ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Page 24 of 42 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 33 ... 42  Next

Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 24 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Eva_ 28/6/2017, 12:27

slidingdoorsoperator wrote:
Eva_ wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Eva_ wrote:Nema oružanih prijetnji kad se referendum održi. Poštivanje rezultata istog je obveza.

Sve u skladu sa unutarnjim pravnom poretkom RH. :) A to je u skladu sa međunarodnim pravnim standardima. :) Dakle, Istra može otići, ali samo ako joj Hrvatska to dopusti. :)
Demokracija ne stanuje u HR? Rezultat referenduma, poštivanje volje građana sve to ne vrijedi jer ako Istra ode tko će hranit parazite, ha?

Ponavljam, samo ako je u skladu sa pravnim poretkom RH ustrojenim na demokratski način. :) I kao takvim priznatim od cijele međunarodne zajednice. :) Tvoji standardi demokracije ovdje ne igraju ama baš nikakvu ulogu i nemaju ama baš nikakvu važnost. :)
Znači teret Agrokora vi bi dijeli s Istrom? Ruska šapa kad odvali šamrčinu čardaku, Istra tad mora reagirati i brzo pobjeć.

Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 24 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 28/6/2017, 12:28

Gnječ wrote:bit će kako vam Gazda naredi

Gazda je sad čvrsto na našoj strani. :) No, i da nije to je nebitno, jer nije bio kada smo se osamostaljivali pa znamo kako je i to završilo. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 24 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 28/6/2017, 12:29

Eva_ wrote:Ruska šapa kad odvali šamrčinu čardaku, Istra tad mora reagirati i brzo pobjeć.

Nisu Rusi s Marsa pali da se sukobljavaju s NATO paktom, tebi nisu sve koze na broju pa čak ni one istarske. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 24 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 28/6/2017, 12:34

slidingdoorsoperator wrote:
Gnječ wrote:bit će kako vam Gazda naredi

Gazda je sad čvrsto na našoj strani. :) No, i da nije to je nebitno, jer nije bio kada smo se osamostaljivali pa znamo kako je i to završilo. :)

pa Gazda baš i nije nikad bio na vašoj strani. vi rvatosrbi Gazdi dođete kao pokusni kunići.

a vjeruj mi da će se Istra odvojiti pa vi upirali do besvjesti da neće.

to ti je Amen. još kad se umiješa Rusija njima pulski vojni aerodrom kao već sagrađena vojna baza itekako odgovara a pulska luka za rusku ratnu mornaricu super lokacija. i još ne zaboravi na židove Izrael je na našoj strani.

a ti serbo ili rvat'no šta god jesi arlauči i dalje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 24 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 28/6/2017, 12:41

Gnječ wrote:a vjeruj mi da će se Istra odvojiti pa vi upirali do besvjesti da neće.

to ti je Amen. još kad se umiješa Rusija njima pulsli vojni aerodrom kao već sagrađena vojna baza itekako odgovara a pulska luka za rusku ratnu mornaricu super lokacija. i još ne zaboravi na židove Izrael je na našoj strani.

a ti serbo ili rvat'no šta god jesi arlauči i dalje.

Ako netko ovdje arlauče od nas dvojice, to sigurno nisam ja. :) I pri tome si praviš neprijatelje od ljudi koji ti to realno nisu.
I vjerovao ti meni ili ne, ja sam prvi koji će Istri priznati pravo na samostalnost ako tako čvrsto odluče. :) Zašto bi ljudi bili nesretni i živjeli u državi koju ne mogu smisliti?
No, samo jedan referendum neće biti dovoljan. Istra će morati uložiti puno veće napore, proći kroz puno teža iskušenja pa i podnijeti puno veće žrtve ako se zaista čvrsto odluči ili na samostalnost ili na pripajanje Italiji ili na bilo koji drugi scenarij.
Nitko danas u Evropi neće poduprijeti takav scenarij jednostavno zato jer svi imaju putra na glavi i nikome nije do komadanja granica, uključujući tu i Italiju, zato jer bi posljedice po sve tim presedanom mogle biti jako teške.
Dakle, Istra može otići jedino ako joj RH to dopusti.
A ovo sumanuto blebetanje o Rusima i pulskom aerodromu i luci okači boškarinu o rogove, taman toliko vrijedi. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 24 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Eva_ 28/6/2017, 12:43

slidingdoorsoperator wrote:
Eva_ wrote:Ruska šapa kad odvali šamrčinu čardaku, Istra tad mora reagirati i brzo pobjeć.

Nisu Rusi s Marsa pali da se sukobljavaju s NATO paktom, tebi nisu sve koze na broju pa čak ni one istarske. :)
Bolje si pazi na onu kozu s grba. Ostat ćete sakati.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 24 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 28/6/2017, 12:44

Eva_ wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Eva_ wrote:Ruska šapa kad odvali šamrčinu čardaku, Istra tad mora reagirati i brzo pobjeć.

Nisu Rusi s Marsa pali da se sukobljavaju s NATO paktom, tebi nisu sve koze na broju pa čak ni one istarske. :)
Bolje si pazi na onu kozu s grba. Ostat ćete sakati.

Pa što? :) Ja se tu držim one poznate iz usta oca domovine, ako znaš o čemu govorim. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 24 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Eva_ 28/6/2017, 12:52

Gnječ wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Gnječ wrote:bit će kako vam Gazda naredi

Gazda je sad čvrsto na našoj strani. :) No, i da nije to je nebitno, jer nije bio kada smo se osamostaljivali pa znamo kako je i to završilo. :)

pa Gazda baš i nije nikad bio na vašoj strani. vi rvatosrbi Gazdi dođete kao pokusni kunići.

a vjeruj mi da će se Istra odvojiti pa vi upirali do besvjesti da neće.

to ti je Amen. još kad se umiješa Rusija njima pulski vojni aerodrom kao već sagrađena vojna baza itekako odgovara a pulska luka za rusku ratnu mornaricu super lokacija. i još ne zaboravi na židove Izrael je na našoj strani.

a ti serbo ili rvat'no šta god jesi arlauči i dalje.
Im eškaheh jerušalajim,
tiškah jemini.
Tidbak lešoni lehiki,
Im lo eskereihi:
Im lo aleh et jerušalajim
al rošh simhati...
Ha omrim:
Aru, aru ad hajesod bah


Sigurno da su simpatije Izraela i Židova na strani Istre a ne za čardak.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 24 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Eva_ 28/6/2017, 12:53

slidingdoorsoperator wrote:
Eva_ wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Eva_ wrote:Ruska šapa kad odvali šamrčinu čardaku, Istra tad mora reagirati i brzo pobjeć.

Nisu Rusi s Marsa pali da se sukobljavaju s NATO paktom, tebi nisu sve koze na broju pa čak ni one istarske. :)
Bolje si pazi na onu kozu s grba. Ostat ćete sakati.

Pa što? :) Ja se tu držim one poznate iz usta oca domovine, ako znaš o čemu govorim. :)
Tko je otac domovine? Starčević ili Francek, ili možda ima još koji? Puno tateka, pa dete kilavo.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 24 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 28/6/2017, 13:10

slidingdoorsoperator wrote:
Gnječ wrote:a vjeruj mi da će se Istra odvojiti pa vi upirali do besvjesti da neće.

to ti je Amen. još kad se umiješa Rusija njima pulsli vojni aerodrom kao već sagrađena vojna baza itekako odgovara a pulska luka za rusku ratnu mornaricu super lokacija. i još ne zaboravi na židove Izrael je na našoj strani.

a ti serbo ili rvat'no šta god jesi arlauči i dalje.

Ako netko ovdje arlauče od nas dvojice, to sigurno nisam ja. :) I pri tome si praviš neprijatelje od ljudi koji ti to realno nisu.
I vjerovao ti meni ili ne, ja sam prvi koji će Istri priznati pravo na samostalnost ako tako čvrsto odluče. :) Zašto bi ljudi bili nesretni i živjeli u državi koju ne mogu smisliti?
No, samo jedan referendum neće biti dovoljan. Istra će morati uložiti puno veće napore, proći kroz puno teža iskušenja pa i podnijeti puno veće žrtve ako se zaista čvrsto odluči ili na samostalnost ili na pripajanje Italiji ili na bilo koji drugi scenarij.
Nitko danas u Evropi neće poduprijeti takav scenarij jednostavno zato jer svi imaju putra na glavi i nikome nije do komadanja granica, uključujući tu i Italiju, zato jer bi posljedice po sve tim presedanom mogle biti jako teške.
Dakle, Istra može otići jedino ako joj RH to dopusti.
A ovo sumanuto blebetanje o Rusima i pulskom aerodromu i luci okači boškarinu o rogove, taman toliko vrijedi. :)

ide to nama ne brini. polako, ne žuri nam se radimo temeljito, pragmatično i efikasno.

evo jedan primjer imamo i vlastitu inačicu wikipedije tj. Istrapedia

Dobrodošli na Istrapediju

Što je Istrapedia?

Od Rimljana pa do danas brojni su narodi i kulture ostavljali svjedočanstva svoje postojanosti na prostoru Istre. Tijekom čitave svoje bogate povijesti Istra je bila mjesto njihova dodira i prožimanja. Liburni, Histri, Grci, Kelti, Rimljani, Ostrogoti, Bizantinci, Langobardi, Hrvati, Franci, Mlečani, Austrijanci, Talijani, Slovenci svojom su prisutnošću, običajima, radom ostavili trag kojeg današnji stanovnici Istre nastoje sačuvati, oplemeniti i osuvremeniti. Upravo je iz tog poriva nastala prva internetska regionalna enciklopedija, Istrapedia. Da bi se zauvijek zabilježile i sačuvale istarske posebnosti i osebujnosti, Istarska županija odlučila je iskoristiti suvremene tehnologije i putem najmodernijeg medija na jednom mjestu riječju, slikom i zvukom objediniti bogatu riznicu istarske povijesti, kulture i običaja.

Kako koristiti Istrapediju?

http://www.istrapedia.hr/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 24 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare 28/6/2017, 13:15

Eva_ wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Eva_ wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Eva_ wrote:Ruska šapa kad odvali šamrčinu čardaku, Istra tad mora reagirati i brzo pobjeć.

Nisu Rusi s Marsa pali da se sukobljavaju s NATO paktom, tebi nisu sve koze na broju pa čak ni one istarske. :)
Bolje si pazi na onu kozu s grba. Ostat ćete sakati.

Pa što? :) Ja se tu držim one poznate iz usta oca domovine, ako znaš o čemu govorim. :)
Tko je otac domovine? Starčević ili Francek, ili možda ima još koji? Puno tateka, pa dete kilavo.
za hasu i esih ej starcevic uostalom postavili su njegovu sliku u svoj ured ne francekovu.. :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 24 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Eva_ 28/6/2017, 13:18

Gnječ wrote:
Od Rimljana pa do danas brojni su narodi i kulture ostavljali svjedočanstva svoje postojanosti na prostoru Istre. Tijekom čitave svoje bogate povijesti Istra je bila mjesto njihova dodira i prožimanja. Liburni, Histri, Grci, Kelti, Rimljani, Ostrogoti, Bizantinci, Langobardi, Hrvati, Franci, Mlečani, Austrijanci, Talijani, Slovenci svojom su prisutnošću, običajima, radom ostavili trag kojeg današnji stanovnici Istre nastoje sačuvati, oplemeniti i osuvremeniti. Upravo je iz tog poriva nastala prva internetska regionalna enciklopedija, Istrapedia. Da bi se zauvijek zabilježile i sačuvale istarske posebnosti i osebujnosti, Istarska županija odlučila je iskoristiti suvremene tehnologije i putem najmodernijeg medija na jednom mjestu riječju, slikom i zvukom objediniti bogatu riznicu istarske povijesti, kulture i običaja.

Kako koristiti Istrapediju?

http://www.istrapedia.hr/
Fora stranica. Ma nema kaj Istra nemre. A kak bu tek bila prosperitetna kad se riješi balasta.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 24 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Eva_ 28/6/2017, 13:20

vuksadinare wrote:
Eva_ wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Eva_ wrote:
slidingdoorsoperator wrote:

Nisu Rusi s Marsa pali da se sukobljavaju s NATO paktom, tebi nisu sve koze na broju pa čak ni one istarske. :)
Bolje si pazi na onu kozu s grba. Ostat ćete sakati.

Pa što? :) Ja se tu držim one poznate iz usta oca domovine, ako znaš o čemu govorim. :)
Tko je otac domovine? Starčević ili Francek, ili možda ima još koji? Puno tateka, pa dete kilavo.
za hasu i esih ej starcevic uostalom postavili su njegovu sliku u svoj ured ne francekovu.. :)
A meni se javila poduzetnička ideja za toalet papirom s likom Hase i Esih. TO bi HDZ-ovci kupovali ko sumanuti.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 24 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 28/6/2017, 13:31

Eva_ wrote:
Gnječ wrote:
Od Rimljana pa do danas brojni su narodi i kulture ostavljali svjedočanstva svoje postojanosti na prostoru Istre. Tijekom čitave svoje bogate povijesti Istra je bila mjesto njihova dodira i prožimanja. Liburni, Histri, Grci, Kelti, Rimljani, Ostrogoti, Bizantinci, Langobardi, Hrvati, Franci, Mlečani, Austrijanci, Talijani, Slovenci svojom su prisutnošću, običajima, radom ostavili trag kojeg današnji stanovnici Istre nastoje sačuvati, oplemeniti i osuvremeniti. Upravo je iz tog poriva nastala prva internetska regionalna enciklopedija, Istrapedia. Da bi se zauvijek zabilježile i sačuvale istarske posebnosti i osebujnosti, Istarska županija odlučila je iskoristiti suvremene tehnologije i putem najmodernijeg medija na jednom mjestu riječju, slikom i zvukom objediniti bogatu riznicu istarske povijesti, kulture i običaja.

Kako koristiti Istrapediju?

http://www.istrapedia.hr/
Fora stranica. Ma nema kaj Istra nemre. A kak bu tek bila prosperitetna kad se riješi balasta.

dok rvat'ne ustašuju glorificiraju nazi klerofašiste i ustaše i opet sad čak i javno više se niti ne skrivaju instaliraju kvislinšku zločinačku NDH , mi u Istri radimo.

Istra je jedina regija (županija) sadašnje RH koja je priznata u EU i prije nego je RH ušla u EU. Istra u Briselu ima svoje urede neovisne o RH.

Hodogram razvoja

• 1994. Istarska županija postaje aktivan član u međunarodnim organizacijama
• 1994.-1999. Intenzivan razvoj bilateralne suradnje s regijama Europe
• 1999.-2004. Sudjelovanje u programima: INTERREG, CARDS, PHARE
• 2004.-2005. Osnivanje EURO Info Pointa, otvaranje Ureda u Bruxellesu, sudjelovanje u programima: PHARE, ISPA, SAPARD
• 2006. Osnivanje Jadranske euroregije, uključivanje u IPA program u svojstvu vodećeg partnera te prijenos znanja i iskustva javnosti
• 2013. Podrška Istarske županije pri ulasku Republike Hrvatske u EU
• 2014. Jačanje mreže suradnje sa subjektima i institucijama na lokalnoj razini, korištenje programa i fondova dostupnih za Hrvatsku, uz razvoj ljudskih resursa i kapaciteta, informiranje građana o procesu integracija u EU
• 2015. Koordinacija, priprema i kandidiranje razvojnih projekata na Europske strukturne i investicijske (ESI) fondove iz Operativnih programa „Konkurentnost i kohezija“ i „Upravljanje ljudskim resursima“

http://www.istra-europa.eu/



avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 24 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare 28/6/2017, 13:42

Stenogram razgovora dvojice antifasista 1991 godine u hrvatskoj

Ivica:'Jovo znas li ti sta se ovo desava ovdje kod nas u Hrvatskoj'?

Jovo:'Ovi bi kao da se odcijepe mi ne damo'

Ivica:'kakvo odcjepljene?ima da ih marisemo kako cemo onda slaviti Tita i partizane'?

Jovo:'Da ti pravo kazem Ivice nisam bas siguran ovo za tita...'

Ivica:'kako nisi siguran?..sto nisi vise za tita?'

Jovo:'Ma znas Ivice..jeboga ipak je hrvat..di si vidio hrvata antifasistu'

Ivica:'Jovo ama covjece sto je tebi...pa tito nije gledao tko je tko..svi smo drugovi..svi smo za jugoslaviju'

Jovo:'Ma Ivice..krsljuc...kh..kh...svaka tebi cast ali ovi moji sad kazu da tito nije nas nego vas'..

Ivica:'Tito je zakon...zar me vise ne smatras za brata?...uvijek sam ti dobro sluzio..bio drug'..

Jovo:'Jesi..jesi..ali dosla druga vremena..sad sam prije svega srbin i samim tim samo ja imam pravo na antifasizam...'

Ivica:'Sta cu ja sad?..ti i tvoji me ne zelite mojima sam komunjara..jugoslaven..di cu ja sad jadan'?

Jovo:'U petu kolonu..'
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 24 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 28/6/2017, 13:44

evo i prva online tržnica lokalnih poljoprivrednih proizvoda s područja Istre.

Kupujte izravno
od proizvođača

Svježe i domaće!

U nekoliko klikova do željenih proizvoda

http://www.trznica-trg.eu/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 24 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Eva_ 28/6/2017, 13:47

Selimo se iz čardaka u Istru, dok još ne treba viza.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 24 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 28/6/2017, 16:40

Gnječ wrote:ide to nama ne brini.

Taman posla da bih se brinuo. :)
Čim ste se ti o Eva tako gorljivo uključili u realizaciju nekog projekta, jasno da je isti unaprijed osuđen na neuspjeh. :)
A što se tiče ostalog, pa RSK je imala puno više. Vojsku, policiju, pravosuđe, vladu i ministre pa opet ništa. Dakle, ne vidim razloga zašto bih bio impresioniran. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 24 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 28/6/2017, 16:41

Eva_ wrote:Tko je otac domovine? Starčević ili Francek

Otac domovine je samo jedan - Ante Starčević. Tuđman je samo prvi predsjednik.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 24 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Eva_ 28/6/2017, 16:46

slidingdoorsoperator wrote:
Eva_ wrote:Tko je otac domovine? Starčević ili Francek

Otac domovine je samo jedan - Ante Starčević. Tuđman je samo prvi predsjednik.
Pokopan gore u Šestinama. Kaj je istina da je njegova mama Srpkinja?
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 24 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 28/6/2017, 16:48

Eva_ wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Eva_ wrote:Tko je otac domovine? Starčević ili Francek

Otac domovine je samo jedan - Ante Starčević. Tuđman je samo prvi predsjednik.
Pokopan gore u Šestinama. Kaj je istina da je njegova mama Srpkinja?

Pravoslavka. No, tu je ona poznata teza o Hrvatima kao narodu od tri vjere.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 24 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 24 of 42 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 33 ... 42  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum