ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

23 Milijuna u 5 god

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

23 Milijuna u 5 god - Page 4 Empty Re: 23 Milijuna u 5 god

Post by Ero 3/6/2016, 01:44

Vegvísir wrote:
Ero wrote:To da ne znate puno o Opus Dei, ili Isusovcima...Ja znam ponešto o Isusovcima.
Znam kako se postane i što je pozadina njihove moći. Znam da možeš čak i završit
njihov 8-godišnji studij, pa čak i dobiti diplomu i ne dobiti pravo da nosiš naziv "IS".
Može li mi itko od njihovih kritizera objasniti zašto je to tako?
Priznam, veoma intigrantno pitanje...Tko na njega odgovori ima od mene milijun dolara. :D

Zato što još mora proći kroz ciklus duhovnih vježbi sv. Ignacija, tj. tertianship? scratch

The final element of formation before a Jesuit takes solemn vows is called the tertianship. It is, in effect, a second novitiate and represents a return to the school of the heart.
Whereas the novitiate lasts two years, the tertianship programme takes less than a year. During this time Jesuits complete the 30 day retreat for the second time in their Jesuit life. They also take time to study the constitutions of the Society in closer detail to come to a greater understanding of our mission, our vows etc. The ‘schola affectus’, or school of the heart, is so important because the extent to which we allow Christ to permeate our whole being will have an impact on how effective we are in mission. If we don’t go deep in our study and prayer then we run the risk of remaining on the surface or being superficial.

Što si ono rekao, milijun dolara? :trlja :roflrofl
Za prvi dio odgovora imaš sokić od mene.Ali, nije to sve...
Kroz Ignacijeve duhovne vježbe prođu svi, ali  nije dovoljno (kao ni sav 8-godišnji studij) za nositi naziv IS.

Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

23 Milijuna u 5 god - Page 4 Empty Re: 23 Milijuna u 5 god

Post by Ero 3/6/2016, 01:46

deda getting old wrote:
Ero wrote:
deda getting old wrote:
Ero wrote:
deda getting old wrote:većina isusovaca nisu članovi Opus Dei
Ne nego uopće nisu.
Opus Dei has around 90,000 members, both men and women. 98% are laypeople, most of whom are married. The remaining 2% are priests.

http://www.opusdei.org/en-us/article/members/
izračunaj koliko je 2% od 90.000, pa dobiješ otprilike broj isusovaca koji su članovi Opus Dei
Čega 2%?
podebljano ti je u tekstu, 2% članova Opus Dei čini svećenstvo
I? Kakve to veze ima s Isusovcima?

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

23 Milijuna u 5 god - Page 4 Empty Re: 23 Milijuna u 5 god

Post by RayMabus 3/6/2016, 01:46

23 Milijuna u 5 god - Page 4 DSC05335

23 Milijuna u 5 god - Page 4 BuskoBlato1

.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181944
2014-04-11


Back to top Go down

23 Milijuna u 5 god - Page 4 Empty Re: 23 Milijuna u 5 god

Post by RayMabus 3/6/2016, 01:49

23 Milijuna u 5 god - Page 4 2-karmel%252520slideshow

Esteski pogođeno , na odlicnoj lokaciji ....

.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181944
2014-04-11


Back to top Go down

23 Milijuna u 5 god - Page 4 Empty Re: 23 Milijuna u 5 god

Post by RayMabus 3/6/2016, 02:04

Osnovni problem s kršcanstvom je ipak taj šta je za covjeka u 21 stoljecu malo .....slabo materijala i to tako da današnji ljudi ako pricamo o nekome tko traži logicne odgovore ipak ih tu baš i ne nalazi.

Crkva pokušava , trudi se , bori se al ono sve opet ostaje prazno kad netko traži odgovre na neka pitanja a ne zadovoljavaju ga šablosnki i dogmatski odgvori i tu ona gubi tržište među ljudima.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181944
2014-04-11


Back to top Go down

23 Milijuna u 5 god - Page 4 Empty Re: 23 Milijuna u 5 god

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum