ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bilo je na vjestima u Njemačkoj

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Bilo je na vjestima u Njemačkoj - Page 3 Empty Re: Bilo je na vjestima u Njemačkoj

Post by Guest 23/4/2019, 00:28

veber wrote:pusti marčela na miru, živi od toga.
da je po njemu on bi fazu i nulu spojio na prekidač i zvao mene da nema svjetla i da mu osigurač stalno skoči.

no to su neke druge sfere...

kaj? živi od toga da ljudima diže tlak i razjebava i sapuna živce svojim lažima i proserima i još dobiva peneze za to? pa treba ga upokojit zbog našeg mentalnog zdravlja. koji se kurac meša u stvari o kojima pojma nema?

ja bi mu preporučil da onu žicu koja ga žiga kad je pipne prstom a to je faza stavi sebi u šupak morti nauči neki novi ples ko Michael Jackson moonwalk.

Guest
Guest


Back to top Go down

Bilo je na vjestima u Njemačkoj - Page 3 Empty Re: Bilo je na vjestima u Njemačkoj

Post by veber 23/4/2019, 00:37

Gnječ wrote:ja bi mu preporučil da onu žicu koja ga žiga kad je pipne prstom a to je faza stavi sebi u šupak morti nauči neki novi ples ko Michael Jackson moonwalk.
velim, to su neke druge sfere.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Bilo je na vjestima u Njemačkoj - Page 3 Empty Re: Bilo je na vjestima u Njemačkoj

Post by Guest 23/4/2019, 00:38

veber wrote:
Gnječ wrote:
veber wrote:
Gnječ wrote:
veber wrote:
ako ide dalekovod od 110 onda je u pretvorbi gubitak nikakav, marc klasično miješa dc i ac. ono što je kod svake energije bitno je snaga. jer moj motor od auta isporučuje neku vrijednost. vešmašina neku drugu. onda ulazimo u sferu gdje ljudi brkaju ampere s ampersatima. kada još uvedemo da se to pretvori u snagu svi se izgube.

ma hajde a zašto oni veliki transformatori u trafostanicama na sebi imaju ogromne rezervoare ulja, radijatore svuda okolo i ogromne ventiatore? zašto je cijeli transformator uronjen u ulje ima cirkulacione pumpe, hladnjake sa ventilatorima i sve to?
majmune, neki put si stvarno majmun.
zakaj moj auto ima dva kiler i 4 ventilatora?

ziher zbog djece u africi da im nije zima.
ako smo otišli na tehničku razinu ne bumo o djeci tipkali.

kaj si tak nervozan? pa si napisal da je u pretvorbi gubitak nikakav što je netočno. ne postoji 100% pretvorba el. energije bez gubitaka. možda na nekom drugom planetu, galaksiji ili ako trafo smrzneš na blizu 0 stupnjeva Kelvina.  
kaj ti ja zvučim nervozan?
svaka pretvorba ima nus proizvod. kada kočiš autom, pakne stvaraju toplinu.

zakon o očuvanju energije. uvijek postoji gubitak. u svakom prenosu, sada se možemo nastaviti pičkarati.

problem je kaj nas je 4 tehničke struke. onda se nemremo ni posvaditi kakbogzapovjeda.

ne nego si braniš komšiju marčela. nije to nikakav nus-proizvod već se to zove gubitak. naravno da se pakne zagriju to je zato jer trenje stvara kočenje. da nema trenja nema ni kočenja. u slučaju kočnica trenje je potrebno u slučaju pretvorbe el energije nije.

ne bum se pičkaral odem si zarolat španjulet jer koga boli kurac što nas dva znamo što je trenje? nikoga.

uglavnom o čemu se ovdje priča koji je naslov teme već sam zaboravil...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bilo je na vjestima u Njemačkoj - Page 3 Empty Re: Bilo je na vjestima u Njemačkoj

Post by Šandor Winnetou 23/4/2019, 00:40

crvenkasti wrote:
tre wrote:
crvenkasti wrote:U rudniku litija kod Loznice se procjenjuje da ima 10% svjetskih zaliha litija.
A te litijske baterije se prave od baš litija.
Gdje je ta Loznica?
jesu li vas u Loznicu u ww2 ustaše razjebale? Ako se dobro sjećam stane ima takav neki link gdje su tvoju srbaljsku vojsku ustaše razjebale ko pižon sendvič.

Jel možda misliš u ww1 na cersku bitku?
ne, ww2. Pitaj brata staneta za link

_________________
Bilo je na vjestima u Njemačkoj - Page 3 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Bilo je na vjestima u Njemačkoj - Page 3 Empty Re: Bilo je na vjestima u Njemačkoj

Post by veber 23/4/2019, 00:42

nemam pojma o čemu se priča.

imam u firmi puležna pa sam naučio kaj je španjulet.

a onako forumski, napuši se kurca, autohnog rvackog.
uskrs je prošao pa ti mogu čestitati samo prvi maj

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Bilo je na vjestima u Njemačkoj - Page 3 Empty Re: Bilo je na vjestima u Njemačkoj

Post by Guest 23/4/2019, 00:50

veber wrote:nemam pojma o čemu se priča.

imam u firmi puležna pa sam naučio kaj je španjulet.

a onako forumski, napuši se kurca, autohnog rvackog.
uskrs je prošao pa ti mogu čestitati samo prvi maj

hvala, evo tebi malo trenja:

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bilo je na vjestima u Njemačkoj - Page 3 Empty Re: Bilo je na vjestima u Njemačkoj

Post by Guest 23/4/2019, 00:54

evo ti ovdje trenje uz prigodno trenje koje proizvodi i muziku

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bilo je na vjestima u Njemačkoj - Page 3 Empty Re: Bilo je na vjestima u Njemačkoj

Post by veber 23/4/2019, 01:01

postavljali smo fanuc, 6 osni u kovačnici usred minhena.


a firma isključivo radi za bmw reduktore, tansmisije. pogon iz 50ih na podu drvene kocke, ali njima se proizvodnja isplati. od kovanja pa do gotovog proizvoda gje ova ruka uzima proizvod i stavlja ga u tri cnc obradna centra.

nije za pohvalu ali sam krivo upisao komandu pa ju zapiknul u stroj umjesto u otvor.
srećom sam išao malom brzinom pa se nikaj nije desilo, trcalno sam se zajebao.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Bilo je na vjestima u Njemačkoj - Page 3 Empty Re: Bilo je na vjestima u Njemačkoj

Post by veber 23/4/2019, 01:06

Gnječ wrote:evo ti ovdje trenje uz prigodno trenje koje proizvodi i muziku

u jednoj firmi sam bio čisti programer, stavljali smo lager na osovinu dužine pol milje.
dođe tip iz SKF i brenerom do svijetloplavog. mosni kran i ajmo lager na osovinu.


taj sam se dan naprogramiral

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Bilo je na vjestima u Njemačkoj - Page 3 Empty Re: Bilo je na vjestima u Njemačkoj

Post by Guest 23/4/2019, 01:08

veber wrote:postavljali smo fanuc, 6 osni u kovačnici usred minhena.


a firma isključivo radi za bmw reduktore, tansmisije. pogon iz 50ih na podu drvene kocke, ali njima se proizvodnja isplati. od kovanja pa do gotovog proizvoda gje ova ruka uzima proizvod i stavlja ga u tri cnc obradna centra.

nije za pohvalu ali sam krivo upisao komandu pa ju zapiknul u stroj umjesto u otvor.
srećom sam išao malom brzinom pa se nikaj nije desilo, trcalno sam se zajebao.

desi se, ništa strašno bitno da te stroj nije ozlijedio. neke nepažljive ljude ti Fanuc cnc strojevi a i drugi cnc recimo KUKA doslovno zgrabe i zakucaju u betonski pod ko palačinku.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bilo je na vjestima u Njemačkoj - Page 3 Empty Re: Bilo je na vjestima u Njemačkoj

Post by veber 23/4/2019, 01:12

ma, kada pokrećem sve maknem. jednostavno sam krivi predznak upisao. nije se nikaj desilo, ali moglo se. imaš u osi dupli pomak

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Bilo je na vjestima u Njemačkoj - Page 3 Empty Re: Bilo je na vjestima u Njemačkoj

Post by veber 23/4/2019, 01:19

desila mi se klasična greška.
nula ruke je bila na dodavaču koji je ne znam, pol metra od glave. ja sam bio s kontra strane stroja i ruke i jednostavno sam upisao krivi predznak jer sam razmišljao o drugim stvarima.

naravno, ruka je odradila svoje, ali pola metra u drugom smjeru.

i to kaj veliš, možda bi samog sebe spizdil. jednostavno sam u m upisao krivi predznak

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Bilo je na vjestima u Njemačkoj - Page 3 Empty Re: Bilo je na vjestima u Njemačkoj

Post by Leviathan2 23/4/2019, 02:35

Gnječ wrote:
veber wrote:nemam pojma o čemu se priča.

imam u firmi puležna pa sam naučio kaj je španjulet.

a onako forumski, napuši se kurca, autohnog rvackog.
uskrs je prošao pa ti mogu čestitati samo prvi maj

hvala, evo tebi malo trenja:

ovo sam ja jednom talijanu predlozio u firmi koja je radila cjevi za hidrauliku visokih pritisaka, ,jebalo ih klasicno varenje ali samo na flandzama, lik me proglasio ludjakom, onda sam s poslovodjom dogovorio kad njega nije bilo i napravili uzorak, otokarili i stavili ga pred goli cin, on poslao na ispitivanje i proslo sve testove
poslije se izvinjavao mjesec dana

_________________
Bilo je na vjestima u Njemačkoj - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Bilo je na vjestima u Njemačkoj - Page 3 Empty Re: Bilo je na vjestima u Njemačkoj

Post by Guest 23/4/2019, 13:24

marcellus wrote:Problem koji se u vezi električnih auta ne spominje su ogromni gubici u distribuciji u električnoj mreži

To jeste realan problem, ali daleko od toga da je najveći.
Iskoristivost elektromotora je puno veća od SUI motora, posebno benzinaca, koji mu ne samo po tome jednostavno ne mogu parirati i pitanje je hoće li ikad (najvjerojatnije neće). Zato gubici u lancu odnosno mreži distrubucije nisu tako veliki problem.
Realan problem kod osobnih i teretnih vozila pokretanih elektromotorima jeste enorman skok cijena struje koji će se dogoditi ako prevladaju tzv. zelene tehnologije (ne, ne mislim pri tome na fisijske nuklearke, nebitno što su one najzelenije) odnosno one iz obnovljivih izvora, koje će svakom normalnom ogaditi električnu energiju iz nacionalnih mreža prije svega zbog cijene.
Zbog toga, a i zbog problematične tehnologije baterija čisto električno pokretrana osobna i teretna vozila nemaju komercijalne budućnosti.
I zato su hibridi zakon, o čemu ja govorim nekih 25 godina.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bilo je na vjestima u Njemačkoj - Page 3 Empty Re: Bilo je na vjestima u Njemačkoj

Post by Guest 23/4/2019, 13:25

marcellus wrote:
catabbath wrote:Pa to se sve znalo i prije ali "climate change" je danas nešto kao religija a vjeski vođe su fosilna goriva označili kao zlo. S druge strane veliki novac se upucao u elektrifikaciju i "zeleni" kapitalizam tako da...forsirati će se ta struja sad.
A onaj tko se bude bunio, s njih će se lobiji obračunati preko ekološki svijesne švedske curice i sl.

točno.

Točno da točnije ne može biti. Također i žalosno da žalosnije jedva da može biti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bilo je na vjestima u Njemačkoj - Page 3 Empty Re: Bilo je na vjestima u Njemačkoj

Post by Guest 23/4/2019, 13:29

veber wrote:

prosim ne lupetaj. zato je izmjenična struja i zato je visoki napon.

Razlikuješ li struju od napona?
U srednjim školama se uobičajeno uči kako je po tom pitanju struja vrlo slična vodi. Struja sama (current) je poput količine vode u mreži, a napon (voltage) je tlak u cjevima koji tjera vodu u određenom smjeru.
Dakle, možeš imati ogromne gubitke u struji samoj, a da sa naponom nemaš praktički nikakvih problema, jer to riješe transformatori.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bilo je na vjestima u Njemačkoj - Page 3 Empty Re: Bilo je na vjestima u Njemačkoj

Post by veber 23/4/2019, 13:33

i zaboravio si brzinu kojom možeš tjerat vodu kroz fi cijevi

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Bilo je na vjestima u Njemačkoj - Page 3 Empty Re: Bilo je na vjestima u Njemačkoj

Post by darth_vader 23/4/2019, 13:39

crvenkasti wrote:U rudniku litija kod Loznice se procjenjuje da ima 10% svjetskih zaliha litija.
A te litijske baterije se prave od baš litija.
Gdje je ta Loznica?


Sad kad vas opet bombarduju...  Basketball
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19734
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Bilo je na vjestima u Njemačkoj - Page 3 Empty Re: Bilo je na vjestima u Njemačkoj

Post by veber 23/4/2019, 13:39

:D

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Bilo je na vjestima u Njemačkoj - Page 3 Empty Re: Bilo je na vjestima u Njemačkoj

Post by Guest 23/4/2019, 13:39

veber wrote:i zaboravio si brzinu kojom možeš tjerat vodu kroz fi cijevi

Ulazi u priču o pritisku u cijevi. To također vrijedi i za napon premda odnos nije (upravo) proporcionalan. To uspoređivanje struje i vode je ionako samo slikovito da ekipa shvati barem načelno o kakvim je vrijednostima tu riječ, jer malo tko u nekoj dobi razumije odnos između struje (current) i napona (voltage). Dapače, malo tko uopće razumije van okvira struke što je struja (current) uopće, tko će znati iz kojeg razloga. S druge strane je malo kome nejasno što je napon, jer je to nekako intuitivnija veličina.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bilo je na vjestima u Njemačkoj - Page 3 Empty Re: Bilo je na vjestima u Njemačkoj

Post by Guest 23/4/2019, 13:40

jasambrend wrote:
crvenkasti wrote:U rudniku litija kod Loznice se procjenjuje da ima 10% svjetskih zaliha litija.
A te litijske baterije se prave od baš litija.
Gdje je ta Loznica?


Sad kad vas opet bombarduju...  Basketball

:tu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bilo je na vjestima u Njemačkoj - Page 3 Empty Re: Bilo je na vjestima u Njemačkoj

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum