ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 45 of 50 Previous  1 ... 24 ... 44, 45, 46 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Thu 24 Nov - 23:50

kic wrote:
s onom pričom o precima, smo prodirali u nešto, ali ni meni nije do kraja jasno, jer i sam mogu teško napraviti detach od nekih stvari i odnosa, previše me drži white pride još..

ali ugl, slušajući priče naših starih, da li moramo prihvatiti njihove zaključke? prije sveg: ništa se ne mora, ako prihvaćamo samo zato što su oni naši stvoritelji, postajemo automati i glava nam služi za šešire.. starhi je pisao o jednom razmišljanju, kako se često u povijesti poziva, šta bi naši preci mislili da nas danas (ovak dekadentne) vide? zapravo, obrnuta teza ima više smisla, oni su naši stvoritelji, i oblikovali su svijet u koji smo uklizali goli, dakle optužba bi bila, kakav ste nam to svijet ostavili?

ali takva optužba je preokrutna, i rušilački je orijentirana, mi mrzimo četnike iz razumljivih razloga, ali Srbi iz drugih razumljivih razloga ih slave jer četnici potječu iz 19.st i borbe protiv Osmanlija i za oslobođenje, i kako se parcijalno odreći? veći dio našeg javnog diskursa zaokuplja isto pitanje, Ustaše su povijesno shvatljiva reakcija na teror u Kraljevini i želja za slobodnom nacionalnom državom, ja to 100% razumijem, Ante Pavelić je napustio narodnu skupštinu nakon ubojstva S.Radića i dr, tko ovdje ne bi razumio da je izgubljena vjera u dijalog u to vrijeme? neshvatljiv dio ustaške povijesti je ekstremizacija i žestoka primjena rasnih zakona, no meni unatoč ta dva lica nije problem u cijelosti odreći se ustaša i tako sam davno i riješio, isključio sam se iz tog matrixa kao što veliš..
jo store ljude uvažavan prvenstveno jer su preživili. to triba moći. u recenziji brda ku sun jutros prečito, čovik govori da je riječ o junaku ki je u 40ima i više nemo prirodnih neprijateljov osin somoga sebe. oću reći da je život težak, i ki uspije dojti do kraja, vridi ga se saslušati. još jena stvor ka in gre u prilog je da smo mi generoli posli bitke, lako je računati sa ka su sve varijable poznate. treća stvor bi bila to ča bi i jo voli da se mene ne otpiše samo zoto ča se ne zun koristiti s teleporteron i replikatoron. 

konkretno, svi stori ljudi iskin sun jo imo kontakt su kolektivisti. oni su toliko kolektivni da in je to ko ribami more. ali, svi su i samoodrživi, navikli ne iskati pomoć, nego zasukati rukovi. to je njihova realnost. ka bi jo zahtjevo individualnost u tin okvirima, ne bi bi pošten prema njima.
ono ča in zahtjevan je obična ljudskost. jedun dida mi se užasno ponošo prema ženi vanka, a doma joj je bi anđel. drugi se užasno ponošo prema nani vanka, a doma isto. sori, no pasaran. 

ka su se srbi osvijestili ko srbi a hrvati ko hrvati u osvit nacija, našli su se isprepleteni. koliko jo znun, selo se ni diglo protiv sela dok nisu dobili incentive, od države. naravski, srbi su prvi počeli i ne triboš biti hrvat i navijoč za to reći, to je tako. jednostavno su prvi dobili priliku za crtanje granic. moja redalica dalje miri sve isto; broniti se ti je bogon dano pravo i vridi bez obzira na mesto na lenti vrimena. i četnik ustanik u srbiji i četnik ustanik u srbu nisu iste stvori.

sićun se, dok sun i sun još bi socijalist, i nacionalist, :) bi sun napiso post o ustašami na pdoforumu povijest. budući da je u meni od početka mog svita tinjala iskra slobodarstva, jasno sun razgraniči moj odnost s ustašama na politički i povjesno zbiljski. unda je račan bi zase na vlost i jo sun se nedvojbeno svrsto na ustašku stronu za političke svrhe,i protivnika ustaša na povjesnoj zbiljskoj razini, jer jo nika ne bi mogo tvrditi da je nišće dobro za ča mislin da ni dobro.

aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Thu 24 Nov - 23:51

kic wrote:
jebo te abortus :D

Denkverbot - Page 45 13567410
ovo su tvoji maheri s 4čena?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Fri 25 Nov - 10:10

večernji list, ivica propadalo, dipl elektrotehničar: "o struci znun samo da je struja napon kroz otpor"
:))

koliko ste kolegov znali ki su znali nešto nakon fakulteta? 
and how do you feel knowing you re paying for their schooling?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Fri 25 Nov - 12:06


sto vise tema otvorimo tijekom tjedna, to mate dodje zbunjenija ..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48056
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria Fri 25 Nov - 13:39

aben wrote:večernji list, ivica propadalo, dipl elektrotehničar: "o struci znun samo da je struja napon kroz otpor"
:))

koliko ste kolegov znali ki su znali nešto nakon fakulteta? 
and how do you feel knowing you re paying for their schooling?

Moj brat je išao u Tehničku školi /zadnja generacija one stare škole/..predmet elektrotehniku su imali tri godine, dakle osnovni predmet njegovog smjera,
profesor nije imao nikakav autoritet, dok bi pisao na ploči, gađali bi ga kredom, a on se nije usudio ni okrenuti da vidi tko je...Pred maturu je davao instrukcije u susjednoj učionici i onda su oni svi tu nešto naučili i na brzinu prošli, još je bio komentar " pa to nije uopće teško "...
Da je bio bolji nastavnik brat je mogao steći bolje znanje , završiti elektrotehniku, jer je to mogao po svojoj pameti, ovako ništa od toga..
A kad bi im došao jedan drugi na zamjenu , bila je tišina kao u sudnici.
problem je i što nije svatko za nastavnika, ali kako izmjeriti tko je autoritet tko nije ?
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Fri 25 Nov - 15:31

kic wrote:
sto vise tema otvorimo tijekom tjedna, to mate dodje zbunjenija ..
jo se ne brinen, gre 
zbunjen, zbunjeniji, mativka

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Fri 25 Nov - 15:42

Maria wrote:
aben wrote:večernji list, ivica propadalo, dipl elektrotehničar: "o struci znun samo da je struja napon kroz otpor"
:))

koliko ste kolegov znali ki su znali nešto nakon fakulteta? 
and how do you feel knowing you re paying for their schooling?

Moj brat je išao u Tehničku školi /zadnja generacija one stare škole/..predmet elektrotehniku su imali tri godine, dakle osnovni predmet njegovog smjera,
profesor nije imao nikakav autoritet, dok bi pisao na ploči, gađali bi ga kredom, a on se nije usudio ni okrenuti da vidi tko je...Pred maturu je davao instrukcije u susjednoj učionici i onda su oni svi tu nešto naučili i na brzinu prošli, još je bio komentar " pa to nije uopće teško "...
Da je bio bolji nastavnik brat je mogao steći bolje znanje , završiti elektrotehniku, jer  je to mogao po svojoj pameti, ovako ništa od toga..
A kad bi im došao jedan drugi na zamjenu , bila je tišina kao u sudnici.
problem je i što nije svatko za nastavnika, ali kako izmjeriti tko je autoritet tko nije ?
a mlodi ti je brat...
elektrotehniku slušoš sve četire godine, prof.- ne moš ti mene toliko gađati kredama koliko jo mogu ne raditi- miholčić je zakon! 

socijalističke skule nisu tu za mene i tvoga brata, nego zbog ploće profesora. i tu funkciju besprijekorno izvršavaju.

problem dobrog ili lošeg nastavnika se lako riješi, ako ga klijenti ploćaju, a ne društvo:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Fri 25 Nov - 16:07


nije sve profa kriv, prezvakana tema..

sinoc mi se javio moj prijatelj moreplovac, u Kini su sad i on tamo ne izlazi u grad nego ostaje unutra, prosli put ga nagovarao da mi kupi poklon pa je zavrsio u problemima, ugl, sta sam htio reci, on je bio neka generacija kad u srednjoj uopce nisu imali matisu i fiziku, i ono, kasnije je sve sam savladao u puno manjem roku nego te 3-4 godine kazamata tj skole..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48056
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Fri 25 Nov - 16:09


i te viber, vacep i messenger su cuda zapravo, u instantu se cujem s nekim u Kineskom moru, bolesno..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48056
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Fri 25 Nov - 16:59

kic wrote:
sto vise tema otvorimo tijekom tjedna, to mate dodje zbunjenija ..

u nas bi se to reklo, vas dva ste dva luftiguza, a mativka vas predobronamjerno shvaća...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Fri 25 Nov - 17:05


mi analiziramo za sebe koliko god promašeno nekad zvučalo nekom sa strane, nitko nikog ne drži ovdje, pa tako ni malivku..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48056
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Fri 25 Nov - 17:14

aben wrote:jo store ljude uvažavan prvenstveno jer su preživili. to triba moći. u recenziji brda ku sun jutros prečito, čovik govori da je riječ o junaku ki je u 40ima i više nemo prirodnih neprijateljov osin somoga sebe. oću reći da je život težak, i ki uspije dojti do kraja, vridi ga se saslušati. još jena stvor ka in gre u prilog je da smo mi generoli posli bitke, lako je računati sa ka su sve varijable poznate. treća stvor bi bila to ča bi i jo voli da se mene ne otpiše samo zoto ča se ne zun koristiti s teleporteron i replikatoron. 

konkretno, svi stori ljudi iskin sun jo imo kontakt su kolektivisti. oni su toliko kolektivni da in je to ko ribami more. ali, svi su i samoodrživi, navikli ne iskati pomoć, nego zasukati rukovi. to je njihova realnost. ka bi jo zahtjevo individualnost u tin okvirima, ne bi bi pošten prema njima.
ono ča in zahtjevan je obična ljudskost. jedun dida mi se užasno ponošo prema ženi vanka, a doma joj je bi anđel. drugi se užasno ponošo prema nani vanka, a doma isto. sori, no pasaran. 

ka su se srbi osvijestili ko srbi a hrvati ko hrvati u osvit nacija, našli su se isprepleteni. koliko jo znun, selo se ni diglo protiv sela dok nisu dobili incentive, od države. naravski, srbi su prvi počeli i ne triboš biti hrvat i navijoč za to reći, to je tako. jednostavno su prvi dobili priliku za crtanje granic. moja redalica dalje miri sve isto; broniti se ti je bogon dano pravo i vridi bez obzira na mesto na lenti vrimena. i četnik ustanik u srbiji i četnik ustanik u srbu nisu iste stvori.

sićun se, dok sun i sun još bi socijalist, i nacionalist, :) bi sun napiso post o ustašami na pdoforumu povijest. budući da je u meni od početka mog svita tinjala iskra slobodarstva, jasno sun razgraniči moj odnost s ustašama na politički i povjesno zbiljski. unda je račan bi zase na vlost i jo sun se nedvojbeno svrsto na ustašku stronu za političke svrhe,i protivnika ustaša na povjesnoj zbiljskoj razini, jer jo nika ne bi mogo tvrditi da je nišće dobro za ča mislin da ni dobro.

well, nemam šta dodati, luftiguz.. lloll
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48056
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Fri 25 Nov - 18:38

kic wrote:
mi analiziramo za sebe koliko god promašeno nekad zvučalo nekom sa strane, nitko nikog ne drži ovdje, pa tako ni malivku..

nemoj me shvaćati preozbiljno, danas mi je užasno težak dan pa to kompenziram gluparanjem po forumu.. luftiguz jedan...  geek
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Fri 25 Nov - 18:51

kic wrote:
sto vise tema otvorimo tijekom tjedna, to mate dodje zbunjenija ..
Pa kako ne bih?!
Ono zadnje čega se sjećam bila je riječ kako navodim na sexy razgovore (a, iz ničega to ne zaključujem:)) i poslije pogledam, a ono dvije stranice o sexu, i ne samo to, već saznam da su neki korisnici redovito upražnjavali isto (i što ja znam što više:)). Doista zbunjujuće :)) scratch
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Fri 25 Nov - 18:52

Maria wrote: ali kako izmjeriti tko je autoritet tko nije ?
Nema mjerenja. Ponovno uvesti šibu i kute :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Fri 25 Nov - 18:53

aben wrote:
zbunjen, zbunjeniji, mativka
sex, sex, Abend :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Fri 25 Nov - 18:54

kic wrote:
i te viber, vacep i messenger su cuda zapravo, u instantu se cujem s nekim u Kineskom moru, bolesno..
I ne samo to. Danas se i ispiti polažu na taj način, moderna tehnologija varanja. Što bi reko, problem je dublji...i nije samo na jednoj strani..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Fri 25 Nov - 18:55

metilda wrote:
u nas bi se to reklo, vas dva ste dva luftiguza, a mativka vas predobronamjerno shvaća...
Kao što sam već jednom napisala: razumijem ih, samo su muškarci :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Fri 25 Nov - 18:57

kic wrote:
mi analiziramo za sebe koliko god promašeno nekad zvučalo nekom sa strane, nitko nikog ne drži ovdje, pa tako ni malivku..
Sviđa mi se ta spontanost i šarolikost tema. Ponekad budemo ozbiljni, a ponekad i neozbiljni :) Da nije tako, ozbiljno bih se zapitala :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Fri 25 Nov - 19:01

metilda wrote:
nemoj me shvaćati preozbiljno, danas mi je užasno težak dan pa to kompenziram gluparanjem po forumu.. luftiguz jedan...  geek
Kako bi se to reklo na hrvatskom jeziku (luftiguz) :)?
Ma, zato i jesu prozori, kako na kući tako i na ekranu :))
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Fri 25 Nov - 19:16

aben wrote:
koliko ste kolegov znali ki su znali nešto nakon fakulteta? 
and how do you feel knowing you re paying for their schooling?
Moje prijateljice iz srednje s ponosom mogu reći da su nakon završenih različitih fakulteta uspjele u poslovnom svijetu isključivo po osnovi znanja. Nit matere nit ćaće da ih gura. Na faxu tjedan dana podgrijavale smrznutu sarmu...
Ponosna! :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 45 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 45 of 50 Previous  1 ... 24 ... 44, 45, 46 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum