ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Page 6 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next

Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 6 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by veber 24/9/2019, 21:58

melkior wrote:
Brain32 wrote:
melkior wrote:Da svaka kuća u Dalmaciji postavi solarne panele na krov, s obzirom na broj sunčanih sati godišnje i uz državne poticaje, RH bi imala ne samo znatne uštede potrošnje električne energije, već bi tu struju mogli prodavati i HEP-u. Eh da, ali za to bi država trebala osmisliti neku strategiju, pa bi tu strategiju, zamisli, trebalo čak i sprovesti u djelo  affraid
Imam ja super ideju, ajmo meni roknut OOOOOGROMNI porez da damo pare nekom jadničku koji ima 585 000 hektara zemlje i nekretnina ne bi li on proizvodio skupu struju koju ću ja morati plaćati. Toooo jupiiii
I sad plaćaš ogromne poreze za mnogo veće gluposti kao što su državni poticaji poljoprivredi, pa nikome ništa.
većina država plaćaju poticaje za poljoprivredu jer im je bitna baza prehrane stanovništva u slučaju katastrofe.
ameri plaćaju po ha žita, kao što to rade i australci ili eto i hr.

veber

Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 6 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by red wolf 24/9/2019, 22:01

RayMabus wrote:
red wolf wrote:
RayMabus wrote:Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 6 8dadc8b5080ece45d863

Baš je simpa. Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 6 1f602
Ja promatram Vašu vrstu i procjenjujem je na jedan, pa sad način koji Vam ne mogu objasnit, ali ova mi se uopće ne sviđa...No, to ne znači niti da mi se Trump sviđa...Zapravo, Vaša vrsta mi se uopće ne sviđa...
Odgovorit ću ti najkrače šta mogu ; ok čekaju vas klimatske promjene no jednu stvar moram da opazim : Šta mene brige šta će izumrit cili biljni i životinjski svijet kad ste mi uuvalili vladavinu žena a ja sam zadnja rupa na svirali ?

Pa baš sve triba pobit , uništit i zagadit da matrijarh nema mjesto za opstanak.

Gori sve.

A sad vratimo na sliku : A je složila facu.  lol!


Trump : Samo nagazi. ;)
Ne očekuju Vas klimatske promjene...One se događaju upravo sada...70-ih godina prošlog stoljeća, čovječanstvo je upozoreno od strane Ashtar komande što će se dogoditi ljudima ako se ne promijene...Oni su, tada, još uvijek vjerovali u tvoju vrstu, ja nikada...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 6 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by melkior 24/9/2019, 22:04

veber wrote:
melkior wrote:
Brain32 wrote:
melkior wrote:
Grenland se otapa previše brzo, što je izravna posljedica ljudske aktivnosti. Pčele su pred izumiranjem zbog pretjerane uporabe pesticida. Ako nestanu pčele, svi smo najebali. Život u morima se guši zbog količine plastike u oceanima, ona budaletina Bolsonaro je odlučio zapaliti čitavu Amazonsku prašumu, ali ne, tebe je strah da će eto, BMW morati prijeći na druge izvore energije. Odavno je Europa trebala dati košaricu naftnom lobiju koji nas drži za jaja i novčanike, skupa sa svakim bliskoistočnim kozojebom koji se sjeti dignuti cijenu nafte. Neka automobilska industrija plati.
Pa jesi vidio i3? Ono ni majka ne bi poljubila...

Što se naftnog lobija tiče, daj Bože da mi oni cijenu regulirali, Savez Socijalističkih Republika Europe me daleko više guli od "naftnog lobija" o odlikašici među njima po imenu DNRH da i ne pričamo.

Najveći problem ekosustava su prepotentni ali potpuno nekompetentni kvazi neosocijalisti (zapravo neofeudalisti) koji svojim politikama u pravilu stvaraju više štete nego koristi kako po okoliš tako i po sva ostala mjerila kvalitete života.
Gle, stvari se kreću s mrtve točke, problem je samo što još uvijek presporo. Europa kasni u inovativnim tehnologijama barem 10-ak godina, ako ne i više.
ajd prestani pisat gluposti.
europa predvodi u inovacijama.
jebote njemačka ne zna kaj bi sa strujom pa ju hep-u i ostalim bratskim republikama prodaje ispod cijene.

sva ta priča sa strujom je njemački elektro lobi koji je pokrenuo zeleno govno koje će sve ostale koštati.
otvaraju pogone ko u socijalizmu.

bmw usred minhena izgradio istraživački centar za benzinski motor, bio sam tamo. samo 10 milijardi eura iz vlastitih rezervi. jer po njihovim i daimlerovim projekcijama benzin ulazi u modu 2035-2040.

odrastite.
Ovo je prvi auto na vodik koji će voziti hrvatskim cestama: Puni se za samo 3 minute
Toyota Mirai, ovisno o državi i državnim subvencijama koje te zemlje nude, stoji od 50.000 do 70.000 američkih dolara, odnosno u Europi do 75.000 eura 

Prvi komercijalni serijski automobil na vodik Toyota Mirai, auto koji koristi potpuno čisto gorivo i kod kojeg nema emisije ugljičnog dioksida i ostalih štetnih plinova, predstavljen je u ponedjeljak ispred zagrebačkog Fakulteta strojarstva i brodogradnje.

Predstavljanje je dio projekta "Croatia Mirai Challenge", pripremanog desetak mjeseci, s ciljem da prvi put jedan automobil na vodik vozi hrvatskim cestama, konkretno na ruti od Zagreba do Bruxellesa, odnosno ruti na kojoj su instalirane punionice vodika. Voditeljica Laboratorija za energetska postrojenja Fakulteta strojarstva i brodogradnje Ankica Kovač najavila je da u srijedu, 18. rujna, počinje projekt "Croatia Mirai Challenge", kojem je glavni cilj promocija automobila na vodik, a želi se upozoriti i na potrebu da se i u Hrvatskoj instaliraju punionice vodika.

Remaining Time -1:46 "Kod nas nema vodikovih punionica za automobile, nemamo infrastrukturu za prihvat takvih vozila. Ovim projektom želimo probuditi svijest o važnosti uvođenja vodika u hrvatsku energetsku strategiju, a za početak bi nam bila dovoljna jedna punionica vodika. Europske i svjetske zemlje imaju razvijenu infrastrukturu za punjenje takvih vozila, imaju, naravno, automobile na vodik i pretpostavljam da bi turisti željeli doći i kod nas takvim automobilima. No mi, ponavljam, nemamo punionica za njih", rekla je Kovač.

Radi se, inače, o potpuno čistoj tehnologiji, proces proizvodnje i korištenja vodika potpuno je bez ikakvih štetnih emisija, naravno i emisija CO2 (jedini nusprodukti su voda i toplina), dok auto, ovisno o državi i državnim subvencijama koje te zemlje nude, stoji od 50.000 do 70.000 američkih dolara, odnosno u Europi do 75.000 eura. Vrijeme punjenja Miraia je tri minute, a autonomija 500 kilometara. U većini zemalja gdje takva vozila već prometuju prve je tri godine punjenje vodika besplatno. Direktor Toyote Croatia Krešimir Bago istaknuo je da je Kina, najveće automobilsko tržište na svijetu, od ove godine potaknula razvoj infrastrukture u tom smjeru, kao i da je Hrvatskoj pravi trenutak za uvođenje vodikovih tehnologija. No, s druge strane, kazao je, kod nas je, prema aktualnim projekcijama, očekivano korištenje tehnologije kakvu predstavlja Mirai tek 2030. godina. Pročelnica zagrebačkog Gradskog ureda za gospodarstvo, energetiku i zaštitu Mirka Jozić naglasila je da je Ina pokazala interes za gradnjom takve infrastrukture. Grad će financijski i na svaki drugi način podržati svaki projekt punionice na vodik, najavila je Jozić.


Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 6 Toyota-mirai--od-zagreba-do-bruxellesa-na-vodik_myNJQZ



Iako se o vodiku kao praktički neiscrpnom izvoru energije, obnovljivom i ekološki izuzetno prihvatljivom priča već desetljećima, korištenje vodika u gorivim ćelijama ponajprije, bilo za pokretanje baterija prijenosnih uređaja ili za pokretanje vozila, vrlo sporo napreduje. Ovo bi se moglo promijeniti jer se u zadnje vrijeme višegodišnji projekti uvođenja vodikovog pogona u vozila privode kraju, a i Kina je ovo ljeto odlučila uložiti 17 milijardi dolara u razvoj vodikovih tehnologija za pokretanje cestovnog prometa i osobnih automobila i smatraju da tome treba dati prednost u odnosu na li-ionskim baterijama pokretana vozila.
U sklopu ovog šireg trenda jučer je na zagrebačkom Fakultetu strojarstva i brodogradnje ispred Laboratorija za energetska postrojenja predstavljen prvi komercijalni automobil na vodik dostupan u Europi – Toyota Mirai.

Svrha predstavljanja bila je najaviti Croatia Mirai Challenge,  odnosno putovanje na relaciji Zagreb-Bruxelles po ruti na kojoj su instalirane punionice vodika koje, iako rijetke, već postoje diljem EU.
Za razliku od klasičnim baterijama pokretanih električnih vozila koje struju dobivaju nadopunjavanjem iz električne mreže, što traje, ovisno o snazi punjača i kapacitetu baterije i satima, vodikove ćelije koje stvaraju električnu energiju potrebnu za pokretanje elektromotora ovakvog vozila dopunjavaju se vodikom u svega tri minute.
Croatia Mirai Challenge počinje sutra, u srijedu 18. rujna, a prema riječima voditeljice Laboratorija za energetska postrojenja FER-a, doktorice Ankice Kovač (o kojoj smo do sada inače više puta pisali u vezi s njenim projektima na Fakultetu – punionica vodika i električni bicikl pokretan vodikovim ćelijama), ovime se želi upozoriti na potrebu da se u Hrvatskoj instaliraju punionice vodik.

"Kod nas nema vodikovih punionica za automobile, nemamo infrastrukturu za prihvat takvih vozila. Ovim projektom želimo probuditi svijest o važnosti uvođenja vodika u hrvatsku energetsku strategiju, a za početak bi nam bila dovoljna jedna punionica vodika.“, rekla je u obraćanju.
Vodikove ćelije u svom radu ne ispuštaju nikakve stakleničke plinove već tek vodu i toplinu, a sam vodik u Miraiju je smješten u dva cilindra u kojima se drži ukupno 5 kilograma vodika na tlaku od 700 atmosfera. Domet vozila s jednim punjenjem je 500 kilometara (EPA), masa automobila je 1.850 kg, a motor je snage 113 kW što daje maksimalnu brzinu od 180 kilometara na sat.
Na žalost, kao i kod drugih električnih vozila, cijena i dalje jest problem, pa tako u Europi Mirai stoji oko 75.000 eura, što ga stavlja van domašaja većine ekološki svjesnih ili bezbrižnih korisnika.

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 6 Toyota-mirai--od-zagreba-do-bruxellesa-na-vodik_Ugw1zg

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 6 Toyota-mirai--od-zagreba-do-bruxellesa-na-vodik_5cG7d9

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 6 Toyota-mirai--od-zagreba-do-bruxellesa-na-vodik_z6JsrQ

https://www.bug.hr/elektricna-vozila/toyota-mirai--od-zagreba-do-bruxellesa-na-vodik-11397
avatar
melkior

Posts : 17257
2015-08-09


Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 6 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by veber 24/9/2019, 22:04

jebote prije mjesec dana je bilo uhhhhhahjahahhahahhahhaukakaosamseuhahaha nestat ćete sutra, daj neki datum da odem jedrit prije.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 6 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by red wolf 24/9/2019, 22:06

veber wrote:jebote prije mjesec dana je bilo uhhhhhahjahahhahahhahhaukakaosamseuhahaha nestat ćete sutra, daj neki datum da odem jedrit prije.
Otprdit ćete sa Zemlje tako brzo, da toga nećete niti biti svjesni...


Last edited by red wolf on 24/9/2019, 22:06; edited 1 time in total
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 6 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by veber 24/9/2019, 22:06

daj melkior ne bulazni, pa po njemačkim autocestama imaš pumpu na kojoj uz ostalo piše
LPG
CNG
H2

lpg je odavno moga saživjet, ali nije. pogotovo neće uz elektro lobi koji je otrovniji od naftnog.

odrastite.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 6 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by melkior 24/9/2019, 22:07

veber wrote:
melkior wrote:
Brain32 wrote:
melkior wrote:Da svaka kuća u Dalmaciji postavi solarne panele na krov, s obzirom na broj sunčanih sati godišnje i uz državne poticaje, RH bi imala ne samo znatne uštede potrošnje električne energije, već bi tu struju mogli prodavati i HEP-u. Eh da, ali za to bi država trebala osmisliti neku strategiju, pa bi tu strategiju, zamisli, trebalo čak i sprovesti u djelo  affraid
Imam ja super ideju, ajmo meni roknut OOOOOGROMNI porez da damo pare nekom jadničku koji ima 585 000 hektara zemlje i nekretnina ne bi li on proizvodio skupu struju koju ću ja morati plaćati. Toooo jupiiii
I sad plaćaš ogromne poreze za mnogo veće gluposti kao što su državni poticaji poljoprivredi, pa nikome ništa.
većina država plaćaju poticaje za poljoprivredu jer im je bitna baza prehrane stanovništva u slučaju katastrofe.
ameri plaćaju po ha žita, kao što to rade i australci ili eto i hr.
Pa da, samo što je RH poljoprivreda propala unatoč ulupanim milijardama  lol!
avatar
melkior

Posts : 17257
2015-08-09


Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 6 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by veber 24/9/2019, 22:07

red wolf wrote:
veber wrote:jebote prije mjesec dana je bilo uhhhhhahjahahhahahhahhaukakaosamseuhahaha nestat ćete sutra, daj neki datum da odem jedrit prije.
Otprdit ćete sa Zemlje tako brzo, da toga nećete niti biti svjesni...
gle, nemrem iznajmit jedrilicu na bazi: "odprdit ćemo" to odmah diže cijenu.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 6 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by red wolf 24/9/2019, 22:08

veber wrote:
red wolf wrote:
veber wrote:jebote prije mjesec dana je bilo uhhhhhahjahahhahahhahhaukakaosamseuhahaha nestat ćete sutra, daj neki datum da odem jedrit prije.
Otprdit ćete sa Zemlje tako brzo, da toga nećete niti biti svjesni...
gle, nemrem iznajmit jedrilicu na bazi: "odprdit ćemo" to odmah diže cijenu.
Ne treba ti više jedrilica...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 6 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by Brain32 24/9/2019, 22:10

red wolf wrote:
veber wrote:
red wolf wrote:
veber wrote:jebote prije mjesec dana je bilo uhhhhhahjahahhahahhahhaukakaosamseuhahaha nestat ćete sutra, daj neki datum da odem jedrit prije.
Otprdit ćete sa Zemlje tako brzo, da toga nećete niti biti svjesni...
gle, nemrem iznajmit jedrilicu na bazi: "odprdit ćemo" to odmah diže cijenu.
Ne treba ti više jedrilica...
I ja znam takvog lika, sadi nekakvo zeleno bilje, ne treba mu ni jedrilica ni avion ni raketa...
Brain32
Brain32

Male
Posts : 1394
2014-04-15


Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 6 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by veber 24/9/2019, 22:12

Brain32 wrote:
red wolf wrote:
veber wrote:
red wolf wrote:
veber wrote:jebote prije mjesec dana je bilo uhhhhhahjahahhahahhahhaukakaosamseuhahaha nestat ćete sutra, daj neki datum da odem jedrit prije.
Otprdit ćete sa Zemlje tako brzo, da toga nećete niti biti svjesni...
gle, nemrem iznajmit jedrilicu na bazi: "odprdit ćemo" to odmah diže cijenu.
Ne treba ti više jedrilica...
I ja znam takvog lika, sadi nekakvo zeleno bilje, ne treba mu ni jedrilica ni avion ni raketa...
hare krišna hare marijuana?

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 6 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by red wolf 24/9/2019, 22:12

Brain32 wrote:
red wolf wrote:
veber wrote:
red wolf wrote:
veber wrote:jebote prije mjesec dana je bilo uhhhhhahjahahhahahhahhaukakaosamseuhahaha nestat ćete sutra, daj neki datum da odem jedrit prije.
Otprdit ćete sa Zemlje tako brzo, da toga nećete niti biti svjesni...
gle, nemrem iznajmit jedrilicu na bazi: "odprdit ćemo" to odmah diže cijenu.
Ne treba ti više jedrilica...
I ja znam takvog lika, sadi nekakvo zeleno bilje, ne treba mu ni jedrilica ni avion ni raketa...
I njemu je kasno...Vi ne shvaćate da će Vam se život uskoro promijeniti za 180 stupnjeva...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 6 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by veber 24/9/2019, 22:19

red wolf wrote:
Brain32 wrote:
red wolf wrote:
veber wrote:
red wolf wrote:
Otprdit ćete sa Zemlje tako brzo, da toga nećete niti biti svjesni...
gle, nemrem iznajmit jedrilicu na bazi: "odprdit ćemo" to odmah diže cijenu.
Ne treba ti više jedrilica...
I ja znam takvog lika, sadi nekakvo zeleno bilje, ne treba mu ni jedrilica ni avion ni raketa...
I njemu je kasno...Vi ne shvaćate da će Vam se život uskoro promijeniti za 180 stupnjeva...
tebi popušta terapija već godinama, pa se stalno okrećemo za 180 stupnjeva. no ako to napravimo dva put opet smo na nuli.

ti si ko ove glupe navigacije;
-nakon 20m okrenite se polukružno. nakon 100m veli; okrenite polukružno.


zato šefika nema pravo glasa i na mute je.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 6 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by red wolf 24/9/2019, 22:20

veber wrote:
red wolf wrote:
Brain32 wrote:
red wolf wrote:
veber wrote:
gle, nemrem iznajmit jedrilicu na bazi: "odprdit ćemo" to odmah diže cijenu.
Ne treba ti više jedrilica...
I ja znam takvog lika, sadi nekakvo zeleno bilje, ne treba mu ni jedrilica ni avion ni raketa...
I njemu je kasno...Vi ne shvaćate da će Vam se život uskoro promijeniti za 180 stupnjeva...
tebi popušta terapija već godinama, pa se stalno okrećemo za 180 stupnjeva. no ako to napravimo dva put opet smo na nuli.

ti si ko ove glupe navigacije;
-nakon 20m okrenite se polukružno. nakon 100m veli; okrenite polukružno.


zato šefika nema pravo glasa i na mute je.
Ja samo promatram...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 6 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by veber 24/9/2019, 22:31

ti nekako preskočiš terapiju.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 6 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by red wolf 24/9/2019, 22:32

veber wrote:ti nekako preskočiš terapiju.
Ne, ja samo promatram...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 6 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by veber 24/9/2019, 22:39

bivši hors ovisnik na metadonskoj terapiji?

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 6 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by melkior 24/9/2019, 22:40

[size=44]Zašto konzervativci ne podnose Gretu Thunberg
Petar Stošić prije sat vremena
258
[/size]


Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 6 50c46c8b-2e55-4713-ba2d-747907074cac-gretadesnicari-epatwitter
Foto/Screenshot: EPA/Twitter

GRETA Thunberg je jučer pred Ujedinjenim narodima održala govor koji malo tko s pristupom internetu dosad nije čuo.
"Svojim praznim riječima ukrali ste moje snove i moje djetinjstvo. A ja čak pripadam među one sretnije, drugdje ljudi pate i umiru", kazala je. "Više od 30 godina znanost je kristalno jasna. Kako se usuđujete i dalje doći ovamo i govoriti da radite dovoljno?" izravno je prozvala okupljene svjetske čelnike.
>> Pogledajte emotivan govor o kojem svi pričaju: "Kako se usuđujete? Ljudi umiru"
Rijetki dosad nisu formirali snažno mišljenje o tom potresnom govoru, kao i općenitom javnom angažmanu ove 16-godišnje Šveđanke. 
Podsjetimo, Greta Thunberg je u malo više od godinu dana pokrenula tzv. školski štrajk za klimu - od prosvjeda jedne osobe do milijunskih prosvjeda diljem svijeta. Na posljednjem Globalnom štrajku za klimu, održanom u petak, diljem svijeta prosvjedovalo je više od 4 milijuna učenika i mladih, ali i ne samo mladih. To je po svemu sudeći bio najveći klimatski prosvjed u povijesti.
Prosvjedovalo se od Pacifičkih otoka, Tokija i Melbournea do Berlina, Londona i New Yorka. A Greta je u New York doplovila brodom na solarni pogon kojim je dva tjedna putovala preko Atlantika kako bi umanjila vlastite emisije stakleničkih plinova na tom putovanju.
Drže bijesne prodike o tome kako tinejdžerica ne smije držati bijesne prodike svijetu
Napravila je to vjerojatno kako bi preduhitrila uobičajene prozivke za licemjerje klimatskih aktivista koji putuju avionima po svijetu dok govore o potrebi da prestanemo zagađivati okoliš.
Takve prozivke uglavnom dolaze od konzervativaca i skeptika koji poriču ili bacaju sumnju na znanstveno utvrđenu činjenicu da ljudsko djelovanje, odnosno ispuštanje stakleničkih plinova kao što je CO2, uzrokuje globalno zagrijavanje atmosfere i oceana. 
No kritike na račun Grete Thunberg idu mnogo dalje od toga. Na društvenim mrežama, kao i u nekim konzervativnim medijima, jučer i danas svjedočimo pravoj bujici ismijavanja, zgražanja i izrazite uzrujanosti Gretom, uz tvrdnje kako je ova djevojka izmanipulirana i da joj ne bi trebalo davati svjetsku pozornicu.
Smatraju da je neprimjereno, sramotno, pa i jezivo da 16-godišnjakinja s Aspergerovim sindromom, koji se očituje u njenoj mimici, intonaciji i njenom općenitom nastupu, drži bijesne moralne prodike svijetu - pa onda sami drže bijesne moralne prodike oko toga.
"Ako je Greta Thunberg naša budućnost onda dramatično podizanje razine mora, topljenje polova i planet spaljen ekstremno visokim temperaturama ne izgleda kao tako loša alternativa. Zovite hitnu jadnom djetetu prije nego kaj je prekasno. Ili barem socijalnu službu", napisao je u, najblaže rečeno, neumjesnoj objavi Thomas Bauer, vlasnik PR agencije Grizli koji je radio PR kampanju za stranku Most. 

Kolektivna hajka na mladu aktivisticu
TV voditelj Goran Milić mu je u komentaru odgovorio da je to "eklatantan primjer child abuse". Fizičar i klerikalno-konzervativni ideolog Luka Popov također je komentirao: "Barem je tu u pravu, ukrali su joj djetinjstvo. Svi ti koji joj plješću i odobravaju joj, od roditelja, do svih faca koji je primaju od Schwarzeneggera do Obame i Trodeaua. Pustite dijete na miru."
Mate Mijić, desničarski kolumnist i direktor komunikacija predsjedničkog kandidata Miroslava Škore, također je komentirao na Twitteru. U neuspješnom pokušaju da se postavi kao onaj koji osuđuje obje krajnosti, napisao je: "Što se tiče Grete Thunberg, ne znam što mi je odvratnije, iskorištavanje ili ismijavanje bolesne djevojke."

Naravno, ovo su samo istaknutiji i pristojniji primjeri negativnih komentara o Greti. Ispod članaka o njoj možemo naći desetke manje ili više anonimnih komentara poput "slika sve govori, užas, kad takva osoba bez obzira na godine ima podršku medija za svoje bolesne frustracije, na psihijatriju s njom što prije" ili "dobar performans u režiji UN-a".
Kao što to obično biva, ovi maliciozni komentari uglavnom su bili preslika komentara i dosjetki iz svijeta. Tako je konzervativni voditelj i istaknuti kritičar političke korektnosti Dave Rubin na Twitteru napisao: "U pravu je oko nekih stvari. 1. Ne bi trebala biti tu. 2. Ljudi su joj ukrali snove praznim riječima... Samo ne oni ljudi na koje misli."

Voditeljica Fox Newsa Laura Ingraham usporedila je Gretu i njene kolege iz pokreta za klimu s djecom iz horora pisca Stephena Kinga "Djeca kukuruza", aludirajući na to da im je ispran mozak.

Gost u emisiji na istoj američkoj televiziji Michael Knowles nazvao je Gretu "mentalno bolesnim švedskim djetetom", zbog čega se Fox naknadno ispričao.



[size=14][size=44]Zašto konzervativci ne podnose Gretu Thunberg

Petar Stošić prije sat vremena
258



Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 6 50c46c8b-2e55-4713-ba2d-747907074cac-gretadesnicari-epatwitter
Foto/Screenshot: EPA/Twitter

GRETA Thunberg je jučer pred Ujedinjenim narodima održala govor koji malo tko s pristupom internetu dosad nije čuo.
"Svojim praznim riječima ukrali ste moje snove i moje djetinjstvo. A ja čak pripadam među one sretnije, drugdje ljudi pate i umiru", kazala je. "Više od 30 godina znanost je kristalno jasna. Kako se usuđujete i dalje doći ovamo i govoriti da radite dovoljno?" izravno je prozvala okupljene svjetske čelnike.
>> Pogledajte emotivan govor o kojem svi pričaju: "Kako se usuđujete? Ljudi umiru"
Rijetki dosad nisu formirali snažno mišljenje o tom potresnom govoru, kao i općenitom javnom angažmanu ove 16-godišnje Šveđanke. 
Podsjetimo, Greta Thunberg je u malo više od godinu dana pokrenula tzv. školski štrajk za klimu - od prosvjeda jedne osobe do milijunskih prosvjeda diljem svijeta. Na posljednjem Globalnom štrajku za klimu, održanom u petak, diljem svijeta prosvjedovalo je više od 4 milijuna učenika i mladih, ali i ne samo mladih. To je po svemu sudeći bio najveći klimatski prosvjed u povijesti.
Prosvjedovalo se od Pacifičkih otoka, Tokija i Melbournea do Berlina, Londona i New Yorka. A Greta je u New York doplovila brodom na solarni pogon kojim je dva tjedna putovala preko Atlantika kako bi umanjila vlastite emisije stakleničkih plinova na tom putovanju.
Drže bijesne prodike o tome kako tinejdžerica ne smije držati bijesne prodike svijetu
Napravila je to vjerojatno kako bi preduhitrila uobičajene prozivke za licemjerje klimatskih aktivista koji putuju avionima po svijetu dok govore o potrebi da prestanemo zagađivati okoliš.
Takve prozivke uglavnom dolaze od konzervativaca i skeptika koji poriču ili bacaju sumnju na znanstveno utvrđenu činjenicu da ljudsko djelovanje, odnosno ispuštanje stakleničkih plinova kao što je CO2, uzrokuje globalno zagrijavanje atmosfere i oceana. 
No kritike na račun Grete Thunberg idu mnogo dalje od toga. Na društvenim mrežama, kao i u nekim konzervativnim medijima, jučer i danas svjedočimo pravoj bujici ismijavanja, zgražanja i izrazite uzrujanosti Gretom, uz tvrdnje kako je ova djevojka izmanipulirana i da joj ne bi trebalo davati svjetsku pozornicu.
Smatraju da je neprimjereno, sramotno, pa i jezivo da 16-godišnjakinja s Aspergerovim sindromom, koji se očituje u njenoj mimici, intonaciji i njenom općenitom nastupu, drži bijesne moralne prodike svijetu - pa onda sami drže bijesne moralne prodike oko toga.
"Ako je Greta Thunberg naša budućnost onda dramatično podizanje razine mora, topljenje polova i planet spaljen ekstremno visokim temperaturama ne izgleda kao tako loša alternativa. Zovite hitnu jadnom djetetu prije nego kaj je prekasno. Ili barem socijalnu službu", napisao je u, najblaže rečeno, neumjesnoj objavi Thomas Bauer, vlasnik PR agencije Grizli koji je radio PR kampanju za stranku Most. 

Kolektivna hajka na mladu aktivisticu
TV voditelj Goran Milić mu je u komentaru odgovorio da je to "eklatantan primjer child abuse". Fizičar i klerikalno-konzervativni ideolog Luka Popov također je komentirao: "Barem je tu u pravu, ukrali su joj djetinjstvo. Svi ti koji joj plješću i odobravaju joj, od roditelja, do svih faca koji je primaju od Schwarzeneggera do Obame i Trodeaua. Pustite dijete na miru."
Mate Mijić, desničarski kolumnist i direktor komunikacija predsjedničkog kandidata Miroslava Škore, također je komentirao na Twitteru. U neuspješnom pokušaju da se postavi kao onaj koji osuđuje obje krajnosti, napisao je: "Što se tiče Grete Thunberg, ne znam što mi je odvratnije, iskorištavanje ili ismijavanje bolesne djevojke."

Naravno, ovo su samo istaknutiji i pristojniji primjeri negativnih komentara o Greti. Ispod članaka o njoj možemo naći desetke manje ili više anonimnih komentara poput "slika sve govori, užas, kad takva osoba bez obzira na godine ima podršku medija za svoje bolesne frustracije, na psihijatriju s njom što prije" ili "dobar performans u režiji UN-a".
Kao što to obično biva, ovi maliciozni komentari uglavnom su bili preslika komentara i dosjetki iz svijeta. Tako je konzervativni voditelj i istaknuti kritičar političke korektnosti Dave Rubin na Twitteru napisao: "U pravu je oko nekih stvari. 1. Ne bi trebala biti tu. 2. Ljudi su joj ukrali snove praznim riječima... Samo ne oni ljudi na koje misli."

Voditeljica Fox Newsa Laura Ingraham usporedila je Gretu i njene kolege iz pokreta za klimu s djecom iz horora pisca Stephena Kinga "Djeca kukuruza", aludirajući na to da im je ispran mozak.

Gost u emisiji na istoj američkoj televiziji Michael Knowles nazvao je Gretu "mentalno bolesnim švedskim djetetom", zbog čega se Fox naknadno ispričao.
[/size][/size]
Tekst se nastavlja ispod oglasa
[size][size][size][size]

Za neke su veći problem zeleni nego klimatske promjene
Desničarski portal Spiked objavio je kolumnu urednika Brendana O' Neilla pod naslovom "Spasite Gretu", uz podnaslov "Zaboravite spašavanje planeta - moramo spasiti Gretu od ekološkog kulta smrti". Ovaj je članak posebno indikativan jer kombinira dva vodeća konzervativna motiva na temu klimatskih promjena i ekologije: agresivno pobijanje znanstvenih spoznaja koje im ideološki ne odgovaraju i još agresivnije izrugivanje zelenog pokreta koji zahtijeva ekonomske i energetske reforme kako bi se zagađivanje zaustavilo. 
>> Štrajk za klimu je najvažniji pokret našeg doba, evo zašto
Sličnu poantu imao je i konzervativni portal Daily Wire u članku pod naslovom "Greta Thunberg je žrtva zlostavljanja djece".
A predvodnik ove masovne konzervativne hajke na mladu Šveđanku je, nimalo neočekivano, američki predsjednik i svojevrsni kralj populista Donald Trump.
On je na UN-ov summit za klimatsku akciju u New Yorku svratio samo nakratko, sjedio je u publici i nije održao govor. Očito je bio svjestan da niti je dobrodošao, niti ondje ima što reći s obzirom na to da je isključio svoju zemlju iz povijesnog Pariškog sporazuma o klimi. No zanimljivo je da je, kad je ušao, prošao neposredno pored Grete, koju je u tom trenutku osiguranje zadržavalo na mjestu, valjda da mu ne pođe u susret. Potpuno ju je ignorirao, ali zato kasnije nije propustio narugati joj se na Twitteru, svojoj omiljenoj platformi za izbacivanje frustracija, obračune s protivnicima i nefiltrirani tok svijesti. 

Trump joj se ruga, a sam iznosi nebuloze o klimatskim promjenama
"Čini se kao vrlo sretna mlada djevojka koja se raduje svijetloj i divnoj budućnosti. Tako lijepo za vidjeti", napisao je sarkastično Trump uz poveznicu njenog govora u UN-u. Pritom je, po svemu sudeći, aludirao na njene grimase i tikove, na ljutiti ton kojim je iznijela svoju osuđujuću poruku, kao i na njen sadržaj.
"Ljudi pate, ljudi umiru, čitavi ekosustavi propadaju. Mi smo na početku masovnog izumiranja, a vi govorite samo o novcu i bajkama o vječnom ekonomskom rastu", citirana je Greta u poveznici koju je Trump podijelio.
>> Greta je u pravu, imamo manje od 12 godina da spriječimo katastrofu
Trump je sa svoje strane ponudio samo nesuvisli komentar o tome kako "vjeruje u čisti zrak i čistu vodu" te kako bi se "sve zemlje trebale naći zajedno i učiniti to, i trebale bi to učiniti same". Kako se zemlje mogu naći zajedno u borbi protiv klimatskih promjena, što je bila i svrha Pariškog sporazuma, i u isto vrijeme "učiniti to same", jasno je valjda samo njemu.
No ranije Trumpove izjave o klimatskim promjenama i zelenim izvorima energije još su luđe. 2012. je na Twitteru ustvrdio da su "koncept globalnog zagrijavanja stvorili Kinezi kako bi učinili američku industriju nekompetitivnom". U više navrata od 2012. do 2018. koristio je hladno vrijeme kao kvaziargument da globalno zagrijavanje nije stvarno - kao da su vrijeme i klima isti i kao da klimatske promjene ne uzrokuju sve veće vremenske ekstreme.



Greta nije stručnjakinja, već aktivistica koja može potaknuti političku volju za promjene

A kao što smo već pisali, vodeći klimatski znanstvenici u Međuvladinu panelu za klimatske promjene (IPCC) daleko se više slažu s Gretom nego s Trumpom. Lani su izdali veliki izvještaj s jasnim upozorenjem: imamo sve manje vremena ako želimo izbjeći najgore posljedice klimatskih promjena. Dali su nam do znanja da imamo samo još 12 godina ako želimo zadržati rast globalne temperature ispod 1,5 Celzijevih stupnjeva. Čak i pola stupnja iznad toga znatno će povećati rizik od suša, poplava, požara, ekstremne vrućine, gladi, nestašice vode i siromaštva za stotine milijuna ljudi.

Jedan od glavnih argumenata koji se iznose pri prozivanju Grete ili političara i institucija koji je primaju i daju joj govornicu, jest to da ta djevojka nije i ne može biti ekspert za klimatske promjene. To je točno, ali je u isto vrijeme i promašena poanta. Jer kao što je filozof Pavel Gregorić zorno objasnio, također na Twitteru: "Ali ona ne govori o kompleksnostima klimatskih promjena, nego poziva građane da počnu ozbiljno uzimati upozorenja ogromne većine znanstvenika koji se bave klimatskim promjenama." 

UN, američki Kongres, EU parlament, britanski parlament i druge institucije pred kojima je Greta govorila nisu je pozvale kao eksperta koji će nam objasniti i dokazati što točno ljudska aktivnost radi klimi. Znanstvenici su to već učinili. Pozvali su je kao aktivisticu koja je svojom neposrednošću, uvjerljivošću i idealizmom mobilizirala nevjerojatan globalni pokret i dala nadu da se kao globalna civilizacija ipak možemo trgnuti na vrijeme. 

Greta je u svom idealizmu vjerojatno nedovoljno upućena, a previše revna, beskompromisna i zanesena. Njene dijagnoze - Asperger, opsesivno-kompulzivni poremećaj i selektivni mutizam - svakako su razlog za zabrinutost oko njene dobrobiti. Ali ova 16-godišnjakinja je očito pronašla svoj poziv u osvještavanju svijeta i zahtijevanju promjene. Jasno je da se promjene koje zagovara konzervativcima nimalo ne sviđaju, ali ona ima pravo na svoj politički stav i javni angažman - baš kao i njeni vršnjaci koji su preživjeli školske pokolje u Americi ili oni koji prosvjeduju protiv kineske diktature u Hong Kongu. 
https://www.index.hr/vijesti/clanak/zasto-konzervativci-ne-podnose-gretu-thunberg/2118841.aspx?index_ref=read_more_d



Za vjetroturbine je, bez ikakvih dokaza i demonstrirajući potpuno neznanje, ustvrdio da njihova "buka izaziva rak" i da izazivaju nestanak struje jer "puše samo ponekad" - kao da se električna energija ne može skladištiti. Pa opet se konzervativci ne zgražaju nad Trumpovom apsurdnom retorikom o klimatskim promjenama. [/size][/size]
[/size][/size]
avatar
melkior

Posts : 17257
2015-08-09


Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 6 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by £otk@ 24/9/2019, 22:41

red wolf wrote:
veber wrote:ti nekako preskočiš terapiju.
Ne, ja samo promatram...

Nemoj samo promatrati, uzmi sa čašom vode.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 6 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by red wolf 24/9/2019, 22:43

£otk@ wrote:
red wolf wrote:
veber wrote:ti nekako preskočiš terapiju.
Ne, ja samo promatram...

Nemoj samo promatrati, uzmi sa čašom vode.
Ne. Ovdje sam da samo promatram. Da se mene pita, tvoje vrste ovdje više ne bi bilo.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 6 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by veber 24/9/2019, 22:43

£otk@ wrote:
red wolf wrote:
veber wrote:ti nekako preskočiš terapiju.
Ne, ja samo promatram...

Nemoj samo promatrati, uzmi sa čašom vode.
hahahahahah, a jeboteeee, ahahahahahahha

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 6 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum