ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izbor za miss oblina u Sibiru

Page 25 of 45 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 35 ... 45  Next

Go down

Izbor za miss oblina u Sibiru - Page 25 Empty Re: Izbor za miss oblina u Sibiru

Post by govinda 12/3/2017, 23:25

epikur37 wrote:Ja sam imao transcendentno iskustvo, prema parametrima i čujstvu mogu ga tako nazvati ali to moju relativnu slobodu ne mijenja ništa.

Sta si uzeo, lsd, peyotl, gljive?

govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Izbor za miss oblina u Sibiru - Page 25 Empty Re: Izbor za miss oblina u Sibiru

Post by epikur37 12/3/2017, 23:26

speare_shaker wrote:
epikur37 wrote:Ja sam imao transcendentno iskustvo, prema parametrima i čujstvu mogu ga tako nazvati ali to moju relativnu slobodu ne mijenja ništa.

Naravno da ne.
Inače, ovdje ima ponešto o domenu u kojoj se pojavljuje slobodna volja (kritika Libeta):


Ovo malo sažmi tko će sada gledati.


Meni se dogodilo u sred poljoprivredne aktivnosti, misleći o novim patikama i svakodnevici......odjednom sam za cijelih pola minute izašao izvan riječi, spoznaje i pojmova i bio u stanju obuhvatiti sa strane to a to ne mogu opisati.

Niotkud, poslije sam se vratio poslu i sve 5, ali to iskustvo mi je dalo novi kvalitet.





epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Izbor za miss oblina u Sibiru - Page 25 Empty Re: Izbor za miss oblina u Sibiru

Post by Guest 12/3/2017, 23:27

govinda wrote:
deda wrote:
govinda wrote:
Protiv sistema je najbolje boriti se njegovim oruzjem...
iluzija je da sistem uopće postoji

i smiješno je kaos zvati sistemom :D
deda, nisam pobornik nikakve filozofije a jos manje kontriranja radi kontriranja....tako da me zaobidji sa tom nekakvom kvazifilozofijom...
Izbor za miss oblina u Sibiru - Page 25 Zpage080
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Izbor za miss oblina u Sibiru - Page 25 Empty Re: Izbor za miss oblina u Sibiru

Post by L'âme 12/3/2017, 23:28

Mozda samo buđenje iz anestezije..neki ljudi spominju takva iskustva u tim trenutcima.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-11


Back to top Go down

Izbor za miss oblina u Sibiru - Page 25 Empty Re: Izbor za miss oblina u Sibiru

Post by epikur37 12/3/2017, 23:28

govinda wrote:
epikur37 wrote:Ja sam imao transcendentno iskustvo, prema parametrima i čujstvu mogu ga tako nazvati ali to moju relativnu slobodu ne mijenja ništa.

Sta si uzeo, lsd, peyotl, gljive?

Ništa, žeo sam u podne suhe klasove kukuruza u ranu jesen...posve čist i bezbrižan.
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Izbor za miss oblina u Sibiru - Page 25 Empty Re: Izbor za miss oblina u Sibiru

Post by Guest 12/3/2017, 23:29

maggie13 wrote:Mozda samo buđenje iz anestezije..neki ljudi spominju takva iskustva u tim trenutcima.

ili sex, nekima je orgazam duhovo iskustvo
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Izbor za miss oblina u Sibiru - Page 25 Empty Re: Izbor za miss oblina u Sibiru

Post by Guest 12/3/2017, 23:30

Inače je slobodna volja fizikalna nužnost, a to je lijepo objasnio fizičar Michio Kaku u ovom kratkom prilogu:



E da, inače je riječ o neminovnim posljedicama djelovanja Heisenbergova načela neodređenosti, koji je praktički u samim temeljima kvantne mehanike kao temelja kompletne stvarnosti i najvitalnijeg dijela moderne fizike.


Last edited by speare_shaker on 12/3/2017, 23:36; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Izbor za miss oblina u Sibiru - Page 25 Empty Re: Izbor za miss oblina u Sibiru

Post by L'âme 12/3/2017, 23:31

deda wrote:
maggie13 wrote:Mozda samo buđenje iz anestezije..neki ljudi spominju takva iskustva u tim trenutcima.

ili sex, nekima je orgazam duhovo iskustvo
definitivno, i vantjelesno..osobito kad su sa sobom samima.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-11


Back to top Go down

Izbor za miss oblina u Sibiru - Page 25 Empty Re: Izbor za miss oblina u Sibiru

Post by govinda 12/3/2017, 23:32

epikur37 wrote:
govinda wrote:
epikur37 wrote:Ja sam imao transcendentno iskustvo, prema parametrima i čujstvu mogu ga tako nazvati ali to moju relativnu slobodu ne mijenja ništa.

Sta si uzeo, lsd, peyotl, gljive?

Ništa, žeo sam u podne suhe klasove kukuruza u ranu jesen...posve čist i bezbrižan.
heheheeh..a znas od cega se dobija lsd? Udahnuo si plijesan sa kukuruza, dovoljno za 5 minuta tog iskustva...

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Izbor za miss oblina u Sibiru - Page 25 Empty Re: Izbor za miss oblina u Sibiru

Post by Guest 12/3/2017, 23:32

epikur37 wrote:Meni se dogodilo u sred poljoprivredne aktivnosti, misleći o novim patikama i svakodnevici......odjednom sam za cijelih pola minute izašao izvan riječi, spoznaje i pojmova i bio u stanju obuhvatiti sa strane to a to ne mogu opisati.

Niotkud, poslije sam se vratio poslu i sve 5, ali to iskustvo mi je dalo novi kvalitet.

Nisam siguran da bih ga najpreciznije mogao opisati transcendentnim, ali zaista neobično iskustvo. Ja tako nešto nikada nisam doživio, a stariji sam od tebe.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Izbor za miss oblina u Sibiru - Page 25 Empty Re: Izbor za miss oblina u Sibiru

Post by kic 12/3/2017, 23:33

govinda wrote:heheheeh..a znas od cega se dobija lsd? Udahnuo si plijesan sa kukuruza, dovoljno za 5 minuta tog iskustva...


meni brat neki dan objašnjava kako se kokain pravi i na kraju veli: ma da je zdrav, ne bi ga uzimao :^0
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48056
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Izbor za miss oblina u Sibiru - Page 25 Empty Re: Izbor za miss oblina u Sibiru

Post by Guest 12/3/2017, 23:36

speare_shaker wrote:a to je lijepo objasnio fizičar Michio Kaku u ovom kratkom prilogu

Da umjesto fizičara po tom pitanju poslušamo što kažu one znanosti koji se bave radom ljudskog mozga?
A Kakua ćemo pitati o crvotočinama, teoriji struna i multiversu...


Last edited by deda on 12/3/2017, 23:37; edited 2 times in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Izbor za miss oblina u Sibiru - Page 25 Empty Re: Izbor za miss oblina u Sibiru

Post by govinda 12/3/2017, 23:36

kic wrote:
govinda wrote:heheheeh..a znas od cega se dobija lsd? Udahnuo si plijesan sa kukuruza, dovoljno za 5 minuta tog iskustva...


meni brat neki dan objašnjava kako se kokain pravi i na kraju veli: ma da je zdrav, ne bi ga uzimao :^0
Meni je doktor zabranio sve bijelo: secer, so, kokain...

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Izbor za miss oblina u Sibiru - Page 25 Empty Re: Izbor za miss oblina u Sibiru

Post by epikur37 12/3/2017, 23:37

speare_shaker wrote:
epikur37 wrote:Ovo malo sažmi tko će sada gledati.

Riječ je o dugoročnim odlukama. Potpuno je pogrešno slobodnu volju tražiti u spontanim pokretima, kako je to učinio Libet. Odnosno, on je izvodio eksperimente kako bi dokazao da sloboidna volja ne postoji, pri čemu je upotrijebio potpuno pogrešnu metodologiju. No, njegova glavna namjera je očito bila intelektualna provokacija, jer je izašao sa tezom kojoj se ogromna većina ljudi intuitivno suprostavlja.
Inače je slobodna volja fizikalna nužnost, a to je lijepo objasnio fizičar Michio Kaku u ovom kratkom prilogu:




Tu se plete dosta stvari, ako je samo inteligencija onda je algoritam. A to nije slobodna volja.

U konačnici je ipak subjekt/ivnost i vjera temelj slobodne volje.
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Izbor za miss oblina u Sibiru - Page 25 Empty Re: Izbor za miss oblina u Sibiru

Post by neva 12/3/2017, 23:37

govinda wrote:I ja sam vidio svojim ocima te promjene: pocne gledati sapunice zajedno sa njom jer to nju cini sretnom, utakmice Lige prvaka snima pa pogleda sutra jer je njoj serija u vrijeme utakmice, prestane da se druzi sa neozenjenim prijateljima, pocne da se druzi samo sa njenim prijateljima, nju je morao povesti na pecanje i naravno da mu je upropastila ceif, pokupio se nazad kuci nakon pola sata...ima toga koliko hoces...
ako ga na sve to nitko nije prisiljavao nego on tako radi, jer sam tako hoće, ne vidim zašto bi netko drugi imao išta protiv?
ako on želi biti s njom, umjesto prijašnjih stvari koje je želio i radio, to je njegova odluka... čak i kad drugi zbog toga misle da je papučar
ali bitno je da nije ni na što prisiljen i natjeran, i da ne glumi zato da bi izbjegao sukob ili da bi joj se više sviđao
neva
neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

Izbor za miss oblina u Sibiru - Page 25 Empty Re: Izbor za miss oblina u Sibiru

Post by kic 12/3/2017, 23:38

govinda wrote:
kic wrote:
govinda wrote:heheheeh..a znas od cega se dobija lsd? Udahnuo si plijesan sa kukuruza, dovoljno za 5 minuta tog iskustva...


meni brat neki dan objašnjava kako se kokain pravi i na kraju veli: ma da je zdrav, ne bi ga uzimao :^0
Meni je doktor zabranio sve bijelo: secer, so, kokain...

kokain je smeće.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48056
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Izbor za miss oblina u Sibiru - Page 25 Empty Re: Izbor za miss oblina u Sibiru

Post by govinda 12/3/2017, 23:39

Neve wrote:
govinda wrote:I ja sam vidio svojim ocima te promjene: pocne gledati sapunice zajedno sa njom jer to nju cini sretnom, utakmice Lige prvaka snima pa pogleda sutra jer je njoj serija u vrijeme utakmice, prestane da se druzi sa neozenjenim prijateljima, pocne da se druzi samo sa njenim prijateljima, nju je morao povesti na pecanje i naravno da mu je upropastila ceif, pokupio se nazad kuci nakon pola sata...ima toga koliko hoces...
ako ga na sve to nitko nije prisiljavao nego on tako radi, jer sam tako hoće, ne vidim zašto bi netko drugi imao išta protiv?
ako on želi biti s njom, umjesto prijašnjih stvari koje je želio i radio, to je njegova odluka... čak i kad drugi zbog toga misle da je papučar
ali bitno je da nije ni na što prisiljen i natjeran, i da ne glumi zato da bi izbjegao sukob ili da bi joj se više sviđao
Mislim da se sve svodi na to da ocekuje za angradu sex ako radi to sto ona hoce...

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Izbor za miss oblina u Sibiru - Page 25 Empty Re: Izbor za miss oblina u Sibiru

Post by L'âme 12/3/2017, 23:40

kic wrote:
govinda wrote:
kic wrote:
govinda wrote:heheheeh..a znas od cega se dobija lsd? Udahnuo si plijesan sa kukuruza, dovoljno za 5 minuta tog iskustva...


meni brat neki dan objašnjava kako se kokain pravi i na kraju veli: ma da je zdrav, ne bi ga uzimao :^0
Meni je doktor zabranio sve bijelo: secer, so, kokain...

kokain je smeće.
naravno da je.O_O
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-11


Back to top Go down

Izbor za miss oblina u Sibiru - Page 25 Empty Re: Izbor za miss oblina u Sibiru

Post by epikur37 12/3/2017, 23:40

speare_shaker wrote:
epikur37 wrote:Meni se dogodilo u sred poljoprivredne aktivnosti, misleći o novim patikama i svakodnevici......odjednom sam za cijelih pola minute izašao izvan riječi, spoznaje i pojmova i bio u stanju obuhvatiti sa strane to a to ne mogu opisati.

Niotkud, poslije sam se vratio poslu i sve 5, ali to iskustvo mi je dalo novi kvalitet.

Nisam siguran da bih ga najpreciznije mogao opisati transcendentnim, ali zaista neobično iskustvo. Ja tako nešto nikada nisam doživio, a stariji sam od tebe.

Kao da sam izašao iz kompletne ljudske spoznaje i njenih kodova....i kratko pogledao.


Što god to bilo dobro me je odredilo, dalo mi posve drugu perspektivu.

epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Izbor za miss oblina u Sibiru - Page 25 Empty Re: Izbor za miss oblina u Sibiru

Post by govinda 12/3/2017, 23:40

kic wrote:
govinda wrote:
kic wrote:
govinda wrote:heheheeh..a znas od cega se dobija lsd? Udahnuo si plijesan sa kukuruza, dovoljno za 5 minuta tog iskustva...


meni brat neki dan objašnjava kako se kokain pravi i na kraju veli: ma da je zdrav, ne bi ga uzimao :^0
Meni je doktor zabranio sve bijelo: secer, so, kokain...

kokain je smeće.
Ma moraju bijelci da useru nesto...Indijanci zvakali koku hiljadama godina i nije bilo problema i onda bijelac mora neku hemiju da baci..znas da se heroin na pocetku 20,. vijeka prodavao kao lijek protiv kaslja i prehlade?

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Izbor za miss oblina u Sibiru - Page 25 Empty Re: Izbor za miss oblina u Sibiru

Post by Guest 12/3/2017, 23:41

epikur37 wrote:Ovo malo sažmi tko će sada gledati.

Riječ je o tome da se domena slobodne volje nalazi u dugoročnim odlukama, a ne u spontanim pokretima kako je to Libet mislio.
I da, on je očito radio te eksperimente sa spontanim pokretima kako bi pokazao da slobodna volja ne postoji, ali je tu primjenio potpuno pogrešnu metodologiju, očito sa namjerom da napravo jednu intelektualnu provokaciju suprostavljajući se tezi koju ogromna većina ljudi pa i znanstvenika smatra intuitivnom i samorazumljivom.
Provokacija je polučila loše rezultate i Libet je sam priznao nakon nekoliko godina da je pogriješio.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Izbor za miss oblina u Sibiru - Page 25 Empty Re: Izbor za miss oblina u Sibiru

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 25 of 45 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 35 ... 45  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum