ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam

Page 8 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam - Page 8 Empty Re: Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam

Post by Stanojko Thu 20 Dec - 14:55

metilda wrote:
stanojko wrote:Akademik prof. dr. Srboljub Živanović je

gospodin Srboljub je fakat objektivan

Pa vama ni Ernst, Lotar, Artur, Ulrich...nisu objektivni. Kenjate za istrazivanje koje je narucio SUBNOR, ja vam dam rezultate - vi opet kenjate... Ko velim, hajde da probam da vam dam objektivnu sliku - citiram svabe. Sami trazite djavola, ja vam opet dam podatke...
Jednom vam se ne svidjaju okrugli brojevi, drugi put srbin u komisiji, treci put svabe nemaju pojma...

Bedno, bedno... :coffee

Stanojko

Posts : 8336
2014-05-05


Back to top Go down

Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam - Page 8 Empty Re: Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam

Post by Šandor Winnetou Thu 20 Dec - 15:15

Stanojko wrote:
metilda wrote:
stanojko wrote:Akademik prof. dr. Srboljub Živanović je

gospodin Srboljub je fakat objektivan

Pa vama ni Ernst, Lotar, Artur, Ulrich...nisu objektivni. Kenjate za istrazivanje koje je narucio SUBNOR, ja vam dam rezultate - vi opet kenjate... Ko velim, hajde da probam da vam dam objektivnu sliku - citiram svabe. Sami trazite djavola, ja vam opet dam podatke...
Jednom vam se ne svidjaju okrugli brojevi, drugi put srbin u komisiji, treci put svabe nemaju pojma...

Bedno, bedno... :coffee
Pouzdano znamo bez dokaza se ne računa, mi smo videli bez dokaza se ne računa, mi smatramo bez dokaza se ne računa.....dakle sve moguće pamflete si naveo u kojima iznosiš nečije mišljenje ali nigdje ni jednog dokaza za te tlapnje, sve ti/vam se svodi na rekla kazala što dakako nema prođu nigdje osim u srbiji. Na taj način upravo vi serbski smradovi pišate po nevinima koji su stvarno stradali.

_________________
Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam - Page 8 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam - Page 8 Empty Re: Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam

Post by Eroo Thu 20 Dec - 15:19

Stanojko wrote:
metilda wrote:
stanojko wrote:Akademik prof. dr. Srboljub Živanović je

gospodin Srboljub je fakat objektivan

Pa vama ni Ernst, Lotar, Artur, Ulrich...nisu objektivni. Kenjate za istrazivanje koje je narucio SUBNOR, ja vam dam rezultate - vi opet kenjate... Ko velim, hajde da probam da vam dam objektivnu sliku - citiram svabe. Sami trazite djavola, ja vam opet dam podatke...
Jednom vam se ne svidjaju okrugli brojevi, drugi put srbin u komisiji, treci put svabe nemaju pojma...

Bedno, bedno... :coffee
Jebote, švabe vam kao pobrojile žrtve, a što ste radili vi? Valjda je bio vaš najveći interes
utvrditi koliko ste u ratu izgubili ljudi. Mene bi na vašem mjestu bila sramota pozivati se na neke strane
izvore, koje je bolio qratz za vaše žrtve. Kako ste mogli ljudima davati peMzije, ako niste znali tko im
je i gdje stradao. Kao što već rekoh negdje, sve sam pretražio ali podataka o vašim žrtvama u prošlom ratu
nigdje nije moguće naći. S Muslimanima je ista stvar. Njih je poginilo 200,000 (okruglo) iako je njihov Tokača
prebrojao ukupne žrtve u BiH negdje oko cca 86,000 (okruglo), znači skupa srpske, muslimanske i hrvatske.
Pa im ti sad vjeruj kad pričaju o genocidu u Srbrenici. Da im sad ne spominjem ovdje i ostale laži, koje se
vide iz aviona. U takvim slučajevima je priča sa mnom veoma brzo završena...
Razumijem ja da ste medijski od malih nogu obrađivani, ali čovjek mora biti razumno biće i koristiti vlastiu logiku.
Kad AV ponovi onu bedastoću o 700,000 žrtava u Jasenovcu ja ga mogu samo poslati u 3pm. Doduše, zadnji put
je pričao na ovu temu smanjio je na 300,000...Valjda mu je onih cca 83,000(srb i hr procjena) premalo...Kao da broj
žrtava mijenja karakter zločina u Jasenovcu. Slično važi i za Srebrenicu...


PS: Uvećavanje cifri je u funkciji nečega...Vi ste imali (ne ti, vaša elita) svoje razloge, a muslimani kao imaju druge.
      U načelu se sve svodi na discipliniranje i potiskivanje nekoga iz političkog života, odnosno obespravljivanje.
      Vi ste u sarajevskim medijima (i kod političara)  "genocidaši" a Hrvati su "uzupovci". Kako ono vi pjevate...
      "..nije mala, nije mala..."  :D

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


Back to top Go down

Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam - Page 8 Empty Re: Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam

Post by Guest Thu 20 Dec - 16:26

Stanojko wrote:
metilda wrote:
stanojko wrote:Akademik prof. dr. Srboljub Živanović je

gospodin Srboljub je fakat objektivan

Pa vama ni Ernst, Lotar, Artur, Ulrich...nisu objektivni. Kenjate za istrazivanje koje je narucio SUBNOR, ja vam dam rezultate 

Nisi ti dao nikakve rezultate nego blebetanja jednog pristalice velikosrpske ideologije koji je potpuno iskrivio nalaze komisije.
Mislim, našli su malu količinu nedefinirane tvari i odmah ispada da je u Jasenovcu od milijun Srba napravljen sapun.  pirat
Našli su u sondi malo sitnih koščica i odmah je ispalo da su Srbi kuvani u kazanima.  pirat
Mislim, na kraju niti vi niste toliko glupi da povjerujete u takve idiotarije, druga je priča što vam se sviđaju odnosno odgovaraju vam u pokušaju da Hrvatima prikačite odgovornost za ono što se nije dogodilo (kuvanje u kazanima, pravlje sapuna i te pizdarije).
Također, nije spomenut broj žrtava ustanovljen u sondiranju terena iz 1964. a taj iznosi ravno 481. Gdje se tu uklapa milijun Srba od kojih je napravljen sapun?
Što se tiče Nijemaca, nisu objektivni zato jer nisu iznijeli niti jedan jedini forenzički dokaz, a rekao sam već zašto su izašli sa takvim brojevima. Da umanje svoju osobnu i krivicu trećeg reicha i njihovog voljenog fuhrera za vlastite i zločine njemačke vojske počinjene na teritoriju Jugoslavije.
Kada uz to dodaš činjenicu da nisu iznijeli niti jedan forenzički dokaz za svoje tvrdnje, opet dolazimo do zaključka kako ni vi niste toliko glupi da to progutate.
A koliko ste glupi, pokazuju vaši politički promašaji u devedesetima. I nemoj sad Sloba ovo Sloba ono, jer je Sloba imao podršku ogromne većine Srba, nebitno što vas ima i pametnih pa i briljantnih, jasno je tko čini tu veliku većinu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam - Page 8 Empty Re: Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam

Post by debotoijusto Thu 20 Dec - 16:51

vidim jos pece samar ambasadora
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Back to top Go down

Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam - Page 8 Empty Re: Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam

Post by Eroo Thu 20 Dec - 16:56

debotoijusto wrote:vidim jos pece samar ambasadora
ZDS, jesmo se nasekirali.Tražio si, imaš... :D

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


Back to top Go down

Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam - Page 8 Empty Re: Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam

Post by debotoijusto Thu 20 Dec - 17:05

Eroo wrote:
debotoijusto wrote:vidim jos pece samar ambasadora
ZDS, jesmo se nasekirali.Tražio si, imaš... :D

procitana ste knjiga , boli boli  Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam - Page 8 1f609
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Back to top Go down

Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam - Page 8 Empty Re: Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam

Post by Eroo Thu 20 Dec - 17:07

debotoijusto wrote:
Eroo wrote:
debotoijusto wrote:vidim jos pece samar ambasadora
ZDS, jesmo se nasekirali.Tražio si, imaš... :D

procitana ste knjiga , boli boli  Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam - Page 8 1f609
Od toga ne, a da sam imao zdravstvenih problema to da...Računam do kraja sječnja biti fit, barem se tako nadam.

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


Back to top Go down

Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam - Page 8 Empty Re: Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam

Post by gargamel0101 Fri 21 Dec - 4:01

RayMabus wrote:Šta se dogodilo tokom drugog svijetskog rata ?
Zlocin u Dresdenu
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam - Page 8 Empty Re: Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam

Post by Sora Fri 21 Dec - 6:43

gargamel0101 wrote:
RayMabus wrote:Šta se dogodilo tokom drugog svijetskog rata ?
Zlocin u Dresdenu

E tako ti je fasistima 
Dođe sve na naplatu jednog dana 
I NEKA 
I jednog dana ce i ovdje stici kazna 
Za sve bolesne fantazije o ndh i o tome da je ndh bila nekakva Hrvatska drzava 
Bila je kurac 
Bila je zlocinacka drzava i njeni ZAGOVARATELJI SU ISTI ZLOCINCI 
TAK DA BI TREBALI ISTO DOBITI PO PICKI 
I DOBIT CE 
POSTEN SVIJET ODLAZI IZ OVE DRZAVES  S TOLIKO LUDAKA

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam - Page 8 Empty Re: Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam

Post by Sora Fri 21 Dec - 6:44

gargamel0101 wrote:
RayMabus wrote:Šta se dogodilo tokom drugog svijetskog rata ?
Zlocin u Dresdenu
u NURNBERGU ISTO ha ?

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam - Page 8 Empty Re: Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam

Post by Sora Fri 21 Dec - 6:47

debotoijusto wrote:vidim jos pece samar ambasadora
Ja ne znam 
To su valjda mazohisti i  luđaci 
Njim nista samar ne znaci 
Njih na galge i u picku materinu 
Kad im ni americki ambasador im nije relevantan, nek idu u pakao

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam - Page 8 Empty Re: Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam

Post by Stanojko Fri 21 Dec - 7:42

Speare Shaker wrote:
Stanojko wrote:
metilda wrote:
stanojko wrote:Akademik prof. dr. Srboljub Živanović je

gospodin Srboljub je fakat objektivan

Pa vama ni Ernst, Lotar, Artur, Ulrich...nisu objektivni. Kenjate za istrazivanje koje je narucio SUBNOR, ja vam dam rezultate 

Nisi ti dao nikakve rezultate nego blebetanja jednog pristalice velikosrpske ideologije koji je potpuno iskrivio nalaze komisije.
Mislim, našli su malu količinu nedefinirane tvari i odmah ispada da je u Jasenovcu od milijun Srba napravljen sapun.  pirat
Našli su u sondi malo sitnih koščica i odmah je ispalo da su Srbi kuvani u kazanima.  pirat
Mislim, na kraju niti vi niste toliko glupi da povjerujete u takve idiotarije, druga je priča što vam se sviđaju odnosno odgovaraju vam u pokušaju da Hrvatima prikačite odgovornost za ono što se nije dogodilo (kuvanje u kazanima, pravlje sapuna i te pizdarije).
Također, nije spomenut broj žrtava ustanovljen u sondiranju terena iz 1964. a taj iznosi ravno 481. Gdje se tu uklapa milijun Srba od kojih je napravljen sapun?
Što se tiče Nijemaca, nisu objektivni zato jer nisu iznijeli niti jedan jedini forenzički dokaz, a rekao sam već zašto su izašli sa takvim brojevima. Da umanje svoju osobnu i krivicu trećeg reicha i njihovog voljenog fuhrera za vlastite i zločine njemačke vojske počinjene na teritoriju Jugoslavije.
Kada uz to dodaš činjenicu da nisu iznijeli niti jedan forenzički dokaz za svoje tvrdnje, opet dolazimo do zaključka kako ni vi niste toliko glupi da to progutate.
A koliko ste glupi, pokazuju vaši politički promašaji u devedesetima. I nemoj sad Sloba ovo Sloba ono, jer je Sloba imao podršku ogromne većine Srba, nebitno što vas ima i pametnih pa i briljantnih, jasno je tko čini tu veliku većinu.

Evo ti jos malo "blebetanja"... Ima tu i "alpskih srba"...

Srboljub Živanović (83) je po objavljivanju izveštaja svoje komisije 1964. godine morao da pobegne iz Jugoslavije pošto se komunističkim vlastima nije dopalo to što je utvrđeno da je u sistemu logora Jasenovac ubijeno više od 700.000 Srba.

- Savez boraca Hrvatske i Savez boraca BiH tražili su 1962. godine da se nešto uradi po pitanju tačnog preobrajavanja žrtava u sistemu logora Jasenovac. Jugoslavija je tada bila i pod snažnim pritiskom Zapadnih zemalja da se ustanovi tačan broj žrtava Drugog svetskog rata u Jasenovcu, jednom od najsmrtonosnijih nacističkih logora u Evropi, a koji su u NDH vodile ustaše – počinje priču Živanović.

Niko nije smeo da prebroji žrtve Jasenovca


Mladi doktor je tada neočekivano postao predsednik Komisije sudskih antropologa i paleopatologa, a razlog je bio strah drugih kolega da preuzmu odgovornost. Svi raniji pokušaji tačnog utvrđivanja broja žrtava u Jasenovcu ili su obustavljeni ili su zabranjeni, a razlog je ležao u stavu vrha države da bi se objavljivanjem potpune istine narušilo bratstvo i jedinstvo između Srba i Hrvata u tada još uvek mladoj državi.
- Ni jedan ugledni profesor tog vremena nije se usudio da bude član te komisije, a kamoli da predsedava njome. Niko iz Hrvatske nije hteo da bude član komisije. Ostalo je na kraju da troje mladih asistenata, dvoje iz Ljubljane i ja sa Instituta u Novom Sadu budemo u komisiji. Imao sam samo 31 godinu i pomalo mi je laskalo što sam izabran za predsednika komisije. Nisam ni slutio u kakve će me sve to nevolje uvaliti. Prvi problemi mogli su se naslutiti kada je na početku našeg rada bilo zabranjeno novinarima da prisustvuju ekshumacijama i da im držimo redovne brifinge o rezultatima našeg rada. Čak ni mi nismo smeli ništa da fotografišemo i prolazili smo rigorozne kontrole po završetku svakog radnog dana.

A rezultati do kojih su došli šokirali su i same članove komisije.

- Proračune je vršio Anton Pogačnik koji je ujedno bio i najstručniji. Njegova cifra je iznosila 730.000 ubijenih Srba, 33.000 Jevreja i 80.000 Roma. To je broj iza koga smo mogli da stanemo na osnovu raspoloživih forenzičkih dokaza. Međutim, posle rata je mnogo toga uništeno, urađeno je sve da se zatru tragovi zločina. Čak smo se i sami uplašili od tih cifara jer smo bili svesni da su one u stvarnosti verovatno mnogo više. Ustaše su se same hvalile u zvaničnim dopisima Trećem rajhu da su ubile milion i 400.000 Srba. Nacistički obaveštajci su te cifre smatrali nerealnim i procenjivali su da je broj ubijenih Srba u Jasenovcu između 900.000 i jednog miliona.


Pristali da smanje cifru ubijenih Srba

Odmah po potpisivanju izveštaja kreću pritisci na sve članove komisije, a Srboljub Živanović polinje da preživljava ličnu dramu u strahu za svoj i život svoje porodice.
- Konstantno smo imali pritisak s vrha da konačna cifra mora biti mnogo manja. Dugo smo razmišljali šta da radimo, ali smo na kraju potpisali izveštaj u kome je stajalo da je ubijeno 700.000 Srba, 23.000 Jevreja i 80.000 Roma. Moj potpis je bio prvi, kao predsednika komisije. Znali smo da su ti brojevi možda i manji od realnih i zbog toga na dalje smanjivanje jednostavno nismo mogli da pristanemo. Neposredno po povratku sa iskopavanja, oktobra 1964, pristao sam da dam ekskluzivan intervju magazinu NIN. Međutim, taj intervju nije objavljen ni posle tri nedelje. Kada sam odlučio da odem u Politiku i da potražim novinara s kojim sam pričao dobio sam odgovor da on više ne radi tu. Jedan od urednika u Politici doslovno mi je rekao: „Ti nikada nisi dolazio ovde, niti si ikada davao intervju za bilo koga. Ne pominji ovo više nikome ako ti je stalo do tebe, ali i do svih nas ostalih koje pozanješ“.

Pobegao u Ugandu, pa u Veliku Britaniju

Vrlo brzo posle tog događaja Živanoviću je postalo jasno da mora da pobegne.
- Kolege su mi javile da se na Institutu raspituju za mene, ali i da je raspisan konkurs da mi se nađe zamena. Emigrirao sam u potpunoj tajnosti pet i po meseci po završetku iskopavanja i potpisivanja izveštaja. Otišao sam u Ugandu jer sam znao da me odatle neće izručiti u slučaju zahteva Jugoslavije. Tamo je bio najveći Centar za medicinska istraživanja u Africi. Kasnije sam 1968. dobio poziv da odem Veliku Britaniju i tamo radim kao profesor na Kraljevskoj akademiji. Pristao sam bez razmišljanja. U Jugoslaviju se nisam vraćao sve do kraja osamdesetih godina prošlog veka. Tamo su mi ionako sva vrata bila zatvorena. Verovao sam i da će moja porodica biti sigurna sve dok se ne budem vratio ili pojavljivao u javnosti sa rezultatima svoje komisije. Upravo zato su ti rezultati ostali skriveni od očiju javnosti sve do 1991. godine.

Prvi povratak u Beograd usledio je 1989. godine, a naredni tek posle 5. oktobra 2000. godine.

- Obišao sam svoj stan u Zemunu, sreo se sa porodicom i prijateljima koje godinama nisam mogao da vidim. Međutim, ubrzo sam doživeo pokušaj atentata. Vozio sam Batajničkim drumom kada su mi otkazale kočnice na autu i svom silinom sam udario u autobus iz suprotnog smera. Samo se pukom srećom nisam onesvestio od udarca, a u momentu dok sam pokušavao da otpuzim iz auta na njega naleće teretni kamion. Vozač kamiona je pobegao s lica mesta, a prvu pomoć su mi ukazali putnici i vozač autobusa. Uviđaj je ustanovio da su mi kočnice namerno onesposobljene, ali je moj automobil misteriozno kasnije nestao iako je trebalo da služi kao dokaz u procesu protiv NN lica. Kamion koji me je udario bio je natovaren zemljom da bi silina udarca bila što jača, a nije imao tablice. Identitet vozača nikada nije utvrđen. Prijatelji su mi ubrzo javili i da mi je stan ponovo ozvučen, tako da sam odlučio da ponovo pobegnem iz zemlje. Nisam se vraćao sve do posle 2000. godine.

_________________
Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam - Page 8 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8336
2014-05-05


Back to top Go down

Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam - Page 8 Empty Re: Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam

Post by Stanojko Fri 21 Dec - 7:44

Crveni, komunisticki sljam!!!!

_________________
Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam - Page 8 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8336
2014-05-05


Back to top Go down

Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam - Page 8 Empty Re: Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam

Post by Guest Fri 21 Dec - 8:37

Stanojko wrote:Crveni, komunisticki sljam!!!!

Je, je, opet ustaša Tito sa svojom idejom o bratstvu i jedinstvu kriv zato što Srbima nikako nije odgovarao broj žrtava u Jasenovcu od samo forenzički dokazane 481 ljudske osobe.  pirat
Pa su zao izmislili milijun Srba pretvorenih u sapun i to na temelju male količine nedefinirane masne tvari.  pirat
Mislim, znam da ste retardirani, ali da ste toliko retardirani... a dobro, bit će da ja imam problem sa definiranjem temeljnih ljudskih osobina, jer ovo čime se vi dičite to definitivno nisu pa je meni teško oičekivati od ljudi takvo ponašanje.
Nikada od vas zrelih i normalnih ljudi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam - Page 8 Empty Re: Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam

Post by Guest Fri 21 Dec - 8:43

Speare Shaker wrote:
Stanojko wrote:Crveni, komunisticki sljam!!!!

Je, je, opet ustaša Tito sa svojom idejom o bratstvu i jedinstvu kriv zato što Srbima nikako nije odgovarao broj žrtava u Jasenovcu od samo forenzički dokazane 481 ljudske osobe.  pirat
Pa su zao izmislili milijun Srba pretvorenih u sapun i to na temelju male količine nedefinirane masne tvari.  pirat
Mislim, znam da ste retardirani, ali da ste toliko retardirani... a dobro, bit će da ja imam problem sa definiranjem temeljnih ljudskih osobina, jer ovo čime se vi dičite to definitivno nisu pa je meni teško oičekivati od ljudi takvo ponašanje.
Nikada od vas zrelih i normalnih ljudi.

Što se tiče Pogačnikovih procjena (s naglaskom na pojmu procjena, jer je nemoguće točno utvrditi broj poginulih u Jugoslaviji) on ih je iznio kako bi zadovoljio potraživanja politike za većom ratnom odštetom od Njemačke, ali to Njemačka nije priznala, a kako Pogačnik nije mogao forenzički dokazati točnost svojih procjena, cijela stvar je ispala jako neozbiljnom. :)
Dakle, procjenjivati broj žrtava na 700 000 samo na temelju dokumenata i to dapače, na temelju potpuno proizvoljnih intepretacija tih dokumenata u čijim korjenima leži teza kako je svatko onaj koji je prošao kroz Jasenovac tamo i ubijen, pa to može samo perverzan politički um.
Jebote, pa postoji hrpa dokumenata koja jasno pokazuje da je većina logoraša upućena na druge lokacije i tamo ili ubijena ili puštena na slobodu ili jednostavno pobjegla, ali o tome nećemo, ajmo sad malo o Aleksandri Zec!
I da još jednom ponovim, postoje samo forenzički dokazi da je u Jasenovcu ne ubijena nego stradala samo 481 ljudska osoba. Kažem stradala, jer je većina (2/3) umrlo od tifusa, dakle, nisu ubijeni. :)
Pa se sad vi postavite na glavu, ali tu znanstveno utvrđenu činjenicu ne možete negirati, ali dobro, znamo da perverzna, sotonska velikosrpska stoka bez repa ionako ne mari za činjenice i da je Laž njihov glavni zakon (Dobrica Ćosić). :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam - Page 8 Empty Re: Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam

Post by Stanojko Fri 21 Dec - 8:55

Speare Shaker wrote:
Stanojko wrote:Crveni, komunisticki sljam!!!!

Je, je, opet ustaša Tito sa svojom idejom o bratstvu i jedinstvu kriv zato što Srbima nikako nije odgovarao broj žrtava u Jasenovcu od samo forenzički dokazane 481 ljudske osobe.  pirat
Pa su zao izmislili milijun Srba pretvorenih u sapun i to na temelju male količine nedefinirane masne tvari.  pirat
Mislim, znam da ste retardirani, ali da ste toliko retardirani... a dobro, bit će da ja imam problem sa definiranjem temeljnih ljudskih osobina, jer ovo čime se vi dičite to definitivno nisu pa je meni teško oičekivati od ljudi takvo ponašanje.
Nikada od vas zrelih i normalnih ljudi.
Ne. Srbima su krivi samo srbi-komunisti. Vi samo radite svoj posao. Mislis li da iko normalan veruje da je Titu i komuncima stalo da se te kosti otkopaju i sazna istina? Naravno da ne, ali razumem zasto kenjas... Toliko zlo je nepojamno ljudskom umu, logicno ja da imate ono sto psihijatri zovu "denial"... :coffee

_________________
Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam - Page 8 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8336
2014-05-05


Back to top Go down

Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam - Page 8 Empty Re: Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam

Post by Stanojko Fri 21 Dec - 9:00

Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:
Stanojko wrote:Crveni, komunisticki sljam!!!!

Je, je, opet ustaša Tito sa svojom idejom o bratstvu i jedinstvu kriv zato što Srbima nikako nije odgovarao broj žrtava u Jasenovcu od samo forenzički dokazane 481 ljudske osobe.  pirat
Pa su zao izmislili milijun Srba pretvorenih u sapun i to na temelju male količine nedefinirane masne tvari.  pirat
Mislim, znam da ste retardirani, ali da ste toliko retardirani... a dobro, bit će da ja imam problem sa definiranjem temeljnih ljudskih osobina, jer ovo čime se vi dičite to definitivno nisu pa je meni teško oičekivati od ljudi takvo ponašanje.
Nikada od vas zrelih i normalnih ljudi.

Što se tiče Pogačnikovih procjena (s naglaskom na pojmu procjena, jer je nemoguće točno utvrditi broj poginulih u Jugoslaviji) on ih je iznio kako bi zadovoljio potraživanja politike za većom ratnom odštetom od Njemačke, ali to Njemačka nije priznala, a kako Pogačnik nije mogao forenzički dokazati točnost svojih procjena, cijela stvar je ispala jako neozbiljnom. :)
Dakle, procjenjivati broj žrtava na 700 000 samo na temelju dokumenata i to dapače, na temelju potpuno proizvoljnih intepretacija tih dokumenata u čijim korjenima leži teza kako je svatko onaj koji je prošao kroz Jasenovac tamo i ubijen, pa to može samo perverzan politički um.

Odsteta od Nemacka za nesto sto su radili hrvati u NDH... :facepalm  20 godina nakon rata? "Teza kako je svatko onaj koji je prošao kroz Jasenovac tamo i ubijen". Ma jok, mislim da su neki pokusali i proboj...

_________________
Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam - Page 8 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8336
2014-05-05


Back to top Go down

Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam - Page 8 Empty Re: Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam

Post by Sora Fri 21 Dec - 9:11

A vala je puno lakse podnesti brojku od 70 hiljada ubijenih nego 700 hiljada 
Eto Ja mislim da Sejki moze s tih 70 ijlada izaci na kraj lako 
I lijepo se svaditi jos sto godina o tome koji je tocan broj jasenovačkoj tj ustaskih zrtava 

Ajmo malo kvalitetu logora: 

JEDINI LOGOR BEZ NACISTICKIH KAPOA, DOVOLJNO SU BILI USTASKI 

U SKLOPU NDH JEDINO JE U CIJELOJ POROBLJENOJ EVROPI POSTOJSLO NEKOLIKO DJEČJIH LOGORA 

I SVE TO UBIJANJE..DANAS OPRAVDAVATI . Ili se vaditi na puno manje zrtava. 
Pa suludi

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam - Page 8 Empty Re: Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam

Post by vuksadinare Fri 21 Dec - 9:13

majke ti mile sto ej ovaj lazanski glup covjek...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99841
2015-09-08


Back to top Go down

Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam - Page 8 Empty Re: Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam

Post by Sora Fri 21 Dec - 9:14

Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam - Page 8 VeljicPriča Mihajla Veljića jedna je od priča hiljada djece s Kozare, koja su nakon ustaško-njemačke ofenzive sredinom 1942. završila u logorima NDH-a. Veljić, rođen u Donjim Podgradcima kraj Bosanske Gradiške, u to je vrijeme bio dvanaestogodišnjak.
– Kada je počela ofenziva, povukli smo se iz sela u Kozaru, gdje smo majka, moja braća Milorad iPero i ja uhvaćeni s mnoštvom naroda i odvedeni u Staru Gradišku. Selekcija je izvršena odmah; muškarci i mlađe žene odvojeno su slani u Njemačku na rad. Prije odlaska, muškarci su bili na katu kaznionice, a mi djeca i žene bili smo u dvorištu oko kaznionice. Bilo je grozno vruće, a nije bilo vode. Presušio je bunar na kraju logora, pa su se ljudi tukli za svaku kap. Hranili su nas s malo griza – priča Veljić.
– Zbog bolesti i loših uvjeta mnogo se umiralo. Jednog su nam dana rekli da će školska djeca ići u drugi logor, gdje će pohađati školu. Obradovali smo se tome, s obzirom na uslove života, i tako smo otišli u Jastrebarsko. Ali, ondje nije bilo nikakve škole, osim što smo učili katoličke molitve i išli u crkvu – ističe Veljić i dodaje da su u dječji logor u Jastrebarskom dovođena i mala djeca, pa su u Staroj Gradiški ostali samo starci i žene.
U stočnim vagonima
– Imali smo kratke hlačice i kaputiće sa znakom “U” na reverima i kapi. Njih smo dobili u Zagrebu, otkuda smo preko Okučana dovedeni iz Stare Gradiške, i to u stočnim vagonima. Kada smo stigli u Zagreb, išli smo u raskužnu postaju, gdje su nas ošišali i dali nam odjeću te nas uvečer istog dana strpali u vlak i uputili prema Jastrebarskom.

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam - Page 8 Empty Re: Američki ambasador upravo je poručio hrvatskoj Vladi da prestane promovirati povijesni revizionizam

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum