shto sam ja shvatio da ne treba laprdati bez argumenata.
Puno puta si bio blizu zakljuchcima u nekim temama sa kojima se slazem ali si postao slichnog mentaliteta kao masa nepismenih idiota chiji su argumenti uglavnom "rekla kazala".
Da te spasim od takvog mentaliteta potrudio sam se da ti nadjem neshto shto morash prochitati i izvuci svoj zakljuchak iz ovoga upisa pa ako ti nije tlaka da mi kazesh porijeklo bunjevaca. Dakle evo..i ne preskachi nego chitaj sve po redu..:))

http://www.bunjevci.net/istorija-bunjevaca
ima li uopće tih famoznih rvata?i kako su nastali.ili, zašto su uopšte nastali.deder lagano i poredu...
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali Empty Re: Subotica uvodi 'bunjevacki' jezik.Hrvati zestoko protestirali

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum