ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 4 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by Guest Mon 2 Nov - 23:50

Jednom sam se već osvrnuo na te prognoze i raščlanio ih, nemam namjere to činiti ponovno.

Srbija ne samo da ima iznimno nisku stopu dodane vrijednosti, nikakvu disipaciju dobiti na plaće, makar u realnom sektoru, Srbija vozi punom brzinom u smjeru za koji nema uvjeta, i koji se, u konačnici, niti jednoj zemlji u Europi ne isplati, pa ni Srbiji.

Ove priče me podsjećaju kako smo se 1989. hvalili kako smo treća brodograđevna sila svijeta, da je Treći maj najveće brodogradilište svijeta, a nismo se nijednom upitali što je do toga dovelo.

Ovo sa zaduživanjem, to ne može svariti ni nepismena osoba s elementarnom logikom, s time da je nehotice i spomenuo kratkoročne dugove koji dolaze na naplatu. Ako se zaduživao kad nisu rasle plaće, kad se nisu gradile autoceste, kako to misli da se sada ne zadužuje?

Uspoređuje zaduženost ekonomija po postotku BDP-a, i naravno da Srbija nije zadužena, jer se ni ne može zaduživati s svojim kreditnim rejtingom. I to sam objašnjavao.

Uglavnom, lagao je oko standarda i ekonomije prije, laže i sada, a lagati će i sutra. Kad će Srbija progledati, do nje je...

Guest
Guest


Back to top Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 4 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by Guest Mon 2 Nov - 23:53

Votka,kakva je procedura pri ulasku u RH?..znasslucajno??..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 4 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by Guest Mon 2 Nov - 23:55

Legendovich wrote:Votka,kakva je procedura pri ulasku u RH?..znasslucajno??..

Nemam pojma, a iz koje zemlje u Hrvatsku?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 4 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by Guest Mon 2 Nov - 23:57

mobiu$ wrote:
Legendovich wrote:Votka,kakva je procedura pri ulasku u RH?..znasslucajno??..

Nemam pojma, a iz koje zemlje u Hrvatsku?
Svabije..zadnji put glatko u oba smjera..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 4 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by Guest Mon 2 Nov - 23:59

Legendovich wrote:
mobiu$ wrote:
Legendovich wrote:Votka,kakva je procedura pri ulasku u RH?..znasslucajno??..

Nemam pojma, a iz koje zemlje u Hrvatsku?
Svabije..zadnji put glatko u oba smjera..

Dakle Slovenije ili Mađarske?

Ne znam kad si prošao zadnji put.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 4 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by Guest Tue 3 Nov - 0:00

mobiu$ wrote:
Legendovich wrote:
mobiu$ wrote:
Legendovich wrote:Votka,kakva je procedura pri ulasku u RH?..znasslucajno??..

Nemam pojma, a iz koje zemlje u Hrvatsku?
Svabije..zadnji put glatko u oba smjera..

Dakle Slovenije ili Mađarske?

Ne znam kad si prošao zadnji put.
Početak 9. mjeseca,Slovenija..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 4 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by Guest Tue 3 Nov - 0:00

odnosno povratak u svabiju oko 20 septembra
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 4 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by Pirate Tue 3 Nov - 0:02

Citam tvoj post po cetvrti put i dalje ne shvacam sto si htio reci. Jel ti usporedjujes korporacije poput ZF, Boscha, Siemensa,  Brose, Michellin sa 3. Majem i na neki nacin nam poruciti da to nije rijesenje vec nesto drugo sto nisi naveo?
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 4 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by Guest Tue 3 Nov - 0:05

Zabrana se ne odnosi na državljane država članica EU i članove njihovih obitelji, te državljane trećih zemalja koji su osobe s dugotrajnim boravištem u EU. Preporuka je ipak i za građane EU da prethodno najave ulazak u RH korištenjem aplikacije entercroatia.mup.hr.
Trake na graničnim prijelazima za putnike koji su se najavili putem sustava Enter Croatia
Obilježene su posebne trake na najfrekventnijim graničnim prijelazima za putnike koji su dolazak u Hrvatsku najavili putem sustava Enter Croatia, objavio je MUP. Tako će se smanjiti vrijeme prelaska granice. Radi se o graničnim prijelazima Bregana, Macelj, Rupe i Plovanija.
Državljanima EU i državljanima trećih zemalja koji su izuzeti iz primjene Odluke o privremenoj zabrani prelaska preko graničnih prelaza Republike Hrvatske, prema Odluci o dopuni Odluke o privremenoj zabrani prelaska preko graničnih prelaza Republike Hrvatske od 11. srpnja, može biti određena sigurnosna mjera izolacije osoba u vlastitom domu ili drugom odgovarajućem prostoru – samoizolacija.
Osobe koje ulaze u Hrvatsku bez obveze samoizolacije, dužne su se u prva dva tjedna boravka u Hrvatskoj pridržavati mjera Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo. Preporuke i upute HZJZ-a pročitajte OVDJE.
Hrvatski i strani državljani mogu zatražiti dodatne informacije i pojašnjenja na info broju 112.
NAPOMENA: U ovom su tekstu objavljeni samo dijelovi, cjelovitu Odluku o privremenoj zabrani prelaska preko graničnih prijelaza RH pročitajte OVDJE.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 4 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by Pirate Tue 3 Nov - 0:05

Legendovich wrote:Votka,kakva je procedura pri ulasku u RH?..znasslucajno??..
Bas nikakva koliko ja znam, moje Svabe svako toliko vamo tamo. Cesce ih sad vidim nego kad su zivjeli ovdje. 

Inace, po meni ti je najsigurnije da zoves konzulat i granicu.
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 4 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by Guest Tue 3 Nov - 0:06

mobiu$ wrote:Zabrana se ne odnosi na državljane država članica EU i članove njihovih obitelji, te državljane trećih zemalja koji su osobe s dugotrajnim boravištem u EU. Preporuka je ipak i za građane EU da prethodno najave ulazak u RH korištenjem aplikacije entercroatia.mup.hr.
Trake na graničnim prijelazima za putnike koji su se najavili putem sustava Enter Croatia
Obilježene su posebne trake na najfrekventnijim graničnim prijelazima za putnike koji su dolazak u Hrvatsku najavili putem sustava Enter Croatia, objavio je MUP. Tako će se smanjiti vrijeme prelaska granice. Radi se o graničnim prijelazima Bregana, Macelj, Rupe i Plovanija.
Državljanima EU i državljanima trećih zemalja koji su izuzeti iz primjene Odluke o privremenoj zabrani prelaska preko graničnih prelaza Republike Hrvatske, prema Odluci o dopuni Odluke o privremenoj zabrani prelaska preko graničnih prelaza Republike Hrvatske od 11. srpnja, može biti određena sigurnosna mjera izolacije osoba u vlastitom domu ili drugom odgovarajućem prostoru – samoizolacija.
Osobe koje ulaze u Hrvatsku bez obveze samoizolacije, dužne su se u prva dva tjedna boravka u Hrvatskoj pridržavati mjera Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo. Preporuke i upute HZJZ-a pročitajte OVDJE.
Hrvatski i strani državljani mogu zatražiti dodatne informacije i pojašnjenja na info broju 112.
NAPOMENA: U ovom su tekstu objavljeni samo dijelovi, cjelovitu Odluku o privremenoj zabrani prelaska preko graničnih prijelaza RH pročitajte OVDJE.

Puno hvala.. beer beer beer
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 4 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by Guest Tue 3 Nov - 0:07

Pirate wrote:
Legendovich wrote:Votka,kakva je procedura pri ulasku u RH?..znasslucajno??..
Bas nikakva koliko ja znam, moje Svabe svako toliko vamo tamo. Cesce ih sad vidim nego kad su zivjeli ovdje. 

Inace, po meni ti je najsigurnije da zoves konzulat i granicu.
Pa ja se vracao u svabiju oko 20.09,gledam na Bundesregirungovim stranicama,obavezna kontrola..ja polako autom ,a pandurija se nesh smije i prica viceve,samo mi manuo da prodjem..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 4 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by Guest Tue 3 Nov - 0:09

Uglavnom moraš imati negativan PCR nalaz, ne stariji od 48 sati od momenta kad se pojaviš na graničnom prijelazu.

U zemljama između Njemačke i Hrvatske imaš pravo tranzita bez stajanja.

I kaže se u vijestima da su određene zemlje u lockdownu. To nisu unificirana pravila, najbolje ti je proučiti pravila za svaku zemlju zasebno. Možda ne daju više ni tranzit.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 4 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by Guest Tue 3 Nov - 0:12

mobiu$ wrote:Uglavnom moraš imati negativan PCR nalaz, ne stariji od 48 sati od momenta kad se pojaviš na graničnom prijelazu.

U zemljama između Njemačke i Hrvatske imaš pravo tranzita bez stajanja.

I kaže se u vijestima da su određene zemlje u lockdownu. To nisu unificirana pravila, najbolje ti je proučiti pravila za svaku zemlju zasebno. Možda ne daju više ni tranzit.
Suspect to bi bilo hebeno,a za 20 12. namjerio doli doci..morat cu kozjim stazama.. :rasta :rasta
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 4 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by Guest Tue 3 Nov - 0:12

Legendovich wrote:
Pirate wrote:
Legendovich wrote:Votka,kakva je procedura pri ulasku u RH?..znasslucajno??..
Bas nikakva koliko ja znam, moje Svabe svako toliko vamo tamo. Cesce ih sad vidim nego kad su zivjeli ovdje. 

Inace, po meni ti je najsigurnije da zoves konzulat i granicu.
Pa ja se vracao u svabiju oko 20.09,gledam na Bundesregirungovim stranicama,obavezna kontrola..ja polako autom ,a pandurija se nesh smije i prica viceve,samo mi manuo da prodjem..

Nisam bio skoro godinu dana izvan RH, tako da nisam ni gledao pravila dok me nisi pitao.

Sada će sigurno biti oštrije nego u rujnu, ovisi koju ćeš rutu uzeti. Vodi računa i da se možda nećeš moći vratiti.

Ako tamo imaš posao i ne moraš baš u RH, savjetujem ti da ni ne putuješ izvan Njemačke.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 4 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by Guest Tue 3 Nov - 0:16

mobiu$ wrote:
Legendovich wrote:
Pirate wrote:
Legendovich wrote:Votka,kakva je procedura pri ulasku u RH?..znasslucajno??..
Bas nikakva koliko ja znam, moje Svabe svako toliko vamo tamo. Cesce ih sad vidim nego kad su zivjeli ovdje. 

Inace, po meni ti je najsigurnije da zoves konzulat i granicu.
Pa ja se vracao u svabiju oko 20.09,gledam na Bundesregirungovim stranicama,obavezna kontrola..ja polako autom ,a pandurija se nesh smije i prica viceve,samo mi manuo da prodjem..

Nisam bio skoro godinu dana izvan RH, tako da nisam ni gledao pravila dok me nisi pitao.

Sada će sigurno biti oštrije nego u rujnu, ovisi koju ćeš rutu uzeti. Vodi računa i da se možda nećeš moći vratiti.

Ako tamo imaš posao i ne moraš baš u RH, savjetujem ti da ni ne putuješ izvan Njemačke.
Mda..tko zna sto nas josh uopce ceka..no ovo ne ide na dobro,socioloski,ekonomski,zdravstveno..josh mi zivimo uljuljkani u nekom svojem fikcionom Svijetu..mislim da ce otrijeznjenje biti brutalno..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 4 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by Guest Tue 3 Nov - 0:20

Pirate wrote:Citam tvoj post po cetvrti put i dalje ne shvacam sto si htio reci. Jel ti usporedjujes korporacije poput ZF, Boscha, Siemensa,  Brose, Michellin sa 3. Majem i na neki nacin nam poruciti da to nije rijesenje vec nesto drugo sto nisi naveo?

Zato jer nisi čitao moje prethodne postove na sličnim temama.

Nisam uspoređivao te kompanije s Trećim majem, uspoređujem jugoslavensku brodogradnju iz 1989, s srpskom reindustrijalizacijom s IT sektorom u izvozu od 5,6%.

Nismo se tada upitali kako smo završili kao treća brodogradnja svijeta s krcatim knjigama narudžbi i likovali smo nad nekadašnjim gigantima u brodogradnji - Britaniji, Njemačkoj, pa i SAD-u.

Ne mogu vjerovati da Srbi ne vide uzorak, zajednički nazivnik svim stranim investicijama u Srbiju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 4 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum