Sirija
Page 33 of 50
Page 33 of 50 • 1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 41 ... 50
Sirija: poginio heroj Sirije general Issam Zahreddine
http://www.fort-russ.com/2017/10/breaking-prominent-syrian-general.html?m=1
Kermit- Posts : 26479
2014-04-17
Re: Sirija
R.I.P. legendo.
Izrodila je Sirija puno heroja.
Izrodila je Sirija puno heroja.
_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega- Posts : 10386
2015-09-11
Re: Sirija
ne alah nego prorok muhamedvuksadinare wrote:..aj mu reci da je alah ljubitelj djecaka...
vuksadinare- Posts : 100240
2015-09-08
Re: Sirija
dobro poginuo je na kraju rata, kada se pobjeda vijori. bolje nego na početku rata to bi bio težak udar na moral
Guest- Guest
Re: Sirija
misli na ovog lika, koje su na kraju napravili od plastelina i okolo vodali za slikanje, ljubitelja dječaka!!!vuksadinare wrote:..aj mu reci da je alah ljubitelj djecaka...
Gost- Guest
Re: Sirija
ja sam jos na pocetku rata sa isilom tu pisao da ce biti rata i dalje ali ovaj put onih navodno onih umjerenih između sebe plus izrael...jer jebg na koncu konca svi su oni fanatici ali iz nekih drugih razloga jedni oce sacuvat diktatorske pozicije drugi oce njihova prirodna bogatstva..treci opet da moraju negdje trositi zalihe oruzja..cetvrti opet iz nekih vjerskih razloga..peti iz zelje za neovisnosti itd..itd..
vuksadinare- Posts : 100240
2015-09-08
Re: Sirija
hehehe znači ne da si popušio sa prognozama nego si utekao na 3 godine, stoga, osim toga Issam je velika legenda 3 godine opsade od tvojih kanibala, nevjerojatna hrabrost i tisuće mrtvih govnožderakserks_ wrote:sad će ga napravit od plastelina ,kao i onog gejpedofila ljubitelja dječaka.
Kermit-
Posts : 26479
2014-04-17
Re: Sirija
U svakom slučaju ovaj Druz je bio velika nada SirijicimaPinochet wrote:dobro poginuo je na kraju rata, kada se pobjeda vijori. bolje nego na početku rata to bi bio težak udar na moral
Kermit-
Posts : 26479
2014-04-17
Re: Sirija
neđe puca, a đe ne znam .... majku im jebem!
_________________
Trči vrime, cvili maška,
traje jubav, pusta siromaška,
šaka suza, vrića smija,
ča je život vengo fantazija.
Kavran- Posts : 2669
2017-10-12
Lokacija: : Svemir
mutava baštarda- Posts : 21037
2015-09-14
Re: Sirija
asilovski wrote:hehehe znači ne da si popušio sa prognozamakserks_ wrote:sad će ga napravit od plastelina ,kao i onog gejpedofila ljubitelja dječaka.
Za njega ne znam, ali ti si u raspravi sa mnom prije nekoliko mjeseci tvrdio kako je praktički obustavljena ofenziva na Raqqu. Ja sam ti govorio da to ide svojim tokom i da je rezultat neminovan i posve izvjestan.
Guest- Guest
Re: Sirija
Na srecu bio si u pravu SDF i SAA su uklještili ISIL koji se raspada već od Mosulaslidingdoorsoperator wrote:asilovski wrote:hehehe znači ne da si popušio sa prognozamakserks_ wrote:sad će ga napravit od plastelina ,kao i onog gejpedofila ljubitelja dječaka.
Za njega ne znam, ali ti si u raspravi sa mnom prije nekoliko mjeseci tvrdio kako je praktički obustavljena ofenziva na Raqqu. Ja sam ti govorio da to ide svojim tokom i da je rezultat neminovan i posve izvjestan.
Kermit-
Posts : 26479
2014-04-17
Re: Sirija
Žao mi je legende Issama da nije takvih sve bi palo u ruke kserksovih jetro ždera...mutava baštarda wrote:RIPasilovski wrote:
Kermit-
Posts : 26479
2014-04-17
Re: Sirija
tis isto ukurcu, onaj klinac sto se naslikava s njim mu je sin, voda ga po frontu jer je vec bilo pokusaja da ga kidnapuju, s njim je sigurnijikserks_ wrote:misli na ovog lika, koje su na kraju napravili od plastelina i okolo vodali za slikanje, ljubitelja dječaka!!!vuksadinare wrote:..aj mu reci da je alah ljubitelj djecaka...
_________________
Re: Sirija
Odlična analiza koja objašnjava strategiju Hezbollaha u Deir ez Zoru.
Deir ez Zor i druga bojišta - koje su strategije Hezbolaha u Siriji
Vedran Obućina
Sve su oči uprte u sirijsku regiju Deir ez-Zor gdje se sirijske državne snage i Sirijske demokratske snage bore protiv Daeša (ISIL) za teritorij na istoku Sirije. Ovo bi mogao biti posljednji veliki boj u sirijskom građanskom ratu i mnogo toga u budućem političkom poretku sirijske države ovisi o ishodu borbe. Ovu regiju su osvojile terorističke horde Daeša još 2014. godine, prvenstveno zbog njezine strateške važnosti. Regija je bogata naftom i plinom. Deir ez-Zor je 2011. proizvodio sto tisuća barela nafte dnevno. Ta nafta je potrebna Damasku za održavanje mira i stabilnosti u zemlji nakon izbacivanja Daeša, a Hezbolah računa na tu energetski okosnicu za omogućavanje trajnih operacija u Siriji i stvaranje alternativne ili dodatne gospodarske baze u Libanonu, gdje se gradi sve veća strateška dubina za mogućnost vojnog udara iz Izraela.
Osim toga, ova regija tvori granicu s Irakom, a sunitske snage se boje da bi uključenjem Hezbolaha u borbu u tom području bio ostvaren izravan šijitski koridor od Teherana preko Iraka i Sirije do Bejruta. U Iraku je u tom smislu jak Harakat Hezbolah al-Nudžaba, naoružana šijitska frakcija koja bi trebala tvoriti logističku potporu Damasku kroz irački teritorij. Ova frakcija već nadzire nekoliko manjih iračkih gradova u tu svrhu, kao što je Kajravan. Deir ez-Zor je, međutim, regionalno središte sirijskih sunitskih plemena koje su očekivale autonomiju uoči početka sirijskog ustanka.
Sa sirijske strane istu zadaću ima upravo libanonski Hezbolah, koji je tradicionalno odan vlasti Bašara al-Asada u Damasku. Stoga je ovaj pokret osobitu pažnju dao Deir ez-Zoru i njegovim gradovima Majadinu i Bukamalu koji se nalaze na granici s Irakom. Time bi Hezbolah osigurao granicu i uspio ostvariti dodir s iračkim šijitskim snagama. Više od osam tisuća boraca Hezbolaha uključeno je u borbene aktivnosti na istoku Sirije. Njihove snage uključuju pješadiju, raketne projektile, specijalne snage, logistiku i nabavu. Govorka se kako su se Iranci i Rusi već dogovorili kako cijelo područje treba pripasti šijitskim snagama poradi strateške prednosti.
Posljednjih tjedana su se sirijske državne snage i pobunjeničke sirijske milicije natjecale tko će nazirati regiju rijeke Eufrat. Sirijska vojska je prešla rijeku, koja je do sada bila neslužbena linija razgraničenja između njih i pobunjenika. Sirijske demokratske snage su objavile kako neće dozvoliti sirijskoj vojsci prelazak Eufrata u provinciju Deir ez-Zor te da će pokrenuti akcije za ponovnu uspostavu nadzora cijelog područja.
Iz Damaska je došla jasna poruka: sirijska vlada će se boriti protiv svih snaga, uključujući i Sirijskih demokratskih snaga koje podupiru Sjedinjene Države. I dok će puni kopneni pravac povezanosti sirijskih i iračkih šijitskih milicija biti pod teškim nadzorom međunarodne javnosti, a osobito Izraela i Sjedinjenih Država, Washington planira pritisnuti jače na te milicije kao dio strategije iranske vlade i povećati svoj fokus na istočnu Siriju.
Međutim, ako Damask udari na razne milicije, među kojima su najviše prisutni kurdski borci, Hezbolah neće pomoći. Libanonska skupina se ne želi sukobljavati s Kurdima. Oni u očima Hezbolaha nisu neprijatelji, već saveznici na terenu te odbacuje bilo kakvo vojno rješenje ovoga pitanja. Sirijci nemaju mnogo prostora za odgovor jer je cijela operacija šijitskog bloka u Siriji pod zajedničkim vodstvom Irana, Hezbolaha i Sirije, a u kojemu Damask realno ima najmanju vojnu moć.
Hezbolah je u tom timu obično odgovoran za ofenzivne operacije nakon kojih slijede sirijske trupe odgovorne za stabilizaciju područja. Nije to lak zadatak, jer je područje obilježeno teškim terenom i klimatskim uvjetima. Brojne pustinjske oluje mogu usporiti i zaustavljati napredovanja, što omogućuje pustinjskim teroristima okruživanje Hezbolahovih snaga i nanošenje ljudskih i materijalnih gubitaka.
Unatoč žestinama borbe s Daešom u Deir ez-Zoru, Hezbolah je uspio sklopiti dogovor s ekstremističkom skupinom 27. kolovoza, prema kojemu je evakuirano stotine Daešovih boraca i njihove obitelji iz blokiranog džepa na sjeveroistočnoj libanonsko-sirijskoj granici u istočnu Siriju gdje militanti još kontroliraju teritorij. Ova je odluka, prema mišljenju Hezbolaha, u potpunosti opravdana iz vjerskih razloga. Muslimani ne ubijaju zarobljenike, kaže čelnik Hezbolaha Sejed Hasan Nasralah, koji ne vidi ništa spornoga u dogovoru kojim je oslobođen teritorij od Daešovog sadizma.
Osim istočne Sirije, Hezbolah potiho radi na južnom frontu. Pokret koristi nedavni dogovor o deeskalaciji u južnoj Siriji kako bi tamo učvrstio svoju prisutnost. Organizaciju ne brine trilateralni ugovor o prestanku vatre u tom području nakon što su se Sjedinjene Države, Rusija i Jordan dogovorili oko stanja stvari na jugozapadu Sirije. Prema ugovoru, Hezbolah i iranske snage se trebaju povući s graničnog područja prema Izraelu i Jordanu. Bio je to pritisak vlade u Tel Avivu za što bržim odbacivanjem neprijateljskih snaga od svojih granica. Međutim, iako Hezbolah nije ni blizu Golanske visoravni, ipak ima sposobnost gađanja izraelskih ciljeva ukoliko bi Izrael pokušavao bilo kakvu akciju protiv Hezbolaha na jugu Libanona. Nasralahovi dužnosnici upozoravaju kako granice ne sprječavaju lansiranje napada te da Hezbolah ne mora biti fizički prisutan u pograničnom području, a da ima mogućnost i potencijal odvraćanja.
Iz sličnih razloga Izrael nije u ugovoru o prekidu vatre u području Daraa, Kunejtra i Suvajda, jer svaki oblik primirja u pograničnoj regiji povećava mogućnost trajne prisutnosti Hezbolaha i Brigade Kuds iranske Revolucionarne garde. Istina, dogovor ne uključuje niti jednu eksplicitnu riječ o Iranu, Hezbolahu ili šijitskim milicijama u Siriji. Jedina zemlja koja može pomoći Izraelu u njegovoj trajnoj iranofobiji jest Rusija, ali Moskva nema puno namjere pritiskivati Hezbolah ili svoje druge saveznike na terenu, unatoč dobrim odnosima ruske i izraelske vlade.
Hezbolah je kritično važan Rusiji kada se odlučuje o pješadijskim potezima u Siriji i kopnenoj potpori ruskim zračnim napadima. U Moskvi je poznato da se ne mogu osloniti na sposobnosti sirijske državne vojske, već samo na tehnološki napredne, osposobljene i iskusne borce Hezbolaha. Uostalom, gubitak Hezbolahova prijateljstva na terenu može negativno utjecati na proces u Astani, koji su uz pomoć kazahstanskog predsjednika pokrenuli Rusija, Turska i Iran s ciljem konačnog završetka rata u Siriji i postizanja poratnog političkog dogovora. Izgubiti Hezbolah znači i gubiti povjerenje Teherana u Astani.
Hezbolah ujedno jača svoju vojnu prisutnost u samom Libanonu. Tijekom ljeta dio boraca je prebačen iz Sirije u južni Libanon, oko planina i doline Bekaa. Tamo je Hezbolah izgradio mrežu tunela, bunkera i kampova za obučavanje, kako bi se osigurala libanonska konsocijacijska demokracija i uloga Hezbolaha u libanonskom političkom poretku kroz diplomaciju potpomognutu realnom vojnom silom.
Deir ez Zor i druga bojišta - koje su strategije Hezbolaha u Siriji
Vedran Obućina
Sve su oči uprte u sirijsku regiju Deir ez-Zor gdje se sirijske državne snage i Sirijske demokratske snage bore protiv Daeša (ISIL) za teritorij na istoku Sirije. Ovo bi mogao biti posljednji veliki boj u sirijskom građanskom ratu i mnogo toga u budućem političkom poretku sirijske države ovisi o ishodu borbe. Ovu regiju su osvojile terorističke horde Daeša još 2014. godine, prvenstveno zbog njezine strateške važnosti. Regija je bogata naftom i plinom. Deir ez-Zor je 2011. proizvodio sto tisuća barela nafte dnevno. Ta nafta je potrebna Damasku za održavanje mira i stabilnosti u zemlji nakon izbacivanja Daeša, a Hezbolah računa na tu energetski okosnicu za omogućavanje trajnih operacija u Siriji i stvaranje alternativne ili dodatne gospodarske baze u Libanonu, gdje se gradi sve veća strateška dubina za mogućnost vojnog udara iz Izraela.
Osim toga, ova regija tvori granicu s Irakom, a sunitske snage se boje da bi uključenjem Hezbolaha u borbu u tom području bio ostvaren izravan šijitski koridor od Teherana preko Iraka i Sirije do Bejruta. U Iraku je u tom smislu jak Harakat Hezbolah al-Nudžaba, naoružana šijitska frakcija koja bi trebala tvoriti logističku potporu Damasku kroz irački teritorij. Ova frakcija već nadzire nekoliko manjih iračkih gradova u tu svrhu, kao što je Kajravan. Deir ez-Zor je, međutim, regionalno središte sirijskih sunitskih plemena koje su očekivale autonomiju uoči početka sirijskog ustanka.
Sa sirijske strane istu zadaću ima upravo libanonski Hezbolah, koji je tradicionalno odan vlasti Bašara al-Asada u Damasku. Stoga je ovaj pokret osobitu pažnju dao Deir ez-Zoru i njegovim gradovima Majadinu i Bukamalu koji se nalaze na granici s Irakom. Time bi Hezbolah osigurao granicu i uspio ostvariti dodir s iračkim šijitskim snagama. Više od osam tisuća boraca Hezbolaha uključeno je u borbene aktivnosti na istoku Sirije. Njihove snage uključuju pješadiju, raketne projektile, specijalne snage, logistiku i nabavu. Govorka se kako su se Iranci i Rusi već dogovorili kako cijelo područje treba pripasti šijitskim snagama poradi strateške prednosti.
Posljednjih tjedana su se sirijske državne snage i pobunjeničke sirijske milicije natjecale tko će nazirati regiju rijeke Eufrat. Sirijska vojska je prešla rijeku, koja je do sada bila neslužbena linija razgraničenja između njih i pobunjenika. Sirijske demokratske snage su objavile kako neće dozvoliti sirijskoj vojsci prelazak Eufrata u provinciju Deir ez-Zor te da će pokrenuti akcije za ponovnu uspostavu nadzora cijelog područja.
Iz Damaska je došla jasna poruka: sirijska vlada će se boriti protiv svih snaga, uključujući i Sirijskih demokratskih snaga koje podupiru Sjedinjene Države. I dok će puni kopneni pravac povezanosti sirijskih i iračkih šijitskih milicija biti pod teškim nadzorom međunarodne javnosti, a osobito Izraela i Sjedinjenih Država, Washington planira pritisnuti jače na te milicije kao dio strategije iranske vlade i povećati svoj fokus na istočnu Siriju.
Međutim, ako Damask udari na razne milicije, među kojima su najviše prisutni kurdski borci, Hezbolah neće pomoći. Libanonska skupina se ne želi sukobljavati s Kurdima. Oni u očima Hezbolaha nisu neprijatelji, već saveznici na terenu te odbacuje bilo kakvo vojno rješenje ovoga pitanja. Sirijci nemaju mnogo prostora za odgovor jer je cijela operacija šijitskog bloka u Siriji pod zajedničkim vodstvom Irana, Hezbolaha i Sirije, a u kojemu Damask realno ima najmanju vojnu moć.
Hezbolah je u tom timu obično odgovoran za ofenzivne operacije nakon kojih slijede sirijske trupe odgovorne za stabilizaciju područja. Nije to lak zadatak, jer je područje obilježeno teškim terenom i klimatskim uvjetima. Brojne pustinjske oluje mogu usporiti i zaustavljati napredovanja, što omogućuje pustinjskim teroristima okruživanje Hezbolahovih snaga i nanošenje ljudskih i materijalnih gubitaka.
Unatoč žestinama borbe s Daešom u Deir ez-Zoru, Hezbolah je uspio sklopiti dogovor s ekstremističkom skupinom 27. kolovoza, prema kojemu je evakuirano stotine Daešovih boraca i njihove obitelji iz blokiranog džepa na sjeveroistočnoj libanonsko-sirijskoj granici u istočnu Siriju gdje militanti još kontroliraju teritorij. Ova je odluka, prema mišljenju Hezbolaha, u potpunosti opravdana iz vjerskih razloga. Muslimani ne ubijaju zarobljenike, kaže čelnik Hezbolaha Sejed Hasan Nasralah, koji ne vidi ništa spornoga u dogovoru kojim je oslobođen teritorij od Daešovog sadizma.
Osim istočne Sirije, Hezbolah potiho radi na južnom frontu. Pokret koristi nedavni dogovor o deeskalaciji u južnoj Siriji kako bi tamo učvrstio svoju prisutnost. Organizaciju ne brine trilateralni ugovor o prestanku vatre u tom području nakon što su se Sjedinjene Države, Rusija i Jordan dogovorili oko stanja stvari na jugozapadu Sirije. Prema ugovoru, Hezbolah i iranske snage se trebaju povući s graničnog područja prema Izraelu i Jordanu. Bio je to pritisak vlade u Tel Avivu za što bržim odbacivanjem neprijateljskih snaga od svojih granica. Međutim, iako Hezbolah nije ni blizu Golanske visoravni, ipak ima sposobnost gađanja izraelskih ciljeva ukoliko bi Izrael pokušavao bilo kakvu akciju protiv Hezbolaha na jugu Libanona. Nasralahovi dužnosnici upozoravaju kako granice ne sprječavaju lansiranje napada te da Hezbolah ne mora biti fizički prisutan u pograničnom području, a da ima mogućnost i potencijal odvraćanja.
Iz sličnih razloga Izrael nije u ugovoru o prekidu vatre u području Daraa, Kunejtra i Suvajda, jer svaki oblik primirja u pograničnoj regiji povećava mogućnost trajne prisutnosti Hezbolaha i Brigade Kuds iranske Revolucionarne garde. Istina, dogovor ne uključuje niti jednu eksplicitnu riječ o Iranu, Hezbolahu ili šijitskim milicijama u Siriji. Jedina zemlja koja može pomoći Izraelu u njegovoj trajnoj iranofobiji jest Rusija, ali Moskva nema puno namjere pritiskivati Hezbolah ili svoje druge saveznike na terenu, unatoč dobrim odnosima ruske i izraelske vlade.
Hezbolah je kritično važan Rusiji kada se odlučuje o pješadijskim potezima u Siriji i kopnenoj potpori ruskim zračnim napadima. U Moskvi je poznato da se ne mogu osloniti na sposobnosti sirijske državne vojske, već samo na tehnološki napredne, osposobljene i iskusne borce Hezbolaha. Uostalom, gubitak Hezbolahova prijateljstva na terenu može negativno utjecati na proces u Astani, koji su uz pomoć kazahstanskog predsjednika pokrenuli Rusija, Turska i Iran s ciljem konačnog završetka rata u Siriji i postizanja poratnog političkog dogovora. Izgubiti Hezbolah znači i gubiti povjerenje Teherana u Astani.
Hezbolah ujedno jača svoju vojnu prisutnost u samom Libanonu. Tijekom ljeta dio boraca je prebačen iz Sirije u južni Libanon, oko planina i doline Bekaa. Tamo je Hezbolah izgradio mrežu tunela, bunkera i kampova za obučavanje, kako bi se osigurala libanonska konsocijacijska demokracija i uloga Hezbolaha u libanonskom političkom poretku kroz diplomaciju potpomognutu realnom vojnom silom.
_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega- Posts : 10386
2015-09-11
Page 33 of 50 • 1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 41 ... 50
Page 33 of 50
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum