ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Page 2 of 12 Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next

Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 2 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by Noor 24/9/2019, 14:24

Greta
Aspergerov sindrom
anksioznost
opsesivno-kompulzivni sindrom
selektivni mutizam

sestra Beata
ADHD
OCD
Aspergerov sindrom
iznenadni izljevi bijesa zbog čega u javnosti ponekad zna vrištati


bolesno dijete može iskorištavati samo umobolni kreten aka roditelj, a kad vidim sliku, ne čudim se više

https://www.jutarnji.hr/life/zivotne-price/s-11-godina-sam-oboljela-od-teske-depresije-a-onda-su-uslijedile-nove-dijagnoze-prestala-sam-ici-u-skolu-u-dva-mjeseca-sam-izgubila-10-kila/8801168/

Odrasla je u Stockholmu, učila svirati klavir, balet i dramu i bila dobra učenica. Ali, kad je kao osmogodišnjakinja pogledala dokumentarce o otapanju leda na Arktiku, nestanku polarnih medvjeda i o oceanima preplavljenim plastikom, nešto se u njoj promijenilo.

“Bila sam jako pogođena. Samo sam o tome razmišljala i postala sam jako tužna. Te slike su mi se urezale u pamćenje”, rekla je Greta za The New York Times.

Za razliku od svojih vršnjaka koji se u toj dobi počinju zanimati za odjeću i gadgete, Gretu ništa od toga nije zanimalo. Nije joj bilo jasno zašto odrasli ne govore o klimatskim promjenama i globalnom zagrijavanju koje su prouzročili kad je to najvažnija stvar na svijetu.

“Bila sam tužna jer je svijet tako u krivu, svi su u krivu i pomislila sam da više nema smisla živjeti...”, rekla je Greta.

Njezin je svijet postao sve usamljeniji i sa 11 je pala u duboku depresiju. Prestala je ići u školu. Prestala je jesti. Prestala je rasti. Razgovarala je samo sa svojim roditeljima i mlađom sestrom Beatom, a u školi samo s jednom profesoricom. U dva mjeseca izgubila je 10 kilograma, što je utjecalo na njezin fizički razvoj.

Dijagnosticiran joj je Aspergerov sindrom, anksioznost, opsesivno-kompulzivni sindrom i selektivni mutizam. Prošli su mjeseci i mjeseci prije nego što se Greta oporavila. Prvo su joj roditelji pomogli da se izvuče iz tame.

Na njezinu molbu prestali su jesti meso, a potom su postali i vegani, uz poneke iznimke. “Moja majka Malena Ernman i dalje katkad potajno, noću jede sir. Kako je ne bih vidjela”, kaže Greta Thunberg.

Inače, njezina majka je operna pjevačica i jedna od Gretinih najvećih pobjeda bila je uvjeriti obitelj da na putovanja više ne idu avionom, a to je utjecalo na majčinu karijeru.

“Bio je jako dobar osjećaj biti saslušan”, dodala je Greta.

Iako su roditelji u početku bili sumnjičavi zbog njezina markiranja iz škole i brinuli se hoće li negativno utjecati na njezino školovanje, na kraju su ipak popustili kad su vidjeli pozitivne promjene.

“To je bilo kao dan i noć. Nevjerojatna transformacija”, rekao je Gretin otac Svante.

Greta kaže da je sada puno sretnija jer ima smisao i nešto što mora napraviti.

Gretini su roditelji prošle godine objavili knjigu “Scenes from the Heart”, u kojoj opisuju obiteljski život i prepreke koje su zajedno prolazili. Osim o Greti, knjiga je i o njezinoj 12-godišnjoj sestri Beati, koja također ima ADHD, OCD i Aspergerov sindrom. Sklona je i iznenadnim izljevima bijesa zbog čega u javnosti ponekad zna vrištati. Za razliku od nje, Gretini su govori vrlo artikulirani, ali nije uvijek tako bilo.

Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 2 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by Sora 24/9/2019, 14:30

prckov wrote:
marcellus wrote:jadno to dijete što joj rade
kad su ljevicari imali obraza
u australiji su nastavnici od osnovne do fakulteta digli sve na protest 

I sta ? 
Svi ludi - po tebi

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23814
2014-04-29


Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 2 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by Sora 24/9/2019, 14:31

Marcelku zelim da se utopi u kanalizaciji poslije kise u Zagrebu

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23814
2014-04-29


Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 2 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by max123 24/9/2019, 14:32

Noor wrote:
Odrasla je u Stockholmu, učila svirati klavir, balet i dramu i bila dobra učenica. Ali, kad je kao osmogodišnjakinja pogledala dokumentarce o otapanju leda na Arktiku, nestanku polarnih medvjeda i o oceanima preplavljenim plastikom, nešto se u njoj promijenilo.

“Bila sam jako pogođena. Samo sam o tome razmišljala i postala sam jako tužna. Te slike su mi se urezale u pamćenje”, rekla je Greta za The New York Times.
a milijuni gladnih afrikanaca niks?priviligirano malo govno srednje klase...
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 2 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by Noor 24/9/2019, 14:46

max123 wrote:
Noor wrote:
Odrasla je u Stockholmu, učila svirati klavir, balet i dramu i bila dobra učenica. Ali, kad je kao osmogodišnjakinja pogledala dokumentarce o otapanju leda na Arktiku, nestanku polarnih medvjeda i o oceanima preplavljenim plastikom, nešto se u njoj promijenilo.

“Bila sam jako pogođena. Samo sam o tome razmišljala i postala sam jako tužna. Te slike su mi se urezale u pamćenje”, rekla je Greta za The New York Times.
a milijuni gladnih afrikanaca niks?priviligirano malo govno srednje klase...
ostrašćena je na bijele medvjede i vinil...gladne crnčeke joj doma nisu puštali prije spavanja, a prek dana nikak nije imala vremena pogledati ih...klavir, drama, balet...uzmu vremena te silne obaveze

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 2 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by catabbath 24/9/2019, 14:47

Pazi ti taj krvoločni pogled.

_________________
Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 2 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12434
2015-08-22


Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 2 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by Noor 24/9/2019, 14:47

catabbath wrote:Pazi ti taj krvoločni pogled.
pa prestrašno, zamisli to doma imati....jezivo!

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 2 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by catabbath 24/9/2019, 14:53

Noor wrote:
catabbath wrote:Pazi ti taj krvoločni pogled.
pa prestrašno, zamisli to doma imati....jezivo!

Pa ni roditelji je vjerojatno ne vole ali donosi profit. Navodno ima brata/sestru sa sl. dijagnozom.
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12434
2015-08-22


Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 2 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by Noor 24/9/2019, 15:12

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 2 Upu10

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 2 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by kaya 24/9/2019, 17:12

Noor wrote:rma daj, mala je jezivi psycho i takvu je iskoriste za političke svrhe

Dobro ovo plakanje i ton je vježbala , i izgleda kao da na silu plače...što izgleda kao da je sa naše glumačke akademije
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 2 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by kaya 24/9/2019, 17:13

catabbath wrote:Pazi ti taj krvoločni pogled.
Ma jol, ona je vježbala kako da bude očajna a loša je glumica...ne može ni u Pod lipom
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 2 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by Noor 24/9/2019, 17:17

3 oskara joj treba dat, ne nobela :)

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 2 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by £otk@ 24/9/2019, 17:29

Noor wrote:Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 2 Upu10

Trump thug life B-)
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 2 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by £otk@ 24/9/2019, 17:38

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 2 D53b8810
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 2 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by Noor 24/9/2019, 17:40

£otk@ wrote:
Noor wrote:Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 2 Upu10

Trump thug life B-)
2Pac is proud :rasta

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 2 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by Guest 24/9/2019, 18:03

ufff....dovoljno je danas da na društvenim mrezamna pokupiš nesh folowersa,provalish neku hajp ideju i stoka ce te dici u nebesa..
dovoljno je da histericno vristis,lukom crvenim ljutim da izmamis suze,gurnesh sve to preko 100decibela i buducnost ti je osigurana...

Netko je mudro rekao ukinuti Nobela za idijotarije i kretenluk dokoni...sve se ondak bude vratilo na staro i dobro...

samo treba htjeti.. :starac
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 2 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by Noor 24/9/2019, 18:16

paradoks je što baš ta politička korektnost vodi svijet u propast, dok se njeni borci, pobornici navodno upravo protiv propasti "bore"

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 2 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by Guest 24/9/2019, 18:19

Pa to je protuprirodna ideja da svi budu izmjesani,pod jednim krovom i svi imaju ista prava,s naglaskom na pojedinca...

Ekvivalnt tome bi bio kad bi sve moguce zivotinje strpali,recimo u sporcku dvoranu i dali im apsolutna prava u odnosu na druge..s akcentom na "ugrozene" vrste,poput hijena ,strvinara,insekata,gmazova,ovih i onih...

jednostavno bi sve vodilo katastrofi..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 2 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by omni 24/9/2019, 18:45

pismejker wrote:Pa to je protuprirodna ideja da svi budu izmjesani,pod jednim krovom i svi imaju ista prava,s naglaskom na pojedinca...

Ekvivalnt tome bi bio kad bi sve moguce zivotinje strpali,recimo u sporcku dvoranu i dali im apsolutna prava u odnosu na druge..s akcentom na "ugrozene" vrste,poput hijena ,strvinara,insekata,gmazova,ovih i onih...

jednostavno bi sve vodilo katastrofi..
Ta ideja najbolje odgovara kriminalcima. Boli ih kiki danas, uzivaju kao bubreg u loju. Porodajes drogu po eu gradovima mogu ti ga pofafat, silujes, nista, prebijes, nista. Mislim raj na zemlji za sav olos.
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 2 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by Hektorović 24/9/2019, 18:46

marcellus wrote:jadno to dijete što joj rade

Dijete ima autizam

roditelji je vode ko cirkusku životinju
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 2 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by Hektorović 24/9/2019, 18:47

kaya wrote:
Noor wrote:rma daj, mala je jezivi psycho i takvu je iskoriste za političke svrhe

Dobro ovo plakanje i ton je vježbala , i izgleda kao da na silu plače...što izgleda kao da je sa naše glumačke akademije


Ima autizam... 

Kažem, djeteta mi je žao.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja - Page 2 Empty Re: Trump prošao pokraj buduće nobelovke za mir kao pokraj turskog groblja

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 12 Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum