ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati!

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati! - Page 3 Empty Re: Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati!

Post by marcellus 3/1/2018, 10:41

aben wrote:
vili40 wrote:a poslodavci nek cvile koliko hoće ali država im tu više ne može pomoći.Ako je 70% firmi u turizmu lanjske godine ostvarivalo ekstraprofite a za radnika samo bić onda si nek rade sami.Ovo je zavaravanje da će albanci ili sirijci nebitno šutjet i radit od jutra do sutra bez slobodnog dana daleko od doma za to da se nekako nahrani i eventualno svaki mjesec nekako prištedi 100 eura.Ovako ili onako će ti naši biznismeni morati odriješiti kesu makar im je to kao da im čupaš zdrave zube.
a, koliko iznosi jedun ekstraprofit?

ne postoji tu nikakav ekstraprofit, ekstraprofit je termin koji je izmislio karl marks i označava profit iznad prosjeka za granu a koji se odnosi na tri situacije, jedna je kad je firma tehnološki napredna i vrlo produktivna na novom i rastućem tržištu, recimo prvi apple iphone se prodavao s profitom oko 40%, ford model T u svoje vrijeme, itd.

Druga je kad pada potražnja za nečim a tržište je zasićeno, npr. današnje automobilsko tržište, pa samo najproduktivnije tvrtke bilježe profit a ostali rade s gubitkom ili na granici rentabilnosti.

I treća je naravno monopolski položaj na resurse i tehnologiju.

Hrvatski turizam ne vuče ni po marksu nikakav ekstraprofit.

marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati! - Page 3 Empty Re: Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati!

Post by aben 3/1/2018, 10:44

marcellus wrote:
aben wrote:
vili40 wrote:a poslodavci nek cvile koliko hoće ali država im tu više ne može pomoći.Ako je 70% firmi u turizmu lanjske godine ostvarivalo ekstraprofite a za radnika samo bić onda si nek rade sami.Ovo je zavaravanje da će albanci ili sirijci nebitno šutjet i radit od jutra do sutra bez slobodnog dana daleko od doma za to da se nekako nahrani i eventualno svaki mjesec nekako prištedi 100 eura.Ovako ili onako će ti naši biznismeni morati odriješiti kesu makar im je to kao da im čupaš zdrave zube.
a, koliko iznosi jedun ekstraprofit?

ne postoji tu nikakav ekstraprofit, ekstraprofit je termin koji je izmislio karl marks i označava profit iznad prosjeka za granu a koji se odnosi na tri situacije, jedna je kad je firma tehnološki napredna i vrlo produktivna na novom i rastućem tržištu, recimo prvi apple iphone se prodavao s profitom oko 40%, ford model T u svoje vrijeme, itd.

Druga je kad pada potražnja za nečim a tržište je zasićeno, npr. današnje automobilsko tržište, pa samo najproduktivnije tvrtke bilježe profit a ostali rade s gubitkom ili na granici rentabilnosti.

I treća je naravno monopolski položaj na resurse i tehnologiju.

Hrvatski turizam ne vuče ni po marksu nikakav ekstraprofit.
imo i četvrto, ekstraprofit je socijalistička babaroga i označava biloča na ča smo ljubomorni.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati! - Page 3 Empty Re: Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati!

Post by vili40 3/1/2018, 10:44

aben wrote:
vili40 wrote:
aben wrote:
vili40 wrote:a poslodavci nek cvile koliko hoće ali država im tu više ne može pomoći.Ako je 70% firmi u turizmu lanjske godine ostvarivalo ekstraprofite a za radnika samo bić onda si nek rade sami.Ovo je zavaravanje da će albanci ili sirijci nebitno šutjet i radit od jutra do sutra bez slobodnog dana daleko od doma za to da se nekako nahrani i eventualno svaki mjesec nekako prištedi 100 eura.Ovako ili onako će ti naši biznismeni morati odriješiti kesu makar im je to kao da im čupaš zdrave zube.
a, koliko iznosi jedun ekstraprofit?
čisto dovoljno da ne trebaju sad zavijati i moliti državu za pomoć.Osim toga ako im hrvat nije dobar radnik i ako je preskup,hrvatska je u eu i mogu bez problema angažirati talijana,španjolca ili portugalca.
ne razumin zoč ne prihvaćaš prakseološku istinu da će poslodavac uvika iskati manji trošak a posloprimac veći? 
nemo nišće loše u činjenici da poslodavci plaču državi za pomoć, i jedino loše ča se tu more dogoditi je da in država pomože.
osin ako nije riječ u molbi za povećavanjen kvota- to unda ni reći iskati pomoć od države nego molba državi to get the fuck out of peoples way.
nisam ja uveo pravila igre,ušli smo u eu na vrat na nos po meni nespremni i previše bolesni.Sad je tako kako je i ponavljam,nisam protiv stranih radnika ma od kuda došli samo velim da to neće riješiti naše probleme da ih sad ne nabrajam jer ih svi dobro znamo.
A tržište radne snage nek napravi svoje.
vili40
vili40

Male
Posts : 10991
2015-08-02


Back to top Go down

Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati! - Page 3 Empty Re: Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati!

Post by aben 3/1/2018, 10:50

vili40 wrote:
aben wrote:
vili40 wrote:
aben wrote:
vili40 wrote:a poslodavci nek cvile koliko hoće ali država im tu više ne može pomoći.Ako je 70% firmi u turizmu lanjske godine ostvarivalo ekstraprofite a za radnika samo bić onda si nek rade sami.Ovo je zavaravanje da će albanci ili sirijci nebitno šutjet i radit od jutra do sutra bez slobodnog dana daleko od doma za to da se nekako nahrani i eventualno svaki mjesec nekako prištedi 100 eura.Ovako ili onako će ti naši biznismeni morati odriješiti kesu makar im je to kao da im čupaš zdrave zube.
a, koliko iznosi jedun ekstraprofit?
čisto dovoljno da ne trebaju sad zavijati i moliti državu za pomoć.Osim toga ako im hrvat nije dobar radnik i ako je preskup,hrvatska je u eu i mogu bez problema angažirati talijana,španjolca ili portugalca.
ne razumin zoč ne prihvaćaš prakseološku istinu da će poslodavac uvika iskati manji trošak a posloprimac veći? 
nemo nišće loše u činjenici da poslodavci plaču državi za pomoć, i jedino loše ča se tu more dogoditi je da in država pomože.
osin ako nije riječ u molbi za povećavanjen kvota- to unda ni reći iskati pomoć od države nego molba državi to get the fuck out of peoples way.
nisam ja uveo pravila igre,ušli smo u eu na vrat na nos po meni nespremni i previše bolesni.Sad je tako kako je i ponavljam,nisam protiv stranih radnika ma od kuda došli samo velim da to neće riješiti naše probleme da ih sad ne nabrajam jer ih svi dobro znamo.
A tržište radne snage nek napravi svoje.


eu je, složin se, grješka jer je uvika bolje imati vladara blizu sebe. zagreb je bi poboljšanje u odnosu na beograd, ali sljedeći korok je tribo biti meni split a tebi varaždin, a ne bruxelles.

naši problijemi u principu ne postoju, tj moji i tvoji problijemi nisu isti. granice tribo otvoriti ne samo zoto ča je to pametnije, nego jer je to poštenije.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati! - Page 3 Empty Re: Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati!

Post by RayMabus 3/1/2018, 11:01

Bosančerosi jutros masovno vade papire za Sloveniju

https://www.klix.ba/vijesti/bih/i-jutros-redovi-mladih-koji-zele-otici-iz-bih-ispred-konzulata-slovenije-u-banjoj-luci/180103028
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati! - Page 3 Empty Re: Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati!

Post by Guest 3/1/2018, 12:09

kaja wrote:
Pinochet wrote:
Serbinho-3 wrote:Vozac zaradjuje 2000€ u Nemackoj.

Ko ce da mu vozi za te pare.
u RH su ih plaćali po 3000kn , i još im kasnile plaće :D
Malo sutra..

http://net.hr/danas/novac/placa-15-000-a-nitko-se-ne-javlja-poslodavci-se-zale-no-je-li-to-bas-tako/

Loši uvjeti rada
Sindikat vozača ima drugačiju priču zašto prijevoznici ne mogu naći radnike i zašto bježe u inozemstvo. Kažu, loši su uvjeti rada.

“Prijavljeni su na minimalac ili nešto više od minimalca, a ostatak im se isplaćuje u gotovini. U praksi onaj dio koji dobiju na račun dolazi na vrijeme no međutim ovu gotovinu uvijek morate tražiti, pitati i čekati. Danas vozači imaju izbor i otišli su tamo gdje je stanje uređeno”, rekao je za Novu TV Miljenko Gočin, predsjednik Sindikata hrvatskih vozača.



moj komentar; nije problem minimalac na račun, ostatak na ruke. međutim ovo je tipično za RH poslodavce, taj "dio na ruke" , vas varaju, daju manje, ne daju ništa, čekaš, pitaš, zoveš, itd. baš mi je drago. onaj poslodavac koji je bio dobar, njegovi radnici su u RH, i voze, i on na račun svoje "dobrote" ima "extra profit"
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati! - Page 3 Empty Re: Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati!

Post by marcellus 3/1/2018, 12:10

poslodavci prijavljuju na minimalac jer su porezi na plaće previsoki


_________________
Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati! - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati! - Page 3 Empty Re: Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati!

Post by Guest 3/1/2018, 12:16

vili40 wrote:a poslodavci nek cvile koliko hoće ali država im tu više ne može pomoći.Ako je 70% firmi u turizmu lanjske godine ostvarivalo ekstraprofite a za radnika samo bić onda si nek rade sami.Ovo je zavaravanje da će albanci ili sirijci nebitno šutjet i radit od jutra do sutra bez slobodnog dana daleko od doma za to da se nekako nahrani i eventualno svaki mjesec nekako prištedi 100 eura.Ovako ili onako će ti naši biznismeni morati odriješiti kesu makar im je to kao da im čupaš zdrave zube.

pa donekle je i u pravu sa "extra profitom".

ja i ekipa radili ko gazde u hotelu(čisto da naglasim, nakon par stavarno gadova, ovaj je još bio barem pošten i nije vrijeđao ), ali plaća ono 3000-3500kn većini osoblja.. prodaje sobe za 250€(2000kn jednu noć, cili hotel pola godine pun), a na radnicima žestoka štednja, na kvadrat.

jebiga, ja se pozdravio sa njima, ostao u dobrim odnosima, ali priča mi ovaj što je ostao -radnik.. da su ove godine digli plaću, ali da nikada gori kadar nije bio.. doslovno ekipa koja veze nema sa poslom, niti je zainteresiran, ništa.. ono da nezna kako su izgurali sezonu, da je svaki tjedan novi radnik bio na obuci, jer doslovno ove je bolio kurac i radili štetu..

jebiga, da je plaća bila 5000kn, njemu na toliki "profit" to i nije puno, imao bi dobar kadar, nebi se tresao svake sezone itd..

ali znam u jednom drugom hotelu, gdje je lik .. osim što ti je dao nisku plaću.. čak i takvu nisku plaću te zajeba, varao, njegova frustrirana direktorica koja je imala 10 000kn plaću, srala ti radi strukture rečenice na ENG jeziku, a ona sama nije znala razliku između č i ć slova kada bi slala mailove, lik ove godine doslovno nije imao kadra :D navečer bi dežurao na recepciji jer nije mogao naći recepcionara(cili split zna za njega) a ujutro radio u kuhinji a popodne konobario.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati! - Page 3 Empty Re: Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati!

Post by Guest 3/1/2018, 12:20

marcellus wrote:poslodavci prijavljuju na minimalac jer su porezi na plaće previsoki

nije problem to, problem je onaj dio "na ruke", što te zajebu.. ili te gledali zajebat njih većina. kako rekoh, nije problem minimalac, ako dogovoreni dio ide OK, ali oni taj dogovoreni dio(gdje si ti njima izašao u susret) zajebu te.. daju ti manje, govore ti da nevaljaš ništa, da će naći drugoga(a kasnije te zovu da se vratiš itd) moraš ga molit i pitati za svoju zasluženu lovu.

kakva država , takvi i kapitalisti, ali i radnici u RH su postali boli-me-kurac, doslovno kada u neku firmu dodje neki mulac od 20godina, vidi se kako momak bude nabrijan, radi više od ostalih, prva dva mjeseca, dok ne skuži da bzvz troši energiju , da će mu gazda prvom prilikom spržit otkaz i zajebat ga..

zato je najbolje za sebe.. najgore od svega, ovo ljeto, radi jednoga "gazde" koji bi mi trebao rješavati poslove,a već mi je dužan neku lovu, dužan i ostalima iako je u toj "branši" najjači u Dalmaciji, dakle ako nisi preko njega, teško drugačije se možeš sam probiti, sve jedno , mislim da ću ga odjebati, i krećem sam.. biti će riskatno, ali mrzim te cicije.. naravno lik leži na parama
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati! - Page 3 Empty Re: Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati!

Post by marcellus 3/1/2018, 12:21

Pinochet wrote:
vili40 wrote:a poslodavci nek cvile koliko hoće ali država im tu više ne može pomoći.Ako je 70% firmi u turizmu lanjske godine ostvarivalo ekstraprofite a za radnika samo bić onda si nek rade sami.Ovo je zavaravanje da će albanci ili sirijci nebitno šutjet i radit od jutra do sutra bez slobodnog dana daleko od doma za to da se nekako nahrani i eventualno svaki mjesec nekako prištedi 100 eura.Ovako ili onako će ti naši biznismeni morati odriješiti kesu makar im je to kao da im čupaš zdrave zube.

pa donekle je i u pravu sa "extra profitom".

ja i ekipa radili ko gazde u hotelu(čisto da naglasim, nakon par stavarno gadova, ovaj je još bio barem pošten i nije vrijeđao ), ali plaća ono 3000-3500kn većini osoblja.. prodaje sobe za 250€(2000kn jednu noć, cili hotel pola godine pun), a na radnicima žestoka štednja, na kvadrat.

jebiga, ja se pozdravio sa njima, ostao u dobrim odnosima, ali priča mi ovaj što je ostao -radnik.. da  su ove godine digli plaću, ali da nikada gori kadar nije bio.. doslovno ekipa koja veze nema sa poslom, niti je zainteresiran, ništa.. ono da nezna kako su izgurali sezonu, da je svaki tjedan novi radnik bio na obuci, jer doslovno ove je bolio kurac i radili štetu..

jebiga, da je plaća bila 5000kn, njemu na toliki "profit" to i nije puno, imao bi dobar kadar, nebi se tresao svake sezone itd..

ali znam u jednom drugom hotelu, gdje je lik .. osim što ti je dao nisku plaću.. čak i takvu nisku plaću te zajeba, varao, njegova frustrirana direktorica koja je imala 10 000kn plaću, srala ti radi strukture rečenice na ENG jeziku, a ona sama nije znala razliku između č i ć slova kada bi slala mailove, lik ove godine doslovno nije imao kadra :D  navečer bi dežurao na recepciji jer nije mogao naći recepcionara(cili split zna za njega) a ujutro radio u kuhinji a popodne konobario.

e pa tako funkcionira kapitalizam... dobrodošao. Ništa nije besplatno, pa ni kvalificiran radnik. Sve ima cijenu.

_________________
Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati! - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati! - Page 3 Empty Re: Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati!

Post by marcellus 3/1/2018, 12:21

Pinochet wrote:
marcellus wrote:poslodavci prijavljuju na minimalac jer su porezi na plaće previsoki

nije problem to, problem je onaj dio "na ruke", što te zajebu.. ili te gledali zajebat njih većina.  kako rekoh, nije problem minimalac, ako dogovoreni dio ide OK, ali oni taj dogovoreni dio(gdje si ti njima izašao u susret) zajebu te.. daju ti manje, govore ti da nevaljaš ništa, da će naći drugoga(a kasnije te zovu da se vratiš itd) moraš ga molit i pitati za svoju zasluženu lovu.

kakva država , takvi i kapitalisti, ali i radnici u RH su postali boli-me-kurac, doslovno kada u neku firmu dodje neki mulac od 20godina, vidi se kako momak bude nabrijan, radi više od ostalih, prva dva mjeseca, dok ne skuži da bzvz troši energiju , da će mu gazda prvom prilikom spržit otkaz i zajebat ga..

zato je najbolje za sebe.. najgore od svega, ovo ljeto, radi jednoga "gazde" koji bi mi trebao rješavati poslove,a već mi je dužan neku lovu, dužan i ostalima iako je u toj "branši" najjači u Dalmaciji, dakle ako nisi preko njega, teško drugačije se možeš sam probiti, sve jedno , mislim da ću ga odjebati, i krećem sam.. biti će riskatno, ali mrzim te cicije.. naravno lik leži na parama

zato ja nikad nisam pristajao na dogovore "čuj ostatak ti je na ruke"...

nije. kolko smo stavili u ugovor tolko me plaćaš, dogovaraj se doma s mamom mimo ugovora

_________________
Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati! - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati! - Page 3 Empty Re: Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati!

Post by marcellus 3/1/2018, 12:22

a porezi na plaće jesu previsoki i to je problem

mislim ako već plaćamo pdv koji je pljačka čemu onda još sto drugih poreza, na profit, na plaće...

_________________
Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati! - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati! - Page 3 Empty Re: Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati!

Post by Guest 3/1/2018, 12:24

bili su besplatni do 2016godine. samo ekipa kapitalista sa IQom od 90poena(dobili zemljište uz more, pa misle da su najpametniji u RH) , mislili da će zauvijek biti radnici besplatni, i da ih mogu tražiti u 7mjesecu , i onda.. pazi ovo.. momka koji priča 5jezika(ne bosanski-srpski-crno-gorski-hrvatski, nego 4-5stranih jezika) i drži mu cili sustav pod kontrolom, jedini zna pričati njemački u hotelu, a onda takav as ima 3000kn plaću.. mislim kriv je taj momak , što je ostao.. najgore od svega išao tražiti poslove u drugim hotelima, nude mu još gore uvjete.. a lik nema muda za otič u njemačku, doslovno bi se švabe potukli za njega.. njemački naučio odlično, i rastura još par stranih jezika, može šta hoće, vrijedan, uredan, pedantan.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati! - Page 3 Empty Re: Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati!

Post by marcellus 3/1/2018, 12:26

ponuda i potražnja, yoda... ponuda i potražnja

sad kad radnika fali cijene rada idu gore, ne.

_________________
Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati! - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati! - Page 3 Empty Re: Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati!

Post by marcellus 3/1/2018, 12:27

pročitaj moj traktat o irskoj uostalom

_________________
Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati! - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati! - Page 3 Empty Re: Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati!

Post by Guest 3/1/2018, 12:33

marcellus wrote:ponuda i potražnja, yoda... ponuda i potražnja

sad kad radnika fali cijene rada idu gore, ne.
idu gore.. ovo ljeto, mogao sam "birati posao"(opet nisam 100% zadovoljan jer nije išlo 100% po mom planu, nego nekih 80%) , non stop mi svira mobitel.. doslovno me zvali ljudi za koje prvi put čuo, "da me je netko preporučio" kome sam ja poslao mail prije pola godine itd.. jest cijena rada je skočila, zato sam protiv ovih "kvota".

državu RH boli kurac za interese stanovnika. Interes stanovnika i interes nas, jest da imamo švicarske plaće zar ne? onda da se država vodi tim interesom, prvo bi spustila sve poreze businessu(a ne digla poreze u turizmu), i nebi bilo nikakvih uvoznih kvota.. pa bi onda plaća ovdje ljeti mogla biti dooosta veća, što bi potaklo hrpu ljudi da se i vrate u RH(ipak imam i par frendova što su se nakon par godina vanka i vratili u RH i radili u turizmu, naučili njemački jezik , neke nove vještine, ovdje se plaća popravila itd)..

ali čardak boli kurac, njima je samo bitno "use-nase-podase", treba hraniti sve te uhljebe po kancelarijama, pa još dižu poreze, tako da poslodavici opet ograničeni na 3000-4000kn plaću, pa se nadaju da će im bosanci i srbi popuniti kvote..

najgore od svega, bio sam dva mjeseca u DU ovo ljeto(znam cijelu regiju od otoka Šipana do Crne Gore kao svoj džep), sve je puno ilegalnih srba i bosanaca.. upoznao ih dosta.. ma neka ljudi rade, iako opet ti bosanci kada se vrate u bosnu, na jesen sa Hrvatskim parama će lajati da smo ih "genocidisali 1993"
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati! - Page 3 Empty Re: Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati!

Post by RayMabus 3/1/2018, 12:40

Evo i mali poklon rvatskim i balkanskim izrabljivaćima

https://www.blic.rs/vesti/svet/novogodisnji-poklon-austija-2018-donela-vece-plate-i-penzije/34xm2qy

Sad ako neš povećati plaće odu ovi u Austriju
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati! - Page 3 Empty Re: Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati!

Post by veber 3/1/2018, 12:43

Marcel socijalist, kada ga se sjetim prije...

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati! - Page 3 Empty Re: Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati!

Post by marcellus 3/1/2018, 12:45

veber wrote:Marcel socijalist, kada ga se sjetim prije...

kakav socijalist? Po čemu? Socijalizam je zatvarao granice za strane radnike... kapitalizam ih otvara

ponuda i potražnja su isto kapitalistički koncept, manji porezi isto...

_________________
Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati! - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati! - Page 3 Empty Re: Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati!

Post by Guest 3/1/2018, 12:48

marcellus wrote:
veber wrote:Marcel socijalist, kada ga se sjetim prije...

kakav socijalist? Po čemu? Socijalizam je zatvarao granice za strane radnike... kapitalizam ih otvara

ponuda i potražnja su isto kapitalistički koncept, manji porezi isto...
prvo država uništi tržište rada sa visikom porezima, inspekcijama, birokracijom -, drugo država(HDZ) iseli hrvate(da se nebi bunili i glasovali za ŽZ ili šta ja znam) a onda hrvatska uvodi srbe i bosance sa kojima smo u hladnom radu, da "poprave kapitalizam". vrhunski kapitalizam
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati! - Page 3 Empty Re: Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati!

Post by RayMabus 3/1/2018, 12:49

U Srbiji isto povećanje plaća no ne kao u Austriji gdje su metalcima povećali plaće dakle tamo je povećano svima a u Srbiji samo Vučićevim uhljebima te penzionerima

https://www.klix.ba/vijesti/regija/u-srbiji-povecane-place-i-penzije/180103041
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati! - Page 3 Empty Re: Kvote za strane radnike razgrabljene u par sati!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum