ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Page 27 of 42 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 34 ... 42  Next

Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 27 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 29/6/2017, 13:01

Sora wrote:Idi bre Srci pesak ..reci joj GNJEC
Nego, strasno me cudi kako to da se kršćanski moral nimalo ne tice Hrvata
Oko 90% Hrvata su KATOLICI
IMAJU TO OBICAJ ISTICATI KAD NAMECU NEKE SVOJE VRIJEDNOSTI U VEZI SEXA, RODA, BRAKA, ABORTUSA
pa kako to Metilda da ti katolici, vjernici, pobožni ljudi. Jelte .
TOLIKO KRADU A NE DA IM JEDNA OD 10 zapovijedi božjih

Kako to da  jernici kradu jednako ko nevjernici , zar ne bi trebala biti razlika između recimo jednog ljevicara, liberala i katolibana ?  Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 27 1f60f




sad će ti metilda objasnit da ona nije krala nego je rušila SFRJ. krađa je bila jedna od metoda rušenja SFRJ. a objasnit će ti da se nije smjelo u crkve boga molit ništa religije su bile zabranjene. nije mi jasno kako je ona onda uspjela sakramente dobit? preko partijske knjižice?

Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 27 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Sora 29/6/2017, 13:03

bora-corba wrote:
metilda wrote:
blento, to sam napisala još u prepisci s dyjom koja je također bila knjigoođa.. knjigovođe znaju ama baš sve, od tržišta dionica, burze do najsitnijeg detalja u nekom skladištu i proizvodnji.. mi smo nakon svakog kvartalnog obračuna u jugi dobivali plaću plus za šutnju .. mada se tada ionako nije imalo kome prijavit direktorsku krađu.. bilo bi kadija te tuži kadije te sudi.. a šta si ti bio komandant brigade u partizanima pa sve znaš o "nob-u"
danas takvi postaju ministri finansija, komunistički lopovi bili i ostali, onda se čude Agrokoru.

Danas su takvi u staračkim domovima UGLSVNOM
NE SERI :stare1

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 27 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by bora-corba 29/6/2017, 13:06

Sora wrote:
bora-corba wrote:
metilda wrote:
blento, to sam napisala još u prepisci s dyjom koja je također bila knjigoođa.. knjigovođe znaju ama baš sve, od tržišta dionica, burze do najsitnijeg detalja u nekom skladištu i proizvodnji.. mi smo nakon svakog kvartalnog obračuna u jugi dobivali plaću plus za šutnju .. mada se tada ionako nije imalo kome prijavit direktorsku krađu.. bilo bi kadija te tuži kadije te sudi.. a šta si ti bio komandant brigade u partizanima pa sve znaš o "nob-u"
danas takvi postaju ministri finansija, komunistički lopovi bili i ostali, onda se čude Agrokoru.

Danas su takvi u staračkim domovima UGLSVNOM
NE SERI :stare1
Čitaj s razumevanjem. "Takvi", a ne "ti isti".
bora-corba
bora-corba

Posts : 501
2015-08-20


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 27 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare 29/6/2017, 13:06

...pa nisu u starackom domu zavrsili 1990..bili su itekako aktivni poslije da ti ih sad ne nabrajam... :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 27 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Sora 29/6/2017, 13:08

Ti mater
Imali su 25 -30 godina za uništit SOCIJALISTIČKU PRIVREDU
A  E mogu za to vrijeme izgraditi novu kulturu rada, poduzetništvo. Incijativu, novu  radnu etiku
Ma mrs stoko
UNISTAVATE hrvatsku kao sto ste i Jugoskaviju
Stoka izdajica i slugu kapitala i drskih hercegovačkih i klerofasotickih doktatora , mrs
Socijalizam je za vas Himalaja , nikad necete dostići te vrhove

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 27 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare 29/6/2017, 13:10

Sora wrote:Ti mater
Imali su 25 -30 godina za uništit SOCIJALISTIČKU PRIVREDU
A  E mogu za to vrijeme izgraditi novu kulturu rada, poduzetništvo. Incijativu, novu  radnu etiku
Ma mrs stoko
UNISTAVATE hrvatsku kao sto ste i Jugoskaviju
Stoka izdajica i slugu kapitala i drskih hercegovačkih i klerofasotickih doktatora , mrs
Socijalizam je za vas Himalaja , nikad necete dostići te vrhove
jesu tebe hercegovci maltretirali :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 27 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Sora 29/6/2017, 13:11

bora-corba wrote:
Sora wrote:
bora-corba wrote:
metilda wrote:
blento, to sam napisala još u prepisci s dyjom koja je također bila knjigoođa.. knjigovođe znaju ama baš sve, od tržišta dionica, burze do najsitnijeg detalja u nekom skladištu i proizvodnji.. mi smo nakon svakog kvartalnog obračuna u jugi dobivali plaću plus za šutnju .. mada se tada ionako nije imalo kome prijavit direktorsku krađu.. bilo bi kadija te tuži kadije te sudi.. a šta si ti bio komandant brigade u partizanima pa sve znaš o "nob-u"
danas takvi postaju ministri finansija, komunistički lopovi bili i ostali, onda se čude Agrokoru.

Danas su takvi u staračkim domovima UGLSVNOM
NE SERI :stare1
Čitaj s razumevanjem. "Takvi", a ne "ti isti".

Ma kakvi TAKVI
PA U PIZDU MATERINU. NAHPRIJE TVRDE DA U SOCIJALIZMU NIJE BILO SLOBODE, BILA DIKTSTURA A ONDA OVA TU IZVALI DA NISI IMAO KOME PRIJAVITI
JBT LOGIKA i ta Metildina izvrnuta pamet, namjerno zločesto sjecanje. Selektivno i netočno
Ajd Metilda u crkvu pravac
Klečat i molit za oprat kaj lazes ko Cigo :stare1

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 27 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare 29/6/2017, 13:13

Sora wrote:
bora-corba wrote:
Sora wrote:
bora-corba wrote:
metilda wrote:
blento, to sam napisala još u prepisci s dyjom koja je također bila knjigoođa.. knjigovođe znaju ama baš sve, od tržišta dionica, burze do najsitnijeg detalja u nekom skladištu i proizvodnji.. mi smo nakon svakog kvartalnog obračuna u jugi dobivali plaću plus za šutnju .. mada se tada ionako nije imalo kome prijavit direktorsku krađu.. bilo bi kadija te tuži kadije te sudi.. a šta si ti bio komandant brigade u partizanima pa sve znaš o "nob-u"
danas takvi postaju ministri finansija, komunistički lopovi bili i ostali, onda se čude Agrokoru.

Danas su takvi u staračkim domovima UGLSVNOM
NE SERI :stare1
Čitaj s razumevanjem. "Takvi", a ne "ti isti".

Ma kakvi TAKVI
PA U PIZDU MATERINU. NAHPRIJE TVRDE DA U SOCIJALIZMU NIJE BILO SLOBODE, BILA DIKTSTURA A ONDA OVA TU IZVALI DA NISI IMAO KOME PRIJAVITI
JBT LOGIKA i ta Metildina izvrnuta pamet, namjerno zločesto sjecanje. Selektivno i netočno
Ajd Metilda u crkvu pravac
Klečat i molit za oprat kaj  lazes ko   Cigo :stare1
pa potpune slobode nije bilo...odnosno d abudem precizniji ta sloboda je dolazila kako se juga sve vise raspadal po savovima i vise nije nitko mario tko?kako?zasto?..narocito ej to bilo izrazeno krajem osamdesetih...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 27 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Sora 29/6/2017, 13:14

vuksadinare wrote:
Sora wrote:Ti mater
Imali su 25 -30 godina za uništit SOCIJALISTIČKU PRIVREDU
A  E mogu za to vrijeme izgraditi novu kulturu rada, poduzetništvo. Incijativu, novu  radnu etiku
Ma mrs stoko
UNISTAVATE hrvatsku kao sto ste i Jugoskaviju
Stoka izdajica i slugu kapitala i drskih hercegovačkih i klerofasotickih doktatora , mrs
Socijalizam je za vas Himalaja , nikad necete dostići te vrhove
jesu tebe hercegovci maltretirali :)

Nesto sitno
Ja sam tu starosjedilac, mogu mi puhat u dupe
Ali kaze mi moja frendica da joj je sused Hercegovac u brk istresao VAS DOMACE TRIBA POBITI


E PA NECETE ... nema predaje :cry

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 27 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare 29/6/2017, 13:16

Sora wrote:
vuksadinare wrote:
Sora wrote:Ti mater
Imali su 25 -30 godina za uništit SOCIJALISTIČKU PRIVREDU
A  E mogu za to vrijeme izgraditi novu kulturu rada, poduzetništvo. Incijativu, novu  radnu etiku
Ma mrs stoko
UNISTAVATE hrvatsku kao sto ste i Jugoskaviju
Stoka izdajica i slugu kapitala i drskih hercegovačkih i klerofasotickih doktatora , mrs
Socijalizam je za vas Himalaja , nikad necete dostići te vrhove
jesu tebe hercegovci maltretirali :)

Nesto sitno
Ja sam tu starosjedilac, mogu mi puhat u dupe
Ali kaze mi moja frendica da joj je sused Hercegovac u brk istresao VAS DOMACE TRIBA POBITI


E PA NECETE ... nema predaje :cry
vi's ja nigdar nisma imao boljeg poslodavca od jednog hercegovca..dok sam radio privatno..imao sam dobru placu kod njega..dok recimo kod jednog zagorca za isti posao dobijao sam kikriki od place..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 27 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare 29/6/2017, 13:20

...jedan moj susjed prijatelj od pok.starog kad ej isao na utakmice dinama narocito kad su igrali protiv srpskih klubova..stalno ej psovao đikansku mater..vikao cigani...kad ga ej moj stari jednom upitao pa prijatelj s posla ti je  srbin..on je odgovorio..'jebem mater i njemu'.. :)..sto hocu reci sa ovim primjerom..da su utakmice sluzile kao ispusni ventil u jugi...ono sto nisi smio reci a mislio van utakmica to si govorio na utakmciama..jbg...tako bilo.. :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 27 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 29/6/2017, 22:44

laku noć asila, pinoče , doppel aka dudette, sora, eva, gnječ i ostala čardak družino.. čitamo se sutra....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 27 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 30/6/2017, 08:51

kako je maštruko u par sati promijenio mišljenje

prvi tekst:


Iskusni diplomat Ivica Maštruko u razgovoru za Index komentirao je ovu presudu te izjavio kako Hrvatska ovime ne gubi ništa.


"Ovo ne možemo nazvati porazom hrvatske diplomacije kao ni nekim porazom Hrvatske jer iako se čini nepovoljna, Hrvatska zapravo ne gubi ništa. Teritorijalno more Hrvatske je formalno ostalo isto jedino što će more u širini od 2,5 milje biti pod režimom međunarodnih voda. Akvatorij pripada nama, ali će na tom dijelu svatko imati pravo plovidbe. No u slučaju neke nesreće na tom dijelu, Hrvatska mora intervenirati jer su to njene vode.


Ovime će se odvijati normalna komunikacija i pristup Slovenije otvorenom moru, Hrvatska iako je izašla iz arbitražnog spora ne bi trebala imati prigovora na ovu odluku", rekao je Maštruko.




Na pitanje kako komentira poziv Njemačke koja je priopćenjem navela da Hrvatska mora poštivati ovu odluku, rekao je da ni Njemačka niti bilo koja druga članica EU nemaju ingerencije u ovom sporu. No, navodi kako će upravo ova odluka biti temelj svakog drugog spora ili bilateralnih dogovora sa Slovenijom.


Naveo je i kako je ovakva presuda bila očekivana te da je Arbitražni sud napravio jako dobar podao.


"Što se tiče granica na kopnu, Hrvatska i Slovenije mogu biti i zadovoljne, a i nezadovoljne. Ovo sa Svetom Gerom se znalo. Što se tiče razgraničenja u Istri tu su u pitanju bila samo 4 mala naselja u kojoj živi možda 10.ak stanovnika i ona su ostala u Hrvatskoj.


A inače, za ovu presudu na moru su praktički odgovorne omladinske radne brigade. Rijeka Dragonja je imala svoj tok, a 1950.-ih je odlučeno da se područje močvare oko izlaska rijeke na more sanira.  Onda su omladinske radne brigade napravile kanal da se tok rijeke Dragonje usmjeri te da rijek utječe u Piranski zaljev. Sad je ta točka ulaska u Piranski zaljev uzeta kao točka razgraničenja zaljeva", rekao je Maštruko, još jednom dodajući kako ovo nije nikakav gubitak za Hrvatsku




http://www.index.hr/vijesti/clanak/sto-za-hrvatsku-znaci-presuda-o-piranskom-zaljevu/979863.aspx



drugi tekst:

Maštruko: Odluka Arbitražnog suda imat će teške političke posljedice

"Ona ima teške političke posljedice jer ako mi odlučimo tužiti na nekom sudu... svaki budući sud ili bilateralni razgovori uzimat će kao polaznu osnovu ovu odluku Arbitražnog suda", rekao je Maštruko.

Veteran hrvatske diplomacije Ivica Maštruko ocijenio je za Hinu da će odluka Arbitražnog suda u Den Haagu o teritorijalnom sporu Hrvatske i Slovenije imati teške političke posljedice jer će predstavljati polaznu osnovu za sve moguće buduće razgovore o granicama ili sudske postupke.

"Ova odluka suda je zapravo temelj, bez obzira što tko mislio o njoj, i polazna osnova za sve moguće buduće razgovore o granicama. Ona ima teške političke posljedice jer ako mi odlučimo tužiti na nekom sudu... svaki budući sud ili bilateralni razgovori uzimat će kao polaznu osnovu ovu odluku Arbitražnog suda", rekao je Maštruko. 

Troublemakers 

"Drugi problem za vladu je taj što ćemo biti percipirani kao izazivači problema ('troublemakers'), tim više što moramo riješiti granična pitanja sa Srbijom, BiH i Crnom Gorom", upozorio je. Istaknuo je da je hrvatskoj vladi sužen manevarski prostor jer je ona vezana odlukom Sabora o izlasku i nepriznavanju arbitraže i stoga mora inzistirati na rješavanju graničnog spora kroz bilateralne pregovore.
 
"To je jedna teška floskula koja nema nikakvog utemeljenja u realnosti jer nema šanse da bilo koja vlada bilo koje zemlje bilateralnim pregovorima, ni slovenska ni hrvatska ni bilo koje države, odustane od kvadratnog metra svoga teritorija, a da je ne smijene, odnosno ne bude proglašena izdajničkom". Zato se i ide na arbitraže i sudove, naglasio je. "Sada je manevarski prostor Hrvatske znatno sužen, imamo odluku Sabora, vlada mora inzistirati na bilateralnim dogovorima, a Slovenci ni u ludilu neće odstupiti od ovoga", kazao je. Što se tiče odluke suda o kopnenom dijelu granice između Hrvatske i Slovenije, Maštruko smatra da su suci postupali profesionalno i u skladu s dokumentacijom koju su im ponudile jedna i druga strana. Glede Svete Gere, to je odavno bilo dogovoreno samo što su Slovenci odgađali odluku o preseljenju do definitivnog rješenja, rekao je Maštruko.   Akvatorij je i dalje hrvatski Kada je u pitanju Piranski zaljev, za sve su krive omladinske radne brigade jer su '50-ih godina tamo izgradile kanal sv. Odorika, našalio se bivši hrvatski veleposlanik u Italiji, Vatikanu i Sloveniji.
"Rijeka Dragonja je imala svoj tok, a 1950.-ih je odlučeno da se područje močvare oko izlaska rijeke na more sanira. Onda su omladinske radne brigade napravile kanal da se tok rijeke Dragonje usmjeri i da ona utječe u Piranski zaljev. Sad je ta točka ulaska u Piranski zaljev uzeta kao točka razgraničenja zaljeva", rekao je Maštruko dodajući da ga ni najmanje ne iznenađuje odluka vezano za crtu koja dijeli Piranski zaljev. "Svojedobno je u pregovorima između Hrvatske i Slovenije i Tuđman bio sklon da ide dvije trećine zaljeva Slovencima jer na neki način svi su znali da je situacija ovakva kakvom ju je sada i sud presudio". Govoreći o razgraničenju na moru, rekao je da se očito išlo načelom pravednosti s obzirom da u bivšoj Jugoslaviji nisu bile određene granice među republikama na moru. "Onda se ovdje pogodovalo Sloveniji da dobije taj 'junction'".
"Akvatorij je i dalje formalno hrvatski, a zapravo je tretman cijelog područja kao međunarodnih voda. To znači da podmorje možemo bušiti za naftu, ali svi mogu postavljati kablove u tom dijelu koji su potrebni eventualno za struju i slično". Maštruko smatra da su Slovenci ovom odlukom, ako se primijeni, "dobili više, kvalitetnije i potpunije rješenje" u odnosu na sporazum Račan-Drnovšek.

 


https://www.vecernji.hr/vijesti/mastruko-odluka-arbitraznog-suda-imat-ce-teske-politicke-posljedice-1179595
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 27 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare 30/6/2017, 12:15

Dogodilo se na danasnji dan u Domovinskom ratu 1991 godine

'Zagreb u predratnom stanju.Rat u obliznjoj Sloveniji vrlo je zabrinuo zagrepcane.Vidi se to po ulicama grada i bez obzira na ova vruce dane na ulicama se bas ne moze vidjeti puno ljudi,svi se nekako zadrzavaju u svojim stanovima ili kucama i prate zabrinuto vijesti iz Slovenije ili lose vijesti sa podrucja Hrvatske.Uzurbano se radi i na postavljanju prepreka na pravcima koje vode prema zagrebackim kasarnama i objektima tzv.JNA.Građani pune vrece sa pijeskom a postavljaju se jezevi na prometnice i mostove.Mnogi građani izbjegavaju sto vise moguce kasarne tzv.JNA jer nikad ne znas sto te iz njih moze ocekivati.U blizini kasarne 'Marsal Tito' u novozagrebackom naselju Travno susrecemo trojicu mladih gardista sa naoruzanjem kako sjede u hladu obliznjeg drveca smjestenog tek stotinjak metara od ograde kasarne.Kazu nam da su tek prije nekoliko dana se prijavili u gardu poznate 'Tigrove' i ovo im je prvi zadatak da prate situaciju u toj velikoj kasarni tzv.JNA.Odlazimo prema mostu mladosti gdje sa strane stoje protuoklopne prepreke popularni 'jezeve' ali ne zaticemo nikog blizu njih.Put nas vodi na savski nasip na desnoj obali save koji se proteze uz ovu golemu kasarnu.Nakon petstotinjak metara pronalazimo grupu civila koje pune vrece sa pijeskom.kazu nam da zive u obliznjem Micevcu i da po nalogu Kriznog stozera za grad Zagreb pune vijece sa pijeskom.Vruce je i vidljivo je da su ljudi umorni ali motivirani da odrade zadacu.Smijeh na lice im je razvukao kolega koji je donio gajbu hladne pive.Vracamo se nazad prema mostu te smo se zaputili u zagrebacko naselje Borongaj gdje je stacionirana jos jedna velika zagrebacka kasarna tzv.JNA.I tu zaticemo uniformirane osobe i gardiste i pripadnike MUP-a.Tu je situacija nesto kompleksnija jer se dio kasarne nalazi tik uz obiteljske kuce i samim time direktna opasnost za stanovnike.Zaticemo u dvoristu jedne obiteljske kuce uz samu kasarnu kako clanovi obitelji ispajaju popodnevnu kavu.Pitali smo ih imali opasnosti i provokacija od nezeljenih 'komsija'.Stariji covjek nam kaze da za sada nema ali ne znaci da ih ne moze biti.Kazu nam da vrlo malo koga vide sa drugu stranu ograde osim strazare.Prozori su na kasarni vrlo rijetko otvoreni a i zasticeni su dijelom papira tako da se ne moze vidjeti sto se unutra događa.Nitko od njih se ne priblizava ogradi sa druge strane ceste ali ipak nam vele ovi domacini da se moze nesto vidjeti sto se događa unutar kruga kasarne sa drugeistocne strane gdje se nalazi poligon i niski objekti a moze se pribliziti kasarni jer ima dosta drveca i zbunja koje vas moze prikriti.Odlazimo tamo i tu zaticemo dvojicu civila koji sjede na jednom povisenom dijelu sagrađeno od zemlje a zasticeni su zivicom i imaju dalekozor sa kojim osmatraju sto se desava u krugu.Objasnjavaju nam da su pripadnici nenaoruzanog odreda Narodne zastite i da su na ovom punktu sa zadacom osmatranja i obavjescivanja sto se događa unutar kasarne.Imaju cetiri ekipe koje rade to sto oni rade.Za sada nam kazu da nema nekih neuobicajnih radnji unutar kruga kasarne sto iskace iz uobicajnih djelatnosti vojske osim sto su podignuti novi zakloni u ova dva prethodna dana.Kako nam kazu sugovornici vjerojatno i sa njihove strane ima onih koji osmatraju nas a vjerojatno ima i prikrivenih snajperista koji su itekako opasnost zasve koji zive ili rade oko kasarne pa i za hrvatske obrambene snage'.
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 27 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 30/6/2017, 15:20

Zastrašujući slučaj Francišković: SDP protivnike trpa u ludnicu

"MARKO FRANCIŠKOVIĆ je psihički jedna od najstabilnijih osoba koje sam u životu vidjela", kaže za Index Sanja Sarnavka, predsjednica udruge B.a.B.e. i Kuće ljudskih prava. 


Zahvaljujući između ostalog i njenom djelovanju, desničarski aktivist Francišković je 3. svibnja pušten na slobodu nakon što je devet mjeseci proveo po psihijatrijskim bolnicama. Proglašen je paranoidnim shizofrenikom i prisilno hospitaliziran nakon što se na Facebooku žestoko posvađao s ministrom policije Rankom Ostojićem. 

U sitne noćne sate početkom kolovoza 2013. godine Francišković je Ostojiću u javnoj prepisci na Facebooku poručio da će ga objesiti na banderu zajedno s ostalim veleizdajnicima, okarakterizirao ga kao kriminalca i britanskog agenta, te nastranog lažova kojeg seksualno privlače dječaci. Sipajući ove izjave, Francišković nije ni pokušao prikriti vlastitu homofobiju.

Ostojić mu nije ostao dužan: Franciškoviću je, jednako homofobnim tonom, imputirao homoseksualizam i incestuoznu vezu s vlastitim ocem. "Nemoj biti ljubomoran Markić, idi na kolodvor. I tebe će netko htjeti, makar takvog smrdljivog. Da te bocne, kad te više ni tata neće", napisao je Ostojić Franciškoviću. 

Dva razgovora dovoljna za prisilnu hospitalizaciju

Ostala bi to samo jedna od zadrtih i primitivnih svađa, kakvih je Facebook prepun, da Franciškoviću već idući dan na vrata nije pokucala policija. Ostojić je njegovu poruku o vješanju na banderu shvatio kao prijetnju i protiv Franciškovića podnio prijavu. Pretresom Franciškovićevog stana pronađen je asortiman oružja za koje nije imao dozvolu, te je završio u pritvoru. 

Zbog prijetnje Ostojiću Francišković nikad nije osuđen. Ta prijava je odbačena. No, zbog optužbe za ilegalno posjedovanje oružja završio je na psihijatrijskom vještačenju. Francišković se branio tvrdnjom da se radi o oružju koje je zadržao kao trofej, s obzirom da je bio ratni dragovoljac, i da ga nikad nije upotrijebio. No, dr. Anica Biško, šefica psihijatrijskog odjela u zatvorskoj bolnici u Svetošimunskoj proglasila je Franciškovića paranoidnim shizofrenikom. Dijagnozu je donijela nakon dva razgovora koji su ukupno trajali tri sata.

Vještačenje je naložio Marko Benčić, sudac Općinskog kaznenog suda u Zagrebu, poznat i po sramotnoj presudi za sramoćenje protiv novinarke Slavice Lukić. Benčić je Franciškovića proglasio krivim za ilegalno posjedovanje oružja i temeljem vještačenja mu odredio prisilnu hospitalizaciju. Županijski sud u Zagrebu potvrdio je ovakav Benčićev pravorijek.

"Psihijatrica koja mu je dala dijagnozu napisala je da je natprosječno inteligentan pa zna prikrivati znakove svoje psihičke bolesti. Kako god se netko ponašao, oni to interpretiraju kako im paše. Da je vikao i divljao, vjerojatno bi i to tumačili kao siguran znak da je lud", kaže nam Sarnavka, te dodaje da za dijagnosticiranje bolesti koju su napakirali Franciškoviću, nikako nisu dovoljna dva kratka razgovora, već je morao biti podvrgnut dugotrajnijem promatranju. 

Dijagnoza je Franciškoviću, naime, postavljena na temelju njegovih kontroverznih izjava i stavova. Francisković se zalaže za uvođenje smrtne kazne, a u više je navrata najavljivao vješanje domaćih političara koje smatra veleizdajnicima. A radi se o gotovo svima koji su obnašali visoke političke dužnosti od devedesetih naovamo. Bio mu je to uostalom i politički program, kada se 2013. kandidirao za zagrebačku skupštinu.




http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=Vijesti&id=745271



stari slučaj, ali samo za asilu... da se podsjeti
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 27 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 30/6/2017, 16:14

Pobuna u Račanovoj Vladi 


No svoje je početne pozicije Hrvatska sama ugrozila i dovela u pitanje još 2001. godine, i to ničim izazvana. Prije točno 16 godina premijeri Ivica Račan i slovenski Janez Drnovšek usuglasili su sporazum kojim će više od tri četvrtine zaljeva pripasti Sloveniji. Sporazumom se definira i to da će Slovenija dobiti i pristup međunarodnim vodama, što znači da će udvostručiti svoj morski teritorij, uz dobivanje koridora. Sporazum su potpisali šefovi pregovaračkih timova, Miha Pogačnik sa slovenske i Olga Kresovi Rogulja s hrvatske strane.

Tom prilikom Račan je, uz poštene namjere da kao premijer zatvori barem jedno neriješeno granično pitanje, odobrio parafiranje rješenja u kojemu se Hrvatska odriče svojih morskih teritorija. Postupio je, ustvari, politički naivno i njegov dogovor u četiri oka s Drnovšekom nije mogao proći parlamentarnu provjeru u Hrvatskom saboru. Nakon objave vijesti o parafu, pobunio se dio Vlade (Dražen Budiša i dio HSLS-a te HSS), tako da je sporazum ostao samo parafiran, ali i nikad potvrđen od Sabora. 



No slovenska strana od tada paraf tretira kao puni potpis te nastupa s puno jačih pozicija u sporu s Hrvatskom. Realno je taj sporazum, premda nikad potpisan, kasnije na neki način uvijek definirao početnu poziciju Hrvatske. Nije se moglo zaboraviti da je, u tom jednom trenutku, u srpnju 2001. godine jedan hrvatski premijer pristao i priznao, makar u “privatnoj režiji”, da Slovenija ima pravo na 75 do 80 posto Piranskog zaljeva. U bilo kojoj arbitraži bilo bi jako teško vratiti poziciju Hrvatske na početak, dakle na stav da granica ide po sredini


Bez obzira na to priznala Hrvatska sada nalaz arbitraže ili ne, i ovakva presuda ovakve arbitraže koja jest kompromitirana u bilo kojoj vrsti budućih razgovora Hrvatske i Slovenije uvijek će sa strane službene Ljubljane startati s parafom Račan – Drnovšek. Naši pravni stručnjaci još su 2001. Račanu objašnjavali kolika je veličina gafa koji je napravio, a stručnjakinja, profesorica Maja Seršić, doslovce mu je kazala: “Paraf nije ugovor, što ne znači da se neće uzimati kao činjenica u (političkim) pregovorima o granici.” Kako vidimo, bila je u pravu


Kako se protiv Račana tad okrenulo i javno i stručno mnijenje, počeli su ga braniti istomišljenici. To je vrijeme čuvene izjave kojom se pokušavalo minimizirati Račanov gaf, da je to sve “nepotrebno trošenje energije za dvije lignje u Piranskome zaljevu”. Tako je Račana branio Goran Granić, potpredsjednik Vlade iz kvote HSLS-a, koji je u Vladi ostao i nakon što je njegov šef Dražen Budiša protestno izašao. Bilo je još takvih relativiziranja problema (zapeli smo za pedalj mora u dva pedlja velikom Piranskom zaljevu).

https://www.vecernji.hr/vijesti/ivica-racan-hrvatska-slovenija-granica-arbitraza-1179599
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 27 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Sora 30/6/2017, 16:31

metilda wrote:Zastrašujući slučaj Francišković: SDP protivnike trpa u ludnicu

"MARKO FRANCIŠKOVIĆ je psihički jedna od najstabilnijih osoba koje sam u životu vidjela", kaže za Index Sanja Sarnavka, predsjednica udruge B.a.B.e. i Kuće ljudskih prava. 


Zahvaljujući između ostalog i njenom djelovanju, desničarski aktivist Francišković je 3. svibnja pušten na slobodu nakon što je devet mjeseci proveo po psihijatrijskim bolnicama. Proglašen je paranoidnim shizofrenikom i prisilno hospitaliziran nakon što se na Facebooku žestoko posvađao s ministrom policije Rankom Ostojićem. 

U sitne noćne sate početkom kolovoza 2013. godine Francišković je Ostojiću u javnoj prepisci na Facebooku poručio da će ga objesiti na banderu zajedno s ostalim veleizdajnicima, okarakterizirao ga kao kriminalca i britanskog agenta, te nastranog lažova kojeg seksualno privlače dječaci. Sipajući ove izjave, Francišković nije ni pokušao prikriti vlastitu homofobiju.

Ostojić mu nije ostao dužan: Franciškoviću je, jednako homofobnim tonom, imputirao homoseksualizam i incestuoznu vezu s vlastitim ocem. "Nemoj biti ljubomoran Markić, idi na kolodvor. I tebe će netko htjeti, makar takvog smrdljivog. Da te bocne, kad te više ni tata neće", napisao je Ostojić Franciškoviću. 

Dva razgovora dovoljna za prisilnu hospitalizaciju

Ostala bi to samo jedna od zadrtih i primitivnih svađa, kakvih je Facebook prepun, da Franciškoviću već idući dan na vrata nije pokucala policija. Ostojić je njegovu poruku o vješanju na banderu shvatio kao prijetnju i protiv Franciškovića podnio prijavu. Pretresom Franciškovićevog stana pronađen je asortiman oružja za koje nije imao dozvolu, te je završio u pritvoru. 

Zbog prijetnje Ostojiću Francišković nikad nije osuđen. Ta prijava je odbačena. No, zbog optužbe za ilegalno posjedovanje oružja završio je na psihijatrijskom vještačenju. Francišković se branio tvrdnjom da se radi o oružju koje je zadržao kao trofej, s obzirom da je bio ratni dragovoljac, i da ga nikad nije upotrijebio. No, dr. Anica Biško, šefica psihijatrijskog odjela u zatvorskoj bolnici u Svetošimunskoj proglasila je Franciškovića paranoidnim shizofrenikom. Dijagnozu je donijela nakon dva razgovora koji su ukupno trajali tri sata.

Vještačenje je naložio Marko Benčić, sudac Općinskog kaznenog suda u Zagrebu, poznat i po sramotnoj presudi za sramoćenje protiv novinarke Slavice Lukić. Benčić je Franciškovića proglasio krivim za ilegalno posjedovanje oružja i temeljem vještačenja mu odredio prisilnu hospitalizaciju. Županijski sud u Zagrebu potvrdio je ovakav Benčićev pravorijek.

"Psihijatrica koja mu je dala dijagnozu napisala je da je natprosječno inteligentan pa zna prikrivati znakove svoje psihičke bolesti. Kako god se netko ponašao, oni to interpretiraju kako im paše. Da je vikao i divljao, vjerojatno bi i to tumačili kao siguran znak da je lud", kaže nam Sarnavka, te dodaje da za dijagnosticiranje bolesti koju su napakirali Franciškoviću, nikako nisu dovoljna dva kratka razgovora, već je morao biti podvrgnut dugotrajnijem promatranju. 

Dijagnoza je Franciškoviću, naime, postavljena na temelju njegovih kontroverznih izjava i stavova. Francisković se zalaže za uvođenje smrtne kazne, a u više je navrata najavljivao vješanje domaćih političara koje smatra veleizdajnicima. A radi se o gotovo svima koji su obnašali visoke političke dužnosti od devedesetih naovamo. Bio mu je to uostalom i politički program, kada se 2013. kandidirao za zagrebačku skupštinu.




http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=Vijesti&id=745271



stari slučaj, ali samo za asilu... da se podsjeti

Ta Sarnavka je procijenila da je gospođa ovisnica i vrlo psihički nestabilna osoba , strpana u Vrapce Voljom muza..
Potom se drama zakomplicirala do te mjere da su i muz i zena mrtvi.
On ubijen.
Bolje je nemati poska sa sarnsvkom

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 27 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Sora 30/6/2017, 16:34

Ti mater i Cardaku
Dokle ce nas pljačkati i ubijati ?
Sinoc na tv tri slučaja OVRHE NAD LJUDIMA ZNOG DUGOVA OD PRIJE 15 godina, jebote , i slovom cu napisati PETNAEST GODINA .
LJUDI NEKE NOVCE POSUDILI I SAD SE SJETILI DA IZVRŠE OVRHU NAD MIRIVINAMA.
OVO NIJE BILO U SOCIJALIZMU ni u ludilu moguce .
Pa to ta ogromna EGZISTENCIJALNA NESIGURNOST KOJA SKRAĆUJE ZIVOT VISE NEGO UDBA I GOLI OTOK SKUPA.

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 27 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 30/6/2017, 16:39

što je milanovićeva vlada radila 4 godine?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 27 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Sora 30/6/2017, 16:39

Ti boga
Ovi Cardakovci nam obznanili privatno vlasnistvo .

ONO.
PAZI. VLASNISTVO , HALO ,
Prodali stanove kpje smo vec prije platili kroz stambene fondove.
Sad NAM OTIMSJU TE STANOVE KROZ OVRHE .
LJUDE BACAJU NA ULICU ZBOG PAR TISICA EURA .
JER NEMAJU NOVACA.
Onda, ti bogmater
Ljudi ako hoce biti vlasnici MORALI SU TO LEGALIZIRATI.

LEGALIZACIJA JE OBICNA PLJAČKA , nakon plaćanja svoh mogucih dozvolao, odobito građevinske .
CARDAKOVCI DA VAM MACKA PITERINA ..
i dalje jasite na podjelama u hrvatskom drustvu DA MOZETE PLJAČKATI NAROD

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 27 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 30/6/2017, 16:40

Sora wrote:Ti boga
Ovi Cardakovci nam obznanili privatno vlasnistvo .

ONO.
PAZI. VLASNISTVO , HALO ,
Prodali stanove kpje smo vec prije platili kroz stambene fondove.
Sad NAM OTIMSJU TE STANOVE KROZ OVRHE .
LJUDE BACAJU NA ULICU ZBOG PAR TISICA EURA .
JER NEMAJU NOVACA.
Onda, ti bogmater
Ljudi ako hoce biti vlasnici MORALI SU TO LEGALIZIRATI.

LEGALIZACIJA JE OBICNA PLJAČKA , nakon plaćanja svoh mogucih dozvolao, odobito građevinske .
CARDAKOVCI DA VAM MACKA PITERINA ..
i dalje jasite na podjelama u hrvatskom drustvu DA MOZETE PLJAČKATI NAROD

što je milanovićeva vlada radila 4 godine?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 27 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 27 of 42 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 34 ... 42  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum