ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima."

Page 12 of 21 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 21  Next

Go down

"Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima." - Page 12 Empty Re: "Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima."

Post by n_razbojnik 24/3/2019, 22:09

melkior wrote:
melkior wrote:
dijagram wrote:
melkior wrote:
dijagram wrote:
ah, to je melkior, bistar momak, kao i obicno  :tu
Imali smo kanarinca u kući, došli roditelji doma s posla a ja u međuvremenu kroz krletku očerupao kanarinca da na jadničku nije ostalo ni jedno pero. Imao sam 4 godine. Nakon toga su kanarinca poklonili dobrim ljudima koji nemaju malu djecu, a ja sam prvog kućnog ljubimca dobio tek kad sam navršio 6 godina, ne prije. Bila je to mačka koju je kasnije pregazio auto, nakon toga sam dobio psa, koker španijela kad sam navršio 9 godina, ne prije. Inače, djeca i psi se izvrsno slažu, pod uvjetom da su djeca mentalno zrelija od psa  :tu
dobro, to da si i mali zlocko takodjer je poznato:)
Mala djeca ne znaju što je ispravno niti imaju osjećaja za druge, za slabije pa niti za životinje. Imam malog nećaka od 3 godine, obožavam ga, ali on ni sam nije svjestan koliko je u igri grub, mora mu se ukazati na takvo neželjeno ponašanje jer će takav biti i u vrtiću prema drugoj djeci, trogodišnjaci nemaju svijest o vlastitim postupcima i koliko oni imaju utjecaja na druge ljude i/ili živa bića. Trogodišnjaci su mali nesvjesni sadisti i zlostavljači, zato za malu djecu nisu životinje, kao što životinje nisu za malu djecu, a pogotovo nisu za ostaviti bez nadzora. Psi znaju itekako biti ljubomorni, a čak i da su pažljivi prema djeci kao što je moj ovčar bio pažljiv prema maloj djeci, nije volio biti u njihovoj blizini jer su mala djeca zlostavljači. Ponosan sam što moj pas usprkos svojoj veličini i velikoj slobodi kretanja koju je imao, u 14 godina svog životnog vijeka nikada nikoga nije ugrizao, ali koliko je stvar do odgoja, toliko je nešto i u naravi psa. Nije isto socijalizirati retrievera za život s ljudima, i staforda. A za pasmine kao što su pit bull, stafordski terijer bi trebalo uvesti dozvolu držanja, jer radi se o pasnimana koje se vrlo lako uz neadekvatnog i poremećenog vlasnika - pretvoriti u opasno oružje, na štetu i samih pasa, ali i šire okoline. Sve pasmine koje su uzgajane za borbu bilo s divljim životinjama bilo s drugim psima ili za rat (rotweilere su Rimljani koristili bitkama) zahtijevaju posebni tretman i stabilnog, čvrstog i uravnoteženog vlasnika, obično oni koji uzimaju takve pasmine najčešće to nisu. Mene je napao na nogostupu mladi nesocijalizirani rotweiler koji je istrčao iz nečijeg dvorišta jer su bila otvorena vrata - zvijer od 60 kila. U takvim situacjjama se ne bježi jer će te rastrgati. To ti je isto kao i lav, pokaži mu da ga se bojiš i možeš se pozdraviti sa životom. Okrenuo sam se i krenuo na njega, autoritativnim glasom sam ga uspio otjerati natrag u dvorište. I napravio pogrešku; okrenuo mu leđa. Istog trena je ponovno navalio na mene, jer ako mu okrećeš leđa, shvatit će to kao tvoje vlastito povlačenje i bijeg. Da se u tom trenutku na nogostupu umjesto mene zatekla žena ili dijete, bila bi vijest u crnoj kronici. Nakon toga, vlasnici psa nikad više nisu ostavljali otvorena vrata od dvorišta. Ali to je problem sa takvim pasminama, trenutak nepažnje može dovesti do nesreće i neželjenog ishoda. Ne kažem da je pas kriv, ali takve pasmine traže i trebaju čvrstu ruku i vođu čopora, istinski autoritet kojeg poštuju, i zato, nije svaki pas za svakoga.
Primjerice, pit bull ima jedan temeljni problem; kad njega uhvati adrenalin i čvrsto zagrize u žaru borbe, on više ne može opustiti čeljust. Ne da ne želi, već ne može. I što radi, trga ono što je zagrizao jer ne zna drugačije, čeljust mu se ukoči.
Ovo je izmisljotina.

n_razbojnik

Posts : 11441
2014-04-15


Back to top Go down

"Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima." - Page 12 Empty Re: "Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima."

Post by Guest 24/3/2019, 22:10

melkior wrote:
pismejker wrote:
melkior wrote:
melkior wrote:
dijagram wrote:
dobro, to da si i mali zlocko takodjer je poznato:)
Mala djeca ne znaju što je ispravno niti imaju osjećaja za druge, za slabije pa niti za životinje. Imam malog nećaka od 3 godine, obožavam ga, ali on ni sam nije svjestan koliko je u igri grub, mora mu se ukazati na takvo neželjeno ponašanje jer će takav biti i u vrtiću prema drugoj djeci, trogodišnjaci nemaju svijest o vlastitim postupcima i koliko oni imaju utjecaja na druge ljude i/ili živa bića. Trogodišnjaci su mali nesvjesni sadisti i zlostavljači, zato za malu djecu nisu životinje, kao što životinje nisu za malu djecu, a pogotovo nisu za ostaviti bez nadzora. Psi znaju itekako biti ljubomorni, a čak i da su pažljivi prema djeci kao što je moj ovčar bio pažljiv prema maloj djeci, nije volio biti u njihovoj blizini jer su mala djeca zlostavljači. Ponosan sam što moj pas usprkos svojoj veličini i velikoj slobodi kretanja koju je imao, u 14 godina svog životnog vijeka nikada nikoga nije ugrizao, ali koliko je stvar do odgoja, toliko je nešto i u naravi psa. Nije isto socijalizirati retrievera za život s ljudima, i staforda. A za pasmine kao što su pit bull, stafordski terijer bi trebalo uvesti dozvolu držanja, jer radi se o pasnimana koje se vrlo lako uz neadekvatnog i poremećenog vlasnika - pretvoriti u opasno oružje, na štetu i samih pasa, ali i šire okoline. Sve pasmine koje su uzgajane za borbu bilo s divljim životinjama bilo s drugim psima ili za rat (rotweilere su Rimljani koristili bitkama) zahtijevaju posebni tretman i stabilnog, čvrstog i uravnoteženog vlasnika, obično oni koji uzimaju takve pasmine najčešće to nisu. Mene je napao na nogostupu mladi nesocijalizirani rotweiler koji je istrčao iz nečijeg dvorišta jer su bila otvorena vrata - zvijer od 60 kila. U takvim situacjjama se ne bježi jer će te rastrgati. To ti je isto kao i lav, pokaži mu da ga se bojiš i možeš se pozdraviti sa životom. Okrenuo sam se i krenuo na njega, autoritativnim glasom sam ga uspio otjerati natrag u dvorište. I napravio pogrešku; okrenuo mu leđa. Istog trena je ponovno navalio na mene, jer ako mu okrećeš leđa, shvatit će to kao tvoje vlastito povlačenje i bijeg. Da se u tom trenutku na nogostupu umjesto mene zatekla žena ili dijete, bila bi vijest u crnoj kronici. Nakon toga, vlasnici psa nikad više nisu ostavljali otvorena vrata od dvorišta. Ali to je problem sa takvim pasminama, trenutak nepažnje može dovesti do nesreće i neželjenog ishoda. Ne kažem da je pas kriv, ali takve pasmine traže i trebaju čvrstu ruku i vođu čopora, istinski autoritet kojeg poštuju, i zato, nije svaki pas za svakoga.
Primjerice, pit bull ima jedan temeljni problem; kad njega uhvati adrenalin i čvrsto zagrize u žaru borbe, on više ne može opustiti čeljust. Ne da ne želi, već ne može. I što radi, trga ono što je zagrizao jer ne zna drugačije, čeljust mu se ukoči. Prosječan pas, ne nužno neke velike i opasne pasmine, ima snažnu čeljust kojom može lomiti i mljeti kosti.

Naprotiv dobijen krizanjem najagresivnijih primjeraka raznih sorti terijera...bas krizan za borbu... :cleanteeth
Za rotweilera si u pravu, ali u kontekstu ovoga što sam rekao, rotweiler i nije prosječan pas. Psi uzgojeni za borbu imaju snažniju čeljust od prosječnog psa, a u te spada i rotweiler. Pa dakle, ako prosječan pas može mrviti kosti, pogotovo to mogu psi uzgojeni za lov i borbu, kojima je uz to potrebna i posebna pažnja za adekvatnu socijalizaciju. U tome je bila moja poenta.
Nikad do kraja sprovedivu...nemos ti protiv gena,koji su tako izmodani...uvijek ce biti rizicno po ljude i djecu..
Isto kao sto je biser Poljak imalo lava kuci,sve 5 mazan,lize djecu,a na kraju pojeo tatu za ruucak..ista stvar..divljina i agresija u genima.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima." - Page 12 Empty Re: "Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima."

Post by max123 24/3/2019, 22:11

ubit cukova i zdrao.al onda ubit i svakog cacu i mater koji udare(unakazi) svoje dite.pa da vidimo koliko ce jos "roditelja" nakraju ostat...
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

"Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima." - Page 12 Empty Re: "Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima."

Post by Guest 24/3/2019, 22:13

max123 wrote:ubit cukova i zdrao.al onda ubit i svakog cacu i mater koji udare(unakazi) svoje dite.pa da vidimo koliko ce jos "roditelja" nakraju ostat...
A naravno.. :tu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima." - Page 12 Empty Re: "Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima."

Post by Guest 24/3/2019, 22:22

Ćukoljupcima utrpati dvi tri sake onijah Čivavi i nek se jebu..malo mazno umilno i do zla boga kevtavo,ali neopsno..taj niti felgu ne moze zapisati kako Bog zapovijeda.. lol! lol! lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima." - Page 12 Empty Re: "Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima."

Post by Guest 24/3/2019, 22:25

etoc..!!!  sunny sunny sunny

a dame ako iznenadi Mjesečnica,samo ovog utrpaju u gaćove..problem solvan.. cheers

"Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima." - Page 12 Ab43b03223d3c082a725afc5ec367761
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima." - Page 12 Empty Re: "Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima."

Post by Guest 24/3/2019, 22:30

One koje muci PRODUZETAK "muskosti" u obliku nabrijanog borbenog psa,nek razmisle jos jedared..
ovo je puno bolje...luzer zavrsi u tanjiru winner prezivljava.. lol! lol!

Po ljude neopasno..osim ako se ne noshaju u kucu..

"Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima." - Page 12 The-fighting-chickens-stock-photo_csp31689023
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima." - Page 12 Empty Re: "Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima."

Post by Guest 24/3/2019, 22:36

Jedino Mačka je pristala u kuci,jer je jako cista i ne smrdi kao peseki..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima." - Page 12 Empty Re: "Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima."

Post by Guest 24/3/2019, 22:46

by pismejker Today at 17:25

etoc..!!! sunny sunny sunny

a dame ako iznenadi Mjesečnica,samo ovog utrpaju u gaćove..problem solvan.
========================================================
Eto ti dobra ideja za biznis..ima da ih olizu i "dezinficiraju" dok si reko munja:::))
A mislis da to masa njih ne radi...stari zapamti...muski su bebe kada je u pitanju perverzija:::))
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima." - Page 12 Empty Re: "Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima."

Post by Guest 24/3/2019, 22:48

frka wrote:by pismejker Today at 17:25

etoc..!!!  sunny sunny sunny

a dame ako iznenadi Mjesečnica,samo ovog utrpaju u gaćove..problem solvan.
========================================================
Eto ti dobra ideja za biznis..ima da ih olizu i "dezinficiraju" dok si reko munja:::))
A mislis da to masa njih ne radi...stari zapamti...muski su bebe kada je u pitanju perverzija:::))

ukucaj samo u gugl trazilicu..

DOG SEX PICTURES....

jebote,najmanje ima seksa medju psima,sve cure i zene sa rasnim pesovima... lol! lol! lol!

boldano..mracna istina...samo malo zaploviti darknet-om i da vidis bolesnih stvari...Zene i SVE-MOGUCE-OPCIJE..konji,magarci,psi,PRAVI pitoni,dakle zmije,ma sve sto se moze utrpati...e sad da li je to radi dobre place ili radi gusta,mislim da je nebitno.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima." - Page 12 Empty Re: "Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima."

Post by Guest 24/3/2019, 22:51

A nas razapinju,sto pozelimo skromno dvije lezbice-dobro,dvi biseks dame..ufff,koja perverzija.. :redface1 :redface1 :redface1
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima." - Page 12 Empty Re: "Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima."

Post by kaya 24/3/2019, 23:15

pismejker wrote:
frka wrote:
========================================================
Eto ti dobra ideja za biznis..ima da ih olizu i "dezinficiraju" dok si reko munja:::))

ukucaj samo u gugl trazilicu..

DOG SEX PICTURES....

Ovo je vec ozbiljna bolest. 
Skupa s onom mortalkom koja sanjari o pusenju. Dobro to vec nije bolest ali nije ovo neki forum za poremecene..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

"Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima." - Page 12 Empty Re: "Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima."

Post by veber 24/3/2019, 23:37

jebga inžinjerski posao u dučland je štršen und rujka is cu mir dabaj

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

"Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima." - Page 12 Empty Re: "Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima."

Post by darth_vader 25/3/2019, 04:10

dijagram wrote:
melkior wrote:Zvijer od 40 kila genetski predisponiranu za lov na veliku divljač i borbu se ne drži u kući ili stanu, pogotovo ne pored male djece  No 
Imao sam i ja škotskog ovčara koji je sve suprotno od argentinske doge, pa je 90% vremena provodio vani na dvorištu, a onih 10% u podrumu. U dnevnoj sobi je bio jednom u životu, a obožavao sam ga  :| 
Pas je pas, a beba je beba, ne bih dao trogodišnjaku da miluje psa bez obzira na veličinu (jer će psa shvatiti kao igračku, vući ga za uši i rep, a ista je stvar i s mačkom), a kamoli ostavio psa samog s bebom, psi su mentalno na razini trogodišnjaka, a argentinska doga ionako nije obiteljska pasmina, nije to zlatni retriever, mada ni njega ne bih ostavio blizu bebe. Vlasnik psa je kriv 100%, pitanje hoće li ta beba imati trajna teška oštećenja mozga  :_|
ah, to je melkior, bistar momak, kao i obicno  :tu


Melki je zakon.  :tu
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19734
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

"Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima." - Page 12 Empty Re: "Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima."

Post by immortal 25/3/2019, 11:45

veber wrote:
Noor wrote:
mortal wrote:
Noor wrote:
mortal wrote:
zato što si glupa ko kurac pa to ne možeš shvatiti
što ti daje za pravo tako razgovarati samnom
šuge obične
što? tvoj nastup prema meni...
ajd odjebi šupljačo usrana i popij si tableticu, svaki dan ti je sve gore i gore
majke ti koju ti dijagnozu imaš, to je istovremeno i strašno i za žalit

šta tebe jebe
nisi u centru pažnje glupačo broj dva
autobusi 121 i 130, samo uđi unutra
stane ti pred klinikom za psihijatriju, nemreš fulat
ide i 172 i 174
jbt pa vi ste i u to upućeni
da niste imali kontakta s tim ne bi ni znali
tamo mogu jedino vama u posjetu
jebite si mater svoju doslovno kad ste već tako obzirni prema meni
evo i jedan da vam se kelji u lice kako je kaya rekla sunny bom bom
immortal
immortal

Female
Posts : 23277
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

"Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima." - Page 12 Empty Re: "Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima."

Post by immortal 25/3/2019, 11:46

Noor wrote:
veber wrote:
Noor wrote:
mortal wrote:
Noor wrote:
što? tvoj nastup prema meni...
ajd odjebi šupljačo usrana i popij si tableticu, svaki dan ti je sve gore i gore
majke ti koju ti dijagnozu imaš, to je istovremeno i strašno i za žalit

šta tebe jebe
nisi u centru pažnje glupačo broj dva
autobusi 121 i 130, samo uđi unutra
stane ti pred klinikom za psihijatriju, nemreš fulat
ide i 172 i 174
to bi joj bilo preveć podataka za procesuirati u ganglijima, od ova dva busa, možda jedan upamti
jadna umišljna ljubomorna šugo od par centimetara visine


Last edited by mortal on 25/3/2019, 11:56; edited 1 time in total
immortal
immortal

Female
Posts : 23277
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

"Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima." - Page 12 Empty Re: "Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima."

Post by immortal 25/3/2019, 11:55

kaya wrote:
pismejker wrote:
frka wrote:
========================================================
Eto ti dobra ideja za biznis..ima da ih olizu i "dezinficiraju" dok si reko munja:::))

ukucaj samo u gugl trazilicu..

DOG SEX PICTURES....

Ovo je vec ozbiljna bolest. 
Skupa s onom mortalkom koja sanjari o pusenju. Dobro to vec nije bolest ali nije ovo neki forum za poremecene..
pizdo.. ajde se drži svojih sklonosti i potreba skupa s onom drugom glupačom
od mene odjebite u troskocima
immortal
immortal

Female
Posts : 23277
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

"Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima." - Page 12 Empty Re: "Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima."

Post by Noor 25/3/2019, 12:06

mortal wrote:
Noor wrote:
veber wrote:
Noor wrote:
mortal wrote:

šta tebe jebe
nisi u centru pažnje glupačo broj dva
autobusi 121 i 130, samo uđi unutra
stane ti pred klinikom za psihijatriju, nemreš fulat
ide i 172 i 174
to bi joj bilo preveć podataka za procesuirati u ganglijima, od ova dva busa, možda jedan upamti
jadna umišljna ljubomorna šugo od par centimetara visine

:grin

jesi uzela tableticu? uzmi 2, koliko se da vidjeti, jedna nema učinka :^0

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

"Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima." - Page 12 Empty Re: "Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima."

Post by immortal 25/3/2019, 12:09

Noor wrote:
mortal wrote:
Noor wrote:
veber wrote:
Noor wrote:
autobusi 121 i 130, samo uđi unutra
stane ti pred klinikom za psihijatriju, nemreš fulat
ide i 172 i 174
to bi joj bilo preveć podataka za procesuirati u ganglijima, od ova dva busa, možda jedan upamti
jadna umišljna ljubomorna šugo od par centimetara visine

:grin

jesi uzela tableticu? uzmi 2, koliko se da vidjeti, jedna nema učinka :^0
prejeftina i bezvrjedna norka
immortal
immortal

Female
Posts : 23277
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

"Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima." - Page 12 Empty Re: "Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima."

Post by immortal 25/3/2019, 12:10

frka i pismejker 
tnx  "Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima." - Page 12 1f618

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23277
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

"Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima." - Page 12 Empty Re: "Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima."

Post by Guest 25/3/2019, 19:23

mortal wrote:frka i pismejker 
tnx  "Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima." - Page 12 1f618

Nema na cemu.. "Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima." - Page 12 1f607
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima." - Page 12 Empty Re: "Pas nije namjeravao ozlijediti bebu već ju je želio donijeti roditeljima."

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 12 of 21 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 21  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum