ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Švedska napušta model šestosatnog radnog dana: Jednostavno je preskupo

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

 Švedska napušta model šestosatnog radnog dana: Jednostavno je preskupo - Page 4 Empty Re: Švedska napušta model šestosatnog radnog dana: Jednostavno je preskupo

Post by Regoč 4/1/2017, 16:04

aben wrote:
Regoč wrote:
aben wrote:Činjenica je da mnogi nezaposleni imaju imovinu, ušteđevinu, a često i sigurnosnu mrežu u obliku potpore obitelji, zbog čega nisu primorani da prihvate bilo kakav posao.
S ovim se slažem.
aben wrote:blago rušenje cijene rada
Ovo je upitno, naime to "blago". Pitanje je koliko bi se uistinu snizila ciena rada i što bi radnici sa smanjenim plaćama mogli priuštiti si te bi li zaista porasla potrošnja i time potaknula proizvodnju.
celi ot tekst je sprdnja sa socijalistima..
Kako ćemo ozbiljno raspravljati kad ti do rasprave nije stalo?

Regoč

Posts : 35954
2015-08-21


Back to top Go down

 Švedska napušta model šestosatnog radnog dana: Jednostavno je preskupo - Page 4 Empty Re: Švedska napušta model šestosatnog radnog dana: Jednostavno je preskupo

Post by Guest 4/1/2017, 16:07

aben wrote:
ča se tiče čvrste valute, tribo razlikovati fractional reserve i gold redeem.
mi liberali nismo protiv fractional reserva.

vi još niste došli do koncepta novca, vama je "novac" roba, još uvijek ste na Robinsonu i Petku koji razmjenjuju kokosove orahe za banane, sami na otoku, to vam je model ekonomije :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Švedska napušta model šestosatnog radnog dana: Jednostavno je preskupo - Page 4 Empty Re: Švedska napušta model šestosatnog radnog dana: Jednostavno je preskupo

Post by Guest 4/1/2017, 16:08

Regoč wrote:
aben wrote:
Regoč wrote:
aben wrote:Činjenica je da mnogi nezaposleni imaju imovinu, ušteđevinu, a često i sigurnosnu mrežu u obliku potpore obitelji, zbog čega nisu primorani da prihvate bilo kakav posao.
S ovim se slažem.
aben wrote:blago rušenje cijene rada
Ovo je upitno, naime to "blago". Pitanje je koliko bi se uistinu snizila ciena rada i što bi radnici sa smanjenim plaćama mogli priuštiti si te bi li zaista porasla potrošnja i time potaknula proizvodnju.
celi ot tekst je sprdnja sa socijalistima..
Kako ćemo ozbiljno raspravljati kad ti do rasprave nije stalo?

nema tu ozbiljne rasprave. aben gleda iz svoga kuta gledišta, on smatra da ga država pljačka i želi smanjiti davanja državi, i smatra da će zajednica najviše profitirati ako sama raspolaže sa novcima, jer država je korumpirana i lopovska i da pojedinci bolje upravljaju svojim novcima ali i osobnim slobodama(od pederluka do slobode govora do slobode oružja do uzimanja pravde u svoje ruke)

tvoj kut pogleda je da primaš novac od strane države, pa logično da ti odgovara(u kratkom roku) jaka država, i smatraš da država bolje od pojedinca upravlja novcima ali i osobnim slobodama(od pederluka do slobode govora do slobode oružja do uzimanja pravde u svoje ruke)


sa time da si ti fundametalni ljevičar,  a aben je fundamentalna desnica(svatko iz svoga interesa) i tu je kraj rasprave
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Švedska napušta model šestosatnog radnog dana: Jednostavno je preskupo - Page 4 Empty Re: Švedska napušta model šestosatnog radnog dana: Jednostavno je preskupo

Post by Guest 4/1/2017, 16:10

ja plaćam uskoro jedan skupi tečaj, što će mi donjeti dobar posao, pa sutra idem obilaziti državne institucije, navodno mogu užicati 5000kn da mi plate dio tečaja :D

jest da sam ga platio, ali čuo sam za ovu mogućnost, taman će mi 5000kn poreznihz obveznika dobro doći za provod
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Švedska napušta model šestosatnog radnog dana: Jednostavno je preskupo - Page 4 Empty Re: Švedska napušta model šestosatnog radnog dana: Jednostavno je preskupo

Post by Guest 4/1/2017, 16:11

Regoče, ustašo ljevičarski! :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Švedska napušta model šestosatnog radnog dana: Jednostavno je preskupo - Page 4 Empty Re: Švedska napušta model šestosatnog radnog dana: Jednostavno je preskupo

Post by Guest 4/1/2017, 16:13

Noor wrote:Regoče, ustašo ljevičarski! :D
ustaše su bili ljevičarski pokret, isto su lajali protiv kapitalizma, djelili su ljude prema ideologiji i klasama(isto rade ljevičari) itd
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Švedska napušta model šestosatnog radnog dana: Jednostavno je preskupo - Page 4 Empty Re: Švedska napušta model šestosatnog radnog dana: Jednostavno je preskupo

Post by Guest 4/1/2017, 16:17

Neoliberalism emphasizes non-intervention from government and generally rejects regulation in markets as inefficient with the exception of central bank regulation of the money supply (i.e., monetarism).

Monetarism is a school of thought in monetary economics that emphasizes the role of governments in controlling the amount of money in circulation.

Monetarism today is mainly associated with the work of Milton Friedman
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Švedska napušta model šestosatnog radnog dana: Jednostavno je preskupo - Page 4 Empty Re: Švedska napušta model šestosatnog radnog dana: Jednostavno je preskupo

Post by Guest 4/1/2017, 16:18

Pinochet wrote:ja plaćam uskoro jedan skupi tečaj, što će mi donjeti dobar posao, pa sutra idem obilaziti državne institucije, navodno mogu užicati 5000kn da mi plate dio tečaja :D

jest da sam ga platio, ali čuo sam za ovu mogućnost, taman će mi 5000kn poreznihz obveznika dobro doći za provod
još veća baza , iman vezu u instituciji koja dijeli lovu, pa ako mi ne uspije , onda budem povlačio vezu, i ponudit ću svojoj vezi 10% ili 20% kolača
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Švedska napušta model šestosatnog radnog dana: Jednostavno je preskupo - Page 4 Empty Re: Švedska napušta model šestosatnog radnog dana: Jednostavno je preskupo

Post by aben 4/1/2017, 16:19

Regoč wrote:
aben wrote:
Regoč wrote:
deda wrote:ti trebaš nalo bolje definirati što misliš pod pojmom (...) jer ju lijepiš tek tako na sve
tebi je (...) bilo što i bilo tko
Sad stavi fašizam/socijalizam i imamo Abena.
s tin da sun jo u pravu, 
bogati, svaki put kad zastupaš neku državnu prisilu si fašist po sili definicije.
Glupost! Svaki poredak provodi državnu prisilu. I ti bi ju primjenjivao kad bi došao na vlast.
je, svaki poredak ki ti moreš zamisliti. 
i, riječ je o stupnju prisile. jedno je kad te neko " prisiljava" da ne ubiješ nekoga, a drugo kad te prisiljava da mu doš dite na brainwash.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

 Švedska napušta model šestosatnog radnog dana: Jednostavno je preskupo - Page 4 Empty Re: Švedska napušta model šestosatnog radnog dana: Jednostavno je preskupo

Post by aben 4/1/2017, 16:27

deda wrote:
aben wrote:
ča se tiče čvrste valute, tribo razlikovati fractional reserve i gold redeem.
mi liberali nismo protiv fractional reserva.

vi još niste došli do koncepta novca, vama je "novac" roba, još uvijek ste na Robinsonu i Petku koji razmjenjuju kokosove orahe za banane, sami na otoku, to vam je model ekonomije :^0
zapravo ne, to je model pravednosti, a ne ekonomije. za nos cilj ekonomije ni utilitaristički, maksimizacija bdpa ili slično, nego maksimalizacija slobodne razmjene. druga je stvor ča je čovik najproduktivniji kad je nojslobodniji, to je za nos samo usputna dobra konzekvenca.

napr, utilitaristički pristup je za čovječanstvo poguban, taj tvoj socijalizam, javni radovi i to, ali isključivanjem psihologije u stilu matriksa bi se od čovječanstva dobilo nojviše. store ljude samliti u hronu za mlode, umjetno ih uzgajati isl.
ne zun razumiš li ovu analogiju, i rozliku između utilitarizma i slobode.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

 Švedska napušta model šestosatnog radnog dana: Jednostavno je preskupo - Page 4 Empty Re: Švedska napušta model šestosatnog radnog dana: Jednostavno je preskupo

Post by aben 4/1/2017, 16:30

Pinochet wrote:
Regoč wrote:
aben wrote:
Regoč wrote:
aben wrote:Činjenica je da mnogi nezaposleni imaju imovinu, ušteđevinu, a često i sigurnosnu mrežu u obliku potpore obitelji, zbog čega nisu primorani da prihvate bilo kakav posao.
S ovim se slažem.
aben wrote:blago rušenje cijene rada
Ovo je upitno, naime to "blago". Pitanje je koliko bi se uistinu snizila ciena rada i što bi radnici sa smanjenim plaćama mogli priuštiti si te bi li zaista porasla potrošnja i time potaknula proizvodnju.
celi ot tekst je sprdnja sa socijalistima..
Kako ćemo ozbiljno raspravljati kad ti do rasprave nije stalo?

nema tu ozbiljne rasprave. aben gleda iz svoga kuta gledišta, on smatra da ga država pljačka i želi smanjiti davanja državi, i smatra da će zajednica najviše profitirati ako sama raspolaže sa novcima, jer država je korumpirana i lopovska i da pojedinci bolje upravljaju svojim novcima ali i osobnim slobodama(od pederluka do slobode govora do slobode oružja do uzimanja pravde u svoje ruke)

tvoj kut pogleda je da primaš novac od strane države, pa logično da ti odgovara(u kratkom roku) jaka država, i smatraš da država bolje od pojedinca upravlja novcima ali i osobnim slobodama(od pederluka do slobode govora do slobode oružja do uzimanja pravde u svoje ruke)


sa time da si ti fundametalni ljevičar,  a aben je fundamentalna desnica(svatko iz svoga interesa) i tu je kraj rasprave
well said.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

 Švedska napušta model šestosatnog radnog dana: Jednostavno je preskupo - Page 4 Empty Re: Švedska napušta model šestosatnog radnog dana: Jednostavno je preskupo

Post by Guest 4/1/2017, 16:32

Opposition to the gold standard

Most monetarists oppose the gold standard. Friedman, for example, viewed a pure gold standard as impractical. For example, whereas one of the benefits of the gold standard is that the intrinsic limitations to the growth of the money supply by the use of gold would prevent inflation, if the growth of population or increase in trade outpaces the money supply, there would be no way to counteract deflation and reduced liquidity (and any attendant recession) except for the mining of more gold.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Švedska napušta model šestosatnog radnog dana: Jednostavno je preskupo - Page 4 Empty Re: Švedska napušta model šestosatnog radnog dana: Jednostavno je preskupo

Post by Guest 4/1/2017, 16:40

aben wrote:The most fundamental fact about the ideas of the political left is that they do not work. Therefore we should not be surprised to find the left concentrated in institutions where ideas do not have to work in order to survive.”
sowell vas prsko:)

Sowell kojig si citirao je monetarist :) , on je za manipulaciju količine novca i kamata putem centralne banke

onda abene, da li si ti neoliberal ili libertarijanac? :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Švedska napušta model šestosatnog radnog dana: Jednostavno je preskupo - Page 4 Empty Re: Švedska napušta model šestosatnog radnog dana: Jednostavno je preskupo

Post by aben 4/1/2017, 16:45

deda wrote:Neoliberalism emphasizes non-intervention from government and generally rejects regulation in markets as inefficient with the exception of central bank regulation of the money supply (i.e., monetarism).

Monetarism is a school of thought in monetary economics that emphasizes the role of governments in controlling the amount of money in circulation.

Monetarism today is mainly associated with the work of Milton Friedman
imo svega, market monetaristi, čiji je proponent scot sumner, i ki piše na econlibu, moru se smatrati liberalima, ali ne jedinim liberalima. obrati pozornost na prvu rič koja opisuje njihov kamp. market.


http://econlog.econlib.org/archives/2015/10/market_monetari_3.html

naš predstavnik je petar sisko.

a čikaška škola i austrijanci se ne podnosu baš nojbolje:)
jo mislin da je to nojbolje rišiti tako da se centralnoj banci pridruži banka koja oće, koja ne će, ne moro. i eto.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

 Švedska napušta model šestosatnog radnog dana: Jednostavno je preskupo - Page 4 Empty Re: Švedska napušta model šestosatnog radnog dana: Jednostavno je preskupo

Post by Guest 4/1/2017, 16:46

aben wrote:
naš predstavnik je petar sisko

imamo samo jednog klauna?
ma mislim da ih imamo puno više :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Švedska napušta model šestosatnog radnog dana: Jednostavno je preskupo - Page 4 Empty Re: Švedska napušta model šestosatnog radnog dana: Jednostavno je preskupo

Post by aben 4/1/2017, 16:48

deda wrote:
aben wrote:The most fundamental fact about the ideas of the political left is that they do not work. Therefore we should not be surprised to find the left concentrated in institutions where ideas do not have to work in order to survive.”
sowell vas prsko:)

Sowell kojig si citirao je monetarist :) , on je za manipulaciju količine novca i kamata putem centralne banke

onda abene, da li si ti neoliberal ili libertarijanac? :^0
jo i jedno i drugo.

ti si prvi za to da riči imaju značenje. ne moireš riječi liberal dodati prefiks neo i tako da ta riječ postane nešto potpuno drugo.

sowell je ubojica socijalista, i zbog toga ću uvika biti na njegovoj stroni. ali ča se tiče šoldov, da ti pravo rečin, nika nis ništa o bankingu od njega prečito, ali i ne morun kad imun georgea selgina. mi neoliberali smo dogmatici slobode, a ne osoba koje advociraju slobodu.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

 Švedska napušta model šestosatnog radnog dana: Jednostavno je preskupo - Page 4 Empty Re: Švedska napušta model šestosatnog radnog dana: Jednostavno je preskupo

Post by aben 4/1/2017, 16:48

deda wrote:
aben wrote:
naš predstavnik je petar sisko

imamo samo jednog klauna?
ma mislim da ih imamo puno više :^0
vjerojatno, ali hoti sun reći najpoznatiji.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

 Švedska napušta model šestosatnog radnog dana: Jednostavno je preskupo - Page 4 Empty Re: Švedska napušta model šestosatnog radnog dana: Jednostavno je preskupo

Post by aben 4/1/2017, 16:54

Pinochet wrote:ja plaćam uskoro jedan skupi tečaj, što će mi donjeti dobar posao, pa sutra idem obilaziti državne institucije, navodno mogu užicati 5000kn da mi plate dio tečaja :D

jest da sam ga platio, ali čuo sam za ovu mogućnost, taman će mi 5000kn poreznihz obveznika dobro doći za provod
good luck!


_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

 Švedska napušta model šestosatnog radnog dana: Jednostavno je preskupo - Page 4 Empty Re: Švedska napušta model šestosatnog radnog dana: Jednostavno je preskupo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum