ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara

Page 8 of 17 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Next

Go down

Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara - Page 8 Empty Re: Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara

Post by Noor 8/12/2020, 22:53

RayMabus wrote:
Noor wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

i treće pored domaćih Patrija koje se prave u RH tvornicama i na koje se može montirati još bolje i modernije oružje nego što ovi 30godina imaju , nevidim smisao. 

Vide ga oni koji znaju razliku između gusjeničara i točkaša.

:D
Da i ja bacim smajl a svatit će bilo tko tko je neke tehničke struke.

Yoda nam je inače ekonomist.
Pa ok, da onda muči o stvarima koje ne razumije
Al ne...tu je tek najglasniji bez trunke kompleksa :)

Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara - Page 8 Empty Re: Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara

Post by RayMabus 8/12/2020, 22:53

Ma nećete vi nikog ovdje gađat s time. Bude li Srbija šta izrokat će je ko 99-e.

Mi smo s Bradlejima samo ukupčanl na taj njihov sistem.

Vozi pravo

Pravac beogradska skupština.

Čudili su se na Oluju.

Čudit će se i na ovo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara - Page 8 Empty Re: Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara

Post by AlfaOmega 8/12/2020, 22:55

veber wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:
AlfaOmega wrote:Tow se odlično pokaza u Siriji. Čim su ga dobili, kanibali su dobili rat i porazili Ruse.

av av auuuu
a, jebote
Hoće reći - psi laju, karavane prolaze

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara - Page 8 Empty Re: Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara

Post by RayMabus 8/12/2020, 22:58

RayMabus wrote:Ma nećete vi nikog ovdje gađat s time. Bude li Srbija šta izrokat će je ko 99-e.

Mi smo s Bradlejima samo ukupčanl na taj njihov sistem.

Vozi pravo

Pravac beogradska skupština.

Čudili su se na Oluju.

Čudit će se i na ovo.
Oluju nisu očekivali

Reko Vučic da Srbija neće dopustiti novu Oluju

A ustašku vojicu pred beogradskom skupštinom?

Novi šok
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara - Page 8 Empty Re: Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara

Post by Guest 8/12/2020, 23:01

Legendovich wrote:
vuksadinare wrote:
Legendovich wrote:
vuksadinare wrote:moras kupovati vojnu opremu po nato stanardima kao clanica nato-a...to i onaj puckoskolac zna...mađari su kupili nedavno i tenkove leopard a nisu ruske?..zasto?..pa zato jer su clanica nato-a..da je drugacije pravilo ne sumnjam da bi orban od putina kupio rusko oruzje
Eto vidis..truckas o necemu o cemu inace nemas pojma..Poljaci i cesi su josh dugo koristili ruske avijune,Sukhoie,definitivno superiorne jemerickom smecu,jer su ih uskladili sa standardima..drugi je par rukava sto Jemeri siluju i ucjenjuju,pa i prijete svemu sto mogu,da uzmu njihovu robu..
sto ti baljezgas..pa i mi imamo u uporabi ruske tenkove..ali jos iz jna i nesto sto je devedesetih proizveo đuro đakovicu?...ali ne smijes kupovati kao clanica nato-a..sto tebi jebote nije jasno..ov bi upamtio i onaj sto pati od skleroze
GDJE PISE da se ne smije..?..ono stvarno ste...evo primjer,japancima dopizdilo kupovati od jemera vojnu opremu,pa sad sami kupuju..imaju u zavrsetku i projekt borbenog avijuna,koji ima cisto opticki sustav kompjutera i elektronike,a i mogucnost djelomicne regeneracije,ostecenih dijelova avijuna..avijun se sam popravlja u letu..

Kako mislis genije da funjkcijunira Svemirska stanica koja je najvecim dijelom ruska tehnologija uz implementiranu,japansku,kinesku i jemericku,sa tragovima svapske..?

no dobro,bitno da ste vi poslusna djecica,pa kad vam veliki tata kaze,ne moze vi to i poslusate..nije to toliki bed.. :rasta :rasta :rasta

Ti malo previše crtane filmove gledaš. Popravlja se sam u zraku kažeš...hajde ekstra je to pogotovo u situacijama u kojima avioni piče ogromnim brzinama pa sustavi hvala bogu imaju vremena za prihvatiti se špica i mace i popravljati ruvinano... toliko o tome.

Dalje, svjestan sam ja da je mržnja kod tebe jača od potrebe za realnom raspravom ali ajde ipak da te prosvjetlim. Znaš zašto su Japanci uvijek kupovali opremu od amera? Jer im je vlastita vojna oprema i sustavi koje proizvedu...jebeno skupi :) . Ono sve što uzmu vani je mila majka za to. I to im je uvijek bio problem. A ne žele kupovati od Nizozemaca,Engleza,Francuza itd ako ne moraju jer imaju taj debilno usadjen feeling da kad su ih ameri vec pobijedili jedini do sada da su oni superiorni svima ostalima. I to je to. Uvijek su kupovali americko jer im jeftinije bilo uzeti gotov proizvod nego razvijati nesto svoje. Nitko ziv ne razvija jebote vojne sustave ako nema vec ideju iste prodavati vani, sto su oni sami sebi zabranili u ustavu. I samim time se firmama definitivno nije ni isplatilo bilo razvijati jako skupe stvarcice. A ono sto su i stvorili je bilo skupo da te bog sačuva a po performansama nije bilo bolje od onoga što su mogli kupiti negdje drugo za manje pare. 

Eto tako, a sad ti i dalje o poslušnoj dječici,ruskoj superiornosti itd budalaštinama u koje ne ulazim, što bi djetetu balone bušio  :rasta :rasta :rasta
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara - Page 8 Empty Re: Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara

Post by RayMabus 8/12/2020, 23:01

RayMabus wrote:
AlfaOmega wrote:Tow se odlično pokaza u Siriji. Čim su ga dobili, kanibali su dobili rat i porazili Ruse.
Jopće nismo obavezni kupit te gluposti. Samo su nam dali zeleno svijetlo da ako oćemo možemo 1700 komada i od toga tri vrste.



Čitaj ugovor. Bitna su mala slova. Ja sam ti inače i agent za nekretnine. Zato imam nekoliko stanova novogradnja. Odavno.

Vulin kojem smo mi zabranili ulaz na aparatima a tu ga je postavio Vučic koji nedavno obilazak desetak tenkova koje su im Rusi dali u Nišu

Ajme 1700 Tow raketa

Žvakat će nas
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara - Page 8 Empty Re: Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara

Post by Guest 8/12/2020, 23:05

vuksadinare wrote:moras kupovati vojnu opremu po nato stanardima kao clanica nato-a...to i onaj puckoskolac zna...mađari su kupili nedavno i tenkove leopard a nisu ruske?..zasto?..pa zato jer su clanica nato-a..da je drugacije pravilo ne sumnjam da bi orban od putina kupio rusko oruzje

Mađari su kupili Leoparde i Panzerhaubitze jer su htjeli nove i najmodernije modele istih. U tom pogledu ne postoji trenutno bolji tenk na svijetu od toga. Niti artiljerija. Nije ti izričito zabranjeno ništa. Grčka je kupila i Tor i S300 i oklopnjake od Rusije kad su već bili u NATO-u. NATO zemlje koje se još šlepaju na Ruskim helikopterima su uredno remont radili kod njih dok se nisu odnosi zahladili. Preporuka je da kupuješ zapadno. Ali do Trumpike ti nitko nije udarao sakncije toga radi. A i koji će ti kurac rusko realno? Mislim ako ti je do njihove opreme i tog posebnog osjećaja koji se veže uz istu uvijek možeš kupiti zapadno pa utočiti krivo gorivo u vozilo, proliti kavu po tastaturi i sustavima i malo udarati čekićem po motoru pa dobiješ potpuni doživljaj.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara - Page 8 Empty Re: Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara

Post by RayMabus 8/12/2020, 23:06

RayMabus wrote:
RayMabus wrote:
AlfaOmega wrote:Tow se odlično pokaza u Siriji. Čim su ga dobili, kanibali su dobili rat i porazili Ruse.
Jopće nismo obavezni kupit te gluposti. Samo su nam dali zeleno svijetlo da ako oćemo možemo 1700 komada i od toga tri vrste.



Čitaj ugovor. Bitna su mala slova. Ja sam ti inače i agent za nekretnine. Zato imam nekoliko stanova novogradnja. Odavno.

Vulin kojem smo mi zabranili ulaz na aparatima a tu ga je postavio Vučic koji nedavno obilazak desetak tenkova koje su im Rusi dali u Nišu

Ajme 1700 Tow raketa

Žvakat će nas
Koliko su tenkova izgubili u Vukovaru ?

A sad zamisli kad smo opremljeni.

Žvakanje
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara - Page 8 Empty Re: Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara

Post by AlfaOmega 8/12/2020, 23:06

MaximusDecimusMiridije wrote:


Ono sve što uzmu vani je mila majka za to. I to im je uvijek bio problem. A ne žele kupovati od Nizozemaca,Engleza,Francuza itd ako ne moraju jer imaju taj debilno usadjen feeling da kad su ih ameri vec pobijedili jedini do sada da su oni superiorni svima ostalima. I to je to.
Najbole se pokazalo u Jemenu. Saudijci sa najmodernijim američkim naoružanjem za dva dana su potamanili Houtije naoružane za starim neameričkim naoružanjem.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara - Page 8 Empty Re: Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara

Post by Guest 8/12/2020, 23:07

Legendovich wrote:
vuksadinare wrote:
Legendovich wrote:
vuksadinare wrote:
Legendovich wrote:
vuksadinare wrote:moras kupovati vojnu opremu po nato stanardima kao clanica nato-a...to i onaj puckoskolac zna...mađari su kupili nedavno i tenkove leopard a nisu ruske?..zasto?..pa zato jer su clanica nato-a..da je drugacije pravilo ne sumnjam da bi orban od putina kupio rusko oruzje
Eto vidis..truckas o necemu o cemu inace nemas pojma..Poljaci i cesi su josh dugo koristili ruske avijune,Sukhoie,definitivno superiorne jemerickom smecu,jer su ih uskladili sa standardima..drugi je par rukava sto Jemeri siluju i ucjenjuju,pa i prijete svemu sto mogu,da uzmu njihovu robu..
sto ti baljezgas..pa i mi imamo u uporabi ruske tenkove..ali jos iz jna i nesto sto je devedesetih proizveo đuro đakovicu?...ali ne smijes kupovati kao clanica nato-a..sto tebi jebote nije jasno..ov bi upamtio i onaj sto pati od skleroze
GDJE PISE da se ne smije..?..ono stvarno ste...evo primjer,japancima dopizdilo kupovati od jemera vojnu opremu,pa sad sami kupuju..imaju u zavrsetku i projekt borbenog avijuna,koji ima cisto opticki sustav kompjutera i elektronike,a i mogucnost djelomicne regeneracije,ostecenih dijelova avijuna..avijun se sam popravlja u letu..

Kako mislis genije da funjkcijunira Svemirska stanica koja je najvecim dijelom ruska tehnologija uz implementiranu,japansku,kinesku i jemericku,sa tragovima svapske..?

no dobro,bitno da ste vi poslusna djecica,pa kad vam veliki tata kaze,ne moze vi to i poslusate..nije to toliki bed.. :rasta :rasta :rasta
japan nije nato clanica
uffff..josh je vama predobro na svijetu No ..ajd drago mi je da baštinite sve dobrobiti nATO članstva.. :rasta :rasta :rasta

Dok ti hvala bogu živiš u ekonomskom i vojnom raju koji pruža druga strana?  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara - Page 8 Empty Re: Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara

Post by Guest 8/12/2020, 23:09

pizzon wrote:
vuksadinare wrote:
pizzon wrote:
vuksadinare wrote:
pizzon wrote:nemoj vucko molim te
:)
sto?


pa mnogo ste opasni !
za vas dovoljno... :)

hehe
kad bi se zajebavali :)
dovoljno je da vam posaljemo
dronove, da sjebu te pucaljke
mi crmo samo da gledamo 
preko tv.a sta de kod vas dogadja:)

pizzone smo se dogovorili da ćeš šutiti kad odrasli razgovaraju.

Ajde odi lijepo otvoriti neku temu kako je sobarica u bijeloj kući rekla da joj je Suljo sexy ili ne znam ni ja više...smisli nešto u tome si najbolji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara - Page 8 Empty Re: Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara

Post by RayMabus 8/12/2020, 23:12

MaximusDecimusMiridije wrote:
vuksadinare wrote:moras kupovati vojnu opremu po nato stanardima kao clanica nato-a...to i onaj puckoskolac zna...mađari su kupili nedavno i tenkove leopard a nisu ruske?..zasto?..pa zato jer su clanica nato-a..da je drugacije pravilo ne sumnjam da bi orban od putina kupio rusko oruzje

Mađari su kupili Leoparde i Panzerhaubitze jer su htjeli nove i najmodernije modele istih. U tom pogledu ne postoji trenutno bolji tenk na svijetu od toga. Niti artiljerija. Nije ti izričito zabranjeno ništa. Grčka je kupila i Tor i S300 i oklopnjake od Rusije kad su već bili u NATO-u. NATO zemlje koje se još šlepaju na Ruskim helikopterima su uredno remont radili kod njih dok se nisu odnosi zahladili. Preporuka je da kupuješ zapadno. Ali do Trumpike ti nitko nije udarao sakncije toga radi. A i koji će ti kurac rusko realno? Mislim ako ti je do njihove opreme i tog posebnog osjećaja koji se veže uz istu uvijek možeš kupiti zapadno pa utočiti krivo gorivo u vozilo, proliti kavu po tastaturi i sustavima i malo udarati čekićem po motoru pa dobiješ potpuni doživljaj.
Mađari su kupili tenkove jer brate mili nešto moraju imat na deset miljona stanovnika a panonska nizina.

Kupili pet tenkova reda radi. Jao.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara - Page 8 Empty Re: Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara

Post by RayMabus 8/12/2020, 23:14

Ljudi kupili deset tenkova nakon šta su im stari odavno otišli i smeće.

Pa šta je sad tu vijest ?

Ne smiju imat tenk il šta ?

Ne kužim.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara - Page 8 Empty Re: Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara

Post by RayMabus 8/12/2020, 23:16

Leoprad 2 je ok tenk

Možda i mi to kupimo al trenitno nam ne treba

Vidit ćemo posli
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara - Page 8 Empty Re: Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara

Post by Guest 8/12/2020, 23:16

Eroo wrote:
vuksadinare wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Hahahahaha bog te jebo hahaha koji jebeni čardak hahaha uzeli 80 polovinh 30godina starih oklopnih vozila za 5milijardi kuna. Isusami ako ovo nije veleizdaja neznam šta je
Hahaha koja sprdačina od države i vojske 
Ne daj bože nekog rata nebi me bog isus natjerao da budem u toj čardak vojsci 
Srbi kojima se rugamo su naručili 50ak onih turskih dronova koštaju tri puta jeftinije, bude li vam sukob sa njima razvaliti će vam sve te kante u roku tjedan dana
yoda...ne kuzis igru..uzeti su da bi kompezirali ne izbor f-16..vec izbor je rafale...to su ok borbena vozila...ali najveca vrijednost su TOW rakete...vrlo razorne i ubitacne moci...kupit ce se i dronovi...polako...
Vozila su poklon, plus simulator i izobrazba tehničkog osoblja. Kupujete samo naoružanje i municiju.

Nije istina.

Vozila su poklon, ali vozila dolaze u verziji koja je daleko od najnaprednije. Naši imaju ideju ulagati u isto da ga se dovede na trenutni standard. Što ti znači novi motor, nove sustave,elektroniku itd. Što su ti u konačnici na duge pruge ogromni novci. Jedino što ti Ameri kod toga daju poček i otplatu na obroke. Ali nemoj se zanositi, ovo će koštati jako puno novaca.

U konačnici ako naprave sve kako treba dobiti će se vrhunsko vozilo. Sa protuoklopnom raketom koja je među najboljima na svijetu. Ono trenutno od top 5 raketa protuoklopnih imamo 3 u vlastitim snagama. Spike,Tow i Hellfire.

Ova vozila u trenutnoj verziji u kojoj će doći su imala smisla prije 20 godina, da bi ih sada modernizirao i doveo na brutal mode...treba di od 1 do 2 milje dolara po vozilu minimum. Kad se to sagleda možda bi bilo pametnije da su išli na CV90. No okej. S ovim se riješila još jedna izvanredna stvar....dobilo se rakete konačno koje su relativno jeftine, koje uništavaju bez problema utvrđene položaje na velikim udaljenosti i probijaju bilo koji oklop koji ima bilo tko uokolo nas. Sama vrijednost je u raketama i činjenici da će vozilo više biti platforma za lansiranje istih u ovoj izvedbi nego nešto drugo. Ozbiljnih para će se tu uložiti da ovo bude nešto što bi trebalo biti.

E sad gledajte dalje...sada nakon ovoga i aviona. Ide PZO, pa Javelini i naposlijetku zamjena tenka za moderniji.

Jedini razlog zašto se išlo na ovo je što je gratis, što ne moraju forsirati modernizaciju odmah, što dobiju odmah platformu za lansiranje gorespomenutih raketa, što dobivaju nešto što će konačno ići u liniji mehaniziranoj zajedno sa tenkovima. Te u konačnici što je vjerojatno nekome bilo bitno što se došlo relativno jeftino do nečega što je vojsci problem već 15 godina. Ako se i bude radila modernizacija raditi će se na sitno, na duži period, osim ako ne zagusti. Sve u svemu...s obzirom na to da ima luđaka koji bi najradije spičkali 2 miljarde na avione, pa još miljardu na ovakva vozila, pa pola miljarde na dronove itd.... dobro bi bilo podsjetiti ljude da nismo Švica i da se radi s onim što se ima. U ovom trenutku od ovoga se bolje ne može, ukoliko se žele imati borbena vozila unutar vojske uopće.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara - Page 8 Empty Re: Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara

Post by RayMabus 8/12/2020, 23:20

Tenk je napadač a mi smo u Nato

Možda za koju godinu neke njemačke rezerve pa onda neka generalka itd pa par desetaka čisto reda radi

Nije prioritet

Miroljubivi smo

A i past će im cijena. Njemačka vojska će ih se htjeti riješiti a nama su i takvim odlični.

Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara - Page 8 2Q==
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara - Page 8 Empty Re: Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara

Post by Guest 8/12/2020, 23:22

AlfaOmega wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:


Ono sve što uzmu vani je mila majka za to. I to im je uvijek bio problem. A ne žele kupovati od Nizozemaca,Engleza,Francuza itd ako ne moraju jer imaju taj debilno usadjen feeling da kad su ih ameri vec pobijedili jedini do sada da su oni superiorni svima ostalima. I to je to.
Najbole se pokazalo u Jemenu. Saudijci sa najmodernijim američkim naoružanjem za dva dana su potamanili Houtije naoružane za starim neameričkim naoružanjem.

av av auuuuuuu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara - Page 8 Empty Re: Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara

Post by RayMabus 8/12/2020, 23:23

RayMabus wrote:Tenk je napadač a mi smo u Nato

Možda za koju godinu neke njemačke rezerve pa onda neka generalka itd pa par desetaka čisto reda radi

Nije prioritet

Miroljubivi smo

A i past će im cijena. Njemačka vojska će ih se htjeti riješiti a nama su i takvim odlični.

Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara - Page 8 2Q==
Ako čekaš padne im cijena

Ko i curi.

Šta je starija to ...jel.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara - Page 8 Empty Re: Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara

Post by RayMabus 8/12/2020, 23:27

RayMabus wrote:
RayMabus wrote:Tenk je napadač a mi smo u Nato

Možda za koju godinu neke njemačke rezerve pa onda neka generalka itd pa par desetaka čisto reda radi

Nije prioritet

Miroljubivi smo

A i past će im cijena. Njemačka vojska će ih se htjeti riješiti a nama su i takvim odlični.

Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara - Page 8 2Q==
Ako čekaš padne im cijena

Ko i curi.

Šta je starija to ...jel.
Njemačka vojska se ne kreće puno. Tenkovi su im u garažama. Mala kilometraža. S obzirom na njihovu urednost to je tehnički očuvano.

Svako xy godina treba novi model pa im ovo smeta u garaži.

A u mene garaža velika.

Koliko ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara - Page 8 Empty Re: Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara

Post by RayMabus 8/12/2020, 23:32

Tko radi servis cijevi ?

Mi.

Sto posto ?

Majke mi.

To je plus.

Cijev mora biti ispravna

Granta mora pogađat metu.

Oću savršenstvo

To kupijem
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara - Page 8 Empty Re: Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara

Post by Guest 8/12/2020, 23:36

RayMabus wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:
vuksadinare wrote:moras kupovati vojnu opremu po nato stanardima kao clanica nato-a...to i onaj puckoskolac zna...mađari su kupili nedavno i tenkove leopard a nisu ruske?..zasto?..pa zato jer su clanica nato-a..da je drugacije pravilo ne sumnjam da bi orban od putina kupio rusko oruzje

Mađari su kupili Leoparde i Panzerhaubitze jer su htjeli nove i najmodernije modele istih. U tom pogledu ne postoji trenutno bolji tenk na svijetu od toga. Niti artiljerija. Nije ti izričito zabranjeno ništa. Grčka je kupila i Tor i S300 i oklopnjake od Rusije kad su već bili u NATO-u. NATO zemlje koje se još šlepaju na Ruskim helikopterima su uredno remont radili kod njih dok se nisu odnosi zahladili. Preporuka je da kupuješ zapadno. Ali do Trumpike ti nitko nije udarao sakncije toga radi. A i koji će ti kurac rusko realno? Mislim ako ti je do njihove opreme i tog posebnog osjećaja koji se veže uz istu uvijek možeš kupiti zapadno pa utočiti krivo gorivo u vozilo, proliti kavu po tastaturi i sustavima i malo udarati čekićem po motoru pa dobiješ potpuni doživljaj.
Mađari su kupili tenkove jer brate mili nešto moraju imat na deset miljona stanovnika a panonska nizina.

Kupili pet tenkova reda radi. Jao.

A kupili su jer nisu 30 godina ulagali u vojsku. Donirali su sve tenkove što su imali....Iračanima,Afganistancima. Ne znam ni ja više komu. Sada hoće imati kao dvije taktičke borbene grupe za brzo djelovanje. I zato sada ovo tenkovi,pzhaubitze... od čeha su uzeli licencu za njihovu jurisnu pusku, lagano uvode i moderne mitraljeze i rješavaju se starih ruskih. Protuoklop im je katastrofa to ce sigurno isto sada rješavati. I to barem na 2 sustava. Vjerojatno Javelin i sad pitanje je što još...bit će zanimljivo to gledati. Lako moguće čak da uzmu od rusa tu nešto. Oni vole tako malo da se piše o njima u novinama :)) . Pa se Lynx od njemaca kupio...borbeno vozilo jelte. Na to se isto moze cudo toga naklemeriti...to ce uzeti par stotina komada sigurno. Uzimat ce i klasicnu artiljeriju...jos se nisu odlucili doduse hoce li to u amera,britanaca ili izraelaca. To cemo isto vidjeti u sljedecih godinu-dvije dana. Raketnu artiljeriju recimo nemaju uopće. Htjeli su Himars pa ih je zabolila glava kad su vidjeli cijenu, sad se šlepaju za m270 ko i mi. Počeli su nešto i oni oko Patria stidljivo gledati.

Odlučili ljudi potrošiti 4-5 miljardi eura na vojsku u sljedećih 2-3 godine. Doduše silom prilika. Oni su praktički ostali bez vojske...artiljeriju doslovno nemaju sada. Ono nemaju jednostavno artiljeriju. Imaju konzervirane d20 koje su ostavili zlu ne trebalo. Dakle zemlja koja trenutno nema artiljeriju. PZO su rijesili s norvezanima...do odredene mjere. Na kraju ce i oni uzeti Patriote.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara - Page 8 Empty Re: Hrvatska kupila 76 Bradleya i rakete TOW za 757 milijuna dolara

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 17 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum