ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prvi partizanski mornarički odred

Page 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 2 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by jastreb 20/11/2019, 13:32

PABLO ESCOBAR wrote:Cek cek kako se zvala ona partizanska kretencina koja je napadala odzak i pusila kitu svaki dan.
Još jedan u nizu mitologije. Kao i ona o Kuli Fazlagića.

Ili pak čuvena bitka kod Lijevča Polja.

lol!

jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 2 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by FRANK 20/11/2019, 13:35

jastreb wrote:
PABLO ESCOBAR wrote:Cek cek kako se zvala ona partizanska kretencina koja je napadala odzak i pusila kitu svaki dan.
Još jedan u nizu mitologije. Kao i ona o Kuli Fazlagića.

Ili pak čuvena bitka kod Lijevča Polja.

lol!
Kako je ono depesa iz beograda drugu stevi kovacevicu. 
Ukoliko ne rijesite stanje u odzaku do titova rodjendana snosit cete punu odgovornost za ovu sramotu.

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19994
2015-09-13


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 2 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by vuksadinare 20/11/2019, 13:35

interesantno procitao sam jednu knjigu od koče..gdje je koca rekao..da se nekad poslusalo njega...na sutjesci bi bilo kudikamo manje partizanskih zrtava...lukav je bio taj beograđanin i skolovan covjek...cemu se mlatiti do besvjesti kad s eizlaz moze uvijek pronaci a da pritom previse ne riskiras...koca je predlozio titu odmah na pocetku ofanzive na sutjesku da za njim krenu i druge brigade,divizije kao i ranjenici dok obruc nije potpuno zatvoren ili na nekim mjestima nije dovoljno cvrst pa se lakse probiti ali jbg oko tita je bila vecina tvrdoglavih a i neskolovanih ljudi kojima je najveci domet bio da revolucija treba zrtve...pa tako koca uvidio da ima posla sa budalama kojima je najvece postignuce u zivotu da za revoluciju se zrtviju pokupio svoju diviziju i otisao na sjeverozapad gdje se njemci nisu dovoljno usancili i imali najmanje snaga i lijepo se bez neke vece borbe probio...i izasao iz obruca deset i vise dana prije nego glavnina koja je morala prolaziti sito i reseto da se probiju i uglavnom izgubili hrpu ljudstva a koca je negdje sjeverno od kalinovnika lijepo ceskao jaja,njegovi se odmarali a nitko ih nije napadoa jer u tom trenutku na tom podrucju i nije bilo znacajnih njemackih snaga jer su njemci vecinu prebacili prema sutjesci
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 2 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by FRANK 20/11/2019, 13:36

Vidi vidi druga jastreba sto se nazivcirao. Istina boli kad se prica istina o partizanskim tifusarima i mrtvom lesinaru iz kuce smrada u belogradu

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19994
2015-09-13


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 2 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by RayMabus 20/11/2019, 13:37

RayMabus wrote:Biokovski partizani. Ovi i moj dida su skupa ratovali jer je meni dida studira za učitelja u Makarskoj kad je počeja rat. Onda je na Visu bija jer nije bilo puno pismenih pa ih je on podučava. Cili rat je proveja u partizanima.

https://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split-zupanija/clanak/id/634000/otisao-je-posljednji-partizanski-mornar-leutom-je-isao-na-fasiste-tukao-se-protiv-tri-neprijateljske-mornarice-unistio-prvi-njemacki-tenk-koji-je-dosao-u-tucepe
Sad san malo staroga pita vezano uz ovaj dio. U biti ovi je 1942 ima 19 godina a meni dida početkom rata 41 negdi oko 14 godina. U biti je iša u školu kad je rat počeja a kako je pradid i dva brata radili u Australiji onda su slali novce da se on školuje pa je počeja rat a kako je kuća meni na samoj ivici nacionalnog parka Biokovo onda su on i sestra od prvih dana bili u partizanima i tako cili rat u toj zoni a to je vezano i uz ovu Podgoru jer je Podgora bila komunikacijski centar između Visa i partizana u Bosni.

Isto tako i zadnje misto koje su Nijemci stavili pod kontrolu nakon pada Italije.


Prvi partizanski mornarički odred - Page 2 Podgora_beach


To je masiv gori a moja kuća u Župi je odma uz park prirode Biokovo i onda su od prvog dana biokovskim partizanima davali smještaj i hranu i odma se uključili u njih.

Tko će te nać gori u Biokovu. Iša ja jedan put šetat od kuće u planinu , nema teorije da će te tko nać gori.


Prvi partizanski mornarički odred - Page 2 Z

On i sestra su bili u partizanima od prvog dana , drugoj sestri je muž poginija u partizanima a ova dva brata starija su bili u Australiji kad je rat počeja , jedan se vratija nakon rata i osta ode a drugi je osta u Australiji.

Onda je na Visu bilo opismenjavanje al on je zna i čitat i pisat jer je bija školovan i onda je radija odma nakon rata ka učitelj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182004
2014-04-11


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 2 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by Oh_Femder 20/11/2019, 13:40

PABLO ESCOBAR wrote:
jastreb wrote:Odlaze polako posljednji iz najslavnije generacije našeg naroda.
A luburic francetic ... nece zaista nikad biti zaboravljeni
Dok je Srba, ti fakat nikad ne buju zaboravljeni ;P Kao ni Filipović-Majstorović kojeg si ti već zaboravio  ;)

_________________
Prvi partizanski mornarički odred - Page 2 Nikon-10
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 2 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by FRANK 20/11/2019, 13:42

Mabuse natjecali se imocanin rus i amer cija je planina bolja. 
Kaze rus ja sa urala viknen zivio putin odzvanja rusija 5 dana 
Kaze amer ja kazem zivio trump amerika odzvanja 10 dana
Kaze imocanin ja sa biokove viknem zivio tito
Kad godinu dana po imotskom odjekuje Jebo ti.on.mater

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19994
2015-09-13


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 2 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by FRANK 20/11/2019, 13:42

Oh_Femder wrote:
PABLO ESCOBAR wrote:
jastreb wrote:Odlaze polako posljednji iz najslavnije generacije našeg naroda.
A luburic francetic ... nece zaista nikad biti zaboravljeni
Dok je Srba, ti fakat nikad ne buju zaboravljeni ;P Kao ni Filipović-Majstorović kojeg si ti već zaboravio  ;)
Da u pravu si Mea Culpa. Zaboravio sam na tog velikana

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19994
2015-09-13


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 2 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by RayMabus 20/11/2019, 13:44

PABLO ESCOBAR wrote:Mabuse natjecali se imocanin rus i amer cija je planina bolja. 
Kaze rus ja sa urala viknen zivio putin odzvanja rusija 5 dana 
Kaze amer ja kazem zivio trump amerika odzvanja 10 dana
Kaze imocanin ja sa biokove viknem zivio tito
Kad godinu dana po imotskom odjekuje Jebo ti.on.mater
lol!

Dobra baza.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182004
2014-04-11


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 2 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by FRANK 20/11/2019, 13:46

RayMabus wrote:
PABLO ESCOBAR wrote:Mabuse natjecali se imocanin rus i amer cija je planina bolja. 
Kaze rus ja sa urala viknen zivio putin odzvanja rusija 5 dana 
Kaze amer ja kazem zivio trump amerika odzvanja 10 dana
Kaze imocanin ja sa biokove viknem zivio tito
Kad godinu dana po imotskom odjekuje Jebo ti.on.mater
lol!

Dobra baza.
lol!

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19994
2015-09-13


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 2 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by Oh_Femder 20/11/2019, 13:48

PABLO ESCOBAR wrote:Mabuse natjecali se imocanin rus i amer cija je planina bolja. 
Kaze rus ja sa urala viknen zivio putin odzvanja rusija 5 dana 
Kaze amer ja kazem zivio trump amerika odzvanja 10 dana
Kaze imocanin ja sa biokove viknem zivio tito
Kad godinu dana po imotskom odjekuje Jebo ti.on.mater
Kakav je ćopavi bravar bio epski jebač, nije nemoguće da u tvom slučaju i je.
:tss

_________________
Prvi partizanski mornarički odred - Page 2 Nikon-10
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 2 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by jastreb 20/11/2019, 13:48

PABLO ESCOBAR wrote:Vidi vidi druga jastreba sto se nazivcirao. Istina boli kad se prica istina o partizanskim tifusarima i mrtvom lesinaru iz kuce smrada u belogradu
Meni je najbitnije da je Joža natjeral u bijeg onu bandu i tu se priča završava. 

Prvi partizanski mornarički odred - Page 2 Kolone-vojnika-617x330

Al se biži. Bište noge da vas ne šporkan. Hehehe.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 2 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by omni 20/11/2019, 13:51

jastreb wrote:
PABLO ESCOBAR wrote:Vidi vidi druga jastreba sto se nazivcirao. Istina boli kad se prica istina o partizanskim tifusarima i mrtvom lesinaru iz kuce smrada u belogradu
Meni je najbitnije da je Joža natjeral u bijeg onu bandu i tu se priča završava. 

Prvi partizanski mornarički odred - Page 2 Kolone-vojnika-617x330

Al se biži. Bište noge da vas ne šporkan. Hehehe.
Amateri, oni na traktorima 95-e su bili puno zivahniji i sretniji, bezali medju svoje i na svoje.
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 2 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by crvenkasti 20/11/2019, 13:54

omni wrote:
jastreb wrote:
PABLO ESCOBAR wrote:Vidi vidi druga jastreba sto se nazivcirao. Istina boli kad se prica istina o partizanskim tifusarima i mrtvom lesinaru iz kuce smrada u belogradu
Meni je najbitnije da je Joža natjeral u bijeg onu bandu i tu se priča završava. 

Prvi partizanski mornarički odred - Page 2 Kolone-vojnika-617x330

Al se biži. Bište noge da vas ne šporkan. Hehehe.
Amateri, oni na traktorima 95-e su bili puno zivahniji i sretniji, bezali medju svoje i na svoje.

Točno. Čim je došlo naše vrijeme, vratili smo im.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29501
2014-04-17


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 2 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by RayMabus 20/11/2019, 14:09

PABLO ESCOBAR wrote:
RayMabus wrote:
PABLO ESCOBAR wrote:Mabuse natjecali se imocanin rus i amer cija je planina bolja. 
Kaze rus ja sa urala viknen zivio putin odzvanja rusija 5 dana 
Kaze amer ja kazem zivio trump amerika odzvanja 10 dana
Kaze imocanin ja sa biokove viknem zivio tito
Kad godinu dana po imotskom odjekuje Jebo ti.on.mater
lol!

Dobra baza.
lol!
A štaš to je tako bilo. 

Viš ovoga :

https://hr.metapedia.org/wiki/Ante_Luetić

To ti je moje selo. Moja je prababa Luetić.

41 ti je počeja rat i od samog početka moji su pomagali partizane u hrani i smještaju no prekretnica svega je ovo :

https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Pokolj_u_Zabiokovlju_29._kolovoza_1942.

Znači imaš Antu Luetića župana cetinskog a godinu dana nakon toga mu četnici i Italijani kolju po vlastitom selu.

Di je tu logika ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 182004
2014-04-11


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 2 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by vuksadinare 20/11/2019, 14:13

inace koca je u jednom intervjuu rekao da su njemci logicno razmisljali da ce tito se pokusati probiti u sanđak i na kosovo..zato su glavninu svojih snaga uz talijanske koncentrirali na istocnom,juznom i sjevernom pravcu..te na jugozapadnom kao osiguranje ali nisu racunali da ce se partizani pokusati probiti nazad u bosnu sjeverozapadnim pravcem od kud su i dosli...i kaze koca da je titu rekao da njemci ce najmanje racunati sa tom mogucnosti povratka u bosnu...jer u biti to bi im bio i najduzi put za partizane..i da logicno prva opcija im se probiti na sanđak i kosovo koje su talijanske zone a talijani vise nisu dobro stajali i da se lakse sa njima boriti nego njemcima...i tito se drzao upravo toga na sto su njemci racunali..a veli koca da u ratu nema logike nego da logiku diktira stanje na terenu i ako ti krene lose prvotni planovi padaju u vodu...i da je on poslao izvidnicu prema foci i kalinovniku da ispita teren i snagu neprijatelja...posto su izviđaci potvrdili njegovu teoriju on je pokrenuo svoju diviziju prema tom sektoru..imali su nekih problema sa napadima njemackog zrakoplovstva ali na tom putu nisu imali nekih ozbiljnih njemackih kopnenih napada jer su njemci smatrali da je to neka manja grupa koja samostalno pokusava tim pravcem se izvuci i da tu tito i vrhovni stab nisu...i da na tom sektoru ne treba dodatnih pojacanja dovoljno je da zrakoplovstvom i nekim zasjedama ometaju tu grupaciju koja ce biti sa tim unistena..koca izbija na plato zelengore i shvaca da na tom sektoru nema znacajnih njemackih snaga...te naređuje drugim djelovima divizije da s ehitno prebace na taj sektor sto ovi to cine..nakon sto se gotovo citava divizija grupirala na zelengori on po kuriru salje depesu titu da tu nema jacih njemackih snaga i da jedini problem stvara njemacka avijacija...koca ne znajuci da je tito poslao dvije divizije i ranjenike prema jugoistoku i sjevero istoku i d aje za njima krenuo i tito...a nema odgovora uviđa da svako zadrzavanje koliko za njega bila tad povoljna situacija na tom sektoru da je bolje sto prije krenuti dalje na sjeverozapad u bosnu dok njemci ne skuze da je to veca grupacija koja pokusava tu se probiti i na tom sektoru posalju dodatne snage i potpuno zatvore obruc..tako dok je tito glavinjao negdje kod tare i pive odnosno u sektoru između tih rijeka a njemci na tom djelu sve jace zatvarali obruc koca bez vecih problema prebacuje preko ceste između kalinovnika i foce svoju diviziju uz manju borbu sa nekim isturenim manjim njemackim postrojbama koje su tu vise bile kao nekakva zastitnica...te prebacuje svoje jedinice svoje divizije sjeverno od kalinovnika i foce...gdje ne zatice neke znatnije njemacke snage vec njemacke manje posade koje su uglavnom utaborene u kalinovniku i foci...kojima je zadatak kontrola prometnice i tog sektora između foce i kalinovnika...nakon sto se koca sa svojom divizijom izvukao iz njemackog obruca deseti dan ofanzive..on opet salje hitnu depesu da se izvukao iz obruca i da tito i ostale divizije krenu njegovim pravcem izvlacenja..uvidjevsi pomalo kasno tito da je koca bio u pravo..on pocinje izvlacenje sa preostalim jedinicima koje su bile oko njega dok se treca savina divizija i sedma banijska divizija vec prakticno nalazili u klopci u kanjonima tare i pive...tito treci dan od kocine depese uspijeva sa ostatkom jedinica doci na plato zelengore ali njemci shvativsi iz obavjestajnih izvora da se prva divizija koce popovica izvukla iz obruca hitno zatvara i dovodi pojacanja na podrucje kalinovnika i foce i time zatvara sa sjeverozapadne prolaz titu i drugim partizanskim jedinicima..te pojacavaju zrakoplovne napade..i tu dolazi do one poznate borbe na ljubinom grobu te ranjavanja tita..tito uvidjevsi da je prakticno u klopci...baca sve svoje raspolozive jedinice da probiju obruc na sektoru između kalinovnika i foce i probiju se...međutim njemci cine jednu gresku te povlace jedan njemacki puk sa tog sektora prebacujuci ga na onaj sektor gdje je bio sava kovacevic smatrajuci da se savom nalazi i vrhovni stab...i tu njemci placaju gresku jer slabljnjem svoje pozicije na tom sektoru a ne formirajuci drugu liniju dozvoljavaju titu da se probije sa ostatkom svojih snaga...tako da je tu tito imao vise srece nego pameti cisto zbog jedne krive procjene njemacke komande...za razliku od tita sava nije imao tu srecu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 2 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by FRANK 20/11/2019, 14:18

Ajde bogati vuce puca mi kurac sta je govorio sugavi partizancina

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19994
2015-09-13


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 2 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by FRANK 20/11/2019, 14:19

Oh_Femder wrote:
PABLO ESCOBAR wrote:Mabuse natjecali se imocanin rus i amer cija je planina bolja. 
Kaze rus ja sa urala viknen zivio putin odzvanja rusija 5 dana 
Kaze amer ja kazem zivio trump amerika odzvanja 10 dana
Kaze imocanin ja sa biokove viknem zivio tito
Kad godinu dana po imotskom odjekuje Jebo ti.on.mater
Kakav je ćopavi bravar bio epski jebač, nije nemoguće da u tvom slučaju i je.
:tss
U mom kraju je velika sramota reci da ti je neko bio u partizanima. Odmah znaci da imas nositelj virusa zvanog tifus. A to ti Fenderu najboje osjetis na sebi  :cleanteeth

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19994
2015-09-13


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 2 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by jastreb 20/11/2019, 14:21

PABLO ESCOBAR wrote:Ajde bogati vuce puca mi kurac sta je govorio sugavi partizancina
Koča je za sve vas bio gospodin par ekselans.

Školovan na Sorboni,pjesnik nadrealist,filozof, borac,strateg,general,diplomat,disident i veličina.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 2 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by Noor 20/11/2019, 14:23

jastreb wrote:
PABLO ESCOBAR wrote:
jastreb wrote:Odlaze polako posljednji iz najslavnije generacije našeg naroda.
Cekaj Gotovina Markac Ademi Norac SU jos zivi sta je tebi 
To je već generacija,dvije ispod. I oni bi svi bili konobari,ribari,avanturisti

mozda bi pokoji bio i bravar, tko zna..ne bi bio ni prvi ni zadnji

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 2 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by vuksadinare 20/11/2019, 14:23

PABLO ESCOBAR wrote:Ajde bogati vuce puca mi kurac sta je govorio sugavi partizancina
ne kuzis moju poruku...a to je da tile nije bio onakav lumen kakvim ga se smatralo...i smatra...i mitizira...pa tu je doslovce zrtvovao tisuce hrvata u prvom redu dalmatinaca mozda najglupljim ratnim potezom u to vrijeme...u nekim drugim drzavama za to bi se platilo glavom...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Prvi partizanski mornarički odred - Page 2 Empty Re: Prvi partizanski mornarički odred

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum