ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu!

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu! - Page 3 Empty Re: Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu!

Post by Guest Tue 28 Feb - 21:20

Leviathan2 wrote:
michaellcmacha wrote:
Leviathan2 wrote:e koji si ti shaban, da te nema trebalo bi te izmislit, kog bi tre prculjio da nema tebe :D
a koga ne... pa nitko od ovih koji su na dispoziciji nije na ti s mozgom...
al pizon je extra, uvijek sjedne treu ko kec na desetku :D, a onda pocne shamaranje :D

ne ti  si extra, mislis da se dogadja ono sto zelis
ajde skini mi se vise sa q
niti sam te ikada komentarisao  niti nameravam
zivi u svom paralelnom svetu i yebi se

Guest
Guest


Back to top Go down

Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu! - Page 3 Empty Re: Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu!

Post by RayMabus Tue 28 Feb - 21:22

U Hr nema rudnika , u bIh i Srbiji da , dosta pratim u temu ....prije par dana je jedan u Kaknju poginuo.

...

"Došlo je do teže povrede mašinovođe dizel lokomotive Nedžada Sabljakovića (1969). Povrijeđeni radnik je sanitetskim vozilom hitno transportiran u Kantonalnu bolnicu Zenica, ali je usljed zadobijenih povreda preminuo", kazali su iz RMU Kakanj.

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika/nesreca-u-rmu-kakanj-radnik-poginuo-u-pogonu-separacije/170224027
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu! - Page 3 Empty Re: Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu!

Post by Guest Tue 28 Feb - 21:23

michaellcmacha wrote:
Leviathan2 wrote:
michaellcmacha wrote:
pizzon wrote:
Leviathan2 wrote:s cim se pizon ponosi, e jebenm te zivote, 
kak ide ona narodna,
cega se pametan stidi s tim se budala ponosi

el ti citas sta pise ili samo kenjas cisto fizioloski
treba otvoriti anketu koji je forumaš najgluplji... ja sve što imam, a ako treba i što nemam stavljam na tebe da ćeš odnijeti pobjedu u toj anketi....
ma jebes anketu kad znas rezultat :D
jebote uža srbija a pogotovo južni dio su u totalnoj banani, a ova budalina servira frizirani tekst o kurcu, a ne najvećem nalazištu zlata...
jug srbije, makoliko bio banana, svakako je ok u odnosu na hr kamenjar i zmijarnik
30% hrvatske i vise, obican je zmijarnik
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu! - Page 3 Empty Re: Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu!

Post by Guest Tue 28 Feb - 21:26

Noor wrote:nemojte pizzona više, naljutit će se...pa da uz kragujevac ne ode i forum u vazduh

tebe ne kapiram,
da li postoji moj post kojim te na bilo koji nacin vredjam
a ti, ko zapeta puska
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu! - Page 3 Empty Re: Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu!

Post by RayMabus Tue 28 Feb - 21:30

U BiH je uglavnom ugljen , željezn ruda u Ljublji kraj Prijedora , cink tamo kraj zvornika , ima još nešto manjih rudnika ...u Srbiji isto ugljen al ima i zlata i Trepča ....uglavnom to je unutrašnjost , nisu ravnice , zabaceni krajevi ....rudnici su se gradili u bivšoj JUgi a evo danas Srbija sama nit ima para nit tehnologije pa ceka privatnog investiora al ok poanta je opet da je u tim krajevima rudnik = otvaranje dosta radnih mjesta tako da vape za takvim investicijama.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu! - Page 3 Empty Re: Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu!

Post by Serbinho-3 Tue 28 Feb - 21:32

Ima zlata i u reci Pek, tamo vec tradicionalno traze ljudi a ovo, sta neko ima od toga kao i mase ostalog.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27345
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu! - Page 3 Empty Re: Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu!

Post by Serbinho-3 Tue 28 Feb - 21:32

Traze vrganj, malo zlato, skupi se...
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27345
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu! - Page 3 Empty Re: Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu!

Post by Guest Tue 28 Feb - 21:38

RayMabus wrote:
Noor wrote:nemojte pizzona više, naljutit će se...pa da uz kragujevac ne ode i forum u vazduh
Ja sam mu realno odgovorio ...kao rudnik operativan 2021 a sad je 2017 i izbori su ....ono ljudima treba posao sada ...do 2021 ce skapat od gladi.
ma neće, već nagodinu će plate bit 400 evra
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu! - Page 3 Empty Re: Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu!

Post by Guest Tue 28 Feb - 21:40

maa, da se ja pitam, uzeo bih kredit ili opremu, pod zakup,
i sam krenuo. kakve koncesije kakve price, nego to je sve politika.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu! - Page 3 Empty Re: Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu!

Post by RayMabus Tue 28 Feb - 21:40

Rudniku mrkog uglja Kakanj danas je Elektroprivreda Bosne i Hercegovine na upotrebu predala rudarsku mehanizaciju široko čelo vrijednosti 21 milion KM kojom će biti olakšani iskopi i prije svega veća sigurnost rudara u jami Begići Bištrani.
Današnjem puštanju opreme u rad prisustvovale su brojne delegacije iz BiH, kao i isporučilac samohodne hidraulične podgrade iz Poljske firme Becker-WarkopSp. Široko čelo pušteno je u probni rad 14. februara, a danas uoči Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine i zvanično je pušteno u rad.

Direktor Rudnika mrkog uglja Kakanj Kasim Alajbegović je kazao kako je današnjom predajom opreme Kakanj dobio dvije širokočelne jame kojima je povećana sigurnost rudara.

"Investiciju od 21 milion KM rudnik Kakanj s postojećom proizvodnjom i ekonomskim odnosima nije mogao osigurati. Prepoznala je to uprava Elektroprivrede i omogućila rudarima Kaknja da imaju posebnu mehanizaciju za eksploataciju uglja. Koliko god da im kažemo hvala, malo je. Mi znamo šta smo dobili, ovo je visokoproduktivna i sigurna oprema. Ovo nam znači stabilnost i kontinuitet u eksploataciji uglja, ali i sigurnost rudara od 1. do 80. sekcije", kazao je Alajbegović.

Širokočelnu rudarsku opremu sačinjavaju: samohodna hidraulična podgrada od 80 sekcija pojedinačne težine 15 tona, dvobubnjasta mašina za rezanje uglja, čelni dvolančani grabuljasti transporter, odvozni grabuljar, protočna drobilica, upravljački sistem, hidraulične pumpe visokog pritiska i elektro oprema.



Izvršni direktor za proizvodnju Elektroprivrede Nevad Ikanović u današnjem obraćanju prisutnima je kazao kako je cilj danas predate opreme povećanje sigurnosti i humanizacije rudara.

Ovo što danas gledamo je rudarski život gdje se danas radujete, sutra tugujete i tako čitav život. Radovali smo se puštanju ove opreme, a zatim se dogodila nesreća na separaciji i klizište. Ova oprema imat će za cilj veću sigurnost, humanizaciju, a tek onda i povećanje proizvodnje koja će omogućiti sigurnost ekonomije rudnika u Kaknju", izjavio je Ikanović.

U septembru 2016. godine potpisan je Ugovor o nabavci transportnog sistema, dizel lokomotive s donjom šinom dužine od 1.500 metara. Cijena transportnog sistema iznosila je 2,73 miliona KM, a pomoću nje u jamu Begići dopremljeno je blizu 2.500 tona rudarske opreme.

Širokočelna oprema dnevno može otkopati i transportovati velike količine uglja koje su potrebne rudniku u Kaknju, ali maksimalnu iskorištenost mašine usporava transport kamionima.

Generalni direktor Elektroprivrede Bajazid Jašarević je simboličnom predajom daljinskog uređaja automatizovane opreme direktoru RMU Kakanj Kasimu Alajbegoviću zvanično završio probni period mašine.-

https://www.klix.ba/biznis/investicije/rudnik-mrkog-uglja-kakanj-pustio-u-rad-opremu-vrijednu-21-milion-km/170228068
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu! - Page 3 Empty Re: Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu!

Post by michaellcmacha Tue 28 Feb - 21:52

pizzon wrote:maa, da se ja pitam, uzeo bih kredit ili opremu, pod zakup,
i sam krenuo. kakve koncesije kakve price, nego to je sve politika.
ti nisi normalan... tko bi tebe ama za bilo šta pitao... šoić a bome i vučko da te čitaju skupno bi te pitali "alo pizdon jel znaš to koliko je 500 milijona evra" " pa toliko vascelu srbiju da izuješ ne mreš skucat, a ti bi kredit onako iz zajebancije digo... e il opremu u zakup uzeo... pa što ne dignete kredit i kupite onu skalameriju od rusa, al da je bar 20 godina stara a ne 30 i kusur.... e da i obojica bi te sterali u mp3 tako mutava... šoić bi ti usput reko "pizdiću i da ćutiš, od sad pa do kraja serijala"
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu! - Page 3 Empty Re: Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu!

Post by RayMabus Tue 28 Feb - 21:53

Serbinho-3 wrote:Ima zlata i u reci Pek, tamo vec tradicionalno traze ljudi a ovo, sta neko ima od toga kao i mase ostalog.
A evo baš citam , još od starih Grka.

Pretpostavlja se da su Grci, još u vremenu prije Trojanskog rata, eksploatirali zlatonosne rijeke današnje sjeverne Srbije, među kojima je svakako bio i Pek kao najzlatonosniji. Za samo ispiranje zlata Grci su koristili ovčije runo koje su polagali u korito rijeke. Ova drevna ispiračka tehnika, koju su Grci, prema Herodotu, preuzeli od Kolhiđana, zadržala se među stanovnicima doline Peka sve do skorašnjih vremena.
Ime naselja Majdanpek je po porijeklu historijska mješavina starogrčkih, staroslovenskih i arapsko-turskih izraza, čije je krajnje značenje "rudnik bakra (majdan) na zlatonosnoj rijeci (Pek)".
Grad je industrijaliziran polovinom 20. vijeka kroz industrijski program započet od strane tadašnje Vlade SFRJ. Kroz kasniji period 20. vijeka grad je dostigao veliki industrijski napredak i bio jedan od najrazvijenijih područja u metalurgiji i eksploataciji bakra. Međutim, tokom 1990-ih godina dolazi do pada industrijske proizvodnje i danas se grad bori da obnovi ranije industrijske uspjehe

https://bs.wikipedia.org/wiki/Majdanpek
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu! - Page 3 Empty Re: Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu!

Post by Guest Tue 28 Feb - 21:54

michaellcmacha wrote:
pizzon wrote:maa, da se ja pitam, uzeo bih kredit ili opremu, pod zakup,
i sam krenuo. kakve koncesije kakve price, nego to je sve politika.
ti nisi normalan... tko bi tebe ama za bilo šta pitao... šoić a bome i vučko da te čitaju skupno bi te pitali "alo pizdon jel znaš to koliko je 500 milijona evra" " pa toliko vascelu srbiju da izuješ ne mreš skucat, a ti bi kredit onako iz zajebancije digo... e il opremu u zakup uzeo... pa što ne dignete kredit i kupite onu skalameriju od rusa, al da je bar 20 godina stara a ne 30 i kusur.... e da i obojica bi te sterali u mp3 tako mutava... šoić bi ti usput reko "pizdiću i da ćutiš, od sad pa do kraja serijala"
ne ti si ogranicen, ko dudek,
500 miliona jedva 8 % u odnosu na dobit od procenje kolicine vrednosti zalata
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu! - Page 3 Empty Re: Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu!

Post by RayMabus Tue 28 Feb - 21:56

michaellcmacha wrote:
pizzon wrote:maa, da se ja pitam, uzeo bih kredit ili opremu, pod zakup,
i sam krenuo. kakve koncesije kakve price, nego to je sve politika.
ti nisi normalan... tko bi tebe ama za bilo šta pitao... šoić a bome i vučko da te čitaju skupno bi te pitali "alo pizdon jel znaš to koliko je 500 milijona evra" " pa toliko vascelu srbiju da izuješ ne mreš skucat, a ti bi kredit onako iz zajebancije digo... e il opremu u zakup uzeo... pa što ne dignete kredit i kupite onu skalameriju od rusa, al da je bar 20 godina stara a ne 30 i kusur.... e da i obojica bi te sterali u mp3 tako mutava... šoić bi ti usput reko "pizdiću i da ćutiš, od sad pa do kraja serijala"
Nije samo to nego i cijena zlata na svijetskom tržištu , svaki novi rudnik je konkurenkcija pa mnogi koji to i mogu nece da otvoraraju nego samo uzmu u zakup i onda da stoji dok cijena zlata neskoci ....uglavnom ima tu malverzacija oko prava na iskop .....duga prica ....a onda tko se time profesionalno bavi normalno da oce sve tj šta više moguce ....tako da Srbiji ko državi je riskantno toliko ulagat a nije svijetski igrac kao ove kompanije i korporacije koje se s time profesionalno bave.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu! - Page 3 Empty Re: Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu!

Post by RayMabus Tue 28 Feb - 22:01

pizzon wrote:
michaellcmacha wrote:
pizzon wrote:maa, da se ja pitam, uzeo bih kredit ili opremu, pod zakup,
i sam krenuo. kakve koncesije kakve price, nego to je sve politika.
ti nisi normalan... tko bi tebe ama za bilo šta pitao... šoić a bome i vučko da te čitaju skupno bi te pitali "alo pizdon jel znaš to koliko je 500 milijona evra" " pa toliko vascelu srbiju da izuješ ne mreš skucat, a ti bi kredit onako iz zajebancije digo... e il opremu u zakup uzeo... pa što ne dignete kredit i kupite onu skalameriju od rusa, al da je bar 20 godina stara a ne 30 i kusur.... e da i obojica bi te sterali u mp3 tako mutava... šoić bi ti usput reko "pizdiću i da ćutiš, od sad pa do kraja serijala"
ne ti si ogranicen, ko dudek,
500 miliona jedva 8 % u odnosu na dobit od procenje kolicine vrednosti zalata
Pizzon nije samo to trošak nego i place ljudima a državna si firma , pa kontroliraj radnike ....ovako nema toga a privatnik plača režije ( struja , voda ) ....država tu zaradi a da sama otvori ovo a radnici na državnom trošku plus kradu zlato plus sama država plača struju i vodu .....neisplati se.....bolje privatnik i onda pogodit šta bolji ugovor i to ti je to.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu! - Page 3 Empty Re: Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu!

Post by RayMabus Tue 28 Feb - 22:12

Zlato i dijamanti ...eto sad zamisli država Srbija uza sve ovo gore navedeno zaposli mene i tebe da tu radimo ...pa jbte cim vidimo grumen dogovorili bi se pola pola ....ono rudnik pun zlata ništa zlata nema a radnici rade kuce na pet katova i voze Lamborđinije.

Pa nije Vučić glup baš toliko ....i šta da to napravi ? Da strogo kontrolira radnike i tuce ih ako kradu ? Pa izgubio bi odma iduce izbore. Ajde moj covik : zlato i dijamanti......nije to ugljen i bakar pa kad staviš komad ugljena u đep nikom ništa tj nije neka šteta za proizvodnju ....zlato i dijamanti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu! - Page 3 Empty Re: Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu!

Post by Serbinho-3 Tue 28 Feb - 22:54

RayMabus wrote:
Serbinho-3 wrote:Ima zlata i u reci Pek, tamo vec tradicionalno traze ljudi a ovo, sta neko ima od toga kao i mase ostalog.
A evo baš citam , još od starih Grka.

Pretpostavlja se da su Grci, još u vremenu prije Trojanskog rata, eksploatirali zlatonosne rijeke današnje sjeverne Srbije, među kojima je svakako bio i Pek kao najzlatonosniji. Za samo ispiranje zlata Grci su koristili ovčije runo koje su polagali u korito rijeke. Ova drevna ispiračka tehnika, koju su Grci, prema Herodotu, preuzeli od Kolhiđana, zadržala se među stanovnicima doline Peka sve do skorašnjih vremena.
Ime naselja Majdanpek je po porijeklu historijska mješavina starogrčkih, staroslovenskih i arapsko-turskih izraza, čije je krajnje značenje "rudnik bakra (majdan) na zlatonosnoj rijeci (Pek)".
Grad je industrijaliziran polovinom 20. vijeka kroz industrijski program započet od strane tadašnje Vlade SFRJ. Kroz kasniji period 20. vijeka grad je dostigao veliki industrijski napredak i bio jedan od najrazvijenijih područja u metalurgiji i eksploataciji bakra. Međutim, tokom 1990-ih godina dolazi do pada industrijske proizvodnje i danas se grad bori da obnovi ranije industrijske uspjehe

https://bs.wikipedia.org/wiki/


Cela ta regija je na zlatu.
Jedno vreme sam radio za Italijana i tamo sam cesto bio, pa znam.
Ima ljudi koji se zanimaju i nadju zlato, jer da nema, odavno bi digli ruke.
Dosta njih trazi u reci i nadju.
Madlen Vestica Olbrajtova da je znala, ne bi se sa Kosovom ni zanimala.
Keks je nazvan Zlatni Pek, ne slucajno.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27345
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu! - Page 3 Empty Re: Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu!

Post by Guest Wed 1 Mar - 0:42

michaellcmacha wrote:
pizzon wrote:
Leviathan2 wrote:s cim se pizon ponosi, e jebenm te zivote, 
kak ide ona narodna,
cega se pametan stidi s tim se budala ponosi

el ti citas sta pise ili samo kenjas cisto fizioloski
treba otvoriti anketu koji je forumaš najgluplji... ja sve što imam, a ako treba i što nemam stavljam na tebe da ćeš odnijeti pobjedu u toj anketi....
On i ezek po 40%, svi ostali će se već nekako stisnuti u preostalom dijelu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu! - Page 3 Empty Re: Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu!

Post by Guest Wed 1 Mar - 0:46

Leviathan2 wrote:
michaellcmacha wrote:
Leviathan2 wrote:e koji si ti shaban, da te nema trebalo bi te izmislit, kog bi tre prculjio da nema tebe :D
a koga ne... pa nitko od ovih koji su na dispoziciji nije na ti s mozgom...
al pizon je extra, uvijek sjedne treu ko kec na desetku :D, a onda pocne shamaranje :D
Ma to je sve slučajno, ja tamo ezeku pokazujem andromedu kad odjednom naleti pizdon i gle čuda sudari se sa sa mojom ispruženom rukom i onda ispadne da sam ga namjerno tukao :(
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu! - Page 3 Empty Re: Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu!

Post by Guest Wed 1 Mar - 0:50

Noor wrote:nemojte pizzona više, naljutit će se...pa da uz kragujevac ne ode i forum u vazduh
Ako se naljuti opet će nas bojkotirati samovoljno tri dana a to je za nas smrtni grijeh, takav genije, takav velikan...ja naprosto padam u nesvijest kad ga nema a vjerujem i većina forumaša!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu! - Page 3 Empty Re: Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu!

Post by Guest Wed 1 Mar - 0:53

pizzon wrote:
michaellcmacha wrote:
Leviathan2 wrote:
michaellcmacha wrote:
pizzon wrote:

el ti citas sta pise ili samo kenjas cisto fizioloski
treba otvoriti anketu koji je forumaš najgluplji... ja sve što imam, a ako treba i što nemam stavljam na tebe da ćeš odnijeti pobjedu u toj anketi....
ma jebes anketu kad znas rezultat :D
jebote uža srbija a pogotovo južni dio su u totalnoj banani, a ova budalina servira frizirani tekst o kurcu, a ne najvećem nalazištu zlata...
jug srbije, makoliko bio banana, svakako je ok u odnosu na hr kamenjar i zmijarnik
30% hrvatske i vise, obican je zmijarnik
Pa koji ste ga kurac onda htjeli okupirati i dijelom uspjeli ako je tako kako pišeš a? Popušili cijeli rat zbog zmijarnika :DDD bome pizdonu ovim postom si stekao prednost nad ezekom za 5%  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu! - Page 3 Empty Re: Otvara se najbogatiji RUDNIK ZLATA na svetu!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum