ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prvi partizanski mornarički odred

Page 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 4 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by vuksadinare 20/11/2019, 14:42

inace na jastrebovo znanje i ravnanje znas li ti tko je najveci sukrivac za smrt tolikog broja dalmatinaca na sutjesci?..bruno vuletic...koji je bio ambiciozni fanatik i uvlakac titu...kad je vecina htjela se izvuci mislim na druge komadante i sto prije probiti se vuletic je titu predlozio da ce njegovi dalmatinci biti zastitnica dok ovi drugi paljadu rade...tito je jednom rekoa na taj vuleticev prijedlog..'a bas sam imao tesku dilemu koga staviti u zastitnicu jer vecina je u tim teskim trenucima razmisljala kako da s eizvuce iz svega toga a onda je u štab dosao mladi komadant prve dalmatinske brigade kojeg sam bas tih dana imenovao za komadanta posto je prethodni poginuo i sam se ponudio da sa svojom brigadom bude zastitnica i time mi skinuo brigu'...vuletic slaje dva bataljona prve dalmatinske brigade na gornje i donje bare ali on ne odlazi sa njima nego se ostaje u vrhovnom stabu uz tita...zna se kako su prosli ti bataljoni gotovo su bili unisteni...jednom sam cuo pricu od jednog sinjanina partizana odnosno to nam je djed ispricao da mu je taj partizan koji je prezivio sutjesku rekao da su oni koji su prezivjeli htjeli jebat majku vuleticu koji ih je poslao a nije otisao sa njima nego se izvukao i ostao sa titom...no nisu mu mogli nista jer je vec tad uzivao potporu tita...

vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 4 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by FRANK 20/11/2019, 14:44

Vuk mi je ubio interes za ovu temu. Sa svojim monolozima. Hvala vuce

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19994
2015-09-13


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 4 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by vuksadinare 20/11/2019, 14:46

PABLO ESCOBAR wrote:Vuk mi je ubio interes za ovu temu. Sa svojim monolozima. Hvala vuce
jbg moras neke stvari objasniti onima koji mitiziraju...lako je pickarati se...trebas u glavu ravno
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 4 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by RayMabus 20/11/2019, 14:57

To ti je tako bilo. Italijanska marionetska država. On je kao župan cetinske župe a četnici i italijanaki fašisti mu kolju po selu.

Pametnom dovoljno.

Pa in je fino otišlo masu svita na Biokovo i to ti je to a Podgora je odma s drugu stranu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 4 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by jastreb 20/11/2019, 15:00

RayMabus wrote:To ti je tako bilo. Italijanska marionetska država. On je kao župan cetinske župe a četnici i italijanaki fašisti mu kolju po selu.

Pametnom dovoljno.

Pa in je fino otišlo masu svita na Biokovo i to ti je to a Podgora je odma s drugu stranu.
Da,ali opet mislim da je Dalmatincima glavni centar djelovanja bila Dinara,a ne Biokovo.

Znači,glavni grad Dalmacije (što se partizana tiče) bio je Livno.

Iz Livna je kretala sva akcija. A Livno je čak i u dokumentaciji KPJ i KPH bilo tretirano kao Dalmacija.

Vicko Krstulović je tu vodio glavnu riječ.   On je bio tipični dalmatinski patriot,koji je Dalmaciju stavljao ispred svega.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 4 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by jastreb 20/11/2019, 15:01

Taj nije prezao ni pred čime,a nije se bojao ni Tita.

Posebno nije fermao Hebranga,sa kojim je često oko dalmacije dolazio u sukob.

Naime smatrao je da se ustankom Dalmatinaca treba rukovoditi iz Dalmacije,a ne iz Beograda i Zagreba.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 4 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by vuksadinare 20/11/2019, 15:03

jastreb wrote:
RayMabus wrote:To ti je tako bilo. Italijanska marionetska država. On je kao župan cetinske župe a četnici i italijanaki fašisti mu kolju po selu.

Pametnom dovoljno.

Pa in je fino otišlo masu svita na Biokovo i to ti je to a Podgora je odma s drugu stranu.
Da,ali opet mislim da je Dalmatincima glavni centar djelovanja bila Dinara,a ne Biokovo.

Znači,glavni grad Dalmacije (što se partizana tiče) bio je Livno.

Iz Livna je kretala sva akcija. A Livno je čak i u dokumentaciji KPJ i KPH bilo tretirano kao Dalmacija.

Vicko Krstulović je tu vodio glavnu riječ.   On je bio tipični dalmatinski patriot,koji je Dalmaciju stavljao ispred svega.
vicko krstulovic je bio govno..jedini kojeg se istnski cjenilo i koji nije bio uvlakac i partijski aparatcik je bio vice buljan...koji je jedini titu rekao u livnu da nece ici u crnu goru jer je potreban dalmaciji i svom kraju...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 4 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by jastreb 20/11/2019, 15:08

vuksadinare wrote: 
vicko krstulovic je bio govno..jedini kojeg se istnski cjenilo i koji nije bio uvlakac i partijski aparatcik je bio vice buljan...koji je jedini titu rekao u livnu da nece ici u crnu goru jer je potreban dalmaciji i svom kraju...
Vice je najveći Sinjanin kojeg je iznjedrio taj gradić,a danas mu nezahvalnici neće ni bistu postaviti.

Legenda koja je Sinj digla na noge.

Opjevana ličnost. Ne znam zašto nije odlikovan ordenom narodnog heroja,a ustanku u Dalmaciji dao je kao malo tko.

I inače malo je partizanskih generala bilo Dalmatinaca.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 4 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by jastreb 20/11/2019, 15:09

Partizanska dalmacija,a tako malo generala. Zašto?

Ja mislim da je tu glavnu ulogu odigrao Hebrang.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 4 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by RayMabus 20/11/2019, 15:09

jastreb wrote:
RayMabus wrote:To ti je tako bilo. Italijanska marionetska država. On je kao župan cetinske župe a četnici i italijanaki fašisti mu kolju po selu.

Pametnom dovoljno.

Pa in je fino otišlo masu svita na Biokovo i to ti je to a Podgora je odma s drugu stranu.
Da,ali opet mislim da je Dalmatincima glavni centar djelovanja bila Dinara,a ne Biokovo.

Znači,glavni grad Dalmacije (što se partizana tiče) bio je Livno.

Iz Livna je kretala sva akcija. A Livno je čak i u dokumentaciji KPJ i KPH bilo tretirano kao Dalmacija.

Vicko Krstulović je tu vodio glavnu riječ.   On je bio tipični dalmatinski patriot,koji je Dalmaciju stavljao ispred svega.
Da , oni su se pribacili u Bosna. Glavnina se pribacila u Bosnu dok je ovo na Biokovu bila veza između Jadrana i unutrašnjosti.

Meni je kuća tu tako da dida sa svojih 14 godina 41 je osta na Biokovu ( on i nešto starija sestra ).

Oca su mu ubili ( prije san napisa da je bija u Australiji za vrime rata al nije nego se vratija u penziju a dva starija brata su bila u Australiji ) tokom rata pošto je on stariji čovik bija a dica utekla na Biokovo pa je on u toj priči nastrada.

To je komunikacija bila Vis Podgora Bosna. Ta Podgora uključuje i te biokovske partizane jer to je jedna cijelina.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 4 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by jastreb 20/11/2019, 15:12

Prvi partizanski mornarički odred - Page 4 182_formiranje_2_dalm_unista

Formiranje Druge dalmatinske brigade u Uništima 3. listopada 1942.


 A evo,o ovome sam pisao. Znači,tu je Krstulović i tu je Dinara.


I ona četnička govna što seru o Dinari,oni je za rata ni vidjeli nisu,osim dolje iz Knina.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 4 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by jastreb 20/11/2019, 15:14

Prvi partizanski mornarički odred - Page 4 134_partizani_na_dinari_

Na Dinari, zimi 1941. -1942. 
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 4 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by jastreb 20/11/2019, 15:15

Prvi partizanski mornarički odred - Page 4 15439

Prvi partizanski mornarički odred - Page 4 15439
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 4 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by jastreb 20/11/2019, 15:16

Evo i Dalmatinke na Dinari.

Prvi partizanski mornarički odred - Page 4 Partizanke_dinara
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 4 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by jastreb 20/11/2019, 15:19

Inače prvi Dalmatinci koji su stigli u partizane,a borili su se van dalmacije,bili su oni koje je vodija Ante Banina,i koji su iz zadarskog područja i otoka došli u Liku u zimu 1941. godine. Oni su pak bili priključeni 6.ličkoj ili 13.prol.brigadi Rade Končar.

No,kako već napisah,glavnina je otišla na Dinaru.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 4 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by vuksadinare 20/11/2019, 15:22

jastreb wrote:Partizanska dalmacija,a tako malo generala. Zašto?

Ja mislim da je tu glavnu ulogu odigrao Hebrang.
kurac...zato sto prakticno dalmacija je do polovice 1942 ..bila bez pravih partizanskih postrojbi..iz razloga sto su gotovo svi odredi koji su bili na tom podrucju bili unisteni najvecim djelom zbog gluposti komandira i komesara...koji su umislili da su generali a radilo se o balvanima..jedini odred koji nije bio unisten je bio sinjski odred upravo vice buljana..koji je bio mudriji i pametniji od ovih balvana...razlog?..sto je odmah na pocetku povukao odred u nepristupacne vrleti dinare i kamesnice..i nije napado talijane bezveze iz nekog junacenja ili partijske zadrtosti..ulazio je u ona sela kada se uvjerio da nema nikoga...prije dobro ispitavsi teren i nije vjerovao svakome...protivio se suradnji sa procetnickim elemntima i po tom pitanju u to vrijeme oglusio se na takvu partijsku direktivi i zato njegov odred nikad nije unisten..drugo nije se drzao cvrste partijske linije i nije zavodio ideoloski teror po selima cetinske krajine i podinarja
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 4 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by Sora 20/11/2019, 15:27

PABLO ESCOBAR wrote:
jastreb wrote:Odlaze polako posljednji iz najslavnije generacije našeg naroda.
A luburic francetic sakic boban matkovic kavran nece zaista nikad biti 
:kickass

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 4 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by Sora 20/11/2019, 15:30

Jastrebe 

SVAKA TI DALA 

Za pohvslu koliko poznaješ povijest 

cheers
A ovi apatridi kpji se javljaju iz vukojrbina. 
Ajd , skinite se vise s ku.ca 
Dosadili ste Bogu i ljudima

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 4 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by RayMabus 20/11/2019, 15:30

vuksadinare wrote:
jastreb wrote:Partizanska dalmacija,a tako malo generala. Zašto?

Ja mislim da je tu glavnu ulogu odigrao Hebrang.
kurac...zato sto prakticno dalmacija je do polovice 1942 ..bila bez pravih partizanskih postrojbi..iz razloga sto su gotovo svi odredi koji su bili na tom podrucju bili unisteni najvecim djelom zbog gluposti komandira i komesara...koji su umislili da su generali a radilo se o balvanima..jedini odred koji nije bio unisten je bio sinjski odred upravo vice buljana..koji je bio mudriji i pametniji od ovih balvana...razlog?..sto je odmah na pocetku povukao odred u nepristupacne vrleti dinare i kamesnice..i nije napado talijane bezveze iz nekog junacenja ili partijske zadrtosti..ulazio je u ona sela kada se uvjerio da nema nikoga...prije dobro ispitavsi teren i nije vjerovao svakome...protivio se suradnji sa procetnickim elemntima i po tom pitanju u to vrijeme oglusio se na takvu partijsku direktivi i zato njegov odred nikad nije unisten..drugo nije se drzao cvrste partijske linije i nije zavodio ideoloski teror po selima cetinske krajine i podinarja
Travanjski rat je blitzkrieg kojeg nitko nije očekiva dakle šok tako da tu prvu godinu većina ljudi je osluškivala šta se dešava.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 4 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by vuksadinare 20/11/2019, 15:35

RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:
jastreb wrote:Partizanska dalmacija,a tako malo generala. Zašto?

Ja mislim da je tu glavnu ulogu odigrao Hebrang.
kurac...zato sto prakticno dalmacija je do polovice 1942 ..bila bez pravih partizanskih postrojbi..iz razloga sto su gotovo svi odredi koji su bili na tom podrucju bili unisteni najvecim djelom zbog gluposti komandira i komesara...koji su umislili da su generali a radilo se o balvanima..jedini odred koji nije bio unisten je bio sinjski odred upravo vice buljana..koji je bio mudriji i pametniji od ovih balvana...razlog?..sto je odmah na pocetku povukao odred u nepristupacne vrleti dinare i kamesnice..i nije napado talijane bezveze iz nekog junacenja ili partijske zadrtosti..ulazio je u ona sela kada se uvjerio da nema nikoga...prije dobro ispitavsi teren i nije vjerovao svakome...protivio se suradnji sa procetnickim elemntima i po tom pitanju u to vrijeme oglusio se na takvu partijsku direktivi i zato njegov odred nikad nije unisten..drugo nije se drzao cvrste partijske linije i nije zavodio ideoloski teror po selima cetinske krajine i podinarja
Travanjski rat je blitzkrieg kojeg nitko nije očekiva dakle šok tako da tu prvu godinu većina ljudi je osluškivala šta se dešava.
...gle...pa tko ide u borbu sa kopackama i dresovima an sebi osim ludonja i balvana...jebote ide u planinu polugol kao cehi danas sa japankama..onda umjesto da se dovuku do cilja bez problema oni si stvorili probleme ruseci nekakve stupove...kokosarenjem po selima bez prethodne provjere..i onda logicno navuku na sebe talijane koji ih razbucaju...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 4 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by vuksadinare 20/11/2019, 15:38

...vicko krstulovic naredi po parztijskoj liniji suradnju sa procetnickim elemntima inace bice kaznjeni...bačlvani pristanu odu u cetnicko selo i onda ih cetnici zarobe i pobiju...a sve suprotno ono sto je govno vicko naređivao radio je upravo vice buljan i njegov odred ostao citav...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 4 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum