ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatska srušila i svjetske prvakinje

Page 16 of 17 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17  Next

Go down

Hrvatska srušila i svjetske prvakinje - Page 16 Empty Re: Hrvatska srušila i svjetske prvakinje

Post by vuksadinare 21/12/2020, 12:24

RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:ja sam gledao negdje davno trening norvezanki u rukometu..pa skoro pa citav trening sprintaju amo tamo u međuvremenu se dodavajuci loptom...ej sat vremena su u jebenom trcanju,sprintu..nasi realno to ne mogu...nije nam to u krvi u bilo kojem momcadskom sportu osim vaterpolu...mi smo ono klasika...tehnicki treninzi,razgibavanje,pokoji sprint...dosta govorancije na taktickoj razini...vise baziramo na tehnickoj i taktickoj strani treninga nego na fizikaliji...citao sam d afrancuski rukometasi poslije treninga znaju provesti po dva,tri sata u teretani...nasi odrade trening malo razgibavanja nakon treninga i ajd kuci :)
Ne znam kolko bi tih ženski u svitu moglo igrat takvi tempo i presing s obzirom da u večini svijeta ni te plaće u profi rukometu nisu visoke pa da ti onda ona samo to trenira po cile dane i ništa više.

To nije baš neka ideja da radiš od toga neki forsirajuči sport.
skandinavski sportasi imaju najvise sati treninga po prosjeku u svijetu...dnevno...njihovi treninzi racunajuci sve sportove su jako dugi i ne svi u jednom komadu..ono odrade cak tri treninga dnevno..svaki trening za nesto...nevjerojatno su fizicki spremni pa pogldaj najbolji su u ekstremnijim sportovima...tipa skijasko trcanje,hokej,rukomet,skijanje u zadnje vrijeme i u plivanju..njihovi skijasi su fizicki najspremniji u zimskim sportovima..rijetko kad ces kod skandinavskih sportasa naici nekog tko nije 100% fizicki spreman...jedino ako ih ozljede ujebu...oni imaju ponajveci disni kapacitet pluca...vjerojatno i zbog zemljopisnog polozaja..gore u skandinaviji je ostriji zrak zbog dugotrajnijih zima,bize su sjevernom polu,skandinavija je najsumovitiji dio europe...

vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatska srušila i svjetske prvakinje - Page 16 Empty Re: Hrvatska srušila i svjetske prvakinje

Post by RayMabus 21/12/2020, 12:29

vuksadinare wrote:
RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:ja sam gledao negdje davno trening norvezanki u rukometu..pa skoro pa citav trening sprintaju amo tamo u međuvremenu se dodavajuci loptom...ej sat vremena su u jebenom trcanju,sprintu..nasi realno to ne mogu...nije nam to u krvi u bilo kojem momcadskom sportu osim vaterpolu...mi smo ono klasika...tehnicki treninzi,razgibavanje,pokoji sprint...dosta govorancije na taktickoj razini...vise baziramo na tehnickoj i taktickoj strani treninga nego na fizikaliji...citao sam d afrancuski rukometasi poslije treninga znaju provesti po dva,tri sata u teretani...nasi odrade trening malo razgibavanja nakon treninga i ajd kuci :)
Ne znam kolko bi tih ženski u svitu moglo igrat takvi tempo i presing s obzirom da u večini svijeta ni te plaće u profi rukometu nisu visoke pa da ti onda ona samo to trenira po cile dane i ništa više.

To nije baš neka ideja da radiš od toga neki forsirajuči sport.
skandinavski sportasi imaju najvise sati treninga po prosjeku u svijetu...dnevno...njihovi treninzi racunajuci sve sportove su jako dugi i ne svi u jednom komadu..ono odrade cak tri treninga dnevno..svaki trening za nesto...nevjerojatno su fizicki spremni pa pogldaj najbolji su u ekstremnijim sportovima...tipa skijasko trcanje,hokej,rukomet,skijanje u zadnje vrijeme i u plivanju..njihovi skijasi su fizicki najspremniji u zimskim sportovima..rijetko kad ces kod skandinavskih sportasa naici nekog tko nije 100% fizicki spreman...jedino ako ih ozljede ujebu...oni imaju ponajveci disni kapacitet pluca...vjerojatno i zbog zemljopisnog polozaja..gore u skandinaviji je ostriji zrak zbog dugotrajnijih zima,bize su sjevernom polu,skandinavija je najsumovitiji dio europe...
Ma sve je to ok al nije rukomet košarka. Nema tu trice nego leti lopta u glavu. Uvođenje ograničenja u napadu tu znači da će nekome pucat u glavu direkt.

Okani se ćorava posla.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181965
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska srušila i svjetske prvakinje - Page 16 Empty Re: Hrvatska srušila i svjetske prvakinje

Post by vuksadinare 21/12/2020, 12:31

RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:
RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:ja sam gledao negdje davno trening norvezanki u rukometu..pa skoro pa citav trening sprintaju amo tamo u međuvremenu se dodavajuci loptom...ej sat vremena su u jebenom trcanju,sprintu..nasi realno to ne mogu...nije nam to u krvi u bilo kojem momcadskom sportu osim vaterpolu...mi smo ono klasika...tehnicki treninzi,razgibavanje,pokoji sprint...dosta govorancije na taktickoj razini...vise baziramo na tehnickoj i taktickoj strani treninga nego na fizikaliji...citao sam d afrancuski rukometasi poslije treninga znaju provesti po dva,tri sata u teretani...nasi odrade trening malo razgibavanja nakon treninga i ajd kuci :)
Ne znam kolko bi tih ženski u svitu moglo igrat takvi tempo i presing s obzirom da u večini svijeta ni te plaće u profi rukometu nisu visoke pa da ti onda ona samo to trenira po cile dane i ništa više.

To nije baš neka ideja da radiš od toga neki forsirajuči sport.
skandinavski sportasi imaju najvise sati treninga po prosjeku u svijetu...dnevno...njihovi treninzi racunajuci sve sportove su jako dugi i ne svi u jednom komadu..ono odrade cak tri treninga dnevno..svaki trening za nesto...nevjerojatno su fizicki spremni pa pogldaj najbolji su u ekstremnijim sportovima...tipa skijasko trcanje,hokej,rukomet,skijanje u zadnje vrijeme i u plivanju..njihovi skijasi su fizicki najspremniji u zimskim sportovima..rijetko kad ces kod skandinavskih sportasa naici nekog tko nije 100% fizicki spreman...jedino ako ih ozljede ujebu...oni imaju ponajveci disni kapacitet pluca...vjerojatno i zbog zemljopisnog polozaja..gore u skandinaviji je ostriji zrak zbog dugotrajnijih zima,bize su sjevernom polu,skandinavija je najsumovitiji dio europe...
Ma sve je to ok al nije rukomet košarka. Nema tu trice nego leti lopta u glavu. Uvođenje ograničenja u napadu tu znači da će nekome pucat u glavu direkt.

Okani se ćorava posla.
pa imas vecogranicenje mislim negdje pedesetak sekundi...sudac odsvira prekid napada ako je predug...skandinavci obicno zavrsavaju napade unutar 20tak sekundi...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatska srušila i svjetske prvakinje - Page 16 Empty Re: Hrvatska srušila i svjetske prvakinje

Post by RayMabus 21/12/2020, 12:33

I onako imaju jak šut i uvedi im to pa će tek onda bit mrtvih kad su nervozni kad će šucat pa će šucat svon snagon pa će nekoga u glavu pogodit takvi udarac pa će past mrtav.

Okani se ćorava posla i ne uspoređuj dva različita sporta.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181965
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska srušila i svjetske prvakinje - Page 16 Empty Re: Hrvatska srušila i svjetske prvakinje

Post by RayMabus 21/12/2020, 12:35

vuksadinare wrote:
RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:
RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:ja sam gledao negdje davno trening norvezanki u rukometu..pa skoro pa citav trening sprintaju amo tamo u međuvremenu se dodavajuci loptom...ej sat vremena su u jebenom trcanju,sprintu..nasi realno to ne mogu...nije nam to u krvi u bilo kojem momcadskom sportu osim vaterpolu...mi smo ono klasika...tehnicki treninzi,razgibavanje,pokoji sprint...dosta govorancije na taktickoj razini...vise baziramo na tehnickoj i taktickoj strani treninga nego na fizikaliji...citao sam d afrancuski rukometasi poslije treninga znaju provesti po dva,tri sata u teretani...nasi odrade trening malo razgibavanja nakon treninga i ajd kuci :)
Ne znam kolko bi tih ženski u svitu moglo igrat takvi tempo i presing s obzirom da u večini svijeta ni te plaće u profi rukometu nisu visoke pa da ti onda ona samo to trenira po cile dane i ništa više.

To nije baš neka ideja da radiš od toga neki forsirajuči sport.
skandinavski sportasi imaju najvise sati treninga po prosjeku u svijetu...dnevno...njihovi treninzi racunajuci sve sportove su jako dugi i ne svi u jednom komadu..ono odrade cak tri treninga dnevno..svaki trening za nesto...nevjerojatno su fizicki spremni pa pogldaj najbolji su u ekstremnijim sportovima...tipa skijasko trcanje,hokej,rukomet,skijanje u zadnje vrijeme i u plivanju..njihovi skijasi su fizicki najspremniji u zimskim sportovima..rijetko kad ces kod skandinavskih sportasa naici nekog tko nije 100% fizicki spreman...jedino ako ih ozljede ujebu...oni imaju ponajveci disni kapacitet pluca...vjerojatno i zbog zemljopisnog polozaja..gore u skandinaviji je ostriji zrak zbog dugotrajnijih zima,bize su sjevernom polu,skandinavija je najsumovitiji dio europe...
Ma sve je to ok al nije rukomet košarka. Nema tu trice nego leti lopta u glavu. Uvođenje ograničenja u napadu tu znači da će nekome pucat u glavu direkt.

Okani se ćorava posla.
pa imas vecogranicenje mislim negdje pedesetak sekundi...sudac odsvira prekid napada ako je predug...skandinavci obicno zavrsavaju napade unutar 20tak sekundi...
Znam da ima al nema presinga tu. Ne možeš to igrat to tako trčanje i pucanje odma svom snagom pa di opali jer imaš pet sekundi za to.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181965
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska srušila i svjetske prvakinje - Page 16 Empty Re: Hrvatska srušila i svjetske prvakinje

Post by RayMabus 21/12/2020, 12:41

Košarka je drugi sport. To nema veze s rukometom. U košarci ne pucaš prema igraču nego košu. Rukometaši imaju jake ruke i općenito to razvijeno.

To ograničenje to znači da ti pucaš u glavu nekome pa di puklo da puklo.

Past će netko mrtav ako takvu bombu dobije jer nekome curi sekunda do napada pa će opalit.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181965
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska srušila i svjetske prvakinje - Page 16 Empty Re: Hrvatska srušila i svjetske prvakinje

Post by Noor 21/12/2020, 14:50

:x

Hrvatska srušila i svjetske prvakinje - Page 16 13237410

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Hrvatska srušila i svjetske prvakinje - Page 16 Empty Re: Hrvatska srušila i svjetske prvakinje

Post by RayMabus 21/12/2020, 20:42

Kakva nam je država po pitanju ulaganja u sport dobro je da uopće išta daju.


https://www.klix.ba/sport/rukomet/hrvatskim-rukometasicama-novcana-nagrada-od-drzave-premirat-ce-ih-i-savez/201221152

26 tisuća kuna svakoj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181965
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska srušila i svjetske prvakinje - Page 16 Empty Re: Hrvatska srušila i svjetske prvakinje

Post by RayMabus 21/12/2020, 20:54

Past će i neka kuna kroz premije priko rukometnog saveza , neki ugovor bolji tko oće igrat vani u financijski boljim klubovima al najveći kapital im je šta su konačno izašle iz anonimnosti.

Bit će bolje svakako kako god okreneš.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181965
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska srušila i svjetske prvakinje - Page 16 Empty Re: Hrvatska srušila i svjetske prvakinje

Post by RayMabus 21/12/2020, 21:23

Od njih 17 , 11 ih igra u Hrvatskoj većinom u Lokomotivi

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Croatia_women%27s_national_handball_team

Sad će padat ugovori za igranje vani. Osvoji ti broncu na EP pa se rugaj.

RayMabus
RayMabus

Posts : 181965
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska srušila i svjetske prvakinje - Page 16 Empty Re: Hrvatska srušila i svjetske prvakinje

Post by RayMabus 21/12/2020, 21:27

Sad su praznici pa iako su neki mediji govorili da će priča bit u medijima dva tri tjedna to baš nije točno jer nakon praznika počima muški rukomet pa to medijski drži priču još živom al njima je sad povratak kući i u klubove i svojim obavezama i imaju osigurano i SP na koji nismo bili zadnja četir puta znači ako te nema onda ni ne možeš ništa ni osvojit nit se na ikakvi način piše o tome kad te uopće nema na nekom natjecanju.

RayMabus
RayMabus

Posts : 181965
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska srušila i svjetske prvakinje - Page 16 Empty Re: Hrvatska srušila i svjetske prvakinje

Post by Noor 21/12/2020, 21:41

Lijep članak :)

https://telesport.telegram.hr/kolumne/juris/inspiracija/

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Hrvatska srušila i svjetske prvakinje - Page 16 Empty Re: Hrvatska srušila i svjetske prvakinje

Post by RayMabus 21/12/2020, 21:54

Noor wrote:Lijep članak :)

https://telesport.telegram.hr/kolumne/juris/inspiracija/

Pročitao. Lijepo opisano al u suštini točno s naglaskom na oni dio : mala zemlja i da ne možeš ni ovi muški rukomet tj klupski dio razvit na taj neki nivo da bude sad nešto preinteresant široj publici a kamo li ženski.

Ima tu xy problema tako da to jedan po jedan problem moraš rješavat da bi uopće doša do neke priče da cilu stvar digneš stepenicu više. Zato je ova priča i ova medalja bitna.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181965
2014-04-11


Noor likes this post

Back to top Go down

Hrvatska srušila i svjetske prvakinje - Page 16 Empty Re: Hrvatska srušila i svjetske prvakinje

Post by Noor 21/12/2020, 21:58

RayMabus wrote:
Noor wrote:Lijep članak :)

https://telesport.telegram.hr/kolumne/juris/inspiracija/

Pročitao. Lijepo opisano al u suštini točno s naglaskom na oni dio : mala zemlja i da ne možeš ni ovi muški rukomet tj klupski dio razvit na taj neki nivo da bude sad nešto preinteresant široj publici a kamo li ženski.

Ima tu xy problema tako da to jedan po jedan problem moraš rješavat da bi uopće doša do neke priče da cilu stvar digneš stepenicu više. Zato je ova priča i ova medalja bitna.
pogledaj RTL direkt u 22,15

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Hrvatska srušila i svjetske prvakinje - Page 16 Empty Re: Hrvatska srušila i svjetske prvakinje

Post by RayMabus 21/12/2020, 22:02

Ima jedna priča koja se proteže već danima ovdje a to je država i sport i onda to visi o zraku na šta se tu misli i neke stvari tu triba raščistiti jednom za svagda.

Klubovi su privatni ili su eventualno u vlasništvu grada. Ne može centralna vlast financirat privatne klubove. To mora biti jasno. To može grad , županija dakle ta razina pa tko oće imat neki klub iz nekog sporta malo jači pa nek uloži.

Ne može sad vlada u Zagrebu finacirat neke provatne klubove raštrkane po ciloj državi. To triba raščistit da to ne može tako i da se definira to šta je to država i sport i da ne može država financirat privatni il gradski klub
RayMabus
RayMabus

Posts : 181965
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska srušila i svjetske prvakinje - Page 16 Empty Re: Hrvatska srušila i svjetske prvakinje

Post by RayMabus 21/12/2020, 22:58

Pogleda sam.. Dobre su volje. lol!

Drago mi je zbog njih da su osvojile neku medalju jer meni osobno je bilo bitnije da uđu u polufinale i da ne kiskaju s Njemačkom kad su već tako igrale odlično cijelo vrijeme i da bar taj povijesni uspjeh naprave da znaš da smo se konačno pomakli s te točke.

Dobro , lipo je vidit i broncu kad je već tu i da smo jedna od svega 14 država koja ima medalju sa ženskog EP u rukometu. Nije ni to loše. king cheers
RayMabus
RayMabus

Posts : 181965
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska srušila i svjetske prvakinje - Page 16 Empty Re: Hrvatska srušila i svjetske prvakinje

Post by RayMabus 21/12/2020, 23:20

Malo o relaciji Danska Hrvatska

https://sportske.jutarnji.hr/sn/sport-mix/rukomet/sjecaju-li-se-ti-danski-budalasi-sto-su-sve-napravili-hrvatskoj-a-mi-smo-ih-ucili-igrati-rukomet-15038426

Spustilo ih malo na zemlju. Prizemljio ih.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181965
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska srušila i svjetske prvakinje - Page 16 Empty Re: Hrvatska srušila i svjetske prvakinje

Post by RayMabus 22/12/2020, 00:06

Na neki način možemo i zahvaliti ovom danskom treneru na ovolikoj količini potcjenjivanja i omalovažavanja jer se nije dobro pripremija taktički za utakmicu nego ono samo vi uđite i to razbijte , slabije su od vas ....a kad ono šipak.


https://m.vecernji.hr/sport/bronca-hrvatica-specificna-je-po-jos-necemu-a-taj-je-detalj-sve-odusevio-1455386


Hvala na bronci.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181965
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska srušila i svjetske prvakinje - Page 16 Empty Re: Hrvatska srušila i svjetske prvakinje

Post by RayMabus 22/12/2020, 01:15

Od Crikvenice pa do Splita ne postoji niti ,jedan ženski rukometni klub osim u Zadru a i taj je u drugoj ligi.

Ovo je jedan dobar opis situacije u Hrvatskoj.

Hrvatska srušila i svjetske prvakinje - Page 16 O_14534346_640

https://zadarski.slobodnadalmacija.hr/zadar/sport/maja-mitrovic-strasno-me-boli-kad-vidim-koliko-se-novaca-slijeva-uvijek-u-iste-klubove-zenski-rukomet-u-zadru-postoji-zahvaljujuci-entuzijastima-1065934

Ne dobivaju ni kune iz gradskog proračuna , sve je na entuzijazmu i dobrovoljnoj osnovi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181965
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska srušila i svjetske prvakinje - Page 16 Empty Re: Hrvatska srušila i svjetske prvakinje

Post by RayMabus 22/12/2020, 05:05

Zadar nema ni muški rukometni klub u prvoj ligi. Nema ni Split. Ima samo Dubrovnik.

Izgleda da nakon šta stalno pobjeđuje Zagreb jer ima najviša fijancijska sredstva da je publika , sponzori te gradovi i općine prestali financirat taj sport tj imaš ga samo poluamaterski a kome se igra šta jače imaš cili svit na raspolaganju pa se druže snađi.

To je taj problem slabe lige i jednog jakog kluba koji onda ubija igru i to se ne može riješiti jer je to tako i onda gradovima i općinama je ulaganje u taj rukomet samo čisto bacanje para.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181965
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska srušila i svjetske prvakinje - Page 16 Empty Re: Hrvatska srušila i svjetske prvakinje

Post by RayMabus 22/12/2020, 05:20

Nije nikakvo čudo šta se u nas prestao pratit taj klupski rukomet. A štaš pratit ? Uvik jedan te isti na tronu jer ima najviše para , sisa iz drugih klubova na razini države šta valja i tako radi to da sebe dodatno jača a ove druge slabi i onda se zna unaprid tko će osvojiti titulu i to tako godinama i onda kad čuješ priče kako se u Hrvatskoj ne prati rukomet nego samo kad je reprezentacija.

Šta bi ja triba iz Splita pratit ? Kako igra Zagreb.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181965
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska srušila i svjetske prvakinje - Page 16 Empty Re: Hrvatska srušila i svjetske prvakinje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 16 of 17 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum