ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara

Page 11 of 20 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 20  Next

Go down

Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara - Page 11 Empty Re: Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara

Post by Guest 12/6/2017, 14:29

Gnječ wrote:ponekad treba gledati i saobraćajne znakove na banderama nisu tamo bezveze stavljeni recimo na tom zavoju je ograničenje brzine 50kmh. valjda postoji neki centrifugalni razlog zašto samo 50kmh. ako dopališ u takav zavoj brzinom 200kmh letiš drito na livadu.

nije vozio 200, išao je sa negdje oko 70 u zavoj, izletio je na lakšem zavoju nakon ciljne linije, a vrijeme koje je ostvario nije baš nešto, Ferrariji, Lambourginiji i Porshei su bili 10ak sekundi brži od Rimca

izletio je na ovom zavoju koji se vidi na 1:55-2:00, kad je počeo kočiti nakon ciljne linije

https://youtu.be/5-Zy2GfNQcg?t=1m55s

Guest
Guest


Back to top Go down

Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara - Page 11 Empty Re: Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara

Post by Guest 12/6/2017, 14:36

glas uhljeba wrote:
Gnječ wrote:ponekad treba gledati i saobraćajne znakove na banderama nisu tamo bezveze stavljeni recimo na tom zavoju je ograničenje brzine 50kmh. valjda postoji neki centrifugalni razlog zašto samo 50kmh. ako dopališ u takav zavoj brzinom 200kmh letiš drito na livadu.

nije vozio 200, išao je sa negdje oko 70 u zavoj, izletio je na lakšem zavoju nakon ciljne linije, a vrijeme koje je ostvario nije baš nešto, Ferrariji, Lambourginiji i Porshei su bili 10ak sekundi brži od Rimca

izletio je na ovom zavoju koji se vidi na 1:55-2:00, kad je počeo kočiti nakon ciljne linije

https://youtu.be/5-Zy2GfNQcg?t=1m55s

vozio je 198kmh valjda ekipa koja snima non stop promatra parametre.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara - Page 11 Empty Re: Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara

Post by Guest 12/6/2017, 14:58

Gnječ wrote:
vozio je 198kmh

to je bila početna pretpostavka Clarksona, on je izašao s tim brojem kad je davao interview, on tad nesreću nije još vidio i nije znao isprva da je Hammond stradao nego je mislio da je nesreću doživio žuti Lamborghini Aventador

ni brzina ni nekakav kamion kako se odmah pisalo nisu krivi, nego taj auto ne drži cestu

The bigger issue, though, is that marrying all three braking systems together to give a progressive, feelsome and predictable brake pedal is close to impossible. As a result the Concept One can be a tricky car to have faith in when braking for a corner.
http://www.evo.co.uk/reviews/18278/rimac-automobili-concept-one-review-electric-hypercar-driven
to su već i drugi koji su sjeli u njega primjetili
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara - Page 11 Empty Re: Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara

Post by Guest 12/6/2017, 15:07

glas uhljeba wrote:
Gnječ wrote:
vozio je 198kmh

to je bila početna pretpostavka Clarksona, on je izašao s tim brojem kad je davao interview, on tad nesreću nije još vidio i nije znao isprva da je Hammond stradao nego je mislio da je nesreću doživio žuti Lamborghini Aventador

ni brzina ni nekakav kamion kako se odmah pisalo nisu krivi, nego taj auto ne drži cestu

The bigger issue, though, is that marrying all three braking systems together to give a progressive, feelsome and predictable brake pedal is close to impossible. As a result the Concept One can be a tricky car to have faith in when braking for a corner.
http://www.evo.co.uk/reviews/18278/rimac-automobili-concept-one-review-electric-hypercar-driven
to su već i drugi koji su sjeli u njega primjetili

e da. taj auto ne drži baš taj zavoj. sve zavoje je izdržao ali ovaj nikako taj mu je zavoj fatalni bio.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara - Page 11 Empty Re: Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara

Post by Guest 12/6/2017, 15:34


The witness said that the car's door had been 'ripped off' during the accident. That then ensured that Hammond was able to escape quickly and efficiently.

"He was wearing red overalls and a white helmet, I think. There was a spectator who helped him. He supported him. He helped him get away from the car."

"I would have been there about 20 seconds after the crash. The car was already burning. I saw fire. It was at the front. The car had done a 180-degree turn. "

"There were explosions, bangs - like fireworks. And dark smoke. Poisonous fumes from the burning plastics. We were then told to get right back. It only took about one minute for the whole car to be on fire. "

http://www.ladbible.com/more/uk-eyewitness-describes-moment-richard-hammonds-car-door-ripped-off-20170612?c=1497256412294

vrata su otpala pri nesreći pa je Hammond mogao izaći uz pomoć promatrača, da vrata nisu otpala vjerojatno bi ostao zarobljen
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara - Page 11 Empty Re: Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara

Post by Guest 12/6/2017, 16:29

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara - Page 11 Empty Re: Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara

Post by marcellus 12/6/2017, 16:44

glas uhljeba wrote:kriv je socijalizam, zbog socijalističkog mentaliteta je auto proklizao

auto je proklizao jer je hammond konjina i ne zna vozit.... zaletil se u krivinu ko hdz u koaliciju s dvesto na sat, k tome fulao putanju za pet metara, i onda smotao puni lijevi... cheers

_________________
Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara - Page 11 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara - Page 11 Empty Re: Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara

Post by Guest 12/6/2017, 16:54

marcellus wrote:
glas uhljeba wrote:kriv je socijalizam, zbog socijalističkog mentaliteta je auto proklizao

auto je proklizao jer je hammond konjina i ne zna vozit.... zaletil se u krivinu ko hdz u koaliciju s dvesto na sat, k tome fulao putanju za pet metara, i onda smotao puni lijevi... cheers

tako je, a Mate je stručnjak, radi savršen auto koji je najbolji na svijetu, tko kaže nešto drugo taj laže i ljubomoran je na Bosanca
koliko ih je ono prodao? ti si pisao 8 komada pred koju godinu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara - Page 11 Empty Re: Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara

Post by Guest 12/6/2017, 17:01

deda,priznaj..auto je savrsenstvo,samo za vozenje istog,naravno da trebaju pripreme..to je bolid,ne kadet 1.4...jebote,kad je sve ono pokazivao na konzolnom kompjuteru,prosjecan covjek bi se izgubio...

ONO STO MOZDA NIJE MUDRO,jest cinjnica da se svi parametri mogu podesavati po zelji..

Tko je neuk i tutlek,poigravat ce se parametrima,i "namjestiti" na nesto sto narusava sigurnost  i stabilnost..

Padaju mi n dvije stvari na pamet.. kocioni sustav,odredjivanje snage kocenja...tu sve mora biti simetricno po vrijednostima,lijeva i desna strana,inace ode vozilo se pretvori u zvrk..

Drugo..prijenos na strauznje i prednje i podesavanje snage istih...dakle,svi se slazu da je omjer pogona straznjih i prednjih u odnosu oko60:40%... tjeranje vrijednosti u neke druge gabarite,isto,ne znam,ali moze prouzrociti nestabilnost pri manevriranju,

E sad,ako postoje sigurnosni protokoli,koji to nece dozvoliti,vjerujem i da na tome rade,onda ce biti dobro...

Prodas tamo nekom Ibn batutu concept,ovaj malo se igra brojkamane kuzi nis,ima da bude svega i svacega..

No u kontekstu Concepta(Koncepta) dakle, primjerka koji u stvari postoji kao tehnoloski predlozak,nemam prigovora...
svakako auto ne za tutleke,vise pilote i profesionalce..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara - Page 11 Empty Re: Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara

Post by Guest 12/6/2017, 17:04

marcellus wrote:
Brain32 wrote:
glas uhljeba wrote:
Autor: prof. dr. sc. Željko Marušić
Debil Marušić je kompletni idiot  :coffee 

X
ne bih znao,ali posto mudruje o necemu sto nije niti isprobao,niti uzeo prave parametre,vjerujem,vise odoka onako populisticki,mogu reci da je u najmanju ruku neprofesionalan..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara - Page 11 Empty Re: Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara

Post by Guest 12/6/2017, 17:15

glas uhljeba wrote:

The witness said that the car's door had been 'ripped off' during the accident. That then ensured that Hammond was able to escape quickly and efficiently.

"He was wearing red overalls and a white helmet, I think. There was a spectator who helped him. He supported him. He helped him get away from the car."

"I would have been there about 20 seconds after the crash. The car was already burning. I saw fire. It was at the front. The car had done a 180-degree turn. "

"There were explosions, bangs - like fireworks. And dark smoke. Poisonous fumes from the burning plastics. We were then told to get right back. It only took about one minute for the whole car to be on fire. "

http://www.ladbible.com/more/uk-eyewitness-describes-moment-richard-hammonds-car-door-ripped-off-20170612?c=1497256412294

vrata su otpala pri nesreći pa je Hammond mogao izaći uz pomoć promatrača, da vrata nisu otpala vjerojatno bi ostao zarobljen
kao i kod svakog drugog auta...mneee..Ferrari kad se raspadne jedini veci komad od 10 cm je motor..vozaca ne treba niti traziti.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara - Page 11 Empty Re: Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara

Post by Guest 12/6/2017, 17:19

Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara - Page 11 SPACEK-1-757-x-568

Rimac CONCEPT TWO
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara - Page 11 Empty Re: Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara

Post by veber 12/6/2017, 18:43

tip je fulao zavoj. tko god da vozi, zna sto je fulat zavoj.
fulao ga..,. cca 120 cm.
zato je izletio, ne zbog auta..

inercija i krivi ulaz u zavoj.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara - Page 11 Empty Re: Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara

Post by Guest 13/6/2017, 08:42

veber wrote:tip je fulao zavoj. tko god da vozi, zna sto je fulat zavoj.
fulao ga..,. cca 120 cm.
zato je izletio, ne zbog auta..

inercija i krivi ulaz u zavoj.

Upravo sam pogledao video.
To je vidljivo doslovce kao iz aviona.
Prvo je ušao preusko u zavoj, a onda je naglo morao proširiti putanju na vanjski rub zavoja i posve je logično je da je izletio.
Umjesto toga je trebao u zavoj ući vrlo široko, bliže vanjskom desnom rubu ceste, pa onda usporiti na vrijeme prije samog ulaska i na pola zavoja naglo dodati puni gas i usmjeriti auto prema lijevoj strani ceste odnosno unutarnjoj strani zavoja kako bi skratio putanju.
Da je tako uradio, ne bi imao nikakvih problema.
Ukratko, vozač možda i nije idiot, ali je vozio kao da je idiot. Događa se povremeno i boljima od njega.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara - Page 11 Empty Re: Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara

Post by marcellus 13/6/2017, 09:15

slidingdoorsoperator wrote:
veber wrote:tip je fulao zavoj. tko god da vozi, zna sto je fulat zavoj.
fulao ga..,. cca 120 cm.
zato je izletio, ne zbog auta..

inercija i krivi ulaz u zavoj.

Upravo sam pogledao video.
To je vidljivo doslovce kao iz aviona.
Prvo je ušao preusko u zavoj, a onda je naglo morao proširiti putanju na vanjski rub zavoja i posve je logično je da je izletio.
Umjesto toga je trebao u zavoj ući vrlo široko, bliže vanjskom desnom rubu ceste, pa onda usporiti na vrijeme prije samog ulaska i na pola zavoja naglo dodati puni gas i usmjeriti auto prema lijevoj strani ceste odnosno unutarnjoj strani zavoja kako bi skratio putanju.
Da je tako uradio, ne bi imao nikakvih problema.
Ukratko, vozač možda i nije idiot, ali je vozio kao da je idiot. Događa se povremeno i boljima od njega.

točno, zdravoseljački rečeno ostao bez ceste s desne strane... fulao je ulaz u prvu krivinu (i brzinu) i onda više nije mogao ulovit lijevi zavoj koji se nadovezuje

inače na sličnu foru je poginuo kosta boroš na sljemenu prije par godina, zakačio rinzol unutarnjim kotačem, bacilo ga na vanjsku stranu zavoja i onda više nije mogao ulovit vezani zavoj, odletio s ceste i ostao na mjestu mrtav.

i nitko nije rekao da ga je ubio trkaći reno clio s roll barom i svim ostalim... ubilo ga je u biti to što je tulumario tri dana prije treninga za utrku. Po običaju.

_________________
Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara - Page 11 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara - Page 11 Empty Re: Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara

Post by marcellus 13/6/2017, 09:16

inače mislim da naš filozof deda nije nikad vozio, bar mi tak izgleda po komentarima.

_________________
Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara - Page 11 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara - Page 11 Empty Re: Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara

Post by Guest 13/6/2017, 09:23

auto je počeo proklizavati i gubiti kontrolu prije zavoja, čim je zakočio nakon prolaska kroz ciljnu liniju

prvi lagani zavoj je u desno, auto proklizava pri kočenju, drugi nešto veći zavoj je u lijevo i auto izlijeće

- već je izlijetao
- drugi koji su ga testirali kažu da ima loše kočnice i loše drži zavoje, poput EVO magazina, ili vozača relija Jurja Šebalj koji ga je testirao na Grobniku

Grobnik je široka trkaća staza s dugačkim pravcima, ali za upravljačem Concepta One postao je uzak, a pravci su se jako skratili i jednostavno nisam imao želju isprobati ga izvan staze.
nisu oborili rekord staze na Grobniku nego su ostvarili rezultat kao nabrijani gradski autić
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara - Page 11 Empty Re: Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara

Post by Guest 13/6/2017, 09:24

marcellus wrote:inače mislim da naš filozof deda nije nikad vozio, bar mi tak izgleda po komentarima.
po kojim komentarima, možeš li citirati neki?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara - Page 11 Empty Re: Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara

Post by marcellus 13/6/2017, 09:38

glas uhljeba wrote:
marcellus wrote:inače mislim da naš filozof deda nije nikad vozio, bar mi tak izgleda po komentarima.
po kojim komentarima, možeš li citirati neki?

deda, seronjo. Vozim cca 34 godine. Promijenio sam masu auta, vozio sam svašta, imam sportski auto sa stražnjim pogonom koji po statistikama spada u 5 najopasnijih trenutno u proizvodnji (dakle s najviše nesreća sa smrtnim ishodom po kilometru). Zadnji put sam sudjelovao u saobraćajki s manjom materijalnom štetom kad mi je bilo 19 godina, i to jer sam buljio u nečije noge u minici umjesto da sam gledao ispred sebe, od onda nisam ni ogrebao auto osim na parkingu, a pitaj vebera i ostale nije baš da vozim po ograničenju i penzionerski, baš suprotno. Dakle neki kurac znam o autima i vožnji.

isto će ti reć svako ko ima neko vozačko iskustvo, ovo je papanska i početnička vozačka greška, promašen ulazak u zavoj... a sad video za tebe

naročito 3:24


_________________
Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara - Page 11 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara - Page 11 Empty Re: Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara

Post by Guest 13/6/2017, 09:43

marcellus wrote:
glas uhljeba wrote:
marcellus wrote:inače mislim da naš filozof deda nije nikad vozio, bar mi tak izgleda po komentarima.
po kojim komentarima, možeš li citirati neki?

deda, seronjo. Vozim cca 34 godine. Promijenio sam masu auta, vozio sam svašta, imam sportski auto sa stražnjim pogonom koji po statistikama spada u 5 najopasnijih trenutno u proizvodnji (dakle s najviše nesreća sa smrtnim ishodom po kilometru). Zadnji put sam sudjelovao u saobraćajki s manjom materijalnom štetom kad mi je bilo 19 godina, i to jer sam buljio u nečije noge u minici umjesto da sam gledao ispred sebe, od onda nisam ni ogrebao auto osim na parkingu, a pitaj vebera i ostale nije baš da vozim po ograničenju i penzionerski, baš suprotno. Dakle neki kurac znam o autima i vožnji.

isto će ti reć svako ko ima neko vozačko iskustvo, ovo je papanska i početnička vozačka greška, promašen ulazak u zavoj... a sad video za tebe

naročito 3:24

pa nisam ja komentirao i dovodio u pitanje tvoje vozačke sposobnosti i vještine na temelju tvojih komentara nego ti moje, što sad izvrćeš

ja se držim teme, komentiram ovu nesreću i Rimčev auto Concept One za koji od govori da je najbolji na svijetu

hoćeš li se i ti držati teme, ili da raspravljamo tko bolje vozi i tko ima više iskustva, ti ili ja? :D


Last edited by glas uhljeba on 13/6/2017, 09:50; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara - Page 11 Empty Re: Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara

Post by marcellus 13/6/2017, 09:48

malo električnih auta


_________________
Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara - Page 11 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara - Page 11 Empty Re: Rimac skoro ubio Hammonda iz Top Geara

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 11 of 20 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 20  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum