ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 21 of 50 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 35 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 12/11/2016, 00:39

mativka wrote:
aben wrote:[
život dostojan čovika je onakav život kakav pojedinac želi za sebe. jo sun asket, i ti bi rekla da je to nedostojno, ali 
niko sa strone ne more reći je li to dostojno ili ni osin mene.
Želi, želi...opet pohlepa želje i djela. Jesi li u djelima asket?

ovisi u kojima:)

budi oprezna s tin socijalističkin glupostima, sintagma dostojan život ti se obično potegne kad ti neko želi nešto uzesti. jo se vatan za takulin instantno...

aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 12/11/2016, 00:43

aben wrote:
ovisi u kojima:)

budi oprezna s tin socijalističkin glupostima, sintagma dostojan život ti se obično potegne kad ti neko želi nešto uzesti. jo se vatan za takulin instantno...
Dovoljno me poznaješ pa znaš da u tom smislu ne mislim, ali definirano je tako...Dobro je definirano ali je definirano, pa nije dobro :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 12/11/2016, 00:47

mativka wrote:
aben wrote:
ovisi u kojima:)

budi oprezna s tin socijalističkin glupostima, sintagma dostojan život ti se obično potegne kad ti neko želi nešto uzesti. jo se vatan za takulin instantno...
Dovoljno me poznaješ pa znaš da u tom smislu ne mislim, ali definirano je tako...Dobro je definirano ali je definirano, pa nije dobro :)
ali, ni definirano, upravo zoto ga volu koristiti socijalistički lovci u mutnomu.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 12/11/2016, 00:52

aben wrote:
ali, ni definirano, upravo zoto ga volu koristiti socijalistički lovci u mutnomu.
Definirano je da bi se dedefiniralo :)
Baš poput stola :)
Ne znam zašto mi je ova glazbena tema pala na pamet, ali je :) Do sutra :) :

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 12/11/2016, 01:04

laku noć!



_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria 12/11/2016, 08:00

aben wrote:
Maria wrote:
tako je ..nije Todorić toliko vrijedan da je sve to zaradio, nego je prvo dobio na pladnju a poslije moć i novac generiraju još moći i novca..
ako je todorić nešto ukro, unda je lopov. nišće manje, nišće više.

to je potpuno irelevantno zta našu temu. mislin, mene se barinku ne more optužiti da držin skale jugoslovenima ko ča je todorić. ali, ljudi ne volu todorića ne toliko jer je navodno(to tribo dokazati) lopov, nego jer je bogat. uzmi for the sake of the argument da je todorić došo do kapitala legitimno. u čemu bi se unda sastojala tvoja kritika njega? da je pohljepan u broju prodajnih centrov?

Pa recimo kad vidim što sve rade trafike..prodaju, otpremaju i dopremaju pakete, mijenjaju novce, plaćaju račune...mislim da je to previše za te osobe koje tu rade, da su preslabo plaćene i da Todorić koristi svoj monopol i uzima poslove drugima.. 
Što se tiče poštenja, to ne znam. ali kod nas su lopovi uglavnom na slobodi..i baš čitam, njegova karijera počela je u socijalizmu, kad je postao najveći distributer cvijeća u bivšoj državi sa pedesetak zaposlenih. Poslije je za kupovinu Sojare dobio kredit Zagrebačke banke po stopi 4 % kad je za ostale stopa bila 12%..ako misliš da iza ovoga ne postoje bančini interesi, koji su na kraju doveli da smo u njihovom vlasništvu, varaš se..
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria 12/11/2016, 08:17

mativka wrote:Evo, pokušati ću ja jednostavno objasniti svoje viđenje pohlepe (bez utjecaja filozofa i inih). :)
Pohlepa je ono kada je pun stol, a osoba koja nije baš tako gladna pojede sve s stola kako nekome drugome ne bi išta ostalo :)

Tako  nekako , iako je tu u pitanju i zloba, a pohlepa je sebična, ne misli na druge, samo da je meni što više, makar mi ne treba i makar će mi od toga biti zlo .)
Znam jednu takvu osobu, ona će na domijencima pojesti najviše i prvo bira najbolje..ništa kolača, malo kruha, samo pršut na paškom siru :)
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria 12/11/2016, 08:21

kic wrote:mi smo jednom kupovali pića bili, mislim da je pred badnjak bilo, pred zatvaranje, blagajnica mrtva umorna, dojmila me se, na brzinu sam sklepao ždrala i dao joj, bila je dirnuta kao da sam joj dao novu priliku u životu..

iskrena i duboka tuga me se više dojmi, nego osmijeh i sreća..

to je put da nikad ne budeš istinski sretan, a trebao bi s 25 :)
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 12/11/2016, 11:04

aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:
uglavnon, ljudi mislu da je pohljepa nešto loše jer ne poznivaju ekonomske zakone, mislu da je bogatstvo zero sum game, i da ako jedun imo previšje, da drugima ostaje premalo, a to ni istina.

gle, završila sam ekonomiju i cijeli radni vijek provela kao knjigovođa, načitala se rrif-ova i sigurna sam da knjigovođe poznaju ekonomske zakone bolje od većine poslovođa...... dobro su mi poznati mehanizmi stvaranja profita, na koji način putem varijabilnih troškova vlasnik poduzeća može povećati ili smanjiti profit ukoliko padne pod utjecaj pohlepe pa umjesto urednog i poštenog poslovanja poželi kupiti jahtu... da ne držim lekciju o fiksnim, varijabilnim, oportunitetnim i fiktivnim troškovima, također mi je poznato kako nastaje nelikvidnost i insolventnost.. sve je produkt nerazumne pohlepe u kojoj najviše trpi zaposlenik.. pa ako je to poželjno ekonomsko ponašanje vjeruj mi za masu potplaćenih i neplaćenih radnika nije.. trebalo bi o tome pitati Todorićeve radnike.. također bih mogla pripovijedati kako poslodavci zbog pohlepe varaju državu neplaćanjem poreza i doprinosa i onda država spadne na prosjački štap.. naravno to nije jedini razlog, ali jedan od važnijih sigurno jest.. i tako.. imaš jako loš ekonomski autoritet.. 
završila si ekonomiju? moja sućut. 
kad sun reko ekonomske zakone, nis misli na man made zakone, misli sun na ekonomske zakone svemira.

poslodavci ne varaju zbog pohljepe. otkuda tebi znanje zbog čega oni varaju?

bold:  :kickass

uglavnom, s ekonomistima je nojtežje govoriti, jer oni misli ako su završili marksistički studij da razumu ekonomije:))
a za vos je ustvari potribno pojti od fundamenata, od prakseologije:

čitam ovu tvoju prepisku s mativkom i mora biti da se između vas dvoje dogodio neki "klik" čim ona ima strpljenja za sve bedastoće koje napišeš.. ti dakle nisi završio ekonomiju ii postavljaš se kao autoritet na ekonomskim temama :D omalovažavaš psihološke i preskačeš filozofijske aspekte pohlepe što znači da nisi završio ni jedno od tih područja.. ti si završio abendologiju i znaš ekonomske zakone svemira, baš kao i Friedman.. :D
jesi li ikada čuo za pojam poslovne etike.. progooglaj malo i u svojoj dobroj pohljepi za neznanjem razmisli kako ta dobra pohljepa za bogatstvom utječe na porast zaposlenosti i dobrobit djece na Dalekom Istoku eksploatirane od strane dobropohljepnih vlasnika korporacija...
ja sam svoju ekonomiju ispraksirala nakon sloma socijalizma, ali i u vrijeme socijalizma je neš vjerovati bilo pohljepnih ljudi.. jednom smo napravili godišnji obračun i direktoru poduzeća nije se svidjelo stanje bilance.. tu noć smo cijelu ostali na poslu i ispravljali je fiktivnim troškovima.. naravno da to nisam htjela potpisati.. radna knjižica bila na stolu... moje poduzeće u kojem sam vodila knjige propalo je zbog dobre pohljepe jednog reketara koji je od nas tražio pola miljona kuna da bismo mogli nastaviti raditi.. tako je zbog te dobre pohljepe ostalo bez prihoda 8 porodica koje smo hranili... ti si abende smiješan čovječuljak... ali ovdje si se lijepo ugnijezdio pa tko sam ja da ti smetam...  study
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 12/11/2016, 11:16

priča o poželjnjoj pohlepi je jedna od češće citiranih Friedmanovih teza, ekonomista koji je sa svojim čikaškim momcima zamalo upropastio ekonomski poredak zapada i koja se čak učila na poznatim sveučilištima i ekonomskim školama... izbacio je Keynesa iz ekonomskih modela i jednostavno pretjerao sa ultraliberalizmom i potpunom deregulacijom Wall streeta koja je dovela do toga da se bez jasnih pravila za svaku situaciju tamo najbolje snalaze oni najjači, a ostali mogu slobodno zatvoriti radnju... to je uostalom i jedan od glavnih razloga nezadovoljstva koja je dovela i do Trumpove pobjede... nezaposlenost je doduše nakon onog prvog šoka iz sloma burze i pada gospodarstva 2008. i 2009. godine kada je eksplodirala ipak pala na oko 5%, ali su plaće rasle (3,5%) manje od inflacije, a najviše koristi od ekonomskog oporavka su opet pobrale velike korporacije... mali ljudi i srednji sloj su opet prošli najlošije što je izazvalo otpor prema establišmentu uz onaj famozni teror liberalnog fašizma u medijima...

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 12/11/2016, 14:15

Maria wrote:
aben wrote:
Maria wrote:
tako je ..nije Todorić toliko vrijedan da je sve to zaradio, nego je prvo dobio na pladnju a poslije moć i novac generiraju još moći i novca..
ako je todorić nešto ukro, unda je lopov. nišće manje, nišće više.

to je potpuno irelevantno zta našu temu. mislin, mene se barinku ne more optužiti da držin skale jugoslovenima ko ča je todorić. ali, ljudi ne volu todorića ne toliko jer je navodno(to tribo dokazati) lopov, nego jer je bogat. uzmi for the sake of the argument da je todorić došo do kapitala legitimno. u čemu bi se unda sastojala tvoja kritika njega? da je pohljepan u broju prodajnih centrov?

Pa recimo kad vidim što sve rade trafike..prodaju, otpremaju i dopremaju pakete, mijenjaju novce, plaćaju račune...mislim da je to previše za te osobe koje tu rade, da su preslabo plaćene i da Todorić koristi svoj monopol i uzima poslove drugima.. 
Što se tiče poštenja, to ne znam. ali kod nas su lopovi uglavnom na slobodi..i baš čitam, njegova karijera počela je u socijalizmu, kad je postao najveći distributer cvijeća u bivšoj državi sa pedesetak zaposlenih. Poslije je za kupovinu Sojare dobio kredit Zagrebačke banke po stopi 4 % kad je za ostale stopa bila 12%..ako misliš da iza ovoga ne postoje bančini interesi, koji su na kraju doveli da smo u njihovom vlasništvu, varaš se..
marija, izrekla si nekoliko teza s kojima se moja sekta bezuspješno bori već godinami.
provati ću ti ča konciznije odgovoriti zoč takovo rezoniranje ni dobro.

prvo je preslabo ploćen poso. 
preslabo ploćen poso ne postoji. postoji samo poso za koji su se poslodavac i posloprimac dogovorili. ne postoji mjerilo po kojen bi se moglo miriti i unda reći to i to vridi više ili manje. jedino ča moremo reći je da bi mi osobno pristali ili ne bi pristali roditi neki poso za neku cijenu, ili da je statistički na nekom području neki rad postigo veću ili manju cijenu.
ono ča još moremo reći je i da se stvor moro sagljedati i sa potrošačke strone, da potrošači želu da njihovi pružatelji imaju veće ploće, i da su spremni plotiti veću cijenu za uslugu, brzo bi se jovili enterprenurovi ki bi to na tržištu ponudili. ali mi znomo da socijalisti samo uprazno plaču o niskim cijemama rada, kad triba izvaditi takulin, nemo ih nider.

drugo je monopol, 
monopol je održiv samo uz zaštitu države, i sva prednost koju neko imo na tržištu zbog države je najgnjusnija krađa, nemoral, zločin koji triba osuditi. osoba ili kompanija koja "uzima poslove drugima" puten monopola koji je moguć isključivo uz državnu pomoć je rak našeg doba, ali ako neka kompanija drži velik udjel tržišta jer je dobra, kvalitetna, jeftina, i rječju poželjna među potrošačima- unda je bolje da ta kompanija "uzimo poso drugima".

poslovni dogovori između dvi dobrovoljne strone su sveti. ako neka banka doje todoriću niske kamate,  i u tomu obe dvi strone vidu svoj interes, unda je to festival kapitalizma, civilizacije, i boga svemogućega.


kako misliš da smo u nečijen vlosništvu? jo nis u ničigovon vlosništvu.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 12/11/2016, 14:46

metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:
uglavnon, ljudi mislu da je pohljepa nešto loše jer ne poznivaju ekonomske zakone, mislu da je bogatstvo zero sum game, i da ako jedun imo previšje, da drugima ostaje premalo, a to ni istina.

gle, završila sam ekonomiju i cijeli radni vijek provela kao knjigovođa, načitala se rrif-ova i sigurna sam da knjigovođe poznaju ekonomske zakone bolje od većine poslovođa...... dobro su mi poznati mehanizmi stvaranja profita, na koji način putem varijabilnih troškova vlasnik poduzeća može povećati ili smanjiti profit ukoliko padne pod utjecaj pohlepe pa umjesto urednog i poštenog poslovanja poželi kupiti jahtu... da ne držim lekciju o fiksnim, varijabilnim, oportunitetnim i fiktivnim troškovima, također mi je poznato kako nastaje nelikvidnost i insolventnost.. sve je produkt nerazumne pohlepe u kojoj najviše trpi zaposlenik.. pa ako je to poželjno ekonomsko ponašanje vjeruj mi za masu potplaćenih i neplaćenih radnika nije.. trebalo bi o tome pitati Todorićeve radnike.. također bih mogla pripovijedati kako poslodavci zbog pohlepe varaju državu neplaćanjem poreza i doprinosa i onda država spadne na prosjački štap.. naravno to nije jedini razlog, ali jedan od važnijih sigurno jest.. i tako.. imaš jako loš ekonomski autoritet.. 
završila si ekonomiju? moja sućut. 
kad sun reko ekonomske zakone, nis misli na man made zakone, misli sun na ekonomske zakone svemira.

poslodavci ne varaju zbog pohljepe. otkuda tebi znanje zbog čega oni varaju?

bold:  :kickass

uglavnom, s ekonomistima je nojtežje govoriti, jer oni misli ako su završili marksistički studij da razumu ekonomije:))
a za vos je ustvari potribno pojti od fundamenata, od prakseologije:

čitam ovu tvoju prepisku s mativkom i mora biti da se između vas dvoje dogodio neki "klik" čim ona ima strpljenja za sve bedastoće koje napišeš.. ti dakle nisi završio ekonomiju ii postavljaš se kao autoritet na ekonomskim temama :D omalovažavaš psihološke i preskačeš filozofijske aspekte pohlepe što znači da nisi završio ni jedno od tih područja.. ti si završio abendologiju i znaš ekonomske zakone svemira, baš kao i Friedman.. :D
jesi li ikada čuo za pojam poslovne etike..
kako mativka imo strpljenja?! ah...

jo sun autoritet za ljudsko djelovanje, za prakseologiju, katalaksiju, i stručnjak sun za školovanje. zoto ti i govorin da je kudikamo težje govoriti s ekonomistima jer in njihova bezvrjedna marksistička i etatistička (osim u slučajevima privatnih studija) diploma dodatno zamućuje pogled. ali,  jo sun misli da tebi ni bitno pozivanje na autoritet, kad si me već opomenula na logičku pogrješku pozivanja na autoritet, iako se jo i nis pozvo na autoritet ko argument, nego ko dopunu, slično ko ča si ti citirala froma.  ali, puštiti ću ti to jer si ti to rekla samo da bi se covala, i get it:)

već sun puno puti reko da friedman ni bi član moje sekte, un je market monetarist. ali svojin serijalon free to choose učini je više dobra za svit nego mu je vlosi na glovi. 


 progooglaj malo i u svojoj dobroj pohljepi za neznanjem razmisli kako ta dobra pohljepa za bogatstvom utječe na porast zaposlenosti i dobrobit djece na Dalekom Istoku eksploatirane od strane dobropohljepnih vlasnika korporacija... 


ah, evo nas sa na razini ekonomskih marksističkih fakulteta:(
proguglo sun, sweatshopovi predstavljaju napredak za zapslenost i dobrobit djece na istoku. da nemo pohljepnih vlosnikov korporacija, toj dici bi bilo gore. jo sa ne ću ulaziti dublje u dokazivanje jer znun da si završila ekonomiju, nego ću  pomalo, objašnjavati mic po mic, ako te bude zanimalo zoč ste vi komunisti u krivu, i zoč je bolje da zločesti židovi postoju, pitati ćeš soma. učenje se ne more forsirati.

ja sam svoju ekonomiju ispraksirala nakon sloma socijalizma, ali i u vrijeme socijalizma je neš vjerovati bilo pohljepnih ljudi.. jednom smo napravili godišnji obračun i direktoru poduzeća nije se svidjelo stanje bilance.. tu noć smo cijelu ostali na poslu i ispravljali je fiktivnim troškovima.. naravno da to nisam htjela potpisati.. radna knjižica bila na stolu... moje poduzeće u kojem sam vodila knjige propalo je zbog dobre pohljepe jednog reketara koji je od nas tražio pola miljona kuna da bismo mogli nastaviti raditi.. tako je zbog te dobre pohljepe ostalo bez prihoda 8 porodica koje smo hranili... ti si abende smiješan čovječuljak... ali ovdje si se lijepo ugnijezdio pa tko sam ja da ti smetam...  study 

pa nisi ti ostala brez posla radi pohljepe, nego jer nisi hotila varati:) 

ma ne smetoš mi, kako je tebi hobi covanje, tako je i meni objašnjavanje jednostavnih relacija socijalistima. svakome svoje, jel tak

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 12/11/2016, 14:58

metilda wrote:priča o poželjnjoj pohlepi je jedna od češće citiranih Friedmanovih teza, ekonomista koji je sa svojim čikaškim momcima zamalo upropastio ekonomski poredak zapada i koja se čak učila na poznatim sveučilištima i ekonomskim školama... izbacio je Keynesa iz ekonomskih modela i jednostavno pretjerao sa ultraliberalizmom i potpunom deregulacijom Wall streeta koja je dovela do toga da se bez jasnih pravila za svaku situaciju tamo najbolje snalaze oni najjači, a ostali mogu slobodno zatvoriti radnju... to je uostalom i jedan od glavnih razloga nezadovoljstva koja je dovela i do Trumpove pobjede... nezaposlenost je doduše nakon onog prvog šoka iz sloma burze i pada gospodarstva 2008. i 2009. godine kada je eksplodirala ipak pala na oko 5%, ali su plaće rasle (3,5%) manje od inflacije, a najviše koristi od ekonomskog oporavka su opet pobrale velike korporacije... mali ljudi i srednji sloj su opet prošli najlošije što je izazvalo otpor prema establišmentu uz onaj famozni teror liberalnog fašizma u medijima...

keynes nika ni poražen, nikakova deregulacija ni dovela do nikakovoga sloma, friedman ti je sun reko, a keynesijanci su priznali- fed did it.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 12/11/2016, 19:11

moja mala ad hominem digresija bila je nužna da vidim kakva su ti razmišljanja i koji su ti prioriteti...

zaključci:
 
1. ti smatraš da sam dva puta ostala bez posla krivnjom svog poštenja a ne tuđe pohlepe, ergo, poštenje je nepoželjno a pohlepa opravdana
 
2. smatraš da tuđa pohlepa zapravo pomaže djeci na Dalekom Istoku da ne umru od gladi a nije oblik najgnjusnijeg izrabljivanja
 
3. trajno zastupaš tezu da je pohlepa pokretač ekonomskog razvoja a ne negativna devijacija mentalnog sklopa
 
4. ti si bedak i ignorant
 
5. jedan link za one koji misle drugačije od tebe:

http://www.manager.hr/naslovnica/item/etika-u-poslovanju-lidija-vukovic

6. nemam više ništa za pitati ni reći
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria 12/11/2016, 19:35

aben wrote:
Maria wrote:
aben wrote:
Maria wrote:
tako je ..nije Todorić toliko vrijedan da je sve to zaradio, nego je prvo dobio na pladnju a poslije moć i novac generiraju još moći i novca..
ako je todorić nešto ukro, unda je lopov. nišće manje, nišće više.

to je potpuno irelevantno zta našu temu. mislin, mene se barinku ne more optužiti da držin skale jugoslovenima ko ča je todorić. ali, ljudi ne volu todorića ne toliko jer je navodno(to tribo dokazati) lopov, nego jer je bogat. uzmi for the sake of the argument da je todorić došo do kapitala legitimno. u čemu bi se unda sastojala tvoja kritika njega? da je pohljepan u broju prodajnih centrov?

prvo je preslabo ploćen poso. 
preslabo ploćen poso ne postoji. postoji samo poso za koji su se poslodavac i posloprimac dogovorili. ne postoji mjerilo po kojen bi se moglo miriti i unda reći to i to vridi više ili manje. jedino ča moremo reći je da bi mi osobno pristali ili ne bi pristali roditi neki poso za neku cijenu, ili da je statistički na nekom području neki rad postigo veću ili manju cijenu.
ono ča još moremo reći je i da se stvor moro sagljedati i sa potrošačke strone, da potrošači želu da njihovi pružatelji imaju veće ploće, i da su spremni plotiti veću cijenu za uslugu, brzo bi se jovili enterprenurovi ki bi to na tržištu ponudili. ali mi znomo da socijalisti samo uprazno plaču o niskim cijemama rada, kad triba izvaditi takulin, nemo ih nider.

drugo je monopol, 
monopol je održiv samo uz zaštitu države, i sva prednost koju neko imo na tržištu zbog države je najgnjusnija krađa, nemoral, zločin koji triba osuditi. osoba ili kompanija koja "uzima poslove drugima" puten monopola koji je moguć isključivo uz državnu pomoć je rak našeg doba, ali ako neka kompanija drži velik udjel tržišta jer je dobra, kvalitetna, jeftina, i rječju poželjna među potrošačima- unda je bolje da ta kompanija "uzimo poso drugima".

poslovni dogovori između dvi dobrovoljne strone su sveti. ako neka banka doje todoriću niske kamate,  i u tomu obe dvi strone vidu svoj interes, unda je to festival kapitalizma, civilizacije, i boga svemogućega.


kako misliš da smo u nečijen vlosništvu? jo nis u ničigovon vlosništvu.

Naravno da je teško odrediti koliko rad vrijedi..ali čovjek nije roba , da bi njegovu vrijednost  određivalo tržište..i točka. 
Ako ljudi ne mogu živjeti od svog poštenog rada, onda s tom državom ili sustavom  nešto nije u redu. 
Opravdano je onda  varati i krasti  jer čovjek ima nagon za samoodržanjem a nagon i obvezu da se brine za svoje potomke.

Da se razumijemo nemam ništa protiv bogatih ljudi,  ali često je to bogatstvo stečeno  na nezakoniti način. Naši tajkuni u pretvorbi , kennedyjevi
za vrijeme prohibicije..itd..čermak za vrijeme rata  ..drogu da ne spominjemo..

Ukratko protiv sam društva u kojem je kapital precijenjen a rad podcijenjen..

Što se tiče kompanije koja bi imala monopol a bila kvalitetna i jeftina ,  to je već tvoja socijalistička utopija.)

ja nisam nikad bila dužna jedne kune, , čovjek koji je dužan nije slobodan,a tako i država.)
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 12/11/2016, 19:41

Maria wrote:
kic wrote:mi smo jednom kupovali pića bili, mislim da je pred badnjak bilo, pred zatvaranje, blagajnica mrtva umorna, dojmila me se, na brzinu sam sklepao ždrala i dao joj, bila je dirnuta kao da sam joj dao novu priliku u životu..

iskrena i duboka tuga me se više dojmi, nego osmijeh i sreća..

to je put da nikad ne budeš istinski sretan, a trebao bi s 25 :)

why s 25

bio jedan covjek u selu, htio rec tradicija, i veli za sina koji je pocinjao radit u skoli, mora netko nastavit tragediju..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48056
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria 12/11/2016, 20:38

kic wrote:
why s 25

bio jedan covjek u selu, htio rec tradicija, i veli za sina koji je pocinjao radit u skoli, mora netko nastavit tragediju..

pa 25 su lijepe godine .)

htio je reći da je vrijedna.)

Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 12/11/2016, 21:31

metilda wrote:moja mala ad hominem digresija bila je nužna da vidim kakva su ti razmišljanja i koji su ti prioriteti...

zaključci:
 
1. ti smatraš da sam dva puta ostala bez posla krivnjom svog poštenja a ne tuđe pohlepe, ergo, poštenje je nepoželjno a pohlepa opravdana
 

ne, nego ne smatran da si dobila otkaz zbog pohljepe, nego zbog odbijanja sudjelovanja u aktivnostima. pohljepa nije jednoko nasilje.
2. smatraš da tuđa pohlepa zapravo pomaže djeci na Dalekom Istoku da ne umru od gladi a nije oblik najgnjusnijeg izrabljivanja
 
naravno. to je činjenica.

3. trajno zastupaš tezu da je pohlepa pokretač ekonomskog razvoja a ne negativna devijacija mentalnog sklopa
 

naravno. pohljepa je samo jedun od uvjeta. 


 
5. jedan link za one koji misle drugačije od tebe:

http://www.manager.hr/naslovnica/item/etika-u-poslovanju-lidija-vukovic


opet socijalistički linkovi:(
pazi ti njene rečenice: "Mnogi danas smatraju da poslovodstva i menadžeri kompanija više ne upravljaju radi dobra potrošača, dioničara i zaposlenika kompanije, nego isključivo zbog vlastitog financijskog probitka i častoljublja. "


:facepalm no šit šerlok


It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 12/11/2016, 21:44

Maria wrote:

Naravno da je teško odrediti koliko rad vrijedi..ali čovjek nije roba , da bi njegovu vrijednost  određivalo tržište..i točka. 
Ako ljudi ne mogu živjeti od svog poštenog rada, onda s tom državom ili sustavom  nešto nije u redu. 
Opravdano je onda  varati i krasti  jer čovjek ima nagon za samoodržanjem a nagon i obvezu da se brine za svoje potomke.

Da se razumijemo nemam ništa protiv bogatih ljudi,  ali često je to bogatstvo stečeno  na nezakoniti način. Naši tajkuni u pretvorbi , kennedyjevi
za vrijeme prohibicije..itd..čermak za vrijeme rata  ..drogu da ne spominjemo..

Ukratko protiv sam društva u kojem je kapital precijenjen a rad podcijenjen..

  
ali moroš primjetitit da mi ne određujemo cijene ljudi, nego cijenu usluge koju obavlja čovik. ljudi moru živiti od poštenog rada, ta svjedoci smo da moru. i, ne moremo ni ne viditi trend, više kapitalizma znoči dostupnija hrana.

varati i krasti nikad nije opravdano. i jo imun nagon za jebanjen pa ne jeben okolo. nagon ne more biti opravdanje za nasilje. nemo te obveze koja more opravdati nasilje nad trećon stranom.

tema vode nisu kriminalci, tote se nemo ča za diskutirati. kriminalce tribo ukloniti iz društva i gotovo. 

kapital =rad u prošlosti. podcjenjenost odnosno precijenjenost kapitala ili rada su tvoje subjektivne procjene, i to moreš želiti živiti u društvu di su ljudi više ko ti, ali veruj mi, to društvo na zemlji ne bi izgljedalo kako ga zamišljoš. friederic hayek je napiso odličnu knjižicu road to serfdom koja točno opisuje društva koja krenu tin puten, i pokozo je kako nužno završu u totalitarizmu.

Što se tiče kompanije koja bi imala monopol a bila kvalitetna i jeftina ,  to je već tvoja socijalistička utopija.)

ja nisam nikad bila dužna jedne kune, , čovjek koji je dužan nije slobodan,a tako i država.)

a? pa postoji puno primjerov di jedna kompanija drži veliki de od tržišta bez pomoći države, kakov crni socijalizam?

dug je alat. to nemo veze sa slobodon ili neslobodon.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria 13/11/2016, 20:25

Rad je stvorio čovjeka i ne možeš čovjeka odvojiti od njegovog rada, on je dio njegova bitka....) 
rekao si da bi dao monopol kompaniji koja ima kvalitetu i cijenu...a ja kažem da se kvaliteta bez konkurencije kvari, a svaka kompanija želi što veći profit, pa ne vidim zašto bi imala niske cijene kad već nema konkurencijul..jedino u dogovoru s državom.. nešto kao t -com i mobilni operateri...ali oni su nas pošteno svi skupa oderali:)
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 13/11/2016, 21:48

Maria wrote:Rad je stvorio čovjeka i ne možeš čovjeka odvojiti od njegovog rada, on je dio njegova bitka....) 
rekao si da bi dao monopol kompaniji koja ima kvalitetu i cijenu...a ja kažem da se kvaliteta bez konkurencije kvari, a svaka kompanija želi što veći profit, pa ne vidim zašto bi imala niske cijene kad već nema konkurencijul..jedino u dogovoru s državom.. nešto kao t -com i mobilni operateri...ali oni su nas pošteno svi skupa oderali:)

to za neodvojivost rada od čovika ne razumin ča znoči- jel to nešto ko da je bolje umriti nego roditi za malo šoldov?



nika nis reko da bi do nekoj kompaniji monopol, omg, u mojoj sekti je to blasfemja

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 21 of 50 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 35 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum