ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

20 dana do konačne odluke o odabiru zrakoplova

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

20 dana do konačne odluke o odabiru zrakoplova - Page 3 Empty Re: 20 dana do konačne odluke o odabiru zrakoplova

Post by crvenkasti Mon 30 Nov - 12:05

uspio sam si podesit ftp na novom serveru

crvenkasti

Posts : 29500
2014-04-17


Back to top Go down

20 dana do konačne odluke o odabiru zrakoplova - Page 3 Empty Re: 20 dana do konačne odluke o odabiru zrakoplova

Post by RayMabus Mon 30 Nov - 12:06

Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:Kupiš osam sad + četiri kad sitgne svih tih osam. Kupiš 12 al ne odma sve nego paket 8+4. Ta 4 dođu na kraju kad dođe svih ovih osam.

A zašto ne dva po dva? Jedan po jedan?
Bezveze.
Kupiš 12 odjednom. 10 jednosjeda, 2 dvosjeda i gotova priča.
Radi lakšeg plaćanja. Plaća se iz proračuna pa je lakše dogovorit paket 8+4 nego odma odjednom svih 12. Čisto financijska strana priče. Lakše je tako platit a na kraju opet imaš 12 aviona i ovi će prodat 12 aviona.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181978
2014-04-11


Back to top Go down

20 dana do konačne odluke o odabiru zrakoplova - Page 3 Empty Re: 20 dana do konačne odluke o odabiru zrakoplova

Post by vuksadinare Mon 30 Nov - 12:09

Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:
amerikanci su se na svakinatjecaj do sad javljali...francuzi prvi put..

Zato što je uvjet na dosadašnjim natječajima bio jednomotorac. Rafale je dvomotorac pa se nisu ni mogli javiti do sad, a na ovom natječaju je taj uvjet otpao.
znam..nego mislio sam na to da nece dozvoliti da popuse natjecaj od francuza bez obzira na dvomotorac...koji su se javili prvi put...drugo...sigurno je amer ukalkulirao i dijelom politiku...jer zeli preko zrakoplova sto cvrsce vezati strateski zbog ovoih prostora hrvatsku uz sebe..realno francuzi i nisu po tom pitanju kljucni igraci ovog prostora...njima je prije svega u interesu prodati zrakoplov...a ako imaju interes onda im hrvatska nije nuzno vazna zbog ovog prostora nego da nas veze cvrsce za osovinu pariz-berlin..u nekim unutarnjim eu igricama...i tu njima dobro dođe plenki koji i jest dio te ekipe...za razliku recimo da je npr.kolinda premijerka ili škoro ili ne znam tim oreskovic...tako da su po tom pitanju sto se tice plenkija ameri u jednoj verziji u ovoj ponudi u deficitu...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

20 dana do konačne odluke o odabiru zrakoplova - Page 3 Empty Re: 20 dana do konačne odluke o odabiru zrakoplova

Post by vuksadinare Mon 30 Nov - 12:15

mada kako sam cuo francuzi za razliku od šveda,amera,izraelaca ne nude nista dodatno osim klasicne ponude zrakoplova,naoruzanja i obuke pilota...evo sad je vjerojatno u zadnji cas francuska ministrica uletila ovom ponudom da se nađemo u 7 miilijardi eura proracunu za vojne potrebe unutar eu-a..samo pitanje koliko cemo mi dobiti kolaca od tih 7 milijardi eura...sumnjam da cemo dobiti keša vise od 200 milijuna eura...jer nije to bas osobito nesto visoka cifra...ajd da je 17 milijardi...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

20 dana do konačne odluke o odabiru zrakoplova - Page 3 Empty Re: 20 dana do konačne odluke o odabiru zrakoplova

Post by vuksadinare Mon 30 Nov - 12:17

...prednost francuza je u tom sto ce nam nesto ranije isporuciti zrakoplove posto su rabljeni...a ameri realno dosta kasnije...a nama treba hitno eskadrila jer nam isticu brzo resursi migova...pa i to igra određenu ulogu u ponudi
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

20 dana do konačne odluke o odabiru zrakoplova - Page 3 Empty Re: 20 dana do konačne odluke o odabiru zrakoplova

Post by RayMabus Mon 30 Nov - 12:26

vuksadinare wrote:mada kako sam cuo francuzi za razliku od šveda,amera,izraelaca ne nude nista dodatno osim klasicne ponude zrakoplova,naoruzanja i obuke pilota...evo sad je vjerojatno u zadnji cas francuska ministrica uletila ovom ponudom da se nađemo u 7 miilijardi eura proracunu za vojne potrebe unutar eu-a..samo pitanje koliko cemo mi dobiti kolaca od tih 7 milijardi eura...sumnjam da cemo dobiti keša vise od 200 milijuna eura...jer nije to bas osobito nesto visoka cifra...ajd da je 17 milijardi...
U suštini dobit ćeš dosta jer na te natjecaje moraju se javit najmanje dvije države a koje su u EU da bi mogli aplicirati na te eu obrambene fondove.

Pogodi tko bi bio drugi u EU da uzme Rafala ? Mi. Zato je Francuska životno zainteresirana da mi to uzmemo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181978
2014-04-11


Back to top Go down

20 dana do konačne odluke o odabiru zrakoplova - Page 3 Empty Re: 20 dana do konačne odluke o odabiru zrakoplova

Post by RayMabus Mon 30 Nov - 12:28

Obrambeni europski sustav se zove Pesco. Da bi netko aplicirao na te eu vojne fondove potrebne su najmanje dvije članice EU.

Samo Francuska ima Rafale šta znači da su životno zainteresirani da mi ovo uzmemo kako bi imali oni pravo da apliciraju na te eu fondove kad je Rafale u pitanju.

Doduše i Grci ga uzimaju al to je još bolje , tri članice EU.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181978
2014-04-11


Back to top Go down

20 dana do konačne odluke o odabiru zrakoplova - Page 3 Empty Re: 20 dana do konačne odluke o odabiru zrakoplova

Post by RayMabus Mon 30 Nov - 12:32

Kupnjom Rafala Francuska dobija uz Grčku još jednu članicu EU koja ima taj tip aviona. Francuska se prijavi na natječaj skupa s još jednom ili dvije zemlje. Ona je nosioc programa a mi i Grci aktivni učesnici. Većina love ide Francuskoj a mi dobivamo mrvice no te mrvice nisu mrvice.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181978
2014-04-11


Back to top Go down

20 dana do konačne odluke o odabiru zrakoplova - Page 3 Empty Re: 20 dana do konačne odluke o odabiru zrakoplova

Post by Guest Mon 30 Nov - 12:34

RayMabus wrote:
Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:Kupiš osam sad + četiri kad sitgne svih tih osam. Kupiš 12 al ne odma sve nego paket 8+4. Ta 4 dođu na kraju kad dođe svih ovih osam.

A zašto ne dva po dva? Jedan po jedan?
Bezveze.
Kupiš 12 odjednom. 10 jednosjeda, 2 dvosjeda i gotova priča.
Radi lakšeg plaćanja. Plaća se iz proračuna pa je lakše dogovorit paket 8+4 nego odma odjednom svih 12. Čisto financijska strana priče. Lakše je tako platit a na kraju opet imaš 12 aviona i ovi će prodat 12 aviona.

Ako kupiš 12 odjednom, to ne znači da ćeš platiti sve odjednom.
Režim plaćanja je ovdje najmanji problem, jer je riječ o dugoročnom odnosno strateškom poslu, a u takvima je režim plaćanja u pravilu najmanji problem.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

20 dana do konačne odluke o odabiru zrakoplova - Page 3 Empty Re: 20 dana do konačne odluke o odabiru zrakoplova

Post by RayMabus Mon 30 Nov - 12:35

Pesco

https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Stalna_strukturirana_suradnja

Povezivanje , no da bi povezivanje bilo moguće mora više članica EU bit uključeno jer inače to nije nego soliranje a u tom slučaju ne možeš aplicirati na ove eu fondove.

Zato nas Francuska želi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181978
2014-04-11


Back to top Go down

20 dana do konačne odluke o odabiru zrakoplova - Page 3 Empty Re: 20 dana do konačne odluke o odabiru zrakoplova

Post by RayMabus Mon 30 Nov - 12:36

Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:
Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:Kupiš osam sad + četiri kad sitgne svih tih osam. Kupiš 12 al ne odma sve nego paket 8+4. Ta 4 dođu na kraju kad dođe svih ovih osam.

A zašto ne dva po dva? Jedan po jedan?
Bezveze.
Kupiš 12 odjednom. 10 jednosjeda, 2 dvosjeda i gotova priča.
Radi lakšeg plaćanja. Plaća se iz proračuna pa je lakše dogovorit paket 8+4 nego odma odjednom svih 12. Čisto financijska strana priče. Lakše je tako platit a na kraju opet imaš 12 aviona i ovi će prodat 12 aviona.

Ako kupiš 12 odjednom, to ne znači da ćeš platiti sve odjednom.
Režim plaćanja je ovdje najmanji problem, jer je riječ o dugoročnom odnosno strateškom poslu, a u takvima je režim plaćanja u pravilu najmanji problem.
Ok. To će ionako dogovoriti ministri financija. Uglavnom 12 aviona a ne osam.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181978
2014-04-11


Back to top Go down

20 dana do konačne odluke o odabiru zrakoplova - Page 3 Empty Re: 20 dana do konačne odluke o odabiru zrakoplova

Post by vuksadinare Mon 30 Nov - 12:36

RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:mada kako sam cuo francuzi za razliku od šveda,amera,izraelaca ne nude nista dodatno osim klasicne ponude zrakoplova,naoruzanja i obuke pilota...evo sad je vjerojatno u zadnji cas francuska ministrica uletila ovom ponudom da se nađemo u 7 miilijardi eura proracunu za vojne potrebe unutar eu-a..samo pitanje koliko cemo mi dobiti kolaca od tih 7 milijardi eura...sumnjam da cemo dobiti keša vise od 200 milijuna eura...jer nije to bas osobito nesto visoka cifra...ajd da je 17 milijardi...
U suštini dobit ćeš dosta jer na te natjecaje moraju se javit najmanje dvije države a koje su u EU da bi mogli aplicirati na te eu obrambene fondove.

Pogodi tko bi bio drugi u EU da uzme Rafala ? Mi. Zato je Francuska životno zainteresirana da mi to uzmemo.
francuzi su prvo zainteresirani da oni prvo zarade...pa onda drugi na red u nekom interesu dolazi...mislim da smo mi osobno najvise zainteresirani na onu stavku da francuzi imaju kraci rok isporuke...i sam proces nabavke je ubrzan....koliko bi se mi osladili od tog fonda tu treba staviti jedan upitnik...vjerojatno cemo imati neku korist ali koliku ostaje za vidjeti...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

20 dana do konačne odluke o odabiru zrakoplova - Page 3 Empty Re: 20 dana do konačne odluke o odabiru zrakoplova

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum