ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Page 5 of 14 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Next

Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 5 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by Serbinho-3 2/6/2020, 22:02

Legendovich wrote:
Serbinho-3 wrote:
Speare Shaker wrote:
Serbinho-3 wrote:Hrvatski dug iznosi 41 milijardu eura, ekonomisti nemaju dobre vijesti

81,5 % u udjelu svog BDP-a.
Recimo tvoja Italija 131%, a članica je eurozone i puno se lakše može zaduživati od Hrvatske i sa nižim kamatama.


Niste daleko od Italije a Italija sam video spominju 160%....

Poljoprivredna proizvodnja ste lošiji, nego za vreme Juge a i zaduženiji ste.

Imate bedu od turista, znam ih u dušu.

Jedini pomak, autoputevi u odnosu na Jugu.

Srbija, nemam sve realne podatke o prinosima poljoprivrednim iz Juge i sada.

Dosta toga rasprodato, dug 24 milijardi a Juga je imala 20 milijardi.

Nemam brojke zvanične, mada mislim da je dosta lošija.

Velike fabrike ugašene, Zastava je bila Tigar za Fiat, koji lade kod kuce.

IMT ugašen, uništeno, rasprodato a gradjevinske kompanije ne postoje.

Nekad su sirom Sveta gradili, sada uzimamo Kineze.
Kao isarajevski TAS koji je sklapao fauve,uglavnom golfove..


Tako je...

Bilo je tih sistema, gde su se pravile brojke.

Ovo danas je Cirkus ekipa, neozbiljni igraci za te nekadasnje.

Avioni Galeb, bilo je proizvedeno na stotine komada.

Danas nosi i sluzi bedu, koja je mogla tako nesto da sanja

i filozofira kako je tada bilo dno dna.

Presek situacije ozbiljnog drustva i demokratije.

Serbinho-3

Posts : 27345
2014-08-25


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 5 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by Guest 2/6/2020, 22:05

tre wrote:
Legendovich wrote:
tre wrote:
Legendovich wrote:
tre wrote:
a tvoj star i ti ste meritum svega jel?
vjerojatno je bio partijac kad tebi toliko čezne srce za tim blagostanjem s par nepar danima.
da,bio je partijac,bash kao sti si i ti danas borac sa pemzijom i partijac HDZ-a..bez toga,prilicno neudobno bi ti bilo..a malo i sestra iz australije posalje..
kakogod,zivis dobro,bash kao i neki bivsi pandam iz stare Juge.. :cleanteeth
ma što ti lupetaš nakazo šugava? pa sestru su mi ubili tvoji jugoslavi na njenom kućnom pragu u Vukovaru u dijelu grada sajmište, a što se tiče australije tamo sam išao raditi i zaraditi, nisam kao ti otišao za njemačku i vikao ja sam židov dajte pare amo jer ću urlati da sam ugrožen i nabijati vam aušvic na nos. Led te jebo koja si ti nakaza od čovjeka No
ok,ono sto je bitno jest..

HDZ partijac si i borac ,nesh poput onih nakon WW2,koji ocekuju da seru drugima po glavi i da im drugi ne odgovaraju..NITI malo se ne razlikujes od susjeda iz pakla koje sam imao,boraca iz WW2,parizana..
ja ti rekoh ds se upoznamo i razmjenimo podatke tko je tko i tko je bio ili jeste u kojoj partiji ili stranci. Ja s tim nemam problema kao vi deca partijskih komesarčića koji i danas plaču za privilegijama koje im je ćale imao kao član partije.
hajd hajd....koje privilegije..stari me natjerao sa 14 godina da radim...lika su trazili iz Honeywella da vodi gradnju atvornice alkohola na Madagaskaru,..nije da ga lajkam,ali je bio opaki poslovnjak,buraz njegov,financisji direktor energoinvesta,koji su gradili vodotornjeve u Baghdadu...

ak osi sposoban,sposoban si sto god bio u kojoj god partiji bio..ili ne bio..i ti se grebes hDZa,jerbo ti je tako bolje...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 5 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by Guest 2/6/2020, 22:07

tre wrote:
Legendovich wrote:uz to,odluci se vise,jel sam zidov,srbin ili jugosloven..izvlacis po potrebi,kao pravi udbas ono sto ti u datom trenu odgovara...
sve skupa si hrpa govana, od zla oca i još gore matrre
vidim argumenti lupaju u strop...s ocem je bilo tako tako..strog..majka kao kruh dobra,ali sto bi smrdljivi pas kao ti znao o ljudima opcenito..
osim da nakon hrpe argumenata pocnes se pjeniti kao pas..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 5 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by Šandor Winnetou 2/6/2020, 23:07

Legendovich wrote:
tre wrote:
Legendovich wrote:uz to,odluci se vise,jel sam zidov,srbin ili jugosloven..izvlacis po potrebi,kao pravi udbas ono sto ti u datom trenu odgovara...
sve skupa si hrpa govana, od zla oca i još gore matrre
vidim argumenti lupaju u strop...s ocem je bilo tako tako..strog..majka kao kruh dobra,ali sto bi smrdljivi pas kao ti znao o ljudima opcenito..
osim da nakon hrpe argumenata pocnes se pjeniti kao pas..
ma smrdljivko ogavni ti ćeš nekome o argumentima, lažeš, muljaš, petljaš i ni sam nisi siguran što si gdjd zasrao no uvijek se praviš pametan a glup si ko kurac. Nisi dostojan iole ozbiljne rasprave, nastupaš čisto ideološki i u tom smjeru guraš ko junac u mravinjak, od tebe se argumenti odbijaju gotovo kao od soru, tvoja je čaša puna i u nju više ništa ne može stati.

_________________
"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 5 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 5 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by michaellcmacha 2/6/2020, 23:08

Ringo10 wrote:Nece Hrvatska propasti i nestali

Ali na ovakav nacin nikad nece postati bogata i prosperitetna zemlja visokog zivotnog standarda.

A.ima sve uvjeteuvjete za to.
ti si totalni idiot... al ono skroz na skroz... to jednostavno nema smisla komentirati po iksti put... konjino nepodojena... mi smo mogli biti točno tu gdje jesmo i tu i jesmo... imamo to što imamo. hrvatska i je bogata i to u onoj mjeri kolike su joj mogućnosti... da je uspjela naplatiti ratnu odštetu bila bi taman bez ijednog eura duga... i par milijardi plusa...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 5 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by AssadNaPodmornici 2/6/2020, 23:11

nije važna količina duga, važno je da li država može servisirati dug.

yuga je zaista imala puno manje duga po BDPU, ali sve jedno bila je toliko raspala država da joj nitko nije htio posuđivati novac.

japan se može zaduživati i preko 200% BDPa i sve super.

njemačka je dužna preko 80% BDPa to su trilijuni € , pa jebeni investitori uložau u njemačke obveznice - gdje imaju negativne prinose. u prijevodu kupiš njemački dug za 1000€ , a nakon x godina, dobiješ 990 € nazad. i sve jedno dobro im ide

naš dug , ovako moja "procjena iz glave" može ići do 100% BDPa.. mislim da to toga levela se ok zaduživati, s obzirom na strukturu naše ekonomije.. iduće godine će se oporaviti turizam, imamo nešto jadne industrije, mala ekonomija i mali dug, taman za nekoga tko ima viška kapitala da želi malo rizičnije ulaganje.. međutim poviše 100% , ja osobno nebih ulagao u RH dug..

zapravo zapitajte se , bili vi vašu štednju uložili u RH dug.. u kratkoročne, dugoročne, i kada bi prestali.. ja bih osobno stao na 100% BDPa, a ove godine ćemo biti blizu toga, osim ako EU ne pokloni 7milijardi .€ ..

yugu su prestali financirati već sa koliko ono? 20-30% BDPa
to je znak da su investitori vidjeli da država ide ukurac, da je bacanje para i da nema perspektive da će itko vidjeti lovu nazad. i to se i desilo.

isto bili vi posudili 10 000€ nekom susjedu doktoru koji ima dobru karijeru, ili 100€ narkomanu koji nadražuje žilu i govori da mu je to "samo za burek da će vratiti čim prije"..

yuga je taj narkoman, japan je taj doktor, RH je nešto između.. prodavač u trgovini mješovite robe sa jadnom plaćom koji gleda kako će ga automatizacija zamjeniti za koju godinu i ništa ne poduzima, nego razmišlja "snaći ću se".. takvoj osobi možeš posuditi jednu prosječnu plaću i to je to..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21832
2018-06-14


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 5 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by Guest 2/6/2020, 23:18

yoda,doci cetrenutak kad ce i RH prestati financirati..i sve doci na naplatu..zasto mislis da c ovo drugacije zavrsiti?...
Produkcije zdrave nema u snazi koja bi vukla drzavu,samo turizam,on cici-krep napravio ove godine,EU daje novac,ali....iza toga ce ici uvjeti koji se javnosti ne spominju..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 5 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by AssadNaPodmornici 2/6/2020, 23:20

Serbinho-3 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Serbinho-3 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Sora wrote:
ne radi nigdje niš
samo forumi, tu se fakat crnči od jutra sutra

nego, jest
u hrvatskoj je gore nego u ratu
a govorim ja stalno, spizdit ćete ostavštinu od juge
nešto mi se čini da će onda početi plač
za jugom naravno
ali bit će kasno

juga je bila ispod dna, mi idemo prema dnu, ali nećemo nikada biti juga dno.. nego obično dno.


Proizvodnja krompira 50-ih godina, bili ste 995.000 tona, sada 1/5 od tadašnje proizvodnje.

Šećerna repa, 61.000 tona, dok ste 1984 imali 208.000 tona.

Dva proizvoda koja sam proverio.

Daleko ste vi od vremena Juge.

koliko ste vi krumpira izvadili?

714.000 po World Production...

2016, 1.4 miliona tona, mada najbolja u Istoriji godina.

gleda se ukupni industrijski izvoz, hrvatske, srbije, yuge, pa se gleda per capita itd.

yuga je bila zakurac, ti krumpiri su bili zakurac, jer sve jedno je bila većinu vremena neka nestašica. bogami u RH nema nestašice. vjerojatno je partija koristila te krumpire, da bi ih izvezla po jeftinoj cijeni, samo da se dočepa nekakvih deviza, a onda sa tim devizama partijski uhljebi sebi uzimali auta, jer stanovništvo sve jedno imali hiperinflaciju.

znaš šta znači hiperinflacija u zdravom svijetu? znači da tvoja država ---- nema dovoljnu količinu proizvodnje da zadovolji potrebe lokalnog stanovništva, ili nema deviza da kupi uvoznu robu da zadovolji potrebe -- a deviza nema jer nema izvoza - i zaista yuga je izvozila recimo manje nego današnja slovenija

miješaš kruške i jabuke.

evo jedino gdje je yuga zaista bila bolja od RH, kada se već uspoređuje - teritorijalni ustroj. iako smo tada govorili da nas "beograd pljačka" - --- ono što Zagreb pljačka ostatak države centralizacijom, 1000 beograda ne radi to. yuga je imala puno bolji teritorijalni ustroj, doslovno treba ukinuti ove HDZove općine i županije i birokraciju i vratiti yugoslavenski teritorijalni ustroj to je jedino gdje je ta država bila značajno bolja.

i problem je potencijal. yuga se je raspala, 95% tvornica su bili gubitaši, ali postojala je kakva takva školovana radna snaga, majstori, radnici, inžinjeri, - to se moglo dobrim ulaganjem i tržišnim reformama staviti u realnu ekonomiju , i ono.. slovačka danas u auto industriji ima prosječne plaće preko 10 000kn, a cijene niže nego u RH.. a mi smo bili dosta bogatiji od njih.. dakle mogli smo bez problema biti blizu njemačkim plaćama.. ovako .. uspoređujemo se sa srbijom i mislimo da je prije bilo bolje(nije)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21832
2018-06-14


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 5 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by AssadNaPodmornici 2/6/2020, 23:21

Legendovich wrote:yoda,doci cetrenutak kad ce i RH prestati financirati..i sve doci na naplatu..zasto mislis da c ovo drugacije zavrsiti?...
Produkcije zdrave nema u snazi koja bi vukla drzavu,samo turizam,on cici-krep napravio ove godine,EU daje novac,ali....iza toga ce ici uvjeti koji se javnosti ne spominju..

pa ja govorim o tome.. ja osobno bih prestao ulagati u RH dug, nakon što nam dug pređe 100% BDPa.. ali to je ovako moje osobno mišljenje, neki investitori sigurno više češljaju i više provjera rade
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21832
2018-06-14


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 5 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by kaya 2/6/2020, 23:33

Legendovich wrote:yoda,doci cetrenutak kad ce i RH prestati financirati..i sve doci na naplatu..
Je, bude, ezek kaže..tik tak..ehehehe
😎
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 5 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by Guest 2/6/2020, 23:35

AssadNaPodmornici wrote:
Legendovich wrote:yoda,doci cetrenutak kad ce i RH prestati financirati..i sve doci na naplatu..zasto mislis da c ovo drugacije zavrsiti?...
Produkcije zdrave nema u snazi koja bi vukla drzavu,samo turizam,on cici-krep napravio ove godine,EU daje novac,ali....iza toga ce ici uvjeti koji se javnosti ne spominju..

pa ja govorim o tome.. ja osobno bih prestao ulagati u RH dug, nakon što nam dug pređe 100% BDPa.. ali to je ovako moje osobno mišljenje, neki investitori sigurno više češljaju i više provjera rade
Kaya kaze..dobro je...Kako objasniti da se novac ne uzima od banaki,ako nemas bar viziju kakoš to vratiti...mene je ovo sa prestankom produkcije malo otjeralo u paniku,jerbo svaki mjesec 3 kredita u visini 1600 ojrova,nije zajebancija..ako nemas stabilan izvor love za servisiranje i ZIVOTne troskove,nahebao si kao sivi..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 5 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by kaya 2/6/2020, 23:36

Na žalost ovih naših gastarbajtera ova država dobro stoji, neće propasti financijski nikad. Nije mi baš to drago jer što je država bogatija to su ljudi siromašniji a ja bi rađe da sam ja bogata a država sirotinjska.
Eto, toliko..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 5 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by Guest 2/6/2020, 23:38

kaya wrote:Na žalost ovih naših gastarbajtera ova država dobro stoji, neće propasti financijski nikad. Nije mi baš to drago jer što je država bogatija to su ljudi siromašniji a ja bi rađe da sam ja bogata a država sirotinjska.
Eto, toliko..
poanta svega...no najbolje jest i kad je drzava vbogata i ti zadovoljna svojim primanjima..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 5 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by kaya 2/6/2020, 23:38

Legendovich wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Legendovich wrote:yoda,doci cetrenutak kad ce i RH prestati financirati..i sve doci na naplatu..zasto mislis da c ovo drugacije zavrsiti?...
Produkcije zdrave nema u snazi koja bi vukla drzavu,samo turizam,on cici-krep napravio ove godine,EU daje novac,ali....iza toga ce ici uvjeti koji se javnosti ne spominju..

pa ja govorim o tome.. ja osobno bih prestao ulagati u RH dug, nakon što nam dug pređe 100% BDPa.. ali to je ovako moje osobno mišljenje, neki investitori sigurno više češljaju i više provjera rade
Kaya kaze..dobro je...Kako objasniti da se novac ne uzima od banaki,ako nemas bar viziju kakoš to vratiti...mene je ovo sa prestankom produkcije malo otjeralo u paniku,jerbo svaki mjesec 3 kredita u visini 1600 ojrova,nije zajebancija..ako nemas stabilan izvor love za servisiranje i ZIVOTne troskove,nahebao si kao sivi..
Ajd daj, vratili su dug iz juge odavno , ako su vratili taj i ovaj od rh će..ne brini ti za to
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 5 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by Guest 2/6/2020, 23:39

nitk onje nikad rekao da ce drzava propasti kao drzava..drzave opstaju..gradjani jebu jeza u bodlju
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 5 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by Guest 2/6/2020, 23:40

Kaya ce jeza u bodlju...ufffff...jeza zamisliti.. No No
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 5 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by kaya 2/6/2020, 23:42

Legendovich wrote:nitk onje nikad rekao da ce drzava propasti kao drzava..drzave opstaju..gradjani jebu jeza u bodlju
Pa ti pišeš da loše stoje, da će ih prestat financirati, neće vratiti dug itd..
No way ..dobro stoje pas im m...
A građani...pa kako koji...neloše u globalu. U onaj city ne možeš ući..znači dobro
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 5 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by michaellcmacha 2/6/2020, 23:45

evo ga opet ga hvata ludilo... kakvih 1600 eura kreditne zaduženosti... daj svetozare nemoj se blamirati...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 5 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by Guest 2/6/2020, 23:50

kaya wrote:
Legendovich wrote:nitk onje nikad rekao da ce drzava propasti kao drzava..drzave opstaju..gradjani jebu jeza u bodlju
Pa ti pišeš da loše stoje, da će ih prestat financirati, neće vratiti dug itd..
No way ..dobro stoje pas im m...
A građani...pa kako koji...neloše u globalu. U onaj city ne možeš ući..znači dobro
naravno...dug se ne moze naplatiti,a drzava dug prebacuje na gradjane..porezi,novi nameti i izmeti i slicno..Institucija drzave nece propasti,samo ja drzava termin drugacij pomim,prije svega ljudi kao takvi,tek potom institucije..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 5 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by Šandor Winnetou 2/6/2020, 23:50

michaellcmacha wrote:evo ga opet ga hvata ludilo... kakvih 1600 eura kreditne zaduženosti... daj svetozare nemoj se blamirati...
ma nije da ga hvata već ga je uhvatilo ima ohoho sati i divlja po temama pokušavajući predstaviti jugu kao neku super ekonomsku silu u kojoj je tekao med i mlijeko. Jebo argumente, prodavanje magle je postao unosan posao

_________________
"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 5 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 5 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by Guest 2/6/2020, 23:53

ne vidim bash da ljudi doli klicu da super zive...dapace..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu" - Page 5 Empty Re: "U Hrvatskoj je sada gore nego u ratu"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 14 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum