ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Doneck

Page 8 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Doneck - Page 8 Empty Re: Doneck

Post by Guest Thu 1 Oct - 0:09

Fénix wrote:Opet, što to sve znači za Ukrajinu nakon sukoba? Hajde to predvidite!
pa recimo da dodje do mira prema odredbama iz minska... 
idem baš googlati minsk 2


On the first day after the pullout a dialogue is to start on modalities of conducting local elections in accordance with the Ukrainian legislation and the Law of Ukraine "On temporary Order of Local Self-Governance in Particular Districts of Donetsk and Luhansk Oblasts," and also about the future of these districts based on the above-mentioned law.

Without delays, but no later than 30 days from the date of signing of this document, a resolution has to be approved by the Verkhovna Rada of Ukraine, indicating the territory which falls under the special regime in accordance with the law "On temporary Order of Local Self-Governance in Particular Districts of Donetsk and Luhansk Oblasts," based in the line set up by the Minsk Memorandum as of 19 September 2014.




Define the modalities of a full restoration of social and economic connections, including social transfers, such as payments of pensions and other payments (income and revenue, timely payment of communal bills, restoration of tax payments within the framework of Ukrainian legal field).


[*]Restore control of the state border to the Ukrainian government in the whole conflict zone, which has to start on the first day after the local election and end after the full political regulation (local elections in particular districts of Donetsk and Luhansk oblasts based on the law of Ukraine and Constitutional reform) by the end of 2015, on the condition of fulfilment of Point 11 – in consultations and in agreement with representatives of particular districts of Donetsk and Luhansk oblasts within the framework of theTrilateral Contact Group.

[/list]




[*]Constitutional reform in Ukraine, with a new constitution to come into effect by the end of 2015, the key element of which is decentralisation (taking into account peculiarities of particular districts of Donetsk and Luhansk oblasts, agreed with representatives of these districts), and also approval of permanent legislation on the special status of particular districts of Donetsk and Luhansk oblasts in accordance with the measures spelt out in the attached footnote








eh sada , sporazum (čisto da naglasim velik dio srba i novorusa sam sporazum smatra izdajničkim, ali naravno i dio radikalnih ukrainaca) ima par zajebanih stavki.. ovdje sam kopirao "zajebane stavke"


dolazi do primirja, i oružje se povlači.  ukrainci su donjeli zakone i ustav o decentralizaciji i to je provedeno(iako su neki desničari bacili bombu pa je poginulo par ukrainaca prije par tjedana). ukrainci su pristali na amnestiju i to je ok. 


po sporazumu ukrainci će morati početi isplaćivati penzije, ali regija uredno plaćati porez kijevu.


zajebana stavka su izbori i izlazak ukrainske vojske na granicu sa rusijom.    


dakle ukrainci valjda žele da izbori budu po njihovim pravilima, a ovi hoće svoja. poznavajući Putina , vjerojatno će Putin progurati da ovdje izbori idu po Ukrainskim pravilima.. zašto Putin podilazi Ukraini? Jer ne želi dva fronta.




Strelakov najpoznatiji novoruski analitičar - situaciju za novorusiju smatra totalnim porazom, ali otom potom. 
Zanima me šta colonel cassad piše, nisam odavno bio na njegovom blogu, mogao bi sada

Guest
Guest


Back to top Go down

Doneck - Page 8 Empty Re: Doneck

Post by Guest Thu 1 Oct - 0:16

Dobro, ti pobunjeni Rusi su sanjali krimski scenarij, ali car Vlado je to u startu odjebao i na kraju će dobiti ono zbog čega se tobože krenulo u konflikt - regionalizam i valjda opet ruski jezik koji su ekipa Kijev i Majdan pučem ekspresno ukinuli oko čega su i bile trzavice.

Nego, pitanje je prvenstveno bilo oko nastanka problema, a to je EU. Ono što sam ja u ono vrijeme i vidio kao eskalaciju sukoba, zapadni dio hoće EU a istočni gdje ima Rusa hoće ostati u postojećim vezama s Rusijom. Više se i ne sjećam dobro, ali na kraju ispalo kako ništa od EU i onda su sranja naveliko krenula kuhati s McCainom i co.



Gdje je u konačnici Ukrajina nakon sukoba s time? Na to sam htio aludirati prethodnim pitanjem.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Doneck - Page 8 Empty Re: Doneck

Post by Guest Thu 1 Oct - 0:22

Fénix wrote:Dobro, ti pobunjeni Rusi su sanjali krimski scenarij, ali car Vlado je to u startu odjebao i na kraju će dobiti ono zbog čega se tobože krenulo u konflikt - regionalizam i valjda opet ruski jezik koji su ekipa Kijev i Majdan pučem ekspresno ukinuli oko čega su i bile trzavice.

Nego, pitanje je prvenstveno bilo oko nastanka problema, a to je EU. Ono što sam ja u ono vrijeme i vidio kao eskalaciju sukoba, zapadni dio hoće EU a istočni gdje ima Rusa hoće ostati u postojećim vezama s Rusijom.



Gdje je u konačnici Ukrajina? Na to sam htio aludirati prethodnim pitanjem.

Ukrainci većinom , hoće i EU i NATO, nakon ruske intervencije, podrška NATO i EU je preko 60%(veća nego u Hrvatskoj :D :D ).

Ovaj dio koji "je istočni" čini svega 4-5% teritorija, a i tamo je 40-50% Ukrainaca itd.. Ali poanta je da NATO neželi primiti Ukrainu tek tako, jer ne želi riskirati rat sa Rusijom.

Ruski jezik nije nigdje ukinut to je stvar propagande, dok u Donbasu se desilo obrnuto - ukidan je ukrainski jezik.

Eh sada Ukrainci mogu i na "dugi rok" osvojiti ove dvije regije mirnim putem. Iako su Ukrainci do Staljinovog genocida bili tamo većina(ne samo tamo, nego i kod kurska, rostova na donu, skoro do kakvaza), pa su "nestali", ali ipak broj ljudi koji se izjašnjavaju kao Ukrainci raste iz godinu u godinu.

Ovaj rat dapače djeluje korisno za Ukraince, jer jadni Rusi su ti koji su krenili u bijeg. Ukrainci će tamo postati većina već za nekoliko godina, pa onda za 10-20godina ,jednostavno će potpisom pera ukinuti regiju i bog te veselio.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Doneck - Page 8 Empty Re: Doneck

Post by Guest Thu 1 Oct - 0:26

neoliberalni_placenik wrote:Eh sada Ukrainci mogu i na "dugi rok" osvojiti ove dvije regije mirnim putem. Iako su Ukrainci do Staljinovog genocida bili tamo većina(ne samo tamo, nego i kod kurska, rostova na donu, skoro do kakvaza), pa su "nestali", ali ipak broj ljudi koji se izjašnjavaju kao Ukrainci raste iz godinu u godinu.
To je sad već u domeni kako su Hrvati bili isto u istočnom Srijemu, čak i u Vojvodini, pa na Drini, čitava BiH i Boka Kotorska plus Trst. Danas smo tu jedva gdje jesmo. :)


Za ovo ostalo osobno mi se u teoriji sve čini jednostavnim, u praksi baš i ne. To ostaje otvoreno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Doneck - Page 8 Empty Re: Doneck

Post by Guest Thu 1 Oct - 0:29

Percentage of secondary school students in Ukraine by the primary language of instruction[21]
Year Ukrainian Russian
1991 45% 54%
1996 60% 39.2%
1997 62.7% 36.5%
1998 65% 34.4%
1999 67.5% 31.8%
2000 70.3% 28.9%
2001 72.5% 26.6%
2002 73.8% 25.3%
2004 75.1% 23.9%


ovo je do 2004 ... trend je očit.. svake godine pad po 1%.. Dakle do 2014 broj ljudi koji govore Ruskim jezikom je vjerojatno pao na 15% a ostalo su Ukrainci.

2015 - izbaci Krim, i ostade možda 10% ruskog jezika.

Taj proces se zove Ukrainizacija

https://en.wikipedia.org/wiki/Ukrainization

Ukrainci se formiraju kao nacija
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Doneck - Page 8 Empty Re: Doneck

Post by Guest Thu 1 Oct - 0:33

Fénix wrote:
neoliberalni_placenik wrote:Eh sada Ukrainci mogu i na "dugi rok" osvojiti ove dvije regije mirnim putem. Iako su Ukrainci do Staljinovog genocida bili tamo većina(ne samo tamo, nego i kod kurska, rostova na donu, skoro do kakvaza), pa su "nestali", ali ipak broj ljudi koji se izjašnjavaju kao Ukrainci raste iz godinu u godinu.
To je sad već u domeni kako su Hrvati bili isto u istočnom Srijemu, čak i u Vojvodini, pa na Drini, čitava BiH i Boka Kotorska plus Trst. Danas smo tu jedva gdje jesmo. :)


Za ovo ostalo osobno mi se u teoriji sve čini jednostavnim, u praksi baš i ne. To ostaje otvoreno.

ma dobro, ekipa ovdje tvrdi da su ukrainci izmišljeni bla bla bla, itd.. gledajući neke podatke na wikipediji(a ovi se pozivaju na izvore iz SSSra i Carske Rusije) Ukrainci i nisu baš izmišljeni, ali Ukraince je sjebalo dosta toga..

1)staljinov genocid ,pa onda staljinova rusifikacija
2)WW2 - jer ukrainci su u WW2 puno više najebali nego rusi

nakon toga ukrainci se oporavljaju, a nakon pada SSSRa je ubrzana Ukrainizacija cijele Ukraine.
Najgore od svega zbog ovoga rata i Ruske intervencije, Ukraina je bye bye sa Rusijom zauvijek i postala je dio zapadne civilizacije (doduše i Rusi su zapad ali aj)

Rusi imaju lošiji natalitet i brže se iseljavaju. Ostali Rusi se asimiliraju u Ukrainski nacionalni korpus.
Sa druge strane prije su etnički Ukrainci migrirali u Rusiju, a sada ništa od toga, jednostavno nisu više dobrodošli u Rusiju pa neće ići tamo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Doneck - Page 8 Empty Re: Doneck

Post by Guest Thu 1 Oct - 0:39

Ukratko rat u Ukraini je završio ali se kulturološki sukob nastavlja.
Ukraincima će generalno biti privlačniji degenerirani zapad, nego antifašistički istok i to je to. Rusija je od 1600 godine kontrolirala tu regiju, sada je izgubila (i stvorila neprijatelja) najveću državu u Europi i 40milijuna stanovnika.. jebiga. Ja sam ovo ljeto susreo par ukrainaca i malo se dotakli politike, zanimljivo nitko od njih ne mrzi Ruse kao narod, nego mrze Putina i Rusiju kao Putinovu prčiju koju smatraju odgovornu kako za siromaštvo tako i za rat..

naravno čak i da ovo nije točno(ili djelomično točno) , govori ti jasno u kojem smjeru ide Ukraina.. na zapad
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Doneck - Page 8 Empty Re: Doneck

Post by Guest Thu 1 Oct - 0:41

Eto, po nekim stvarima moglo bi se reći kako je u pitanju više asimilacija nego iseljavanje. Njima je to i puno lakše ostvariti u odnosu na razne prilike i razlike u hrvatskoj okolici.

Sad što se tiče odricanja jednih od drugih... S time trebaju oprezno baratati da se ne bi još više sjebali i bez ruskih neprijatelja i sl. fora. Ipak su oni zemlja specijalac bili i ostali gdje im prije nije trebala ni Amerika ni Rusija.

Mi smo se jako gadno opekli s EU.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Doneck - Page 8 Empty Re: Doneck

Post by Guest Thu 1 Oct - 0:43

Po čemu smo se mi opekli sa EU.. ne mogu se sjetiti ničega konkretnoga što bi ispalo bolje da smo bili van EU nego unutar.. izvor je dosta narasta na račun EU
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Doneck - Page 8 Empty Re: Doneck

Post by Guest Thu 1 Oct - 0:50

Apsolutno nikakve promjene po pitanju ničega ne osjetim otkako je HR članica, a još se na prevaru ušlo u EU. Svi problemi koji su postojali 16-17 godina prije ulaska u EU su i dan danas ostali a članarina se MORA plaćati, heh..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Doneck - Page 8 Empty Re: Doneck

Post by Guest Thu 1 Oct - 0:50

točno nema nikakve promjene niti pozitivno niti negativno,
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Doneck - Page 8 Empty Re: Doneck

Post by Guest Thu 1 Oct - 0:56

neoliberalni_placenik wrote:točno nema nikakve promjene niti pozitivno niti negativno,
Negativne postoje i idu prema 'naprijed' tipa vanjski dug. farao

Zato mislim kako ni Ukrajina ništa bolje ne bi prošla s tom silnom mafijom i oligarhijom koju imaju. Oni su u daleko gorem stadiju od nas i k tome na većem uzorku ljudi što stvari čini još gorima. Svoje probleme isto nikad nisu riješavali.

Ako doista postoji ta neka stara veza između ova dva naroda, onda se jasno vidi gdje smo i što smo. :^0 Doslovno između zapada i istoka. Nama je to Srbija, njima Rusija.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Doneck - Page 8 Empty Re: Doneck

Post by Yehudi Thu 1 Oct - 14:31

Plenipotentiary of the self-proclaimed chairman of the People's Republic of Donetsk at the talks in Minsk Denis Pushilin declared that the war is over in the Donbas. According to him, this was made possible after the signing of the agreement on withdrawal techniques caliber of less than 100 millimeters from the line of contact.

"A meeting of the contact group and two subgroups. Subgroup on security had labored document. Yesterday, he was signed by the representatives of Russia, the OSCE and Ukraine. Half an hour ago, signed Alexander Zakharchenko. After that the document comes into force, and it can, in my opinion, indicate After the war ", - quotes Pushilin RIA" Novosti ".

The guide "Donetsk People's Republic," announced the termination of the war in the Donbas
http://newsru.com/world/30sep2015/zaharchdogovor.html

Danas su sve strane (Rusija, OSCE i Ukrajina) u Minsku potpisale novi soorazum o povlacenju artiljerije te razgranicenju nakon cega je glavni DNR-a Pushlin objavio kako je rat u Donbassu gotov.

Samo neka tako i ostane.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Doneck - Page 8 Empty Re: Doneck

Post by Guest Thu 1 Oct - 22:26

Rat je gotov čak i Srbi o tome pričaju iako su razočarani rješenjem i njima je glavni idol Girkin Strelakov


Na žalost,sve što se sada dešava u vezi Novorusije je Strelkov pogodio. 
Nije najgore što Putin Minskom tera ruski narod nazad u Ukropinu fašistima koji su ih ubijali,najgore je što je toliko najboljih ruskih patriota i naroda izginulo i obogaljeno nizašta. Da im opet vladaju Porošenkovi političari i tajkuni i najgori ruski kriminalci i izdajnici, a da im interese zastupaju klovnovi iz ruskih komedija kao Pušilin. 
U pravu je Strelkov i kad kaže da su jedina šansa da Putin potpuno ne kapitulira u Ukropini, koliko god to bilo apsurdno, sami bahati Amerikanci koji ne pristaju na ovu delimičnu kapitulaciju koju im Kremlj nudi. Njima nije dovoljan Donbas,oni posle idu na Krim,a onda i na Moskvu. 
Koliko god se divio Igoru što jedini ima hrabrosti da stvari nazove pravim imenom,toliko se i plašim da zbog toga ne završi kao Betmen,Mozgovoj,Išenko i ostali heroji Novorusije koji su odbili da se potčine kremaljskim marionetama u Donjecku i Lugansku i za dolare Ahmetova i stisak ruke Surkova prodaju Novorusiju i drugove koji su za nju poginuli.




Rat je očigledno okončan. 
Voleo bih da manjina na forumu greši u svojoj oceni da je Kremlj prodao Novoruse, ali ovo mi gotovo sigurno deluje da je tako. 
Daj Bože da grešim, i sa zadovoljstvom bih pojeo sva g***a koja sam iza***o, ali bojim se da je takva situacija. 

Ne pamtim neki vojni sukob u istoriji da je ratni pobednik tako politički bio potučen kao Novorusija i Rusija..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Doneck - Page 8 Empty Re: Doneck

Post by Guest Thu 1 Oct - 22:27

Hollande predlaže Ukidanje sankcija Rusiji ako ova "prisili" Novoruse da provedu izbore po Ukrainskom zakonodavstvu.   affraid


Ako se to dogodi, ona je rezultat rata na istoku Ukraine sličan "mirnoj reintegraciji istočne Hrvatske" - pa to je to
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Doneck - Page 8 Empty Re: Doneck

Post by Guest Thu 1 Oct - 22:31

Iako nije ništa čudno. Putin ih je spasio (kao Tuđman BiH Hrvate) i Putin će im odrediti sudbinu , kao Tuđman ovima iz Bosne. Čak i Srbi "priznali" da je Putin u dva navrata ih spasio od uništenja i o njemu ovise pa ga moraju slušati, ali su razočarani Putinom.

Iskreno mislim da je ovdje Putin napravio pametan potez, izlazi iz rata, prodao Novorusiju za više interese , jebiga
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Doneck - Page 8 Empty Re: Doneck

Post by crvenkasti Thu 1 Oct - 22:36

Ako Srbi to kažu, tko smo mi da sumnjamo i postavljamo pitanja?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29501
2014-04-17


Back to top Go down

Doneck - Page 8 Empty Re: Doneck

Post by Guest Thu 1 Oct - 22:39

crvenkasti wrote:Ako Srbi to kažu, tko smo mi da sumnjamo i postavljamo pitanja?
Pa ovdje pola foruma razmišlja kao srbi barem glede novorusije, pa ono srbi su bitan faktor u tome. i da srbi se gore ratuju, ima ih dosta, nakon rusa, najbrojniji su srbi, u srbiji imaju podršku, skuplja se redovito pomoć.-.. sada srbi su malo razočarani situacijom... slično kao sa druge strane ekipa iz desnog sektora koji žele nastavak ratovanjak ne priznaju kraj rata , i autonomiju krajini
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Doneck - Page 8 Empty Re: Doneck

Post by crvenkasti Thu 1 Oct - 22:45

Najbolje je prepisati sve od Srba. Znaš da je ispravno, sebe si oslobodio napora i razmišljanja, a ispast ćeš i pametan.

Marcelus to najbolje zna.


Last edited by crvenkasti on Thu 1 Oct - 22:46; edited 1 time in total (Reason for editing : mistake)
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29501
2014-04-17


Back to top Go down

Doneck - Page 8 Empty Re: Doneck

Post by Guest Fri 2 Oct - 1:27

mislim da te je marc stavio na ign
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Doneck - Page 8 Empty Re: Doneck

Post by crvenkasti Fri 2 Oct - 8:03

neoliberalni_placenik wrote:mislim da te je marc stavio na ign

neoj mejebat???
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29501
2014-04-17


Back to top Go down

Doneck - Page 8 Empty Re: Doneck

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum