ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srbija,Rusija ne treba nam EUnija

Page 7 of 19 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 13 ... 19  Next

Go down

Srbija,Rusija ne treba nam EUnija - Page 7 Empty Re: Srbija,Rusija ne treba nam EUnija

Post by govinda 3/5/2017, 14:21

RayMabus wrote:Za građene bih i hr granica je samo formalnost ....nekome iz rusije il turske baš i nije ...rus za hr treba vadit vizu dok za bih nemora.
nije problem izmedju HR i BiH, problem je unutrasnja podjela BiH...koja vodi u nove sukobe...

govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Srbija,Rusija ne treba nam EUnija - Page 7 Empty Re: Srbija,Rusija ne treba nam EUnija

Post by RayMabus 3/5/2017, 14:25

govinda wrote:
RayMabus wrote:Za građene bih i hr granica je samo formalnost ....nekome iz rusije il turske baš i nije ...rus za hr treba vadit vizu dok za bih nemora.
nije problem izmedju HR i BiH, problem je unutrasnja podjela BiH...koja vodi u nove sukobe...
Budimo realni bih je previše uhljeba ....entiteti , kantoni , opcine ...treba to finacirat. ...i onako ceš morat pojednostavnit nekom šemom tako da ...
RayMabus
RayMabus

Posts : 182055
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija,Rusija ne treba nam EUnija - Page 7 Empty Re: Srbija,Rusija ne treba nam EUnija

Post by RayMabus 3/5/2017, 14:31

U Hr imaš otpor uhljeba po županijama i opcinama jer bi mi to ukidali al taj lobi neda ...tako ti je i u bih samo šta onda netko pocme pricu o ratu i pocme širit strah ....i onda sve ostaje kako je tj njihove fotelje su sigurne ....prozirna prica.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182055
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija,Rusija ne treba nam EUnija - Page 7 Empty Re: Srbija,Rusija ne treba nam EUnija

Post by RayMabus 3/5/2017, 14:34

A ja koliko znam baš ste vi u bošeru prije koju godinu takve napali i opcinske zgrade im spalili ....ista ekipa prodaje pricu o sukobu jer eto kao bit ce sukob pa širi strah dobro je vama i ovako mi vas štitimo.


...

Srbija,Rusija ne treba nam EUnija - Page 7 Prosvjed_tuzla10-070214
RayMabus
RayMabus

Posts : 182055
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija,Rusija ne treba nam EUnija - Page 7 Empty Re: Srbija,Rusija ne treba nam EUnija

Post by epikur37 3/5/2017, 14:35

Regoch bas tako kako si stavio kartu.
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Srbija,Rusija ne treba nam EUnija - Page 7 Empty Re: Srbija,Rusija ne treba nam EUnija

Post by Regoč 3/5/2017, 14:39

epikur37 wrote:Regoch bas tako kako si stavio kartu.
Pa kad ti stalno nešto mutiš, a nikako da jasno prikažeš.

_________________
Srbija,Rusija ne treba nam EUnija - Page 7 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Srbija,Rusija ne treba nam EUnija - Page 7 Empty Re: Srbija,Rusija ne treba nam EUnija

Post by govinda 3/5/2017, 14:39

Epikur, kada bi se stvorila ta tvoja Hercegbosna, gdje bi ti zaposlio one hiljade Hrvata koji trenutno rade u kantonalnim i federalnim ministarstvima, opstinskoj administraciji i bezbroj fondova, agencija i zavoda? Imas li rjesenje za to?

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Srbija,Rusija ne treba nam EUnija - Page 7 Empty Re: Srbija,Rusija ne treba nam EUnija

Post by RayMabus 3/5/2017, 14:41

govinda wrote:Epikur, kada bi se stvorila ta tvoja Hercegbosna, gdje bi ti zaposlio one hiljade Hrvata koji trenutno rade u kantonalnim i federalnim ministarstvima, opstinskoj administraciji i bezbroj fondova, agencija i zavoda? Imas li rjesenje za to?
Ista prica ti je i s izetbegovicevim i dodikovim uhljebima ....nema razlike ...sve foteljaši i karijeristi od državne sise.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182055
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija,Rusija ne treba nam EUnija - Page 7 Empty Re: Srbija,Rusija ne treba nam EUnija

Post by govinda 3/5/2017, 14:42

RayMabus wrote:
govinda wrote:Epikur, kada bi se stvorila ta tvoja Hercegbosna, gdje bi ti zaposlio one hiljade Hrvata koji trenutno rade u kantonalnim i federalnim ministarstvima, opstinskoj administraciji i bezbroj fondova, agencija i zavoda? Imas li rjesenje za to?
Ista prica ti je i s izetbegovicevim i dodikovim uhljebima ....nema razlike ...sve foteljaši i karijeristi od državne sise.
normalno...a epikur misli da ce valjda Hrvatska da zaposli te hiljade parazita...

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Srbija,Rusija ne treba nam EUnija - Page 7 Empty Re: Srbija,Rusija ne treba nam EUnija

Post by epikur37 3/5/2017, 14:46

Regoč wrote:
epikur37 wrote:Regoch bas tako kako si stavio kartu.
Pa kad ti stalno nešto mutiš, a nikako da jasno prikažeš.

Bila je ta karta prije par godina i negdje sam je sacuvao.

To je to rješenje kojim bi trebali biti svi zadovoljni.

Maksimalno uzima etničke teritorije kao ključ i oblikuje održive cjeline u kontinuitetu.

I to bih uredio u principu federalizma s jasnim mehanizmom za samoodređenje federalnih jedinica.

Ni manje ni više.

Mislim da sam onim što sam pisao do sada o bih uz ovu kartu koju si stavio zaključio svoj stav o BiH.





epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Srbija,Rusija ne treba nam EUnija - Page 7 Empty Re: Srbija,Rusija ne treba nam EUnija

Post by epikur37 3/5/2017, 14:46

govinda wrote:
RayMabus wrote:
govinda wrote:Epikur, kada bi se stvorila ta tvoja Hercegbosna, gdje bi ti zaposlio one hiljade Hrvata koji trenutno rade u kantonalnim i federalnim ministarstvima, opstinskoj administraciji i bezbroj fondova, agencija i zavoda? Imas li rjesenje za to?
Ista prica ti je i s izetbegovicevim i dodikovim uhljebima ....nema razlike ...sve foteljaši i karijeristi od državne sise.
normalno...a epikur misli da ce valjda Hrvatska da zaposli te hiljade parazita...

To nije tvoja briga.
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Srbija,Rusija ne treba nam EUnija - Page 7 Empty Re: Srbija,Rusija ne treba nam EUnija

Post by RayMabus 3/5/2017, 14:46

govinda wrote:
RayMabus wrote:
govinda wrote:Epikur, kada bi se stvorila ta tvoja Hercegbosna, gdje bi ti zaposlio one hiljade Hrvata koji trenutno rade u kantonalnim i federalnim ministarstvima, opstinskoj administraciji i bezbroj fondova, agencija i zavoda? Imas li rjesenje za to?
Ista prica ti je i s izetbegovicevim i dodikovim uhljebima ....nema razlike ...sve foteljaši i karijeristi od državne sise.
normalno...a epikur misli da ce valjda Hrvatska da zaposli te hiljade parazita...
Da i zadužuješ se a poslije ce bit prodaja javnih firmi i uhljebici na biro.

Srbija,Rusija ne treba nam EUnija - Page 7 Grafikon(1)
RayMabus
RayMabus

Posts : 182055
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija,Rusija ne treba nam EUnija - Page 7 Empty Re: Srbija,Rusija ne treba nam EUnija

Post by RayMabus 3/5/2017, 14:49

Ukupna zaduženost Bosne i Hercegovine, zaključno sa 31. decembrom 2015. godine, iznosi gotovo 12 milijardi maraka. Od toga je vanjski dug prema raznim kreditorima 8,5 milijardi, a unutrašnje obaveze iznose 3,5 milijarde maraka.
Javna zaduženost BiH, dakle vanjski i unutarnji dug, u 2015. godini porasli su za 420 miliona maraka, u odnosu na 2014. godinu.
Ukupan vanjski dug BiH krajem 2015. iznosio je 8 milijardi i 401 milion maraka. Od toga je dug Federacije 5 milijardi i 308 miliona, RS-a, 3 milijarde i 15 miliona maraka, te Brčko Distrikta 21 milion maraka.

Gotovo polovina vanjskog duga podložna je kamatnom riziku, jer nema fiksnu kamatnu stopu. A kako je kada takva situacija krene po zlu, primjer je upravo Srbija, čije je javni dug, nakon Brexita, u jednom danu porastao za 228 miliona eura, usljed turbulencija na valutnom tržištu.
"Mi nismo prezadužena zemlja ali to ne znači da ne treba biti vrlo oprezan. Svako novo zaduženje može biti izuzetno problematično obzirom na usmjeravanje tih sredstava", rekao je Mijo Mišić, sekretar Udruženja banaka BiH.

Dugujemo najrazličitijim međunarodnim kreditorima,a evo kojima najviše:
- Svjetskoj banci - 2 milijarde i 783 miliona KM
- Evropskoj investicijskoj banci - 1 milijardu i 550 miliona KM
- Međunarodnom monetarnom fondu - Više od milijardu maraka KM

http://ba.n1info.com/a102540/Vijesti/Vijesti/Znate-li-koliko-iznosi-ukupan-javni-dug-BiH.html
RayMabus
RayMabus

Posts : 182055
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija,Rusija ne treba nam EUnija - Page 7 Empty Re: Srbija,Rusija ne treba nam EUnija

Post by RayMabus 3/5/2017, 14:51

Što se tiče regiona, najzaduženija je Hrvatska (21. mjesto na svijetu), s 85 posto BDP-a, zatim  Slovenija sa 83,3 posto i Srbija sa 77,4 posto duga u BDP-u.
Bosna i Hercegovina umjereno je zadužena zemlja, što doprinosi njenoj fiskalnoj snazi i omogućava joj da, i uz ograničeni pristup vanjskom financiranju, može računati na dalju finansijsku podršku međunarodnih finansijskih institucija, navodi se, među ostalim, u obrazloženju ocjene kreditnog rejtinga.
- See more at: http://www.avaz.ba/clanak/256696/bih-medu-najboljima-u-svijetu-javni-dug-drzave-svega-33-posto-bdp-a?url=clanak/256696/bih-medu-najboljima-u-svijetu-javni-dug-drzave-svega-33-posto-bdp-a#sthash.mQ9eOLoM.dpuf
RayMabus
RayMabus

Posts : 182055
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija,Rusija ne treba nam EUnija - Page 7 Empty Re: Srbija,Rusija ne treba nam EUnija

Post by epikur37 3/5/2017, 14:52

govinda wrote:
ponavljam i tebi sto sam epikuru rekao: kad i ako se to desi ja prvi se odricem te bosnjacke nacionalne drzave..bolje Cigan bez drzave nego imati taj smijesni geto za drzavu....

Gle ne možeš imati više neg što imaš i raširiti se na više nego što je tvoje.

Ti se možeš odreći i zatrovati svoju bašču i krenuti ne znam kamo ali Bošnjaci će pristati i urediti svoju državu.

I onda zašto ne, surađivati sa susjedima.
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Srbija,Rusija ne treba nam EUnija - Page 7 Empty Re: Srbija,Rusija ne treba nam EUnija

Post by RayMabus 3/5/2017, 14:53

Uglavnom sad ti ide faza zaduživanja ...sad je trecina BDPa ....i u narednim godinama uhljebistan ce se zaduživat .....to ti je ekonomska politika BIH ....poslije cete doc na 2/3 BDP ....i onda cete morat malo rezat troškove a to znaci administraciju i to su ti te reforme.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182055
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija,Rusija ne treba nam EUnija - Page 7 Empty Re: Srbija,Rusija ne treba nam EUnija

Post by govinda 3/5/2017, 15:09

epikur37 wrote:
Regoč wrote:
epikur37 wrote:Regoch bas tako kako si stavio kartu.
Pa kad ti stalno nešto mutiš, a nikako da jasno prikažeš.

Bila je ta karta prije par godina i negdje sam je sacuvao.

To je to rješenje kojim bi trebali biti svi zadovoljni.

Maksimalno uzima etničke teritorije kao ključ i  oblikuje održive cjeline u kontinuitetu.

I to bih uredio u principu federalizma s jasnim mehanizmom za samoodređenje federalnih jedinica.

Ni manje ni više.

Mislim da sam onim što sam pisao do sada o bih uz ovu kartu koju si stavio zaključio svoj stav o BiH.





ne bi svi bili zadovoljeni i provodjenje te karte u djelo dovodi do novih sukoba i novih mrtvih ljudi..jednostavno, ti zelis rat i zelis da taj rat odradi neko drugi za tebe dok ti to sve posmatras na TV...zasto okolisas, reci bratge da zelis sukobe a ne tu ko macak oko vruce kase...

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Srbija,Rusija ne treba nam EUnija - Page 7 Empty Re: Srbija,Rusija ne treba nam EUnija

Post by govinda 3/5/2017, 15:10

epikur37 wrote:
govinda wrote:
ponavljam i tebi sto sam epikuru rekao: kad i ako se to desi ja prvi se odricem te bosnjacke nacionalne drzave..bolje Cigan bez drzave nego imati taj smijesni geto za drzavu....

Gle ne možeš imati više neg što imaš i raširiti se na više nego što je tvoje.

Ti se možeš odreći i zatrovati svoju bašču  i krenuti ne znam kamo ali Bošnjaci će pristati i  urediti svoju državu.

I onda zašto ne, surađivati sa susjedima.
Ne znam a ostale ali ja znam sta cu uraditi sa svojom imovinom...ima sve da gori..pod uslovom da me tvoji
hrvati ili srbi ne zakolju prije toga...

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Srbija,Rusija ne treba nam EUnija - Page 7 Empty Re: Srbija,Rusija ne treba nam EUnija

Post by epikur37 3/5/2017, 15:18

Nista neće gorjeti, proces etničke teritorijalizacije i homogenizacije se privodi kraju....


Ono što je opasno je inzistiranje na zajedničkoj državi ili još više na nekakvoj građanskoj unitarnoj..

to je čisto silovanje logiuke, razuma, politike
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Srbija,Rusija ne treba nam EUnija - Page 7 Empty Re: Srbija,Rusija ne treba nam EUnija

Post by govinda 3/5/2017, 15:33

epikur37 wrote:
govinda wrote:
RayMabus wrote:
govinda wrote:Epikur, kada bi se stvorila ta tvoja Hercegbosna, gdje bi ti zaposlio one hiljade Hrvata koji trenutno rade u kantonalnim i federalnim ministarstvima, opstinskoj administraciji i bezbroj fondova, agencija i zavoda? Imas li rjesenje za to?
Ista prica ti je i s izetbegovicevim i dodikovim uhljebima ....nema razlike ...sve foteljaši i karijeristi od državne sise.
normalno...a epikur misli da ce valjda Hrvatska da zaposli te hiljade parazita...

To nije tvoja briga.
kako nije moja briga? Sta ako se ja zadesim u toj Hercegbosni? Da li to znaci da cu i dalje izdrzavati hiljade parazita, ovaj put samo Hrvate parazite?

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Srbija,Rusija ne treba nam EUnija - Page 7 Empty Re: Srbija,Rusija ne treba nam EUnija

Post by govinda 3/5/2017, 15:34

epikur37 wrote:Nista neće gorjeti, proces etničke teritorijalizacije i homogenizacije se privodi kraju....


Ono što je opasno je inzistiranje na zajedničkoj državi ili još više na nekakvoj građanskoj unitarnoj..

to je čisto silovanje logiuke, razuma, politike
Moja imovina ce da gori...nemislis valjda da ces mi i to zabraniti? Ja cu zapaliti sve svoje i nece se ni Hrvat ni Srbin setati po mojoj kuci i po mom vocnjaku...eto...

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Srbija,Rusija ne treba nam EUnija - Page 7 Empty Re: Srbija,Rusija ne treba nam EUnija

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 19 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 13 ... 19  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum