ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 38 of 50 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 44 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 24 May - 10:31

mativka wrote:
venus wrote:
Aben blizanac, zašto me to ne čudi  :D
:D
Koja bi bila njihova glavna karakteristika?

Nema jedne glavne, ta to su blizanci.

Ja bi izdvojila radoznalost i fleksibilnost.

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 24 May - 10:36

ebenica wrote:dobar je mišak, odličan.

kai se tiče isusa, sranje. ne može se žrtvovat netko koga ne možeš ubit, niti može uskrsnut netko tko ne može umrijet.
ako slijedimo logiku te bajke, pretvarao je vodu u vino, hodao po vodi, liječio gubave, nije mogao umrijet jer je sin božji, zaspao je na dva dana jer je 40 dana hodao pustinjom, treći se probudio budale rekle: živ si, uskrsnuo si...sranje od priče, sranje od poruke, sranje.


I meni je Mišak odličan..

A kai se tiče Isusa, svatko ga doživljava onako kako mu vlastiti um dozvoli.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 24 May - 10:37

ebenica wrote:
mativka wrote: kg,  da imam viška :)
Nema šanse da ti kažem :)
kad kažeš nekome 70 kg nitko ti to u stvari ne može procijenit', nitko ne može zamisliti kilažu.
ljudi mogu procijenit kilažu do eventualno 5 kg, stvari koje svakodnevno nose, 2 litre kole = 2 kg.
bez ikakve bojazni možeš reć' kile i nitko neće znat da si preteška, sve dok nije neki neuobičajeni broj 90 kg za ženu npr.
jedino da te vide mogu procijenit da li si debela ili nisi.


BMI vrijednost bi dala pravu sliku  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 24 May - 12:32

venus wrote:
ebenica wrote:dobar je mišak, odličan.

kai se tiče isusa, sranje. ne može se žrtvovat netko koga ne možeš ubit, niti može uskrsnut netko tko ne može umrijet.
ako slijedimo logiku te bajke, pretvarao je vodu u vino, hodao po vodi, liječio gubave, nije mogao umrijet jer je sin božji, zaspao je na dva dana jer je 40 dana hodao pustinjom, treći se probudio budale rekle: živ si, uskrsnuo si...sranje od priče, sranje od poruke, sranje.


I meni je Mišak odličan..

A kai se tiče Isusa, svatko ga doživljava onako kako mu vlastiti um dozvoli.
prezentacija priče nije drugačija od crvenkapice. stvari možeš doživljavati kako hoćeš ali elementi same priče su bajka. gugu-gaga.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Sun 24 May - 14:24


kic
kic
Admin

Male
Posts : 48053
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 24 May - 18:38

ebenica wrote:
venus wrote:
ebenica wrote:dobar je mišak, odličan.

kai se tiče isusa, sranje. ne može se žrtvovat netko koga ne možeš ubit, niti može uskrsnut netko tko ne može umrijet.
ako slijedimo logiku te bajke, pretvarao je vodu u vino, hodao po vodi, liječio gubave, nije mogao umrijet jer je sin božji, zaspao je na dva dana jer je 40 dana hodao pustinjom, treći se probudio budale rekle: živ si, uskrsnuo si...sranje od priče, sranje od poruke, sranje.


I meni je Mišak odličan..

A kai se tiče Isusa, svatko ga doživljava onako kako mu vlastiti um dozvoli.
prezentacija priče nije drugačija od crvenkapice. stvari možeš doživljavati kako hoćeš ali elementi same priče su bajka. gugu-gaga.

Prispodoba je priča koja ima dublje značenje.
Do slušatelja je hoće li otkriti ili ne..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sun 24 May - 21:59

venus wrote:
aben wrote:
venus wrote:
aben wrote:
venus wrote:

Svrha njegovog života je da inspirira milijarde ljudi na ovoj planeti da spoznavanjem tog čina pronalaze svoju vlastitu svrhu.
kako misliš "svoju"? pa valjda svrhu?

ne moremo imati svak svoju svrhu iz istog inspirativnog izvora.


Namjeran izbor riječi. 
Ča bi se tribalo dogoditi da biš ti ima istu razinu svjesnosti ka inspirativni izvor...nemoš, prama tome..lipo muči tote  :D


ok, razina...li ako bismo svi slijedili isusovu žrtvu, to znoči da bismo svi naišli na rad ko svrhu, jer rad=žrtva. koliko bi ki to u intezitetu, ni bitno.

Rad je stavljanje svog kreativnog potencijala u akciju. Ako je rad žrtva, onda bolje sist i pričekat da ta mlaka volja za radom paso.

a nego ča je nego žrtva;

žrtvovati nešto znoči minjato neko dobro sada, za neko veće dobro posli. a to je ono ča činimo ka gremo roditi. ako ne prinesemo otu žrtvu, bog/stvarnost nas kazni. osin u socijalizmu, di su se ljudi pobunili protiv boga/stvarnosti i unda su neslavno propali jer je bog/stvarnost nenadvladiva.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 24 May - 23:31

aben wrote:, bog/stvarnost nas kazni. osin u socijalizmu, di su se ljudi pobunili protiv boga/stvarnosti i unda su neslavno propali jer je bog/stvarnost nenadvladiva.
bok'te iebo No
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 24 May - 23:35

aben wrote:
venus wrote:
aben wrote:


ok, razina...li ako bismo svi slijedili isusovu žrtvu, to znoči da bismo svi naišli na rad ko svrhu, jer rad=žrtva. koliko bi ki to u intezitetu, ni bitno.

Rad je stavljanje svog kreativnog potencijala u akciju. Ako je rad žrtva, onda bolje sist i pričekat da ta mlaka volja za radom paso.

a nego ča je nego žrtva;

žrtvovati nešto znoči minjato neko dobro sada, za neko veće dobro posli. a to je ono ča činimo ka gremo roditi. ako ne prinesemo otu žrtvu, bog/stvarnost nas kazni. osin u socijalizmu, di su se ljudi pobunili protiv boga/stvarnosti i unda su neslavno propali jer je bog/stvarnost nenadvladiva.

Žrtva je za onog koji ima uvjerenje da je rad nužno zlo.

A tek ovo o kažnjavanju, omg.. :facepalm ...kazniš se sam ako imaš krivnju/grižnju da ne radiš jer ne ispunjavaš očekivanja okoline i osjećaš se beskorisno jer ne koristiš svoje talente i potencijal.
Bog/stvarnost kako ti to već doživljavaš, nema apsolutno nikakva očekivanja od tebe. Svoju stvarnost kreiraš sam.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sun 24 May - 23:58

venus wrote:
aben wrote:
venus wrote:
aben wrote:


ok, razina...li ako bismo svi slijedili isusovu žrtvu, to znoči da bismo svi naišli na rad ko svrhu, jer rad=žrtva. koliko bi ki to u intezitetu, ni bitno.

Rad je stavljanje svog kreativnog potencijala u akciju. Ako je rad žrtva, onda bolje sist i pričekat da ta mlaka volja za radom paso.

a nego ča je nego žrtva;

žrtvovati nešto znoči minjato neko dobro sada, za neko veće dobro posli. a to je ono ča činimo ka gremo roditi. ako ne prinesemo otu žrtvu, bog/stvarnost nas kazni. osin u socijalizmu, di su se ljudi pobunili protiv boga/stvarnosti i unda su neslavno propali jer je bog/stvarnost nenadvladiva.

Žrtva je za onog koji ima uvjerenje da je rad nužno zlo.

A tek ovo o kažnjavanju, omg.. :facepalm ...kazniš se sam ako imaš krivnju/grižnju da ne radiš jer ne ispunjavaš očekivanja okoline i osjećaš se beskorisno jer ne koristiš svoje talente i potencijal.
Bog/stvarnost kako ti to već doživljavaš, nema apsolutno nikakva očekivanja od tebe. Svoju stvarnost kreiraš sam.
no no, 
svi rodu sa, da bi uživali plodove rada posli.

ok, možda se neki volu kažnjavati, ne sporin, ali stvarnost niko od nos ne more kreirati. stvarnost nan je datost i imo svoja pravila. ki ne slijedi ota pravila, stvarnost ga kazni. pravila su jednostavna; ako ne prinosiš žrtvu, biti ćeš kažnjen.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 25 May - 0:36

ebenica wrote:
aben wrote:, bog/stvarnost nas kazni. osin u socijalizmu, di su se ljudi pobunili protiv boga/stvarnosti i unda su neslavno propali jer je bog/stvarnost nenadvladiva.
bok'te iebo No

aben po običaju lupeta budalaštine. odoh prošetat Akihabarom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Mon 25 May - 7:10

Gnječ wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:, bog/stvarnost nas kazni. osin u socijalizmu, di su se ljudi pobunili protiv boga/stvarnosti i unda su neslavno propali jer je bog/stvarnost nenadvladiva.
bok'te iebo No

aben po običaju lupeta budalaštine. odoh prošetat Akihabarom.

al to je tako,
socijalisti pokušavaju imati, a ne roditi. i unda se čudu ka in sve uvik propade.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Mon 25 May - 11:55


kic
kic
Admin

Male
Posts : 48053
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 25 May - 18:24

aben wrote:
Gnječ wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:, bog/stvarnost nas kazni. osin u socijalizmu, di su se ljudi pobunili protiv boga/stvarnosti i unda su neslavno propali jer je bog/stvarnost nenadvladiva.
bok'te iebo No

aben po običaju lupeta budalaštine. odoh prošetat Akihabarom.

al to je tako,
socijalisti pokušavaju imati, a ne roditi. i unda se čudu ka in sve uvik propade.

too good to be true.

violator koju ti zoveš štriga ima potpis pa ga pročitaj.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 25 May - 19:28

aben wrote:
Gnječ wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:, bog/stvarnost nas kazni. osin u socijalizmu, di su se ljudi pobunili protiv boga/stvarnosti i unda su neslavno propali jer je bog/stvarnost nenadvladiva.
bok'te iebo No

aben po običaju lupeta budalaštine. odoh prošetat Akihabarom.

al to je tako,
socijalisti pokušavaju imati, a ne roditi. i unda se čudu ka in sve uvik propade.
a isus socijalist te ne smeta? poznat po radu, nema kai. hoćeš da ja napšišem ili ćeš ti? budem ja :x
isus je pokušavao imati a ne raditi i unda se čudu jer je nabijen na križ. što ja volim tog isusa i slijedim ga i molim mu se. ali je lijeno đubre.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 25 May - 20:19

Prosto mi je neugodno čitat neke od gore napisanih pasusa.. :redface1


Mnogi filozofi su spominjali produktivan i neproduktivan rad. I dok dan danas neki rad zamišljaju kao stvaranje viška vrijednosti kroz "tešku žrtvu", za mene osobno je rad kreativni proces stvaranja novih vrijednosti u kojem su motika i iPad samo alati u tom procesu. Po meni je primjer produktivnog rada kad govornik/edukator drži govor, a publika znanja i spoznaje implementira u svoj posao i time stvori novu vrijednost. Mnogi govornici koji se upinju nikad neće biti zapamćeni, a oni najbolji ostat će upisani u povijest, srca mnogih ljudi, bez obzira na protek vremena.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 25 May - 20:30

venus wrote:Prosto mi je neugodno čitat neke od gore napisanih pasusa.. :redface1


Mnogi filozofi su spominjali produktivan i neproduktivan rad. I dok dan danas neki rad zamišljaju kao stvaranje viška vrijednosti kroz "tešku žrtvu", za mene osobno je rad kreativni proces stvaranja novih vrijednosti u kojem su motika i iPad samo alati u tom procesu. Po meni je primjer produktivnog rada kad govornik/edukator drži govor, a publika znanja i spoznaje implementira u svoj posao i time stvori novu vrijednost. Mnogi govornici koji se upinju nikad neće biti zapamćeni, a oni najbolji ostat će upisani u povijest, srca mnogih ljudi, bez obzira na protek vremena.

neproduktivan rad ne postoji to je oximoron isto kao produktivan nerad, plaćeni volonteri, tiha buka, siguran rizik, mudra budala, skromna raskoš...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 25 May - 20:33

venus wrote: Mnogi govornici koji se upinju nikad neće biti zapamćeni, a oni najbolji ostat će upisani u povijest, srca mnogih ljudi, bez obzira na protek vremena.
što god ti rekla ja ću ostati zapamćen jer imam plan da me pokopaju sa štitom ogrnutim u vučju kožu...kad me slučajno bagerom otkopaju za 1000 godina kod gradnje nekih temelja radi štita i krzna će misliti da sam neki od nestalih hrvatskih kraljeva i smjestit mi kosti u mjuzej uz najveću pažnju i brigu, dok otkriju prijevaru analizom biti će prekasno i tisuće naraštaja će gledati moje snježno bijele kosti i čitati neki glupi natpis "nepoznati ratnik nepoznatog vremena" jer bez obzira na analizu neće me imati gdje smjestiti u koje vremensko razdoblje a sve radi mog uberfenomenalnog uma, štita i krzna i nesvjesno će me svi pamtiti iako neće znati da sam to bio ja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 25 May - 20:34

Gnječ wrote:
venus wrote:Prosto mi je neugodno čitat neke od gore napisanih pasusa.. :redface1


Mnogi filozofi su spominjali produktivan i neproduktivan rad. I dok dan danas neki rad zamišljaju kao stvaranje viška vrijednosti kroz "tešku žrtvu", za mene osobno je rad kreativni proces stvaranja novih vrijednosti u kojem su motika i iPad samo alati u tom procesu. Po meni je primjer produktivnog rada kad govornik/edukator drži govor, a publika znanja i spoznaje implementira u svoj posao i time stvori novu vrijednost. Mnogi govornici koji se upinju nikad neće biti zapamćeni, a oni najbolji ostat će upisani u povijest, srca mnogih ljudi, bez obzira na protek vremena.

neproduktivan rad ne postoji to je oximoron isto kao produktivan nerad, plaćeni volonteri, tiha buka, siguran rizik, mudra budala, skromna raskoš...

U taj pojam bi ja svrstala one glumce koji glume da rade 8 sati, 4 rade, a 4 glume da su produktivni, a plaćeni su za 8.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 25 May - 20:38

venus wrote:
Gnječ wrote:
venus wrote:Prosto mi je neugodno čitat neke od gore napisanih pasusa.. :redface1


Mnogi filozofi su spominjali produktivan i neproduktivan rad. I dok dan danas neki rad zamišljaju kao stvaranje viška vrijednosti kroz "tešku žrtvu", za mene osobno je rad kreativni proces stvaranja novih vrijednosti u kojem su motika i iPad samo alati u tom procesu. Po meni je primjer produktivnog rada kad govornik/edukator drži govor, a publika znanja i spoznaje implementira u svoj posao i time stvori novu vrijednost. Mnogi govornici koji se upinju nikad neće biti zapamćeni, a oni najbolji ostat će upisani u povijest, srca mnogih ljudi, bez obzira na protek vremena.

neproduktivan rad ne postoji to je oximoron isto kao produktivan nerad, plaćeni volonteri, tiha buka, siguran rizik, mudra budala, skromna raskoš...

U taj pojam bi ja svrstala one glumce koji glume da rade 8 sati, 4 rade, a 4 glume da su produktivni, a plaćeni su za 8.

to je neproduktivan rad.

da pojasnim: rad je zato jer je u rvackoj društveno prihvaćeno da nerad zovu "rad" ali opet to je oximoron.

bolje neproduktivan nerad.


Last edited by Gnječ on Mon 25 May - 20:42; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 25 May - 20:41

ebenica wrote:
venus wrote: Mnogi govornici koji se upinju nikad neće biti zapamćeni, a oni najbolji ostat će upisani u povijest, srca mnogih ljudi, bez obzira na protek vremena.
što god ti rekla ja ću ostati zapamćen jer imam plan da me pokopaju sa štitom ogrnutim u vučju kožu...kad me slučajno bagerom otkopaju za 1000 godina kod gradnje nekih temelja radi štita i krzna će misliti da sam neki od nestalih hrvatskih kraljeva i smjestit mi kosti u mjuzej uz najveću pažnju i brigu, dok otkriju prijevaru analizom biti će prekasno i tisuće naraštaja će gledati moje snježno bijele kosti i čitati neki glupi natpis "nepoznati ratnik nepoznatog vremena" jer bez obzira na analizu neće me imati gdje smjestiti u koje vremensko razdoblje a sve radi mog uberfenomenalnog uma, štita i krzna i nesvjesno će me svi pamtiti iako neće znati da sam to bio ja.

Na moju žalost, tvoj mojo je izblijedio...  :_| ...

Ne znam koji je razlog tome.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 38 of 50 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 44 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum