ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati!

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati! - Page 4 Empty Re: Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati!

Post by RayMabus 3/1/2018, 12:49

U Srbiji isto povećanje plaća no ne kao u Austriji gdje su metalcima povećali plaće dakle tamo je povećano svima a u Srbiji samo Vučićevim uhljebima te penzionerima

https://www.klix.ba/vijesti/regija/u-srbiji-povecane-place-i-penzije/180103041

RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati! - Page 4 Empty Re: Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati!

Post by aben 3/1/2018, 14:05

Pinochet wrote:
marcellus wrote:ponuda i potražnja, yoda... ponuda i potražnja

sad kad radnika fali cijene rada idu gore, ne.
idu gore.. ovo ljeto, mogao sam "birati posao"(opet nisam 100% zadovoljan jer nije išlo 100% po mom planu, nego nekih 80%) , non stop mi svira mobitel.. doslovno me zvali ljudi za koje prvi put čuo, "da me je netko preporučio" kome sam ja poslao mail prije pola godine itd.. jest cijena rada je skočila, zato sam protiv ovih "kvota".

državu RH boli kurac za interese stanovnika. Interes stanovnika i interes nas, jest da imamo švicarske plaće zar ne? onda da se država vodi tim interesom, prvo bi spustila sve poreze businessu(a ne digla poreze u turizmu), i nebi bilo nikakvih uvoznih kvota.. pa bi onda plaća ovdje ljeti mogla biti dooosta veća, što bi potaklo hrpu ljudi da se i vrate u RH(ipak imam i par frendova što su se nakon par godina vanka i vratili u RH i radili u turizmu, naučili njemački jezik , neke nove vještine, ovdje se plaća popravila itd)..

ali čardak boli kurac, njima je samo bitno "use-nase-podase",  treba hraniti sve te uhljebe po kancelarijama, pa još dižu poreze, tako da poslodavici opet ograničeni na 3000-4000kn plaću, pa se nadaju da će im bosanci i srbi popuniti kvote..

najgore od svega, bio sam dva mjeseca u DU ovo ljeto(znam cijelu regiju od otoka Šipana do Crne Gore kao svoj džep), sve je puno ilegalnih srba i bosanaca.. upoznao ih dosta.. ma neka ljudi rade, iako opet ti bosanci kada se vrate u bosnu, na jesen sa Hrvatskim parama će lajati da smo ih "genocidisali 1993"

a bi li bilo dobro da splitska županija zabroni žiteljima zadarske županije da se zapošljavaju?
kako ne razumiš da su zabrane zlo?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati! - Page 4 Empty Re: Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati!

Post by Guest 3/1/2018, 14:06

ništa od toga. hrvati rade svugdje. zato i postoje granice, hrvatska granica za građane hrvate(koji mogu biti raznih nacionalnosti)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati! - Page 4 Empty Re: Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati!

Post by aben 3/1/2018, 14:06

Pinochet wrote:
marcellus wrote:
veber wrote:Marcel socijalist, kada ga se sjetim prije...

kakav socijalist? Po čemu? Socijalizam je zatvarao granice za strane radnike... kapitalizam ih otvara

ponuda i potražnja su isto kapitalistički koncept, manji porezi isto...
prvo država uništi tržište rada sa visikom porezima, inspekcijama, birokracijom -, drugo država(HDZ) iseli hrvate(da se nebi bunili i glasovali za ŽZ ili šta ja znam) a onda hrvatska uvodi srbe i bosance sa kojima smo u hladnom radu, da "poprave kapitalizam". vrhunski kapitalizam

upravo si prešo u neprijateljski tabor.

još jedna žrtva socijalizma. :(

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati! - Page 4 Empty Re: Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati!

Post by aben 3/1/2018, 14:07

Pinochet wrote:ništa od toga. hrvati rade svugdje. zato i postoje granice,  hrvatska granica za građane hrvate(koji mogu biti raznih nacionalnosti)
ako postoji ekonomska logika zoč je dobro imati granicu na mađarskoj, unda to isto vridi i za županije, općine, kvartove i stanove. i sobe po stanovima.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati! - Page 4 Empty Re: Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum