ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 3 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by Guest 2/11/2020, 20:23

Pozitivna stvar je bila i josh uvijek jeste,da radnici radeci i po 14 sati dnevno,od Firme uz placu dobiju financijsku pomoc clanovima obitelji, narocito djeci,firme placaju skolovanje,ako dijete pokaze interes,a kasnije ga uposle,tako da se radi o obiteljskim generacijskim firmama,gdje se jako postiva tradicija,rad,i ljudi kao radnici..

Guest
Guest


Back to top Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 3 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by AssadNaPodmornici 2/11/2020, 20:23

Legendovich wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Legendovich wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Legendovich wrote:jebate,josh je jedino ekonomski albanije ispod vas,ali ne,arogancija i napuhatost ne popustaju..vucete se u ekonomskom mulju,ali inadalje sanjate visine... No
ova država je svatko za sebe doslovno. 
stoga tako i svi ostali trebaju razmišljati. uopće nije bitno kakav je standard u RH. ti u RH možeš zarađivati mjesečno više nego Njemac a možeš i manje nego Kosovar. sve se svodi na pojedinca.
ali globalno će nas srbija sustići u dogledno vrijeme.. ispred nas su po dosta parametara.. niža zaduženost, efikasnija i brža birokracija, imaju čak i više ekonomskih sloboda iako smo mi EU, niže plaće, nemaju turizam pa moraju učiti industrijske zanate i fakultete a ne studirati managment i slične gluposti kao u RH, itd..

yoda..prije svega,standard gradjana je samo jedanmali dio svega....

Evo primjer..Japan i Svabija nakon WW2 su bile jad i bijeda..izruseni osiromaseni...radili su mucno i tesko da se izdignu gdje su sad..sto mislis?da je tome kumovao osobni dohodak ili sparno ponasanje i punjenje drzavne kese,trosenje racionalno?
prvih 20 godina se uopce nisi djelile velike place,a puno i tesko se radilo..
TEK KAD DRZAVA FINANCIJSKI OJACA kroz produkciju dobara,i stvori se visak vrijednosti,onda se moze dijeliti kajmak poslovicni i povisivati place..
nuzput,kod vas je lova u drzavnim sluzbama onako,fina,ali dolazi iz proracuna,koji se fila vrlo tankom ekonomijom,i onda se drzava zaduzuje ZA PLAĆE..gdje ti tu vidis ekonomiju na ZDRAVIM PROIZVODNIM NOGAMA?
mi smo lopovski čardak, a glavna ekonomija nam je šema iz Prosijaka i Sinova.. ono zajebi susjeda i svoga brata kao svoga sina i svoju mater. 
zato čak i nevidim smisao gledanja koliko smo u odnosu na druge zemlje.. ima svatko svoj život, njemačka i irska su doslovno za 100-200€jeftine avionske karte,  treba se usavršavati.. evo ja drkam po forumu umjesto da učim. :D
Pa ja..no evo ima likova koji cim se srbija spomene,odmah se propnu..umjest oda svoje dvoriste metu i svoju drzavu sredjuju
a vidiš da su i srbi napaljeni na nas.. mi čak opet i nismo toliko na njih..
ako srbija ne napravi nikakav novi rat protiv nekog od susjeda, sustići nas , oni idu u smjeru slovačke/rumunjske forsiraju industriju i investicije.. takve stvari se isplate dugoročno kroz 10ak godina..  recimo netko počne kao početnik u nekoj tvornici, ali uči se, usavršuje, tečajevi, ovo ono.. pa onda više neradi za 400€ , evo u slovačkim tvornicama prosječna plaća čak i 12 000kn.. 

iako nije loš niti turizam.. imaš ti poslova u turizmu gdje se više zarađuje nego u njemačkoj ;D ali turizam je pišanje krvi.. ja sam godinama u turizmu i gledam to odjebati.. ali vratim se svako ljeto jer mi fali para a najradije nebih :D

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21832
2018-06-14


Back to top Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 3 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by epikur37 2/11/2020, 20:27

Gnječ wrote:
epikur37 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:A slovačka koja je do 90tih bila teška vukojebina.. sada ima 80milijardi $ industrijskog izvoza, mi koliko? niti 15ak na istu veličinu države i populacije

srbija je prije 20ak godina izvozila 3-4 puta manje od nas, a još prije koju godinu nas je stigla u industrijskom izvozu, sada svake godine povećava razliku
mi imamo sa druge strane turizam, i evo vam dobra viejst, turizam neće propasti i turizam uz ostatke industrije hrani ovu državu


Slovačka i istočna europa su imale elegantnu tranziciju i ušli su u EU 10 godina prije nas i nisu imali rat, što je veliki uteg.

Izdašne europske fondove i bez poraća.


Velika je to razlika.

Također i statistike treba malo bolje proći.

Mi imamo svojih struktralnih i pšolitičkih problema ali nema mjesta razočaranju, nipošto.

bosanac, nemoj me jebat s tim argumentom rata i tzv. "poraća" ma šta god ta glupa nebulozna riječ poraće značila jer za vas će raće i poraće trajati zauvijek kao as u rukavu koga ćete vaditi čim malo dublje potonete u govna u kojima već jeste.

Njemačka bi po tvojoj iskrivljenoj logici danas trebala bit zemlja trećeg svijeta.

Znači 25 godina poslije rata

taman sad ćemo uhvatiti lauf, samo da nije korone
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 3 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by Guest 2/11/2020, 20:28

AssadNaPodmornici wrote:
Legendovich wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Legendovich wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Legendovich wrote:jebate,josh je jedino ekonomski albanije ispod vas,ali ne,arogancija i napuhatost ne popustaju..vucete se u ekonomskom mulju,ali inadalje sanjate visine... No
ova država je svatko za sebe doslovno. 
stoga tako i svi ostali trebaju razmišljati. uopće nije bitno kakav je standard u RH. ti u RH možeš zarađivati mjesečno više nego Njemac a možeš i manje nego Kosovar. sve se svodi na pojedinca.
ali globalno će nas srbija sustići u dogledno vrijeme.. ispred nas su po dosta parametara.. niža zaduženost, efikasnija i brža birokracija, imaju čak i više ekonomskih sloboda iako smo mi EU, niže plaće, nemaju turizam pa moraju učiti industrijske zanate i fakultete a ne studirati managment i slične gluposti kao u RH, itd..

yoda..prije svega,standard gradjana je samo jedanmali dio svega....

Evo primjer..Japan i Svabija nakon WW2 su bile jad i bijeda..izruseni osiromaseni...radili su mucno i tesko da se izdignu gdje su sad..sto mislis?da je tome kumovao osobni dohodak ili sparno ponasanje i punjenje drzavne kese,trosenje racionalno?
prvih 20 godina se uopce nisi djelile velike place,a puno i tesko se radilo..
TEK KAD DRZAVA FINANCIJSKI OJACA kroz produkciju dobara,i stvori se visak vrijednosti,onda se moze dijeliti kajmak poslovicni i povisivati place..
nuzput,kod vas je lova u drzavnim sluzbama onako,fina,ali dolazi iz proracuna,koji se fila vrlo tankom ekonomijom,i onda se drzava zaduzuje ZA PLAĆE..gdje ti tu vidis ekonomiju na ZDRAVIM PROIZVODNIM NOGAMA?
mi smo lopovski čardak, a glavna ekonomija nam je šema iz Prosijaka i Sinova.. ono zajebi susjeda i svoga brata kao svoga sina i svoju mater. 
zato čak i nevidim smisao gledanja koliko smo u odnosu na druge zemlje.. ima svatko svoj život, njemačka i irska su doslovno za 100-200€jeftine avionske karte,  treba se usavršavati.. evo ja drkam po forumu umjesto da učim. :D
Pa ja..no evo ima likova koji cim se srbija spomene,odmah se propnu..umjest oda svoje dvoriste metu i svoju drzavu sredjuju
a vidiš da su i srbi napaljeni na nas.. mi čak opet i nismo toliko na njih..
ako srbija ne napravi nikakav novi rat protiv nekog od susjeda, sustići nas , oni idu u smjeru slovačke/rumunjske forsiraju industriju i investicije.. takve stvari se isplate dugoročno kroz 10ak godina..  recimo netko počne kao početnik u nekoj tvornici, ali uči se, usavršuje, tečajevi, ovo ono.. pa onda više neradi za 400€ , evo u slovačkim tvornicama prosječna plaća čak i 12 000kn.. 

iako nije loš niti turizam.. imaš ti poslova u turizmu gdje se više zarađuje nego u njemačkoj ;D ali turizam je pišanje krvi.. ja sam godinama u turizmu i gledam to odjebati.. ali vratim se svako ljeto jer mi fali para a najradije nebih :D

vrl ojednostavna psihologija..ako je Obitelj bogata i ima love,naravno da se moze pobrinuti da svi imaju bogatu trpezu,no treba vremena dok se obitelj ne obogati..isto tako,ako je Obitelj siromasna,a clanovi ocekuju izobilje,u sustini ce Obitelj josh vise osiromasiti,jer ce unaprijed potrositi sve resurse koji se ne obnavljaju istom brzinom..slijedit ce posudbe,zaduzivanja i ostalo..ako je Obitelj siromasna i ne moze to servisirati,sve ce otici u kuratz..isto tako i sa drzavama..dok god se mogu zaduzivati,donekle ce klepetati kotrljati se,ali TO nije napredak..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 3 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by RayMabus 2/11/2020, 20:29

RayMabus wrote:Srbiji želim puno uspjeha u gospodarstvu jer s obzirom da ih je oko 7 miljona a nas 4 bilo bi stvarno šteta da nas nešto ne preteknu.

Sarkastičan sam. Očito mnogi od vas ne znaju matematiku. Pojednostavnit ču.

Ako je neka zemlja duplo veća od vas omjer je 2;1 i kad vam ona kaže da će vas prestiči a omjer će biti 1,1: 1

Ljudi pa počnite se smijat. Još su u zaostatku.
Samo da ponovim.

A ti Yoda baci taj svoj faks u smeče. Čemu su te tamo učili četir godine ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 181989
2014-04-11


Back to top Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 3 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by RayMabus 2/11/2020, 20:34

RayMabus wrote:
RayMabus wrote:Srbiji želim puno uspjeha u gospodarstvu jer s obzirom da ih je oko 7 miljona a nas 4 bilo bi stvarno šteta da nas nešto ne preteknu.

Sarkastičan sam. Očito mnogi od vas ne znaju matematiku. Pojednostavnit ču.

Ako je neka zemlja duplo veća od vas omjer je 2;1 i kad vam ona kaže da će vas prestiči a omjer će biti 1,1: 1

Ljudi pa počnite se smijat. Još su u zaostatku.
Samo da ponovim.

A ti Yoda baci taj svoj faks u smeče. Čemu su te tamo učili četir godine ?

2007 godina , skoro 2,5 puta manji proračun

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_sovereign_states_in_Europe_by_budget_revenues_per_capita

Mene bi kao stanovnika planete i državljanina Balkana stvarno sramotila ta činjenica da oni nas do 2024 godine ne preteknu po izvozu a ima ih skoro duplo.

To bi bilo loše ako se ne desi jer znači da nema razvoja.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181989
2014-04-11


Back to top Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 3 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by Šandor Winnetou 2/11/2020, 20:34

a baš će nam biti krivo i da nas srbende prestignu i prestanu dolaziti u RH na sezonu, ne znam kako bismo to preživjeli!!

_________________
"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 3 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 3 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by Guest 2/11/2020, 20:38

tre wrote:a baš će nam biti krivo i da nas srbende prestignu i prestanu dolaziti u RH na sezonu, ne znam kako bismo to preživjeli!!
To uopce nije bitno..Bitnije bi bilo da se u RH fokusiraju kako da u drzavi konacno bude bolje za sve..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 3 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by RayMabus 2/11/2020, 20:40

Legendovich wrote:
tre wrote:a baš će nam biti krivo i da nas srbende prestignu i prestanu dolaziti u RH na sezonu, ne znam kako bismo to preživjeli!!
To uopce nije bitno..Bitnije bi bilo da se u RH fokusiraju kako da u drzavi konacno bude bolje za sve..
Onda ukini emanicipaciju. Meni nije dobro u njoj. Propadam.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181989
2014-04-11


Back to top Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 3 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by Guest 2/11/2020, 20:42

RayMabus wrote:
Legendovich wrote:
tre wrote:a baš će nam biti krivo i da nas srbende prestignu i prestanu dolaziti u RH na sezonu, ne znam kako bismo to preživjeli!!
To uopce nije bitno..Bitnije bi bilo da se u RH fokusiraju kako da u drzavi konacno bude bolje za sve..
Onda ukini emanicipaciju. Meni nije dobro u njoj. Propadam.
Nije emanćipaćija kriva nego losa navika Dugoprstića..tko god na vlast,odma pocne hapati lovu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 3 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by RayMabus 2/11/2020, 20:45

Nije nego je emanicipacija kriva i taj kapitalizam koji se uči na držsvnom ekonomskom fakultetu pa nam Yoda priča o tome kako je super šta su niže plaće.

50% radnika su žene. To smanjuje cijenu rada , ruši natalitet , stvara poremećaj u muško ženskim odnosima itd i onda imaš male plaće i slom nataliteta a kapitalisti trljaju ruke i sad kad više nema ljudi onda su super i muslimani.

Eto vam muslimani.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181989
2014-04-11


Back to top Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 3 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by RayMabus 2/11/2020, 21:01

U se i u svoje kljuse. Ja ne radim već godinama. Nisan se oženija a niti ću u emanicipaciji. Tržište je izgubilo radnika plus mnogi su otišli vani a zbog malih plaća u prošlosti imate i slom nataliteta.

Nema u emanicipaciji ekonomskog napretka. To je privid. Sve se sruši na kraju balade.

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 3 9k=

Samo ekonomske brojke dok je društvo rasulo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181989
2014-04-11


Back to top Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 3 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by Pirate 2/11/2020, 21:06

Dok Srbija ne dostigne ukupni BDP Hrvatske ce se jos pricekati neko vrijeme. Inace srpski milestone ove godine je prestizanje ukupnog BDP Slovenije, sto nije uopce za pohvalu s obzirom da je odnos u broju stanovnika 3,5:1. Drugi milestone je taj da Srbije ove godine zauzima 3. Mjesto po placama medju ex yu drzavama, odnosno prestici ce Crnu Goru po visini placa.

Sto se tice prosjecnih placa, 2018. Godine je Hrvatska imala duplo vece prosjecne place, dok danas je srpski prosjek na 57% u odnosu na hrvatski.

Razlika ce se jos vise smanjivati ako se obistine najave poput ove jucerasnje najave iz Japana, o investiciji vrijednoj 1,6 milijardi eura. 

https://asia.nikkei.com/Business/Technology/Nidec-plans-2bn-EV-motor-factory-in-Europe-for-bet-beyond-China
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 3 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by RayMabus 2/11/2020, 21:14

Pirate wrote:Dok Srbija ne dostigne ukupni BDP Hrvatske ce se jos pricekati neko vrijeme. Inace srpski milestone ove godine je prestizanje ukupnog BDP Slovenije, sto nije uopce za pohvalu s obzirom da je odnos u broju stanovnika 3,5:1. Drugi milestone je taj da Srbije ove godine zauzima 3. Mjesto po placama medju ex yu drzavama, odnosno prestici ce Crnu Goru po visini placa.

Sto se tice prosjecnih placa, 2018. Godine je Hrvatska imala duplo vece prosjecne place, dok danas je srpski prosjek na 57% u odnosu na hrvatski.

Razlika ce se jos vise smanjivati ako se obistine najave poput ove jucerasnje najave iz Japana, o investiciji vrijednoj 1,6 milijardi eura. 

https://asia.nikkei.com/Business/Technology/Nidec-plans-2bn-EV-motor-factory-in-Europe-for-bet-beyond-China
Da. Pa ni Nijemci nemaju radnu snagu  plus najave o povećanju minimalca plus Zeleni na vlasti itd i onda Balkn koji ima niže plaće i nešto domaće radne snage a nema ni te Zelene ni regulacije idealan za tu industriju koja je amo to reč teška metalugija s nižim plaćama tako da bi plaće u Srbiji još morale rast. Doduše rast će i u Hrvatskoj.
Hrvatska radi dva kolosjeka pruge na relaciji Slovenija Srbija a velika investicija.

Za koga to radi ? Pa za zapadnu Europu da mogu proizvodi iz njihovih tvornica u Srbiji ić u zapadnu Europu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181989
2014-04-11


Back to top Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 3 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by RayMabus 2/11/2020, 21:18

Dugo Selo - Novska radi se dva kolosjeka tako da od Slovenije do Srbije ima dva traka

https://www.google.com/amp/s/m.vecernji.hr/amp/vijesti/za-45-milijardi-eura-modernizirat-ce-se-750-kilometara-pruga-1442912

Eu fondovi
RayMabus
RayMabus

Posts : 181989
2014-04-11


Back to top Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 3 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by RayMabus 2/11/2020, 21:27

Uglavnom ponovit ću ono šta san reka prije : bilo bi stvarno jadno da Srbija odnosno njen izvoz kroz koju godinu ne prestigne hrvatski izvoz. Oni imaju 7 a mi 4 miljona stanovnika i to bi značilo da uopće nema razvoja ovdje šta bi bilo žalosno.

Uostalom ja navijam za Srbiju. Bolje oni nego Sarajevo da ima investicije. Zato ćemo mi drmat kavez u Federaciji BiH da nitko tamo ne ulaže nego svi odu u Srbiju jer je sigurnija.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181989
2014-04-11


Back to top Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 3 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by Pirate 2/11/2020, 21:29

RayMabus wrote:
Pirate wrote:Dok Srbija ne dostigne ukupni BDP Hrvatske ce se jos pricekati neko vrijeme. Inace srpski milestone ove godine je prestizanje ukupnog BDP Slovenije, sto nije uopce za pohvalu s obzirom da je odnos u broju stanovnika 3,5:1. Drugi milestone je taj da Srbije ove godine zauzima 3. Mjesto po placama medju ex yu drzavama, odnosno prestici ce Crnu Goru po visini placa.

Sto se tice prosjecnih placa, 2018. Godine je Hrvatska imala duplo vece prosjecne place, dok danas je srpski prosjek na 57% u odnosu na hrvatski.

Razlika ce se jos vise smanjivati ako se obistine najave poput ove jucerasnje najave iz Japana, o investiciji vrijednoj 1,6 milijardi eura. 

https://asia.nikkei.com/Business/Technology/Nidec-plans-2bn-EV-motor-factory-in-Europe-for-bet-beyond-China
Da. Pa ni Nijemci nemaju radnu snagu  plus najave o povećanju minimalca plus Zeleni na vlasti itd i onda Balkn koji ima niže plaće i nešto domaće radne snage a nema ni te Zelene ni regulacije idealan za tu industriju koja je amo to reč teška metalugija s nižim plaćama tako da bi plaće u Srbiji još morale rast. Doduše rast će i u Hrvatskoj.
Hrvatska radi dva kolosjeka pruge na relaciji Slovenija Srbija a velika investicija.

Za koga to radi ? Pa za zapadnu Europu da mogu proizvodi iz njihovih tvornica u Srbiji ić u zapadnu Europu.
Radi za sebe da ne bi Madjari odvukli sav cargo preko svojih zeljeznica. Svakako pametan potez Hrvatske.
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 3 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by RayMabus 2/11/2020, 21:30

Da radi za sebe al nije Minhen iza Budimpešte nego iza Zagreba.

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 3 404053
RayMabus
RayMabus

Posts : 181989
2014-04-11


Back to top Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 3 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by Pirate 2/11/2020, 21:40

RayMabus wrote:Da radi za sebe al nije Minhen iza Budimpešte nego iza Zagreba.

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 3 404053
Za Beograd su to male razlike, dok zavrsetkom brze pruge BG-BP brzuna carga se podize minimalno na 120 kmh sok BG-ZG je prosjek oko 40. Zato Zagreb ako hoce svoj dio kolaca mora investirati u zeljeznice, inace ce se ponoviti pusiona Rijeke protiv Kopra.
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 3 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by RayMabus 2/11/2020, 22:12

Pirate wrote:
RayMabus wrote:Da radi za sebe al nije Minhen iza Budimpešte nego iza Zagreba.

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 3 404053
Za Beograd su to male razlike, dok zavrsetkom brze pruge BG-BP brzuna carga se podize minimalno na 120 kmh sok BG-ZG je prosjek oko 40 Zato Zagreb ako hoce svoj dio kolaca mora investirati u zeljeznice, inace ce se ponoviti pusiona Rijeke protiv Kopra.
Minhenu je to bitno. Da slažem se al nas u Hrvatskoj više zanima ovo prema Rijeci radi luke no ok i ovo posebno jer je nizina pa nije toliko tehnički zahtjevno i skupo kao kad su planine i prijevoji. Al uglavnom kužimo se. Nek se radi i gradi. Bit će svima bolje. Ekonomija je povezana.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181989
2014-04-11


Pirate likes this post

Back to top Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 3 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by Guest 2/11/2020, 23:50

Jednom sam se već osvrnuo na te prognoze i raščlanio ih, nemam namjere to činiti ponovno.

Srbija ne samo da ima iznimno nisku stopu dodane vrijednosti, nikakvu disipaciju dobiti na plaće, makar u realnom sektoru, Srbija vozi punom brzinom u smjeru za koji nema uvjeta, i koji se, u konačnici, niti jednoj zemlji u Europi ne isplati, pa ni Srbiji.

Ove priče me podsjećaju kako smo se 1989. hvalili kako smo treća brodograđevna sila svijeta, da je Treći maj najveće brodogradilište svijeta, a nismo se nijednom upitali što je do toga dovelo.

Ovo sa zaduživanjem, to ne može svariti ni nepismena osoba s elementarnom logikom, s time da je nehotice i spomenuo kratkoročne dugove koji dolaze na naplatu. Ako se zaduživao kad nisu rasle plaće, kad se nisu gradile autoceste, kako to misli da se sada ne zadužuje?

Uspoređuje zaduženost ekonomija po postotku BDP-a, i naravno da Srbija nije zadužena, jer se ni ne može zaduživati s svojim kreditnim rejtingom. I to sam objašnjavao.

Uglavnom, lagao je oko standarda i ekonomije prije, laže i sada, a lagati će i sutra. Kad će Srbija progledati, do nje je...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra" - Page 3 Empty Re: "Srbija će za tri godine Hrvatskoj da pobegne za 3,5 milijardi evra"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum