ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

odlazi dio mog djetinjstva

Page 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

odlazi dio mog djetinjstva - Page 2 Empty Re: odlazi dio mog djetinjstva

Post by vuksadinare 10/1/2019, 10:46

marcellus wrote:
vuksadinare wrote:
marcellus wrote:tomos je kao i ostatak jugo industrije dobro funkcionirao na visokim carinama i nedostupnosti uvozne robe, te na 20 milijunskom jugoslavenskom tržištu.

na eu tržištu oni nisu brand a i nisu baš pratili dizajn i tehnologiju
pa i proizvodili su ga za jeftinu cijenu a tko onda pazi na brendiranje i dizajn van yugo okvira tada...jedina dva brenda koji su doista bili brend iz yugovine su bili elanove skije i vegeta...eventualno tu negdje je bila bajadera...jos

da, elanove skije su bile stvarno svjetski brend

ali moraš znat da svi jugo brendovi koji su vrijedili su u biti bili slovenski, osim vegete ali realno vani ima i boljih stvari od vegete
...pa ne znam bas za neki svjetski brend osim tada elana iz slovenije...kao i od nasih vegeta a i bajadera je od nasih dobro kotirala vani...ne znam mozda sam nesto zaboravio ali sumnjam...ako mislis na slovensku tehnicku robu gorenje,iskra ne bi rekao da su oni vani bili neki brend...a i oni su mahom proizvedeni daleko vise za tada unutarnju uporabu..ako znas koji slovenski svjetski brend osim elana reci..

vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

odlazi dio mog djetinjstva - Page 2 Empty Re: odlazi dio mog djetinjstva

Post by marcellus 10/1/2019, 10:46

vuksadinare wrote:
debotoijusto wrote:
vuksadinare wrote:
marcellus wrote:tomos je kao i ostatak jugo industrije dobro funkcionirao na visokim carinama i nedostupnosti uvozne robe, te na 20 milijunskom jugoslavenskom tržištu.

na eu tržištu oni nisu brand a i nisu baš pratili dizajn i tehnologiju
pa i proizvodili su ga za jeftinu cijenu a tko onda pazi na brendiranje i dizajn van yugo okvira tada...jedina dva brenda koji su doista bili brend iz yugovine su bili elanove skije i vegeta...eventualno tu negdje je bila bajadera...jos

mislim da kostao isto kao slicni proizvodi vani jedino sto si te mogao kupit ( i to tesko ) ako jos jedan kupis drzavi , sto se poreza tice
e pa ne bi bas rekao d aje bila cijena npr.vespe i thomosa bila...ista..vespa je bila dosta skuplja i naravno vozili su je pretezno sminkeri tada i oni imucnijeg statusa...thomos je mahom vozila raja kojoj vespa nije bila tako pristupacna naravno po cijeni

vespe su uvijek bile skupe ali imao si male peugeote i japance, honde i to sedamdesetih

_________________
odlazi dio mog djetinjstva - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

odlazi dio mog djetinjstva - Page 2 Empty Re: odlazi dio mog djetinjstva

Post by epikur37 10/1/2019, 10:47

Marc, postoji li ijedna stvar iz Jugoslavije za kojom imas pozitivan sentiment?
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

odlazi dio mog djetinjstva - Page 2 Empty Re: odlazi dio mog djetinjstva

Post by debotoijusto 10/1/2019, 10:48

marcellus wrote:
vuksadinare wrote:
marcellus wrote:tomos je kao i ostatak jugo industrije dobro funkcionirao na visokim carinama i nedostupnosti uvozne robe, te na 20 milijunskom jugoslavenskom tržištu.

na eu tržištu oni nisu brand a i nisu baš pratili dizajn i tehnologiju
pa i proizvodili su ga za jeftinu cijenu a tko onda pazi na brendiranje i dizajn van yugo okvira tada...jedina dva brenda koji su doista bili brend iz yugovine su bili elanove skije i vegeta...eventualno tu negdje je bila bajadera...jos

da, elanove skije su bile stvarno svjetski brend

ali moraš znat da svi jugo brendovi koji su vrijedili su u biti bili slovenski, osim vegete ali realno vani ima i boljih stvari od vegete

vegeta je danas besmislen proizvod , ostala stvar navike
kad proizvedena nisi imao na trzistu zacina ni sezonske robe (povce i sl. ) dostupno u svako doba
ne poznam nikoga tko danas koristi vegetu
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31227
2014-04-12


Back to top Go down

odlazi dio mog djetinjstva - Page 2 Empty Re: odlazi dio mog djetinjstva

Post by vuksadinare 10/1/2019, 10:51

grijesis deboto...vegeta je jso trazena roba vani...posto sam cesto u nizozemskoj..bar dok je star bila do prije koju godinu...vegeta se u nizozemskoj dosta trazila kao zacin...ja sam je u nizozemskoj pronalazio redovito u svim ducanima bilo veleprodaje bilo onih manjih...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

odlazi dio mog djetinjstva - Page 2 Empty Re: odlazi dio mog djetinjstva

Post by marcellus 10/1/2019, 10:54

debotoijusto wrote:
marcellus wrote:
vuksadinare wrote:
marcellus wrote:tomos je kao i ostatak jugo industrije dobro funkcionirao na visokim carinama i nedostupnosti uvozne robe, te na 20 milijunskom jugoslavenskom tržištu.

na eu tržištu oni nisu brand a i nisu baš pratili dizajn i tehnologiju
pa i proizvodili su ga za jeftinu cijenu a tko onda pazi na brendiranje i dizajn van yugo okvira tada...jedina dva brenda koji su doista bili brend iz yugovine su bili elanove skije i vegeta...eventualno tu negdje je bila bajadera...jos

da, elanove skije su bile stvarno svjetski brend

ali moraš znat da svi jugo brendovi koji su vrijedili su u biti bili slovenski, osim vegete ali realno vani ima i boljih stvari od vegete

vegeta je danas besmislen proizvod , ostala stvar navike
kad proizvedena nisi imao na trzistu zacina ni sezonske robe (povce i sl. ) dostupno u svako doba
ne poznam nikoga tko danas koristi vegetu

koristim ja al što kažeš po navici i ne previše


_________________
odlazi dio mog djetinjstva - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

odlazi dio mog djetinjstva - Page 2 Empty Re: odlazi dio mog djetinjstva

Post by vuksadinare 10/1/2019, 10:55

...ne znam netko je opricao da su se vani cijenili varteksovi proizvodi narocito odijela...i gavriloviceva sunka u onom trokutu...da li je to bila prica ili vise propagandni dio tadasnje yu industrije ne znam...ali koliko mene sjecanje sluzi tadasnja yu tekstilna industrija je izvozno najvise bila orjentirana na tadasnji sssr i zemlje istocnog bloka...pa sad uzimati tada istok i zapad sto se tice brandova po meni nije isto...mislim na prođu i kvalitet
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

odlazi dio mog djetinjstva - Page 2 Empty Re: odlazi dio mog djetinjstva

Post by debotoijusto 10/1/2019, 10:55

vuksadinare wrote:
debotoijusto wrote:
vuksadinare wrote:
marcellus wrote:tomos je kao i ostatak jugo industrije dobro funkcionirao na visokim carinama i nedostupnosti uvozne robe, te na 20 milijunskom jugoslavenskom tržištu.

na eu tržištu oni nisu brand a i nisu baš pratili dizajn i tehnologiju
pa i proizvodili su ga za jeftinu cijenu a tko onda pazi na brendiranje i dizajn van yugo okvira tada...jedina dva brenda koji su doista bili brend iz yugovine su bili elanove skije i vegeta...eventualno tu negdje je bila bajadera...jos

mislim da kostao isto kao slicni proizvodi vani jedino sto si te mogao kupit ( i to tesko ) ako jos jedan kupis drzavi , sto se poreza tice
e pa ne bi bas rekao d aje bila cijena npr.vespe i thomosa bila...ista..vespa je bila dosta skuplja i naravno vozili su je pretezno sminkeri tada i oni imucnijeg statusa...thomos je mahom vozila raja kojoj vespa nije bila tako pristupacna naravno po cijeni

vespa nije isti proizvod kao automatic tomos kolega
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31227
2014-04-12


Back to top Go down

odlazi dio mog djetinjstva - Page 2 Empty Re: odlazi dio mog djetinjstva

Post by marcellus 10/1/2019, 10:56

epikur37 wrote:Marc, postoji li ijedna stvar iz Jugoslavije za kojom imas pozitivan sentiment?

da, hrvati su onda stalno su srali kako u jugi niš ne valja

a danas svi pričaju kak je u jugi sve bilo super

nostalgičan sam za tim kad su pričali kako u jugi niš ne valja i furali se na mitteleuropu i za tim što nisu nikad slušali srpsku muziku cajke i to to je zagreb prezirao

i nostalgičan sam za svojom amigom 500, dubrovačkim ljetnim igrama kakve su nekad bile i dubrovnikom prije kruzera, i seksi mladim curama koje sam jebavo dok nisam bio ko danas 50+ i trocifrena kilaža


Last edited by marcellus on 10/1/2019, 10:57; edited 1 time in total

_________________
odlazi dio mog djetinjstva - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

odlazi dio mog djetinjstva - Page 2 Empty Re: odlazi dio mog djetinjstva

Post by vuksadinare 10/1/2019, 10:56

debotoijusto wrote:
vuksadinare wrote:
debotoijusto wrote:
vuksadinare wrote:
marcellus wrote:tomos je kao i ostatak jugo industrije dobro funkcionirao na visokim carinama i nedostupnosti uvozne robe, te na 20 milijunskom jugoslavenskom tržištu.

na eu tržištu oni nisu brand a i nisu baš pratili dizajn i tehnologiju
pa i proizvodili su ga za jeftinu cijenu a tko onda pazi na brendiranje i dizajn van yugo okvira tada...jedina dva brenda koji su doista bili brend iz yugovine su bili elanove skije i vegeta...eventualno tu negdje je bila bajadera...jos

mislim da kostao isto kao slicni proizvodi vani jedino sto si te mogao kupit ( i to tesko ) ako jos jedan kupis drzavi , sto se poreza tice
e pa ne bi bas rekao d aje bila cijena npr.vespe i thomosa bila...ista..vespa je bila dosta skuplja i naravno vozili su je pretezno sminkeri tada i oni imucnijeg statusa...thomos je mahom vozila raja kojoj vespa nije bila tako pristupacna naravno po cijeni

vespa nije isti proizvod kao automatic tomos kolega
sve je to siti kurac...bitno da vozi a da nije velik :D
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

odlazi dio mog djetinjstva - Page 2 Empty Re: odlazi dio mog djetinjstva

Post by RayMabus 10/1/2019, 10:59

Ja iman jednog doma i to nov , otac uzeja prije deset godina , ja jednom napravija đir na njemu samo da vidin šta je to , a ono za upolje i ovako po selu skroz ok

Eno mi ga doli u drugoj kući , nepalimo ga uopće , stari ga više nevozi

A nov skroz , prvi kupac , malo vožen
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

odlazi dio mog djetinjstva - Page 2 Empty Re: odlazi dio mog djetinjstva

Post by vuksadinare 10/1/2019, 11:00

marcellus wrote:
epikur37 wrote:Marc, postoji li ijedna stvar iz Jugoslavije za kojom imas pozitivan sentiment?

da, hrvati su onda stalno su srali kako u jugi niš ne valja

a danas svi pričaju kak je u jugi sve bilo super

nostalgičan sam za tim kad su pričali kako u jugi niš ne valja i furali se na mitteleuropu i za tim što nisu nikad slušali srpsku muziku cajke i to to je zagreb prezirao

i nostalgičan sam za svojom amigom 500, dubrovačkim ljetnim igrama kakve su nekad bile i dubrovnikom prije kruzera, i seksi mladim curama koje sam jebavo dok nisam bio ko danas 50+ i trocifrena kilaža
slazem se...onaj tko tvrdi suprotno laze..pljuckali smo na x proizvoda jugovine...milka cokolada nam je bila bozanstvena...a ne zvecevo ili pionir...levisice pa i casucci trapke su bile zakon..onaj tko nije bio situiran toliko jbg morao se zadovoljiti onim srpskim trapericama.. :) ....jedino sto smo cijenili od domacih proizvoda naravno osim bajadere i vegete...jos su bili eurokrem i cokoladice zivotinjsko carstvo te mesni narezak od gavrilovica.. :D
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

odlazi dio mog djetinjstva - Page 2 Empty Re: odlazi dio mog djetinjstva

Post by debotoijusto 10/1/2019, 11:01

vuksadinare wrote:grijesis deboto...vegeta je jso trazena roba vani...posto sam cesto u nizozemskoj..bar dok je star bila do prije koju godinu...vegeta se u nizozemskoj dosta trazila kao zacin...ja sam je u nizozemskoj pronalazio redovito u svim ducanima bilo veleprodaje bilo onih manjih...

moguce...osobno ne poznam nikoga a volim virkat ljudima u kuzinavanje
ni mater mi vise ne koristi vegetu od kad je stevo karapadza otrova ivu serdara istom  :D
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31227
2014-04-12


Back to top Go down

odlazi dio mog djetinjstva - Page 2 Empty Re: odlazi dio mog djetinjstva

Post by RayMabus 10/1/2019, 11:10

RayMabus wrote:Ja iman jednog doma i to nov , otac uzeja prije deset godina , ja jednom napravija đir na njemu samo da vidin šta je to , a ono za upolje i ovako po selu skroz ok

Eno mi ga doli u drugoj kući , nepalimo ga uopće , stari ga više nevozi

A nov skroz , prvi kupac , malo vožen
Evo baš vaki Tomos Alipino 45

odlazi dio mog djetinjstva - Page 2 Tomos-apn-6-slika-73188644
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

odlazi dio mog djetinjstva - Page 2 Empty Re: odlazi dio mog djetinjstva

Post by debotoijusto 10/1/2019, 11:12

vuksadinare wrote:
marcellus wrote:
epikur37 wrote:Marc, postoji li ijedna stvar iz Jugoslavije za kojom imas pozitivan sentiment?

da, hrvati su onda stalno su srali kako u jugi niš ne valja

a danas svi pričaju kak je u jugi sve bilo super

nostalgičan sam za tim kad su pričali kako u jugi niš ne valja i furali se na mitteleuropu i za tim što nisu nikad slušali srpsku muziku cajke i to to je zagreb prezirao

i nostalgičan sam za svojom amigom 500, dubrovačkim ljetnim igrama kakve su nekad bile i dubrovnikom prije kruzera, i seksi mladim curama koje sam jebavo dok nisam bio ko danas 50+ i trocifrena kilaža
slazem se...onaj tko tvrdi suprotno laze..pljuckali smo na x proizvoda jugovine...milka cokolada nam je bila bozanstvena...a ne zvecevo ili pionir...levisice pa i casucci trapke su bile zakon..onaj tko nije bio situiran toliko jbg morao se zadovoljiti onim srpskim trapericama.. :) ....jedino sto smo cijenili od domacih proizvoda naravno osim bajadere i vegete...jos su bili eurokrem i cokoladice zivotinjsko carstvo te mesni narezak od gavrilovica.. :D

u splitu je bio lee konbinezoni za samostalne cunke carrera za prigradske linije i levis belgijske urbane gerile
casucci moguce polovinom/krajem 80-ih , to vise nisam pratio
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31227
2014-04-12


Back to top Go down

odlazi dio mog djetinjstva - Page 2 Empty Re: odlazi dio mog djetinjstva

Post by jastreb 10/1/2019, 11:15

Imao si što se robe tiče pristupačno skoro pa sve "što iole vredi".

Varteks je proizvodio levisice. Masa firmi (Borovo,npr.) proizvodila je licenciranu Adidas robu. Imali smo i Pumu.

A krajem 80-tih u ZG ili u BG mogao si naći majice Lacoste,Kappa,ili Beneton,dok ih u Trstu nije bilo ni za lijek.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

odlazi dio mog djetinjstva - Page 2 Empty Re: odlazi dio mog djetinjstva

Post by omni 10/1/2019, 11:15

Starci mi nikada nisu htjeli kupiti yebenog Tomosa jer su se bojali da se ne polomim. Nakon dosta godina uzmem A dozvolu i nabavim 650cc kao svoj prvi motor na njihovo veliko zgrazanje a svoje veliko zadovoljstvo, a sad vozam 1000cc. Nikada nisam prezalio Tomos :D
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

odlazi dio mog djetinjstva - Page 2 Empty Re: odlazi dio mog djetinjstva

Post by vuksadinare 10/1/2019, 11:19

jastreb wrote:Imao si što se robe tiče pristupačno skoro pa sve "što iole vredi".

Varteks je proizvodio levisice. Masa firmi (Borovo,npr.) proizvodila je licenciranu Adidas robu. Imali smo i Pumu.

A krajem 80-tih u ZG ili u BG mogao si naći majice Lacoste,Kappa,ili Beneton,dok ih u Trstu nije bilo ni za lijek.
dobro..realno krajem osamdesetih se i smanjio odlazak u trst jer je sva roba bila pristupacna tada i tu..naravno najvise zbog svercera..cigosa...janjevaca...koji su ih prodavali na improviziranim standovima..ili ono drzeci robu u rukama i svakog zasutavljali nudeci im robu..'marka,marka prava marka samo sto dinara' :D
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

odlazi dio mog djetinjstva - Page 2 Empty Re: odlazi dio mog djetinjstva

Post by jastreb 10/1/2019, 11:20

marcellus wrote:
epikur37 wrote:  i za tim što nisu nikad slušali srpsku muziku cajke i to to je zagreb prezirao 
Hrvati su u SFRJ itekako slušali narodnu muziku. I ta nar.muzika je jedna od onih stvari koja kod mene stvara neku nostalgiju.

Ono što se onda slušalo i ono što danas mladi u HR slušaju je nebo i zemlja.

Ovo što se danas sluša je najgorfe smeće što se može slušati. Kad dođem kod kćerke u ZG stavim na onaj radio FM mislim da se zove.

Zar se oko toga dizalo toliko prašine???

Pa to nema veze sa narodnom muzikom. Nema Mitra,Dragane M. Sinana,Kemala,Šemse,Jašara...sve nekakva čudna imena i sranje od muzike.

odlazi dio mog djetinjstva - Page 2 Juzni_vetar
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

odlazi dio mog djetinjstva - Page 2 Empty Re: odlazi dio mog djetinjstva

Post by debotoijusto 10/1/2019, 11:20

omni wrote:Starci mi nikada nisu htjeli kupiti yebenog Tomosa jer su se bojali da se ne polomim. Nakon dosta godina uzmem A dozvolu i nabavim 650cc kao svoj prvi motor na njihovo veliko zgrazanje a svoje veliko zadovoljstvo, a sad vozam 1000cc. Nikada nisam prezalio Tomos :D

jesi pa kad s motora ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31227
2014-04-12


Back to top Go down

odlazi dio mog djetinjstva - Page 2 Empty Re: odlazi dio mog djetinjstva

Post by RayMabus 10/1/2019, 11:22

omni wrote:Starci mi nikada nisu htjeli kupiti yebenog Tomosa jer su se bojali da se ne polomim. Nakon dosta godina uzmem A dozvolu i nabavim 650cc kao svoj prvi motor na njihovo veliko zgrazanje a svoje veliko zadovoljstvo, a sad vozam 1000cc. Nikada nisam prezalio Tomos :D
Meni ga otac uzeo prije deset godina , novi skroz , za u polje da može jer za razliku od skutera ovome kola nisu mala i nisu nisko , praktički mali ćoper , ma ok stvar posebno po selima di moraš u polje , vozit po drumovima a i generalno ceste sporedne su loše pune rupa i ovako za kraće relacije

Imam i ja A kategoriju već 20 godina no vozim aute jer tko će dvi registracije plaćat a sad i neradim , mislim se sve odjebat auto i registrirat Tomosa i boli me kurac

Tomos je ćoper , to mu je adut , mali ćoper , skuter nije za drumove
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

odlazi dio mog djetinjstva - Page 2 Empty Re: odlazi dio mog djetinjstva

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum